pCloud, size 10 GB’lık ücretsiz depolama alanı sunan ve 2 TB’a kadar uygun ömür boyu planlar sunan güvenli ve kullanımı kolay bir bulut depolama hizmetidir. Beni yanlış anlamayın, bu harika bir hizmet, ama orada iyi var.


pCloud , piyasadaki en popüler bulut depolama seçeneklerinden biridir. Kaydolduğunuzda ücretsiz 10 GB depolama alanı ve bir dizi diğer harika özellik sunar.

2020’de en iyi pCloud alternatifleri:

  • Genel olarak en iyi: mükemmel bir bulut depolama sağlayıcısıdır ve pCloud’a benzer, ancak güvenlik söz konusu olduğunda Sync.com daha iyidir, çünkü sıfır bilgi şifrelemesi ücretsiz olarak gelir, pCloud ile bunun için ekstra ödeme yapmanız gerekir.
  • İkincisi, Genel olarak en iyi: pCloud’dan çok daha fazla işbirliği ve güvenlik özelliği sunduğu için işletmeler ve işbirliği ekipleri için mükemmel bir seçimdir.
  • PCloud’a en iyi ücretsiz alternatif: en iyi ücretsiz seçenektir ve Google Dokümanlar, E-Tablolar ve 3. taraf uygulamalarla entegrasyonu bunu kişisel kullanıcı için mükemmel bir seçenek haline getirir.

Bulut, genellikle uzak bilgisayar hizmetlerinin İnternet üzerinden erişilmesine ve kullanılmasına atıfta bulunan geniş bir terimdir. İnternet üzerinden özel yazılımlar yoluyla uzak yerlerde fiziksel bilgisayar donanımı ile etkileşime girmeyi içerir.

Bir dosyayı pCloud veya Sync.com gibi bir bulut depolama hizmetine yüklediğinizde, dosya dünyanın herhangi bir yerindeki veri merkezindeki fiziksel bir konumda depolanır. Tüm veri merkezleri internete bağlı olduğu ve dünyanın herhangi bir yerinden erişilebildiği için veri merkezinin konumu önemsizdir.

Bulut hizmetlerinin kullanımı, bizi hırsızlık, tahrip veya sabit sürücünün arızalanması nedeniyle bilgilerimizin kaybolabileceği sabit diskler gibi geleneksel kişisel depolama alanımızı kullanmaktan kurtarır..

PCloud nedir?

pCloud, dijital verilerinizi bulutta depolamanızı sağlayan bulut tabanlı bir depolama hizmeti sağlayıcısıdır.

pcloud

pCloud, tüm dosya ve klasörlerinizin saklanabileceği kişisel bir depolama alanı sağlar. Hizmetlerine, yazılımları aracılığıyla masaüstü ve mobil uygulamalar şeklinde erişilebilir. pCloud için kullanılabilir iOS, Android, Windows, MacOSX ve Linux. Depolama alanına tüm cihazlardan erişilebilir, yani bilgisayarımı kullanarak bir dosya yüklersem dosya telefonumda veya tabletimde kullanılabilir olur.

pCloud ayrıca yüklenen dosyalar için güvenlik sağlar. Dosyaların bilgisayar korsanlarından ve diğer siber suçlardan korunmasını sağlarlar. PCloud Crypto adı verilen en son güvenlik özellikleriyle, dosyalar bilgisayarınızda şifreli yüklenmeden önce bile. Şifreleme, yalnızca bilgisayarınız tarafından oluşturulan ve bilinen özel bir anahtar kullanılarak yapılır. Bu, pCloud’un bile ne tür bir dosya yüklediğinizi bilmediği anlamına gelir. Şifreleme uçtan uca.

pCloud Özellikleri

pCloud, kullanıcılara dosyalarının bulutta saklanabilmesini sağlar ve dosyaların bozulmadan ve güvenli kalmasını sağlar.

