7 En İyi Dilbilgisi Alternatifleri

Grammarly biridir en popüler dilbilgisi ve yazma analiz araçları internette. Microsoft Word ve Google Chrome gibi web tarayıcılarında yerleşik olarak bulunan yazım denetleyicilerinden büyük bir yükseltmedir. Ama orada gerçekten iyi bir sürü var. İşte en iyilerin bir koleksiyonu.


Grammarly, dilbilgisi hatalarını düzeltmenize ve yazma stilinizi geliştirmenize yardımcı olsa da, sizin için en iyi seçenek olmayabilir. Grammarly’ye giriş yapmadan önce kontrol etmeniz gereken başka araçlar da var.

Size saatler süren araştırmalardan tasarruf etmek için, Grammarly için en iyi alternatifler piyasada var.

2020’de en iyi Dilbilgisi alternatifleri:

 • Genel olarak en iyi: bir dilbilgisi denetleyicisinden çok daha fazlasıdır. Yazı stilinizi analiz eden ve onu geliştirmek için öneriler sunan bir yazı rehberidir..
 • İkincisi, Genel olarak en iyi: yanlış kullanımlı kelimeleri ve dilbilgisi hatalarını otomatik olarak algılayan ve düzelten hepsi bir arada kullanımı kolay dilbilgisi denetleyicisi, noktalama işaretleri ve yazım denetleyicisi aracıdır.
 • Grammarly’e en iyi SEO alternatifi: SEO’lar, pazarlamacılar ve metin yazarları için yazı yardımcısıdır. Grammarly’nin yaptığı şeyi yapar, ancak SEO sorunlarını tespit etmek için metin analizi ve içerik optimizasyonu da sağlar, böylece bunları düzeltebilir ve daha iyi sıralamalar elde edebilirsiniz.

Dilbilgisi nedir?

en iyi dilbilgisi alternatifleri

Grammarly ücretsiz bir araçtır yazınızı kontrol eden dilbilgisi hataları, yazım hatasıs ve teklifler öneriler yazma stilinizi geliştirmek için. Bir sonraki e-postanızdaki gönder düğmesine basmadan önce hatalardan kaçınmanıza yardımcı olabilir.

Gönder düğmesine basmadan önce e-postaları yüzlerce kez tekrar kontrol etmeye gerek yok. Grammarly bunu sizin için yapar ve işletim sisteminiz ve tarayıcınız tarafından sunulan varsayılan yazım denetleyicilerinden çok daha iyi yapar.

Dilbilgisi özellikleri

Yazabileceğiniz tüm platformlar için dilbilgisi kullanılabilir. Google Chrome ve Firefox gibi web tarayıcıları için bir uzantı olarak kullanılabilir. Ayrıca Mac ve Windows için bağımsız bir masaüstü uygulaması olarak da mevcuttur. Sadece bu değil, aynı zamanda varsayılan klavyenizi Grammarly ile değiştirebilen Android ve iOS için bir uygulama ile birlikte geliyor.

dilbilgisi uygulamaları

Metninizde yapabileceğiniz 200’den fazla dilbilgisi hatasını gramer olarak kontrol eder. Ayrıca, iletmek istediğiniz ses tonuna uyacak şekilde yazma stilinizi geliştirmeye yönelik öneriler sunar.

Premium sürüm ile 250 daha fazla dilbilgisi denetimi, gelişmiş intihal tespiti ve kelime geliştirme önerileri alırsınız.

dilbilgisi özellikleri

Dilbilgisi Artıları ve Eksileri

Gramer kullanılabilir bedava tüm cihazlarınız için ve basit dilbilgisi hatalarını kolayca yakalayabilirsiniz. Ancak bu aracın sunduğu en iyisini istiyorsanız, cüzdanınızı çıkarmanız gerekir.

Profesyonel sürüm of Grammarly, metninizi çok daha gramer hatalarına karşı test eder ve hatta metninizi intihal için kontrol eder.

