pCloud ve Senkronizasyon

pCloud ve Sync ikisi de mükemmel sıfır bilgili şifreleme (uçtan uca şifreleme) sağlayıcılarıdır, bu özellik Google Drive ve Dropbox gibi şirketlerde bulamayacağınız bir özelliktir. Ancak bu iki bulut depolama sağlayıcısı birbirlerine karşı nasıl birikir? Bunun amacı budur.


Bulut depolama dünyanın veri toplama yollarını değiştirdi. Ana veri depolama yöntemi olarak ele alınmıştır – dosya dolaplarıyla dolu odaları unutun, bugün bilgiler bulutta uzaktan ve güvenli bir şekilde saklanıyor.

Bunda pCloud vs Sync.com karşılaştırması, gizlilik ve güvenlik odaklı bulut depolama sağlayıcılarının ikisi birbirine kafa kafaya gidiyor.

pCloudEşitleme
sağa kaydırpcloud logosusync.com logosu
özetİkisinden de hayal kırıklığına uğramayacaksınız – çünkü hem pCloud hem de Sync.com mükemmel bulut depolama sağlayıcılarıdır. Genel olarak özellikler, fiyatlandırma ve kullanım kolaylığı, pCloud kazanan olarak çıkıyor. ancak, güvenlik söz konusu olduğunda, Sync.com daha iyidir sıfır bilgi şifrelemesi ücretsiz olarak geldiğinden, pCloud ile bunun için ekstra ödeme yapmanız gerekir.
FiyatYılda $ 47.88 (veya ömür boyu 175 $!)Aylık 8 ABD doları
Sıfır bilgi şifrelemesiÜcretli eklenti (pCloud Crypto)Ücretsiz olarak dahil
Ücretsiz depolama10 GB ücretsiz depolama alanı5 GB ücretsiz depolama alanı (ancak aileye başvurarak 25 GB’a kadar kazanabilirsiniz & Arkadaşlar
DahaABD Vatanseverlik Yasasına tabi değil.
30-gün para iade garantisi.
Mükemmel senkronizasyon, paylaşım ve dosya alma seçenekleri.
Sınırsız bant genişliği.
Şaşırtıcı senkronizasyon çözümleri.
Sınırsız aktarım hızı.
Sınırsız dosya boyutu.
Yaşam boyu planlar.
30-gün para iade garantisi.
Kullanım kolaylığı⭐⭐⭐⭐⭐ ��⭐⭐⭐⭐
Güvenlik⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ ��
Paranın Değeri⭐⭐⭐⭐⭐ ��⭐⭐⭐⭐

Günümüzde insanlar, ister görüntüler, önemli belgeler veya iş dosyaları olsun, verilerini tutmak için bulut depolama alanına güveniyor. Bunun da ötesinde, insanlar güvenilir ve kullanımı kolay uygun fiyatlı bulut depolama alanı arıyor.

PCloud ve Sync.com gibi bulut depolama oyuncuları devreye giriyor..

pCloud hem bireylerin hem de işletmelerin ihtiyaçlarını karşılayan kapsamlı ve kullanımı kolay bir bulut depolama çözümüdür. PCloud’un arkasındaki ekip, çoğu bulut depolama hizmetinin ortalama kullanıcı için çok teknik olduğuna inanıyor ve bu nedenle kullanıcı dostu olmaya odaklanıyor. Ücretsiz plan görünüşte sınırlı olsa da, ömür boyu prim planına yatırım yaparsanız elde edeceğiniz çok değer olduğunu söylemek güvenlidir.

Diğer yandan, Sync.com uçtan uca şifreleme ile kullanıcı gizliliğini her şeyden önce koymayı amaçlayan ücretsiz premium bir bulut depolama çözümüdür. Ek depolama alanı ile birlikte seviyeli katmanlar ve ayrıca her yerden dosya depolama, paylaşma ve erişme yeteneği ile birlikte gelir. Bulut depolama alanınızda herhangi bir sorunla karşılaşmanız durumunda Sync.com, ihtiyacınız olan her şeyde size yardımcı olmak için öncelikli şirket içi destek sağlar.

Tabii ki, bu bulut depolama konusunda bilinçli bir karar vermeniz için yeterli bilgi değildir. Bu yüzden bugün, daha yakından bakacağız pCloud vs Sync.com ve her çözümün neler sunabileceğini görün.

Hadi başlayalım!

