Shqyrtimi i FastComet

Të kesh një uebfaqe është mënyra më e mirë, mënyra e vetme, për të promovuar biznesin tuaj dhe për të reklamuar produktet ose shërbimet tuaja në internet. Për ta arritur atë, është thelbësore që të jeni partner me një ofrues të shkëlqyeshëm të pritjes së faqes në internet.


hyj FastComet. sepse kjo është një nga zgjedhjet më të mira të mbajtjes në internet për fillestarët dhe newbies totale, dhe për këdo që kërkon të fillojë një faqe në internet për këtë çështje. FastComet është një forcë e re që duhet të llogaritet në industrinë e web hosting.

komente për fastcomet në eksitim

FastComet është çuditërisht e panjohur në industri, por ato siguroni shpejtësi shumë të shpejtë të serverit, karakteristika të jashtëzakonshme, afërsisht 100% në kohë, siguri, plane të përballueshme, mbështetje gjatë gjithë kohës, dhe shumë përfitime të tjera.

Këtu është rishikimi im i FastComet që do t’ju jap një përmbledhje të gjithçkaje që duhet të dini në lidhje me këtë ofrues të mbajtjes në internet për t’ju ndihmuar të vendosni nëse është e mirë për ju.

Pra, nëse më jepni vetëm 10 minuta nga koha juaj, atëherë unë do t’ju jap të gjitha faktet dhe informacionet e domosdoshme për ato që ofrojnë kur bëhet fjalë për mbajtjen në internet. Vazhdoni të lexoni dhe do të gjeni përgjigje për të gjitha pyetjet tuaja si:

 • Featuresfarë karakteristikash ofron FastComet për klientët e saj?
 • Cilat janë planet e ndryshme në dispozicion?
 • Sa kushton web hosting?
 • Whatfarë lloj pritjeje ata ofrojnë pronarëve të faqeve të internetit?

Deri në kohën kur të keni mbaruar së lexuari këtë përmbledhje, me siguri do të jeni në gjendje të tregoni nëse ky është shërbimi i duhur për mbajtjen në internet për nevojat tuaja.

Duke klikuar këtë lidhje, ju mund të strehoni faqen tuaj të internetit vetëm 2,95 $ / muaj

Farë do të mësoni nga ky përmbledhje e FastComet

 1. Farë është FastComet?

Këtu do të shpjegoj se për çfarë hosti ka të bëjë me të gjithë, pak për kompaninë dhe ndryshimet që ata ofrojnë, dhe planet e tyre të përbashkëta të pritjes.

 1. Të mirat

Gjeni cilat janë përfitimet kryesore të FastComet dhe regjistrimi i tyre me të në faqen e internetit të biznesit tuaj ose blogun personal.

 1. Të këqijat

Por ka edhe negativë, këtu do të mësoni më shumë se cilat janë.

 1. A është FastComet.com ndonjë e mirë?

Këtu e përmbledh këtë përmbledhje dhe ju bëj me dije nëse mendoj se do të ishit më mirë të përdorni një konkurrent.

Këtu do t’ju jap një përmbledhje të FastComet se cilat janë shërbimet e tyre si një ofrues i një web hosting. Unë do të tregoj të gjitha tiparet, përfitimet e tyre, do të diskutoj për të mirat dhe të këqijat dhe do të krahasoj planet e ndryshme të çmimeve. Kur ta keni mbaruar së lexuari këtë, unë shpresoj se do të keni mundësi të vendosni nëse dëshironi të organizoni faqen e tyre me ta apo jo.

rishikim i shpejtë

Farë është FastComet?

Nëse jeni duke kërkuar për një pritje të përbashkët, mbajtjen e WordPress, hosting VPS, server të dedikuar, host cloud për të përdorur për faqen tuaj të internetit, atëherë patjetër që duhet të merrni parasysh FastComet. Kjo është një kompani e shërbimit pritës nga San Francisko, California, duke ofruar disa nga zgjidhjet më të mira dhe më të mira të pritjes për pronarët e faqeve të internetit.

e tyre serverat janë të vendosur në 11 lokacione Rreth botës. Ju mund të zgjidhni midis Tokio, Singapor, Amsterdam, Londër, Newark, Dallas, Chicago, Frankfurt, Toronto, Mumbai dhe Sidnei. Pavarësisht se ku gjendeni fizikisht, nuk do të përballeni kurrë me rënien e kohës së pingut dhe rënien e shpejtësisë së ngarkimit të faqes në internet.