Pro sürümü, yazınızı düzeltmek için size yardımcı olsa da, Yıllık 139 $ veya çeyrek başına 59 $ veya tüm planların en pahalısı olan aylık planla gidebilirsiniz. Aylık 29 $.

Yeni başlıyorsanız veya bütçeniz düşükse, Grammarly pro sürümü sizin için en iyi çözüm değildir.

En iyi Dilbilgisi alternatifleri

ProWritingAid

ProWritingAid

ProWritingAid dünyada binlerce profesyonel yazar, editör ve öğrenci tarafından kullanılmaktadır. Sadece bir dilbilgisi denetleyicisinden çok daha fazlası. O yazma tarzınızı analiz eder ve teklifler öneriler geliştirmek için.

Ayrıca bir akıl hocası yazma yazınızı her kullandığınızda geliştirmenize yardımcı olur. Google Dokümanlar, Microsoft Outlook, Open Office vb.Gibi tüm favori yazma uygulamalarınızda ve web sitelerinde çalışır..

Özellikleri

 • Uygulamalar ve uzantılar, Google Chrome ve Firefox dahil tüm tarayıcılarınız için kullanılabilir.
 • Microsoft Outlook, Microsoft Word, Google Dokümanlar, Scrivener ve Open Office gibi uygulamalarla çalışır.
 • Dilbilgisi Denetleyicisi, Stil Düzenleyicisi ve Yazma Mentoru tek bir araçta paketlenmiştir.

Neden Grammarly yerine ProWritingAid kullanıyorsunuz?

Dilbilgisi Denetleyicisi’nden daha fazlasını istiyorsanız, ProWritingAid’i denemelisiniz. Yazınızı analiz eder ve size yazınızı geliştirmek için öneriler sunar ve yazma stilinizi geliştirmenize yardımcı olacak bir yazı akıl hocası olarak hareket eder.

Ginger Yazılım

zencefil yazılımı

Ginger Yazılım biridir en iyi dilbilgisi denetleyicisi araçları. Tarayıcı uzantısı olarak Chrome, Firefox ve Safari için kullanılabilir. Ayrıca iOS ve Android için de kullanılabilir, böylece kullandığınız tüm cihazlara hatasız yazabilirsiniz.

Zencefil tarayıcı uzantısı bir işletme işletiyorsanız Twitter ve Facebook veya Slack ve Zendesk gibi en sık kullandığınız web siteleri de dahil olmak üzere neredeyse tüm web sitelerinde çalışır

Özellikleri

 • Android ve iOS cihazlar için uygulamalar mevcuttur.
 • Tarayıcı uzantıları, Facebook ve Twitter gibi popüler web siteleri de dahil olmak üzere tüm web sitelerinde çalışır.
 • Yazılarınızı analiz eder ve yazı stilinizi geliştirmek için önerilerde bulunur.

Neden Grammarly yerine Ginger kullanıyorsunuz?

Ginger, Grammarly’den daha fazla web sitesinde çalışır. Zendesk, Slack ve diğerleri gibi iş uygulamaları ile çok iyi çalışır.

Copywritely

Copywritely

Bu listedeki diğer araçların aksine, Copywritely yalnızca SEO için optimize edilmiş içerik oluşturma. İçeriğinizi analiz eder ve hem insanlar hem de arama motorları için iyileştirme önerileri sunar. Metninizi hem dilbilgisi hataları hem de yazım hataları için kontrol eder. Ayrıca yazı stilinizi geliştirmek için öneriler sunar.

Kitleleri için mümkün olan en iyi içeriği oluşturmak isteyen binlerce metin yazarı, pazarlamacı ve editör tarafından kullanılıyor.

Bu aracın en iyi yanı, rakibinizin içeriğini analiz eder ve öneriler sunar arama motorları için daha iyi hale getirme konusunda. Ayrıca, yazarınızı serbest metin yazarlarına kolayca dış kaynaklardan yararlanmanıza yardımcı olacak düzinelerce yerleşik görev şablonu ile birlikte gelir. Ayrıca metninizde intihal olup olmadığını kontrol eder.

