SiteGround konsiderohet si një nga kompanitë më të mira të mbajtjes së faqeve atje. Por c’mon, a mund të jenë vërtet mirë? Seriozisht! Epo kjo është pikërisht kjo Rishikim i faqes synon të zbulojë.


Shkoni te SiteGround.com

Do ta pranoj që në fillim isha pak skeptik, por që shpejt ndryshoi. Në fakt aq shumë sa unë lëviza këtë faqe tek ata në planin e tyre GrowBig GoGeek.

TL; DR: SiteGround ka vendosur një standard të ri të industrisë kur bëhet fjalë për mbajtjen në internet me performanca të larta dhe shërbimet e mbajtjes së WordPress. Ndërsa ata rrahin çmimet dhe shtesat shtesë nga konkurrentët si Bluehost, SiteGround bën shumë më mirë kur bëhet fjalë për performancën dhe karakteristikat kryesore të pritjes. Nëse shpejtësia e faqes dhe siguria kanë më shumë rëndësi për ju, atëherë duhet të paguani pak më shumë dhe të përdorni SiteGround.

Për shkak të përkushtimit të tyre në kohën e duhur, shpejtësinë, sigurinë dhe mbështetjen – me të vërtetë është pritësi superior në internet tani! Dhe nuk jam i vetmi që i kam ata.

SiteGround është # 1 web hosting i preferuar në shumë sondazhe / sondazhe në Facebook:

anketat në facebookShikoni sondazhet në Facebook:
www.facebook.com/groups/wphosting/permalink/1160796360718749/ www.facebook.com/groups/wphosting/permalink/917140131751041/ www.facebook.com/groups/473644732678477/permalink/1638240322885573/ www.facebook/ wphosting / permalink / 1327545844043799 /

Teknologjia e tyre e shpejtësisë është gjëja kryesore që njerëzit pëlqejnë më shumë. Ata gjithashtu marrin reagime pozitive dhe vlerësime Cicëroj:

vlerësimet në terren në eksitimVlerësime tepër pozitive në Twitter

Në këtë përmbledhje të SiteGround, unë do të shikoj në karakteristikat më të rëndësishme të SiteGround, cilat janë planet e tyre të çmimeve, dhe të ecin nëpër të mirat dhe të këqijat (sepse nuk janë 100% të përsosur) për t’ju ndihmuar të bëni mendjen tuaj përpara se të regjistroheni shoqërohuni me SiteGround për faqen tuaj të internetit, blogun ose dyqanin online.

Kjo faqe është pritur nga SiteGround dhe gjatë dy muajve të fundit, unë kam monitoruar dhe analizuar kohën e shpejtë, shpejtësinë dhe performancën e përgjithshme për të parë se sa mirë funksionon faqja ime me ta. Unë madje kam krijuar një sit provash duke përdorur temën e parazgjedhur të WordPress. Ju mund të hidheni drejt në .

Vetëm më jepni dhjetë minuta nga koha juaj, dhe unë do t’ju jap të gjitha faktet “duhet të di” dhe unë do t’i përgjigjem pyetjeve si.

 • Sa kushton pritja?
 • Cili është ndryshimi midis StartUp, GrowBig & GoGeek?
 • A duhet të zgjedh një vendndodhje të serverit?
 • Cilat janë të mirat dhe të këqijat e përdorimit të tyre?
 • Cili është plani më i mirë për faqet e WordPress?
 • A do të marrin ato rezervë automatike të faqes time?
 • Dofarë bëjnë ata për të shpejtuar faqen time të internetit?
 • A vjen me SSD? Po në lidhje me CDN & SSL?
 • A do të ndihmojnë ata në transferimin e faqes time në internet?
 • Si është plugin-i i tyre SuperCacher për WordPress?

Kur ta keni mbaruar së lexuari këtë, do të dini nëse është shërbimi i duhur (ose i gabuar) i web hosting-it për ju që të përdorni.

SiteGround ofron një pritje të shkëlqyeshme që vjen e mbushur me karakteristika shtesë dhe ato zakonisht nuk janë hosti më i lirë i internetit atje.

Sidoqoftë, çmimet e tyre tani përputhen me disa nga më të lirë në biznes (nga 3,95 $ në muaj, nga 11,95 $ në muaj).