Kjo kompani web hosting ka qenë rreth e rrotull që nga 2013, dhe sot ajo ka mijëra klientë në pothuajse 100 vende të botës. Ajo siguron një larmi të madhe karakteristikash, ofron plane me kosto të ulët. Avantazhi më i madh i FastComet është duke përdorur disqe ekskluzive SSD në serverat e tyre. Shërbimi i tyre mbështetës është miqësor ndaj klientit dhe është i gatshëm të ndihmojë 24/7/365.

karakteristikat e pritjes

Edhe nëse nuk jeni një zhvillues me përvojë në internet, lehtë mund t’i përdorni ato për blogun tuaj personal ose dyqanin online. Fakti është që ju mundeni merrni gati çdo gjë të vendosur në disa klikime dhe absolutisht falas. Ai përfshin instalimin e ndonjë CMS si WordPress, Joomla, Drupal, OpenCart, duke shtuar module falas dhe një shabllon temash, dhe një bandë mësimesh falas për çdo platformë.

Tani le të zhyten në të gjitha përfitimet e FastComet. Do të shihni pse këta njerëz janë më të mirë se shumë konkurrentë të tjerë në hapësirën e pritjes së buxhetit në internet.

fastcomet vs konkurrentët

Duke klikuar këtë lidhje, ju mund të strehoni faqen tuaj të internetit vetëm 2,95 $ / muaj

Planet e Ndarjes së Shpërndarë të FastComet

Ata ofrojnë tre plane të përbashkëta të pritjes: FastCloud duke filluar nga 2.95 $ në muaj, FastCloud Plus duke filluar nga 4,45 $ në muaj, dhe FastCloud Extra duke filluar nga 5,95 $ në muaj (ky është plani që rekomandoj,).

çmimi i shpejtë

Do të vini re se kjo është me te vertete te lire dhe nuk do të keni nevojë të shkoni për 3 vjet për të kursyer më shumë edhe nëse nuk planifikoni të keni një faqe interneti për 3 vjet.

Karakteristikat e pritjes së përbashkët të FastComet

Planet e përbashkëtaFastCloudFastCloud PlusFastCloud Extra
Uebfaqet e prituraNjë faqe e vetmei pakufizuari pakufizuar
Magazinimi (disqet SSD)15 GB25 GB35 GB
Vizitat unike25K / muaj50K / muaj100K / muaj
Bërthama CPUCPU 2 x AMD EPYC 7501CPU 4 x AMD EPYC 7501CPU 6 x AMD EPYC 7501
RAM2 GB3 GB6 GB
Konfigurimi i menjëhershëm i llogarisëpopopo
Lokacione të shumëfishta të serverëve11 lokacione11 lokacione11 lokacione
Transferim Falas në Uebfaqe133
Domenet Addonjoi pakufizuari pakufizuar
Rezervime ditore7730

Për më tepër, mundeni paguani për disa shtesa si Paraqitja e Motorit të Kërkimit, Intimiteti i Domainit, Auditimi i Optimizimit të Motorit të Kërkimit dhe Google SiteMap. Ata kushtojnë nga 5,95 në 14,95 dollarë çdo vit dhe varet nga ju nëse doni t’i shtoni apo jo (Unë sugjeroj që të mos i bëni, përveç kësaj gjithmonë mund t’i shtoni këto shtesa më vonë).

Të tre planet janë krejt e ngjashme në ato që ofrojnë dhe ndryshojnë vetëm kur bëhet fjalë për numrin e vendeve shtesë që mund të strehoni, RAM, bërthamat dhe ruajtjen. Ju mund ta krahasoni secilin plan në detaje në faqen e tij zyrtare.

Plani shtesë i FastCloud (plani që rekomandoj)

FastCloud Extra është plani i tyre më i shtrenjtë i përbashkët i pritjes, duke filluar nga 5,95 $ / muaj. por ky plan paketon një grusht serioz kur bëhet fjalë për shpejtësinë, sigurinë dhe performancën! Ju merrni performancë më të mirë sesa një server i dedikuar për një pjesë të çmimit.

Plani i FastCloud Extra vjen me të 3x më shumë burime për llogari dhe 3x me pak perdorues. Faqja juaj është e pritur në një server me performancë të lartë; PHP7 ambient mjedisi me LiteSpeed ​​LSAPI, APC & Cache OPcache, Static and Dynamic Warnish.

