Shqyrtimi i lëngshëm i uebit

Rrjeti i lëngshëm është një udhëheqës i industrisë kur bëhet fjalë për menaxhimin e WordPress dhe menaxhimin e pritjes të WooCommerce. Megjithëse nuk është projektuar për pronarët e faqeve të internetit në buxhete të ngushta, ky është një host i uebit që ofron besueshmëri, shpejtësi dhe kohëzgjatje të garantuar në çdo kohë.


Nëse jeni duke kërkuar një zgjidhje të fuqishme të menaxhuar të menaxhuar WordPress ose WooCommerce nga vetëm 19 dollarë në muaj që nuk bien asnjëherë në performancën, besueshmërinë ose kohën e duhur, Rrjeti i lëngshëm mund të jetë vetëm pritësi për ju.

Lëngu i Ujit është një host i shkëlqyeshëm për pronarët e faqeve të internetit që po rriten në mënyrë eksponenciale dhe kanë nevojë, gjatë gjithë kohës – 24/7/365.

Për t’ju ndihmuar të merrni atë vendim përpara se të filloni të investoni paratë tuaja të fituara me vështirësi, në këtë përmbledhje të Likuid Ueb shikoj gjithçka që ata kanë për të ofruar faqet e internetit të WordPress në shkallë të gjerë.

Përkundrazi, rrjeti i lëngshëm nuk mbështetet në caching për të siguruar shpejtësinë përqëndrohet në punëtorët e PHP të cilat janë përgjegjëse për ekzekutimin e PHP të faqes suaj të internetit. Everydo plan ka të paktën 10 punonjës të dedikuar për PHP dhe disa prej tyre vijnë deri në 300 punëtorë të PHP.

Të gjitha planet e menaxhuara të hostimit të WordPress vijnë me shtojca të para-instaluara, azhurnime automatike, skenë në uebfaqe, kopje rezervë të natës, sinkronizim iThemes, iThemes Security Pro, SSL falas dhe të gjitha .

Lëngu i Ujit duhet të bëjë diçka të duhur (me shpejtësinë dhe mbështetjen e klientit):

rishikime të lëngshme në internet

Unë arrita dhe i pyeta ata për tre hostet, shpejtësinë, sigurinë dhe mbështetjen:

Farë e veçon Liquid Web-in nga konkurrenca kur bëhet fjalë për të tre S-të e pritjes, shpejtësisë, sigurisë dhe mbështetjes?

“Kur bëhet fjalë për të tre S-të e pritjes, shpejtësisë, sigurisë dhe mbështetjes, Liquid Web shkëlqen. Kemi një garanci të përgjigjes së mbështetjes 59 sekondash, duke siguruar shërbim të shpejtë, për të gjitha planet. Pritjet tona të menaxhuara dhe ofertat e menaxhuara të menaxhuara u krijuan të gjitha individualisht duke pasur parasysh kërkesat e shpejtësisë së profesionistit modern, dhe kjo tregon: ndërmarrjet e vogla dhe të mesme na kanë besuar me biznesin e tyre për më shumë se 20 vjet. Për sigurinë, ne ofrojmë Mod Security, dhe mbajmë shumë të dhëna dhe çertifikata të sigurisë, të listuara këtu, dhe përfshijnë një numër cilësimesh të sigurisë më të mira praktike, të cilat ne pastaj monitorojmë duke përdorur teknologjinë tonë të Kontrollit të Sigurisë. “
logo e lëngshme e uebit
Christie Chirinos – Menaxheri i Produkteve WooCommerce në Liquid Web

Përdorni kodin WHR40VIP dhe merrni 40% Pushim për 2 muaj në GJITHA produktet pritëse!

Whatfarë Mbulon Ky Rishikim i Lëngshëm i Uebit

 1. Features

Këtu do të mbuloj rrjetin e Liquid Web, veçanërisht kur bëhet fjalë për tre S-të e mbajtjes së faqes në internet; shpejtësia, siguria dhe mbështetja.

 1. Menaxhuar WordPress

është një nga produktet e tyre të qëndrueshme dhe këtu do t’ju tregoj pse.

 1. Menaxhuar WooCommerce

është diçka që Liquid Web ka specializuar, dhe shkëlqyer, in. Këtu është arsyeja pse.

 1. A është i dobishëm ueb-i i lëngshëm?

Më në fund, në pjesën e fundit, do t’i mbështjell gjërat dhe do t’ju njoftoj nëse .

Për Rrjetin e Lëngshëm

Lëngu i Ujit është themeluar në 1997 dhe që nga atëherë është rritur në një nga kompanitë më të besueshme të hostimit të internetit që ofrojnë VPS, menaxhuar cloud, i dedikuar dhe menaxhuar WordPress dhe WooCommerce host Zgjidhjet.

planet e pritjes

Shtë një zgjidhje perfekte për SMB-të me faqet e internetit, dyqanet, aplikacionet, vendet me kritikë për misionin, projektuesit, zhvilluesit dhe madje edhe agjencitë dixhitale..

Me seli në Lansing, Michigan, ekipi në Liquid Web përpiqet të jetë Njerëzit më të dobishëm në Hosting Host. Me fjalë të tjera, ata “besojnë se sa më shumë të keni nevojë për teknologji për të nxitur biznesin tuaj, aq më shumë keni nevojë për ekspert, duke i kujdesur njerëzit të jenë atje për ju”.

