Toptal İncelemesi

Toptal şirketlerin küresel yetenekli yetenek ağından sadece en iyi serbest çalışanları işe almalarını sağlar. Bu Toptal incelemesi İşletmeniz için kullanmak için doğru serbest pazar yeri olup olmadığına karar vermenize yardımcı olmak için sundukları ürünlere daha yakından bakar.


Toptal İnceleme Özeti (Önemli Noktalar)

bilgi simgesi hakkında
Toptal sadece en iyi freelancerların platformlarına katılmasına izin verir, bu nedenle ilk 3% o zaman bu onları işe almak için yer.
dolar simgesi Maliyet
Toptal’dan bir freelancer kiralamanın maliyeti rolün türüne bağlıdır, ancak ödeme yapmayı bekleyebilirsiniz 60 $ – 200 $ + saat arasında ().
happyface simgesi Artıları
Toptal bir % 95 deneme-kiralama başarı oranı, ile 0 $ işe alım ücreti küresel serbest yetenek platformunun ilk% 3’ü için. Alacaksınız Kaydolduktan sonraki 24 saat içinde adaylara tanıtıldı, ve müşterilerin% 90’ı Toptal’ın tanıtacağı ilk adayı işe alıyor.
sadface simgesi Eksileri
Yalnızca daha küçük bir projeyle ilgili yardıma ihtiyacınız varsa veya Sıkı bütçe ve sadece karşılayabilir deneyimsiz ve ucuz serbest çalışanlar – o zaman Toptal sizin için serbest bir pazar değil.
karar simgesi Karar
Toptal’ın yetenek için katı tarama süreci sadece en iyi freelancerları işe alacağınız garantiler uzman, güvenilir ve tasarım, geliştirme, finans ve proje ve ürün yönetimi konularında uzman.

eylem çağrısı
Atlamak: – – – – – – – –

Tam zamanlı çalışanların işe alınması her zaman en iyi çözüm değildir, özellikle de kısa süreli bir projede çalışmak için birini işe almanız gerektiğinde. Serbest çalışanlar, bir uzmana ihtiyaç duyduğunuz ancak tam zamanlı olarak işe almak istemediğiniz / ihtiyaç duymadığınız bu tür projeler için en uygunudur.

Olmasına rağmen yüzlerce serbest pazar yeri var, bu platformlardaki serbest çalışanların çoğu uzman değildir. Birden fazla ve karmaşık projelerde çalışabileceğiniz güvenilir bir freelancer bulmak için, gereksinimlerinize mükemmel bir şekilde uyan bir tane bulmadan önce birkaç freelancer tutmanız gerekir. O zaman bile, oranlarını yükseltmeye, işten çıkmaya veya sadece kaybolmaya karar verirlerse onları kaybedebilirsiniz..

Toptal burada devreye giriyor. Platformları size yardımcı oluyor dünyanın en iyi% 3’ü 100’den fazla ülkeden ve çoğu Amerika ve Avrupa’da bulunmaktadır.

toptal ilk üç yüzde

Toptal ile çalışırken şunları yapabilirsiniz: kolayca uzman bir freelancer bulun Projeniz için ilk serbest çalışanların hepsi olduğu gibi deneyin incelendi ve röportaj yaptı platformda izin verilmeden önce. Ve emin ellerdesin çünkü Toptal Airbnb, Hewlett Packard, Zendesk, Motorola, Bridgestone, Shopify ve diğerleri gibi şirketlerle çalışıyor.

Projeniz için en iyi serbest çalışanların% 3’ünü işe alın – 0 $ işe alım ücreti ve 2 hafta sıfır riskli ücretsiz deneme!

Toptal.com nedir?

toptal incelemesi

Toptal serbest bir pazardır benzerlerine benzer oDesk. Toptal’ı diğer pazarlardan ayıran şey, size en iyi freelancerların en iyisi dünyanın dört bir yanından. Diğer serbest ağların / pazar yerlerinin aksine, Toptal veterinerler ve röportajlar ve yalnızca kendilerini kanıtlayabilecek uzmanları kabul eder.