Ja pse plani i FastCloud Extra nga FastComet është plani i mirëpritjes më i mirë! Performanca është më e mirë se serverat më të përkushtuar, por për një pjesë të çmimit!

3 herë më shpejt DHE më mirë!

3x më pak përdorues për server dhe 3x më shumë CPU dhe RAM, do të thotë më shumë energji për faqen tuaj.

RocketBooster

RocketBooster është zakon i tyre sistemi i mbajtjes në shtëpi të ndërtuar që bazohet në Llak, PHP7, APC me OPcache dhe të memorizuar.

BitNinja

BitNinja është gjithçka e tyre në një sistemi i sigurisë së shpërndarë globalisht me algoritëm të mësimit të makinerisë që mbron serverët nga trafiku me qëllim të keq në të gjithë botën dhe kursen burimet e llogarisë së pritjes në të njëjtën kohë. Sigurimi i serverit BitNinja është aktivizuar në të gjitha planet.

llak

Plani i FastCloud Extra vjen me të Cache me llak, e cila është me të vërtetë, me të vërtetë të shpejtë dhe llak zakonisht shpejton TTFB (koha deri në bajtin e parë) dhe kohët e ngarkimit të faqeve me një faktor 3-10x, në varësi të faqes tuaj të internetit.

PHP7 me APC & OPcache

Përdoruesit e tyre përdorin PHP7 me APC dhe OPcache do të rrisë ndjeshëm performancën tuaj të internetit për të trajtuar vizitorë më të njëkohshëm me kohë të shkëlqyeshme të ngarkesës në faqe.

Memcached

Memcached është a memorie të shpërndarë sistemin e memorimit që rrit performancën e faqeve të internetit të drejtuara nga baza e të dhënave duke fshehur të dhëna dhe objekte në RAM për të zvogëluar sasinë e burimeve të alokuara për një proces që do të ekzekutohet.

Pro FastComet

Pa tarifa të fshehura & Garanci e kthimit të parave prej 45 ditësh

Të gjitha planet janë ofruar me çmime fikse dhe pa tarifa të fshehura. Kompania bën gjithçka që mundet për të siguruar 100% kënaqësinë e klientit. Ju paguani vetëm për shërbimet që përdorni në të vërtetë.

Ata nuk fshehin asnjë pagesë dhe tarifë shtesë. Kështu që nuk do të habiteni kur merrni një faturë shtesë. Të gjitha çmimet nuk do të rriten në fund të periudhës së pajtimit kështu ju rinovoni çdo shërbim për të njëjtin çmim.

Nëse për ndonjë arsye nuk ju pëlqen cilësia e ofruesit të pritjes, do të keni mundësi kthehu të gjitha paratë e tua. Shumica e konkurrentëve sigurojnë jo më shumë se 30 ditë, por me FastComet që keni 45 ditë për një rimbursim të plotë.

Shpejtësi dhe performancë e lartë

Shumë ofrues të pritjes përdorin disqet tradicionale të diskut (HDD) të cilat janë mjaft të ngadalta. Si rezultat, faqja juaj ngarkon shumë ngadalë, dhe kjo mund të ndikojë negativisht në përpjekjet e optimizmit të motorit të kërkimit. Algoritmet e Google promovojnë më shpejt faqet e internetit, dhe ata marrin renditje më të larta në faqet e rezultateve të motorëve të kërkimit. Si arrijnë rezultate kaq të shkëlqyera?

FastComet nga ana tjetër vetëm siguron disqet e ngurta të gjendjes (disqet SSD). Te ndihmon rritja e performancës së faqes së internetit deri në 300% pasi skedarët dhe bazat e të dhënave tuaja do të ngarkohen shumë më shpejt. Koha mesatare e ngarkimit të faqes është rreth 200 milisekonda, ndërsa shumica e konkurrentëve ngarkojnë faqe në rreth 500-600 milisekonda * (* sipas Fast Comet).

Kjo do të thotë që shumica e vizitorëve tuaj që vijnë në faqen tuaj do të jenë në gjendje hyr në faqen tuaj të internetit, dyqanin tuaj online ose blog shumë më shpejt, dhe ata nuk do të kërcejnë ndërsa presin që faqja juaj të ngarkohet.