Bu dosyalara pCloud hesabında oturum açarak dünyanın herhangi bir yerinden erişilebilir. Anında senkronizasyon, bir bilgisayara yüklenen dosyaların anında tüm diğer bilgisayarlarda kullanılabilmesini sağlar.

pcloud arayüzü

pCloud dosya paylaşımını ve ortak çalışmayı sağlar. Dosya paylaşımı, genellikle bir bağlantı oluşturarak ve dosyaları indirmek için bağlantıyı kullanabilen herkesle paylaşarak, genellikle üç şekilde yapılabilir. Dosya paylaşmanın başka bir yolu, diğer pCloud kullanıcılarını bir klasöre davet etmektir. Paylaşılan klasörün kontrolü yalnızca davet edenin elinde. Davet eden, bir doküman üzerinde ortak çalışmaya izin vermek için düzenleme erişimi verebilir.

pCloud Artıları ve Eksileri

PCloud kullanmanın en büyük avantajı, 10GB boş depolama alanı kaydolmak için. Mobil uygulamayı yükleyip arkadaşlarınıza ve ailenize başvurarak da boş depolama alanınızı artırabilirsiniz. En ucuz bulut depolama sağlayıcılarından biridir. Onun prim planları aylık 3,99 ABD dolarından başlar 500 GB ile.

pCloud, 175 $ ‘lık ömür boyu erişim planları sunar. Ayrıca Facebook, Instagram, OneDrive ve diğerleri ile entegrasyon sunar, böylece yüklenen dosyalar anında pCloud’a yedeklenebilir. pCloud ayrıca güvenlik için askeri sınıf şifreleme. pCloud ayrıca kullanımı kolay ve sezgisel bir arayüze sahiptir.

PCloud’un eksileri arasında Google Dokümanlar gibi çevrimiçi düzenleme özelliklerinin bulunmaması yer alır. Ayrıca, Kripto, uçtan uca şifreleme özelliği, yalnızca ücretli eklenti. Sürekli güncellemeleri, kullanıcılar için ezici ve veri tüketen hale gelebilir. PCloud için harika alternatifler aşağıda tartışılmıştır.

1. Sync.com

sync.com

Sync.com, dosyalarınızı her yerden depolamanızı, paylaşmanızı ve erişmenizi kolaylaştıran bir bulut depolama hizmeti sağlayıcısıdır. En iyi güvenlik özelliği, yüklenen dosyaların% 100 güvenli olmasını sağlayan uçtan uca şifrelemesidir..

Sync.com ile dosya paylaşımı kolaydır. Alıcıların bir Senkronizasyon hesabı olmasa bile kullanıcılar herhangi bir boyut ve biçimde dosya paylaşabilirler. Kullanıcılar klasörleri paylaşabilir ve parola koruması, bildirimler, son kullanma tarihleri ​​ve paylaşılan klasörlerin denetimini korumak için izinler gibi diğer özellikleri kullanabilir. Dosyalardaki düzenlemeler kaydedilir ve belgenin önceki bir sürümünü geri yüklemeyi seçebilirsiniz. Silinen dosyalar bir düğmeye tıklayarak da geri yüklenebilir.

Sync’in ücretsiz planı 5 GB’lık ücretsiz depolama alanı sunuyor, veri aktarımının miktarı sınırlı olmasına rağmen. Ücretli planlar da yılda 49 dolardan başlayarak 500 GB depolama alanıyla pahalı değil. Premium planlar, kişisel kullanım için yeterli olması gereken 2 TB’tan sınırsız veri aktarımı ve depolama alanı sunar. Öncelikli e-posta desteği, planlar için etkinlik günlükleriyle birlikte sunulur.

Senkronizasyon uygulamaları Windows, Android, iOS ve Mac platformlarında kullanılabilir. Senkronizasyon, kullandığınız platform için kullanılabilir. Senkronizasyon, dosyaların anında senkronize edilmesini sağlar, böylece dosyalarınızı istediğiniz yere sahip olabilirsiniz. Sync’in mobil uygulamalarında, kullanıcıların cihazlarını Sync hesaplarına giriş yapmış herhangi bir cihazdan kilitlemelerini sağlayan bir uzaktan kilitleme özelliği bulunur.

