8 En İyi Dropbox Alternatifleri

Modern çalışmalarımızın çoğu çevrimiçi olarak yapılır ve saklanır. Bulut depolama sağlayıcıları Dropbox sadece işimizi ve kişisel dosyalarımızı yedeklemeyi değil, aynı zamanda başkalarıyla işbirliği yapmamızı kolaylaştırır. Beni yanlış anlamayın, Dropbox iyi, gerçekten iyi, ama daha iyisi var dışarıda.


Dünya çapında 500 milyondan fazla kullanıcıyla Dropbox şüphesiz en popüler bulut depolama sağlayıcılarından biridir. Ancak Dropbox gibi daha iyi güvenlik, özellikler ve daha uygun bir fiyata sunan rakip siteler var.

2020’de en iyi Dropbox alternatifleri:

 • Genel olarak en iyi:. Bu benim favori bulut depolama sağlayıcım çünkü Sync.com’un kullanımı kolay, mükemmel güvenlik ve özelliklerle birlikte uygun bir fiyata geliyor.
 • İkincisi, Genel olarak en iyi:. İkincisi, ucuz fiyatı, istemci tarafı şifreleme gibi güvenlik özellikleri ve ömür boyu abonelik için bir defalık maliyeti seviyorum..
 • Dropbox’a en iyi ücretsiz alternatif: en iyi ücretsiz ve paranızın karşılığını veren seçenek, Google Dokümanlar, E-Tablolar ve 3. taraf uygulamalarla entegrasyonu seviyorum, ancak güvenlik ve senkronizasyon daha iyi olabilir.

Yazdığınız kitapta editörünüzle işbirliği yapmanız veya patronunuza incelenmek üzere hızlı bir şekilde belge gönderecek birine ihtiyacınız olması fark etmez, bu araçlar bunu sadece birkaç tıklamayla yapmanıza izin verir.

İşinizin çoğunu çevrimdışı yapsanız bile, önemli verilerinizin kaybolmasını önlemek için çalışmanızı Dropbox gibi bir bulut depolama hizmeti web sitesine yedeklemeniz gerekir..

Dropbox nedir?

en iyi dropbox alternatifleri

Dropbox, kullanıcıların dosyalarını çevrimiçi yedekle ve tüm cihazlarından erişebilirsiniz. Ama şimdi bundan çok daha fazlası oldu. Yapmanıza izin verir başkalarıyla işbirliği içinde çalışmak ve emin ol işin her zaman erişilebilir nereye giderseniz gidin veya hangi cihazı kullanırsanız kullanın.

Hizmetleri tarafından kullanılır ekipler, serbest çalışanlar ve tüm dünyadaki tüketiciler ve birçok büyük marka tarafından güveniliyor. Servisleri, dosyalarınıza herhangi bir cihazdaki herhangi bir yerden erişmenizi sağlayan masaüstü ve mobil cihazlar da dahil olmak üzere tüm platformlarda kullanılabilir..

Dropbox özellikleri ve planları

Dropbox, farklı kullanım durumları için farklı planlar sunar. Bazıları diğerlerinden daha fazla özellik sunar. Dosyalarınızı yedeklemek için yalnızca bir yere ihtiyaç duyan biriyseniz, 2 GB’a kadar izin veren ücretsiz plan 3 cihaza kadar depolama ve senkronizasyon.

dropbox planları

Eğer bir profesyonel iseniz, teklifleri artı planı ile gitmek isteyeceksiniz 2 TB’a kadar (terabayt) depolama alanı, sınırsız cihazda senkronizasyon, 30 günlük dosya kurtarma ve çok daha fazlası ayda sadece 10 ABD doları. Ayrıca, çoklu oturum açma, yönetim araçları ve canlı sohbet desteği gibi birçok ek özellik içeren ekipler için planlar sunar.

Dropbox ayrıca, belgelerdeki çevrimiçi diğer kişilerle kolayca işbirliği yapmanıza yardımcı olacak Dropbox kağıdı gibi araçlar da sunar.