Për më tepër, ekipi mbështetës do të konsultohet me ju se si të përmirësoni kohën e ngarkesës së faqeve duke përmirësuar rezultatet e Google Pagespeed Insight dhe GTMetrix. Ju nuk do të duhet të përdorni asnjë prizë ruajtëse për memorie sepse këto tiparet e shpejtësisë janë të integruara dhe aktivizohen si parazgjedhje.

Cloudflare Falas CDN

Një tjetër veçori e shkëlqyeshme për të përmirësuar performancën e internetit dhe shpejtësinë janë duke përdorur Cloudflare CDN. Ju nuk do të duhet të blini një pajtim shtesë pasi është në dispozicion si parazgjedhje në të gjitha planet për shërbimet e pritjes. CDN është një formë e shkurtër e një rrjeti për shpërndarjen e përmbajtjes. Ai përdor shërbime të ndryshme në të gjithë globin për të ruajtur të gjithë skedarët tuaj statikë si imazhet, skedarët JavaScript ose stilet e CSS.

Kur vizitori hap faqen tuaj të internetit, shfletuesi shkarkon të gjitha këto skedarë statikë. Sa më larg që vizitori të jetë fizikisht i vendosur nga serveri juaj kryesor, aq më e ulët do të jetë shpejtësia e ngarkimit të faqes në internet. Për të parandaluar këtë ndikim negativ, ofruesit e CDN do të dërgojnë imazhe dhe skedarë të tjerë statikë nga serveri më i afërt me vendndodhjen fizike të vizitorit. Ndihmon për të përmirësuar performancën e sitit dhe rrit shumë shpejtësinë e ngarkimit.

Cloudflare ka një infrastruktura e shpërndarë e serverëve në të gjithë botën. Ka më shumë se 100 qendra të të dhënave në vende të ndryshme. Pra, edhe nëse klientët tuaj janë nga një kontinent tjetër, ata do të përjetojnë shpejtësinë dhe performancën më të madhe të faqes tuaj të dyqanit në internet ose blog.

Fillimi me Cloudflare është i lehtë. Pasi të krijoni dhe lansoni faqen tuaj të internetit me ta, mundeni aktivizoni veçorinë e Cloudflare CDN në panelin tuaj të kontrollit të pritjes në vetëm një klik.

Garanci 99,99% Uptime

Ata garantojnë 99,99% në kohën e duhur. Pse është kaq e rëndësishme? Kur kohëzgjatja është më e ulët se 99%, shpesh vizitorët tuaj mund të përballen me situatën kur faqja juaj e internetit nuk është në dispozicion, dhe ju nuk e dëshironi atë. Një kohëzgjatje prej 99,99% përkthehet në një joproduktive javore prej vetëm 1 milion 0,5. Këtu keni një pamje që tregon afërsisht 100% kohën e përsosur të tyre.

kohën e shpejtë

Sigurisht, kjo përjashton dritaret e planifikuara të mirëmbajtjes dhe migracionit për përditësimin e përbërësve të infrastrukturës pasi ato rritin performancën në përgjithësi, janë të rralla si frekuencë dhe të shkurtër si kohëzgjatja.

Siguria merret seriozisht

Për të parandaluar faqen tuaj dhe vizitorët tuaj nga çdo kërcënim në internet, ata përdorin një aplikim të veçantë firewall që tashmë është optimizuar për çdo sistem të menaxhimit të përmbajtjes si WordPress, Magento, Joomla, dhe të tjerët. FastComet është në gjendje të bllokojë deri në 99% të kërcënimeve agresive të sigurisë.

siguria e shpejtë

Për më tepër, çdo llogari e përbashkët e pritjes ka një llogari ambient i izoluar kështu që edhe nëse dikush tjetër që përdor të njëjtin server si ju jeni të infektuar, skedarët dhe uebfaqja juaj nuk do të jenë në rrezik. Firewall inteligjent mbron nga të gjitha shfrytëzimet e njohura, malware dhe çdo sulm tjetër i virusit.

Certifikata falas SSL

Një nga komponentët më të rëndësishëm të çdo sigurie në uebfaqe është një Certifikatë SSL. Ata ofrojnë çertifikata private enkriptuar nga algoritmet hash SHA-256 dhe çelësat RSA 2048-bit. Ju mund ta porosisni certifikatën në një klik dhe ta merrni në më pak se një orë. Certifikatat e tyre SSL sigurojnë deri në 8 herë lidhje më të shpejtë se ato tradicionale. Ownerdo pronar i çertifikatës është i siguruar për 10,000 dollarë.