Sadece bu değil, aynı zamanda içeriğinizi size yardımcı olmak için anahtar kelime yoğunluğu açısından analiz eder Google’dan algoritmik cezalardan kaçının. Anahtar kelime doldurmayı tespit etmenize ve anahtar kelime hedefleme oranlarınızı iyileştirmenize olanak tanır. Ayrıca içeriğinize okunabilirlik puanı verir ve onu iyileştirmek için öneriler sunar.

Özellikleri

 • Hem insanlar hem de arama motorları tarafından sevilen içerik oluşturmanıza yardımcı olur.
 • Kalitesini kaybetmeden içeriğinizi arama motorları için optimize etmenin en kolay yollarından biri.
 • Dilbilgisi ve yazım hatalarını düzeltmek için öneriler sunar. Ayrıca yazı stilinizi geliştirmek için öneriler sunar.

Neden Dilbilgisi yerine Copywritely kullanıyorsunuz?

Copywritely, arama motorlarında üst sıralarda yer alabilen ve okuyucular tarafından sevilen en kaliteli içeriği üretmek isteyen SEO’lar ve içerik pazarlamacıları için yapılmıştır.

Hemingway Editör (Masaüstü Uygulaması)

Hemingway Editörü

Hemingway Editörü, Bu listedeki diğer araçlardan farklı olarak, yazınızı geliştirmenize yardımcı olur. Dilbilgisi denetimi sunmasa da, metninizi analiz eder ve geliştirmek için yüzlerce öneri sunar.

Hemingway Editor, Windows ve Mac OSX için bir masaüstü uygulamasıdır ve maliyeti 19,99 ABD dolarıdır.

Hemingway’de yazmak sadece yazınızı daha okunaklı hale getirin ama aynı zamanda yazma tarzınızı geliştirin her kullandığınızda. Yazınızın ne zaman okunmasının zor olduğunu ya da kelimeleri ne zaman daha iyi bir alternatifle değiştirmeniz gerektiğini söyler. Bu araçla ilgili en iyi bölüm, içeriğinize okunabilirlik derecesi vermesidir.

Özellikleri

 • Birçok profesyonel blogcu ve yazar tarafından kullanılan bir yazma aracı.
 • Yazınızı analiz etmenize yardımcı olur ve çok daha okunabilir hale getirme konusunda öneriler sunar.
 • En iyi şekilde yararlanmak için bu aracı Grammarly gibi diğer dilbilgisi denetleme araçlarıyla birlikte kullanın.

Neden Grammarly yerine Hemingway Editor kullanıyorsunuz?

Hemingway Editor bir dilbilgisi denetleyicisi veya yazım denetleyicisi değildir. Yazma stilinizi geliştirmenize ve herkes için daha okunabilir ve erişilebilir hale getirmenize yardımcı olan bir yazma aracıdır. Grammarly veya başka bir dilbilgisi denetleme aracıyla birlikte kullanıldığında, yazma stilinizi geliştirmenize ve daha okunabilir hale getirmenize yardımcı olabilir..

Beyaz duman

Beyaz duman

Beyaz duman en eski ve en çok popüler Dilbilgisi Denetimi araçları. WhiteSmoke bir yazım denetleyicisinden çok daha fazlasıdır. Bu bir düzeltmen basit dilbilgisi hatalarından stil hatalarına kadar her şeyi düzeltmenize yardımcı olur. WhiteSmoke; Last.fm, Pearson, McGill ve Toronto Üniversitesi gibi popüler markalar tarafından kullanılır.

Özellikleri

 • İnternetteki en eski ve en güvenilir dilbilgisi denetleyicilerinden biri.
 • Dilbilgisi hatalarını düzeltmenize yardımcı olur ve yazma stilini iyileştirmek için öneriler sunar.
 • Hem masaüstü hem de mobil cihazlar için kullanılabilir, böylece tüm cihazlarınızda hatasız yazabilirsiniz.

Neden Grammarly yerine WhiteSmoke kullanıyorsunuz?

