WordPressi saitide teisendamine staatiliseks HTML-i (kiiruse, turvalisuse ja SEO suurendamiseks)

WordPressist on saanud enamiku kasutajate CMS-i valik, kuid mitte ilma põhjusteta. See on lihtsaim ja kiireim viis veebi saamiseks ajaveebi või ettevõtte jaoks ning mitmekülgsus, kohandamine ja seadistamise ning käitamise lihtsus on ületamatud.


Kuid see jätab küllaltki palju soovida, mistõttu otsivad inimesed teisi alternatiive või antud juhul terviklikumat lahendust, mis pakub mõlemast maailmast parimat. Jah, me räägime teisendades WordPressi saidid staatilisteks HTML-saitideks ilma oma WordPressi CMS-i ära tõmmata.

Teisisõnu, selline seadistus nagu see, millest me räägime, võimaldaks teil oma sisu ja saidi haldamist WordPressiga hõlpsalt kasutada, vältides samal ajal CMS-iga seotud suuremaid probleeme, sealhulgas häkkimise haavatavuste, kiiruse ja jõudlusega seotud probleemide lahendamine, ülemäärane sõltuvus hostimisteenusest ja nii edasi.

Kuid võtame ühe asja korraga, kui käime teid kõigist asjadest läbi WordPressi saitide staatilisteks HTML-saitideks teisendamise plussid ja miinused ja ka erinevad valikud, mida saate selle tegemiseks kasutada.

WordPress ja selle kasvav populaarsus

WordPress on maailma populaarseim CMS (sisuhaldussüsteem). CMS on põhimõtteliselt tarkvara, mis võimaldab kasutajatel luua ja hallata oma veebisaite ilma kodeerimise teadmisteta.

Ja WordPress osutub üsna heaks just seda tehes. See on väga mitmekülgne ja pakub palju pistikprogramme, mis võimaldavad kasutajatel oma veebisaidil rakendada soovitud funktsioone, ilma et peaksite koodi isegi puudutama.

WordPressi mitmekülgsus on ka selle populaarsuse põhjus, mis ilmneb selgelt asjaolust, et praegu kasutab see umbes 33,5% kõigist Interneti-veebisaitidest.

WordPressi saidid ja olulised tegurid, mida peate arvestama

Kuigi me just andsime teile ülevaate WordPressist, on see ka see oluline arvestada WordPressi saitide turvalisuse, jõudluse ja SEO-ga kuna need on tavaliselt teie ettevõtte üldise veebikogemuse osas olulised tegurid.

turvalisus on üllatavalt alahinnatud tegur, mida enamik kasutajaid eriti tähtsaks ei pea. On rohkem kui üksikud juhtumid, kus edukas ettevõte langeb ja ei suuda kunagi oma veebisaidi ja andmete suurematest turvarikkumistest toibuda.

On õiglane öelda, et WordPress ei paku turvalisuse osas parimat, eriti vaikimisi. Siiski saate palgata eksperdi või võtta mõned turvameetmed, et parandada oma WordPressi saidi üldise turvalisuse taset.

Peaaegu sama kehtib ka etendus aspekt ka. Ehkki toimivus pole vaikimisi täpselt halb, nõuab WordPressi sait funktsionaalsemaks ja kiiremaks tegemiseks ka mõnda õiget optimeerimist.

SEO aspekt on kindlasti midagi, mida WordPressil on võrreldes muude CMS-i võimalustega üsna eelis. WordPressi saite on SEO jaoks väga lihtne optimeerida ja on palju pistikprogramme, mis käsitlevad peaaegu kõiki teie saidi SEO optimeerimise vajadusi.

Kuid paljud kasutajad leiavad endiselt vajadust rännata oma WordPressi veebisaidi staatilisse versiooni. Uurime välja, miks.

Dünaamilised vs staatilised veebisaidid

Oleme juba katnud enamiku programmiga seotud olulistest eelistest WordPressi dünaamiline olemus. Neid on praktiliselt olemas lõputud valikud, mille hulgast teemasid ja pistikprogramme valida olete mures, et saaksite oma veebisaidile soovitud välimuse ja funktsionaalsuse hõlpsalt ja kiiresti anda, ilma et peaksite koodiga üldse segama.