Duke klikuar këtë lidhje, ju mund të strehoni faqen tuaj të internetit vetëm 3,95 dollarë në muaj (nga poshtë 11,95 dollarë në muaj).

Contents

Ky përmbledhje e faqes së internetit do të përfshijë:

1. Karakteristikat kryesore

Këtu do të mbuloj dhe ato që vijnë nga shërbimet e pritjes në internet të SG-së.

2. Lista e të mirat & kundër

Këtu do të shkoj në detaje më të hollësishme dhe do të mbuloj ato që (ose hidhen drejtpërdrejt në ose).

3. Planet e strehimit & çmimet

Këtu do të mbuloj dhe cilat janë tiparet për secilin plan.

4. A e rekomandoj SiteGround?

Këtu mund të them unë nëse ju rekomandoj, ose nëse jeni më mirë të regjistroheni me një konkurrent.

Kur krijoni një uebfaqe, veçanërisht atë që do të shërbejë si burim i të ardhurave, duhet të dini që mund të mbështeteni te hosti juaj për të ofruar shërbime dhe mbështetje të shkëlqyera.

Nëse faqja juaj e internetit është në rregull ose ka teknika teknike që ndikojnë në përvojën e përdoruesve, do të përfundoni të humbni para. E cila nuk është Bueno!

Pra, le të flasim për SiteGround. Makesfarë i bën ata të veçantë? Pse kaq shumë njerëz vrapojnë rreth tyre?

#Fakt interesant

WordPress Hosting është një grup i mbyllur në Facebook me pothuajse 7,000 anëtarë të dedikuar vetëm për mbajtjen e WordPress.

Eachdo vit anëtarëve u kërkohet të votojnë për hostin e tyre të preferuar të uebit. Mund të mendoni se cili host i WordPress mori më shumë vota?

Kjo është e drejtë. SiteGround është votuar si host 1 # WordPress për dy vjet rresht tani (# 1 në sondazhin e 2017 dhe # 1 në sondazhin e 2016)

sondazhi në facebookWPhosting Facebook Group

Ky rishikim i SiteGround (azhurnimi i vitit 2020) do të diskutojë mbi tiparet kryesore të SG dhe do të flasë pse duhet ta konsideroni përdorimin e tij për nevojat tuaja të pritjes.

Para se të hidhem në përmbledhje këtu do t’ju jap një përmbledhje të shpejtë në lidhje me atë që është SiteGround dhe çfarë ofrojnë ato.

Rreth SiteGround

 • SiteGround u themelua në 2004 dhe selia e saj është e vendosur në Sofje, Bullgari.
 • Ata ofrojnë një sërë shërbimesh pritëse; nga pritje të përbashkët, pritje në cloud, hostim WordPress, VPS, host reseller, në serverë të dedikuar dhe pritje të ndërmarrjes.
 • Të gjitha planet vijnë menaxhoi hostimin e WordPress.
 • Anshtë partner zyrtar i WordPress.org
 • falas Disqet SSD vijnë të përfshira në të gjitha planet e përbashkëta të pritjes.
 • Serverët mundësohen nga Caching të Google Cloud, PHP7, HTTP / 2 dhe NGINX +
 • Të gjithë klientët marrin falas Certifikatë SSL (Le të Encrypt) dhe CloudFlare CDN.
 • Ka një 30 ditë garanci për kthimin e parave.
 • Uebfaqja Zyrtare: www.siteground.com

Tani le të zhyten në rishikim ..

Karakteristikat kryesore

Ata kanë një ton karakteristikash të shkëlqyera, por ekzistojnë katër karakteristika kryesore që i vendosin ato larg nga hostet e tjerë të faqeve atje.

Kjo ndihmon të shpjegoni pse SiteGround rekomandohet nga WordPress, Joomla dhe Drupal, dhe pse ajo merr një mbështetje të tillë entuziaste të përdoruesit dhe vlerësime të shkëlqyera të klientit.

rekomandohet nga wordpress, joomla dhe drupalRekomanduar hostin e uebit nga WordPress, Joomla dhe Drupal

Shpejtësia e serverit

Kur bëhet fjalë që të krijoni një faqe në internet miqësore për përdoruesit, një nga çështjet më të rëndësishme është shpejtësia.

