Rishikimi Kinsta

A po e filloni faqen tuaj të parë në WordPress dhe keni nevojë të gjeni një host pritës të menaxhuar me WordPress? Apo, a keni një sit të vendosur dhe po mendoni të bëni një ndryshim në një kompani si Kinsta kjo është më e shpejtë, më e sigurt dhe e mbushur me karakteristika?


Sido që të jetë rasti, dijeni që ka kaq shumë hoste të WordPress atje që kërkojnë biznesin e të gjithë pronarëve të faqeve të internetit, përfshirë këtu edhe tuajat.

Një nga WordPress premium më të mirë që pret atje tani është Kinsta. Është një ndërruesi i lojës kur bëhet fjalë për shpejtësinë me performancë të lartë dhe sigurinë e menaxhuar të WordPress-it. Ky përmbledhje Kinsta do t’ju tregojë gjithçka që ju duhet të dini në lidhje me këtë zgjidhje revolucionare të hostimit të WordPress.

Unë do të bëj një vështrim nga afër Kinsta – një premium menaxhoi hostimin e WordPress ofruesi që është një shume e famshme zgjedhja midis pronarëve të faqeve të WordPress (P.S. rezultatet e është një arsye kryesore pse njerëzit ❤️ Kinsta).

Shqyrtime Kinsta në eksitimVlerësime tepër pozitive nga njerëzit në Twitter

Në këtë përmbledhje të Kinsta do të shikoj në karakteristikat më të rëndësishme të Kinsta, bëj vetë dhe do t’ju marr me të mirat dhe të këqijat, për t’ju ndihmuar të vendosni para se të regjistroheni me ta në faqen tuaj në WordPress..

Vetëm më jep dhjetë minuta nga koha juaj, dhe unë do t’ju jap të gjitha informacionet dhe faktet “që duhet të dini”.

Klikoni në këtë lidhje dhe ju mund të organizoni vetëm faqen tuaj të internetit në WordPress 30 dollarë në muaj. Paguajeni çdo vit dhe ju merrni 2 muaj falas!

Tani për tani ata ofrojnë migrime të pakufizuara falas nga WP Engine, Flywheel, Pantheon, Cloudways dhe DreamHost

Farë do të mësoni në këtë përmbledhje

 1. Të mirat

Ata kanë një bukuroshe, veçanërisht kur bëhet fjalë për tre faqet e internetit të mbajtjes në internet; shpejtësia, siguria dhe mbështetja.

 1. Të këqijat

Por ato nuk janë perfekte, ka edhe disa, këtu mund të zbuloni se cilat janë.

 1. planet & çmimet

Kinsta është një host i menaxhuar plotësisht WordPress i mundësuar nga Google Cloud Platform. Këtu unë kaloj përmes tyre dhe atë që vjen përfshirë me planin e ndryshëm.

 1. A është Kinsta ndonjë e mirë?

Më në fund, në pjesën e fundit, do t’i mbështjell gjërat dhe do t’ju njoftoj nëse Kinsta është a .

Mirë, kështu që unë përmenda më herët që pronarët e faqeve të WordPress e duan Kinsta …

Ja çfarë thonë disa përdorues për ta në WordPress Hosting, i mbyllur Grupi në Facebook me mbi 9,000 anëtarë të dedikuar vetëm për mbajtjen e WordPress.

webmasterët duan kinstaReagime jashtëzakonisht pozitive në WordPress Hosting Facebook Group

Pro Kinsta

E themeluar në vitin 2013, Kinsta u krijua duke shpresuar të bëhet platforma më e mirë e pritjes WordPress në botë.

rishikim kinsta

Si rezultat, ata ndërtuan një ekip të përbërë nga zhvilluesit me përvojë të WordPress që e kanë bërë punën e tyre të përqëndrohet në shpejtësinë, sigurinë dhe stabilitetin kur bëhet fjalë për mbajtjen në internet.

Por, a janë vërtet më të mirët në botë?

Le të hedhim një vështrim.

1. Mundësuar nga Google Cloud Platform (GCP)

Kinsta mundësohet nga Platforma Cloud e Google. Këtu janë fjalët e tyre pse ata vendosën të përdorin vetëm GCP:

Pse Kinsta vendosi të përdorë ekskluzivisht Platformën Cloud të Google, dhe të mos ofrojë, për shembull, infrastrukturë nga AWS dhe Azure, si dhe?

Nja dy vjet më parë vendosëm të lëviz larg Linode. Në këtë kohë, Google Cloud Platform ishte ende në fillimet e tij, por ne e donim shumë drejtimin për të cilin drejtoheshin. Nga çmimi, deri në performancën, ata kontrolluan të gjitha kutitë kur po vlerësonim ofruesit e cloud (përfshirë AWS dhe Azure).

Google ishte duke bërë gjëra vërtet të lezetshme, të tilla si migrimi i drejtpërdrejtë i makinave virtuale. Plus, Google është një markë që klientët mund t’i besojnë. Ne e pamë atë si një mënyrë të shkëlqyeshme për të forcuar vlerën e shërbimeve tona. Në atë kohë, a morëm një kërcim besimi? Në disa aspekte po, sepse ne ishim nikoqiri i parë i menaxhuar i WordPress që përdorëm ekskluzivisht GCP.

