Bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız, ya nasıl kod yazacağınızı bilmeniz ya da bunu yapan birini işe almanız gerekir. İşte sorun bu Wix kendi web sitesi oluşturucu ile çözmeye çalışır. Beni yanlış anlamayın, Wix harika, ama orada iyi şeyler var.


Çarpıcı bir web sitesi oluşturmak, bir web sitesi oluşturucu kullanma. Bugünün web sitesi oluşturma araçları, mobil cihazlar için optimize edilmiş ve yerleşik gelişmiş görüntü düzenleyicilere sahip siteler oluşturur ve kolay sürükle bırak işlevlerini kullanır.

2020’de en iyi Wix alternatifleri:

 • Genel olarak en iyi: piyasadaki en kaliteli tasarımlara ve özelliklere sahip olduğu için güzel bir web sitesi oluşturmak isteyen herkes için hepsi bir arada web sitesi oluşturucusudur..
 • En iyi genel performans: basit bloglar ve karmaşık e-ticaret siteleri dahil her türlü siteyi oluşturmak için kullanabileceğiniz kullanımı kolay bir site oluşturucudur.
 • En iyi E-ticaret alternatifi: kodlama olmadan profesyonel bir çevrimiçi mağaza oluşturmak istiyorsanız nobrainer alternatifidir.

Wix Nedir

Wix, profesyonel görünümlü bir web sitesini kendi başınıza tasarlamanıza yardımcı olan bir sürükle ve bırak web sitesi oluşturucusudur. Ve hepsi bu değil.

en iyi wix alternatifleri

İstediğiniz kadar veya az işlevselliğe sahip web siteleri oluşturmanıza olanak tanır. Bir blog başlatmak veya bir e-Ticaret sitesi oluşturmak istiyorsanız, Wix sizi ele geçirir.

Wix’in Avantajları

Wix.com tamamen işlevsel web siteleri oluşturmanıza izin verir tek bir kod satırı yazmadan. Tek yapmanız gereken, tasarımı düzenlemek için sayfadaki öğeleri sürükleyip bırakmaktır.

Wix’in ana özellikleri:

 • Tüm sektörleri kapsayan 500’den fazla çarpıcı, mobil cihazlar için optimize edilmiş tasarım ve şablon.
 • İşletmedeki en iyi sürükle ve bırak düzenleyicilerinden birini içeren güçlü özelleştirme araçları.
 • Birden fazla ödeme yöntemi kullanarak dijital veya fiziksel ürünler satmanıza olanak tanıyan e-ticaret için hazır.
 • Kendi alan adınızı ve SSL sertifikanızı bağlayın.
 • Telefon ve e-posta yoluyla 7/24 yardımın yanı sıra birçok yardım makalesi ve videosu.

Şimdi 8 rakibe bir göz atalım Wix gibi siteler şu anda en iyi Wix alternatifleri:

1. Shopify

Shopify

 • Resmi web sitesi: www.shopify.com
 • Çevrimiçi mağazalar oluşturmak için en popüler e-ticaret yazılım platformu.
 • Pazarlamadan ödeme işlemeye kadar her şeyi tek bir platformda yönetin.

Wix yerine Shopify’ı neden kullanmalıyım?

Shopify, bir çevrimiçi mağaza kurmak isteyen yeni başlayanlar için en iyi seçim ve en çok önerilen seçenektir. Bir çevrimiçi mağazayı kolayca başlatmak ve yönetmek için ihtiyacınız olan her şeyle birlikte gelir.

Platform yeni başlayanlar düşünülerek üretilmiştir ve tüm gerekli e-ticaret yazılımı özellikleriyle birlikte gelir, ancak kullanımı çok kolaydır.

Neden Shopify Yerine Wix Kullanmalı?

Wix’in kullanımı Shopify’dan çok daha kolaydır, ancak Shopify’ın sunduğu birçok işlevsellikten yoksundur. Bir çevrimiçi mağaza açmak istiyorsanız, Shopify daha mantıklı. Ama sadece suları test etmek için bir site inşa etmek istiyorsanız, Wix ile gidin.