Allikas: https://www.pluralsight.com/blog/creative-professional/static-dynamic-websites-theres-difference

Aga sellel dünaamilisel olemusel on siiski omad piirangud, mida peame arutama pisut üksikasjalikumalt.

Dünaamiline sisu tähendab tehniliselt seda, et iga kord, kui kasutaja teie veebisaiti külastab, esitatakse taotlus ja vajalikud andmed tuuakse teie andmebaasist, et teenindada neid, mida nad taotlesid.

Kujutage ette, et see juhtub miljon korda kuus keskmise või suure liiklusega veebisaitide puhul ja nagu 10 miljonit korda kuus tõeliselt suure liiklusega veebisaitide jaoks.

See tekitab teatud probleeme, eriti jõudluse ja turvalisuse osas. Mis puutub esimesse, siis kipub teie saidi kiirus lööma, mis on Google’i silmis üks olulisi SEO tegureid.

Kuid selles on veel palju. Kuna andmebaasil on oma piirangud, võib teie liikluse tohutu teravus põhjustada selle töö lõpetamise, kuna see ei pruugi suurenenud koormusega hakkama saada, mille tagajärjel langeb teie veebisait ka.

Veelgi enam, teie veebisait võib alla minna isegi siis, kui teie saidiga samas serveris hostitud paljude teiste veebisaitide liiklus on tohutult kasvanud, just näiteks enamike jagatud hostimisteenuste puhul.

Siis tuleb turvaosa. Enamik häkkimisjuhtumeid toimub tavaliselt andmebaasi poolel. Lisaks on sellised avatud lähtekoodiga platvormid nagu WordPress häkkimisrünnakute suhtes palju haavatavamad, kuna kõik ründajad peavad leidma konkreetse haavatavuse, mida saab hiljem muuta palju kõrgemaks..

Samamoodi, nagu toimivuse korral, häkitakse ka mõne muu saidiga, mida majutatakse teie saidiga samas andmebaasis, suureneb teie saidi liiga häkkimise võimalus märkimisväärselt.

Ütlematagi selge, et need probleemid nõuavad hooldustööde osas palju. Aegunud teemad ja pistikprogrammid võivad muuta teie saidi turvalisuse ja muude probleemide suhtes haavatavamaks, seetõttu tuleb neid regulaarselt värskendada.

Mis tahes pistikprogrammide või teemade häkkimise või pahatahtliku koodiga nakatumise tagajärjeks võivad olla ka massitasemel häkkimise katsed ja rünnakud, nii et peate ka ettevaatlik olema kasutatavate teemade ja pistikprogrammide tüübi osas ning eemaldama haavatavaks muutunud teemad ja pistikprogrammid.

Kuid enamik kasutajaid, kes on oma WordPressi saidi turvalisuse pärast tõsiselt mures, peavad rakendama ka täiendavaid turvameetmeid, näiteks lisatasu turbe pluginaid.

Staatiliste veebisaitide eelised

Kuna staatilised saidid ei kasuta andmebaasi, pole need enamiku eespool käsitletud võimalike probleemide suhtes haavatavad. Lisaks pakuvad need palju jõudlust ja turvalisuse eeliseid.

Vaatleme neid üksikasjalikumalt allpool.

Turvalisus

Nagu me just eespool mainisime, staatiline veebisait ei pea andmebaasi kasutama. See tähendab seda ei saa häkkida häkkides andmebaasi selliste tavade kaudu nagu SQL-i süstid (SQLi) ja saidideülene skriptimine (XSS), mis on WordPressi saitide puhul sõltuvalt andmebaasist murettekitavalt tavaline.

Samamoodi ei saa hävitada ka staatilist saiti lihtsalt mõne teise saidi häkkimisega, mis asub samas andmebaasis kui teie veebisait. Staatiline veebisait ei ole haavatav ka kõigi häkkimisvõimaluste suhtes, mida enamik avatud lähtekoodiga tarkvara nagu WordPress kasutavad saite kasutavad.

