Kuidas kasutada Shopify ja Wixi ajaveebide jaoks

Arvan, et nõustute, kui ütlen: kui inimesed ajaveebidest räägivad, kerkib selline nimi nagu WordPress sagedamini kui näiteks Wix ja Shopify. Ja see on peamiselt seetõttu, et paljud inimesed ei tea Wix ja Shopify kaasas geniaalsed blogimisfunktsioonid.


Täpselt nii, mõlemad platvormid pole peamiselt tuntud oma blogimisvõimaluste poolest. Kuid neil mõlemal on võimas ja hõlpsasti kasutatav sisseehitatud ajaveebi funktsioon.

Wix on kõige paremini tuntud kui täieõiguslik veebisaitide koostaja, mis aitab teil saidi käivitamiseks rekordajaga.

kuidas kasutada wixi blogimiseks

Tänu sellistele tööriistadele nagu Wix Editor, Wix ADI, ilusad teemad ja teosed saate Wixis luua mitmesuguseid veebisaite.

Wixis olevad kutid alustavad teid tasuta plaaniga, lootuses, et kinnitate alates algusega tasulised plaanid 4,50 dollarit kuu.

Kui valite tasuta kava, alustate numbrist SSL-valmis alamdomeen nt. matt123.wixsite.com/websitehostingrating, kuid võite alati osta uue kohandatud domeeni või linkida olemasoleva domeeni oma Wixi saidiga.

Shopify, teisest küljest on see hea mainega e-poe platvorm.

kuidas kasutada shopify blogimiseks

Shopify keskendub teravalt sellele, et saaksite käivitada võimsa veebipoe, enne kui teie kohvitass külmaks läheb. Platvorm tarnitakse koos intuitiivse kauplusehitajaga, kellega on lihtsalt rõõm töötada.

Veebipoe parima versiooni saamiseks saate kohandada mitmesuguseid e-kaubanduse teemasid.

Tasuta prooviversioon alustab teid SSL-valmis alamdomeen nt. https://websitehostingrating.myshopify.com, kuid võite alati tasuda premium-tellimuste jaoks, mille plaanid algavad 9,00 dollarit kuus.

Mida enamik inimesi ei tea, on see, et mõlemal platvormil on üsna kenad blogimisfunktsioonid.

Täpselt nii; võite kasutada Wixi ja Shopify sisseehitatud ajaveebifunktsioone ajaveebi pidamiseks, mis konkureerivad teie nišis WordPressi või Bloggeri toega ajaveebidega.

Ja selles juhendis näitan teile täpselt kuidas kasutada Shopify ja / või Wixi blogimiseks. Jagage oma järeldusi ja mõtteid lõpus olevas kommentaaride osas, et arutelule oma panus anda.

Kui see pole võimalik, asume tööle.

Kuidas kasutada Wixit ajaveebide jaoks

Alustame Wixist. Kuidas alustada Wixis ajaveebi loomist?

Minu eeldus on, et olete algaja, nii et minge üle Wix.com-i ja klõpsake nuppu Alustama nuppu, et saada pall veerema.

Uue Wixi veebisaidi loomine

Järgmisel lehel saate valida sisselogimise või registreerumise. Meie puhul lööge nuppu Registreeri link allpool näidatud viisil.

wixi registreerimisleht

Täitke registreerumislehel vorm oma e-posti ja parooliga ning klõpsake nuppu Registreeri nuppu nagu allpool näidatud.

wix registreerumisvorm

Pärast seda palub Wix teie ettevõtte kohta rohkem teada saada, kuid võite selle osa vahele jätta, nagu allpool näidatud.

Otsustasin esitada rohkem üksikasju, kuna mis sellest kahju on? Mida rohkem teavet oma ettevõtte kohta saan anda, seda parema kogemuse Wix pakub.

wix vahelejäetav tervitusleht

Pärast kahele-kolmele lihtsale küsimusele vastamist jõuate lõpuks järgmisele lehele.

valige kas Wix ADI või mall

Nagu ülaltoodud lehel näete, võite valida malli või lasta Wix ADI-l teie jaoks veebisaidi luua. ADI on lihtsalt lühend sõnadest Kunstlik kujundusintellekt.

Wix ADI-tööriist loob veebisaidi automaatselt mõnele küsimusele antud vastuste põhjal. Valige kumb marsruut teie jaoks sobib; Peame lihtsalt blogi loomiseks looma reaalajas saidi, pidage meeles?