Por tani, vite më vonë, të gjithë konkurrentët tanë po kalojnë në Google Cloud Platform. Kështu që ne e dimë që kemi bërë zgjedhjen e duhur. Tani kemi përparësinë si ekipi ynë e njeh infrastrukturën e Google më mirë se kushdo.

Arsyeja kryesore që ne nuk donim të ofrojmë ofrues të shumtë është se rezulton në mbështetje subpar në të gjithë bordin. Ne kemi dashur që ekipi ynë të përqëndrohet në një platformë dhe ta bëjë përvojën më të mirë të mundshme për klientët.

Logo Kinsta
Brian Jackson – Zyrtari kryesor i marketingut në Kinsta

Kinsta përdor makina virtuale në një nga qendrat e shumta të të dhënave të Google Cloud Platform. Dhe po, kjo do të thotë që faqja juaj e internetit është e pritur në të njëjtin harduer që përdorin vetë njerëzit në Google.

Machinedo makinë virtuale (VM) ka 96 CPU dhe qindra gigabajt RAM duke punuar për ju dhe të dhënat e faqes suaj të internetit. Këto burime arrihen mbi baza të nevojshme, që do të thotë që shkallëzimi i biznesit tuaj jo vetëm që bëhet lehtë, por nuk ndikon as në shpejtësinë dhe performancën e faqes suaj të internetit.

platformë Google re

Gjithçka është e ndërlidhur duke përdorur Niveli Kryeministri i Platformës Cloud të Google, kështu që nuk ka rëndësi se ku janë vizitorët e faqes suaj në botë, faqja juaj të dhënat dorëzohen shpejt rrufeja. Kjo është e rëndësishme të dihet sepse ofruesit e tjerë të pritjes që përdorin Google Cloud Platform vendosin për “nivelin standard” më pak të shtrenjtë, që do të thotë shpërndarje më e ngadaltë e të dhënave.

Përdorimi i Platformës Google Cloud është gjithashtu i dobishëm sepse:

 • Ajo ofron rrjetin më të madh në botë (kabllo 9,000 km trans-Paqësorit është kablloja nënujore me kapacitet më të lartë që ekziston ndonjëherë)
 • Mund të bastoni që qendrat e të dhënave janë më se të sigurta (mbani mend, Google i beson)
 • Ajo siguron çmime më të përballueshme me shtesat e saj në nivelin minutë, do të thotë që ju me të vërtetë paguani vetëm atë që përdorni dhe asgjë më shumë
 • Google ofron transferime të drejtpërdrejta të makinave në mënyrë që çdo herë që të keni nevojë për të bërë riparime, patch ose azhurnime të softuerit, procesi është sa më i thjeshtë që të jetë e mundur

Google Cloud Platforma u jep klientëve pritës sigurimin se të dhënat e faqes së tyre janë të sigurta, të sigurta dhe shërbejnë sa më shpejtë të jetë e mundur.

shpejtësia dhe siguria

2. Shpejtësia e sitit serioz

Sigurimi i niveleve të shpejtësisë më të lartë është një nga qëllimet e tyre kryesore.

shpejtësia e kohës së ngarkesës

Për të filluar, ata ofrojnë 22 data të ndryshme vendosur në të gjithë botën – SH.B.A., Azia-Paqësori, Evropa dhe Amerika e Jugut – dhe ju mund të zgjidhni një të veçantë për secilin nga faqet e internetit të WordPress tuaj nëse dëshironi.

Tjetra, ata ofrojnë Itinerari 53 i Amazonës premium DNS për të gjithë klientët. Me fjalë të tjera, ato ofrojnë zvogëlim të vonesës dhe drejtimin e zonës për të ndihmuar stabilitetin, shpejtësinë dhe performancën në internet në çdo kohë.

Së fundmi, ata kanë bërë partneritet me të KeyCDN, një shpërndarje e fuqishme e rrjetit të përmbajtjes, që do të ofrojë përmbajtje statike të tilla si imazhe, JavaScript dhe CSS menjëherë, pa marrë parasysh se ku në botë janë të vendosur vizitorët tuaj të faqes. Për të mos përmendur, të gjitha planet e pritjes vijnë me bandwidth falas.

Keni nevojë për pak më shumë? Kinsta gjithashtu dëshiron që ju të njihni pirgun e tyre të WordPress të PHP 7, Nginx, HTTP / 2 dhe Maria DB ndihmojnë që faqja juaj të ngarkojë sa më shpejtë që ka pasur ndonjëherë.

Dhe as nuk duhet të bësh asgjë.

Pra .. sa shpejt është Kinsta?

Një pjesë e rëndësishme e këtij rishikimi Kinsta është të testoni performancën e tyre duke bërë një krahasim të kësaj faqe në internet (e pritur në SiteGround) dhe një kopje e saktë e saj (por e pritur në Kinsta).

Kjo eshte:

 • Së pari, unë do të testoj punën e kësaj faqe në internet në hostin tim aktual (SiteGround).
 • Atëherë, unë do ta testoj atë faqe të njëjtë (një kopje të klonuar) në Kinsta.

Duke bërë këtë provë ju:

 • Dije sa shpejt një faqe e pritur në Kinsta me të vërtetë ngarkon
 • Merrni ndihmë të vendosni nëse duhet të mendoni të lëvizni drejt tyre

Ja si e imja Faqe Hyrëse (në këtë sit – i pritur në SiteGround) performon në Pingdom:

faqja e faqes kryesore pingdom

Ajo ngarkohet brenda 1.24 sekonda. Kjo është me të vërtetë e shpejtë në krahasim me shumë hoste të tjerë – Sepse SiteGround nuk ka asnjë raketë në asnjë mënyrë.

