Kuidas alustada blogi tühjalt kohalt

Teie enda ajaveebi loomine on parim ja lihtsaim viis oma ideede ja teadmiste jagamiseks kogu maailmale. Kui arvate, et ajaveebi loomine nullist on liiga keeruline ja tehniline, siis ei saa te eksida. Sest ajaveebi tegemine on palju lihtsam kui arvate. Nii see tegelikult on!


See on siin samm-sammult õpetatav “vaata üle mu õla” õpetus selle kohta, kuidas WordPressi abil nullist nullist alustada, koos videotega, mida on lihtne jälgida ja neist aru saada.

Kui aga jänni jääb, siis saatke mulle meilisõnum ja annan endast parima, et teid aidata.

Ja kui soovite, saate oma blogi kasutada isegi oma väikeettevõtte või veebipoe reklaamimiseks või võite isegi blogimisega teenida.

 1. Mida sa siin õpid?
 2. Siit saate teada, kuidas WordPressi ajaveebi nullist luua (st kuidas WordPressi installida, konfigureerida ja kohandada).

 1. Mida on vaja ajaveebi alustamiseks?
 2. Teil on vaja arvutit ja Interneti-ühendust (duh!) Ning alustamiseks on vaja vähemalt paar tundi.

 1. Kui palju maksab WP ajaveebi loomine?
 2. Pole palju, peate kulutama ainult umbes 10 dollarit kuus domeeninimele ja veebimajutusele, see selleks.

kuidas alustada WordPressi ajaveebi nullist

Oled sa valmis? Siis uurime välja, kuidas WordPressi ajaveebi 2020. aastal nullist alustada:

Kuidas WordPressiga blogi tühjalt kohalt alustada

 • 1. Hankige domeeninimi & veebimajutus

  Esiteks, enne kui saate oma blogi luua, vajate kahte asja; domeeninimi ja veebimajutus. Need on teie ajaveebi alustalad.

  Soovitan teil oma ajaveebi veebimajutajana kasutada veebiaadressi Bluehost.com või SiteGround.com, siin on järgmine põhjus:

  Mõlemad pakuvad sarnane hinnakujundus

  Mõlemad on soovitab WordPress.org. Bluehost ja WordPress on koos töötanud alates 2005. aastast

  Mõlemal on ühe klõpsuga WordPressi installimine mis hoolitseb tehnilise seadistuse ja konfiguratsiooni eest automaatselt.

  Mõlemad pakuvad 24/7 tugi mis tähendab, et seal on alati keegi, kes teie küsimustele vastab, ja nende veebitoekeskus sisaldab WordPressi juhendeid, videoõpetusi ja palju muud.

  Mõlemad pakuvad 30-päevane raha tagasi garantii nii et saate tagasimakse, kui otsustate, et te ei soovi ju ajaveebi pidada.

  Bluehost annab teile TASUTA Domeeninime kui registreerute nendega.

  SiteGround pakub teile LÄBIVIIMATUID OMADUSI kui tegemist on kiiruse ja turvalisusega (FYI kasutan selle saidi jaoks Sitegroundi GrowBigi plaani).

  Üksikasjalikumat teavet nende ettevõtete kohta leiate minu saidi SiteGround ülevaade ja Bluehost ülevaade ning kui te ikkagi ei suuda otsustada, peaksite kontrollima minu saidi SiteGround vs Bluehost võrdlust..

 • 2. WordPressi ülevaade & paigaldus

  Sellest videost saate teada, kuidas WordPress oma hostikontole installida, kasutades nende lihtsat ja algajatele sõbralikku ühe klõpsuga WordPressi installijat.

  Kui vajate WordPressi installimisel abi, lugege seda installijuhendit ja tutvustusjuhendit.

 • 3. WordPressi sisselogimine & administraatori ala

  Õnnitleme WordPressi installimisel! Siit videost saate teada, kuidas oma WordPressi administreerimispiirkonda sisse logida ja seal leiduvaid olulisi tööriistu kasutada.