Toptal, tüm projelerinizi bitirmenize yardımcı olan ortağınız olabilir. İster yeni iPhone uygulamanızın kullanıcı arayüzünü, ister karmaşık web sunucusu uygulamanızın arka ucunu tasarlamak için birine ihtiyacınız olsun, Toptal işi yapabilecek bir uzman bulmana yardım et. Ağları proje yöneticilerini, ürün yöneticilerini, finans uzmanlarını, tasarımcıları ve geliştiricileri içerir.

toptal yetenekİOS geliştiricileri, ön uç geliştiricileri, UX tasarımcıları, UI tasarımcıları, finans uzmanları, dijital proje yöneticileri, ürün yöneticileri gibi birinci sınıf yetenekleri işe alın

Projeniz için en iyi serbest çalışanların% 3’ünü işe alın – 0 $ işe alım ücreti ve 2 hafta sıfır riskli ücretsiz deneme!

Toptal Nasıl Çalışır

Diğer serbest piyasalardan farklı olarak, Toptal’ın ekibi kişisel olarak iş ihtiyaçlarınız için en iyi freelancerı bulmanıza yardımcı olur. Toptal, yalnızca haftalar sürebilecek titiz bir görüşme sürecinden sonra dünyadaki en iyi serbest çalışanların en iyi platformlarına katılmalarına izin verir. Bu platformda mevcut olan serbest yeteneklerin kalitesi en büyük farklılaştırıcısıdır.

işe alma süreci

Kaydolduğunuzda, basit bir anket doldurun, iki dakikadan az sürer. Toptal’ın projenizin ihtiyaçlarını daha iyi anlamasına yardımcı olur. Kaydolduktan sonra, bir uzman atandı kim daha iyi olmak için seninle temasa geçecek proje gereksinimlerinizi anlayın. Bu adım, Toptal ekibinin projenizin ne kadar büyük ve karmaşık olacağını anlamasına yardımcı olur.

Toptal ekibi daha sonra gereksinimlerinize uyan bir serbest çalışan bulacaktır. Alacaksınız Kaydolduktan sonraki 24 saat içinde adaylara tanıtıldı, ve şirketlerin% 90’ı Toptal’ın tanıtacağı ilk adayı işe alıyor.

Tarama Süreci

Toptal’ı diğer serbest piyasalardan ayıran şey, titiz tarama süreci hangi tüm başvuru sahiplerinin sadece% 3’ünü kabul etmektedir. Güçlü tarama ve röportajlarının ardındaki sebep, yeterli deneyimi olmayan düşük kaliteli serbest çalışanların ayıklanmasıdır.

Toptal en tarama sürecinin 5 adımı vardır ve sadece çalışmaları konusunda ciddi olan deneyimli ve uzman serbest çalışanlar sonunda işi başarıyla bitiriyorlar.

toptal tarama süreci

ilk adım Sürecin tamamı iletişim becerilerini ve kişiliği test etmek. Başvuru sahibi İngilizce olarak iyi bir şekilde iletişim kurabilmelidir. Ayrıca, başvuranın yaptıkları iş hakkında gerçekten tutkulu olup olmadığını ve tam olarak meşgul olup olmadığını test ederler..

Başvuru sahiplerinin sadece% 26.4’ü bu adımı atladı.

ikinci adım bir derinlemesine beceri incelemesi yaptıkları işte istisnai olmayan düşük kaliteli serbest çalışanları elemek. Bu adım, başvuranın problem çözme yeteneğini ve aklını test eder. Başvuru sahibinin becerilerini kanıtlamak için çeşitli görevleri tamamlaması gerekmektedir..

Başvuru sahiplerinin sadece% 7,4’ü bu adımı atladı.

üçüncü adım başvuru sahibinin nerede olacağının canlı gösterimi bir uzman tarafından taranıyor. Bu adım daha çok başvuranın birincil uzmanlık alanındaki bir uzmanla bire bir görüşme gibidir.

Başvuru sahiplerinin sadece% 3.6’sı bu adımı atladı.