Pyetja është, a mundet Kinsta ta rrahë këtë shpejtësi? Le ta zbulojmë…

faqe pingdom

Faqja kryesore e njëjtë në Kinsta (Unë klonova tërë faqen time dhe e prita atë në Kinsta) ngarkesa në 0.544 sekonda.

Reallyshtë vërtet mbresëlënëse! Faqja ime në Kinsta ngarkon pothuajse 0.7 sekonda më shpejt sesa në SiteGround.

Tani kjo është mbresëlënëse! (shënoni vetë: konsideroni lëvizjen e kësaj faqe në Kinsta)

Po për GTmetrix, një tjetër mjet i njohur për shpejtësinë dhe punën e faqes në internet?

Ja se si Faqe Hyrëse (kjo faqe – e pritur në SiteGround) performon në GTmetrix:

faqja fillestare gtmetrix

Ajo ngarkohet brenda 2.2 sekonda. Përsëri, kjo është me të vërtetë e shpejtë në krahasim me shumë host të tjerë. Po në lidhje me Kinsta?

faqja fillestare gtmetrix

Faqja kryesore e njëjtë në Kinsta (Unë klonova tërë faqen time dhe e prita atë në Kinsta) ngarkesa në 1.5 sekonda.

Përsëri kjo është një përmirësim shpejtësie rreth gjysmë sekondë! Kinsta gjithashtu jep performancë më të mirë për sa i përket madhësisë së faqeve më të vogla dhe më pak kërkesa.

Atëherë, çfarë të bëjmë nga e gjithë kjo?

Në përgjithësi, unë mendoj se është mjaft e sigurt të thuash që nëse vendosni të strehoni faqen tuaj WordPress në Kinsta, atëherë ajo do të ngarkojë shpejt. Dhe kështu duhet, sepse ju po paguani për performancën dhe shërbimin premium!

3. Siguria mbresëlënëse e sitit

Duke shtuar faktin se Google Cloud Platforma është mbyllur në çdo kohë, dijeni që ata e marrin shumë seriozisht sigurinë e faqes tuaj duke zbatuar disa mjete dhe politika për të mbrojtur të dhënat e faqes që ajo pret:

 • Monitorimi i faqes live çdo minutë
 • Zbulimi i sulmit DDoS pasi të ndodhë
 • Parandalimi proaktiv i kodit me qëllim të keq nga hyrja në rrjet
 • Rezervime ditore të faqes tuaj
 • Bujtinat e integruar të harduerit
 • Autentifikim 2-faktor për të mbrojtur hyrjen e llogarisë suaj
 • Ndalimi i IP pas 6 përpjekjeve të dështuara të hyrjes
 • Garanci pa pengesa (me një rregullim falas nëse diçka futet)
 • Letertifikatat e Lëshuara të Encryptave Le të instalojmë me një klikim
 • U aplikuan arna sigurie automatike të vogla WordPress

Nëse ndonjë gjë ndodh në faqen tuaj të internetit, dhe ju duhet ta rivendosni atë duke përdorur një kopje rezervë, mund të hyni në opsionin e rivendosjes në pultin e MyKinsta.

rezervë kinsta

Siç mund ta shihni, ata lënë shumë pak kur bëhet fjalë për të siguruar uebfaqen tuaj dhe skedarët e saj. Dhe ndërsa akoma mund të vendosni të instaloni masa shtesë të sigurisë në faqen tuaj WordPress sapo të fillojë, gjithmonë mund të jeni të qetë në faktin se Kinsta po ju ndihmon gjithashtu.

4. Paneli miqësor për përdoruesin

Njerëzit zakonisht nuk e pëlqejnë atë kur ofruesit e programeve largohen nga pultet tipike cPanel ose Plesk për menaxhimin e faqeve të tyre të pritura.

Por nëse ju jeni një nga ata njerëz, ju mund të ndryshoni mendimin tuaj pasi të keni parë Paneli i MyKinsta.

pult dashuri mykinsta

Jo vetëm që ky pult është intuitiv për t’u përdorur, dhe ka gjithçka që ju nevojitet për të menaxhuar faqet tuaja, informacionin tuaj të kontabilitetit, dhe më shumë, Paneli i MyKinsta vjen me:

 • Qasja në ekipin mbështetës 24/7 përmes Intercom (në anglisht dhe spanjisht, me shumë gjuhë së shpejti!)
 • Shtoni me lehtësi site të reja të WordPress
 • shtoni faqet e reja të fjalëve

 • Mundësia për të nisur migrimet, kontrolloni për azhurnimet e shtojcave, merrni një kopje rezervë, madje edhe pastroni cache
 • Lundrim i lehtë midis mjediseve të skenave dhe vendeve live
 • Menaxhimi i emrit të plotë të domain (DNS)
 • Monitorimi i shtojcave të WordPress, mohimi i IP, të dhënat e CDN dhe shkrimet e përdoruesve
 • Mjete të tilla si: plugin cache Kinsta, certifikatat SSL, monitorimi i Relic i Ri dhe çelsat e PHP Engine

mjetet mykinsta

Dhe për ta përmbyllur, pulti i MyKinsta është plotësisht i përgjegjshëm nga dizajni, në mënyrë që të mund ta përdorni atë në lëvizje nga pajisja juaj celulare pa munguar.