Kjo kompani unike e mbajtjes në internet krenohet me 30,000 klientë në 130 vende dhe vazhdon të rritet çdo vit. Për të mos përmendur, pretendimi i saj për famë është të kesh një nga nivelet më të larta të besnikërisë në industri. Pra, nëse jeni duke kërkuar për një kompani web hosting ku mund të mbështeteni, duhet të merrni parasysh Liquid Web.

për

Një nga mënyrat më të dukshme që Liquid Web e ka veçuar veten në industrinë e pritjes është duke u larguar nga gara shumë e konkurrencës së përbashkët të pritjes. Në vend të kësaj, ai vendos të ofrojë vetëm shërbime pritëse me cilësi të lartë (mendoni më të shtrenjta dhe të paketuara me vlerë) për shërbimet e pritjes që njerëzit janë të gatshëm të paguajnë për.

Në fund, Liquid Web punëson mbi 250+ administratorë, inxhinierë dhe teknikë të përkushtuar dhe të fuqizuar për të bërë jetën tuaj më të lehtë, kështu që ju mund të përqendroheni në punën që doni (dhe le t’i bëni ata të bëjnë pjesën tjetër). Për Web të Lëngshëm, gjithçka ka të bëjë me fuqizimin e potencialit të biznesit tuaj.

Thënë kështu, çfarë ofron Liquid Web me të vërtetë që hostet e tjerë më të lirë të internetit jo? Dhe a ia vlen çmimi më i lartë? Le të zhyten në Shqyrtimi i lëngshëm i uebit dhe zbuloni:

Karakteristikat e hostimit

1. Hosting plotësisht i menaxhuar

Oferta e menaxhohet plotësisht në web hosting do të thotë Lëngu i Ujit i bën të gjitha për ju. Kjo përfshin të gjithë softverët azhurnime dhe arna sigurie, kështu që faqja juaj e internetit gjithnjë funksionon me shpejtësi dhe nuk komprometohet kurrë.

menaxhuar web hosting

Për shembull, Liquid Web do të azhurnojë çdo shtojcë WordPress që ekzekutoni në faqen tuaj të internetit çdo natë të vetme. Farë është më mirë, është bërë në një mjedis të specializuar testimi për të mbrojtur faqen tuaj të internetit nga dobësitë e shtojcave dhe për të parandaluar joproduktive. Pasi ekipi të marrë gjithçka të qartë, atëherë azhurnimet tuaja shtyhen drejtpërdrejt.

Liquid Web gjithashtu bën një punë të shkëlqyer duke u ofruar pronarëve të faqeve të internetit mundësinë për të krijuar zgjidhje të personalizuara të pritjes që plotësojnë nevojat e tyre në rritje.

Për shembull, ndihmoni me pajtueshmërinë PCI dhe HIPAA, mbajtësin e shitësit, mbrojtjen e faqes së ecommerce, dhe shumë më tepër janë në dispozicion për pronarët e faqeve që kërkojnë diçka specifike.

Dhe për ta arritur atë më lartë, çdo zgjidhje me porosi pritëse vjen me një menaxher i dedikuar i llogarisë që di gjithçka në lidhje me faqen tuaj të internetit dhe bashkëpunon me ekipin tuaj të IT për të siguruar një përvojë pa strehim.

2.Shtypja mbresëlënëse

Nëse doni të mbani vizitorët e faqes tuaj të lumtur (dhe të konvertohen), dhe të merrni në faqen e parë të Google dhe të qëndroni atje, ju duhet që faqja juaj e internetit të ngarkojë shpejt.

Kur bëhet fjalë për kohë të shpejtë të ngarkesës, Liquid Web nuk zhgënjen!

Këtu më poshtë është rezultati i testin e shpejtësisë së faqes që bëra.

para:

Një sit demo “jashtë kutisë” WordPress u prit në Liquid Web, duke përdorur përmbajtje të gjeneruar dhe me caching të integruar të aktivizuar të Liquid Web:

koha e ngarkesës para optimizmit

Në GTmetrix faqja e ngarkuar në 0.9 sekonda. Jo keq, fare!

pas:

Vetëm duke aktivizuar dhe konfiguruar shtojcat e sugjeruara të Shpejtësisë së Likuid Web (Async JavaScript, Autoptimize, BJ Lazy Load, Compress JPEG & Imazhe PNG & Load Lazy for Comments – instaluar tashmë por nuk është aktivizuar):

shtojcat e shpejtësisë së fjalës

Rezultoi në një ndikim të madh në faqet e faqeve:

shpejtësia e faqes pas optimizmit

Në GTmetrix tani faqja është e ngarkuar 0.6 sekonda. Kjo është 0.3 sekonda më shpejt, është mbresëlënëse – dhe FAST!

Përdorni kodin WHR40VIP dhe merrni 40% Pushim për 2 muaj në GJITHA produktet pritëse!

3. Performanca e lartë

Liquid Web ka mesatare një kohë më të ulët se 1 sekondë, e cila është mjaft e mirë për industrinë e pritjes. Por, kur i copëtoni gjërat në qendrat e të dhënave (3 prej tyre të jenë të sakta), do të zbuloni se bazuar në vendndodhjen tuaj gjeografike, shpejtësitë në internet janë shumë më të mira:

 • Rajoni Qendror i SH.B.A.: 615ms
 • Rajoni SHBA-Perëndim: 330ms
 • Rajoni i BE-Qendrore: 867ms

Lëngu i Ujit nuk ndalet këtu. Në fund të fundit, ka shumë më tepër në një uebfaqe me performancë të shpejtë sesa shpejtësia e ngarkimit.

