7 En İyi Google Drive Alternatifleri

Google Drive gibi bulut depolama siteleri, dosyalarınızı her yerden yedeklemeyi ve bunlara erişmeyi ve belge, e-tablo, sunu, anket oluşturmayı ve yönetmeyi kolaylaştırır. Google Drive mükemmel ve ücretsiz, fakat istiyorsan daha iyi senkronizasyon ve gizlilik o zaman daha iyisi var dışarıda.


Bulut depolama dünyanın veri toplama yollarını değiştirdi. Ana veri depolama yöntemi olarak ele alınmıştır: Dosyalama dolaplarıyla dolu odaları, sadece orada oturmak için yer, zaman ve insan gücü alarak unutun.

2020’de en iyi Google Drive alternatifleri:

 • Genel olarak en iyi:. Bu benim en sevdiğim bulut depolama sağlayıcısı çünkü Sync.com uygun fiyatlı, kullanımı kolay, mükemmel güvenlik ve özelliklere sahip. Sync’in uçtan uca şifreli depolama platformu ve uygulamaları, buluttaki verilerinize yalnızca sizin erişebilmenizi sağlar.
 • İkincisi, Genel olarak en iyi:. İkincisi, ucuz fiyatı sayesinde pCloud ve ömür boyu abonelik için bir defalık maliyeti seviyorum. pCloud’s Crypto, dosyalarınızı herhangi bir cihazda şifreleyen ve başkaları tarafından görünmez yapan istemci tarafı şifreleme sağlar.
 • Google Drive’a en iyi ücretsiz alternatif: 2 GB depolama alanı ile birlikte gelir ve her zaman ücretsizdir. Dropbox, aktarılan verileri korumak için SSL / TLS kullanır. SSL / TSL, 128 bit veya üzeri Gelişmiş Şifreleme Standardı (AES) şifrelemesi ile korunan güvenli bir tünel oluşturur.

Cloud Storage nedir?

“Bulutta” depolama alanı veya bulut şirketleri tarafından sağlanan sunucularda uzaktan kaydedilen dosyalar, belgeler, görüntüler vb. İle, büyük miktarda bilgi depolamak artık buluttan önceki günlerde eskisi kadar enerji ve yer kaplamamaktadır..

Bulut depolama, çoğu genel depolama alternatifinden daha güvenli kabul edilir. İhtiyacınız olan her şeye anında erişim sunar, parmaklarını verilerinize batırmak isteyebilecek herhangi birinden güvende kalır.

Çoğu şirket (ve bazı hükümetler) verilerini bulutta depolar. Bulut platformları, kişisel anılar veya fotoğraflar da dahil olmak üzere diğer veriler için depolama alanlarıdır.

Mümkün olan en iyi bulut sağlayıcısını seçmek istediğinizi söylemeye gerek yok ve hangisinin en iyi olduğunu belirlemede güvenlik ve gizlilik gibi faktörler önemlidir.

Bulut Depolama Alanının Avantajları

Bulut depolama basit: Dosyaları yüklemek kolaydır ve dosyaları indirmek veya paylaşmak kolaydır. Tek ihtiyacınız olan internet erişimi.

Çoğu bulut sağlayıcısı, ücretsiz olarak belirli bir GB veri miktarıyla ücretsiz bir seçenek sunar: Daha fazla depolama alanı ihtiyacı, bunun için ödeme yapmanız gerektiği anlamına gelir.

Bulut depolama, dosyaların basit ve güvenli bir şekilde depolanmasını (ve ham çevrimiçi verilere koyulabilecek her şeyi) garanti eder.

Basitçe, bu yüzden bulut depolama daha iyidir.

Ancak mevcut bulut sağlayıcınız ihtiyaçlarınız için doğru olanı mı??

Google Drive nedir?

Google Drive, Google veya Gmail hesabınızla bir araya getirdiğiniz bulut depolama seçeneğidir. Depolama alanı miktarını yükseltmek için ücretli planlarından birini seçmediğiniz sürece ücretsizdir.