Sync.com Artıları ve Eksileri

Sync kullanmanın avantajları, kullanıcıların verilerinin her zaman gizli tutulmasını ve güvende tutulmasını sağlayan uçtan uca şifreleme sistemine sahip olmasıdır. Senkronizasyon ayrıca, kullanıcıların önceki bir sürümünü veya silinmiş dosyaları geri yüklemesini kolaylaştıran belgelerin önceki sürümlerini de tutar.

Sync kullanmanın eksileri, pCloud’dan daha pahalı olmasıdır. Ayrıca, biri pCloud’da 10 GB ücretsiz depolama alanı alırken, Sync yalnızca 5 GB sunuyor.

Senkronizasyon neden pCloud’dan daha iyidir?

Sync’in pCloud’a göre en büyük avantajı Sync’in tüm kullanıcılar için standart bir uçtan uca şifrelemeye sahip olmasıdır. Sync ayrıca, oturum açtığınız cihazlarda olağandışı etkinliklerden şüphelenmeniz durumunda hesabınızı korumak için uzaktan kilitleme özelliğine sahiptir. Her iki özellik de Sync’i pCloud için mükemmel bir alternatif haline getirir.

2. Dropbox

dropbox

Dropbox ayrıca, hizmetlerini dünyanın her yerinde depolanan malzemelere işbirliği ve sürekli erişim içerecek şekilde genişleten bir bulut depolama hizmeti sağlayıcısıdır. Dünyanın ilk akıllı çalışma alanı. Dropbox, önemli şeylere odaklanmanızı sağlar.

Dropbox, kullanıcıların düzenli kalmasını sağlamak için tasarlanmıştır. Bir cihazdan yapılan değişiklikler, tüm cihazlarda senkronize edilecek ve cihazların veya dosyaların taşınması gereğini ortadan kaldıracaktır..

Dropbox, kullanıcıların Microsoft Office ve diğer biçimleri doğrudan Dropbox hesaplarında belge oluşturmasına ve düzenlemesine izin veren Dropbox kağıt belgeleri sunar. Bu, çalışma sırasında uygulamalar arasında arama yapmak veya uygulamalar arasında geçiş yapmak için harcanabilecek zamanı azaltır. Bu özellik aynı zamanda büyük bir işbirliğine izin verir, yani iki veya daha fazla kişinin bir belgeyi birlikte düzenleyebilmesi.

Dropbox, akıllı masaüstü deneyiminizi oluşturmak, sizin için içerik önermek ve her zaman düzenli kalmanıza yardımcı olmak için kullanıcı etkinliğini analiz eder. Akıllı öneri aynı zamanda hepsini sizin için hazır tutarak ihtiyaç duyacağınız dosyalara geri dönmenizi sağlar.

Dropbox’ın ücretsiz planı 2 GB ücretsiz depolama alanı sunar ve yalnızca üç cihaz arasında senkronize edilebilir. Profesyonel planları 2 TB depolama alanı ile ayda 10 dolardan başlıyor.

Dropbox Artıları ve Eksileri

Dropbox’ı kullanmanın en önemli yanından biri, belgeler üzerinde sorunsuz işbirliği yapılmasını sağlayan doküman oluşturma ve düzenleme özelliğine sahip olmasıdır. Dropbox’ın takvimi ayrıca, toplantı düzenleme işlemini kolaylaştıran not alma şablonlarıyla toplantı içeriğini akıllıca önerir..

Dropbox kullanmanın eksileri, pCloud kadar ucuz olmamasıdır. Ayrıca pCloud’dan daha az güvenlidir. Yalnızca 2 GB ücretsiz depolama alanı sunar.

Dropbox neden pCloud’dan daha iyi?

Dropbox, kullanıcıların aynı anda belge oluşturmasına ve düzenlemesine izin verdiği için pCloud’a mükemmel bir alternatiftir. Ayrıca, birçok özelliğine rağmen, Dropbox’ın kullanımı çok basittir, bu da öğrenmesi kolay bir şey tercih edecek öğrenciler için harika.