Sapo kalova këtë faqe tek ta, menjëherë pata një faqe interneti shumë më të shpejtë të ngarkimit.

Për ta provuar këtë, kam përdorur Byte Check, një mjet që mat kohën për të parë bajtin (TTFB). Me fjalë të tjera, ajo mat përgjegjësinë e një serveri në internet.

Rezultatet nuk ishin asgjë më të mahnitshme. Në fakt, koha ime e faqes fillestare për të parë bajtin shkoi nga 2.3 sekonda në 0.2 sekonda një herë e kalova.

provë bytecheck para dhe pas

Duke përdorur GTmetrix, koha e ngarkimit të faqes fillestare shkoi nga 6.9 sekonda në 1.6 sekonda pasi kam lëvizur faqen time. Kjo është një kohë më e shpejtë e ngarkesës 5.3 sekonda!

gtmetrix para dhe pas

Shpejtësia e ngarkimit të faqes fillestare duke përdorur Pingdom shkoi nga 4.96 sekonda në 581 milisekonda pasi u transferova. Kjo është shumë e mahnitshme!

pingdom para dhe pas

Faqet që ngarkojnë ngadalë nuk ka të ngjarë të ngrihen në majë në ndonjë vend.

shpejtësia e serverit

Pse? Sepse përdoruesit e uebit janë shumë të padurueshëm. Në fakt, studimet tregojnë se nëse një faqe nuk është ngarkuar në tre sekonda, përdoruesit ka të ngjarë të lundrojnë në kërkim të diçkaje më të shpejtë – dhe sa më e gjatë të jetë pritja, aq më shumë njerëz do të humbni.

Si rezultat, SiteGround merr shpejtësinë e sitit seriozisht. Dhe zhvilluesit e tyre të ekspertëve janë gjithmonë duke punuar në teknologji të re për të ndihmuar në përmirësimin e kohës së ngarkesës në sit – dhe kjo tregon.

teknologjia e shpejtësisë

Këtu janë disa nga teknologjitë specifike që ato përdorin për të garantuar kohë të shpejtë ngarkimi për klientët e tyre:

 • Infrastruktura e SiteGround është mundësuar nga Google Cloud me ruajtje të vazhdueshme SSD dhe rrjet ultra të shpejtë.
 • Drives të ngurta të shtetit (SSD) janë deri në një mijë herë më shpejt se disqet e rregullt. Të gjitha bazat e të dhënave dhe faqet e pritura nga SiteGround përdorin SSD për ruajtje.
 • Teknologjia e serverëve NGINX në internet ndihmon të shpejtoni kohën e ngarkimit për përmbajtje statike në faqen tuaj të internetit. Të gjitha faqet e klientëve të SG përfitojnë nga teknologjia e serverëve NGINX në internet.
 • Caching në internet luan një rol kryesor në ngarkimin e përmbajtjes dinamike nga faqja e internetit tuaj. Ata kanë ndërtuar mekanizmin e tyre të ruajtjes, SuperCacher, i cili mbështetet në përfaqësuesin e kundërt të NGINX. Rezultati është ngarkimi më i shpejtë i përmbajtjes dinamike dhe optimizimi më i mirë i shpejtësisë së faqes në internet.
 • falas Rrjeti i Dorëzimit të Përmbajtjes (CDN) dhe HTTP / 2 dhe PHP7 serverët e aktivizuar ndihmojnë të shpejtojnë kohën e ngarkimit në të gjithë botën duke e bërë përmbajtjen tuaj më të arritshme.
 • Ishte hosti i parë në internet që u lëshua PHP 7.3 (24 Tetor 2018)

Përveç të gjitha më lart, ata kryejnë azhurnime të rregullta të teknologjisë së tyre për të siguruar që faqet që ata presin nuk mbeten, sepse nuk kanë vazhduar me ndryshimet teknologjike. Rezultati është koha më e shpejtë e ngarkimit në dispozicion.

siguri

Duket sikur zor se kalon një ditë pa lajme për ndonjë shkelje të re të sigurisë në internet. Individët, korporatat, madje edhe entitetet qeveritare janë viktimizuar.

E vërteta është, siguria është një shqetësim kryesor për këdo që zotëron një faqe në internet.

veçoritë e sigurisë

SiteGround ofron disa nga siguritë më të besueshme në dispozicion. Do të duhet të bëni pjesën tuaj në ruajtjen e sitit tuaj të sigurt, por këtu janë disa nga këto karakteristikat e sigurisë që i bëjnë ato unike.