Samuti ei ole teil vananenud või nakatunud teemade või tasuta pistikprogrammide kasutamise tõttu häkkimise ohtu. Nii parandate lihtsalt staatilist veebisaiti kasutades oma veebisaidi turvalisust märkimisväärselt.

Kiirus

Arutasime ülal, kuidas dünaamilistel veebisaitidel võib olla probleeme kiirusega kuna nad peavad andmebaasi päringuid tegema ja andmebaasist taotletud sisu tooma. Aga staatiline veebisait kasutab eelnevalt renderdatud lehti ja mitte andmebaasi, laaditakse see palju kiiremini kuna dünaamiliste saitidega pole edasi-tagasi seotud.

Allikas: https://www.thecrazyprogrammer.com/2016/11/difference-between-static-and-dynamic-websites.html

Kiiruse täiustamine ei aita mitte ainult paremat kasutajakogemust tagada, vaid viib teid ka Google’i headesse raamatutesse SEO eesotsas.

Hooldus

Jälle, staatiliste veebisaitide korral pole pluginaid ega teemasid, mida regulaarselt värskendada. Kiiruse või jõudluse optimeerimise osas pole palju teha. Staatilise saidi kiiruse või toimivuse parandamiseks pole vaja eksperti palgata.

Võrreldes dünaamiliste saitide liiklustihedusega on liikluskõrgenduste pärast muretsemine palju vähem. Kõik need asjad tähendavad kindlasti palju lihtsamat aega saidi hooldamisel ja võimalusel paremini keskenduda teie veebiettevõtte tähtsamatele osadele.

Staatiliste veebisaitide puudused

Mis puutub staatilise veebisaidi miinustesse, sõltub palju sellest, kuidas teil läheb teisendades oma dünaamilise WordPressi saidi staatiliseks. Kuna pistikprogrammide kasutamine on tavaliselt populaarsem variant kui muude lahenduste kasutamine, arutagem selle poole puudusi.

Tavakasutaja jaoks liiga tehniline

Dünaamilise saidi muutmine staatiliseks saidiks võib tavalise WordPressi kasutaja jaoks olla liiga tehniline. Sellega on seotud palju keerulisi samme ja protsessi käigus võib vigu olla raske parandada.

Näiteks kui otsustate oma saidi muutmiseks staatiliseks muuta populaarseima, siis peate esmalt looma alamdomeeni ja oma WordPressi install sinna üle kandma, samal ajal kui seadistate staatilise saidi saidifailide vastuvõtmiseks pistikprogrammi seadetes..

See hõlmaks täiendavat sammu, kui teie WordPressi install ja veebisaidi failid asuvad erinevates serverites ning peate staatilised failid ZIP-failina alla laadima ja oma serverisse üles laadima..

Kui te pole midagi sellist varem teinud, võib see kiiresti üle jõu käia ja jätta palju ruumi vigadele ja jamadele, mida on raske või kallis parandada. Mõne üsna tavalise võimaliku probleemi hulka kuuluvad pildifailide mitte ülekandmine koos ülejäänud saidi failidega või CSS-i probleemid.

Pole lihtsat CDN-võimalust

Kui te veel ei tea, viitab CDN sisuteenuse pakkumise võrgule. Põhimõtteliselt on see allikas, mis teenindab teie kasutajatele teie staatilise saidi vajalikke faile, ideaalis asukohast, mis asub kõige lähemal sellele, kust pärineb enamik teie kasutajaid, et neil oleks kiire laadimisaeg.

Kuna ükski staatiline saidi generaatori pistikprogramm – sealhulgas ka lihtsalt nimetatud funktsioon, millele me juba viitasime – ei kasuta CDN-i, mis selle ülesande teie jaoks lahendaks, siis on see midagi, mis jääb teile. Teisisõnu, siin peaksite konfigureerima oma lahenduse.