Google sürücü

 • İlk 15 GB depolama alanı tamamen ücretsiz
 • Google’ın Office araçları (Dokümanlar, E-Tablolar, Slaytlar vb.) İle çevrimdışı görüntüleme ve düzenleme sunar
 • Çok kullanıcı dostu ve platformlar arası destek
 • 2 faktörlü kimlik doğrulama ve dosya sürümlendirme

Bir Google hesabıyla birlikte geldiği için, birçok insanın tam orada olduğu için tercih ettiği çok popüler bir seçenek haline geldi.

Siz veya şirketiniz Google Drive kullanıyor mu?

Cevabınız evet ise, bazı alternatifleri düşünmenin zamanı gelmiş olabilir. Google Drive ücretsiz, kullanışlı ve Google Dokümanlar, E-Tablolar, Slaytlar ve diğer kullanışlı düzenleme araçlarıyla birlikte gelirken, insanların bir geçişi düşünmesini sağlayan eksiler vardır.

Google Drive’dan Neden Değiştirilmeli??

Gizlilikle ilgili endişeler ve “Google hesabımdan sonsuza kadar kilitlendim” durumu, birçok insanın Sync.com, Dropbox veya Box gibi bulut alternatiflerine geçmesini sağladı.

Hangisi en iyi Google Drive alternatifi?

Sync.com oldukça harika. Tabii ki, buna kendiniz karar vermelisiniz.

İşte Google Drive için en iyi bulut depolama alternatiflerine bir göz atın.

1. Sync.com

sync.com

Sync.com nedir?

Sync.com, Google Drive veya Dropbox gibi bulut depolama platformlarının en güçlü rakiplerinden biri haline geliyor. Birkaç yıldır piyasada ve verileri çevrimiçi olarak depolayabileceğiniz en hızlı ve en güvenli yerlerden biri olduğu kanıtlandı: Bu özelliklerin ve mükemmel müşteri hizmetlerinin birleşimi Sync.com’u harika bir bulut depolama platformunun güç merkezi haline getirdi iş veya kişisel kullanım için.

Ana Özellikler

 • Diğer tüm bulut sağlayıcılarından daha fazla depolama alanı. Daha ucuz planlar 2 TB’a kadar toplam depolama alanı sağlarken, işletmelere yönelik planlar 10 TB sunar – ve bu kullanıcı başına ana bulutunuza kaydolmuştur.
 • Veri istemcisi, daha hızlı yükleme için önerilmesine rağmen, indirilebilir bir veri istemcisi veya tarayıcı içi kullanılarak yüklenir ve erişilebilir..
 • Cihazlarınızın her zaman yedeklendiğinden emin olmak için otomatik veri senkronizasyonu seçeneği.
 • Sync’in uçtan uca şifreli depolama platformu ve uygulamaları, buluttaki verilerinize yalnızca sizin erişebilmenizi sağlar.

Artıları

 • Yükleme hızı hem tutarlı hem de hızlı: Özellikle iş tabanlı bir bulut platformu için en önemli faktörlerden biri.
 • Verilere herhangi bir yerden, gecikme olmadan kolayca erişilebilir.
 • Müşteri desteği, sorgulara hızlı yanıt verir: Uluslararası veri depolama, müşteri desteğinin her zaman tam orada olmasını gerektirir ve kullanıcıdan herhangi bir sorun veya soru olduğunda her zaman hızlı bir şekilde geri döner.

Eksileri

 • Dropbox veya Google Drive’a alışkın olan kullanıcıların Sync.com arayüzünde ilk kez gezinmek için bir eğitim alması gerekebilir.
 • LInux için indirilebilir istemci desteği yok.

Google Drive yerine neden Sync.com kullanıyorsunuz?

Google Drive, Varsayılan olarak adlandırılabilirken, Sync.com depolama kapasitesi, işlevsellik ve teknik destek açısından dünyalar arasındadır. Hiç diğer bulut şirketlerinden hızlı bir şekilde yanıt almaya çalıştınız mı? Birçoğu sizi bekletir, Sync.com müşterilerle iyi bir zamanda etkileşime girer – özellikle sorun yaşıyorsanız.