Hidhi nje sy:

 • Liquid Web ka mbi 25,000 serverë në të dhënat bazë të operuar në pronësi private
 • Qendrat e të dhënave kanë ftohje të tepërt, rrjete dhe fuqi për të siguruar kohën dhe shpejtësinë
 • Lidhja e brezit të bandës Tier-1 minimizon vonesën dhe lidhjet e shpejta në të gjitha pikat e internetit globale
 • Ekspertët monitorojnë performancën e rrjetit 24/7/365
 • Do të merrni një zgjidhje të integruar të optimizmit të imazhit me paketën tuaj të pritjes për t’u përdorur në faqen tuaj
 • HTTP / 2 është i disponueshëm, i cili jo vetëm që rrit shpejtësinë dhe performancën e sitit, por ndihmon me sigurinë e sitit

Së fundmi, Liquid Web mbështet PHP 7. Dhe është gjithashtu një gjë e mirë sepse PHP 7.0 nuk mbështetet më, PHP 7.1 është në një orar vetëm të rregullimit të sigurisë, dhe PHP 7.2 është gati të ndjekë kostumin e ardhur në fund të vitit 2019.

Po të shtojmë, PHP 7.4 pritet të dalë në Nëntor të vitit 2019. Kështu që çdo host i internetit që nuk e mbështet PHP 7 nuk ka shpejtësinë dhe performancën e faqes tuaj..

4. Hosting më i shpejtë i WordPress

Lëngu i Ujit është inxhinierizuar një nga platformat më të mira të mbajtjes WordPress atje për ta bërë thjesht të presë në mënyrë që të përqendroheni në rritjen e faqes tuaj. Pritja e tyre plotësisht e menaxhuar me WordPress është një zgjidhje e plotë dhe është zgjidhja më e mirë për faqet kritike të misionit të WordPress.

Plando plan vjen me shtojca të para-instaluara, azhurnime automatike, skenë në uebfaqe, kopje rezervë nate, sinkronizim iThemes, iThemes Security Pro, çertifikatë falas SSL dhe veçori shtesë për t’iu përshtatur çdo lloji të uebfaqes.

Hapësira e menaxhuar e WordPress-it të menaxhuar ka shpërthyer në dy vitet e fundit, çfarë e bën shërbimin tuaj të menaxhuar të WordPress-it të menaxhuar ndryshe dhe më të mirë?

“Oferta jonë e menaxhuar e WordPress u krijua duke marrë parasysh nevojat e zhvilluesit modern të WordPress-it. WordPress nuk është më vetëm për faqet e blogut dhe përmbajtjes — shumë site WordPress janë aplikacione plotësisht të mundësuar dhe kërkojnë që burimet të funksionojnë si të tilla. Oferta jonë e menaxhuar e WordPress nuk mbështetet në caching për të siguruar shpejtësi të lartë, përkundrazi, ne kemi ndërtuar një platformë të tërë të përqendruar në kërkesa të njëkohshme.

Dollar për dollar, Liquid Web ofron numrin më të lartë të punëtorëve të PHP me çmimin më të ulët në krahasim me pjesën tjetër të konkurrencës. Faqet e anëtarësimit, bordet e mesazheve dhe dyqanet e e-commerce do të shohin përmirësime dramatike kur kaloni në Ueb Liquid.

Të gjithë klientët e menaxhuar të WordPress-it kanë garancinë tonë të përgjigjes së mbështetjes 59 sekondash, si për kërkesat e mbështetjes nga serveri ashtu edhe për WordPress, dhe përmes marrëdhënies së Liquid Web me iThemes, të gjitha planet e menaxhuara të WordPress përfshijnë iThemes Security Pro. Për agjensitë, profesionistët e pavarur dhe këdo tjetër që ndërton shumë site WordPress, oferta jonë e Menaxhuar WordPress është lideri i vlerës në treg. “
logo e lëngshme e uebit
Christie Chirinos – Menaxheri i Produkteve WooCommerce në Liquid Web

Platforma e tyre e menaxhuar WordPress ka qenë ndërtuar me porosi nga toka lart për të dhënë shpejtësi dhe besueshmëri. Platforma e tyre nuk mbështetet në caching për të siguruar shpejtësitë më të larta, përkundrazi, është e përqendruar në kërkesa të njëkohshme dhe një numër i madh i punëtorëve të PHP për të siguruar që të keni shërbimin më të shpejtë, më të qëndrueshëm dhe më të sigurt për faqen tuaj të mundësuar me WordPress.

menaxhuar plotësisht WordPress hosting

 • Pa tarifa mbi përdorimin, kufijtë e trafikut ose pamjet e faqeve të matura
 • Azhurnime automatike të shtojcave me krahasime vizuale
 • Nuk ka kufizime në shtojcat që mund të përdoren (ndryshe nga WP Engine dhe Kinsta)
 • Shtojcë falas për optimizimin e imazhit që përmirëson shpejtësinë e faqes
 • Përditësimet e natës të shtojcave të testuara në një mjedis skenë (pse nuk po bëjnë më shumë hostë në internet?)
 • sinkronizimi iThemes dhe iThemes Security Pro
 • Migrime falas në site ku një ekip i tërë është i përkushtuar për t’ju ndihmuar të migroni të dhënat tuaja nga hosti juaj aktual.
 • Garancitë kryesore të industrisë mbështetur nga një garanci 100% pa kohë shqetësimi. 100% uptime ose ata do t’ju kreditojnë 10X shumën.
 • Aksesi i plotë i serverit dhe mjetet e zhvilluesit (SSH, Git dhe WP-CLI)
 • Certifikata falas SSL
 • Vendet e skenimit
 • 24/7/365 telefon, email dhe mbështetje chat live

menaxhuar tabelën WordPress, ka të gjitha tiparet thelbësore dhe konfigurimet:

menaxhuar tabelë wordpress

Menaxhimi i WP i menaxhuar vjen i përfshirë falas iThemes Security Pro:

ithemes falas të sigurisë pro

Planet e hostimit të WordPress fillojnë me 19 dollarë në muaj pa tarifa të fshehura dhe asnjëherë nuk jeni i kyçur në ndonjë kontratë.