1. Fiyatlar ve Planlar

Hayattaki her şeyde olduğu gibi, kullanmak istediğiniz bir hizmet hakkında karar vermek söz konusu olduğunda fiyat her zaman bir faktör olacaktır. Peki, hem pCloud hem de Sync.com’un nasıl eşleştiğine bakalım.

pCloud

pCloud bir ilk ile birlikte gelir 10 GB ücretsiz depolama alanı kaydolan herkes için alan. Ek olarak, pCloud, aylık planlar için prim planları için ödeme yapma avantajı ile birlikte gelir. Yalnızca az miktarda bulut depolama alanına ihtiyacınız varsa ve tüm yıl boyunca ödeme yapmayı göze alabiliyorsanız, pCloud size mal olacak 500 GB için 47,88 USD / yıl depolama alanı.

pcloud fiyatlandırma

Ve biraz daha fazlasına ihtiyacınız varsa, Makul 95,88 $ / yıl için 2 TB depolama alanı. PCloud’un aynı zamanda birden fazla kullanıcıyla paylaşmanıza ve ortak çalışmanıza olanak tanıyan aile ve iş planlarıyla birlikte geldiğini unutmayın.

En iyisi, pCloud’s ömür boyu plan, şirketi seven ve depolama hizmetlerini kullanmaya devam etmek isteyenler için iyi sonuç verir. 500 GB’lık bir ömür boyu depolama alanı elde edin. bir kerelik 175 $ ödeme veya bir için 2 TB ömür boyu depolama alanı bir kerelik 350 $ ödeme.

Sync.com

Öte yandan Sync.com, aydan aya ödeme seçeneği sunmamaktadır. PCloud’un aksine, Sync.com’u kullanmak için kaydolan herkes ücretsiz yalnızca 5 GB depolama alanı alır Uzay.

sync.com fiyatlandırması

Bununla birlikte, kredi kartı gerekmez, 25 GB’a kadar ek ücretsiz depolama alanı kazanabilirsiniz alanı tavsiye eder ve Sync.com’un premium kullanıcılarına aynı harika özelliklere sahip olursunuz. Daha fazla depolama alanına ihtiyaç duyanlar için 2 TB, 3 TB veya hatta 4 TB için depolama alanı Aylık 8 $ / 10 $ / 15 $, sırasıyla, yıllık olarak faturalandırılır.

�� Kazanan: pCloud

Hem pCloud hem de Sync.com rekabetçi fiyatlarla bulut depolama alanı sunar. Bahsedilen, pCloud daha fazla boş alan sunar aylık ödeme seçeneğine sahiptir ve bir kerelik ücret ödeme seçeneği Depolama alanına ömür boyu erişim için (bu harika!).

2. Özellikler

Depolama alanı çözümleri, dosyaları depolamayı ve bunlara erişmeyi kolaylaştıran, gizlilik sorunlarını endişe etmeyen ve çok daha fazlasını yapan çeşitli özelliklerle birlikte gelir. Bu nedenle, kullanmayı seçtiğiniz hizmeti yakından incelemek ve ihtiyaçlarınıza göre karşılaştırmak çok önemlidir..

pCloud

PCloud ile, çoklu paylaşım seçenekleri doğrudan kullanımı kolay pCloud arabiriminden kullanılabilir. PCloud kullananlarla paylaşıp ortak çalışabilirsiniz, seçim sizin.

pcloud arayüzü

Ayrıca, aşağıdakileri yapma seçeneğiniz vardır:

 • Erişim seviyelerini kontrol edin, “Görünüm” ve “Düzenle” izinleri dahil
 • Paylaşılan dosyaları yönet pCloud Drive, Mobile için pCloud veya web platformlarından
 • Büyük dosyaları paylaşın e-posta yoluyla kullanımı kolay “İndirme” bağlantıları göndererek arkadaşlarınız ve ailenizle
 • Son kullanma tarihlerini ayarlama veya daha fazla güvenlik için indirme bağlantılarını şifreyle koruma
 • PCloud hesabınızı kullanın bir barındırma hizmeti olarak HTML web siteleri oluşturmak, resim yerleştirmek veya dosyalarınızı başkalarıyla paylaşmak için

Dosyalarınızı pCloud’a yükledikten sonra, veriler tüm cihaz türlerinde senkronize edilir ve pCloud web uygulaması aracılığıyla. Ayrıca bir ek var dosya senkronizasyonu seçeneği bilgisayarınızdaki yerel dosyaları pCloud Drive’a bağlamanızı sağlar. Tüm mobil cihaz fotoğraflarınızı ve videolarınızı tek bir tıklamayla bile yedekleyebilirsiniz.

