7 En İyi Trello Alternatifi

Trello popüler ve kullanımı kolay bir kanban ve proje yönetimi yazılımıdır. Ancak, birden fazla paydaşla daha karmaşık projeleri yönetmeniz gerekiyorsa, dışarıda.


Trello 1.1 milyon aktif günlük kullanıcısıyla yaklaşık 50 milyon kayıtlı kullanıcıya sahiptir. Bu, Trello’yu önde gelen proje yönetimi yazılımlarından biri yapar.

2020’de en iyi Trello alternatifleri:

 • Genel olarak en iyi: ekiplerin projelerini koordine etmesine ve yönetmesine yardımcı olan kullanımı kolay, sezgisel ve güçlü özellikleri sayesinde en popüler proje yönetim yazılımıdır.
 • İkincisi, Genel olarak en iyi: küçük ve büyük işletmelerin birden fazla paydaşın dahil olduğu karmaşık projeler için iş planlama, koordine etme ve yönetme olanağı sağlayan güçlü bir proje yönetim aracıdır.
 • Kişisel kullanım için en iyi Trello alternatifi: kişisel plan (% 100 ücretsiz) abd, serbest çalışanlar, öğrenciler, aileler ve kişisel projeler için özel olarak tasarlanmıştır.

Günümüzün işyerleri, zamanında ve etkin bir şekilde teslim edilmesi gereken projelerle doludur.. Proje yönetimi artık gittikçe artan bir beceridir işçi. Günümüzde işçiler tarafından ele alınan çoğu projenin karmaşıklığı, etkili bir şekilde yönetmek veya takip etmek için defteri, defter, excel sayfaları vb.Gibi muazzam geleneksel kaynaklara ihtiyaç duyacaktır..

Neyse ki, proje bilgilerinin takibi ve organizasyonu artık piyasadaki birçok yazılım tarafından ele alınabilir. Trello, proje yönetimi ve Kanban için araçlar sağlayan lider yazılımlardan biridir.

Projelerin raporlanması, organize edilmesi, planlanması ve zamanında yürütülmesi için araçlar sağlar. Gibi araçların kullanımı Trello gerekli hale geldi projeleri etkin bir şekilde yönetmek ve teslim etmek isteyen herkes için.

Trello, 1.1 milyon aktif günlük kullanıcıyla yaklaşık 50 milyon kayıtlı kullanıcıya sahiptir. Bu, Trello’yu önde gelen proje yönetimi yazılımlarından biri haline getiriyor. Ancak, Trello kullanılması gereken tek proje yönetimi yazılımı değildir. Trello ile aynı veya daha fazla işlevsellik sağlayan bir düzineden fazla başka proje yönetim aracı var.

Trello alternatifleri arıyorsanız, daha fazlasını keşfetmek için okumaya devam edin.

Trello nedir?

Trello

Trello 2011 yılında Fog Creek Software tarafından yapılan ve daha sonra Ocak 2017’de Atlassian’a satılan Kanban tarzı bir liste yapma uygulamasıdır.

Web tabanlı bir uygulamadır, ancak Android ve iOS sürümleri de vardır. Trello, İngilizce, Fince, Fransızca, Almanca, Lehçe, Rusça, İtalyanca, Japonca, vb.Dahil olmak üzere 21 dilde kullanılabilir..

Trello, projeler, proje yönetimi ve görev yönetimi üzerinde ekip işbirliğine izin veren bir üretkenlik yazılımıdır. Trello ile kullanıcılar Yapılacaklar, Devam Ediyor ve Tamamlandı gibi görev durumlarını içeren çeşitli sütunlarla görevler oluşturabilir.

Trello, yazılım projesi yönetimi, okul bülteni, ders planlama, muhasebe, web tasarımı vb. Gibi kişisel ve iş kullanımı için idealdir. Trello, kurumsal sistemler ve IFTTT ve Zapier gibi diğer bulut tabanlı entegrasyon hizmetleriyle sorunsuz entegrasyon sağlayan zengin bir API ile birlikte gelir.