5. Shërbimi i specializuar i WooCommerce

WooCommerce është platforma më e përdorur ecommerce dhe pretendimet e Liquid Web që ata kanë ndërtuar zgjidhja e parë gjithëpërfshirëse për WooCommerce, cilat zgjidhje rivalësh si Shopify.

krahasimi i pritjes së woocommerce

Shtë më shumë sesa thjesht WordPress + plugin WooCommerce. Pritja e tyre e menaxhuar e WooCommerce është jashtëzakonisht i shpejtë dhe i besueshëm pasi platforma është optimizuar për të zvogëluar ngarkesat e pyetjeve me 95%.

Makesfarë e bën të menaxhuar WooCommerce-in tuaj të menaxhuar të ndryshëm nga ai i WooCommerce, i ofruar nga konkursi?

“Web Liquid shpiku konceptin e hostuar WooCommerce të Menaxhuar. Për dallim nga konkurrenca, mbajtja e menaxhuar WooCommerce e Liquid Web është shumë më tepër sesa WooCommerce e instaluar në një plan të menaxhuar me WordPress. Së pari, Liquid Web krijoi shtojcën e Tabelave të Renditjes së Rendit, shtojcën WooSimple dhe disa shtojca të tjera që rrisin shpejtësinë e sitit duke ulur ngarkesën e pyetjes WooCommerce me 85%, thjeshtojnë faqet e produkteve dhe shtojnë veçori të pasura në WooCommerce, dhe i shtuan ato në çdo plan.

Përveç kësaj, ne kemi specialistë të WooCommerce për stafin që do të shikojë në dyqanet hyrëse WooCommerce në platformë dhe të bëjë rekomandime të mëtejshme për të rritur performancën. Kjo do të thotë që dyqanet WooCommerce do të shohin përmirësime dramatike kur kaloni te Liquid Web. Atëherë, klienti i Menaxhuar WooCommerce mund të përfitojë nga partneritetet e produkteve për të cilat kemi negociuar me disa nga temat më të njohura të WooCommerce dhe autorët e shtojcave, për të dhënë leverdi të tilla si përpunimi i pagesave pa tarifa, rimëkëmbja e braktisur e karrocës, analiza e përparuar, marketing bashkëpunëtor, etj. , pa asnjë kosto shtesë — një vlerë 6,000 $ / vit.

Dhe, natyrisht, klientët tanë të menaxhuar WooCommerce kanë atë garanci mbështetjeje 59 sekondë për serverin, WordPress dhe kërkesat e mbështetjes të lidhura me WooCommerce. Prettyshtë mjaft e jashtëzakonshme. “
logo e lëngshme e uebit
Christie Chirinos – Menaxheri i Produkteve WooCommerce në Liquid Web

Pritja e menaxhuar WooCommerce e Liquid Web vjen me karakteristikat e mëposhtme:

 • Tabelat për të ruajtur të dhënat e porosive për të zvogëluar ngarkesat e pyetjeve deri në 95%
 • Shërbimet e postës elektronike të braktisura Jilt, postat elektronike janë të personalizueshme me një lidhje me një klik përsëri në karrocën e braktisur dhe kontrollin e planifikimit.
 • 20+ teste të performancës që mund të kandidoni për t’u përgatitur për rritjen e trafikut
 • Mbështetje për dyqane fizike, dixhitale, dropshipping dhe tregje
 • Migrimet falas të faqes “Doreza e Bardhë”
 • Ndërtues i faqeve të integruara (Beaver Builder) për krijimin e thjeshtë të faqeve
 • Temë e paketuar Astra, e cila është optimizuar për dyqanet në internet
 • Optimizimi i celularit
 • Certifikatë falas SSL & iThemes Security Pro
 • Azhurnime automatike të pluginave pa shqetësime me krahasime vizuale
 • Më shumë se 150 dollarë në muaj në programe falas dhe pako mjetesh

Menaxhuar WooCommerce nga Liquid Web përfshin si më poshtë pako që vijnë falas me të gjitha planet:

 • BeaverBuilder – Shtojca ndërtuese e faqeve premium (vlerësuar me 99 $ / vit)
 • IconicWP – GJITHA e shtojcave të tyre premium WooCommerce (vlerësuar me 200 $ + / vit)
 • braktis – Shtojca shtesë e karrocës premium (e vlerësuar me $ 850 / vit)
 • AffiliateWP – plugin premium për menaxhimin e filialeve (vlerësuar me 99 $ / muaj)
 • GlewAnalytics – analitika e e-commerce (vlerësuar me 199 $ / muaj)

Plani fillestar i WooCommerce fillon me vetëm 19 dollarë në muaj, pa tarifa të fshehura dhe kurrë nuk keni ngecur në një kontratë. Ju mund të azhurnoni ose anuloni në çdo kohë për t’iu përshtatur nevojave tuaja.