Selle õpetuse jaoks läksin ma malliga, sest mulle meeldib praktiline lähenemine. Klõpsates nuppu Valige mall ülaltoodud link viib Mallid allpool näidatud leht.

wixi mallide leht

Ülaltoodud lehel pääsete juurde paljudele mallidele erinevates kategooriates. Valige üks, mis sobib teie vajadustega, klõpsates nuppu Redigeeri nuppu allpool näha.

malli valimine Wixis

Malli valimisel käivitatakse geniaalne Wix Editor uuel vahelehel, nagu me allpool esile tõstame.

geniaalne Wixi veebisaidi toimetaja

Kohandage oma veebisaiti vastavalt soovile ja kui olete tulemustega rahul, klõpsake nuppu Avalda nuppu redaktori paremas ülanurgas.

Seejuures kuvatakse hüpikaken, mis võimaldab teil 1) saada tasuta Wix.com domeeni või 2) ühendada oma kohandatud domeen.

Selle postituse jaoks läksin ma tasuta Wix.com domeeniga.

Pärast seda lööge nuppu Salvesta & Jätkake nagu allpool kirjeldame.

wix vali domeenileht

Järgmisena klõpsake nuppu Avalda kohe link oma veebisaidi või Valmis , et naasta Wixi redigeerija juurde, nagu me alltoodud ekraanipildil esile tõstame.

avaldada uus Wixi veebisait

Meie õpetuse jaoks valisin veebisaidi avaldamise, mis viib meid järgmise hüpikmenüü juurde.

uue veebisaidi vaatamine Wixis

See oli kiire, eks? Klõpsake nuppu Kuva sait oma uhiuue veebisaidi nägemiseks ülaltoodud pildil kuvatud nuppu.

Teie domeeninimi sarnaneb https://matt123.wixsite.com/websitehostingrating.

Jah, ma tean, et see on pikk ja kole, kuid töötab! Lisaks saate alati lisada kohandatud domeeninime.

Allpool vaadake meie loodud näidissaiti, puudutamata ühte koodirida.

uus Wix-toega veebisait

Pole paha umbes 5 minutit aega. Pidage meeles, et võite kohandada mis tahes Wixi malli kuni kukutamiseni, nii et laske oma kujutlusvõimel kulgeda.

Sellegipoolest ei ole me siin Wixi veebisaitide loomiseks. Me kõik oleme siin, et saada Wixi blogimisfunktsioonide kohta rohkem teada.

Blogi lisamine oma Wixi veebisaidile

Nüüd, kui meil on veebisait, lisage meile ajaveeb, et saaksite hakata jagama oma mõtteid, uudiseid ja värskendusi.

Klõpsake Wix Editoris (ja kas see asi on ilus või mis?) Nuppu Alustage blogimist nuppu ja siis Lisage kohe nagu on näidatud alloleval pildil.

ajaveebi lisamine Wixi veebisaidile

Oodake protsessi lõpulejõudmist ja klõpsake ilmuvas hüpikaknas nuppu Alustama nagu allpool esile tõstame.

uue Wix-ajaveebiga alustades

Siiani on kõik olnud sama lihtne kui pirukas. Kas teil on probleeme? Ärge kõhelge minuga kommentaarides ühendust võtmast. Liikudes kiiresti edasi.

Wix Editor on üsna intuitiivne loom. Klõpsates nuppu Alustama nupp viib teid Blogihaldur allpool näidatud sisselülitamine.

wix blogihaldur

Ülaltoodud ajaveebihalduri abil saate luua uusi postitusi, hallata olemasolevaid postitusi ja lisada ajaveebi elemente.

Kuna see on teie esimene kord, siis klõpsake nuppu Looge postitus allpool toodud ilusa postituse redigeerija käivitamiseks.

wix ajaveebi toimetaja

Ärge lubage lihtsal liidesel teid petta, ülaltoodud postituse redigeerija on varustatud kõigi funktsioonidega, mida vajate oma postituste laadimiseks.

Esiletõstetud piltide, kategooriate ja SEO lisamiseks klõpsake lihtsalt nuppu Postituse seaded link ülaltoodud postituse redigeerija paremas servas. Sellega avatakse slaidimenüü, mida on näidatud alloleval pildil.

Wixi ajaveebi kasutamine on uskumatult lihtne. Ma ei usu, et teil tekivad probleemid.

Iga vajalik funktsioon on vabas õhus. Te ei pea palju kaevama nagu profid. Tõesti, see teeb ajaveebi pidamise üsna meeldivaks, kui ma võin seda ka ise öelda.