2. Weebly

weebly

 • Resmi web sitesi: www.weebly.com
 • Weebly’nin e-Ticaret platformu Square tarafından desteklenmektedir.
 • E-ticaret düşünülerek oluşturulmuş web sitesi oluşturucu.

Neden Wix Yerine Weebly Kullanıyoruz

Weebly, tek bir kod satırı yazmadan bir e-ticaret sitesi kurmak isteyen kişiler için daha uygundur. Sürükle ve bırak oluşturucu, sitenizin sayfalarının tasarımını kolayca özelleştirmenizi sağlar.

Neden Weebly yerine Wix kullanıyorsunuz

Basit bir site oluşturucunun temel bir web sitesi oluşturmasını istiyorsanız, Wix.

3. Kareler

Squarespace

 • Resmi web sitesi: www.squarespace.com
 • En popüler sürükle ve bırak web sitesi oluşturucularından biri.
 • Sunulan yüzlerce güzel tasarım şablonu ile bilinir.

Neden Wix Yerine Kareler Kullanılır?

Squarespace, Wix ile birçok benzerlik paylaşıyor. Her ikisi de sadece hoş görünen web sitelerinden daha fazlasını oluşturmanıza izin veren bir sürükle ve bırak platformu sunuyor.

İster temel bir portföy sitesi oluşturmak ister tam bir çevrimiçi mağaza oluşturmak istiyorsanız, Squarespace size yardımcı olabilir.

Yeni başlıyorsanız, Squarespace sizin için en iyi platform olmayabilir. Aletleri biraz öğrenme eğrisi ile geliyor.

Neden Kareler Yerine Wix Kullanılmalı

Yeni başlıyorsanız ve kolay bir başlangıç ​​dostu web sitesi oluşturucusuna ihtiyacınız varsa, Wix ile gidin.

4. Site123

site123

 • Resmi web sitesi: www.site123.com
 • Ücretsiz bir plan ile gelen kullanımı kolay web sitesi oluşturucu.
 • Ayrıca e-ticaret siteleri oluşturmanıza olanak tanır.

Neden Wix Yerine Site123 Kullanılmalı?

Site123, basit bloglar ve karmaşık e-Ticaret siteleri dahil her türlü siteyi oluşturmak için kullanabileceğiniz, kullanımı kolay bir site oluşturucu sunar.

Site123 Yerine Neden Wix Kullanmalı123

Wix, Site123’ten çok daha fazla işlevsellik ve özellik sunuyor. Ve çok daha uzun süredir faaliyet gösteriyorlar ve sektörde daha güvenilirler.

5. GoDaddy GoCentral

godaddy gocentral

 • Resmi web sitesi: www.godaddy.com
 • GoDaddy, İnternet’teki en güvenilir web barındırıcılarından ve alan adı sağlayıcılarından biridir.
 • GoDaddy ile devam etmek, alan adlarınız ve web barındırma hesaplarınız dahil her şeyi tek bir yerden yönetmenize olanak tanır.

Neden Wix Yerine GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu Kullanılmalı?

GoDaddy, web barındırma ve alan adı kaydının büyük babasıdır. Web sitenizi sürükleyip bırakma oluşturucu ile oluşturulmuş birkaç sayfadan daha fazla ölçeklendirmek istiyorsanız, GoDaddy ile gitmelisiniz. Bir web sitesini kolayca çalıştırmak ve ölçeklendirmek için ihtiyacınız olan her şeyi sunar.

Neden GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu yerine Wix Kullanmalı

Wix’in kullanımı GoDaddy’nin GoCentral Web Sitesi Oluşturucu’dan çok daha kolaydır. Wix’in tüm platformu, yalnızca sürükle ve bırak web sitesi binası sağlamak için tasarlandı.