Nëse nuk doni të paguani për një certifikatë SSL, ato gjithashtu ofrojnë çertifikata falas SSL lëshuar nga Let Encrypt. Mund ta gjeni duke hyrë në cPanel tuaj dhe të lundroni në seksionin e Sigurisë ose thjesht duke shtypur Encrypt Le të në fushën e kërkimit.

Menaxhimi i hostuar i WordPress

WordPress është platforma më e njohur për ndërtimin e faqeve të internetit dhe blogjeve. Veryshtë shumë miqësor dhe shumë i lehtë për t’u përdorur. Ekipi mbështetës është i përkushtuar për t’i dhënë klientëve zgjidhjen më të mirë të menaxhuar me WordPress me një kosto shumë të përballueshme.

Karakteristikat e pritjes së cloud të WordPress

 • WordPress ditore dhe javore falas backups të të dhënave tuaja për t’ju mbajtur të sigurt
 • Uebfaqja juaj në WordPress është pritur në SSD-vetëm pritje në re
 • WordPress eksperte mbështetje dhe si të drejtohen udhëzuesit për ta ngritur faqen tuaj dhe të funksionojë në kohën më të shpejtë të mundshme
 • 1-klikoni WordPress auto-instalimit me WordPress falas konfigurimi i temës, kryer nga mbështetje eksperte WordPress

Instalimet me një klik dhe konfigurimi i lehtë

Përveç WordPress, mund të përdorni Magento, Joomla, Drupal dhe më shumë se 150 platforma të tjera. Të gjithë janë në dispozicion për të instalimi me një klik. Nuk është e nevojshme të shkarkoni dhe instaloni manualisht ato por nëse nuk mund të gjeni aplikacionin që ju nevojitet (ekziston një rrezik gati-zero për këtë, por le të supozojmë teorikisht), nuk ka asnjë problem të lidheni me serverin përmes FTP dhe ta instaloni manualisht.

fastcomet 1 klikim i instalimit të fjalëve

Si mund t’i përdorni? Ju nuk keni nevojë për as aftësi programimi dhe zhvillimi. Ato mund të instalohen me një klik të thjeshtë nga paneli i kontrollit. E tëra që ju duhet është vetëm të ndiqni komandat e magjistarëve të instalimit.

Për më tepër, magjistari i instalimit do të instalojë të gjitha modulet e nevojshme falas për ta bërë faqen tuaj plotësisht funksionale. Për më tepër, ka shumë tema falas tematike në dispozicion për të zgjedhur.

ndërtues i faqes në internet

E gjithë kjo thjeshton procesin e instalimit dhe konfigurimit të faqes në internet dhe e bën atë shumë të lehtë edhe për newbies të plotë. Ju mund të kurseni qindra dollarë për dizajn, zhvillim dhe mbështetje. Edhe nëse nuk mund të përfundoni disa detyra vetë, kontaktoni shërbimin e ndihmës dhe ata do të jenë të lumtur t’ju ndihmojnë.

Transferim / migrim falas në sit

Nëse faqja juaj e internetit është pritur diku tjetër, me një ofrues tjetër të pritjes, ata do ta transferojnë atë falas për ju. Ky shërbim është falas pa ndonjë tarifë shtesë dhe pagesa të fshehura.

Sigurisht, ju mund ta bëni vetë. Por transferimet manuale mund të marrin shumë kohë dhe burime – dhe nëse nuk është bërë si duhet, mund të shkaktojë që faqja juaj e internetit të humbet.

Sigurisht, ju gjithashtu mund të punësoni dikë për të transferuar faqen tuaj për ju, por pse të shpenzoni para nëse mund të bëhen falas? A specialisti mbështetës do ta bëjë atë brenda një ore ose më pak nëse faqja e internetit nuk është shumë e madhe.

Rezervim dhe monitorim falas i faqes

Dëgjo ligjin e Murphy? Se “çdo gjë që mund të shkojë keq do të shkojë keq”? Mos lejoni që kjo të ndodhë në faqen tuaj të internetit.