Bunun yerine Sync.com ile en iyi işlevselliğe ve alana sahip olabildiğinizde Google Drive tarafından sunulan sınırlı işlevselliklere bağlı kalmanız için bir neden yoktur..

2. Dropbox

dropbox

Dropbox nedir?

Dropbox genellikle güçlü bir bulut sağlayıcısı ararken kullanıcıların ve insanların göz önünde bulundurduğu ilk alternatiflerden biridir. Uzun zamandır varlar ve çoğu insan zaten sınırlı “ücretsiz” depolama planına aşina olacak: Bazıları bunun yerine ücretli planlarından birine bile geçmiş olabilir. Dropbox.com, hareket halindeyken yüklemek ve tüm cihazlarınızı birlikte senkronize etmek istiyorsanız özellikle güçlüdür.

Ana Özellikler

 • Ne kadar veri depolamak istediğinize bağlı olarak ücretsiz, kişisel ve iş planları.
 • Bir uygulama, indirilebilir masaüstü istemcisi veya tarayıcı içi aracılığıyla yükleme ve veri erişimi.
 • En yaygın belge ve ortam dosyası türleri için basit düzenleme ve görüntüleme kapasitesi.

Artıları

 • Yüklemenin çoğunu yapmak için PC’nizi veya akıllı telefonunuzu kullansanız da hızlı çalışır ve iyi çalışır.
 • Sadece birkaç tıklamayla dosyaları düzenlemek, aramak ve bulutta dolaşmak kolaydır.
 • Ücretsiz plan, birçok insan için varsayılan seçenektir ve henüz buluta yapışacak çok fazla veriye sahip olmayan herkes için harika bir alternatiftir..

Eksileri

 • Paylaşım bağlantıları, yalnızca bir dosyayı paylaşmak istediğinizde bulutunuzun tüm klasörünü bağlantıya sahip olan herkese açık bırakabilir.
 • Herhangi bir bağlantı sorunuyla buluta kesintisiz yükleme veya indirme yapmayı unutun.
 • Acil durumlar için bulutunuzun çoğuna çevrimdışı erişim yok.

Neden Google Drive yerine Dropbox kullanıyorsunuz?

Google Drive’a alışkınsanız, Dropbox çoğu kullanıcı için bir hayalin gerçekleştiğini hissedecektir. İşlevsellik daha iyidir ve Dropbox, Drive ile bulabileceğiniz süslü “Google Dokümanlar” düzenleyicisinden yoksun olsa da, dosyaları tarayıcıda, uygulamada veya masaüstü istemcisinde görüntüleme yeteneği bunu telafi eder.

3. pCloud

pcloud

PCloud nedir?

pCloud, yalnızca son 10 yıl içinde yürürlüğe giren yeni bulut sağlayıcılarından biridir. PCloud kullanıcılarının saf büyümesi, işlevselliğin pCloud ile daha iyi olduğu net bir göstergesi olmalıdır – ve bunu kontrol eden herkes gezinmesi daha kolay arayüzden etkilenmelidir.

Ana Özellikler

 • Yerleşik medya oynatıcıları ve belge görüntüleyicileri, nerede olursanız olun doğrudan bulutunuzdan dosyaları açmanıza, görüntülemenize ve akışa almanıza olanak tanır: En sevdikleri filmleri ve anılarını parmaklarınızın ucunda isteyenler için bu harika.
 • Cihazlar arasında ve doğrudan buluta otomatik dosya yükleme.
 • Seçici senkronizasyon, belirli bir PC klasörünü seçmenize ve yalnızca orada bulunanları senkronize etmenize olanak tanır: Tüm bilgilerini otomatik olarak bulutta istemeyen herkes için harika.
 • pCloud, pCloud Crypto’ları ile güvenliği daha yüksek bir seviyeye taşır. Depolama için göndermeden önce dosyanızı bilgisayarınızda veya mobil cihazınızda şifrelemenize olanak tanır. Kilidi açmak için CryptoPass adlı oluşturulan anahtarı kullanmanız gerekecek.

