8 En İyi GoDaddy Alternatifleri

Şaşırtıcı 77 milyon alan adı, GoDaddy.com bu da onu İnternetteki en büyük alan adı kayıt şirketi yapar. Burada en iyi GoDaddy alternatiflerinin neler olduğunu bulabilirsiniz.


2020’de en iyi GoDaddy alternatifleri:

 • Genel olarak en iyi: GoDaddy’ye en iyi alan adı kaydı alternatifidir, bunun ana nedeni Namecheap’in tüm alan adları ile ücretsiz WHOIS Gizlilik koruması sunmasıdır.
 • İkincisi, Genel olarak en iyi: acemi dostu ve kaliteli web hosting sunan piyasadaki en ucuz hosting sağlayıcılarından biridir. Bir web barındırma planı satın aldığınızda alan adı kaydı ücretsiz olarak dahil edilir.

İşletmeler güveniyor GoDaddy web siteleri ile ve GoDaddy ile iyi olan çok şey olmasına rağmen, ünlü alan adı kayıt kuruluşuna bir alternatif aramanızı isteyebilecek bazı şeyler var.

Böyle bir şey daha yüksek alan adı yenileme fiyatlarıdır. GoDaddy, ilk yıl için yenilemelerden çok daha az ücret alır. Bir indirim gibi geliyor, ancak diğer alan adı kayıt şirketlerinin çoğundan daha pahalıya mal oluyor.

Bu listede, size bazı en iyi GoDaddy alternatifleri ve rakip siteler.

GoDaddy nedir

godaddy alternatifleri

GoDaddy, İnternet üzerindeki en güvenilir ve bilinen alan adı kayıt şirketlerinden biridir. Platformları, web siteniz için bir alan adı satın almaya gideceğiniz yerdir. Web siteniz Facebook ise, alan adınız Facebook.com olacaktır.

GoDaddy’nin Yararları

GoDaddy ile gitmenin en büyük yararı, çok çeşitli hizmetler sunmalarıdır. GoDaddy.com’dan bir alan adı satın aldığınızda, bir web sitesini tek bir yerden çalıştırmak için gereken diğer tüm hizmetlere erişebilirsiniz.

Web barındırma, web sitesi oluşturma araçları, e-ticaret yazılımı, e-posta barındırmadan premium kurumsal düzey SSL sertifikalarına kadar her şeyi sunarlar.

1. Namecheap.com (ücretsiz WHOIS gizliliğini içerir)

namecheap alanları

 • Resmi web sitesi: www.namecheap.com
 • İnternetteki en popüler alan adı kayıt şirketlerinden biri. Namecheap GoDaddy’ye en iyi alternatif.
 • Namecheap.com’un tüm alanları ücretsiz WHOIS alan adı gizliliği ile birlikte gelir. Bunun için fazladan GoDaddy ücreti dahil olmak üzere diğer alan adı tescil şirketleri.
 • 2001 yılından beri faaliyet göstermektedir.

Neden GoDaddy Yerine Namecheap Kullanmalı?

GoDaddy’den farklı olarak Namecheap, tüm alan adları ile WHOIS Gizlilik korumasını ücretsiz olarak sunmaktadır. GoDaddy’den farklı olarak Namecheap, alan adınızı satın aldığınız fiyatla yenileme sunar.

Neden Namecheap Yerine GoDaddy Kullanmalı?

Namecheap sadece bir alan adı kayıt şirketi olarak bilinir, ancak web hosting de sunuyorlar. Çevrimiçi küçük işletmenizi yönetmede en iyisini istiyorsanız ve barındırma, e-postalar, e-ticaret gibi tek bir yerde her şeyi yönetebilmek istiyorsanız – o zaman GoDaddy ile gidin.

2. Bluehost.com (hepsi bir alan adı, web barındırma ve blog’da)

bluehost alanları

 • Resmi web sitesi: www.bluehost.com
 • Dünya genelinde yüz binlerce işletme tarafından güvenilen.
 • Yıllık web barındırma planı satın aldığınızda alan adı ücretsiz gelir.
 • Sektördeki en yüksek puan alan destek ekiplerinden biri.

Neden GoDaddy Yerine Bluehost Kullanmalı?