Sync.com

Sync.com ile Windows, Mac, iPhone, iPad, Android ve web uygulamalarını aşağıdakiler için kullanabilirsiniz: dosyalarınıza istediğiniz zaman istediğiniz yerden erişin. Ve teşekkürler otomatik senkronizasyon, verilerinize birden fazla cihazdan erişmek bir cinch.

senkronizasyon paylaşımı ve işbirliği

Ayrıca, Sync.com sınırsız hisse devris, başkalarıyla paylaşma ve işbirliği yapma ve hatta kayıtlı dosyalarınızı yalnızca bulutta arşivleyin, böylece bilgisayarlarınızda ve cihazlarınızda yer açabilirsiniz. İnternet erişiminiz yok mu? Sorun değil, Sync.com ile dosyalarınıza çevrimdışı erişin çok.

�� Kazanan: pCloud

Tekrar, pCloud ileri itiyor bağlantı süreleri ve şifre koruması gibi küçük şeyler, pCloud’u ana bilgisayar olarak kullanma yeteneği ve mevcut çoklu paylaşım seçenekleri sayesinde. Bununla birlikte, Sync.com kendi başına sahip ve paylaşma ve senkronizasyon gibi önemli özellikler söz konusu olduğunda oldukça karşılaştırılabilir..

3. Güvenlik

Bulutta önemli dosyaları saklarken endişelenmek istediğiniz son şey güvenlik ve gizlilik gibi şeylerdir. Bununla birlikte, bu pCloud vs Sync.com gösterisinin güvenlik açısından ne ortaya çıkardığını görelim.

pCloud

pCloud kullanır TLS / SSL şifrelemesi dosyalarınızın güvenliğini sağlamak için. Başka bir deyişle, verileriniz cihazlarınızdan pCloud sunucularına aktarıldığında korunur, yani hiç kimse verileri hiçbir zaman araya giremez. Ayrıca, dosyalarınız bir sunucu çöktüğünde 3 sunucu konumunda depolanır.

PCloud ile, dosyalar istemci tarafı şifreli, yani sizden başka hiç kimse dosya şifre çözme anahtarlarına sahip olmayacaktır. Diğer bulut depolama çözümlerinden farklı olarak, pCloud ilk sunanlardan biridir aynı hesaptaki hem şifreli hem de şifrelenmemiş klasörler.

pcloud kripto

Bu, hangi dosyaların şifrelenip kilitleneceğine ve hangi dosyaların doğal hallerinde saklanacağına ve dosya işlemlerinin uygulanacağına karar verme özgürlüğü verir. Ve tüm bunların en iyi yanı, Dosyalarınızı şifrelemek ve güvenceye almak için çok kullanıcı dostu.

Tüm bunların tek dezavantajı, bunun için fazladan ödemek zorundasın. Aslında, pCloud Crypto, istemci tarafı şifreleme, sıfır bilgi gizliliği ve çok katmanlı koruma için size ekstra 47.88 $ / yıl (veya ömür boyu 125 $) mal olacak.

GDPR uyumluluğu söz konusu olduğunda, pCloud şunları sunar:

 • Güvenlik ihlali durumunda gerçek zamanlı bildirimler
 • Kişisel bilgilerinizin nasıl işleneceğine ve nedenine ilişkin onay
 • Tüm kişisel bilgilerinizin herhangi bir zamanda bir hizmetten silinmesi hakkı

Sync.com

Tıpkı pCloud gibi, Sync.com da sıfır bilgi şifrelemesi. ancak, bu özellik ücretsiz ve herhangi bir Sync.com planının bir parçası. Başka bir deyişle, ek güvenlik için ödeme yapmanız gerekmez. Sync.com’un kullanıcı gizliliğini ve güvenliğini çok ciddiye almasının tüm bu kısmı.

sync.com güvenliği

Ayrıca aşağıdaki gibi güvenlik özellikleriyle birlikte gelir:

 • HIPAA, GDPR ve PIPEDA uyumluluğu
 • 2 faktörlü kimlik doğrulama
 • Uzak cihaz kilitlemeleri
 • Bağlantılarda şifre koruması
 • İndirme kısıtlamaları
 • Hesap geri sarma (yedekleme geri yüklenir)

�� Kazanan: Sync.com

Sync.com açık kazanan olarak çıkıyor bu turda, çünkü pCloud gibi ek güvenlik önlemleri için ücret almaz. Üstelik, pCloud’un aksine, dosyalarınızın her zaman ekstra güvenli olmasını sağlayan 2 faktörlü kimlik doğrulamasına sahiptir..