Bu dördüncü adım başvuru sahibine bir test projesi gerçek dünya senaryolarını taklit eden ve gerçek dünya problemlerini çözme yeteneklerini test eden. Başvuru sahiplerinin sadece% 3,2’si bu adımı atladı.

son adım bir sürekli mükemmellik için sürekli test. Toptal düşük kaliteli işleri ve zayıf iletişimi hafife almaz. Bu adım, ağda yalnızca en iyi serbest çalışanların en iyilerinin kalmasını sağlar.

Başvuru sahiplerinin sadece% 3.0’ı bu adımı atladı ve Toptal ağında serbest çalışan olmasına izin verilir.

Nasıl kayıt olunur (müşteri / işveren olarak)

Toptal’a müşteri / işveren olarak kaydolmak çok kolaydır. Toptal ekibine proje gereksinimleriniz hakkında bir fikir vermek için sadece birkaç soruyu cevaplamayı içerir.

Ne zaman, bir anket formu göreceksiniz:

toptal kayıt işlemi - 1

Cevaplamanız gereken ilk soru, kimi kiralamak istediğinizdir. Bu örnek için Tasarımcılar ile çalışalım. Kiralamak istediğiniz yetenek türünü seçtikten sonra Başlayın düğmesini tıklayın.

Şimdi, ne tür bir projeyle ilgili yardıma ihtiyacınız olduğunu seçmelisiniz:

toptal kayıt işlemi - 2

Çoğu durumda, yeni bir proje üzerinde çalışacaksınız, bu yüzden proje türü olarak ‘Yeni Proje’yi seçelim. Devam etmek için formun sağ alt tarafındaki büyük mavi İleri düğmesini tıklayın.

Şimdi, proje için açık spesifikasyonlara sahip olup olmadığınızı seçmelisiniz. Bu temelde Toptal’a fikir verme sürecinde ne kadar ilerlediğinizi anlatır:

toptal kayıt işlemi - 3

Projelerinizin çoğu, bir uzman tasarımcı veya geliştiricinin girdilerinden yararlanabilir. Projeleriniz için halihazırda açık spesifikasyonlarınız yoksa, “Ne oluşturmak istediğim hakkında kabaca bir fikrim var” seçeneğini seçin ve İleri düğmesini tıklayın.

Şimdi, tasarımcıya ne kadar ihtiyacınız olacağına karar vermelisiniz:

toptal kayıt işlemi - 4

Çoğu proje için bu sadece birkaç hafta olacaktır, bu yüzden “1 ila 4 hafta” yı seçelim. Henüz emin değilseniz veya tartışmaya açık bırakmak istiyorsanız, “Daha sonra karar vereceğim” i seçin.

Şimdi, kaç tasarımcıya ihtiyacınız olduğunu seçmelisiniz:

toptal kayıt işlemi - 5

Çoğu proje için sadece bir tasarımcı veya geliştiriciden daha fazlasına ihtiyacınız olacaktır. Projenin diğer bölümlerini idare etmek için ekibinizde birine ihtiyacınız olacak. Öyleyse, “Çapraz fonksiyonel bir ekip” seçelim.

Henüz emin değilseniz veya tartışmaya açık bırakmak istiyorsanız, “Daha sonra karar vereceğim” i seçin. Devam etmek için İleri’yi tıklayın.

Şimdi, projenizin gerektirdiği zaman taahhüdü seviyesini seçmelisiniz:

toptal kayıt işlemi - 6

Ciddi iş projeleri için bu tam zamanlı veya en azından yarı zamanlı olacaktır, bu yüzden Yarı Zamanlı’yı seçelim. Henüz emin değilseniz veya tartışmaya açık bırakmak istiyorsanız, “Daha sonra karar vereceğim” i seçin. Devam etmek için İleri’yi tıklayın.

Şimdi, bu proje için ideal adayınızın sahip olacağı becerileri seçin:

toptal kayıt işlemi - 7

Bir web tasarımı projesi için Web Tasarımı, Duyarlı Web Tasarımı ve Kullanıcı Arayüzü tasarımına ihtiyacınız olacaktır. Uygun becerileri seçin ve İleri düğmesine tıklayın.