Web siteniz WordPress üzerinde çalışıyorsa, işte Bluehost’tan daha iyi kimse yoktur. Destek için sayısız ödül kazandılar ve resmi WordPress.org web sitesinde önerilen ev sahiplerinden biri..

Neden Bluehost Yerine GoDaddy Kullanmalı?

Gerçekten hızlı büyüyen bir işletme işletiyorsanız, GoDaddy ile devam etmelisiniz. Bluehost’un hizmetleri küçük işletmeler ve profesyonel blogcular için daha uygundur.

3. HostGator.com (en ucuz alan adı ve barındırma kombinasyonu)

hostgator alan adları

 • Resmi web sitesi: www.hostgator.com
 • Tüm yıllık paylaşılan web hosting planları, aboneliğinizle her yıl ücretsiz olarak yenilenen ücretsiz bir alan adı ile birlikte gelir.
 • Paylaşımlı Hosting, VPS Hosting ve Yönetilen WordPress Hosting de dahil olmak üzere her türlü web barındırma hizmeti sunar.

Neden GoDaddy Yerine HostGator Kullanılmalı?

Sadece bir blog veya küçük bir haber sitesi çalıştırmak istiyorsanız, o zaman HostGator sizin için uygun yoldur. İster butik bir bisiklet tamirhanesi, ister milyonlarca ziyaretçi alan bir haber sitesi işletiyor olun, HostGator her şeyi halledebilir.

Neden HostGator Yerine GoDaddy Kullanmalı?

Web sitenizi milyonlarca ziyaretçiye kolayca ölçeklendirmek istiyorsanız, GoDaddy en iyi seçimdir. Müşterileri arasında büyük markalara yerel butik dükkanlar var.

4. Hostinger.com (ucuz web hosting)

hostinger alan adları

 • Resmi web sitesi: www.hostinger.com
 • Hostinger ucuz web hosting planları sunarak kendileri için bir isim yaptı.
 • Ayda yalnızca 1,96 ABD dolarından başlayan planlar.
 • Tüm yıllık web hosting planları ücretsiz alan adı ile birlikte gelir.

Neden GoDaddy Yerine Hostinger Kullanmalı?

Yeni başlıyorsanız ve en ucuz web barındırma fiyatlarını istiyorsanız, Hostinger ile gidin. Her ne kadar ucuz web hosting için popüler, bu onların web hosting hizmetleri bu listedeki diğer büyük oyuncular ile rekabet edemez anlamına gelmez.

Neden Hostinger Yerine GoDaddy Kullanılmalı?

Para için kaliteden ödün vermek istemiyorsanız, Hostinger işletmeniz için en iyi web barındırıcısı olmayabilir.

5. Alanlar.Google (Google’da kayıtlı alan adları)

google.domains

 • Resmi web sitesi: www.domains.google
 • Google’ın güvenliğini ve güvenilirliğini mi istiyorsunuz? Google, küçük işletmeler ve girişimciler için Google’ın alan adı hizmetidir.
 • İşletmeniz için Google Drive ve Gmail dahil tüm uygulamaları tek bir hesaptan yönetin.

Neden GoDaddy Yerine Google Alan Adlarını Kullanmalısınız?

Google Domains, bu listedeki diğer alan adı sağlayıcılarının çoğu kadar popüler olmasa da, alan adı hizmetlerine dünyadaki binlerce işletme tarafından güveniliyor.

Google’ın Google Domains dahil tüm hizmetleriyle amacı, bir web sitesi kurmayı ve işletmeyi işletme sahipleri için kolaylaştırmaktır. Web sitenizi kurmanın ve yönetmenin kolay bir yolunu arıyorsanız, Google’ın alan adı hizmetlerinin basitliğine güvenebilirsiniz.

Google Etki Alanları Yerine Neden GoDaddy Kullanmalı?

Web barındırma hesaplarınız ve alan adlarınız dahil olmak üzere her şeyi tek bir web sitesi altında yönetmek istiyorsanız, GoDaddy ile gidin.

6. Dynadot.com (GoDaddy’ye iyi bir alternatif)

Dynadot

 • Resmi web sitesi: www.dynadot.com
 • İnternette 2002 yılında kurulan en eski alan adı tescil şirketlerinden biri.
 • Tüm alan adlarının taban fiyatına dahil olan ücretsiz WHOIS gizlilik koruması sunun.
 • Birkaç dakika içinde profesyonel görünümlü web siteleri oluşturmanıza izin vermek için tüm alan adlarıyla sunulan Ücretsiz Web Sitesi Oluşturucu.