4. Avantaj ve Dezavantajları

İşte hem pCloud hem de Sync.com’un avantaj ve dezavantajlarına bir göz atın, böylece bulut depolama ihtiyaçlarınız için mümkün olan en iyi kararı verirsiniz.

pCloud Artıları

 • Kullanımı kolay arayüz
 • İngilizce, Fransızca, Almanca ve Türkçe olmak üzere 4 dilde destek (telefon, e-posta ve bilet)
 • Yaşam boyu erişim planları
 • Cömert miktarda boş depolama alanı
 • Şifrelenmiş ve şifrelenmemiş dosya seçenekleri
 • Kolay indirme ve yükleme bağlantısı özelliği
 • Aylık ödeme seçenekleri

pCloud Eksileri

 • pCloud Crypto ücretli bir eklentidir (istemci tarafı şifreleme, sıfır bilgi gizliliği ve çok katmanlı koruma için)

Sync.com Artıları

 • Varsayılan istemci tarafı şifreleme, sıfır bilgi gizliliği ve çok katmanlı koruma, ayrıca 2 faktörlü kimlik doğrulama
 • Dosya aktarım sınırı yok
 • Seçici senkronizasyon seçeneği
 • Cihazlarda yer açmak için buluttaki dosyaların arşivlenmesi
 • Dosyalara her yerden erişmek için birden fazla uygulama

Sync.com Eksileri

 • Otomatik şifreleme, görüntüleme işlemini yavaşlatabilir
 • Aylık ödeme seçeneği yok
 • Sınırlı ücretsiz depolama alanı

�� Kazanan: pCloud

pCloud tekrar geçiyor Artıları ve eksileri rekabet Sync.com. Her iki depolama çözümü de çok sayıda harika özellik sunmasına rağmen, pCloud’un profesyonelleri bir con’dan ağır basar.

Sıkça Sorulan Sorular

PCloud.com ve Sync.com nedir?

pCloud ve Sync, gizlilik göz önünde bulundurularak tasarlanmış mükemmel bulut depolama sağlayıcılarıdır. Sıfır bilgi şifrelemesi sunar, yani dosyalarınızı okuyamazlar (Dropbox ve Google Drive’ın aksine).

Hangisi daha iyi, pCloud veya Sync.com?

Her ikisi de büyük sağlayıcılar, pCloud biraz daha iyi. Kullanımı daha kolaydır ve yenilikçi ömür boyu planlarla birlikte gelir. Ancak güvenlik söz konusu olduğunda Sync.com çok önde, çünkü sıfır bilgi şifrelemesi (uçtan uca şifreleme) varsayılan olarak geliyor, ancak pCloud ile ücretli bir eklenti.

PCloud ve Sync ücretsiz depolama alanı ile geliyor mu?

pCloud size 10GB ücretsiz bulut depolama alanı sunar. Sync.com size yalnızca 5 GB ücretsiz depolama alanı sağlar (ancak ailenize ve arkadaşlarınıza başvurarak 25 GB’a kadar kazanabilirsiniz).

pCloud vs Sync.com: Özet

pcloud vs sync.com

Muhtemelen yakın zamanda birisinin “bulut” hakkında konuştuğunu duymuşsunuzdur. Aslında, buluta bile kendiniz başvurmuş olabilirsiniz ve muhtemelen şu anda bir şekilde kullanıyorsunuz (örneğin Google Drive). Bununla birlikte, günlük yaşamınızda ne kadar kullandığınıza rağmen bulut depolama anlayışınız minimum olabilir..

Teknik açıdan, bulut depolama sizin için veri depolayan bir veri merkezleri ağıdır. Verilerinizi saklayan donanıma fiziksel olarak dokunamazsınız, ancak bu verilere İnternet üzerinden istediğiniz zaman ve istediğiniz cihazdan erişebilirsiniz. Daha basit bir ifadeyle, bulut depolama, flash sürücüleri doldurmak ve kaybetmekten endişe etmeden büyük miktarda veri depolamanın başka bir yoludur.

Doğru bulut depolama çözümünü seçme kişisel veya iş ihtiyaçlarınız için biraz araştırma gerektirecektir. Ve pCloud veya Sync.com gibi bir hizmetin sizin için en iyi çözüm olup olmayacağı bireysel ihtiyaçlarınıza bağlı olacaktır..

Güvenlik ve gizlilik birincil kaygınızsa, sıfır bilgi şifrelemesi dahil olduğundan ve ABD Vatanseverlik Yasası’na tabi olmadığından Sync.com sizin için en iyisidir..

Bununla birlikte, pCloud rakibi Sync.com’dan biraz daha fazla fayda sağlıyor. Aylık ödeme seçenekleri, ömür boyu planlar, isteğe bağlı dosya şifreleme, cömert destek ve tüm kullanıcılar için 10GB ücretsiz depolama alanı sayesinde pCloud, önemli dosyalarınızı endişe duymadan güvenle bulutta saklamak için ihtiyacınız olan her şeye sahip olacak.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map