Dropbox’ın artıları ve eksileri

Dropbox’ı kullanmanın en iyi yanı basitlik tüm hizmet ve araçlarına özgüdür. Piyasadaki diğer bulut depolama sağlayıcılarının çoğundan farklı olarak Dropbox, işleri basit tutmak ve her şeyi kolayca erişilebilir hale getirmek. Bilgisayarlarda iyi olmasanız bile, ipleri birkaç saniye içinde kolayca öğrenebilirsiniz. Evet, bu kadar kolay.

Dropbox, neredeyse tüm cihazlar için bir uygulama sunar Android, Windows, Mac ve iOS, tüm cihazlarınız arasında dosyalara erişmeyi ve bunları senkronize etmeyi kolaylaştırır.

Dropbox birçok özellik sunmasına rağmen, hizmeti tüm kullanım durumları için uygun değildir. Örneğin, Dropbox, ücretsiz planlarında yalnızca 2 GB depolama alanı sunuyor listemizdeki diğer hizmetlerden bazıları 15 GB’a kadar ücretsizdir. Ayrıca, Dropbox Paper ile kolay işbirliği sunmalarına rağmen, bu listedeki diğerleriyle olduğu kadar başkalarıyla işbirliği yapmak için çok fazla araç ve seçeneğe sahip değiller..

İster daha fazla boş alan ister işbirliği için tasarlanmış daha iyi bir iş akışı isteyin, Dropbox için denemeniz gereken en iyi alternatiflerden bazıları şunlardır:

Dropbox’a en iyi alternatifler

1. Sync.com

sync.com

 • Dropbox’tan daha ucuz alternatif ve daha fazla özellik
 • Yıllık 49 $ ‘dan başlayan fiyatlarla ücretsiz plan ve premium planlar
 • Web sitesi: https://www.sync.com/

Sync.com Kanada merkezli, insanların dosyalarını bulutta depolamasını daha ucuz hale getirmeyi amaçlayan ortak bir bulut depolama hizmetidir. Ücretsiz planı 5GB ücretsiz depolama alanı ve temel işbirliği seçenekleri sunuyor.

Sunduğu Windows, Mac, iOS ve Android için ücretsiz uygulamalar, böylece dosyalarınızı tüm cihazlarınızda senkronize edebilir ve bunlara erişebilirsiniz. Mobil uygulamaları bir uzaktan cihaz kilitleme cihazınızı Sync.com hesabınıza giriş yapmış başka herhangi bir cihazdan kilitlemek için kullanabileceğiniz bir özelliktir. Bu, cihazınız için güvenliği ve gizliliği artırır.

Sync.com özellikleri:

 • Dropbox’tan daha ucuz.
 • Ücretsiz planlarında 5 GB ücretsiz depolama alanı sunar.
 • Tüm cihazlarınız için gerçek zamanlı yedekleme ve senkronizasyon.
 • Windows, Mac, iOS ve Android için uygulamalar.
 • Güvenliği artırmak için uzaktan cihaz kilitleme.

Sync.com planları:
Onların ücretsiz plan 5GB ücretsiz depolama alanı sunar ancak veri aktarımı miktarını sınırlar. Ücretli planları yıllık 49 $ ‘dan başlar ve diğer güvenlik ve gizlilik özellikleri arasında 500 GB depolama alanı ve sınırsız veri aktarımı sunar.

Sync.com neden Dropbox’a iyi bir alternatiftir:
Sync.com çok daha ucuz bir seçenektir ve en iyi Dropbox iş alternatifidir. Ücretsiz planlarında bile, yalnızca 2GB sunan Dropbox’ın aksine 5 GB ücretsiz depolama alanı sunuyorlar.