Funktsionaalsuse piirangud

Asjade funktsionaalsuse poole pealt vaadates on staatilise saidi loomiseks staatilise saidi generaatori pistikprogrammide abil üsna palju piiranguid. Te ei saa kasutada kontaktivorme, teil on saidiotsingu funktsioon ja kommentaarid, või midagi muud selles küsimuses, mis on oma funktsioonis dünaamilised. Kolmandate osapoolte lahenduste kasutamine on üks võimalus, kuid selle seadistamine võib olla ka kallis ja keeruline.

Lisaks, kui teie saidil on palju ümbersuunamisi, kaotaksite staatiliselt liikudes suure osa eelisest, mille saate SEO rindel. Selle põhjuseks on asjaolu, et pistikprogrammid ei loo teie saidile .htaccess-faili, vaid kasutavad kõigi ümbersuunamiste jaoks meta-silte, mis ei ole SEO jaoks hea.

Lõpuks on ka tõsiasi, et pistikprogrammide abil loodud staatilistel saitidel on ka mõned hooldusraskused. Suurim asi, mida siinjuures tähele panna, on see, et iga oma saidil tehtud muudatus toob kaasa kogu teie saidi uuesti avaldamise, mis ei pruugi väiksematele saitidele suurt muret valmistada, kuid suuremate saitide jaoks võib see võtta palju aeganõudvat aega..

Kuidas teisendada WordPressi sait staatiliseks HTML-saitiks?

Nüüd, kui olete teadlik oma WordPressi saidi staatiliseks muutmise plussidest ja miinustest, arutame selle muudatuse juurutamise, kahe võimaliku valiku üle ja kuidas enamikust puudustest üle saada..

Staatilised saidigeneraatori pistikprogrammid

Nagu eespool juba arutatud, saate oma WordPressi saidi staatiliseks muuta, kasutades ühte seal asuvat staatilise saidi generaatori pistikprogrammi, millest populaarseimad valikud on Simply Static ja WP2Static. Kui otsustate kasutada mõnda neist pistikprogrammidest, peate siiski tegelema piirangute ja probleemidega, mida arutasime eespool.

Olgem seda öelnud, vaatame kiiresti need kaks populaarset varianti allpool.

Lihtsalt staatiline

lihtsalt staatiline WordPressi plugin

Lihtsalt staatiline on kõige populaarsem staatilise saidi generaatori pistikprogramm millel on selle postituse kirjutamise ajal seda üle 20 000 WordPressi saidi. See aitab teil luua oma WordPressi saidi staatilise versiooni, mida saate oma külastajatele teenindada, lukustades samal ajal oma WordPressi installimise turvalises kohas, kuhu iganes soovite.

See aitab teil vältida enamikku WordPressi saitidega seotud võimalikest turvaprobleemidest, võimaldades samal ajal tänu eelnevalt renderdatud staatilistele lehtedele külastajatele sisu kiiremini teenindada..

WP2Static

WP2Static WordPressi pistikprogramm

WP2Static on veel üks populaarne staatilise saidi generaatori pistikprogramm mis võimaldab teil oma kasutajatele edastada WordPressi veebisaidi staatilist versiooni, lubades samal ajal oma saidi sisu haldamiseks kasutada WordPressi.

Mõned selle muud populaarsed funktsioonid hõlmavad kõigi oma saidilt märkide eemaldamist, mis näitavad, et see kasutab WordPressit, et see häkkerite vastu huvi ei paku, võimalus oma saiti tasuta hostida, kasutades ühte selle pakutavatest valikutest GitHubi lehtede kujul ja muid võimalusi , töölaua teatiste saatmine, kui teie eksportimisülesanded on lõpule viidud jne.

Ehkki see ei tööta vaikimisi WooCommerce’i või liikmesuse saitide abil, saate kasutada kolmanda osapoole tööriista, näiteks Snipcart, et see toimiks sama hästi ka seda tüüpi saitidel.

Lisaks saate oma staatilise saidi funktsionaalsust veelgi parendada WP2Staticu tasuliste lisandmoodulitega, sealhulgas staatilise vormimuunduriga (et staatilisel saidil oleks kontaktid ja muud vormid), täiustatud CSS-protsessoriga (teie saidi väljanägemise paremaks kohandamiseks) ) ning täpsemat indekseerimist ja tuvastamist.

