Kõige tavalisemad veebimajutustingimused ja nende tähendus (infograafik)

Kas olete hostimise algaja ja imestate, mida sellised sõnad nagu kettaruum, ribalaius või tööaeg tegelikult tähendavad?


Siis pole sa üksi. Olin esimest korda võõrustajaks registreerudes ülimalt segaduses.

kõige levinumad veebimajutusterminid infographic

Allpool on infograafik levinud veebimajutustingimustega , koos selgitustega, mida need sõnad tegelikult tähendavad.

Ma soovin, et juba siis, kui ma alustasin, oleks umbes selline visuaalne sõnastiku juhend.

Sest tahtmatu jaoks võib veebimajutuslingo tunduda võõrkeelena ja pisut segadusse ajada.

Eriti kui otsite uue veebimajutaja kohta (nt Bluehost).

Sinine vaim koostanud selle visuaalse sõnastiku veebimajutuse kõige tavalisemad sõnad, akronüümid ja fraasid.

kõige levinumad veebimajutustingimusedInfograafiline allikas: bluehost.com

Veebimajutus sõnastik

Ribalaius: Andmete hulk, mida saab igal sekundil teie veebisaidile või oma veebisaidilt edastada.

Ajaveeb: Regulaarselt värskendatav veebisait või veebileht. Uusi kandeid nimetatakse postituseks; postitusi saab kasutada ettevõtte suunamiseks oma saidile või SEO abistamiseks. Siit algab minu ajaveebi leht.

Pilvemajutus: Pilvemajutus peegeldab teie andmeid mitmes salvestusseadmes, selle asemel, et need asuvad ainult ühes masinas. See koondamine tagab teie saidi töökindluse.

CDN: Sisu edastamise võrk (CDN) on serverite süsteem, mida levitatakse kogu maailma mitmetes andmekeskustes ja mis edastab veebisisu, eriti staatilisi faile, näiteks teie veebisaidi pilte ja lehe stiile, lõppkasutajatele..

Kontrollpaneel: Juhtpaneel on teie hostikonto närvikeskus. Siin saate lisada uusi domeene, luua e-posti aadresse, installida rakendusi ja hallata kulisside taga olevaid sätteid.

CMS: Sisuhaldussüsteem (CMS) on kasutajasõbralik rakendus, mille installite hostiserverisse veebisaidi haldamise lihtsustamiseks. CMS nagu WordPress on eriti suurepärane veebisaidiga alustamiseks kodeerimata foonita inimestele.

PROTSESSOR: Keskseade (CPU) on teie serveri või arvuti aju, käskude täitmine, otsuste tegemine ja sisend / väljundi arvutused.

Andmekeskus: Andmekeskus on spetsiaalne seade, mis sisaldab tuhandeid servereid, mis on võrgu kaudu Internetiga ühendatud.

Spetsiaalne hostimine: Pühendatud hostimine võimaldab teil rentida kogu serveri oma kasutamiseks, selle asemel, et seda teiste kasutajate või organisatsioonidega jagada.

DNS: Domeeninimede süsteem (DNS) teisendab domeeninimed hõlpsasti meeldejäävateks numbrilisteks IP-aadressideks.

Domeeninimi: Domeeninime, nagu websitehostingrating.com, kasutatakse konkreetse veebilehe asukoha tuvastamiseks.

Domeeni registreerija: Domeenide registripidaja on ettevõte, mille Interneti-korporatsioon on akrediteerinud määratud nimede ja numbrite jaoks (ICANN) domeeninimede registreerimiseks ja haldamiseks.

E-kaubandus: E-kaubandus on toodete või teenuste veebis ostmise ja müümise tava.

FTP ja SFTP: Failiedastusprotokolli (FTP) ja turvalist failiedastusprotokolli (SFTP) kasutatakse failide ülekandmiseks arvuti ja serveri vahel. FTP on eriti kasulik hulgiülekannete jaoks, nii et te ei pea sadu faile ükshaaval teisaldama.

HTML: Hüperteksti märgistuskeel (HTML) on arvutikeel, mis ütleb teie brauserile, kuidas veebilehte kuvada.

HTTP: Hüperteksti edastusprotokoll (HTTP) on rakendusprotokoll veebis failide edastamiseks. Mõelge sellele kui Interneti alustalale.

HTTPS: HyperText Transfer Protocol Secure (HTTPS) on HTTP kasutamine turvalise ühenduse kaudu, kõige sagedamini koos transpordikihi turvalisusega (TLS).

IP-aadress: Igal Interneti-ühendusega arvutil on vähemalt üks IP-aadress, kordumatu numbrite ja / või tähtede jada, millel on kaks eesmärki: host või võrguliidese identifitseerimine (kes see on) ja asukoha aadressimine (kus see on).