 • Izolimi i sitit siguron që faqja juaj të mos ndikohet negativisht nëse ka një shkelje të sigurisë së njërës prej siteve të tjerë në serverin tuaj. Mendoni se si një firewall pritës që mbron faqen tuaj nga hakerat.
 • Të gjithë serverët e tyre mbështesin Teknologji HTTP / 2, që është opsioni më i sigurt në dispozicion. Shumë pritës në internet janë mbrapa në këtë fushë, por jo SG.
 • Të gjithë klientët e tyre marrin përfitimin e tyre firewall i aplikacionit në internet (WAF), i cili mbron nga shkeljet e sigurisë dhe azhurnohet rregullisht.
 • Arna aktive u dërgohen të gjithë klientëve kur shfaqen kërcënime të reja.

Ata gjithashtu vrapojnë rregullisht skanimet e virusit dhe malware në faqen tuaj dhe dërgoni raporte për t’ju njoftuar për rezultatet, kështu që gjithmonë e dini se çfarë po ndodh me faqen tuaj të internetit. Kjo është një nga gjërat që përdoruesit e duan për shërbimin e tyre të mbajtjes në internet.

Në vitin 2018, SiteGround ishte jashtëzakonisht i suksesshëm në mbajtjen e faqeve të klientëve të siguruar mirë. Ata iu përgjigjën 3 herë më shumë kërcënimeve në krahasim me vitin e kaluar. Statistikisht, ata:

 • Shkroi 250 rregulla të reja të zjarrit me porosi
 • Shtuar 125 module të kernelit livepatch
 • Zbutën 186 sulmet e DDOS-it
 • Ndaluar 7 milion sulme me forcë brutale
 • Ndaluar 160M kërkesa të botëve të këqija drejt vendeve të klientit
 • çdo ditë me zgjidhjen e tyre anti-bot të AI

Ndihma për klientët

Një shërbim pritës mund të ketë teknologji më të lartë dhe siguri të mirë, por për shumicën e njerëzve, është ajo që ndodh kur gjërat shkojnë keq, që kanë më shumë rëndësi.

cicërimë klienti

SG është një kompani që krenohet me mbështetjen e klientit. Ata e bëjnë shërbimin ndaj klientit një përparësi dhe kjo tregon në rishikimet e tyre dhe përmes besnikërisë së klientëve të tyre.

mbështetja e klientit

Fakti është se kohët e reagimit të tyre i lënë konkurruesit e tyre në pluhur.

Konkurrenti i tyre i afërt ka një kohë mesatare të përgjigjes për një biletë mbështetje prej 44 minutash – por koha e përgjigjes së SiteGround është vetëm tetë minuta.

Ata ofrojnë tre mënyra për të marrë mbështetje:

 • Sistemi i bisedës live do t’ju marrë një përgjigje të menjëhershme dhe është në dispozicion 24 orë në ditë
 • Në të njëjtën mënyrë, mbështetja telefonike ka staf rreth orës dhe do t’ju marrë një përgjigje të menjëhershme
 • Dorëzimi i një bilete do t’ju përgjigjet në më pak se 10 minuta – dhe kjo kohë e përgjigjes është edhe më pak nëse keni paguar për një nga shërbimet e tyre parësore

Në vend që të prisni orë të tëra (ose edhe ditë) për ndihmë me faqen tuaj, mund të mbështeteni tek ky host i uebit për t’ju dhënë një përgjigje në kohë. Sigurisht, kjo do të thotë që ju mund të kaloni në të njëjtat shërbime të shkëlqyera për përdoruesit e faqes tuaj.