Trello Özellikleri

Trello kişisel kullanım için sonsuza kadar ücretsizdir, Ancak ücretsiz plan sınırlamalarla birlikte gelir dosya eki başına 10 MB, 10 takım Anakartı, Anakart başına 1 güçlendirme, görevleriniz için basit otomasyon, komutlar bir kart, anakart ve düğme ile sınırlıdır. Ayrıca her Kurul için bir kural alırsınız. Ancak sınırsız kişisel kartınız, sınırsız kartınız ve sınırsız Listeniz var.

Trello Business Class planı ayda 9,99 $ ‘dan geliyor. İş sınıfının aboneleri sınırsız kişisel kart, sınırsız Kart, Sınırsız liste, 250 MB dosya eki, öncelik desteği, Gözlemciler, özel arka planlar ve çıkartmaların tadını çıkarır. Business class planının kullanıcıları ayrıca sınırsız takım panoları ve pano koleksiyonlarının takım özelliklerine sahiptir.

Güçlendirmeler özel alanlar, listeler, harita görünümü ve 100’den fazla Uygulama entegrasyonu ile sınırsız gelir. Otomasyon uşağı da mevcuttur ve takım başına 1000’den fazla ve kullanıcı başına 200’den fazla komut çalıştırmasıyla birlikte gelir. Yönetici ve güvenlik özellikleri arasında 2 faktörlü kimlik doğrulama, gelişmiş yönetici izinleri, Google uygulamaları oturum açma, Alan Adıyla Kısıtlanmış davetler vb..

Trello Enterprise planının maliyeti kullanıcı başına aylık 20,83 $ 100 kullanıcı için, kullanıcı sayısı 100’ün üzerine çıktıkça fiyatı düşmektedir. Kurumsal plan, iş sınıfının tüm özelliklerini ve daha fazlasını içerir. Kuruluş çapında izinlere, ek kısıtlamalarına ve çalıştırma yönetimine sahiptir.

Trello Artıları ve Eksileri

Trello kesinlikle bazı harika özelliklere sahip. Serbest planları, kişisel projeleri ve çok karmaşık olmayan diğer projeleri ele almak için yeterlidir. Trello’nun güncellemeleri gerçek zamanlı ve hızlıdır. Her proje için bir tahta vardır ve tüm bilgileri tek bir sayfada görebilirsiniz ve sorunları oluşturmak ve insanlara atamak kolaydır.

Ancak, Trello’da ihtiyacınız olan her şey olmayabilir. Örneğin, Trello’da kullanılabilir bir Gantt grafiği yoktur. Ayrıca panolarla ilgili belge veya wiki yazamazsınız. Ve sadece basit açıklamalar yazabilirsiniz. Buna ek olarak, daha büyük bir şirket için çalışmayabilecek takım boyutu için bir sınır vardır. Trello sizin için iyi çalışmıyorsa, başka bir alternatif düşünmek isteyebilirsiniz.

İşte proje yönetimi ve Kanban için Trello’nun benzer işlevlerini sunan diğer yedi yazılım aracı.

1. Asana

asana

Asana, hedeflerinizi belirlemek ve ulaşmak için mükemmel bir seçenektir. Ekibinizin son başvuru tarihlerine ulaşmak için ihtiyaç duyduğu adımları kolayca planlayabilir ve düzenleyebilirsiniz. Asana’da, atanmış görevlere ve alt görevlere sahip panolar oluşturma seçeneğiniz vardır. Bireysel son tarihleri ​​de dahil olmak üzere, bu görevleri kolayca sıralamak için birçok seçenek vardır. Devam eden öğelerden tamamlanana kolayca geçiş yapabilirsiniz. Ve Asana özel alanlara ve yeniden adlandırma sütun seçeneklerine izin verir.

asana görevleri

Sorumlulukları atayan ve izleyen, planları paylaşmanıza ve ekibinizi hızlı bir şekilde güncellemenize olanak tanıyan bir zaman çizelgesi vardır. Zaman çizelgeleri oluşturmak için elektronik tabloları Asana’ya da yükleyebilirsiniz. Bir projenin teslim tarihini ve alt görevlerini görüntülemenizi ve ayarlamanızı sağlayan özelleştirilebilir bir takvime sahiptirler. Ekibiniz, çalışma sürecinizi basitleştirmek ve fazladan hataları önlemek için istek formlarını kullanabilir ve özelleştirilmiş otomasyon oluşturabilir.