3. Box.com

box.com

Box.com işletmeler için bir bulut içerik yönetimi ve dosya paylaşım hizmetidir. Box, içeriği güvenceye almak, yönetmek ve paylaşmak için tek bir yer sunar. Veri sızıntılarını önlemek için 2FA ve filigran ile uçtan uca veri koruma özelliğine sahiptir.

Box ayrıca işbirliğini de destekler. Box ile dosyaların depolandığı merkezi bir çalışma alanı oluşturabilirsiniz ve ekipler dosyaları kolayca düzenleyebilir, yorum yapabilir, paylaşabilir ve görev atayabilir.

Box’ın iş akışı, kullanıcıları tekrarlanabilir görevleri dakikalar içinde otomatik hale getirme konusunda güçlendirir. Bu, kullanıcıyı en önemli şey için daha fazla zaman harcamasını sağlar. Box ayrıca 1.400’den fazla uygulamada çok çeşitli entegrasyonlar sağlar.

Ücretsiz planı 10GB ücretsiz depolama alanı ile birlikte gelirken, premium plan ayda 10 $ 100GB sunar.

Box.com Artıları ve Eksileri

Box kullanmanın en büyük yanlısı geniş entegrasyon yelpazesidir. Bu, belgenizin kaynağı ne olursa olsun, sorunsuz bir şekilde Box’a entegre edebileceğiniz anlamına gelir. Box’ı kullanmanın önemli bir yararı, işletmeler için tasarlandığından pahalı olması.

Box.com neden daha iyi pCloud

Box.com, pCloud’a mükemmel bir alternatiftir çünkü pCloud’da bulamayacağınız çok çeşitli entegrasyonlar sunar. Çok çeşitli belgelerle çalışacaksanız, Box nereye gideceğinizdir.

4. Google Drive

Google sürücü

Google Drive, Google tarafından sağlanan bir bulut depolama hizmetidir. Gmail hesabı olan herkes otomatik olarak 15 GB depolama alanına sahip bir Google Drive’a sahiptir. Dahası, Google resimlerinizi sizin için ücretsiz olarak saklayacaktır, ancak kalite en iyi olmayacaktır..

Google Drive, canlı işbirliği için Google Dokümanlar üzerinden çevrimiçi doküman düzenleme de sunar. Ayrıca, ofis ve google dokümanlarının sorunsuz arayüzlenmesi için Microsoft Office ile entegrasyon sunar.

Google’ın premium planı 100 GB depolama alanı ile aylık 1,95 ABD dolarından başlar.

Google Drive’ın Artıları ve Eksileri

Google Drive’ı kullanmanın en büyük yanlısı, 15 GB’lık ücretsiz depolama alanı edinmenizdir. Google Drive, çevrimdışı erişime de izin verir. Ayrıca, Google Drive’ı kullanmak size mükemmel paylaşım ve işbirliği araçları sunar.

Google Drive’ı kullanmanın en büyük eksileri dosya boyutu sınırlarıdır. Diğer belgelerdeki gömülü resimler 2 MB’ı geçmemeli ve metin belgesindeki karakterler 1.024.000 ile sınırlandırılmalıdır.

Google Drive neden pCloud’dan daha iyi?

Google Drive, pCloud’dan daha fazla işbirliği sağladığı için pCloud için harika bir alternatiftir. Google Drive, pCloud’dan da daha ucuz.

5. Microsoft OneDrive

microsoft onedrive

OneDrive, Microsoft’a aittir ve Microsoft tarafından işletilmektedir. Bulut hizmetleri harika ve ücretsiz hesapları 5GB ücretsiz depolama alanıyla geliyor. OneDrive Premium planları ayrıca Microsoft Office’e ücretsiz bir abonelik sağlar.

OneDrive ayrıca farklı uygulamalar arasında mükemmel entegrasyon sunar. Uygulamaları ayrıca tüm platformlarda, Android, iOS ve Mac’te mevcuttur. Premium planları 100 GB’lık ücretsiz depolama alanı ile aylık 1,99 ABD dolarından başlıyor.