Märge: Pärast oma ajaveebi lisamist ärge unustage klõpsata Avalda nuppu muudatuste salvestamiseks Wix-redaktoris. Muidu jääb teie ajaveeb avaldamata.

Parim osa on see, et Wix Editor lisab ajaveebi automaatselt teie veebisaidi menüüsse.

Naastes oma näidislehele, saame teada, et ajaveebi leht juba töötab (nad viskasid hea mõõtmiseks isegi paar näidispostitust). Vaadake pilti allpool.

live Wixi ajaveeb

Kuulutage, et see ongi!

Nii loote Wixis ajaveebi. Kas jätsime välja olulised valdkonnad, mille kohta soovite rohkem teada saada? Palun andke mulle kommentaarides teada ja värskendan postitust hea meelega.

Pidage meeles, et saate oma ajaveebi kohandada vastavalt oma vajadustele ja reguleerida ajaveebide džungleid. Loodetavasti loodetakse teil steroidide kallale tõusta nagu kotkas.

Minge üle Wix.com-ile ja hakake kohe oma blogimisega alustama.

Wix kõrvale, andke meile teada, kuidas Shopify abil blogi luua.

Kuidas kasutada Shopify-d blogimiseks

Shopify on suurepärane e-kaubanduse platvorm (vaadake minu Shopify arvustust ja saate teada, miks), kuid kuidas see konkureerib kui blogimisplatvorm? Siit saate teada, kuidas saate Shopify hõlpsalt ajaveebi luua.

Minge üle Shopify.com (ma eeldan endiselt, et olete uus) ja klõpsake nuppu Alustage tasuta prooviversiooni allpool näidatud nuppu.

ostke ametliku veebisaidi kodulehte

Järgmisena sisestage oma e-posti aadress, parool ja poe nimi. Siis vajuta Looge oma pood nuppu, nagu me allpool oleval ekraanigraafil esile tõstame.

shopify registreerumisvorm

Pro näpunäide: Teil on kombeks luua tugevaid paroole. Lisaks ärge kunagi kasutage sama parooli erinevatel kontodel ja vahetage oma parooli regulaarselt.

Kui teie üksikasjad on läbi vaadatud, suunab Shopify teid sissejuhatuslehele, kus nad, nagu ka Wix, küsivad teie ettevõtte kohta lisateavet. Nii see välja näeb.

shopify tervitusleht

Rääkige neile nii palju kui saate. Teise võimalusena võite vahele jätta tervituslehe ja minna otse ärile.

Nagu tavaliselt, võtsin aega, et anda selle õpetuse jaoks võimalikult palju teavet. Selle kõige lõpus saate administraatori juhtpaneeli, mida on näidatud allpool.

kaupluse administraatori armatuurlaud

Enne kui midagi teete, logige sisse oma postkasti ja kinnitage oma e-posti aadress.

kaupluse kinnituse e-kiri

Klõpsates nuppu Lõpetage registreerimine nupp viib teid tagasi Shopify administraatori juhtpaneelile. Administraatori juhtpaneelil saate teha paar toimingut. Saate (nummerdatud järjekorras):

 1. Alustage oma poele uute toodete lisamist
 2. Teema kohandamine
 3. Lisage kohandatud domeen

Tutvustan lühidalt kahte esimest valdkonda ja siis saame lisada ajaveebi. Teha? Vinge ��

Uue toote lisamine oma Shopify poodi

Uue toote lisamine oma Shopify poodi on neljanda klassi õpilaste asi. Logige lihtsalt sisse oma administraatori juhtpaneeli ja klõpsake nuppu Lisage toode nuppu nagu allpool näidatud.

uue toote lisamine kaupluse poodidesse

Järgmisel tootetoimetuse ekraanil lisage oma toote üksikasjad (ja võite palju lisada!) Ja seejärel klõpsake nuppu Salvesta nuppu, nagu on näidatud alloleval pildil.

shopify tootetoimetaja

Pärast toote lisamist (ja võite lisada nii palju kui soovite) klõpsake nuppu Kodu tagasi administraatori armatuurlauale, nagu allpool näidatud.