Planet më të larta të performancës së Ujit të Lëngshëm (Standard, Plus, Pro), & Ndërmarrja) vijnë me Glew.io përfshirë. Glew.io (vlerësuar me 199 $ + në muaj) është softveri përfundimtar i analitikës dhe raportimit për tregtarët e e-commerce, duke ju lejuar juve shiko të gjitha analizat në faqen tënde dhe tregu si një korporatë gjigande milion dollarësh. Për shembull, imagjinoni të jeni në gjendje t’i segmentoni klientët tuaj në grupe si “klientët që kanë shpenzuar $ 500 + por nuk janë kthyer në 6 muajt e fundit” ose “Klientët VIP që shpenzojnë mbi 1.000 dollarë këtë vit” të gjithë me një klikim në një buton.

6. Mbështetje Premium, duke përfshirë Njerëzit Miqësor

Mbështetje e lëngshme në internet

Një nga gjërat më të dashura rreth Liquid Web është ajo që unë po e quaj Garancinë Mbështetëse “59”.

Si një mënyrë për t’ju vërtetuar se keni rëndësi si një klient të Liquid Web, Liquid Web ofron 59 garancitë e mëposhtme të mbështetjes:

59 sekonda / minuta garanci

 • Ndihmë për Përgjigjen Fillestare të Deskut: sa herë që paraqisni një biletë problemesh duke përdorur sistemin e tavolinës së ndihmës, do të merrni një përgjigje nga një teknik brenda 30 minutave. Nëse Liquid Web nuk arrin të përgjigjet brenda 59 minutave, do t’ju kreditohen 10 herë më shumë sasia e kohës që tejkalon angazhimin për SLA. Me fjalë të tjera, nëse bileta juaj shkon 1 orë përtej garancisë së mbështetjes 59-minutëshe, do të merrni një kredi pritjeje prej 10 orësh.
 • Koha e përgjigjes së telefonit: një agjent mbështetës i drejtpërdrejtë do t’i përgjigjet telefonatës suaj brenda 59 sekondave nga koha kur zgjidhni departamentin me të cilin dëshironi të bisedoni. Nëse jo, do të merrni një kredi pritëse prej 10 herë sasisë së kohës që kalon garancia.
 • Koha e përgjigjes fillestare të bisedës live: një përfaqësues i drejtpërdrejtë i mbështetjes së bisedës do t’i përgjigjet bisedës suaj brenda 59 sekondave nga zgjedhja e departamentit të zgjedhjes suaj dhe plotësimi i pyetjeve të sondazhit para bisedës. Përsëri, nëse Liquid Web nuk arrin të përmbushë garancinë 59 sekondash, do të merrni 10 herë kredi në llogarinë tuaj.

Mos harroni gjithashtu, mbështetja e lëngshme është në dispozicion 24/7/365, kështu që kurrë nuk duhet të shqetësoheni nëse kontaktoni me ndihmë kur ju nevojitet më shumë.

Liquid Web gjithashtu ka një blog, Baza e njohurive, Qendrën e Burimeve WooCommerce, shpërndarës të përmbajtjes (thyer përmbajtjen në kategoritë e llojeve të pritjes), një podcast pronar të dyqaneve elektronike (të quajtur Ndërtuesit e Dyqaneve), uebfaqe (të arritshme në çdo kohë), dhe një formacion ngjarjesh për ata që janë të interesuar në duke marrë pjesë në ngjarje të komunitetit të WordPress.

Keni nevojë për më shumë ndihmë? Kontaktoni me konsulentin tuaj personal ose menaxherin e llogarisë së Liquid Web dhe pyetni larg!

7. Garancia 100% e rrymës dhe e rrjetit Uptime

Lëngu i Ujit bashkohet me disa ndërmarrje të mbajtura në internet atje duke ofruar një garanci 100% në kohë. Me fjalë të tjera, premton që të gjitha pajisjet kryesore të rrugëzimit brenda rrjeteve të Liquid Web do të jenë të arritshme nga interneti global gjatë gjithë kohës.

Rrjeti 100% dhe garancia në kohë

Sigurisht, ka disa përjashtime:

 • Mirëmbajtja e planifikuar e rrjetit, pajisja ose softueri
 • Sulme me qëllim të keq (siç janë sulmet kryesore të DDoS)
 • Veprimet ligjore të ndërmarra kundër faqes së internetit ose kompanisë suaj
 • Issuesështjet e CPanel

Përderisa 100% në kohë është e pamundur të arrihet përgjithmonë, Liquid Web bën një punë vërtet të mirë duke e bërë pothuajse gjithsesi. Në fakt, këtë vit Liquid Web ka mbajtur një kohë mbresëlënëse 99.997% gjatë dhjetë muajve.

Dhe vetëm në rast se ju pyesni veten, Liquid Web ofron një 10 herë kredi për sasinë e joproduktive për të gjithë klientët pritës që preken nëse duhet të jetë joproduktive. Me fjalë të tjera, nëse faqja juaj e internetit zvogëlohet për 1 orë, do të merrni një kredi 10-orëshe për llogarinë tuaj.

8. Migrimet falas në sit

Qoftë një veprim i brendshëm brenda Liquid Web ose një veprim i jashtëm nga një host tjetër në internet, Likuid Web do të migrojë faqen tuaj në platformën e tij të pritjes falas. Dhe nëse ekipi i saj i ekspertëve nuk mund të migrojë faqen tuaj për çfarëdo arsye, sigurohuni që ju do të merrni çfarëdo mbështetje që ekipi mund t’ju japë ndërsa ju punoni atë.

migrime falas në sit

Megjithëse kjo mund të mos duket si një karakteristikë kaq e shkëlqyeshme për t’u ofruar pronarëve të faqeve, dhe madje mund të mendoni se është standarde në industrinë e pritjes, na besoni kur themi se nuk është kështu. Shumë kompani të mbajtjes së faqes në internet ju detyrojnë të migroni vetë faqen tuaj ose t’ju paguajnë një tarifë të rëndë për t’ju ndihmuar.