SiteGround duke mbajtur WordPress

Siç u përmend më herët, WordPress është CMS më e popullarizuar në botë. Përveç fuqizimit vetëm nën 30% 33% të të gjitha faqeve të Internetit, është gjithashtu përgjegjës për ofrimin e sa më shumë që 60% të përmbajtjes së internetit në të gjithë botën.

instalim automatik i wordpress

Kjo është arsyeja pse me SiteGround, ju merrni menaxhoi hostimin e WordPress me të gjitha planet e pritjes, së bashku me një ton karakteristikash të shkëlqyera:

siteground menaxhuar mjetet e WordPress hosting

Këtu janë disa nga karakteristikat e tij më të mira të lidhura me WordPress:

 • Të gjitha planet vijnë me mbajtjen e menaxhuar plotësisht të WordPress.
 • Përditësimet e rregullta, automatike të WordPress sigurojnë që gjithmonë të keni versionin e fundit të WordPress. Ky opsion është përfshirë në të gjitha planet.

menaxhuar WordPress hosting

 • Përditësimet automatike të shtojcave të instaluara të WordPress janë gjithashtu në dispozicion në të gjitha planet.
 • Ekipi ruan vëmendjen ndaj dobësive të WordPress dhe shkruan azhurnimet WAF firewall për t’ju mbrojtur prej tyre.
 • Teknologjitë e tyre të shpejtësisë, të cilat u përshkruan më lart, janë drejtuar posaçërisht për t’i ndihmuar faqet e WordPress të ngarkojnë sa më shpejtë.

Ju gjithashtu duhet të përfitoni nga shtojca e tyre ekskluzive SuperCacher, e cila është një shtesë e integruar e caching që rrit numrin e hiteve që faqja juaj mund të trajtojë. Kjo do të thotë që faqja juaj do të ngarkohet më shpejt, edhe kur keni përvojë të një trafiku të papritur të faqes.

supercacher në terren

Mbani në mend se plani i StartUp-it vjen vetëm me memorje statike dhe që vijnë me memorje statike, dinamike dhe Memcache.

Këtu është një shpjegim i dallimeve.

Ndërsa WordPress është fokusi i tyre kryesor – që ka kuptim, duke pasur parasysh mbizotërimin e tregut të WordPress – ato janë gjithashtu një partner i rekomanduar për të dy sistemet e menaxhimit të përmbajtjes Joomla dhe Drupal.

Karakteristikat e listuara më lart i bëjnë ata të preferuarit e të dy individëve dhe kompanive që duan sigurimin e 99,99% në kohën e duhur, ngarkimin e shpejtë të faqes, sigurimin më të lartë dhe shërbimin më të lartë të klientëve.

Koha e ngarkesës & Testi i Uptime

Gjatë dy muajve të fundit, kam monitoroi dhe analizoi kohëzgjatjen, shpejtësinë dhe performancën e përgjithshme të faqes time të testimit të pritur në SG.

Faqja ime e provës ka pasur një kohëzgjatje mesatare prej 99,99%, që është 0.2% më e mirë se standardi i industrisë 99.79%, që është ajo që ata u premtojnë klientëve të tyre, dhe një mesatare e kohës së ngarkimit të faqeve prej nën 1 sekondë.

 • Janar 2018 mesatare: 100% – Koha e ngarkesës mesatare të faqes: 750 ms
 • Shkurt 2018 mesatare: 99.99% – Koha e ngarkesës mesatare të faqes: 730 ms
 • Mars 2018 mesatare: 100% – Koha e ngarkesës mesatare të faqes: 760 ms
 • Prill 2018 mesatarja: 100% – Koha e ngarkesës mesatare të faqes: 720 ms
 • Maj 2018 mesatare: 100% – Koha e ngarkesës mesatare të faqes: 700 ms
 • Qershor 2018 mesatare: 99.99% – Koha e ngarkesës mesatare të faqes: 790 ms
 • Korrik 2018 mesatarja: 100% – Koha e ngarkesës mesatare të faqes: 705 ms
 • Gusht 2018 mesatare: 100% – Koha e ngarkesës mesatare të faqes: 815 ms
 • Shtator 2018 mesatare: 99% – Koha e ngarkesës mesatare të faqes: 700 ms
 • Tetor 2018 mesatare: 100% – Koha e ngarkesës mesatare të faqes: 780 ms
 • Nëntor 2018 për kohën e gjatë: 99.95% – Koha e ngarkesës mesatare të faqes: 830 ms
 • Dhjetor 2018 mesatare: 100% – Koha e ngarkesës mesatare të faqes: 790 ms
 • Janar 2019 mesatare: 100% – Koha e ngarkesës mesatare të faqes: 720 ms

Pro dhe kundër Kundër faqes

Karakteristikat që ata ofrojnë klientëve të tyre në web hosting janë mbresëlënëse, por mbulimi i aspekteve teknike të shërbimit të tyre nuk ju jep me të vërtetë një ide se çfarë zgjedhja e SiteGround mund të bëjë për ju në një nivel praktik.