Ata ofrojnë kopje rezervë ditore që mbahen jashtë vendit dhe do të keni kopje rezervë nga 7 deri në 30 ditë (në varësi të planit ku jeni). Ju jepet qasje e plotë, e pakufizuar në rezervimet tuaja përmes 1-klikoni Rivendos menaxherin brenda cPanel.

kopje rezervë të shpejtë të përditshme falas

Nëse keni nevojë për ndonjë ndihmë, mbështetja teknike 24/7 është e gatshme të ju jap një dorë nëse keni nevojë për ndihmë për të rivendosur faqen tuaj të internetit dhe kjo vjen pa ndonjë kosto shtesë.

CPanel i përshtatshëm

cPanel është më i fuqishmi panel kontrolli për të menaxhuar llogarinë tuaj të pritjes në treg. Ka një ndërfaqe shumë miqësore, të përshtatshme dhe intuitive dhe është plotësisht miqësore me celularin. Ndërfaqja është aq e lehtë dhe intuitive sa që edhe një i ri i plotë mund të kuptojë se si ta përdorë atë. Karakteristikat më të përparuara të cPanel do të jenë të dobishme për webmasterët më me përvojë.

cPanel

Farë mund të bëni me cPanel?

 • Kontaktoni mbështetjen e klientit përmes çdo pajisje: desktop, tablet, smartphone. Edhe nëse jeni një webmaster me përvojë dhe zhvillues mund të ketë situata kur mund të kërkoni ndihmë nga mbështetja.
 • Menaxhoni llogarinë tuaj, rimbushni llogarinë tuaj, bëni pagesa ose ndryshoni planin e hostimit.
 • Menaxhoni shërbimet që përdorni: Bleni, aktivizoni ose çaktivizoni çdo shtesë ose veçori të paguar.
 • Nis një uebfaqe të re në plane (FastCloud Plus & FastCloud Extra) që mbështesin numrin e pakufizuar të faqeve të internetit. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të zgjidhni një emër domain dhe të filloni një faqe në internet.
 • Menaxhoni emrat e domain-it tuaj. Shtë e mundur të regjistroheni, transferoni ose mbyllni ndonjë nga fushat tuaja. Edhe nëse keni shumë site, ju lehtë mund t’i kontrolloni të gjitha në çdo pajisje.
 • Merrni email dhe njoftims. cPanel monitoron të gjithë veprimtarinë tuaj dhe njofton menjëherë për çdo ndryshim që keni bërë. Mund të jetë me të vërtetë e dobishme kur keni disa faqe në internet sepse nuk keni nevojë të kontrolloni gjithçka me dorë. Thjesht reagoni ndaj njoftimeve ose postave elektronike dhe aplikoni ndryshimet e nevojshme.
 • monitor të gjitha gjërat e rëndësishme për ju. Treguesit e qendrës së Kontrollit të Klientit japin informacion të detajuar në lidhje me të gjithë shërbimin pritës që përdorni. Kontrolloni gjithçka nga statusi i llogarisë deri në brezin e trafikut.
 • Instaloni softverë të njohur si WordPress, Joomla dhe Drupal.

24/7 Falas mbështetje me njohuri

Mund të ketë situata kur mund të keni nevojë për mbështetje profesionale. Në fakt, çdo ofrues i mirë strehimi duhet të ketë staf mbështetës të shpejtë dhe kompetent që mund të ndihmojë në çdo situatë.

Mbështetja e tyre mund të arrihet përmes telefonit (1.855.818.9717 – pa pagesë 24/7 e SHBA), email dhe chat online..

Biseda në internet është opsioni më i shpejtë pasi një specialist do t’ju përgjigjet për më pak se 10 minuta. Unë e provova këtë dhe ndërsa personi me të cilin fola nuk ishte një folës amtare anglisht, niveli i saj gjuhësor ishte shumë i mirë, ajo ishte e lehtë për t’u kuptuar dhe udhëzimet e saj shumë të qarta.

krahasim fastcomet vs host-eve të tjerë

Pra, çfarë ndihme mund të presësh?