Në fund, do të befasohemi nëse e shmangni këtë tabelë pronësore si shumë të tjerë në të kaluarën.

Meqenëse për të gjitha ndershmërinë, është shumë i lehtë për t’u përdorur, ka gjithçka që ju nevojitet për të hyrë në një vend, dhe thjesht duket mirë.

5. Mbështetje Superiore

Nëse jeni si mua, atëherë qëllimi është që kurrë – kurrë – të duhet të bisedoni për të kontaktuar ekipin tuaj të mbështetjes së hostëve tuaj.

Por .. të gjithë e dimë se sh&# ndodh.

Kinsta do t’ju tregojë se ekipi i tyre mbështetës është i përbërë vetëm nga më të mirët.

Pra, çfarë do të thotë kjo për ju saktësisht?

Do të thotë që kurrë nuk do të ketë një kohë kur një anëtar i mbështetjes duhet të ju kalojë përgjatë vijës së specialistëve në kërkim të dikujt që e di përgjigjen.

Përkundrazi, i gjithë ekipi mbështetës është i përbërë nga zhvillues të aftësuar të WordPress-it dhe inxhinierë Linux, të cilët sinqerisht dinë se çfarë bëjnë.

Plus, ata mburren me një më pak se 5 minuta kohë për përgjigjen e biletës dhe do t’ju arrijnë tek ju minutën kur ata vërejnë se diçka nuk është në rregull.

ekipi mbështetës

Ju mund të përdorni një bisedë të drejtpërdrejtë në pultin MyKinsta 24/7 duke përdorur Intercom, një veçori e avancuar e bisedës që ju lejon të lundroni në pultin tuaj pa u lidhur me një dritare specifike.

Dhe nëse dëshironi, gjithmonë mund të paraqisni një biletë mbështetëse për të zgjidhur çështjen tuaj.

Kuriozë të dinë pse nuk ofrojnë mbështetje telefonike të drejtpërdrejtë? Epo, ata kanë një arsye të mirë:

 • Sistemet e biletave i njoftoni ata menjëherë se kush jeni dhe çfarë plani keni
 • Sistemet e mesazheve lejojnë që fotografitë e ekraneve, lidhjet, videot dhe copat e kodit për problemet më të rëndësishme të shënjimit
 • Lidhjet automatike me Baza e Dijes mund të ndodhin gjatë një bisede
 • Të gjitha biletat dhe bisedat mbështetëse ruhen vetëm në rast se ju ose ekipi mbështetës u duhen ato në të ardhmen

Kinsta dëshiron të përqëndrojë të gjitha përpjekjet e saj në mbështetjen në internet. Dhe, meqenëse ata pretendojnë se janë në gjendje të kontaktojnë me ju pothuajse menjëherë, dhe duan të sigurohen që nuk ka shpërqendrime shtesë, ka kuptim që të mos keni mbështetje telefonike të drejtpërdrejtë.

6. Zhvilluesi-Miqësor

Po, e mendove.

Përveç që është shumë miqësor për ata që sapo fillojnë me një host në internet, Kinsta tërheq edhe zhvilluesit e WordPress që kërkojnë një ofrues të besueshëm të pritjes.

Në fakt, sepse shumë nga njerëzit në Kinsta janë vetë zhvilluesit e WordPress, kishte kuptim vetëm për t’u siguruar që ata ofruan veçori të përparuara në planet e tyre të pritjes për ata me përvojë sa ata.

Ja çfarë mund të presësh kur të zgjedhësh Kinsta për nevojat e pritjes si një zhvillues në internet:

 • Asnjë bllokim në një konfigurim të vetëm WordPress, kështu që ka më shumë fleksibilitet në instalime
 • Qasje në SSH dhe GIT në të gjitha planet e Biznesit 1 dhe më të lartë
 • WP-CLI para-instaluar (Ndërfaqja e linjës komanduese për WordPress)
 • Aftësia për të ekzekutuar versione të ndryshme të PHP midis vendeve dhe mjediseve staduese
 • Rezervimi automatik rikthen në vendet e skenimit gjithashtu
 • Mbështetje për konfigurimin kompleks të proksit të kundërt

Përveç kësaj, zhvilluesit kanë qasje në shtesa premium të tilla si Elasticsearch, Cloudflare Railgun dhe Redis.

Mund të prisni më shumë, pasi ato vazhdimisht nxjerrin në pah tipare të reja të mahnitshme:

Me kaq shumë karakteristika të reja që bëhen të disponueshme për përdoruesit e Kinsta, si kopjet rezervë për orë, kopjet rezervë të shkarkueshme me një klik, qasja me shumë përdorues dhe sistemi i lejeve, çfarë ka tjetër në radarin e Kinsta për të dalë jashtë?

Këtu është një listë e shkurtër e disa gjërave që kemi zbritur në tub për Q4:

– Integrime më të ngushta me pultin dhe MyKinsta në partnerin tonë CDN.

– Opsione shtesë për ta bërë ndërrimin / mundësimin e HTTPS në site edhe më të lehtë.

– Vendndodhjet e reja të qendrës së të dhënave Google (Hong Kong, Zürich).

