7 En İyi LastPass Alternatifi

Zayıf şifreler, çevrimiçi hesapların saldırıya uğramasının en önemli nedenlerinden biridir. Listedeki bir sonraki neden, birden fazla web sitesi veya tüm hesaplarınız için aynı şifreyi kullanmaktır. Son Geçiş mükemmel bir şifre yöneticisidir ama gerçekten çok iyi dışarıda.


LastPass gibi şifre yöneticileri devreye giriyor. Sadece daha güçlü şifreler üretmenize yardımcı olmakla kalmıyor, aynı zamanda sizin için hatırlıyorlar..

2020’de en iyi LastPass alternatifleri:

 • Genel olarak en iyi:. Bu, temiz, basit kullanıcı arayüzü, güvenliği nedeniyle en sevdiğim şifre yöneticisidir VE ücretsiz VPN ve Dark Web izleme ile birlikte gelir.
 • İkincisi, Genel olarak en iyi:. Kullanım kolaylığı, özellikleri ve mükemmel güvenliği sayesinde birincilik 1 Parola.
 • LastPass’e en iyi ücretsiz alternatif: piyasadaki en iyi ücretsiz şifre yöneticisidir, özelliklerle doludur, ancak kullanımı en kolay değildir ve arayüz modası geçmiş hisseder.

LastPass nedir (ve nasıl çalışır)

en iyi son geçiş alternatifleri

LastPass, şifrelerinizi yöneten ve tüm çevrimiçi hesaplarınızın güvenliğini artıran basit bir araçtır. LastPass tüm şifrelerinizi saklar LastPass hesabınızda bir ana parolanın arkasında. Gibi bir şifre yönetim aracı kullanma LastPass çevrimiçi güvenliğinizi 10 katına çıkarabilir. Tüm sitelerde aynı zayıf şifreyi kullanmak yerine, kullandığınız tüm web siteleri için güçlü şifreler oluşturmak ve saklamak için LastPass’i kullanabilirsiniz..

LastPass hatırlama şifreleri bölümünü sizin için hallettiğinden, zayıf veya hatırlaması kolay şifreler seçmek zorunda değilsiniz. LastPass bir şifre yöneticisinden daha fazlasıdır. Sadece şifreleri değil, aynı zamanda kredi kartı bilgileriniz, banka hesap bilgileriniz ve hatta sunucu yönetimi detayları gibi diğer önemli bilgileri de saklayabilir (bu tür bir şey içindeyseniz).

Dahası, kişisel bilgileri sakla ad, adres, telefon numarası vb. gibi. Bu bilgiler tarayıcıya her şeyi kendiniz girmek yerine tek bir tıklama ile doldurulacaktır. Bu bilgilere LastPass’in kurulu olduğu herhangi bir cihazdan erişebilirsiniz. LastPass tüm cihazlar için uygulamalar ve neredeyse tüm tarayıcılar için uzantılar sunar.

LastPass özellikleri ve planları

LastPass düzinelerce güvenlik özelliği sunsa da, tüm şifrelerinizi ve kişisel bilgilerinizi yönetmek için kullanıcı arayüzü olabildiğince basittir. Dışında tüm şifrelerinizi saklama ve hatırlama sizin için ayrıca bir özel gibi güvenlik özellikleri sunar İki Faktörlü Kimlik Doğrulama bankacılık ile ilgili uygulamalar gibi güvenliğini sağlamak isteyebileceğiniz uygulamalar için kullanabileceğiniz sistem.

son geçiş planları

Etkinleştirdikten sonra 2FA (İki Faktörlü Kimlik Doğrulama), etkinleştirdiğiniz uygulama LastPass’ten erişebileceğiniz bir defalık şifre isteyecektir. Ancak LastPass’ın sunduğu tek şey bu değil. Ayrıca, parolalarınızı başkalarıyla kolayca ve güvenli bir şekilde paylaşmanıza olanak tanıyan basit bir özellik ile birlikte gelir (gerekirse ve ne zaman). 

LastPass’ın artıları ve eksileri

Parolalarınızı yönetmek için LastPass’i kullanmak istemenizin birçok nedeni olabilir. Birincisi basitlik ve erişilebilirlik. LastPass kullanmayı öğrenmek bir veya iki dakikadan az sürer.