Pahavara: Kahjulik tarkvara, mille eesmärk on teie arvutit, mobiilseadet, veebisaiti või võrku kahjustada, seda keelata või juhtimist üle võtta. Pahavara kasutatakse sageli teabe varastamiseks või andmete lunaraha hoidmiseks.

Pargitud domeen: Bluehosti klientide jaoks on pargitud domeen juhtpaneelil saadaval spetsiaalne funktsioon, mis võimaldab teil luua uue domeeni, mis kuvaks sama sisu kui teie teised domeenid. Väljaspool cPaneli hostimist on pargitud domeen registreeritud domeeninimi, mis ei viita praegu veebisaidile. Organisatsioonid pargivad domeenid sageli kasutamiseks tulevikus või tagamaks, et teised ostjad neid ei registreeriks.

Maksevärav: Maksevärav on teenus, mis võimaldab kasutajatel e-kaubanduse jaoks krediitkaardimakseid lubada. Makseväravatel on sageli konkreetsed vastavusnõuded, mis põhinevad teie ettevõtte tüübil ja tehingu mahul.

PHP: PHP (lühend Hypertext Preprocessorist) on skriptikeel, mis on mõeldud veebiarenduseks. See ühendab dünaamilise sisu – hinnad, kommentaarid või ostukorvi sisu – staatilise sisuga – lehe stiilide ja piltidega – HTML-i, et teie brauser saaks seda kuvada.

Sisse panema: Pistikprogramm on tarkvarakomponent, mis võimaldab teil olemasolevale veebiprogrammile, näiteks WordPressile lisada konkreetse funktsiooni või funktsiooni.

RAM: Juhusliku juurdepääsu mälu (RAM) on koht, kuhu teie server või arvuti salvestab lühiajalise teabe, mida on vaja regulaarselt või kiiresti juurde pääseda.

Server: Server on võimas arvuti, mis on loodud konkreetse ülesande jaoks. Näiteks on hostiserverid programmeeritud veebisisu teenindamiseks. Usaldusväärsuse ja jõudluse tagamiseks eemaldatakse mittevajalikud komponendid, nii et enamikul serveritel pole videokaarte, kuvarid ega isegi klaviatuuri.

Jagatud hostimine: Jagatud hostimine on see, kui teie veebisait asub serveris koos teiste inimeste saitidega. Kõik saidid jagavad serveri saadaolevaid ressursse.

Saidi varundamine: Saidi varundamine on andmete kopeerimise ja arhiveerimise tava, et saaksite oma saidi taastada süsteemirikke, küberrünnaku või inimlike tõrgete korral.

SSL ja TLS: Transpordikihi turvalisuse (TLS) eelkäija Secure Sockets Layer (SSL) on krüpteerimisprotokoll, mis on loodud arvutisüsteemide vaheliste ühenduste tagamiseks. Mugavuse ja pärandi huvides nimetatakse mõlemat protokolli sageli SSL-ks.

SSL-sertifikaat: Teie krüpteerimisvõtme kinnitamiseks kolmandale osapoolele kasutatakse SSL-sertifikaati, nii et keegi teine ​​ei saa teeselda teie veebisaiti. Bluehosti kliendid saavad SSL-sertifikaadi osta oma juhtpaneelilt.

Alamdomeenid: Alamdomeenid võimaldavad teil lisada oma domeeninimele prefiksi (näiteks help.bluehost.com), et luua konkreetse sisu jaoks hõlpsasti meeldejääv URL ilma täiendavate domeenide registreerimiseta.

TLD-d: Tippdomeenid (TLD) on iga veebiaadressi lõpus järelliited, näiteks .com, .org ja .website.

Uptime: Ajavahemik, mille jooksul server on katkematu ja teie veebisaidile pääseb juurde. Seda saab mõõta lineaarselt (154 päeva uptime) või protsentides (99% uptime viimase aasta jooksul).

Viirus: Viirus on pahavara, mis paljuneb ise, nakatades teisi programme, servereid või koduarvuteid. Viirused edastatakse tavaliselt e-posti teel.

VPS: Virtuaalne privaatserver (VPS) on veebimajutusserver, mis on jaotatud sektsioonideks, mis toimivad virtuaalsete spetsiaalserveritena, kusjuures iga server eraldatakse korraga ainult ühele kasutajale.

Veebimajutus teenus: Veebimajutusteenus pakub serveriruumi, nii et üksikisikud ja ettevõtted saaksid veebisaidid Internetis juurdepääsetavaks teha.

WordPress: on tasuta ja avatud lähtekoodiga sisuhaldussüsteem, mis põhineb PHP-l ja MySQL-il. WordPress on enim kasutatav veebisaitide loomise tarkvara ja selle võimsus on 1/3 või kõigil veebisaitidel.

Kas kaalute Bluehostiga hostimise saamist? Siit saate teada, mida peate teadma minu Bluehosti arvustuses ja kuidas alustada oma Bluehost’i registreerumisjuhendiga.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map