Şimdi şirketinizde çalışanların sayısını seçin:

toptal kayıt işlemi - 8

Bu örnek için 10’dan daha azını seçelim. Devam etmek için İleri’yi tıklayın.

Şimdi, sizinle çalışmaya başlamak için ne zaman tasarımcıya ihtiyacınız olduğunu seçin:

toptal kayıt işlemi - 9

Çoğu proje için en az 1 hafta sürecektir. Henüz emin değilseniz veya tartışmaya açık bırakmak istiyorsanız, “Daha sonra karar vereceğim” i seçin. Devam etmek için İleri düğmesini tıklayın.

Şimdi, Uzaktan yetenek ile çalışmaya açık olup olmadığınıza karar vermelisiniz:

toptal kayıt işlemi - 10

Çoğu proje türü, hatta karmaşık projeler için bile, bu önemli olmayacaktır, ancak emin değilseniz, “Emin değilim” i seçin. Devam etmek için İleri düğmesini tıklayın.

Şimdi, bu rol için bütçenizi seçin:

toptal kayıt işlemi - 11

Platformdaki çoğu freelancer en az 60 $ / saat olarak “51 $ – 75 $ / sa” seçmenizi öneririm. Devam etmek için İleri’yi tıklayın.

Şimdi kaydolmayı tamamlamak için iletişim bilgilerinizi girin:

toptal kayıt işlemi - 13

Şimdi, Toptal ekibinin süreci başlatmak için sizi arayabilmesi için iletişim bilgilerinizi doldurun:

Bu kadar. Kayıt işlemini tamamladınız. Şimdi, Toptal’dan bir uzmanın tüm sorularınızı cevaplayacağı ve projeniz için daha fazla ayrıntı isteyeceği bir kickstart çağrısı alacaksınız, böylece projeniz için en uygun freelancerla sizi kurabilirler.

Projeniz için en iyi serbest çalışanların% 3’ünü işe alın – 0 $ işe alım ücreti ve 2 hafta sıfır riskli ücretsiz deneme!

Toplam Fiyatlandırma

İlk serbest çalışanınızı Toptal’da kiralamak için bir defalık yapmanız gerekir, 500 $ iade edilebilir depozito. Sürecin herhangi bir aşamasında işe almamaya karar verirseniz, geri ödeme alırsınız. Aksi takdirde, 500 ABD Doları daha sonra hesabınıza kredi olarak eklenir ve birlikte çalıştığınız freelancerlara ödeme yapmak için kullanılır. Bu para yatırma işlemi Toptal’a bir freelancer kiralamak konusunda ciddi olduğunuzu söyler.

Upwork gibi platformların aksine, bu platformda ucuz freelancer bulamazsınız. En iyi freelancerların en iyileri pahalı bir fiyat etiketi ile gelir. Bu ağdaki çoğu freelancer saatte en az 60 $ ücret veya daha fazlası beceri ve deneyim seviyesine bağlı olarak.

Toptal’ın Maliyeti?

Toptal, müşteri gereksinimlerine ve coğrafi konumlarına bağlı olarak esnek fiyatlandırma sunar. Aşağıdaki toptal.com maliyet rakamları bir kılavuz olarak kullanılabilir:

Geliştirici maliyeti:

 • Saatlik: 60 $ – 95 $ + / saat
 • Yarı zamanlı: $ 1,000- $ 1,600 + / hafta
 • Tam zamanlı: 2.000 $ – 3.200 $ + / hafta

Tasarımcı maliyeti:

 • Saatlik: $ 60- $ 150 + saat başına
 • Yarı zamanlı: 1.200 $ – 2.600 $ + haftada
 • Tam zamanlı: 2.400-5.200 $ + haftalık

Finans uzmanı maliyeti:

 • Saatlik: $ 60- $ 200 + saat başına
 • Yarı zamanlı: 2.000 $ – 3.200 $ + haftada
 • Tam zamanlı: haftada 4.000- 6.400 ABD doları +