 • 4. Lehtede loomine WordPressis

  Selles videos saate teada, kuidas luua oma WordPressi ajaveebi lehti (nt teie koduleht, kontaktleht jne).

 • 5. Postituste loomine WordPressis

  Siit videost saate teada, kuidas oma WordPressi ajaveebi postitusi luua. Postitused erinevad lehtedest pisut, kuna need on teie saidil järjestatud kronoloogilises järjekorras ja sobivad ideaalselt päeviku tüüpi sisuks, näiteks ajaveebipostitusteks.

  Vahepala

  Mis vahe on WordPressil lehtedel ja postitustel??

  WordPressi postitused ja lehed võivad pinnalt välja näha väga sarnased, mõlemad sisaldavad pealkirja ja peamised sisualad kasutavad sama sisuredaktorit, kuid seal on mõned peamised erinevused:

  Postitustel on nähtav kuupäev ja kellaaeg, lehtedel aga mitte

  Postitusi kuvatakse teie veebisaidil kronoloogilises järjestuses, uuemast vanimani

  Lehed jäävad teie ajaveebi peamisest ajajoonest välja

  Postitusi saab korraldada kategooriate ja siltide abil

  Lehti saab korraldada hierarhilises struktuuris

  Postitused on sündinud RSS-kanalitega, teavitades tellijaid uute postituste avaldamisest

  Rusikareeglina sobib lehena avaldamiseks kõige paremini mis tahes sisu, mis on ajatu ja mis ei kuulu teie ajaveebi. Teie ajaveebi või ajakirja osaks olev ja ajatundlikum sisu sobib postitusena paremini.

  Olgu, lähme edasi.

 • 6. Kategooriad & sildid WordPressis

  Selles videos saate teada, kuidas luua oma WordPressi ajaveebi jaoks kategooriaid ja silte (postituste jaoks).

 • 7. WordPressi pistikprogrammide kasutamine

  Siit videost saate teada, kuidas oma WordPressi veebisaidil pistikprogramme kasutada. Pistikprogramm laiendab teie WordPressi ajaveebi funktsionaalsust või lisab uue funktsiooni (näiteks kontaktvormi).

  Vahepala

  Millised on kohustuslikud WordPressi pistikprogrammid, mida peaksite installima?

  Pistikprogrammid aitavad teie WordPressi ajaveebi funktsioone laiendada ja laiendada. Seal on peaaegu 50 000 tasuta WordPressi pistikprogrammi, mida saate oma ajaveebi jaoks kasutada. Kuid ärge ajage hulluks ja installige need kõik, sest kui liiga palju pistikprogramme on installitud, muudab teie ajaveebi laadimine aeglaseks. Seega peate olema valiv ja installima ainult need pluginad, mida teie ajaveeb tegelikult vajab.

  Aksimet on rämpsposti vastane pistikprogramm, mis kaitseb teie ajaveebi pahatahtliku sisu eest (see on ametlik WordPressi pistikprogramm ja see on eelinstalleeritud).

  Pärm on SEO pistikprogramm, mis aitab otsimootoril oma ajaveebi optimeerida ja aitab teil WordPressi ajaveebi SEO konfigureerida, näiteks metasiltide ja XML-i saidikaardi genereerimine, robots.txt-faili konfigureerimine, .htaccess-faili redigeerimine ja palju muud

  WP rakett on esmaklassiline vahemälupistik, mis aitab teie WordPressi saidi kiireks laadimiseks. WP Rocketi suurepärane asi on see, et see pole saadaval keerukate pistikprogrammide seadetega ja see kiirendab teie veebisaidi laadimisaega pistikprogrammi aktiveerimisel.

  Visuaalne helilooja on intuitiivne pukseerimisredaktor, mis pakub rikkaliku võimsate funktsioonide ja varade kogu täieliku ja professionaalse WordPress-saidi loomiseks.