Artıları

 • Ücretsiz planları, ücretsiz olarak 10 GB depolama alanı sunarken, daha fazlasına ihtiyaç duyan herkes için daha ağır planlar sunuyor.
 • Bir kez ödeme sunan ve hayatınızın geri kalanında kapsamlı bir buluta erişim sağlayan bir Ömür Boyu plan sunuyorlar.
 • Yükleme ve otomatik senkronizasyon, çevrimiçi içeriklerine tam kontrol (ve anında erişim) isteyen herkes için oldukça kolay bir süreçtir.

Eksileri

 • pCloud’un bulut depolama seçenekleri büyük işletmeler için eksik olabilir: Çoğu, sundukları maksimum tutar olan 2 TB’tan daha fazlasına ihtiyaç duyar.
 • Sadece kişisel bir kullanıcıysanız, bir kerelik pahalıya mal olacak Ömür Boyu planlarını tercih etmezseniz, fiyatları pahalı olabilir..

Neden Google Drive yerine pCloud kullanıyorsunuz??

Google Drive, şimdiye kadar bulut depolamaları için büyük bir ateş altında kaldı. Güvenlik ve gizlilikle ilgili endişeler en önemli şikayetler arasındadır: Diğerleri arasında müşteri desteği eksikliği, cihazlarınıza erişiminizi kaybederseniz kendinizi Drive’ınızdan çıkarma olasılığı ve ücretli planları ile bile gerçek depolama alanı eksikliği bulunmaktadır. pCloud, kullanıcıların Google Drive ile ilgili sahip olabileceği sorunların çoğunu üstlenir ve kullanımı daha kolay olan daha iyi bir platform sağlar.

4. Kutu

box.com

Kutu nedir?

Birçok kullanıcı Box.com’u daha önce duymamış olabilir, ancak güvenli çevrimiçi depolamayı kullanabilen herhangi bir kişisel kullanıcı için harika bir bulut depolama seçeneği. Hem bir işletmenin veya kişinin verilerini güvende tutacak kadar güçlü hem de bu bilgileri yüklemek ve bu bilgilere erişmek için yeterince kolay bir yolla ücretsiz planlar ve ücretli alternatifler sunarlar..

Ana Özellikler

 • Size birkaç GB değerinde çevrimiçi depolama alanı sunan ücretsiz planlar ve bu oranı daha küçük işletmeler için yeteri kadar artıran ücretli planlar.
 • Tarayıcı içi buluttan bir tıklama ile dosya yükleme ve indirme yeteneği.
 • Belirli dosyaları kimlerin ve ne zaman görebileceğini sağlayan sınırlı dosya erişim ayarları.

Artıları

 • Box.com, bilgisayar korsanlarına karşı dayanıklı bir garanti sunan güvenli bir bulut ve bunu sağlayan birkaç buluttan birini sunar.
 • Dünyanın birçok yerinden hızlı yükleme.
 • Kullanıcıların dosyaları nasıl göreceğini sınırlama yeteneği.
 • Her dosya, farklı konumlarda AES 256 bit şifreleme kullanılarak şifrelenir.

Eksileri

 • Akıllı bir düzenleme aracı veya dosya önizleme işlevi yoktur. Sadece dosya adları ve indirmek için üzerlerine tıklayabilme özelliği var: Bu herhangi bir bulut sağlayıcısı için akıllı değil.
 • Ücretsiz planlardan birindeyseniz 250 MB’tan büyük dosyaları karşıya yükleme konusunda otomatik bir sınır vardır. Bunun anlamı ne?
 • Box, kendilerini gelişmiş olarak adlandıran kullanıcılar için bile gerekenden çok daha gelişmiş hissediyor.

Neden Google Drive yerine Box kullanıyorsunuz??

Google Drive’ı hayal kırıklığına uğrattıysanız ve aradığınız tek şey, bazı fotoğrafları ve videoları aile üyeleriyle paylaşmak için kişisel bir bulut veya alansa, Box daha iyi olanlar olsa da (Sync.com gibi) bakmak için mükemmel bir seçenektir. ) size daha fazlasını sunabilir.

Box ile ilgili işlevsellik sorunları (dosya önizlemesi olmaması gibi) bunun yerine Sync.com’a bakmak için iyi nedenler olduğu anlamına gelir.