– Vënia në dispozicion e PHP 7.3 pasi të lëshohet.

– Përmirësime në sistemin tonë të faturimit për të bërë më të lehtë menaxhimin e llogarisë tuaj, si dhe trajtimin më të mirë të monedhave shtesë për klientët ndërkombëtarë.

– Kalimi nga një fushë zhvillimi në një domain live do të jetë më i lehtë se kurrë.

– Pas përmirësimeve të skenave në sistemin tonë të mbështetjes që do të ndihmojë Inxhinierët tanë të jenë më të shpejtë se kurrë kur ndihmojnë një klient.

– Përmirësime në UI-në tonë të Redaktorit DNS.

logo
Brian Jackson – Zyrtari kryesor i marketingut në Kinsta

7. Kinsta është optimizuar për WordPress

Kinsta synon të zgjedh faqen tuaj të WordPress përtej asaj që bëjnë hostet e tjerë të WordPress. Ata duan që faqja juaj e internetit të japë siç duhet, të ngarkojë shpejt, dhe përdoruesit tuaj të kenë përvojën më të qetë.

Shikoni se çfarë bëjnë ata për ta bërë këtë të ndodhë:

 • Caching i nivelit të serverit. Shijoni caching të plotë të faqeve në nivelin e serverit, në mënyrë që të dhënat të dërgohen menjëherë për vizitorët e faqes. Kombinoni këtë me zgjidhjen ekskluzive të caching Kinsta dhe pastroni cache tuaj sipas kushteve tuaja.
 • ndërtuar në caching të serverëve

 • Funksionaliteti i e-Tregtisë. Ata e kuptojnë që faqet e e-commerce kërkojnë shumë burime dhe përdorin shumë të dhëna për tu ekzekutuar. Kjo është arsyeja pse ata kanë punuar shumë për të balancuar performancën dhe funksionalitetin në mënyrë që klientët të marrin atë që u nevojiten, dhe kështu edhe ju.
 • Monitorimi i relikteve të reja. Everydo sit që është i pritur në Kinsta përfshin 288 kontrolle në kohë në ditë falë mjetit të ri të monitorimit të performancës Relic. Kjo i jep kohë ekipit mbështetës të reagojë dhe t’ju informojë sa herë që zbulohet diçka e dyshimtë. Ndihmon gjithashtu të përcaktojë momentet e sakta se gjërat shkuan keq, kështu që mbështetja mund t’i zgjidhë çështjet menjëherë.

Nëse keni një uebfaqe të WordPress dhe organizoni faqen tuaj me ta, mund të vendosni se gjërat do të optimizohen për të punuar me sistemin tuaj specifik të menaxhimit të përmbajtjes.

8. Migrime të pakufizuara falas në sit

Për një kohë të kufizuar, Kinsta u ofron klientëve të rinj migrime të pakufizuara falas për të gjithë Cloudways, WP Engine, Flywheel, Pantheon dhe DreamHost klientët që duan të bëjnë lëvizjen në Kinsta.

Gjëja e shkëlqyeshme për këtë ofertë është ajo nuk ka rëndësi nëse keni një faqe WordPress apo pesëdhjetë, sepse ekipi i ekspertëve i migracionit Kinsta është atje për t’ju ndihmuar të migroni sitin ose faqet tuaja të WordPress-it drejt tyre.

Si të përfitoni nga oferta e tyre falas për migracionin në sit:

 1. Regjistrohu për të pritur me Kinsta. Migrimet falas janë në dispozicion për të gjitha planet e Kinsta, nga Starter në Ndërmarrje, pavarësisht se sa sit keni.
 2. Pasi të jeni regjistruar për të arritur tek ekipi i tyre mbështetës dhe ata do të punojnë me ju për të mbledhur informacionin e nevojshëm në mënyrë që të filloni procesin e migrimit të faqes.

9. Demo falas MyKinsta

MyKinsta Demo është një llogari 100% falas që është në dispozicion për këdo që është i interesuar të provojë përdoruesin e zakonshëm dhe panelin e kontrollit.

kinsta.com/mykinsta dhe regjistrohuni për të krijuar llogarinë tuaj falas demo.

Me demonstrimin MyKinsta mund të provoni veçori të tilla si:

 • Krijimi i faqes WordPress.
 • Menaxhimi SSL.
 • Monitorimi i performancës.
 • Zona skenë me një klikim.
 • Kërkoni dhe zëvendësoni.
 • Ndërprerësi i versionit PHP.
 • Integrimi i CDN.
 • Menaxhimi i rezervës në internet.

Kinsta Cons

Nëse keni arritur deri tani, me siguri po mendoni se Kinsta thjesht mund të jetë më e mira në botë. Epo, mund të jetë akoma, por duhet të dini që ka disa pengesa domethënëse që mund t’ju bëjnë të ndryshoni mendim.

1. Asnjë regjistrim i emrave të domain-ve

Aktualisht, ata mos ofroni regjistrime të emrave të domain siç bëjnë shumë ofrues të tjerë të njohur të pritjes së faqeve në internet.

Kjo do të thotë që jo vetëm që duhet të regjistroni emrin e domain në një kompani të palëve të treta dhe t’i tregoni atyre (gjë që mund të jetë e ndërlikuar për pronarët e faqeve të reja), gjithashtu nuk përfitoni nga “regjistrimet falas të emrit të domain” shumë ofruesit e web hosting japin klientëve të tyre për vitin e parë.