OneDrive’ın Artıları ve Eksileri

OneDrive’ın önemli bir yanlısı ucuz olmasıdır. Ayrıca, premium planlar size Microsoft Office’e ücretsiz abonelik sağlar. OneDrive’ı kullanmanın amacı, uçtan uca şifreleme sunmamasıdır.

OneDrive neden pCloud’dan daha iyi?

OneDrive pCloud’dan daha iyidir çünkü daha ucuzdur. Ayrıca MS Office ile sorunsuz entegrasyon sunar.

6. Mega

mega

Mega’nun bulut hizmetleri, tüm dosyalar için AES 128 kullanarak uçtan uca şifreleme ile birlikte gelir. Bulut depolama, içerik organizasyonu, işbirliği ve paylaşım sağlarlar. Uygulamaları Android, iOS, Windows ve Linux platformlarında kullanılabilir. Mega’nun ücretsiz hesapları 15 GB’lık ücretsiz depolama alanına sahiptir, ancak ayda sınırlı bir aktarım kotası vardır.

Mega Artıları ve Eksileri

Mega, dosya aktarımları için uçtan uca şifreleme sağlar. Önemli bir durum, aylık transferlerde bir sınır olmasıdır..

Mega neden pCloud ‘den daha iyi

Mega, pCloud’a mükemmel bir alternatiftir, çünkü uçtan uca şifreleme sunarken, pCloud’un Kriptosu yalnızca ücretli bir eklenti olarak kullanılabilir.

7. iDrive

idrive

iDrive’ın bulut hizmetleri kuruluşlara, profesyonellere ve işletmelere odaklanır. Ücretsiz planları 5GB’lık ücretsiz depolama alanı ile birlikte gelirken, 2GB’lık depolama alanı ile ücretli planlar yıllık 59.12 $ ‘dan başlar. Dosyalarınız için ortak araçlar ve kurtarma seçenekleri sunarlar. Uygulamaları tüm platformlarda mevcuttur.

iDrive Artıları ve Eksileri

iDrive, 2 TB’ın büyük depolama alanını yılda 59,12 $ karşılığında ucuzdur. İDrive’ın en büyük dezavantajı, sınırsız depolama alanına sahip olmamalarıdır.

İDrive neden pCloud’dan Daha İyi?

iDrive, pCloud’a mükemmel bir alternatiftir, çünkü 50 TB için kullanılabilir 2 TB alanın geniş depolama alanı göz önüne alındığında daha ucuzdur.

Sıkça Sorulan Sorular

PCloud nedir?

pCloud, size 10 GB ücretsiz bulut depolama alanı sağlayan güvenli ve kullanımı kolay bir bulut depolama hizmeti sağlayıcısıdır ve 2 TB’a kadar uygun ömür boyu planlar sunar.

PCloud’un artıları ve eksileri nelerdir?

pCloud, kullanımı kolay bir arayüz, 7/24 destek, uygun ömür boyu erişim planları ve 10 GB’lık cömert bir depolama alanı sunar. pCloud’un en büyük hayal kırıklığı, uçtan uca şifrelemenin yalnızca ücretli bir eklenti olarak gelmesidir.

En iyi pCloud alternatifleri nelerdir?

PCloud’a en iyi ücretli alternatifler Sync.com ve Box.com’dur. En iyi ücretsiz alternatif Google Drive.

En iyi pCloud alternatifleri – Özet

en iyi pcloud alternatifleri

pCloud.com harika bulut depolama hizmetleri sunar, ancak diğer bulut depolama sağlayıcıları onlarla rekabet eder. Ücretsiz ve basit bir depolama alanı arıyorsanız, Google sürücü, 15 GB’lık ücretsiz depolama alanlarıyla.

Eğer yeniyseniz ve kullanımı çok basit bir şey istiyorsanız, Dropbox basitleştirilmiş kullanıcı arayüzleri ile. İş ve işletmeler için uçtan uca güvenli şifrelenmiş bulut depolama alanı için, kapsamlı özellikleri ve basitliği için Sync.com’u kesinlikle öneririm.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me