5. Sırlama

backblaze

Backblaze nedir?

Backblaze, yalnızca son on yıldır faaliyet gösteren yeni bulut sağlayıcılarından biri. Yalnızca sundukları depolama alanı için Google Drive’ın en güçlü rakiplerinden biri olarak kalmayı başardılar (ve hesap makinenizi alıp size gerçekte kimin daha fazla değer verdiğini anlasaydınız GB başına karşılaştırmalı hızı).

Ana Özellikler

 • Mobil cihazlardan, tarayıcılardan veya indirilebilir uygulamalarından anında yükleme.
 • Ücretli planların birkaç TB kullanılabilir depolama alanı (ve fiyat için diğer bulut sağlayıcılarından daha fazla) sağlamasıyla birkaç plan seçeneği. Ne kadar verinin ışınlanması gerektiğinden emin olmayanlar için sınırsız depolama alanı mevcuttur.
 • Yanlışlıkla silebileceğiniz ve daha sonraki bir aşamada buluta geri dönmek isteyebileceğiniz şeyler için bir dosya geri yükleme seçeneği.

Artıları

 • İhtiyacı olan kullanıcılar için sınırsız dosya depolama seçeneği.
 • Gezinmesi kolay arayüz ile hızlı ve kolay yükleme işlemi.
 • Güvenlik: Verilerinizin bulut sahibi tarafından bunu yapmaya yetkili olmayan kişiler tarafından çalınmamasını, satılmamasını veya teslim alınmamasını garanti ederler.

Eksileri

 • Dosya geri yükleme biraz zaman alabilir.
 • Veri sıkıştırma için otomatik dosya .zip işlevi, ses dosyalarıyla kalite kaybı yaşayabileceğiniz anlamına gelir.
 • Biraz daha bilgisayar deneyimi olmayan kullanıcılar için gezinmesi daha zor.

Neden Google Drive yerine Backblaze kullanıyorsunuz??

Sınırsız depolama alanının eklenmesiyle, bir seferde çok miktarda veri depolaması gereken herkes, normal Google Drive’a Backblaze’yi tercih eder – özellikle Google’ın sunabileceği kapasiteyi aştıysanız, ancak daha fazla dosyaya sahip olacaksa bulutuna.

6. SpiderOak

SpiderOak

SpiderOak nedir?

SpiderOak daha az bilinen bir bulut sağlayıcısıdır, ancak bu hız, alan veya güvenlikten ödün verdikleri anlamına gelmez – ve Google Drive’ı daha güvenli bir alana çıkarmak isteyen herkes için harika bir alternatif olabilir.

Ana Özellikler

 • 2 GB’a kadar depolama alanına sahip ücretsiz bir plan.
 • Masaüstü istemcileri için doğrudan Linux desteği ve Windows veya Mac kullanıcıları için diğer seçenekler.
 • Dosyaları önizleme özelliğiyle doğrudan bir uygulama üzerinden yükleme.

Artıları

 • Çevrimiçi kitaplığınızı yükleme veya bu kitaplığa erişme konusunda sürekli yüksek hızlar.
 • Bulut yükleme platformlarına alışkın olmayanlar için bile kullanımı kolay.
 • Mac, PC, Linux veya mobil cihazlar için uygun çeşitli yükleme platformları.

Eksileri

 • Ücretsiz depolama alanı için sunduklarından ciddi şekilde yoksundur.
 • Ücretli seçenekler olması gerekenden daha pahalıdır: Sync.com gibi diğer sağlayıcılar daha iyi bir karşılaştırmalı anlaşma sunar.

Neden Google Drive yerine SpiderOak kullanıyorsunuz??

Google Drive ile ilgili hayal kırıklığınız müşteri desteği eksikliği ve gecikme yükleme veya indirme içeriyorsa, SpiderOak mükemmel bir seçim olabilir – ancak yalnızca depolanacak çok fazla veriye sahip değilseniz ve eksikliği önemsemeyin uygulamalarında uygun “görüntüleme” eklentileri. Bir geri yükleme seçeneğinin eklenmesi bunu telafi eder.