2. Pa Email Hosting

Shtë gjithmonë e përshtatshme që ofruesi juaj i pritjes të presë edhe llogaritë tuaja të postës elektronike. Në këtë mënyrë ju mund të krijoni email duke përdorur domainin tuaj (i cili është profesional dhe i shkëlqyeshëm për markë), si dhe të dërgoni / merrni email dhe të menaxhoni llogaritë tuaja nga llogaria juaj e pritjes.

Fatkeqësisht, ata mos ofroni pritje të postës elektronike ose. Dhe ndërsa disa njerëz pretendojnë se mbajtja e emailit tuaj në të njëjtin server si faqja juaj e internetit është problem (në fund të fundit, nëse serveri juaj shkon poshtë, kështu ndodh edhe me emailin tuaj, dhe atëherë nuk keni asnjë mënyrë për të kontaktuar këdo, përfshirë klientët tuaj), disa njerëzit preferojnë të menaxhojnë gjithçka nga një vend.

G Suite (më parë Google Apps) nga 5 $ në muaj në adresë emaili, dhe Rackspace nga 2 dollarë në muaj për adresë emaili, janë dy alternativa të mira për mbajtjen e postës elektronike.

3. Kufizimet e prizave të WordPress

Për shkak se Kinsta nuk është në rrugën e duhur për t’u dhënë klientëve të saj shërbime të jashtëzakonshme pritëse, ata kufizoni përdorimin e disa shtojcave sepse ata do të bien ndesh me shërbimet e tyre.

Disa prej shtojcave të njohura që nuk mund t’i përdorni si klient përfshijnë:

 • Fjalëkalimi dhe Muri i hyrjes
 • WP Fast Cache and Cache Enabler (WP Rocket version 3.0 dhe më i lartë është i mbështetur)
 • Të gjitha shtojcat rezervë jo-rritëse si WP DB Backup, All-in One WP migracioni, Backup Buddy, BackWPup dhe Updraft
 • Optimizer EWWW Image (përveç nëse përdorni versionin e Cloud Optimizer të EWWW Image)
 • Shtojcat e performancës si Better WordPress Minify, WP-Optimize dhe P3 Profiler
 • Dhe disa shtojca të tjera të ndryshme

Konkurrentët si Liquid Web lejojnë të gjitha llojet e shtojcave. Megjithëse kjo nuk duhet të jetë një çështje e vërtetë, pasi Kinsta mbulon funksionalitetin që ofrojnë këto shtojcë, disa njerëz preferojnë të kenë kontroll të shtuar mbi gjëra të tilla si kopjo rezervë, sigurinë e sitit dhe optimizimin e imazhit.

Planet e WordPress Kinsta

Kinsta ofron strehimin e menaxhuar plotësisht të WordPress për këdo që ka një faqe në internet WordPress.

Planet shkojnë nga $ 30 / month$ 900 / month, shkallëzimi në madhësi dhe karakteristika ndërsa rritet çmimi mujor.

planet e pritjes kinsta

Për të dhënë një ide se si secili plan peshon, ne do të hedhim një sy në tre planet e para të pritjes në dispozicion:

 • Starter: Ky plan përfshin një instalim të WordPress, 20K vizita mujore, 3 GB ruajtje SSD, 50 GB CDN, backup ditor, mbështetje 24/7, një zonë skenë, çertifikata falas SSL dhe një shtojcë memorie për $ 30 / month.
 • Pro: Ky plan përfshin 2 instalime të WordPress, 40K vizita mujore, 6 GB ruajtje në SSD, 100 GB CDN, 1 migrim falas në sit, mbështetje Multisite, kopje rezervë ditore, mbështetje 24/7, një zonë skenë, çertifikata falas SSL, klonim të faqes dhe një shtojcë memorie për $ 60 / month.
 • Biznesi 1. Ky plan përfshin 3 instalime të WordPress, 100K vizitorë mujorë, 10 GB ruajtje në SSD, 200 GB CDN, 1 migrim falas në site, mbështetje Multisite, kopje rezervë ditore, mbështetje 24/7, një zonë në skenë, çertifikata falas SSL, klonim faqesh, hyrje në SSH dhe një plugin caching për $ 100 / month.
 • Biznesi 2. Ky plan përfshin 10 instalime të WordPress, 250K vizitorë mujorë, ruajtje 20 GB SSD, 300 GB CDN, 1 migrim falas në sit, mbështetje Multisite, kopje rezervë ditore, mbështetje 24/7, një zonë në skenë, çertifikata falas SSL, klonim faqesh, hyrje në SSH dhe një plugin caching për $ 100 / month.
 • Planet e tjera të tyre janë: Biznesi 3 ($ 300 / mo), Biznesi 4 ($ 400 / mo), Ndërmarrja 1 (600 dollarë / muaj) dhe Ndërmarrja 2 ($ 900 / mo).

Të gjitha planet, pavarësisht nga ato që ju zgjidhni, ju lejojnë të zgjidhni një nga 22 qendrat e të dhënave në Google Cloud Platform, dhe të merrni mbështetje ekspertësh, një rrjet shumë të sigurt me monitorime ditore dhe masa të sigurisë, dhe karakteristika të gjitha shpejtësive të krijuara për të dhënë përmbajtjen e faqes menjëherë.