2. pCloud

pcloud

 • Dropbox’a en ucuz alternatif
 • Aylık 3,99 $ ‘dan başlayan fiyatlarla ücretsiz plan ve premium planlar
 • Web sitesi: https://www.pcloud.com/

pCloud biridir piyasadaki en ucuz bulut depolama seçenekleri. Kaydolduğunuzda 10 GB ücretsiz depolama alanı sunar. Sadece bu değil, uygulamayı telefonunuza yüklemek ve bir arkadaşınıza yönlendirmek gibi birkaç basit şey yapmakla kalmaz, aynı zamanda depolama alanınıza 5 GB daha ekleyebilirsiniz.

pCloud özellikleri:

 • Windows, Mac, Linux, iOS, Android ve Adobe Lightroom için uygulamalar.
 • pCloud, işbirliğini kolaylaştırmak için düzinelerce özelliğe sahiptir.
 • Ücretsiz 10GB disk alanı sunar.
 • Çoğu bulut depolama hizmetinden çok daha ucuz.

pCloud planları:
ücretsiz plan 10GB depolama alanı sunar. Premium planları aylık 3.99 $ ‘dan başlıyor. 500 GB depolama alanı sunar ve paylaşım için 500 GB veri aktarımı bant genişliği sağlar. Diğer bulut depolama hizmetlerinin aksine, pCloud ayrıca sadece 175 $ ‘lık ömür boyu plan. Bu bir kerelik bir maliyettir ve tüm yaşamınız boyunca 500 GB alırsınız.

PCloud neden Dropbox’a iyi bir alternatiftir:
Tüm dosyalarınızı yedeklemek için bir bulut hizmeti arıyorsanız pCloud.com en iyi seçeneklerden biridir. Dropbox’tan çok daha ucuz ve daha güvenli ve kullanımı basit.

3. Google Drive

Google sürücü

 • Dropbox’a en iyi ücretsiz alternatif
 • Aylık 1,99 $ ‘dan başlayan fiyatlarla ücretsiz plan ve premium planlar
 • Web sitesi: https://www.google.com/drive/

Google sürücü , Google uygulamalar paketinin bir parçası olan ücretsiz bir bulut depolama hizmetidir. 15 GB boş depolama alanı ile birlikte gelir ve tüm görüntülerinizi 15 GB boş alanınıza saymadan ücretsiz olarak daha düşük kalitede yedeklemenizi sağlar. Google Drive, sadece kişisel dosyalarını yedeklemek isteyen çoğu kullanıcı için en iyi seçenekler.

Google Drive özellikleri:

 • Düzinelerce işbirliği aracı ve özelliği.
 • 15 GB ücretsiz depolama alanı sunar.
 • Tüm resimlerinizi ücretsiz olarak yedekleyin.
 • Android, iOS, Mac ve diğerleri dahil tüm cihazlarınız için uygulamalar.

Google Drive planları:
Başladığınız ücretsiz plan teklifler 15 GB ücretsiz depolama alanı. Ayrıca, düşük kaliteli bir sürümü yedeklerseniz depolama alanınıza görüntü saymazlar. Prim planı şu saatte başlar: Ayda 1,99 $ ve 100 GB sunuyor depoda.

Google Drive neden Dropbox’a iyi bir alternatif:
Google Drive, üstün işbirliği araçları sunan ve Google Dokümanlar, E-Tablolar vb.Gibi ofis uygulamalarına ücretsiz erişim sağlayan iyi bir alternatiftir..

4. Microsoft OneDrive

microsoft onedrive

 • Dropbox’a ücretsiz mükemmel bir alternatif ve ücretsiz Microsoft Office
 • Yıllık 69,99 $ ‘dan başlayan fiyatlarla ücretsiz plan ve premium planlar
 • Web sitesi: https://onedrive.live.com/

onedrive Microsoft tarafından sunulan bir bulut depolama hizmetidir. Ücretsiz planı 5GB depolama alanı ile geliyor. OneDrive ile ilgili en iyi bölüm, Microsoft Office kullanıyorsanız, 1 TB depolama alanı ve Microsoft Office’e ücretsiz abonelik yılda sadece 69,99 ABD doları.

OneDrive özellikleri:

 • 5 GB ücretsiz depolama alanı sunar.
 • Premium planlardan Microsoft Office’e ücretsiz abone olun.
 • Tüm cihazlarınız için uygulamalar.

OneDrive planları:
OneDrive premium aylık 1.99 $ ‘dan başlayan fiyatlarla. 100 GB depolama alanı sunar. Profesyonel planları Microsoft Office’e ücretsiz abonelik sunuyor.