Nëse dëshironi të migroni një faqe WordPress (ose site) në platformën pritëse të WordPress-it të menaxhuar nga Liquid Web, atëherë mund të përdorni falas plugin Migrate To Liquid Web WordPress. Shtojca kujdeset për gjithçka, që nga kopjimi i të gjitha të dhënave deri tek shndërrimi i skedarëve të konfigurimit dhe importimi i kësaj në serverin e Liquid Web.

9. Mbrojtje falas e DDoS

Gjëja e fundit me të cilën dëshironi të merreni është një sulm DDoS që sjell faqen tuaj poshtë dhe ju shkakton humbje të shitjeve ose të çon.

mbrojtje falas ddos

Kjo është arsyeja pse Liquid Web u ofron të gjithë pronarëve të faqeve të internetit mundësinë për të mundësuar shërbime falas Cloudflare CDN (përfshirë mbrojtjen DDoS) në llogarinë e tyre të pritjes. Shërbimet e Cloudflare CDN bëjnë më shumë sesa të ofrojnë përmbajtje të faqes në të gjithë botën menjëherë duke përdorur serverë që shtrojnë globin.

Por vetëm në rast se keni nevojë për një rifreskues, këtu janë arsyet kryesore për të përfituar nga shërbimet falas të CDN CloudFlare:

 • Skedarët tuaj të mëdhenj të videos ose imazhit do të ngadalësojnë faqen tuaj poshtë
 • Përdorimi i gjerësisë së bandës do të tendosë burimet
 • Tonët e trafikut, por nivelet e ulëta të konvertimit mund të përmirësohen me shpërndarjen më të shpejtë të përmbajtjes
 • Përmirësoni përpjekjet tuaja SEO me kohën më të shpejtë të ngarkesës dhe më shumë angazhim të përdoruesve në sit

Por më shumë se kaq, Cloudflare izolon faqen tuaj te internetit dhe automatikisht heq trafikun dashakeq për të parandaluar një sulm të DDoS të rrëzojë faqen tuaj të internetit.

Në fakt, ajo ka aftësinë e përparuar për të siguruar që trafiku i ligjshëm e bën atë në faqen tuaj të internetit, madje edhe gjatë një sulmi. Dhe vetëm në rast se faqja juaj përfshihet në një sulm të DDoS, besoni që Liquid Web do t’ju njoftojë menjëherë.

Dëshironi diçka pak më të fuqishme? Gjithmonë mund të blini shërbime të parandalimit DDoS Attack premium të Liquid Web që do të bëjnë si më poshtë:

 • Monitoroni të gjithë trafikun në internet që arrin faqen tuaj në kohë reale
 • Identifikoni me inteligjencë sulmet para se ato të ndodhin dhe reagojnë në mënyrë proaktive
 • Pastroni dhe ndani të gjithë trafikun me qëllim të keq përpara se të arrijë në shtresën kritike të infrastrukturës suaj

Mbrojtja Premium DDoS fillon me 99 $ / muaj.

10. Certifikata falas SSL

Certifikatat SSL janë të shkëlqyera për mbrojtjen e:

 • Bankat, sindikatat e kredisë ose faqet e internetit të tjera (të tilla si dyqanet WooCommerce) që merren me transaksione financiare
 • Lidhjet me një server në internet ose email
 • File transferon (SFTP) nga kompjuteri juaj në një server
 • Hyrjet e aplikacionit në internet (çdo faqe interneti e mbrojtur me fjalëkalim)

Një çertifikatë SSL do të shifrojë të dhënat që transferohen midis serverit të hostit tuaj dhe shfletuesit të përdoruesit tuaj në mënyrë që askush të mos mund t’i përgjojë ato në proces. Plus, ajo do të parandalojë që faqja juaj e internetit të flamurohet nga Chrome si “Jo e Sigurt”.

çertifikatë falas ssl

për fat të mirë, Likuid Web u ofron të gjithë klientëve pritës një certifikatë falas SSL, e cila është e bukur duke parë që shumë pritës në internet do t’ju paguajnë shtesë për këtë shërbim shumë të nevojshëm.

Planet WooCommerce të Menaxhuar dhe WordPress të Menaxhuar nga Likuid Web vijnë automatikisht falas Le të Encrypt SSL për domenin tuaj parësor që keni vendosur në panelin e kontrollit kur faqja juaj shkon drejtpërdrejt ose nëse riemërtoni domenin tuaj parësor në panelin e kontrollit.

Planet e strehimit

Lëngu i Ujit është i ndryshëm nga shumica e pritësve të internetit në atë që ajo nuk ofron pritje të përbashkët (si SiteGround dhe Bluehost). Më lejoni të përsëris – Liquid Web nuk ofron një pritje të përbashkët.

Whatfarë ofron, sidoqoftë, janë llojet e mëposhtme të web hosting: menaxhoi serverë të dedikuar, menaxhoi VPS hosting, menaxhoi WordPress dhe menaxhoi WooCommerce.

Pra, le të hedhim një vështrim në secilin para se të zhyten në veçoritë që mund të presësh kur përdorni Ueb Liquid si host-in e uebit.