Ayrıca Android, iOS, Mac, Tarayıcı Uzantıları ve Web dahil tüm cihazlar ve platformlar için uygulamalar sunar. Nereye giderseniz gidin, hangi cihazı kullanırsanız kullanın, tüm şifrelerinize kolayca erişin sadece birkaç tıklama veya dokunuşla. İnsanların LastPass’ı sevmesinin bir başka nedeni, tüm kullanıcı kimlik bilgilerinizi sizin için mevcut olan tüm cihazlara tek bir tıklamayla doldurabilmesidir..

Bir web sitesine her giriş yapmak istediğinizde, arama yapmak ve ardından şifrenizi kopyalayıp yapıştırmak yerine LastPass bunu sadece bir veya iki tıklama ile yapar. Ayrıca etkinleştirebilirsiniz Otomatik Doldurma ve hatta Otomatik Giriş favori web siteleriniz için. İnsanların LastPass’ı sevmesinin birçok nedeni olmasına rağmen, diğer şifre yöneticisi uygulamalarını dikkate almanın birkaç nedeni vardır.

Böyle bir neden, masaüstü uygulamasının, bazı kullanıcılar tarafından bildirildiği gibi, biraz hatalı olması ve Windows için değil, yalnızca Mac için kullanılabilir olmasıdır. Ayrıca, ücretsiz sürüm tüm paylaşım özelliklerini sunmaz ve LastPass Authenticator’ın kullanımına sınırlar getirir. LastPass’in sizin için en iyi seçenek olduğunu düşünseniz bile, bir şifre yöneticisiyle oturum açmadan önce düşünmeniz gereken bazı alternatifler şunlardır:

Şu anda en iyi LastPass alternatifleri

1. Dashlane

dashlane şifre yöneticisi

 • Dashlane LastPass’e en iyi alternatiftir
 • Aylık 3,33 $ ‘dan başlayan fiyatlarla ücretsiz plan ve premium planlar
 • Web sitesi: https://dashlane.com/

Dashlane piyasadaki en popüler şifre yöneticilerinden biridir. Tüm şifrelerinizi saklamak ve yönetmek için temiz ve basit bir kullanıcı arayüzü sunar. Windows, Mac, iOS ve Android dahil tüm cihazlar ve platformlar için uygulamalar sunar.

Dashlane ile ilgili en iyi bölüm, premium planının ücretsiz VPN ve Dark Web Monitoring ile birlikte gelir. Bir web sitesi saldırıya uğradığında, çalınan şifreler genellikle Dark Web’de satılır. Dark Web Monitoring, kullanıcı hesaplarınızı saldırıya uğramış web sitelerinin listelerine göre izler ve kullanıcı adınızı bu listelerde bulursa sizi uyarır. Bu, birisi hesaplarınızı kötüye kullanmadan önce şifreleri değiştirme şansı verir.

Dashlane planları:
rağmen ücretsiz plan düzinelerce şaşırtıcı özellik sunar ve çoğu kullanıcı için yeterlidir, sadece 50 şifre depola ve yalnızca bir cihazda kullanılabilir. Dashlane’nin premium versiyonu ise sınırsız şifre ve cihaza izin veriyor. Ayrıca karanlık web izleme ve ücretsiz bir eşlik eden VPN hizmeti sunar.

Dashlane neden LastPass’e iyi bir alternatiftir:
Dashlane, LastPass’tan daha fazla cihaz ve platformda kullanılabilir ve premium plan bir VPN hizmeti ile birlikte gelir.

2. 1Şifre

1Password

 • Piyasadaki kullanımı en kolay şifre yöneticisi
 • Aylık 2,99 $ ‘dan başlayan fiyatlarla ücretsiz plan ve prim planları
 • Web sitesi: https://1password.com/

1Şifre, Fast Company, The Wirecutter, Wired ve TrustPilot gibi onlarca yayın tarafından önerilmektedir. Biri piyasadaki şifre yöneticisi uygulamalarını kullanmanın en kolay yolu. Arayüz minimaldir ve sizi binlerce seçenekle boğmaz.

Bu uygulama, güvenliği ihlal edilmiş girişlerin ve 2FA’yı destekleyen sitelerin izlenmesi gibi tüm çevrimiçi hesaplarınızı güvende tutmanıza yardımcı olacak onlarca özellik sunar. Mac, iOS, Windows, Android, Linux ve Chrome OS için bağımsız uygulamalar sunar. 