Duke pasur parasysh këtë, le të shohim disa nga të mirat dhe të këqijat në botën reale të përdorimit të kësaj kompanie pritëse. Siç do ta shihni, ka shumë më tepër pro se të këqijat – gjë që nuk është për t’u habitur duke pasur parasysh angazhimin e tyre për përsosmëri.

Të mirat e SiteGround

Të mirat e përdorimit të SiteGround për të pritur faqen tuaj të internetit janë të pamohueshme. Kjo është një kompani që krenohet me shërbime të shkëlqyera – dhe kjo tregon.

Garancia e Uptime e faqes SiteGround

Nëse keni kaluar ndonjë kohë në të gjitha blerjet për një host në ueb, jeni njohur me rëndësinë e kohës. Përqindja në kohë e një kompanie pritëse ju tregon se sa shpesh, mesatarisht, mund të prisni që faqja juaj e internetit të jetë “poshtë” ose e padisponueshme.

uptime

’Shtë e pamundur që çdo shërbim pritës të kërkojë 100% në kohë pasi ka shumë ndryshore në lojë për të qenë të sigurt që nuk do të ketë asnjëherë ndërprerje. Megjithatë, ata e bëjnë garantoni një kohë 99,99%.

Impressiveshtë mbresëlënëse nga çdo standard, dhe ata i përkasin asaj. Ata përdorin program monitorimi që i njofton ato menjëherë kur ka ndërprerje dhe funksionon shpejt për të zgjidhur çdo çështje.

Për ta parë këtë në perspektivë, 99.99% në kohën e duhur do të thotë që faqja juaj mund të jetë poshtë për katër orë në çdo periudhë gjashtë muajsh.

Përqindjet e tyre në kohë janë vërtet mbresëlënëse. Mesatarja e tyre e përgjithshme është 99.99% në kohë, dhe një vështrim në faqen e tyre të internetit në Prill të 2017 zbuloi:

 • Një mesatare mesatare mujore për 30 ditët e kaluara prej 99,999%
 • Një kohëzgjatje mesatare vjetore për 365 ditët e kaluara prej 99.996%

Në terma praktikë, klientët e tyre vështirë se duhet të shqetësohen për uebfaqet e tyre që nuk janë në dispozicion.

Koha e ngarkesës së SiteGround

Unë kam folur tashmë për teknologjinë e shpejtësisë që ata përdorin për të minimizuar kohën e ngarkimit për faqet e WordPress, por çfarë do të thotë në terma praktikë?

cicërimë

Më parë, përmenda që shumica e përdoruesve të Internetit do t’i japin një faqe tre sekondash për t’u ngarkuar para se të konsiderojnë lundrimin. Nuk është shumë kohë, kështu që nëse doni të qëndroni në vizitorët e faqes tuaj, koha juaj e ngarkesës duhet të jetë shumë e shpejtë.

koha e ngarkesës dhe performanca e serverit

Faqet e pritura në SiteGround kanë një kohë mesatare të ngarkesës 1.3 sekonda për faqe. Kjo është shumë e shpejtë dhe flet për efikasitetin e teknologjisë së shpejtësisë që përdor kompania.

Koha e reagimit të serverit SiteGround

Një tjetër pro i qartë është se ka shumë herë të shpejtë të reagimit të serverit. Koha e përgjigjes së serverit është një masë se sa kërkon kohë që serveri të dorëzojë të gjithë elementët e faqes tuaj në shfletuesin e një përdoruesi.

SiteGround ka raste ekstremisht të shpejtë të reagimit të serverit mesatarisht rreth 190 milisekonda për një periudhë gjashtë muajsh. Kjo do të thotë që, pavarësisht se ku ruhen të dhënat tuaja, informacioni në faqen tuaj – të dhëna statike dhe të dhëna dinamike – mund të dorëzohen në shfletuesin e një përdoruesi pothuajse menjëherë.