WhiteSmoke, daha iyi yazmanıza ve hatta yazınızı geliştirmenize yardımcı olmak için en yeni doğal dil teknolojilerini kullanan birinci sınıf bir okuma aracıdır.

PaperRater

PaperRater

PaperRater yazınızı kontrol eden çevrimiçi bir araçtır Dilbilgisi ve Yazım hataları, ve intihal. Yalnızca çevrimiçi bir araç olarak kullanılabilir, bu nedenle bir masaüstü uygulaması indirmenize veya bir tarayıcı uzantısı yüklemenize gerek yoktur. Uygulamanın ücretsiz sürümü, gönderim başına 5 sayfaya kadar kontrol edilmesini sağlar.

Ancak premium abonelik, gönderim başına 20 sayfaya kadar kontrol yapılmasına izin verir.

Özellikleri

 • Yazınızı dilbilgisi hataları ve yazım hataları için kontrol eden ücretsiz bir araç.
 • Metnin intihal olup olmadığını kontrol etmeyi sağlar.
 • Yazmayı geliştirmenize yardımcı olacak öneriler sunar ve yazınıza bir puan verir.

Neden Grammarly yerine PaperRater kullanıyorsunuz?

PaperRater ayda 50 başvuruya kadar ücretsizdir. Yazınızı analiz eder ve bir puan verir. Ayrıca, yazı stilinizi geliştirmenize yardımcı olacak öneriler sunar.

LanguageTool

LanguageTool

LanguageTool metninizdeki dilbilgisi hatalarını ve yazım hatalarını düzeltmek için öneriler sunan bir redaksiyon yazılımıdır. Hem Google Chrome hem de Firefox için tarayıcı uzantısı olarak mevcuttur.

Biri düzeltme okuma söz konusu olduğunda en iyi araçlar. Dilbilgisi hatalarını düzeltmenize ve yazma stilinizi geliştirmenize yardımcı olabilir. Bu aracın premium sürümü metninizi 2500 farklı hataya karşı kontrol eder ve yazınızı iyileştirmek için öneriler sunar.

Bu aracın en iyi yanı, birçok farklı dil İngilizce, Almanca, Fransızca, Felemenkçe, vb. dahil olmak üzere. Yazınızı desteklenen tüm dillerde hatalar için kontrol eder..

Özellikleri

 • Sadece İngilizce dışında bir çok başka dille çalışır.
 • Metninizde 2500’den fazla hata olup olmadığını kontrol eder.
 • Dilbilgisi ve yazım hatalarını düzeltmenize yardımcı olur, aynı zamanda yazma stilinizi geliştirmenize yardımcı olur.

Neden Dilbilgisi yerine LanguageTool kullanıyorsunuz?

Gramer sadece İngilizce’yi destekler. LanguageTool, Almanca, Fransızca, Romence ve Felemenkçe dahil olmak üzere İngilizce dışındaki birçok dili destekliyor.

Sonuç

Peki, Grammarly iyi mi? Sen mi! Dilbilgisi, dilbilgisi, yazım ve noktalama hatalarını ortadan kaldırmak için en gelişmiş ve kullanımı kolay yazma yardımcılarından biridir.

Bu listedeki tüm araçlar ücretsiz bir versiyon sunun test için satın almadan önce. Beğendiğiniz bir yere yerleşmeden önce bu listede en az bir veya iki alternatifi test etmenizi öneririz. Bu araçların çoğu yazma stilinizi geliştirmenize yardımcı olacak öneriler sunar.

Odağınız yazma stilinizi geliştiriyorsa, Hemingway Editörü. Hem web’ler için hem de bağımsız bir masaüstü uygulaması olarak kullanılabilir. Dilbilgisi denetimi sunmaz, bu nedenle Grammarly veya Ginger gibi bir dilbilgisi denetimi aracıyla birlikte kullanmanızı öneririz.

Yazma stilinizi geliştirmenize ve metninizi de hatalara karşı kontrol etmenize yardımcı olabilecek bir araç istiyorsanız, ProWritingAid. Yazınızı geliştirmenize yardımcı olacak ve yazınızı hatalar için de kontrol edecektir..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map