Proje yöneticisi maliyeti:

 • Saatlik: $ 60- $ 150 + saat başına
 • Yarı zamanlı: 1,300 $ – 2,600 $ + haftada
 • Tam zamanlı: 2.600 $ – 5.200 $ + haftada

Ürün yöneticisi maliyeti:

 • Saatlik: 60 $ – 180 $ + saat başına
 • Yarı zamanlı: 1.500 $ – 2.800 $ + haftada
 • Tam zamanlı: haftada 3.000-5.000 ABD doları +

Hatırlamak. İlk iki hafta içinde performanstan memnun değilseniz, Toptal hem depozito hem de herhangi bir ücret iade serbest çalışanın işi için.

Toptal Kupon Kodu

Alın 150 $ Amazon hediye kartı İşveren / müşteri olarak kaydolduğunuzda ve Toptal’ı kullanmaya başladığınızda ücretsiz olarak.

toptal kupon kodu

Uygun olabilmek için bu kayıt bağlantısını kullanmanız ve risksiz deneme süresinden sonra devam etmeniz gerekir.

Toptal’da ilk başarılı işe alımınızı yaptıktan sonra, bize e-posta gönderin ve 150 $ Amazon hediye kartınızı isteyin.

Toptal Artıları ve Eksileri

en büyük fayda Toptal’dan serbest yetenekler almanın titiz tarama süreci, uzman olmayan herkesi ayıklamaktadır.. Toptal’dan birini işe aldığınızda, sorununuzu nasıl çözeceklerini veya projenizde size nasıl yardımcı olacaklarını bildiklerinden emin olabilirsiniz..

Ama bu da en büyük eksilerinden biri Toptal ile çalışmak. Çünkü sadece top 3% freelancerlar, fiyatlar oldukça pahalı olabilir daha yeni başlıyorsanız veya bütçeniz düşükse.

Eğer bir düşük bütçeli veya yalnızca küçük bir projeyle ilgili yardıma ihtiyacınız var, Upwork gibi serbest bir pazarla gitmek çok daha mantıklı.

Ancak Upwork gibi serbest çalışan bir pazarla uğraşmak, herkesin serbest çalışan olarak katılmasına izin verir, Toptal’ın çözmenize yardımcı olduğu kesin sorunla karşı karşıya kalacaktır. Mükemmel serbest çalışanı işe almak biraz zaman alacak Deneme ve hata.

Ve bu, birçok durumda, para kaybetme (ve zaman) projeniz için en iyi freelancerı bulma.

Bir diğeri Toptal ile çalışmanın büyük yararı tek başınıza olmamanızdır. Size serbest çalışanların bir listesini veren diğer platformların ve pazar yerlerinin aksine, Toptal’ın uzman ekibi gereksinimlerinize göre projeniz için mükemmel serbest yetenek bulmak için sizinle birlikte çalışır.

Projeniz için en iyi serbest çalışanların% 3’ünü işe alın – 0 $ işe alım ücreti ve 2 hafta sıfır riskli ücretsiz deneme!

SSS

Toptal okunaklı mı?

Toptal, Airbnb, HP, Zendesk ve Motorola gibi tanınmış markalarla çalışan saygın bir küresel serbest yetenek pazarıdır. 2010 yılında Taso Du Val (CEO) ve Breanden Beneschott tarafından kuruldu ve merkezi Silikon Vadisi’ndedir..

Toptal’ın maliyeti nedir??

Toptal’da serbest çalışan kiralamanın maliyeti rolün türüne bağlıdır, ancak serbest çalışan için saatte 60-200 ABD Doları + arasında bir ödeme yapmayı bekler. Ayrıca bir kerelik, iade edilebilir 500 $ depozito da vardır. Sürecin herhangi bir aşamasında işe almamaya karar verirseniz, geri ödeme alırsınız. Aksi takdirde, 500 ABD Doları daha sonra hesabınıza kredi olarak eklenir.

Toptal kimin için iyi??