7. Microsoft OneDrive

microsoft onedrive

Microsoft OneDrive nedir?

Windows çalıştıran bir PC kullanıyorsanız, daha önce bilgisayarınızda bir yerlerde OneDrive seçeneğini gördünüz; hatta dosyaları OneDrive’a yedeklediğini ve nedenini merak ederek buluta giden yolu bulduğunu duymuş olabilirsiniz.

OneDrive, Microsoft’un buluta verdiği yanıttır ve hem işletmeler hem de kişisel kullanıcılar için oldukça güçlü bir araç olduğu ortaya çıkmaktadır.

Ana Özellikler

 • Uygulamadan, istemciden veya doğrudan tarayıcınızdan kesintisiz ve hızlı dosya yükleme.
 • Yüklenen ve paylaşılan tüm dosyalar için otomatik virüs koruması ve casus yazılım kontrolü.
 • Kullanıcılara 10GB’lık olası bulut depolama alanı ve üstü sunan ücretsiz ve ücretli planlar.

Artıları

 • OneDrive ile yükleme ve indirme hızı kişisel ve iş için yeterince iyi.
 • Dosyalarınızın (veya yalnızca belirli klasörlerin) otomatik senkronizasyonu bunu kolaylaştırır.
 • OneDrive iyi bir güvenlik vaat ediyor ve elde edeceğiniz şey bu.

Eksileri

 • Microsoft tarafından üretilen OneDrive, Linux için herhangi bir destek biçiminden tamamen kesilir.
 • Ücretsiz seçenekler çok sınırlayıcıdır ve ileri düzey kullanıcılar veya işletmeler OneDrive’ı tatmin edici bir alternatif bulamayabilir.
 • Yeni kullanıcılar için sinir bozucu ve çoğu insan anladıkları zaman vazgeçmiş olacak.

Neden Google Drive yerine OneDrive kullanıyorsunuz??

OneDrive, seçilen herhangi bir günde Google Drive’a güçlü ve harika bir alternatif yapar. Kullanımı kolay, güvenli ve hızlı – ve Google Drive’ın yaklaşık on yıl önce durduğu şeyler. Dropbox kullanıcıları bile OneDrive’ı düşünebilir – ancak işlevsellik açısından en iyisi için Sync.com hala kazanıyor gibi görünüyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Google Drive’ın avantajları nelerdir??

Google Drive ücretsizdir, senkronizasyon, paylaşım ve işbirliğinin kullanımı kolaydır ve Google Dokümanlar, E-Tablolar, Slaytlar, Çizimler, Anketler, Formlar ve daha fazlası ile birlikte gelir.

Google Drive’ın eksileri nelerdir?

Yavaş senkronizasyon ve yavaş yükleme ve indirme hızları. Google Drive ABD Ulusal Güvenlik Ajansı’nın PRISM projesine bağlandığından gizlilik bir endişe kaynağıdır.

En iyi Google Drive alternatifleri nelerdir?

Google Drive’a en iyi ücretli alternatifler Sync.com ve pCloud.com’dur. En iyi ücretsiz alternatif Dropbox.

En İyi Google Drive Alternatifleri: Özet: Öyleyse En İyisi?

en iyi google drive alternatifleri

Sizin veya şirketiniz için bir tane seçme zamanı geldiğinde başınızı döndürebilecek bir bulut sağlayıcısı için yeterli seçenek olduğunu söylemek güvenlidir. Bulut depolama daha ucuz, daha hızlı ve daha iyi hale geldi – ve şimdi, sektöre hâkim olan üç bulut megalitinden daha fazla şirket var.

İncelenen diğer bulut sağlayıcılarının çoğundan Sync.com da en güvenli olanlardan biri: Şimdiye kadar hiçbir zaman saldırıya uğramamış veya kullanıcı verilerinin tehlikeye atılmadığını görmüştür – ve bu diğer birçok bulut sağlayıcısının (en büyükleri bile) iddia edemez.

Sync.com hem gelişmiş hem de acemi kullanıcılar için işlevsellik, hız ve kullanım kolaylığı açısından en üst sırada yer aldı.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map