Menaxhuar WordPress Hosting

Hosting me Word të Lëngshëm të WordPress

Shërbimet e menaxhuara të WordPress të menaxhuara që vërtet i trajtojnë të gjitha, mund të jenë të vështira për tu arritur. Por me Web të lëngshëm ju merrni tarifat e tepërta të tepërta, kufijtë e trafikut ose pamjet e faqeve të matura të fillosh. Kjo do të thotë që ju mund të vazhdoni të rriteni faqen tuaj në WordPress pa frikë se mos ndërpriteni për shkak të suksesit tuaj.

Karakteristikat e hostimit të WordPress

Përveç kësaj, do të merrni tiparet e mëposhtme me hostimin e menaxhuar të WordPress:

 • Mbështetje PHP 7
 • Shpejtësi e shpejtë me 10 punëtorë të PHP
 • nginx
 • Optimizimi i imazhit të integruar
 • Migrime falas në sit me kohë joproduktive
 • Përditësimet e natës të shtojcave të testuara në një mjedis skenë (pse nuk po bëjnë më shumë hostë në internet?)
 • sinkronizimi iThemes dhe iThemes Security Pro
 • Qasje e plotë e serverit
 • Rikthime automatike ditore (të ruajtura në vend për 30 ditë)
 • Mjetet e zhvilluesit (SSH, Git dhe WP-CLI)
 • Certifikata falas SSL
 • Vendet e skenimit
 • 24/7/365 telefon, email dhe mbështetje chat live

menaxhuar çmimet e WordPress hosting

Planet e menaxhimit të WordPress-it të menaxhuar filloni me 19 $ / muaj për një sit

Përdorni kodin WHR40VIP dhe merrni 40% Pushim për 2 muaj në GJITHA produktet pritëse!

Menaxhuar Hosting WooCommerce

Hosting WooCommerce i Menaxhuar me Uje të Lëngshëm

Liquid Web u ofron atyre me dyqane të WooCommerce shërbime të specializuara të menaxhuara WooCommerce të menaxhuara. Për të filluar, ekipi në Liquid Web e kupton që madje edhe mbajtja e menaxhuar me cilësi të lartë të WordPress mund të mos ruajë në dyqan tuaj elektronik ashtu siç duhet të jetë. Pra, ata e marrin atë vetë për të fshehur inteligjent faqen tuaj për performancën maksimale dhe përvojën e jashtëzakonshme të përdoruesit.

Karakteristikat e Hosting WooCommerce

Likuid Web u jep pronarëve të dyqaneve WooCommerce karakteristika të tilla si:

 • Tabelat për të ruajtur të dhënat e porosive për të zvogëluar ngarkesat e pyetjeve deri në 95%
 • Jilt braktisi shërbimet e postës elektronike
 • 20+ teste të performancës që mund të kandidoni për t’u përgatitur për rritjen e trafikut
 • Mbështetje për dyqane fizike, dixhitale, dropshipping dhe tregje
 • Migrimet falas të faqes “Doreza e Bardhë”
 • Ndërtues i faqeve të integruara (Beaver Builder) për krijimin e thjeshtë të faqeve
 • Temë e paketuar Astra, e cila është optimizuar për dyqanet në internet
 • Optimizimi i celularit
 • Certifikatë falas SSL & iThemes Security Pro
 • Azhurnime automatike të pluginave pa shqetësime me krahasime vizuale
 • Më shumë se 150 dollarë në muaj në programe falas dhe pako mjetesh

menaxhuar çmimet e pritjes së woocommerce

Planet e menaxhimit të WooCommerce të menaxhuar filloni me 19 $ / muaj

Përdorni kodin WHR40VIP dhe merrni 40% Pushim për 2 muaj në GJITHA produktet pritëse!

Serverë të përkushtuar të menaxhuar

Serverë të përkushtuar të menaxhuar me internet të lëngshëm

Pritja e dedikuar për serverin e menaxhuar të Liquid Web do të thotë që të dhënat tuaja në internet dhe skedarët janë ruajtur në një server të vetëm qiramarrësit. Kurrë nuk duhet të ndani burime, të mund të rregulloni mjedisin tuaj të pritjes dhe mund të ndërtoni me porosi zgjidhjen tuaj të pritjes duke përdorur Linux ose Windows (gjë që jo çdo pritës i internetit)..

Plus, do të shijoni veçori të tilla si:

 • Monitorim në kohë reale
 • 100% energji dhe garanci për kohën e duhur të rrjetit
 • Mbrojtje standarde DDoS
 • Shërbime CDN CloudFlare
 • Disqet rezervë
 • Qasja në rrënjë
 • Adresë IP e përkushtuar
 • Magazinimi i klasës së biznesit SSD për performancën maksimale

Planet e dedikuara për mbajtjen e serverëve filloni me 199 $ / muaj.

Përdorni kodin WHR40VIP dhe merrni 40% Pushim për 2 muaj në GJITHA produktet pritëse!

Menaxhuar VPS Hosting

VPS-të e Menaxhuar me Lëng të Ujit

VPS-të e tyre të menaxhuara të menaxhuara nga VPS pretendojnë se janë menaxhoi hostimin e VPS-së shërbimet janë më të shpejta se AWS ose Rackspace (dy zgjidhje kryesore për strehimin e cloud në industri), Liquid Web u siguron pronarëve të faqeve të internetit besueshmërinë që u duhen dhe veçoritë e përparuara të sigurisë, kështu që ata kurrë nuk duhet të shqetësohen.