1Şifre planları:
ücretsiz sürüm kullanıcıları yalnızca bir cihazla sınırlar. Ancak premium sürüm, sınırsız sayıda şifre ve öğe saklamanızı sağlar. Ayrıca 1 GB’a kadar belge depolama alanı sunar.

1Password neden LastPass için iyi bir alternatiftir:
1Password diğer birçok şifre yöneticisi uygulamasından daha basit bir arayüz sunar.

3. Yapışkan Parola

StickyPassword

 • En iyi sonsuza dek şifre yöneticisi
 • Yıllık 29,99 $ ‘dan başlayan fiyatlarla ücretsiz plan ve premium planlar
 • Web sitesi: https://www.stickypassword.com/

Yapışkan Parola biridir piyasadaki en iyi ücretsiz şifre yöneticileri. Ücretsiz sürüm, tüm cihazlarınızda istediğiniz kadar şifre ve belge saklamanızı sağlar. Bu uygulama Mac, iOS, Android ve Windows dahil tüm cihazlar ve platformlar için uygulamalarla birlikte gelir. Sınırsız şifreleri, notları ve belgeleri saklamanızı sağlar. Ayrıca 2 Faktörlü Kimlik Doğrulama ile birlikte gelir.

Yapışkan Parola’nın ücretsiz sürümü, şifreleri cihazlarınızda depolayan yerel bir şifre yönetimi uygulaması gibidir. Buradaki diğer şifre yöneticilerinin aksine, Yapışkan Şifrenin ücretsiz sürümü tüm cihazlarınız arasında senkronizasyon sunmaz. Sizin şifreler yalnızca bunları oluşturduğunuz cihazlarda saklanır. Bu uygulamanın premium sürümünü kullanmayla ilgili en iyi bölüm, nesli tükenmekte olan manate’leri kaydetmek için ödemenizin bir kısmını bağışlamalarıdır (evet, Manatees!).

Yapışkan Şifre planları:
rağmen ücretsiz sürüm premium sürüm kadar çok güvenlik özelliği sunar, ücretsiz sürüm bulut senkronizasyonu sunmaz ve bu nedenle şifreleriniz tüm cihazlarınız arasında senkronize edilmez. Premium plan, tüm şifrelerinizi ve belgelerinizi tüm cihazlarınızda senkronize eder ve bulutta yedekler.

Yapışkan Parola neden LastPass için iyi bir alternatiftir:
Yapışkan Parola, LastPass’ten farklı olarak, ücretsiz planda bile İki parola kimlik doğrulaması kullanımınızı sınırlamaz.

4. Enpass

Enpass

 • En iyi çevrimdışı şifre yöneticisi
 • 11,99 $ ‘dan başlayan fiyatlarla ücretsiz plan ve premium planlar (tek seferlik maliyet)
 • Web sitesi: https://enpass.io/

Enpass tüm şifrelerinizi yönetmenizi kolaylaştıran güzel bir arayüz tasarımı sunar. Uygulamaları Android, iOS, Mac, Linux ve Windows’ta kullanılabilir. Ücretsiz sürüm, bu uygulamanın premium sürümleri gibi neredeyse birçok özellik sunar.

Tek sınırlama, ücretsiz sürümde yalnızca 20 şifre saklayın ve verileri ayırmak için birden fazla kasa oluşturamazsınız. Bu uygulamanın premium sürümlerini Enpass sürümleri sınırsız şifrelerin saklanmasına ve İş, Aile vb. Kullanım durumlarına göre farklı kasalar oluşturulmasına izin verir.

Planları geçin:
Bu uygulamanın ücretsiz sürümü sadece 20 şifre saklamak için izin verir. Bu uygulama ile ilgili en iyi bölüm, premium sürümlerin bir kerelik ücret karşılığında kullanılabilir olmasıdır. Uygulamayı kullanmak istediğiniz her platform için satın almanız gerekse de, platform başına yalnızca 11,99 ABD doları karşılığında bir ömür boyu tutabilirsiniz..

Enpass neden LastPass’e iyi bir alternatiftir:
Enpass, LastPass’tan çok daha ucuzdur. LastPass’in yıllık aboneliği için ömür boyu Enpass alabilirsiniz.

5. RoboForm

RoboForm

 • En iyi freemium şifre yöneticisi
 • Aylık 1,99 $ ‘dan başlayan fiyatlarla ücretsiz plan ve premium planlar
 • Web sitesi: https://roboform.com/

RoboForm iOS, Android, Mac ve Windows dahil tüm cihazlar ve platformlar için ücretsiz bir şifre yöneticisidir. Firefox, Chrome, Opera ve Safari dahil tüm tarayıcılar için tarayıcı uzantısı olarak da mevcuttur. Kullanıcı arayüz LastPass’e benzer ve kullanımı kolay.