Shopify teema kohandamine

Shopify võimaldab teil kohandada veebipoe välimust ja tunnet ilma higi purustamata. Kuidas? Klõpsake oma administraatori juhtpaneelil vahekaardi Kohanda jaotises nuppu Kohandage teema nuppu nagu allpool näidatud.

kohandage kaupluse teema

Ülaltoodud nupul klõpsamine viib teid Shopify kujunduste lehele, kus saate valida tasuta ja premium-teemade hulgast, nagu allpool näidatud. Selle õpetuse jaoks käisin koos tasuta teemadega.

shopify teemakogu

Klõpsake nuppu Avastage tasuta teemasid nuppu, et käivitada allpool näidatud hüpik.

kaupluse teemavalik

Klõpsake valitud teemal ja seejärel klõpsake nuppu Lisage teemakogu nuppu, nagu on näidatud alloleval pildil.

teema valimine shopifis

Kui olete teema oma kogusse lisanud, saate seda stiilida, klõpsates nuppu Kohanda nagu allpool toodud ekraanipildil kirjeldame.

kuidas kohandada teemat poeketi teegis

Kui klõpsate nuppu Kohanda link, Shopify suunab teid allpool näidatud hõlpsasti kasutatavale veebisaidiredaktorile.

kaupluse veebisaidi redigeerija

Siin saate kohandada oma Shopify veebipoodi kuni kukutamiseni. Vabastage oma loominguline geenius ja looge oma unistuste pood. Kui tulemused on rahuldavad, vajutage nuppu Avalda nuppu muudatuste salvestamiseks paremas ülanurgas.

Nüüd lisage ajaveeb oma Shopify ajaveebile.

Kuidas lisada ajaveeb oma Shopify poodi

Navigeerige oma Shopify administraatori juhtpaneelil saidile Online pood -> Blogipostitused ja klõpsake nuppu Looge blogipostitus nagu allpool esile tõstame.

blogifailide loomine shopify'is

Järgmisena lisage oma ajaveebi postituse sisu ilusa postituse redigeerijasse, nagu on näha järgmisel pildil. Ilmselt ärge unustage oma postitust salvestada.

shopify postitoimetaja

Ülaltoodud postitoimetajaga on kaasas kõik maailmatasemel toimetaja kellad ja viled. Saate kõike pakutavate piltide, kategooriate, SEO ja nii edasi.

Ja allpool on see, kuidas ajaveebipostitus kuvatakse Debüüt teema ilma palju kohandamisi.

ajaveebi postitus shopify's

See oli lihtne, eks? Kahjuks peate erinevalt Wixist oma ajaveebi oma navigeerimismenüüsse lisama. Kuidas?

Valige Shopify redigeerijas jaotis, kus asub teie navigeerimismenüü, nagu on näidatud alloleval pildil.

Selle õpetuse jaoks teen koostööd ka Lihtne teema, nii et minu menüü asub külgribal. Valin sektsiooni Külgriba ja klõpsake siis nuppu Menüü Redigeerimine link Menüü vahekaart nagu allpool näidatud.

See avab Navigeerimine lehel uuel vahelehel. Järgmisena klõpsake nuppu Lisage menüüelement nagu allpool näidatud.

uue menüüelemendi lisamine shopify-s

Ilmuvale hüpikakenle lisage oma blogi nimi nt. Matt’i ajaveeb ja valige siis lingi tüüp Link rippmenüü, nagu allpool näidatud. Märge: Peate valima Ajaveebid oma blogisse lingi lisamiseks.

Lõpuks tabas Lisama nuppu. Seejärel lööge nuppu Salvesta nuppu nagu allpool näidatud ja teie töö on tehtud.

Vau, mis on lihtsa menüüelemendi lisamise keeruline viis? Kui läheme meie näidiskohale, siis Blogi menüüelement asub just seal, kus me seda soovisime. Vaadake allolevat pilti.

shopify näidisblogi

Minge Shopify juurde ja alustage oma ajaveebiga alustamist!

Phew, sellest kujunes väga pikk blogipostitus; igatahes loodan, et õppisid täna siin midagi.

Kokkuvõte

WordPress ja Blogger on kahtlemata populaarsed ajaveebiplatvormid, kuid kui alustasite Wixis või Shopify’is, ei pea te võimsa ajaveebi loomiseks mujale kolima..

Wix ja Shopify on varustatud võimsate blogimisvõimalustega, mis muudavad ajaveebi loomise imelihtne. Kui mängite oma kaardiõigusi, ei pruugi te WordPressi moodi enam kunagi vaadata.

Kas jätsin mõne olulise välja, mida soovite teada saada? Kas teil on küsimusi või ettepanekuid? Palun andke meile kommentaarides teada. Hea meel on luua Wixis või Shopify’is edukas blogi!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map