Temple Media vs WP Engine

Kokë për kokë Temple Media vs WP Engine Krahasimi i web hosting duke shikuar karakteristika të rëndësishme si performanca, çmimi, mirat dhe të këqijat, dhe më shumë – për t’ju ndihmuar të vendosni para se të regjistroheni me njërën nga këto kompani të mbajtjes në internet.


rrëshqit djathtas

Tempulli i mediave

Motori WP

rreth:Rrjeti unik i programeve të përbashkëta të Tempullit të Media Temple ofron një stabilitet të fortë, por disa nga çmimet e tyre janë pak të shtrenjta. Tipari kryesor pozitiv në lidhje me këtë mbajtje në internet është që siguron një stabilitet të konsiderueshëm ndaj bashkëmoshatarëve të tregut siç sigurohet nga rrjeti i ndarë i ndarë.Motori WP është një host i menaxhuar plotësisht, i sigurt dhe i besueshëm i WordPress që ofron veçori mahnitëse siç janë azhurnimet automatike të sigurisë, kopjet rezervë ditore, pikat e rivendosjes me një klikim, memorja automatike + më shumë
E themeluar në:19982010
Vlerësimi i BBB:A+A+
Adresë:Media Temple 85 Blvd National # Culver City, CA 90232504 Rruga Lavaca, Suite 1000, Austin, TX 78701
Numri i telefonit:(310) 841-5500(512) 827-3500
Adresa e emailit:[Email mbrojtur][Email mbrojtur]
Llojet e mbështetjes:Telefon, Mbështetje e drejtpërdrejtë, Bisedë, BiletëTelefon, Mbështetje e drejtpërdrejtë, Bisedë, Biletë
Vendndodhja e qendrës së të dhënave / serverit:Ashburn, Virginia dhe El Segundo, California18 lokacione të serverëve global
Mimi mujor:Nga 20,00 dollarë në muajNga 28,00 dollarë në muaj
Transferimi i Pakufizuar i të Dhënave:jojo
Ruajtja e pakufizuar e të dhënave:jojo
Email të pakufizuar:jojo
Domain Multiple Domains:poPo (përveç Planit Personal)
Controlpanel / Interface Hosting:Portali i Klientëve të Tempullit të MediavePortali i Klientëve të Motorit WP
Garancia e serverit në kohë:99,90%99,90%
Garancia e kthimit të parave:30 dite60 ditë
Në dispozicion të hostimit të përkushtuar:popo
Bonuset & Extras:Trajnim për Sidekick dhe WP101 WordPress. Temat e dizajnuara të MediaTemple.CDN (Rrjeti i Dorëzimit të përmbajtjes) përfshihet në planet profesionale dhe të biznesit. Teknologjia EverCache shpejton kohën e ngarkesës në faqe. Instalimet e transferueshme dhe transferimi i faturimit. Le të Encrypt Certifikatën SSL. Mjet Testues i Shpejtësisë së faqeve.
E mira: Rrjeti i Pritjes: Media Temple Media teknologjia e grumbulluar e arkitekturës rrit faqet e internetit me një grup të përpunuesve të serverave, duke mbajtur shpejtësinë edhe nëse trafiku është në një kohë të lartë.
Numri i siteve të lejuara: Edhe nëse shkoni për planin më të ulët të përbashkët të tempullit të mediave, menjëherë mund të organizoni njëqind faqe në internet.
Ndihma për klientët: Ndihma për klientët e Temple Media ju jep ndihmë gjatë gjithë orarit nga stafi i tyre i ditur dhe një mundësi e vetë-ndihmë.
Optimizuar për WordPress: WP Engine është i përqendruar në dhënien e përvojës më të mirë të hostimit në WordPress.
Shkallë për Madhësinë: Mjetet e shkallës rrëshqitëse të WP Engine ju ndihmojnë të gjeni planin që i përshtatet më së miri nevojave tuaja.
Siguria me në qendër WordPress: WP Engine ka DDoS dhe zbutjen e forcës brutale, monitorimin e rrjetit në kohë reale dhe instalimin e vazhdueshëm të arnave dhe azhurnimeve më të reja për të siguruar sigurinë maksimale për faqen tuaj të internetit.
E keqja: Mimi: Nëse biznesi juaj është me një buxhet të ngushtë, ju mund të dëshironi të kërkoni mundësi të tjera pasi Media Temple është një nga hostet më të shtrenjtë në internet.
Vetëm Linux: Temple Media nuk ofron ambiente pritëse ASP.net.
Pa Karakteristika të Pafund: Për dallim nga ofruesit e tjerë, Media Temple nuk ofron ruajtje të pakufizuar dhe as karakteristika të pakufizuar të bandës..
Mjetet e Ndërtimit të Uebfaqeve: Ndërtuesi i faqeve në internet Temple Media Temple është një abonim i veçantë, opsional dhe jo i bashkuar me shërbimet e tyre të përbashkëta ose të mbajtura nga VPS.
Vetëm ofron WordPress Hosting: WP Engine ekskluzivisht ofron hostimin e menaxhuar të WordPress.
Planet e shtrenjta: planet e WP Engine vijnë me një grup të shtrenjtë etiketash çmimesh. Por ju merrni atë që ju paguani, që është një shërbim i shkëlqyer dhe cilësor.
përmbledhje:Tempulli i mediave? Premium në internet dhe shërbimet në cloud janë duke fuqizuar më shumë se 1.5 milion faqe në internet në 100 vende të ndryshme. Faqet e WordPress mund të menaxhohen nga projektet individuale deri te klientët masivë të korporatave. Ekzistojnë azhurnime automatike thelbësore, optimizime të WordPress dhe gjithashtu janë të vështira për t’u futur. Bizneset e të gjitha madhësive mund t’i drejtohen, duke përdorur këtë shërbim pritës. Alsoshtë gjithashtu shumë mirë në pritjen e Shared dhe VPS.Me WP Engine (rishikim) ju merrni karakteristika të mahnitshme të tilla si kopje rezervë ditore dhe skanime të malware të zjarrit. Alsoshtë gjithashtu SSL për gjithnjë e gatshme dhe CDN gati me rivendosjen me 1 klik. Klientët e interesuar mund të provojnë produktin për kohëzgjatje prej 60 ditësh, pa rrezik. Ekziston gjithashtu akses për përdoruesit në WP Engine Migrion Plugin për transferimin e lehtë të faqes tuaj. Ekziston edhe një mjedis shumë i dobishëm në zonë, ku mund të provohen temat ose shtojcat.
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map