Toptal, karmaşık tasarım, geliştirme ve finansal hizmetler projeleri için tam zamanlı veya şirket içinde birini işe almak zorunda kalmadan en iyi serbest uzman yeteneklerini garanti edebilecek kilit bir ortak arayan işletmeler için mükemmeldir..

Toptal vs Upwork

Orada birçok Toptal rakibi var ve Upwork ana. Ana Toptal ile Upwork arasındaki farklar tarama süreci ve serbest çalışanların kalitesidir. Uzmanlığı kısa bir süre içinde incelenen en iyi serbest çalışanları işe almak istiyorsanız, Toptal’ı seçin. İyi serbest meslek sahipleri bulmak için veterinerlik ve işe alma sürecinden geçecek zamanınız varsa, Upwork’ü seçin.

Toptal hangi ödeme yöntemlerini kabul ediyor??

Toptal, tüm büyük kredi kartlarından (Visa, Mastercard, Amex), banka havalesiyle ve PayPal’dan ödeme kabul eder.

Toptal’ın deneme süresi ve para iade garantisi nedir?

Toptal, müşterilere tamamen ücretsiz olarak “bir freelancer denemesi” için 14 gün verir. Sadece serbest çalışandan% 100 memnun olduğunuzda, ancak o zaman Toptal ile etkileşim başlar. Eğer tanıştığınız freelancerlardan% 100 memnun değilseniz, deneme sürecini en fazla 5 freelancerla tekrarlamanıza izin verilir.

Serbest çalışanlar tarafından yaratılan çalışmanın fikri mülkiyetine sahip olanlar?

İstemci yapar. Toptal’ın tek rolü, serbest çalışan uzmanları müşterilere bağlamaktır. Tüm sözleşmeler, bir Toptal serbest çalışanı tarafından oluşturulan tüm çalışmaların Toptal’a değil, müşterinin mülkiyetine ait olduğunu belirtir – serbest çalışanlara değil.

Toptal izleyici nedir?

Toptal tracker (TopTracker) bir serbest zaman izleme yazılımıdır. İlerlemeyi ve raporları zahmetsizce izlemek için kullanılabilir. İstemciler / çalışanlar, Windows ve Mac için masaüstü uygulamaları da dahil olmak üzere herhangi bir cihazdan ilerlemeyi kolayca izlemek için kullanabilir.

Toptal Tracker özellikleri şunları içerir:

 • Zamanlı ekran görüntüleri.
 • Etkinlik seviyesi izleme – klavye girişi ve fare hareketleri.
 • Proje oluşturma ve proje bazında çalışanların dağılımı.
 • Çalışanların ekran görüntülerini incelemesi veya reddetmesi için gizlilik kontrolü.
 • Dışa aktarma (csv ve pdf) işlevselliğine sahip ayrıntılı üretkenlik raporları.
 • Manuel ve otomatik zaman girişleri.

Toptal İncelemesi: Özet

toptal.com incelemesi

Toptal harika bir serbest yetenek piyasasıdır İnternetteki en iyi serbest yetenekleri işe almak istiyorsanız. Onların titiz röportaj tarama süreci, başvuranların sadece% 3’ünün düşük kaliteli başvuru sahiplerinin arasından geçmesine ve ayıklamasına izin vermektedir..

Bu, projeleriniz için mükemmel uzman serbest yetenek bulma şansını iki katından daha fazla artırır. Upwork gibi diğer serbest piyasalardan farklı olarak, platformlarını kullanırken deneme yanılma yöntemine ihtiyacınız yoktur.

Toptal, parkta harika serbest çalışanlar bulmayı kolaylaştırsa da, platformdaki serbest çalışanlar, değirmen ucuz serbest çalışanlarından daha pahalıya mal oluyor. Yeni başlıyorsanız veya bütçeniz düşükse, Toptal’ı kullanmanızı önermiyorum.

Projeniz için en iyi serbest çalışanların% 3’ünü işe alın – 0 $ işe alım ücreti ve 2 hafta sıfır riskli ücretsiz deneme!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map