Kõike seda öeldes ja mõnes olukorras võib mõne neist pistikprogrammidest kasutamine olla mõnel juhul heaks võimaluseks, hõlmates eelkõige sihtlehtede esitamist, mitte veebisaite tervikuna või väiksemaid veebisaite, millel pole dünaamilisi elemente, nagu kommentaarid.

Mis on sel juhul parem variant? Uurime allpool.

Serverita staatilised WordPressi hostimislahendused

Leidub kolmanda osapoole lahendusi, mis toimivad järgmiselt staatilised, peata WordPressi veebihostid, ja on suurepärane alternatiiv pistikprogrammide kasutamisele, kuna need aitavad teil viimastega seotud probleemidest mööda pääseda. Vaatame üle 3 konkreetset lahendust, mis on tõepoolest suurepärased kõikvõimalikud võimalused oma WordPressi saidi staatiliseks muutmiseks.

Strattic

strattic peata staatiline wordpress hosting

Stattic on peata WordPress-host, mis võimaldab teil luua oma WordPressi veebisaidi kerge ja staatilise versiooni, lubades samal ajal kasutada WordPressi taustaprogrammina nagu tavaliselt.

Erinevalt teistest oma WordPressi saidi staatilise versiooni loomise võimalustest ületab Strattic piiratud funktsionaalsust ja uhke üle kogu maailma levinud CDN-de võrgu, mis tähendab, et ükskõik, kuhu teie veebisaidi külastajad tulevad, saavad nad alati hämmastavalt kiire laadimiskiiruse, kuna neile edastatakse sisu nende asukohale lähimast kohast.

kihiline armatuurlaud

Strattic ühendab dünaamilise WordPressi saidi veebist lahti ja paneb selle autentimise taha teisele URL-ile, nii et sellele saidile pääseksid ainult saidiomanikud. Võite jätkata oma WordPressi kasutamist nagu alati – turundusinimesed saavad endiselt sisu lisada, saate ikkagi lisada pistikprogramme jne.

Sarnaselt õnnestub see tänu enamusele traditsiooniliste staatiliste saidi genereerimise lahenduste piirangutest ka tänu dünaamiliste elementide, näiteks kontaktvormi, saidi otsingu funktsiooni ja muu sisseehitatud funktsionaalsusele..

Strattic väidab uhkusega, et see on serverita staatiline WordPressi hostimislahendus, millel on oma serverivaba arhitektuur, mis eemaldab automaatselt hostiserveritega seotud häkkimise haavatavused ja jõudlusprobleemid.

strattilised hostimiskavad

Stardikava stardikava hind on 35 dollarit kuus ja see sisaldab kõiki ühe veebisaidi funktsioone. Strattic hoolitseb teie eest tasuta rändeprotsessi eest, olenemata sellest, milliste plaanidega te lähete.

HardyPress

hardypress serverless wordpress hosting

HardyPress on veel üks serverita hostimisvõimalus WordPressi kasutajatele. See on tegelikult palju odavam kui Strattic, isikliku veebisaidi plaani hinnakujundus on üsna lähedal 5 dollarit kuus (kui maksate aastas), kuid tal pole funktsionaalsuse osas midagi puudu.

hardypressi hinnakujundus

Parandage oma WordPressi saidi jõudlust ja turvalisust kiiresti! Külastajad pääsevad juurde teie veebisaidi täielikult staatilisele versioonile. Teie tegelik WordPressi installatsioon elab eraldi domeenis ja käivitatakse ainult siis, kui toimetaja peab sisus mõned muudatused tegema.

Tegelikult on see mitmekülgsem, kuna võimaldab kasutada kõiki WordPressi pistikprogramme, millel pole ühtegi ettepoole suunatud dünaamilist komponenti. HardyPress toetab ka populaarseid kontaktvorme 7,
samal ajal kui see rakendab teie veebisaidil oma otsingufunktsiooni.

Nii nagu Strattic, paneb see teie WordPressi installimise eraldi domeenile, millele keegi peale juurdepääsu ei pääse, luues samal ajal oma veebisaidi täielikult staatilise versiooni, millel on 30 asukohta kogu maailmas, et veelgi kiiremat laadimisaega.