  Kujutage ette on piltide tihendamise pistikprogramm, mis optimeerib teie üles laaditud pilte, vähendades failisuurust ilma kvaliteeti kaotamata, nii et teie ajaveeb laaditakse kiiresti

  Ühiskondlik sõjapidamine Pistikprogramm aitab teil oma ajaveebisse lisada uimastatava ilmega sotsiaalse järjehoidja nuppe.

  Kontaktvorm 7 on kontaktvormi pistikprogramm, mille abil saate luua erinevat tüüpi kontaktvorme.

  Jetpack on kõik-ühes pistikprogramm, mis pakub teie ajaveebi funktsioone, nagu statistika, seotud postitused, otsingumootori optimeerimine, sotsiaalne jagamine, kaitse, varundamine, kiiruse ja e-posti aadresside loendi haldamine.

  Liigume edasi.

 • 8. WordPressi teemade kohandamine

  WordPressi teema (nimetatakse ka malliks) on failide komplekt, mis määrab teie WordPressiga töötava ajaveebi ilme ja tunde. Selles videos saate teada, kuidas kasutada WordPressi teemasid oma WordPressi ajaveebi suurepärase esmamulje jätmiseks.

 • 9. WordPressi menüüd & vidinad

  Selles videos saate teada, kuidas WordPressi menüü abil oma ajaveebi sisu välimust muuta & vidina funktsioonid.

 • 10. Loomine & kasutajate haldamine

  Selles videos saate teada, kuidas oma WordPressi ajaveebi kasutajakontosid luua ja hallata.

 • Boonus: ajaveebi reklaam & turvalisuse näpunäited

  Siit saate teada, kuidas oma WordPressi ajaveebi reklaamida, hooldada ja kaitsta koos mõne kasuliku näpunäitega.

  Vahepala

  Mida saate WordPressi turvamiseks teha??

  WordPress on turvatud karbis, kus saate võtta ettevaatusabinõusid oma WordPressi ajaveebi edasiseks tugevdamiseks. Siin on mõned põhilised WordPressi turvanipid:

  Ärge kasutage administraatori / peamise kasutajanimena „Administraatorit”

  Kasutage tugevaid paroole (pikad, numbrite, suurtähtede ja sümbolitega)

  Laadige pluginad ja teemad alla ainult tuntud allikatest

  Viige WordPressi põhivärskendused alati lõpule kohe, kui need välja ilmuvad (näiteks kõigi SiteGroundi plaanide juurde kuulub hallatud WordPressi hostimine, mis tähendab, et nad teevad teie jaoks WordPressi põhilised värskendused ja plaastrid – automaatselt)

5 võimalust oma ajaveebi rahaks tegemiseks

Omast kogemusest olen leidnud, et enamik nõuandeid ajaveebi raha teenimiseks põhineb eeldusel, et teie ajaveeb meelitab päevas juba tuhandeid külastajaid. Aga kui tõene see eeldus on? Kui olete minusugune, ei saa te tõenäoliselt tuhandeid külastajaid päevas. Kuid ärge muretsege, oma ajaveebi raha teenimiseks on endiselt palju võimalusi. Need on viis meetodit, mis töötavad igas ajaveebis.

1. meetod: sponsorlus

Enamik inimesi ütleb teile, et reklaamide esitamine teie saidil – ribareklaamid või tekstreklaamid, mis ilmuvad artiklite lõpus – on parim viis tulu teenimiseks. Kuigi neid reklaamiprogramme on lihtne üles seada, ei tasu neid ka jätkata, kui teil pole palju liiklust. Lihtsaks alternatiiviks puhtale reklaamimisele on sponsorlus, mille puhul kohalikud ettevõtted maksavad teile otse, et nad oma nimed ja logod teie veebisaidile paneksid..