Plus, hosting VPS vjen me fuqinë e një serveri të dedikuar dhe fleksibilitetin e pritjes së cloud. Me fjalë të tjera, është e shkëlqyeshme për ata që kanë nevojë për kontrollin e një serveri të dedikuar, por duan të mbajnë kostot e ulëta.

Këtu janë disa nga tiparet më të dukshme që merrni me hostimin e Liquid Web VPS:

 • Gigabit bandwidth
 • Faqet e pakufizuara
 • Shërbime CDN CloudFlare
 • Adresë IP e përkushtuar
 • Rezervime lokale
 • Qasja në rrënjë
 • Firewall i integruar
 • Mbrojtje DDoS
 • Shkallëzim i lehtë lart ose poshtë
 • cPanel, Plesk ose Interworx
 • 100% energji dhe garanci për kohën e duhur të rrjetit

Planet e pritjes VPS filloni me 29 dollarë / muaj.

Përdorni kodin WHR40VIP dhe merrni 40% Pushim për 2 muaj në GJITHA produktet pritëse!

Pro dhe të Këqijat e Lëngjeve të Internetit

Këtu kam renditur të mirat dhe të këqijat e shërbimeve të tyre të menaxhuara të WordPress dhe WooCommerce.

Proçes Hosting të Menaxhuar të WordPress:

 • Performanca e lartë (Punëtorët e PHP, SSD, PHP7, HTTP / 2, Le të Encrypt SSL, dhe Nginx)
 • Pa tarifa të mbipërdorimit, ose kufizime në pamjet e faqeve ose trafikun
 • Sinkronizimi falas iThemes (menaxhoni shumë faqe WordPress nga një pult) dhe iThemes Security Pro
 • Shtojcë falas për optimizimin e imazhit plugin
 • Asnjë temë WordPress ose ndalime plugin
 • Migrimet falas të faqes “Doreza të bardha”
 • 100% garanci në kohën e duhur dhe kompensim i gjerë për kohën e humbjes
 • Mbështetje 24/7/365 me garanci yjore 59 minuta / sekonda
 • Plani fillestar i lirë nga 19 $ / muaj

Pro Menaxhuar Hosting WooCommerce Pro:

 • Shpejtësia e WooCommerce dhe optimizimi i performancës (SSD, PHP7, Le të Encrypt SSL, HTTP / 2, Nginx, Llak & Redis Caching)
 • 30 deri 300 punëtorë të PHP për të garantuar shpejtësi të shpejtë
 • Pako Falas të përfshira: Shtojcë ndërtuesi faqesh Beaver Builder, Të gjitha shtojcat WP Iconic WP, Shporta e braktisur Jilt, Affiliate WP, dhe Glew Analytics
 • Plani fillestar i përballueshëm nga 19 $ / muaj që është WooCommerce i paraqitur plotësisht
 • PayPal Falas & Integrimi i shiritave në të gjitha planet
 • Migrimet falas të faqes “Doreza të bardha”

Menaxhuar WordPress dhe WooCommerce Cons:

 • I shtrenjtë (pa një pritje të përbashkët të lirë; siguron ata që kanë nevojë për performancë, besueshmëri dhe mbështetje – dhe do të paguajnë për të)
 • Asnjë hostim falas me email (shtesa premium fillon me 1 $ / muaj)
 • SHBA & Evropë qendrore; nuk ka qendra të të dhënave në Azinë Paqësorë (megjithatë një CDN ndihmon në mbulimin gjeografik në rajonet Azi-Paqësor)
 • Paketa fillestare WooCommerce kap 15 produkte me transaksione të pakufizuara ose 150 porosi në muaj
 • Asnjë garanci për kthimin e parave – megjithëse nuk ka kontratë dhe ju mund të anuloni në çdo kohë

Përmbledhje: A është ueb i lëngshëm çdo i mirë?

rishikim i lëngshëm i uebit

Pra, a është ndonjë e mirë Liquid Web?

Po, Liquid Web është i shkëlqyeshëm për pronarët e faqeve të internetit që rriten në mënyrë eksponenciale dhe kanë nevojë besueshmërinë e garantuar, shpejtësinë dhe kohën e duhur gjatë gjithë kohës.

Lëngu i Ujit është i ndryshëm nga shumica e pritësve të internetit në atë që ajo nuk ofron një pritje të përbashkët. Kjo, natyrisht, do të thotë që çmimet e tyre do të jenë më të larta.

Në fakt, Liquid Web është në një ligë të tyre kur është fjala për llojin e web hosting ai ofron klientëve të saj. Në vend të kësaj, duhet një qasje luksoze dhe kërkon të qëndrojë në mes të një industrie të ngopur që po përpiqet t’u japë pronarëve të faqeve të internetit të njëjtin lloj shërbimesh.

Lëngu i Ujit i ndihmon njerëzit një përparësi dhe me të vërtetë menaxhimin e uebsajtit tuaj diçka për të parë. Në fund të fundit, me një etiketë më të lartë çmimesh sesa shumica e pritësve të internetit, ajo duhet t’ju ofrojë çdo shërbim që ju nevojitet për të drejtuar një faqe të suksesshme (plus disa!)

Të interesuar të provoni Liquid Web? Shikoni se si Liquid Web mund të ndihmojë faqen tuaj të internetit të arrijë potencialin e tij dhe të vazhdojë të rritet përtej ëndrrave tuaja më të egra.

Përdorni kodin WHR40VIP dhe ju merrni 40% Pushim për 2 muaj në GJITHA produktet pritës!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map