6. Çarpıcı

çarpıcı

 • Resmi web sitesi: www.strikingly.com
 • Kişisel siteler oluşturmak için bir sürükle ve bırak üreticisi olarak başladı.
 • E-Ticaret siteleri de dahil olmak üzere her türlü web sitesi oluşturulmasına izin verir.

Neden Wix Yerine Çarpıcı Kullanılır?

Çarpıcı bir şekilde pazarlama araçları ve analizler dahil olmak üzere web sitenizi oluşturmak ve yönetmek için ihtiyacınız olan her şeyi sunar. Çarpıcı bir şekilde güzel bir portföy sitesi oluşturmak veya kendi ürünlerinizi çevrimiçi satmak için kullanabilirsiniz.

Neden Wix’i Çarpıcı Yerine Kullanmak

Wix, web sitenizi çalıştırmanıza yardımcı olacak biraz daha fazla işlevsellik ve daha fazla araç sunar. Ancak dikkat çekici bir şekilde kullanımı ve öğrenimi biraz daha kolaydır.

7. Üçlü

ucraft

 • Resmi web sitesi: www.ucraft.com
 • Aralarından seçim yapabileceğiniz yüzlerce güzel şablon içeren ücretsiz web sitesi oluşturucu.
 • Alan adınızı ücretsiz bağlamanızı sağlar.

Neden Wix Yerine Ucraft Kullanmalı?

Ucraft, web sitelerinizi oluşturmak ve yönetmek için basit bir arayüz sunar. Sadece suları test ediyorsanız, temel bir web sitesi oluşturmanıza izin veren ücretsiz bir plan sunuyorlar..

Bu listedeki diğer birçok web sitesi üreticisinin aksine, Ucraft, premium bir plana yükseltme yapmadan web sitenize özel bir alan adı ücretsiz olarak bağlamanızı sağlayan birkaç kişiden biridir.

Neden Ucraft Yerine Wix Kullanmalı

Wix ile istediğiniz kadar çok veya az işlevselliğe sahip tam gelişmiş bir web sitesi oluşturabilirsiniz. Ucraft bu şekilde biraz sınırlı.

8. BoldGrid

boldgrid

 • Resmi web sitesi: www.boldgrid.com
 • Web barındırma sunucusu kurulumu ile uğraşmak zorunda kalmadan WordPress tarafından desteklenen bir web sitesi oluşturun.
 • Web sitenizin tasarımını kolayca oluşturmak ve özelleştirmek için BoldGrid oluşturucuyu kullanın.

Neden Wix Yerine BoldGrid Kullanmalı?

BoldGrid, WordPress destekli bir web sitesi oluşturmanıza ve ardından web sitenizi istediğiniz gibi tasarlamak için BoldGrid Builder’ı kullanmanıza izin verir. Oluşturucu, aralarından seçim yapabileceğiniz düzinelerce şablonla birlikte gelir.

Neden BoldGrid Yerine Wix Kullanmalı?

WordPress’i kullanmayı ve öğrenmeyi içeren BoldGrid’in aksine, Wix’i öğrenmek ve anlamak çok daha kolay.

En İyi Wix Alternatifleri: Özet

Wix iyi mi? Evet, gerçekten iyi bir web sitesi oluşturucu, ancak..

Ödüllü şablonları kullanarak sürükle ve bırak web sitesi oluşturmak istiyorsanız, Squarespace Wix’e en iyi alternatiftir.

Web siteniz üzerinde tam kontrol istiyorsanız, BoldGrid ile devam edin. Platformları kolayca bir WordPress web sitesi oluşturmanıza ve ardından BoldGrid oluşturucusuyla düzenlemenize olanak tanır.

Tam gelişmiş bir e-Ticaret sitesi oluşturmak istiyorsanız, Shopify ile devam edin. Platformları, bir e-Ticaret sitesi oluşturmayı ve yönetmeyi kolaylaştırmak amacıyla oluşturulmuştur.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me