 • Përgjigjet e shpejta të rrufesë për çdo biletë përmes një emaili ose një bisede live. Skuadra përgjigjet brenda 10 minutave ose edhe më shpejt.
 • Mbështetje për strehimin: çdo problem me email, FTP, konfigurimin dhe konfigurimin e faqes, dhe një transferim nga ofruesi i vjetër i pritjes.
 • Optimizoni dhe siguroni. Ekipi mbështetës do të ndihmojë në përmirësimin e performancës së shpejtësisë suaj të internetit dhe për t’ju ndihmuar ta bëni atë më të sigurt.
 • Përmirësimi i moduleve të programimit. Ndonjëherë nuk është e lehtë të instaloni versionin e ri të ndonjë moduli, veçanërisht pa aftësi të veçanta programimi. Ekipi mbështetës do të ndihmojë për të zgjidhur çdo problem me ndonjë përbërës të softuerit.
 • Heqja e virusit dhe malware. Ato ofrojnë monitorim falas të sigurisë dhe do t’ju ndihmojnë të hiqni çdo virus dhe softuer me qëllim të keq nëse kapni disa.

Mësime falas

mësime falas

Ndonjëherë ju doni të merrni duart tuaja të pista dhe të bëni gjëra vetë me faqen tuaj te internetit. Kur të ngecni ata kanë një bibliotekë të madhe me mësime falas dhe si të udhëzojnë për t’ju ndihmuar.

Mund të gjeni artikuj dhe video të shumta në një varg temash, nga mënyra se si të konfiguroni dhe konfiguroni faqen tuaj të internetit, si të filloni një blog ose një dyqan në internet, plus shumë të tjerë si udhëzues. Kur nuk mund të gjeni mësimin e nevojshëm, mbështetja e tyre është vetëm një klik larg.

Programe bujare dhe programe referimi

Ti mundesh ftoni deri në pesë miq dhe si shpërblim ju merrni një pritje falas. Tre muaj pritje jepet falas çdo herë që të ftosh një mik.

e tyre programi i bashkëpunimit funksionon goxha në të njëjtën mënyrë. Në vend që të merrni një pritje falas, ata do t’ju paguajnë një komision për çdo regjistrim të ri ju referoheni atyre. Sa më shumë njerëz të referoheni, aq më i lartë do të merrni komisionin.

Rrjeti global i serverëve

Ata kanë një rrjet global të infrastrukturës së serverëve me qendra të të dhënave në Dallas, Chicago, Newark, Tokyo, Singapore, London, Amsterdam, Frankfurt, Toronto, Mumbai and Sydney. Kur regjistroheni, ju duhet të zgjidhni cilin vendndodhje të serverit preferoni.

Kundërvajtje të shpejtë

Asnjë sit shtesë në planin e FastCloud

Një negativ është se niveli i hyrjes Plani i FastCloud nuk ju lejon të shtoni disa fusha. Ti mundesh prit vetëm një faqe në internet. A është me të vërtetë një disavantazh i madh? Jo me të vërtetë por varet nga ajo që preferoni. Por nëse planifikoni të keni më shumë se një faqe në internet, atëherë konsideroni të regjistroheni në një nga planet e tyre të tjera.

A e rekomandoj FastComet?

Po unë. FastComet nuk është një host 100% i përsosur në internet por (siç tregohet këtu më lart) të mirat sigurisht që i tejkalojnë të këqijat.

Unë jam veçanërisht i impresionuar nga plani i FastCloud Extra pasi performanca e tij është pothuajse më e mirë se një server i dedikuar, por për një pjesë të çmimit!

Arsyet për t’u regjistruar me FastComet:

 1. SSD hosting – siti ngarkon 300% * më shpejt (* sipas FastComet)
 2. Falas çdo ditë & rezervë javore
 3. CPanel i lehtë për t’u përdorur / i përshtatshëm
 4. Pritja e përbashkët duke përdorur NGINX dhe HTTP / 2
 5. SSL, SNI dhe Cloudflare falas CDN
 6. Zgjedhja e 8 lokacioneve të serverëve global
 7. 1-klikoni në instaluesin automatik të WordPress me konfigurimin falas të temave
 8. Firewall-i i integruar, mbrojtje brutale dhe skanimi falas i malware
 9. Migrim falas në sit
 10. Ndihmë 24/7/365 e dobishme e bisedës live dhe mbështetja e telefonit
 11. Garanci e kthimit të parave 45-ditore

Me pak fjalë, unë rekomandoj shërbime të mbajtjes në internet të FastComet, si për fillestarët ashtu edhe për përdoruesit e përparuar.

Duke klikuar këtë lidhje, ju mund të strehoni faqen tuaj të internetit vetëm 2.95 dollarë në muaj!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map