Pse ka rëndësi kjo? Përsëri, ajo ka të bëjë me përvojën e përdoruesit. Ju dëshironi që njerëzit që vizitojnë faqen tuaj të kenë sa më pak kohë të jetë e mundur të konsiderojnë lundrimin larg. Kur serveri juaj përgjigjet shumë shpejt, siç bëjnë serverët e tyre, përdoruesit tuaj ka të ngjarë të qëndrojnë në faqen tuaj.

Qendrat e shumta të të dhënave

Një pjesë e arsyes që koha e përgjigjes së serverit të tyre është kaq e shpejtë është se ata u ofrojnë klientëve të tyre qasje qendra të shumta të të dhënave të vendosura në vendet strategjike në të gjithë botën.

Kur regjistroheni, ju jepet mundësia të zgjidhni vendndodhjen tuaj të preferuar të serverit.

qendrat e të dhënave

Ndërsa shpejtësitë e shpërndarjes së të dhënave si një e tërë janë rritur në mënyrë të konsiderueshme me kalimin e viteve, distanca fizike midis një përdoruesi dhe serverit mund të ndikojë në kohën e ngarkimit.

Për të adresuar atë çështje, ata kanë qendra të të dhënave në:

 • Amsterdam
 • Çikago
 • Londër
 • milan
 • Singapore

Kur regjistroheni në shërbimet e pritjes, ju keni mundësinë të zgjidhni ku dëshironi të ruhen të dhënat tuaja.

Rezervime falas ditore

Ju e dini se sa e rëndësishme është për të kopjoni të dhënat në faqen tuaj të internetit. Nëse jo, rrezikoni të humbni të dhënat statike dhe të dhënat dinamike, disa prej të cilave mund të jenë të pazëvendësueshme.

siguri

Nëse e vendosni faqen tuaj me SG, do të duhet të siguroheni që të keni një sistem të rregullt rezervë, vetëm në rast se diçka ndodh në faqen tuaj. Sidoqoftë, në rast se kopjimi juaj dështon, ata të kanë mbuluar.

Ata kryejnë kopje rezervë ditore të të gjitha faqeve të internetit të klientëve të tyre në mënyrë që kopjimi juaj të dështojë ose ju duhet të kërkoni të dhënat tuaja për ndonjë arsye, ju mund të kontaktoni shërbimin e klientit dhe të merrni atë që ju nevojitet.

Ju merrni kopje falas të kopjeve ditore (vetëm një kopje rezervë në ditë në) të faqes suaj të internetit, si dhe një backup dhe restaurim në internet shërbim (nëse regjistrohesh për).

karakteristikat rezervë

Rezervat rezervë të hostimit janë si sigurimi i faqes në internet. Gabimet e përdoruesve, hacks, skedarët e fshirë, ose azhurnimet e faqes në internet kanë gabuar, të gjitha mund të zgjidhen menjëherë me një rivendosje rezervë.

 • Shikoni dhe menaxhoni kopje rezervë lehtësisht me mjetin e tyre të thjeshtë për t’u përdorur me një kopje rezervë me 1 klik
 • Krijoni dhe rivendosni kopjime në internet shpejt dhe me lehtësi me një klik
 • Shmangni humbjen e të dhënave për shkak të gabimeve në faqen e internetit
 • Eksperimentoni me azhurnimet në uebfaqe, të cilat mund t’i zhbërni shpejt

1-klikoni mjet për rivendosjen e kopjimit në cpanel

Ju mund të krijoni dhe rivendosni kopje rezervë menjëherë nga vetja, duke përdorur mjetin e rivendosjes së kopjimit me 1 klik, në cPanel të lehtë për t’u përdorur.

transparenca

Shtë e natyrshme të dëshironi që kompanitë nga të cilat blini të jenë transparente për ato që bëjnë dhe si e bëjnë atë. Particularlyshtë veçanërisht e rëndësishme kur do t’i besoni një kompanie me të gjithë përmbajtjen në faqen tuaj të internetit.

Ata kanë, për pjesën më të madhe, një rekord të shkëlqyeshëm me transparencë. Kur vizitoni faqen e tyre, do të shihni se ata shfaqin të dy përqindja e uptime mujore dhe përqindja e tyre vjetore e tyre kështu që ju mund të shihni se si po funksionojnë faqet e tyre.