Mõned selle muud funktsioonid hõlmavad SSD-tehnoloogiat, HTTPS-i, võimalust oma WordPressi eksemplar välja lülitada ja palju muud.

Nihutaja

Shifteri serverivaba staatiline WordPress-hostimine

Shifter on veel üks suurepärane võimalus, kui soovite oma WordPressi saidil staatiliselt muutuda. See võimaldab teil kasutada kõiki oma WordPressi teemasid ja pistikprogramme (piirates dünaamiliste elementidega funktsioone), olles üllatavalt hõlpsasti seadistatav ja hooldatav.

Kasutage samu WordPressi teemasid, pistikprogramme ja tööriistu, mida tunnete ja armastate, ilma hostimise peavaluta või robotite ja häkkerite ähvardusteta.

Päris kõige jaoks, mida peate tegema, on ühe klõpsamise võimalused ja uue saidi seadistamine või vana WordPress-saidi migreerimine on Shifteri abil imelihtne..

Turvalisus ja toimivus oleks sama hea kui teiste kahe ülaltoodud staatilise saidi genereerimise valiku puhul, millel on mõned ilusad funktsioonid, sealhulgas juurutamine Netlifysse ja teatised Slacki jaoks või isegi teie vajadustele vastav kohandatud integreerimine, HTTP / 2 toega värav , IPv6 juurutamine ja palju muud.

Sellel on alternatiivid teie kommentaaridele ja kontaktvormile ning see töötab sama hästi Shopify-põhiste e-kaubanduse saitidega.

muutlik hinnakujundus

Hinnakujunduse osas on selle kõige elementaarsem plaan, millel pole kohandatud domeeni võimalust, ühe veebisaidi jaoks tasuta kasutamiseks, samas kui odavaima kohandatud domeeniga paketi hind on 16 dollarit kuus.

WordPressi saitide teisendamine staatiliseks HTML-is: kokkuvõte

Wordpress-saitide muutmine staatilisteks HTML-saitideks

Statsionaarsena oma WordPressi saidil on palju eeliseid, kuid see pole kõigile. Ehkki palju sõltub teie eelistustest ja vajadustest, on teatud rusikareegel järgmine: kui kipute oma WordPressi armatuurlauale sisse logima iga päev või paar korda päevas, põhjustab tõenäoliselt WordPressi saidi staatiliseks muutmine suuremat hooldusvaeva. teie jaoks, kui see oleks seda väärt.

Sellegipoolest, isegi kui te ei kipuks oma WordPressi saiti aeg-ajalt liiga palju muutma, peaksite kaaluma, millist võimalust peate oma saidi staatilisele versioonile üleminekuks kasutama..

Kuigi pistikprogrammi valik võib eelarvega kasutajatele tunduda ahvatlev, see võib põhjustada suurte veebisaitide jaoks probleeme, millega võib olla keeruline tegeleda. Tõenäoliselt osutub see siiski suureks eelarvevõimaluseks sihtlehtede ja väikeste ainult sisuga saitide jaoks.

Kui vajate rohkem funktsioone või teil on üsna suur WordPressi sait, siis kasutage ühte neist kolmanda osapoole serverita staatilised WordPressi hostimislahendused mida me üle vaatasime, on tee edasi. See mitte ainult ei taga ülimalt sujuvat üleminekut, vaid võimaldab teil kasutada ka WordPressi täpselt nii, nagu te varem tegutsesite, pakkudes samal ajal ka sisseehitatud funktsioone olulistele dünaamilistele elementidele nagu kontaktvormid ja veebisaidi otsing.

Lõpuks pidage seda meeles staatilistele üleminek parandab kindlasti üldist kiirust, jõudlust ja turvalisust oma WordPressi veebisaidilt, see on ainult siis, kui te ei pea kasutama liiga palju dünaamilisi elemente.

Kui teete seda, peaksite selle asemel otsima kvaliteetset virtuaalserverit ning korralikke kiiruse ja jõudluse optimeerimisi.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map