RoboForm planları:
ücretsiz sürüm Bu uygulamanın tamamı, tüm cihazlarınızda sınırsız sayıda şifre depolamanıza olanak tanır, ancak cihazlarınız arasında bulut yedeklemesi veya bulut senkronizasyonu sunmaz. Premium sürüm tüm bu ve güvenli paylaşım özelliklerini sunar.

RoboForm neden LastPass’e iyi bir alternatiftir:
RoboForm, LastPass’tan daha fazla platform ve cihaz için kullanılabilir.

6. Kaleci

Kaleci Güvenliği

 • Sınıfının en iyisi güvenlik odaklı şifre yöneticisi
 • Aylık 2,49 $ ‘dan başlayan ücret karşılığında ücretsiz plan ve premium planlar
 • Web sitesi: https://keepersecurity.com/

Kaleci güvenli bir şifre yöneticisidir işletmelere yönelik. Bu listedeki diğer uygulamaların aksine, Keeper işletmeler ve ekipler için tasarlanmıştır ve bu nedenle onlarca güvenlik özelliği ve avantajı sunar. Google Play, G2Crowd, Apple Store, GetApp ve Trustpilot dahil olmak üzere neredeyse tüm platformlardaki en yüksek dereceli şifre yöneticisi uygulamalarından biridir. Android, iOS, Mac ve Windows dahil tüm cihazlar için uygulamalarla birlikte gelir.

Kaleci planları:
ücretsiz sürüm yalnızca bir cihazda kullanılabilir. Premium sürüm, sınırsız cihaz arasında senkronizasyona izin verir ve düzinelerce güvenlik özelliği sunar.

Keeper neden LastPass’e iyi bir alternatiftir:
Keeper, verilerini mümkün olduğunca güvenli tutmak isteyen işletmeler ve ekipler için tasarlanmıştır. Kaleci LastPass’tan daha iyi güvenlik sunar ve takımlar için üretilmiştir.

7. Bitwarden

Bitwarden

 • En iyi açık kaynaklı ve ücretsiz şifre yöneticisi
 • Aylık 1 $ ‘dan başlayan fiyatlarla ücretsiz plan ve premium planlar
 • Web sitesi: https://bitwarden.com/

Bitwarden ücretsiz açık kaynaklı şifre yöneticisi. Windows, Mac, Linux, Android ve iOS dahil tüm platformlar için uygulamalar sunar. Ayrıca tüm modern tarayıcılar için tarayıcı uzantıları ile birlikte gelir. Ayrıca, teknoloji meraklısıysanız veya bir web geliştiricisiyseniz, Bitwarden’e bir komut satırı arayüzü. Bitwarden ile ilgili en iyi bölüm, isterseniz, kendi özel sunucunuzda ücretsiz olarak ayarlayabilmenizdir..

Bitwarden planları:
Bitwarden: Tamamen bedava ve ihtiyacınız olan tüm özellikleri sunar. Ücretsiz sürüm, sınırsız şifreleri sınırsız cihazda saklamanızı ve senkronize etmenizi sağlar. Ayrıca 2 Faktörlü Kimlik Doğrulama ile birlikte gelir. Bu uygulamanın premium sürümü birkaç ekstra gelişmiş güvenlik özelliği ve şifreli dosya depolama alanında 1 GB sunuyor.

Bitwarden neden LastPass’e iyi bir alternatiftir:
Bitwarden, LastPass’in şarj ettiği tüm özellikleri ücretsiz olarak sunuyor.

LastPass alternatifleri: Özet

LastPass harika olmasına ve yüzlerce güvenlik özelliği sunmasına rağmen, herkes için en iyisi değil.

Bu LastPass alternatiflerinden hangilerinin kullanılacağına karar veremiyorsanız, Dashlane’ye gitmenizi tavsiye ederim. İhtiyacınız olacak tüm özelliklerle birlikte gelir ve LastPass’tan biraz daha kolaydır.

Dashlane’nin en iyi yanı, premium sürümünün tarama deneyiminizi güvence altına almaya yardımcı olacak ücretsiz bir VPN hizmeti sunmasıdır.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map