Asana size 100’den fazla entegrasyon sağlar ve projeleri farklı portföylere ayırmanıza izin verir. Ayrıca, hiç kimsenin aşırı yüklenmediğinden emin olmak için ekip üyeleri için farklı iş yüklerini görüntüleyebilirsiniz.

Asana Artıları ve eksileri

Asana için benzersiz profesyoneller, yüklenebilir e-tablo seçeneğine ve ekibinizin iş yükünü dengeleme seçeneğine sahip olmalarıdır. Asana’nın eksileri, ekibiniz için daha bağlantılı bir his istiyorsanız görüşlerin ayrı platformlarda olmasıdır..

Asana neden Trello ‘den daha iyi?

Asana’nın özelleştirilebilir bir takvimi ve görevleri kolayca tamamlama ve tamamlamalarını takip etme yeteneği vardır. Trello’nun grup görevleri var, ancak ekip olarak iletişim kurmak için neredeyse çok seçeneği yok. Trello görev / proje yönetim yazılımı kart tabanlıdır, Asana da kartlar yapar, ancak bir dizi ekstra özellik daha çok yönlü ve güçlü olmasını sağlar.

2. Monday.com

monday.com

Monday.com birden çok görüntüleme seçeneği sunar. Bunlar Kanban, zaman çizelgesi, takvim, harita ve grafik görünümlerini içerir. İş akışınızı kolaylaştırmak için 150’den fazla farklı otomasyona sahip 50 GB’a kadar depolama alanı içerir. Uygulama seçenekleri ve e-posta entegrasyonlarının yanı sıra, Monday.com birçok güvenlik önlemi ve desteği içerir.

Bu programın gösterge tabloları, katıştırılmış formlara ve benzersiz etiketlere sahip farklı sütun türleri seçmenize olanak tanır. Panolarınızı paylaşabilir veya özel pano ayarlarına sahip olabilirsiniz. Ancak Monday.com’un sunduğu en ilginç seçeneklerden biri etkinlik günlüğüdür.

Monday.com Artıları ve eksileri

Profesyoneller, Monday.com’un çok sayıda depolama alanı ve her bir ekip üyesinin etkinliğini ve bilgilerini gömülü formlarla izlemenin bir yolunu sunuyor. Eksileri, bu işlevlerin çoğunun en pahalı planı gerektirmesidir, bu nedenle istediğiniz özellikleri elde etmek için daha fazla yükseltme yapmanız gerekebilir.

Monday.com neden Trello’dan daha iyi?

Trello’dan farklı olarak Monday.com, gösterge tablolarınız için sütun özelleştirmesi ve görünümleri sunar. Tüm panoları kart arşivleri yerine ekibinizle paylaşabilirsiniz.

3. Wrike

wrike

Wrike, dijital varlıklar içeren projeler için mükemmel bir seçenektir. Eklenti özellikleri, dijital kaynaklarınızı izleme ve yönetme seçeneklerini içerir. Bunları düzenleyebilir, gözden geçirebilir ve yayınlayabilirsiniz.

Yazılım, ekip üyelerinizin daha fazla bağlantıda kalmasına yardımcı olmak için tek bir platform içerir. Hatta projelerin nasıl gerçekleştiğini canlı olarak görebilirsiniz. Bu, zaman kazanmak için gereksiz e-postaları ve toplantıları azaltmanıza yardımcı olabilir. Wrike, şifrelenmiş veri seçenekleriyle kişiselleştirilmiş gösterge tablosu görünümlerine ve güçlü güvenliğe sahiptir.

wrike gösterge tablosu

Çok sayıda proje şablonu fikri var ve bir takvim, Gantt şeması ve analitikli rapor seçenekleri sunuyorlar. Wrike yüzlerce uygulama ile entegre olabilir. Ancak en heyecan verici olanları zaman ve bütçe takibidir. Ayrıca, paylaştığınız belgelerin sürümlerini kontrol etmenizi sağlar.

Wrike Artıları ve eksileri

Profesyoneller, Wrike’ın tek bir platforma sahip olması, böylece ekip üyelerinin daha yakından bağlı kalabilmeleri ve verimlilik için zaman ve bütçe takibine sahip olmaları. Eksileri, dijital varlık yönetimi özelliklerinin ana Wrike aboneliğinize dahil olmaktan ziyade eklentiler olmasıdır.

Wrike neden Trello ‘den daha iyi?