Nëse vendosni të paguani herët, merrni 2 muaj falas! Gjithashtu, të gjitha planet (përveç planit fillestar) vijnë me një migrim falas në faqen e dorezave të bardha. Por nëse jeni aktualisht me Motori WP dhe duan të transferohen në Kinsta ata do të lëvizin faqen tuaj falas (madje edhe në planin fillestar).

Mbani në mend se ata tarifa të tepërta nëse faqja juaj funksionon mbi vizitat mujore të alokuara dhe gigabajt CDN:

çmimet e tepërtaVizitat në sit të përdorimit të tepërt janë 1.000 $ vizita dhe përdorimi i tepërt i CDN është $ 0,10 / GB

Së fundmi, është mirë të dini se Kinsta gjithashtu ofron një pritje WooCommerce. Kjo është e shkëlqyeshme për ata me faqet e WordPress që drejtojnë dyqanet në internet duke përdorur platformën popullore WooCommerce.

Pyetjet e bëra më shpesh

 1. Farë është Kinsta? Kinsta është një kompani priti e menaxhuar me premium WordPress. Pirg i teknologjisë së tyre mundësohet nga Google Cloud – rrjeti më i madh dhe më i shpejtë në botë dhe më i preferuari në botë. Kinsta u themelua në 2013 nga Mark Gavalda, i cili është CEO aktual i kompanisë. Ata punojnë me kompani të tilla si Intuit, TripAdvisor, ASOS, Drift dhe FreshBooks.
 2. Whatfarë lloji të planeve të pritjes janë në dispozicion me Kinsta? Ata ofrojnë vetëm hostimin e menaxhuar të WordPress, me mbështetjen WooCommerce dhe Enterprise.
 3. Whatfarë lloj kontrolli panel përdoret? Paneli i zakonshëm i Kinsta, MyKinsta, ka të gjitha tiparet e cPanel dhe Plesk, dhe më shumë. Mësoni më shumë rreth mjetit të menaxhimit të faqes MyKinsta.
 4. A do të marr një certifikatë SSL? Po, të gjithë klientët marrin çertifikata Le të Encrypt SSL falas për faqet e tyre. Të gjitha planet vijnë me një klikim të integruar falas SSL
 5. A mund të pres një llogari me email? Jo, Kinsta nuk pret llogari me email për klientët e saj.
 6. A ofron Kinsta regjistrime të emrave të domain? Jo, ju duhet të siguroni një emër domain me një kompani të palëve të treta dhe ta lidhni atë me Kinsta kur të regjistroheni në një nga planet e tyre të pritjes.
 7. A ofron Kinsta një ndërtues në internet? Jo, ata nuk kanë një ndërtues të integruar të internetit. Thënë kështu, pasi është duke pritur për WordPress, çdo krijues faqesh, si Elementor, Divi, Beaver Builder, ose Visual Composer do të punojë me faqen tuaj të internetit.
 8. Kindfarë lloj mbështetjeje të klientit mund të pres me Kinsta? Me Kinsta, mund të qaseni në mbështetjen e bisedës drejtpërdrejtë përmes pultit tuaj MyKinsta 24/7. Ju gjithashtu mund të paraqisni një kërkesë për biletë, e cila zakonisht është përgjigjur brenda 5 minutave nga paraqitja nga një ekip i specialistit WordPress, i dizajnuar për t’ju dhënë më të mirë WordPress dhe Kinsta mbështetje pritëse.
 9. A ofrojnë ata një garanci në kohë dhe rimbursim për joproduktive? Garancia e tyre me kohë 99.9% mbështetet nga një marrëveshje e nivelit të shërbimit (SLA) e cila do t’ju garantojë një kredi 5% nga totali i faturës tuaj në rast se ata nuk sigurojnë një disponueshmëri shërbimi 24 orë, 7 ditë në javë. Ata gjithashtu kanë një reagim 30 herë për herë të parë për urgjencat.
 10. Cili është garancia e tyre për kthimin e parave? Nëse anuloni llogarinë tuaj të hostimit gjatë 30 ditëve të para të shërbimit, ata do të lëshojnë një rimbursim të plotë.
 11. Optionsfarë opsionesh pagese ofrojnë ata? Ata pranojnë të gjitha kartat kryesore të kreditit; Visa, MasterCard, Zbuloni, American Express (PaPal)

A e rekomandoj Kinsta?

Kinsta është një zgjidhje e jashtëzakonshme e menaxhuar e WordPress-it që ka gjithçka që ju nevojitet për të ekzekutuar një ngarkim të shpejtë dhe të sigurt të uebfaqes së WordPress.

Me fjalët e tyre:

Whatfarë e veçon Kinsta larg konkurrencës kur bëhet fjalë për tre S-të e pritjes, shpejtësisë, sigurisë dhe mbështetjes?

Edhe pse ofruesit e tjerë tani kanë filluar të përdorin Platforma Google Cloud, ne ende e konsiderojmë këtë një avantazh për Kinsta. Pse? Sepse ne jemi në gjendje t’i nxjerrim qendrat e reja të të dhënave menjëherë kur ato janë në dispozicion. Tani kemi 22 qendra të të dhënave dhe duke numëruar.