OneDrive neden Dropbox’a iyi bir alternatiftir:
OneDrive, Dropbox’ın yalnızca 2 GB’lık ücretsiz depolama alanından farklı olarak 5 GB ücretsiz depolama alanı sunar. Ayrıca prim planları, Microsoft Office’e (Word, Excel, PowerPoint, Outlook, vb.) Ücretsiz bir abonelikle gelir.

5. Tresorit

tresorit

 • Dropbox’a alternatif en iyi güvenlik ve gizlilik
 • Aylık 10,42 $ ‘dan başlayan fiyatlarla ücretsiz plan ve premium planlar
 • Web sitesi: https://tresorit.com/

Tresorit hizmetlerini bir “Ultra güvenli” dosyalarınızı çevrimiçi saklamak için bir yer. Hedef müşterileri işletmeler ve işbirlikçi ekiplerdir. Servisleri SAP, Canon, Emirates, ve dünyadaki diğer bazı büyük markalar.

Tresorit özellikleri:

 • İsviçreli bir şirket olarak, hizmet İsviçre Gizliliği sunuyor.
 • Linux, Microsoft, Mac, iOS ve Android için uygulamalar.
 • GDPR Uyumlu.
 • En güvenli bulut depolama hizmetlerinden biri.

Tresorit planları:
Ücretsiz plan, 5GB’a kadar büyük dosyaları başkalarıyla paylaşmanıza olanak tanır. Premium planları şu saatte başlar: Ayda 10,42 $ ve teklif 200GB depolama.

Tresorit neden Dropbox Business’a iyi bir alternatiftir:
Tresorit bireyler için en iyi seçenek değildir. Sadece birkaç dosya saklamak veya aile fotoğraflarınızı yedeklemek istiyorsanız, Dropbox daha iyi bir seçenek olabilir. Ancak güvenlik ve gizlilik konusunda elde edebileceğiniz en iyiyi istiyorsanız, Tresorit en iyi seçenektir.

6. Kutu

box.com

 • İşbirliği ve ekipler için en iyi bulut depolama sağlayıcısı
 • Aylık 10 $ ‘dan başlayan fiyatlarla ücretsiz plan ve premium planlar
 • Web sitesi: https://www.box.com/

Kutu işletmeler ve ortak ekipler için tasarlanmış bir bulut depolama hizmetidir. Onlarca araç ve özellik sunar iş akışınızı iyileştirin ve kolayca işbirliği yapın ekibinizdeki diğer kişilerle. İşbirliği için yapılmıştır.

Kutu özellikleri:

 • Ücretsiz planda 10 GB depolama alanı sunar.
 • Tüm cihazlarınız için uygulamalar.
 • Microsoft Office 365 entegrasyonları.
 • Kullanıcı yönetimi araçları.

Kutu planları:
ücretsiz plan 10GB sunuyor depolama alanı. Box, bireyler için yalnızca bir premium plan sunar. Ayda 10 ABD doları karşılığında 100 GB depolama alanı. Başlangıç ​​iş planları için en az 3 kullanıcı gerekir.

Box neden Dropbox’a iyi bir alternatiftir:
Box.com, işletmeler ve ortak ekipler için en iyi bulut depolama seçeneklerinden biridir. Dropbox’tan çok daha fazla işbirliği ve güvenlik özelliği sunuyorlar.

7. SpiderOak

SpiderOak

 • Cömert 21 günlük ücretsiz deneme ama ücretsiz plan yok
 • Aylık 6 $ ‘dan başlayan prim planları
 • Web sitesi: https://spideroak.com/

SpiderOak işletmeler için bir bulut depolama uygulamaları paketidir. Hizmetleri işletmeler için yapılmış olsa da, SpiderOak One adlı bir bulut depolama yedekleme hizmeti sunuyorlar. SpiderOak ile ilgili en iyi bölüm, uygulamalarının gizlilik ve güvenlikle oluşturuldu akılda.