Wrike, projenizin canlı görüntülerini içerir, böylece ekip yönetiminiz gerçek zamanlı olarak yanıtlar ve güncellemeler alabilir. Trello ise dosya paylaşımına daha çok güveniyor.

4. Temelamp

basecamp

Basecamp, ekibinizle ve yönetiminizle kontrol etmekle ilgilidir. Kendinizi daha düzenli tutmak için yapılacaklar listelerini ve zamanlamalarını ve alt projeleri içerir. Proje zaman çizelgeleri üzerindeki her şeyi takip edebilir, yapılması gereken şeylere ekip üyelerini atayabilirsiniz.

Herkesin bağlı kalmasını sağlamak için Basecamp, mesaj panoları ve grup sohbeti özelliği sunar. Ayrıca yöneticinizle otomatik olarak ayarlanan check-in’leri de içerir. Bu şekilde, iletişim kurma ve çalışma özgürlüğüne sahip olduğunuzu hissederek iletişim halinde kalabilirsiniz. Basecamp, ekip üyesi görünümlerine göre ayrı bir yönetim görünümleri görünümüne bile sahiptir.

Bu yazılım dosya depolama özelliklerini içerir ve bir Hill Chart görünümü sunar. Ayrıca, mevcut saatlerinizi kolayca ayarlamanıza izin verir, böylece saatten rahatsız olursunuz.

Basecamp Artıları ve eksileri

Basecamp’ın avantajları, yönetimin ekip üyeleriyle görevleri daha kolay bir şekilde atamasını ve sürekli ve otomatik olarak check-in yapabilmesidir. Basecamp’ın eksileri, diğer programların bazıları kadar özelleştirilebilir özelliğe sahip olmamalarıdır.

Basecamp neden Trello ‘den daha iyi?

Basecamp, Gantt grafiği yerine bir Hill grafiği içerir. Basecamp, Hill grafik görünümünün aslında daha iyi olduğunu iddia ediyor çünkü projenizin ilerlemesinin daha net bir resmi. Kalan bazı görevleri görmek yerine, işlerin nerede darboğaz olabileceğini anlayabilirsiniz.

5. ZenHub

zenhub

GitHub hayranıysanız, ZenHub’ı seveceksiniz. Çok sayıda GitHub işbirliğine sahiptir. Projeleriniz için temel olarak ekibinizdeki herkesin görebileceği zaman çizelgeleri olan yol haritaları oluşturabilirsiniz. Bu görünümlerde, etiket seçenekleri ve filtreleme yetenekleriyle birlikte görevleri önceliklerinize uyacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, projenizin ilerlemesini izlemek için kilometre taşları da ayarlayabilirsiniz.

ZenHub, görevlerinize farklı ekip üyeleri atayabileceğiniz daha bağlantılı bir sanal çalışma alanı sağlar. Ürünleri ve envanteri yönetiyorsanız bu program özellikle harika bir seçenektir. ZenHub projelerinizi izleyecek ve sınırlara dikkat etmenize ve sorunları ortaya çıkmadan yakalamanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca, ürün sürümlerinizle ilgili eğilimleri veya ilerleme hızı sorunlarını da yakından takip edebilirsiniz.

ZenHub Artıları ve eksileri

ZenHub’un avantajları, üretkenliğinizi artırmanıza ve hataları önlemenize yardımcı olarak daha fazla ürün sürüm yönetimi yapmanıza izin vermeleridir. ZenHub’ın eksileri, takvim görünümleri veya rapor analizi gibi planlama için ek özelliklere sahip olmamalarıdır.

ZenHub neden Trello ‘den daha iyi?

Trello notları ve görevleri izlemek için kartları kullanırken ZenHub, ürün zaman çizelgelerinizi görmeniz ve hedeflerinize ulaşmanız için tam yol haritaları oluşturur.

6. MeisterTask

MeisterTask

MeisterTask muhtemelen ekibinizin çalışma süresinden zevk almasına ve verimliliklerini artırmasına yardımcı olacak en özelleştirilebilir seçeneklerden biridir. Sanal çalışma alanınız için özel simgeler ve arka plan içerir.