Ne gjithashtu përfshijmë Google rrjet premium niveli (jo niveli standard) në të gjitha planet. Nëse një ofrues nuk e përmend se cilin rrjet përdorin, ka shumë të ngjarë që ata po përpiqen të kursejnë para duke shkuar me opsionin më të ngadaltë. Rrjeti i niveleve premium siguron latente të shpejta rrufe për të gjithë klientët tanë.

Kinsta përdor enë e izoluar Linux teknologji, që do të thotë se çdo faqe e WordPress është plotësisht e izoluar. Kjo siguron performancën dhe sigurinë sipas modelit. Asnjë burim nuk ndahet dhe çdo sit ka vet PHP, Nginx, MySQL, MariaDB, etj. Kjo gjithashtu lejon automatizimin e automjeteve për trafikun e papritur pasi CPU dhe memorja ndahen automatikisht nga makinat tona virtuale sipas nevojës.

Ne kemi partnerizuar KeyCDN, një nga ofruesit më të shpejtë të HTTP / 2 CDN në industri për të turbulluar pasuritë e klientit (media, JS, CSS) në të gjithë globin. Ndërsa Cloudflare është i shkëlqyeshëm, dhe shumë prej klientëve tanë e përdorin atë, nuk është një CDN e vërtetë, por një shërbim i përfaqësuesit + WAF (funksionon me një mënyrë të ngjashme). Për shkak të kësaj, Cloudflare vjen me disa sipërme (shtesë TTFB) për shkak të faktit se është ulur midis faqes dhe hostit. Për klientët tanë, ne donim që shpejtësia më e shpejtë e rrjetit dhe shpejtësia e rrjetit të pa barabartë nga asgjë në mes.

Ne mbështesim autentifikimin me dy faktorë, Bllokimi i GeoIP, automatikisht ndaloni IP të përsëritura (mbi një prag të caktuar) dhe vendosni fjalëkalime të forta në të gjitha instalimet e reja. Ne madje kemi një IP mjet mohon në pultin tonë i cili lejon klientët tanë të bllokojnë manualisht IP-të nëse është e nevojshme. Ne kemi zjarre të harduerit, siguri aktive dhe pasive dhe karakteristika të tjera të përparuara për të parandaluar hyrjen në të dhëna. Dhe për të gjithë klientët Kinsta, ne ofrojmë rregullime falas hack nëse në rast shansi faqja e tyre është e komprometuar.

Ne jemi Pritësi më i shpejtë i menaxhuar i WordPress për të nxitur versionet e fundit të PHP kur ato bëhen të disponueshme. Jo vetëm që kjo është e nevojshme për arsye sigurie, por edhe performancë. Ne kemi një Drejtor Ekzekutiv (zhvillues nga tregtia) i cili është i fiksuar pas performancës, kështu që sigurimi i ekzekutimit të softuerit të fundit është diçka që ekipi ynë e merr shumë seriozisht.

Kinsta nuk mbështet pak më shumë se pjesa tjetër, dhe është vërtet ajo që na ndan. Ne ofrojme 24 × mbështetje përmes Intercom. Por ne nuk kemi përsëritje të niveleve të ndryshme të mbështetjes. Të gjithë anëtarët e ekipit tonë mbështetës janë Inxhinierë Linux dhe zhvillues të WordPress me shumë aftësi. Kjo siguron që klientët tanë të mos bien në sy dhe problemi i tyre zgjidhet shpejt.

tonë koha mesatare e përgjigjes së biletave është më pak se pesë minuta, zakonisht më pak se dy. Ne gjithashtu monitorojmë kohën e duhur në të gjitha faqet e klientëve 24 × 7 dhe krenohemi që jemi proaktivë. Nëse një sit do të bjerë poshtë për ndonjë arsye, pavarësisht nëse është i lidhur me serverin apo edhe me lidhje me plugin, do të arrijmë menjëherë. Shumë herë para se të dini se diçka nuk është në rregull.

logo
Brian Jackson – Zyrtari kryesor i marketingut në Kinsta

Dhe për ta arritur atë më lartë, me mbështetje yjore të klientit, një pult panel kontrolli miqësor ndaj përdoruesve dhe mjete miqësore ndaj zhvilluesve, pronari i krijuar i faqes WordPress ka shumë për të fituar nga përdorimi i Kinsta hosting.

Në fakt, dikush që kërkon ato veçori mund të besojë Kinsta është zgjidhja më e mirë për hostimin e Google Cloud WordPress në botë.

Thënë kështu, ky lloj i pritjes mund të jetë pak më i avancuar për pronarët e faqeve të internetit fillestare. Dhe në një çmimi fillestar prej 30 $ / muaj për shërbimet më themelore të pritjes, ata që kanë një buxhet të ngushtë mund të mos dëshirojnë të gjithë bezdisjen e tyre, pa marrë parasysh sa e mirë duket.

Pra, nëse jeni në treg për mbajtjen e menaxhuar plotësisht të WordPress dhe jeni duke menduar për përmirësimin e një ofruesi tjetër të hostimit, shikoni Kinsta dhe shikoni se si ju pëlqen. Asnjëherë nuk e dini, veçoritë, shpejtësia, siguria dhe mbështetja e klientit mund të jenë vetëm ato që po kërkoni.

Klikoni në këtë lidhje dhe pritni faqen tuaj me Kinsta vetëm 30 dollarë në muaj. Paguajeni çdo vit dhe ju merrni 2 muaj falas!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map