SpiderOak özellikleri:

 • Gizlilik göz önünde bulundurularak oluşturulmuştur.
 • Linux, Mac, Windows, Android ve iOS için uygulamalar.
 • Düzinelerce işbirliği aracı.
 • 21 günlük ücretsiz deneme.

SpiderOak planları:
Bu listedeki diğer hizmetlerin aksine, SpiderOak ücretsiz bir plan sunmaz. Ama bir teklif 21 günlük ücretsiz deneme. Başlangıç ​​planı teklifleri 6 Dolar için 150 GB depolama alanı her ay.

SpiderOak neden Dropbox’a iyi bir alternatiftir:
SpiderOak.com, Dropbox’ta eksik olan birçok gelişmiş özellik ve güvenlik avantajı sunuyor.

8. IDrive

idrive

 • Şirketler için en iyi bulut depolama sağlayıcısı
 • Yıllık 59,12 $ ‘dan başlayan ücretsiz plan ve prim planları
 • Web sitesi: https://www.idrive.com/

IDrive size sunulan düzinelerce bulut depolama çözümü sunar girişimcilerin, satıcıların, profesyonellerin ve işletmelerin ihtiyaçları. Ücretsiz planları 5GB boş depolama alanı.

IDrive özellikleri:

 • İOS, Mac, Android ve Windows için uygulamalar.
 • Ortak çalışma araçları ve özellikleri.
 • Tüm verilerinizi yılda bir kez ücretsiz olarak fiziksel biçimde yedekleyin veya alın.
 • Düzinelerce gizlilik ve güvenlik özelliği.

IDrive planları:
Ücretsiz plan, 5GB ücretsiz depolama alanı sunuyor. Premium planları şu saatte başlar: $ 59.12 ilk yıl için yılda. Sunduğu 2 TB depolama alanı ve Dropbox’ın neredeyse yarısına mal oluyor.

IDrive neden Dropbox’a iyi bir alternatiftir:
IDrive.com ücretsiz planları 5GB depolama alanı sunar ve premium planları ilk yıl için sadece 59.12 dolar karşılığında 2 TB depolama alanı sunar.

Sıkça Sorulan Sorular

Dropbox’ın artıları neler??

Kullanım kolaylığı ve dosyalara her zaman, her yerden erişebilme. Microsoft Office Online ile bütünleşir. Hızlı ve akıllı dosya senkronizasyonu. Dosyaların önceki sürümlerine erişim sağlayan geçmiş özelliği.

Dropbox’ın eksileri nelerdir?

Pro sürümü pahalıdır. Daha fazla gizlilik odaklı olabilir. Ücretsiz sürüm sınırlıdır (sadece 2GB depolama alanı). Klasör yüklemesi ve işbirliği yok.

En iyi Dropbox alternatifleri nelerdir?

Dropbox’a en iyi ücretli alternatifler Sync.com ve pCloud.com’dur. En iyi ücretsiz alternatif Google Drive.

Dropbox alternatifleri: Özet

Kişisel dosyalarınızı yedeklemek için sadece boş alan arıyorsanız, Google sürücü. 15 GB ücretsiz depolama alanı ile birlikte gelir ve depolama kotanıza dahil edilmeden resimlerinizin düşük kaliteli sürümlerini ücretsiz olarak yedeklemenizi sağlar.

İşletmeler ve iş dosyaları için ve tüm ekibiniz için işbirliği yapmak istiyorsanız, hizmetleri işbirlikçi ekip çalışması için tasarlandığından Sync.com’a gitmenizi öneririm. Buradaki en iyi Dropbox Business alternatifi.

Pazarın sunduğu en iyi güvenlik sizseniz, Tresorit. İsviçreli bir şirket ve ülkenin bilinen İsviçre gizliliğini sunuyor.

Bu Dropbox rakiplerinin tümü, Windows, Mac, iOS ve Android dahil olmak üzere neredeyse tüm cihazlar ve platformlar için uygulamalarla birlikte gelir, böylece dosyalarınızı sahip olduğunuz herhangi bir cihazdaki herhangi bir yerden kolayca senkronize edebilir ve erişebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map