Neden GoDaddy Yerine Dynadot Kullanmalı?

WHOIS gizlilik korumasının alan adınızın fiyatına dahil olmasını istiyorsanız, Dynadot ile gidin. Dynadot ile, sadece ücretsiz web sitesi oluşturucu ile sınırlı değilsiniz; web sitenizi aynı panodan doğrudan bir VPS sunucusunda da barındırabilirsiniz.

Neden Dynadot Yerine GoDaddy Kullanmalı?

GoDaddy, işletmenizi ölçeklendirirken yardımcı olabilecek daha geniş bir hizmet ve ürün yelpazesi sunar.

7. DreamHost.com (güvenilir sağlayıcı)

dreamhost alan adları

 • Resmi web sitesi: www.dreamhost.com
 • Yeni başlayan Blogcular ve Girişimciler için en çok tavsiye edilen web barındırıcılarından biri.
 • Tüm yıllık paylaşılan barındırma planları, aboneliğinizle birlikte her yıl yenilenen ücretsiz bir alan adıyla gelir.
 • Destek ekibi, sektörün en iyilerinden biridir.

Neden GoDaddy Yerine DreamHost Kullanmalı?

DreamHost, büyük destek ekipleriyle tanınır ve arka arkaya 4 yıl boyunca PCMag Editörleri Seçimi galibi olmuştur. DreamHost ile vanilya paylaşımlı hosting’i seçebilir veya bir Yönetilen WordPress hosting planına gidebilirsiniz. Planları ve teklifleri işletmenizle kolayca ölçeklenebilir.

Neden DreamHost Yerine GoDaddy Kullanmalı?

Sadece web barındırma ve alan adı olmaktan daha fazlasını istiyorsanız, GoDaddy ile gidin. GoDaddy, Premium SSL sertifikalarından E-posta Pazarlama Hizmetlerine kadar her şeyi sunar.

8. Domain.com (yıllardır)

domain.com

 • Resmi web sitesi: www.domain.com
 • Şirketin Domain.com alan adının sahibi.
 • 2000 yılından beri faaliyet göstermektedir.

Neden GoDaddy Yerine Domain.com Kullanmalı?

Amaçları, hizmet sunumları ile bir web sitesine sahip olma sürecini basitleştirmek ve mümkün olduğunca kolaylaştırmaktır. Bunu gerçeğe dönüştürmek için, bir web tasarımcısı tutmadan birkaç dakika içinde ilk sitenizi yayınlamanıza yardımcı olacak ücretsiz bir web sitesi oluşturucu sunuyorlar..

Domain.com yerine GoDaddy’yi neden kullanmalıyım?

Bu kayıt şirketi hakkında sevmediğim şey, bu listedeki diğerlerinin çoğunun aksine, WHOIS gizlilik korumasını alanlarıyla ücretsiz olarak sunmamalarıdır. Tüm alanlarınız için ayrı olarak ödeme yapmanız gerekir.

Web sitenizin ihtiyaç duyduğu her şeyi tek bir yerden yönetmek istiyorsanız, GoDaddy ile gidin.

En İyi GoDaddy Alternatifleri – Özet

GoDaddy en iyi seçenek mi?

Her ne kadar GoDaddy’nin hizmetlerini sevsem ve yıllardır müşteri olmama rağmen, onlar hakkında sevmediğim şeylerden biri, yenileme fiyatlarının kayıt fiyatlarından çok daha yüksek olması.

Ve yukarıdaki alan adı kayıt sitelerinin çoğunun aksine, WHOIS gizlilik korumasını ücretsiz sunmuyorlar.

Burada ele aldığım gibi, etki alanı kaydı ve web barındırma için iyi GoDaddy alternatifleri var.

Yeni başlıyorsanız, ücretsiz WhoisGuard alan adı gizliliği koruması nedeniyle Namecheap ile gitmenizi veya sektördeki en iyi destek ekiplerinden birine sahip oldukları ve yeni başlayanlar için en çok tavsiye edilen web barındırıcılarından biri olduğu için Bluehost’u öneriyorum..

Hatta resmi WordPress.org topluluk sitesi tarafından bile öneriliyor.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map