Bu program çok sayıda otomasyon seçeneğine sahiptir ve farklı görevleri birbirine bağlamanızı sağlar, böylece birbirlerini nasıl etkilediklerini kolayca görebilirsiniz. Sınırsız sayıda görev ve alt görev oluşturabilirsiniz ve MeisterTask size bunlara harcadığınız zamanı izleme seçeneği sunar. Tekrar tekrar yaptığınız şeyler varsa, bu program özel alanlarla tekrarlanan görevler oluşturmanıza olanak tanır. Bu, hataları önlemenize ve işinizin daha hızlı bir sayfada ilerlemesine yardımcı olabilir.

MeisterTask, gruplar arasında veya projeler içinde size harika paylaşım seçenekleri sunar. Ayrıca ekibiniz ve gruplarınız için birden fazla yöneticiye sahip olmanızı sağlar. Bir başka harika özellik ise analiz etmeniz ve izlemeniz için birçok rapor içermesidir. Bunlar, projenizdeki istatistikleri ve uyumluluk raporlarını içerir. Ayrıca verileri dışa aktarabilirsiniz. Benzersiz bir özellik, MeisterTask’ın Trello da dahil olmak üzere diğer yönetim yazılımlarıyla entegre olacak çözümlere sahip olmasıdır.

MeisterTask Artıları ve eksileri

MeisterTask’ın avantajları, size zaman izleme seçenekleri ve verimlilik için otomasyon sağlamalarıdır. MeisterTask’ın eksileri, özelleştirme özelliklerinin çoğunun görünümler için iş çözümlerinden daha fazla olmasıdır..

MeisterTask neden Trello’dan daha iyi?

MeisterTask aslında Trello ile entegre olabilir, böylece bu yazılımın tüm ek özelliklerini kullanabilmeniz için bilgilerinizi platformlarından almanıza olanak tanır.

7. Tıklama

clickup

ClickUp’ın temel özelliği, ekibinizin yönetim seçenekleri. Sanal çalışma alanınızın sizin için çalışmasını sağlamak için seçebileceğiniz birkaç farklı görünüm sunarlar. Bir liste, kutu, tahta, takvim, dosya veya form görünümü görüntüleyebilirsiniz. Bir Gantt görünümü de seçebilirsiniz.

Ekibinizin hedeflerine bağlı olarak, filtre seçenekleriyle birlikte görünümünüzün karmaşıklığını da seçebilirsiniz. Ekibinizi yönettikçe, farklı profilleri görüntülemenize ve onlar için görevleri kolayca oluşturmanıza ve düzenlemenize olanak tanır. Bu görevler daha sonra görev tepsilerinde görünür ve aralarında hızlıca geçiş yapmanızı sağlar..

ClickUp bir not defteri özelliği ve bulut depolama alanı içerir. Ekip belgelerine yorum bıraktığınızda, aslında yorumunuzda eylemler veya roller atayabilirsiniz ve ayrıca canlı sohbet seçeneği de vardır.

ClickUp Artıları ve eksileri

ClickUp’ın artıları, projeleri düzenlemek ve görevler arasında geçiş yapmak da dahil olmak üzere hedeflerinize göre ayarlayabileceğinizdir. ClickUp’ın eksileri, görevleri çok farklı yerlerde atayabileceğiniz için görevleri ikiye katlamak zor olmayabilir..

ClickUp neden Trello’dan daha iyi?

ClickUp, özellikle listeleri ve görünümleri söz konusu olduğunda Trello’dan daha fazla organizasyon seçeneğine sahiptir. Elektronik tablolar, dosyalar ve zaman izleme gibi daha iyi raporlama özelliklerinin yanı sıra daha fazla özel seçeneği var.

En İyi Trello Alternatifleri: Özet

trello alternatifleri

Basit, sezgisel, kullanımı kolay bir proje yönetim yazılımı arıyorsanız, Trello iyi bir seçimdir, ancak Trello’ya daha güçlü bir alternatif istiyorsanız, Asana beyinsiz bir seçimdir.

Trello, kullanımı kolay ve görsel olarak çekici Kanban tarzı bir araç ve daha küçük takımlar için ideal olsa da, özellikle daha fazla paydaşın dahil olduğu daha büyük karmaşık projeler için, özellikle de görevlerin devredilmesi ve birden fazla projenin yönetilmesi söz konusu olduğunda, Asana ve sofistike ve güçlü yazılımı bariz bir seçimdir.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map