2. meetod: e-raamatud ja esmaklassiline sisu

Kui soovite iga kuu pühenduda uue allalaaditava sisu – juhtumianalüüsi, valge paberi või Kindle’i e-raamatu – loomisele, saate oma ajaveebi põhjal luua korduva tuluvoo. See toimib järgmiselt: looge 25-leheküljeline raamat, lisage see Amazoni ja laadige igal pool 1,99–3,99 dollarit raamatu kohta. Mis kõige parem, see on täiesti passiivne sissetulek, mis tegelikult aitab teie mainet üles ehitada.

3. meetod: kursused ja nõustamine

Ja kui olete e-raamatute ja muu esmaklassilise sisuga oma maine loonud, võite hakata müüma kõrge dollariga kursusi ja nõustamisteenuseid. Näiteks öelge, et kirjutate ajaveebi tervise ja vormisoleku kohta. Iga päev võiksite anda trennisoovitusi ja postitada fotosid endast spordisaalis. See võib avada ukse inimestele, kes võtavad teid tööle isikliku treenimistreenerina või spordisaali jaoks, kes palkab teid uueks treenimiskursuseks õpetajana.

4. meetod: sidusettevõtte turundus

Ma olen näinud, et paljud inimesed võtavad kirgi konkreetse toote vastu ja muudavad selle väga edukaks sidusettevõtte turunduse ettevõtteks. Näiteks öelge, et teile meeldib kirjutada erinevatest tehnilistest vidinatest ja olete loonud suhteliselt populaarse vidinate ajaveebi, mida inimesed loevad, et õppida uusimate uute toodete pakkumisi. Te mainite juba tooteid, nii et miks mitte selle eest maksta? Kui registreerute sidusettevõtte turundusprogrammiks, saate iga kord maksta, kui keegi klõpsab teie ajaveebis toote linki ja ostab toote.

5. meetod: sisuturundus

Salvestasin oma viimase soovituse. Parim viis oma ajaveebi rahaks tegemiseks on muuta see teie sisuturunduse keskmeks. See toimib järgmiselt: seadistate ajaveebi ja värskendate oma ajaveebi regulaarselt SEO-d silmas pidades, see on suurepärane võimalus saada sõna teada kõigi teie peamisel veebisaidil müüdavate toodete kohta.

Kui soovite oma ajaveebi rahaks teha, on need kõik tõestatud meetodid, mis toimivad, hoolimata sellest, kui suur või väike on teie liiklus iga päev. See võib alguses nõuda natuke tööd, kuid kui näete, kui lihtne on magades raha teenida, saate inspiratsiooni proovida üha rohkem neid strateegiaid.

Järgmised sammud oma WordPressi ajaveebi loomise suunas

Nüüd, kui näitasin teile täpselt, kuidas blogi luua ja kuidas seda rahaks teha, on nüüd kõik teie otsustada. Sest ainult teie saate seda teha ja oma ajaveebi toimima panna!

Kui soovite oma ideid või kogemusi kogu maailmale jagada või ajaveebiga raha teenida, peaksite alustama kohe.

Valige WordPressi teema, mis muudab teie ajaveebi kujunduse ilmeliseks ja tundma seda, nagu soovite. Soovitan StudioPressi teemasid. Samuti peaksite kaaluma WordPressi teema kiiret laadimist.

Installige mõned WordPressi pluginad, mis laiendavad teie ajaveebi funktsionaalsust.

Lisage paar olulist vajalikku lehte, näiteks kontaktteave, privaatsus jne. See ajaveebi juhend näitab teile, kuidas seda tüüpi lehti luua.

Minge ja kirjutage oma esimene blogipostitus.

Kui teil on mõni asi takerdunud, saatke mulle julgelt meilisõnum ja ma annan endast parima, et teid aidata. Samuti peaksite tutvuma minu WordPressi ressursside loendiga ja kui soovite veebisaidi hõlpsalt ja kiiresti luua, võite kasutada ka veebisaidiredaktorit.

Andke mulle ka teada, kui teie ajaveeb üles saab ja töötab, sest mulle meeldiks näha teie ajaveebi otsepildis ja tegevuses. Suur tänu ja Bluehost nende kasulike videoõpetuste eest.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map