Ata gjithashtu ofrojnë – pa pagesë – Adresat IP të të gjitha qendrave të tyre të të dhënave. Pse ka rëndësi kjo? Për shkak se ju lejon të provoni shpejtësinë e ngarkimit të faqes tuaj nga secila prej qendrave të të dhënave, kështu që ju mund të zgjidhni atë që do të japë përvojën më të mirë të përdoruesit për vizitorët e faqes tuaj.

planet dhe çmimet

Ata janë gjithashtu shumë të sinqertë për ato që përfshihen në secilin nga planet e tyre. Disa nga serverët me çmim më të lartë planifikojnë përdoruesit me vëllim të ulët për të siguruar kohë më të shpejtë të ngarkesës. Me SiteGround, gjithmonë do të dini se çfarë po merrni në këmbim të parave tuaja.

Arritja globale

Në tërësi, industria pritëse është shumë e përqendruar në Shtetet e Bashkuara, dhe kjo mund të jetë një problem për njerëzit që jetojnë në vende të tjera.

SiteGround është me qendër në Bullgari por ata kanë një perspektivë globale që i bën ata mjaft të arritshëm për kompanitë dhe individët në mbarë globin.

Për të filluar, ata do të pranojnë shumë monedha, duke përfshirë:

 • Dollarë amerikanë
 • Paund britanik
 • euro
 • Dollarë australianë

Ata gjithashtu kanë një faqe e dedikuar në gjuhën spanjolle dhe numrat falas të telefonit në vende të ndryshme. Ata gjithashtu ofrojnë emra domenesh specifikë të vendit, gjë që e bën të lehtë për kompanitë vendore të zgjedhin një emër domaini që është specifik për vendin e tyre. (FYI ata nuk ofrojnë më një emër domain falas kur regjistroheni.)

Siguria më e lartë

Ne folëm më herët për sigurinë e sitit, dhe një nga përfitimet më të mëdha të zgjedhjes së tyre për të pritur faqen tuaj është që ju do të keni paqen e mendjes të dini se faqja juaj mbrohet nga disa nga mjetet më të mira të sigurisë në dispozicion.

siguri

Përveç karakteristikave të integruara të sigurisë që përmendëm tashmë, mund të merrni një mori karakteristikash të tjera të sigurisë që mund të ndihmojnë në mbrojtjen e të dhënave tuaja – dhe përdoruesve tuaj.

 • Mjetet anti-spam, përfshirë SpamAssassin dhe SpamExperts, për të mbrojtur faqen tuaj nga spammers
 • Mundësia për të bllokuar adresa të caktuara IP (shumë e dobishme nëse i nënshtroheni një sulmi)
 • Një çertifikatë falas SSL (e disponueshme me plane të caktuara)
 • HackAlert, një shtesë prej $ 1 / muaj që do t’ju njoftojë menjëherë nëse faqja juaj është nën sulm
 • Leech Protect, një veçori që lejon administratorët e faqes tuaj të parandalojnë përdoruesit të japin ose postojnë fjalëkalimin ose informacionin e hyrjes
 • Mjeti i tyre falas i SiteCheck ju lejon të kontrolloni shpejt dhe lehtë faqen tuaj për malware për t’u siguruar që vizitorët tuaj janë të mbrojtur

Ata e marrin seriozisht sigurinë dhe kjo është një profesionist i madh, veçanërisht nëse faqja juaj ka një dyqan ecommerce ose mbledh ndonjë informacion privat nga përdoruesit.

Shërbimi ndaj klientit

Nëse jeni një zhvillues me përvojë në internet, mund të gjeni që keni pak nevojë për mbështetje të klientit. Sidoqoftë, për pjesën tjetër, është e rëndësishme të dimë se mund të marrim ndihmën që na nevojitet kur kemi nevojë.

mbështetja është e shpejtë

mbështetja zgjidh problemin tuaj

Mbështetja e klientëve të SiteGround është vërtet e pashembullt. Siç u përmend më herët, ju mund të përdorni qasje live ose mbështetje telefonike 24/7. Do të njoftoheni menjëherë se sa klientë janë përpara jush, dhe në shumicën e rasteve koha e pritjes është minimale.

E njëjta gjë është e vërtetë edhe për vendosjen e një bilete mbështetëse përmes faqes së internetit të tyre. Përfaqësuesit e tyre të shërbimit ndaj klientit janë miqësorë, të dobishëm dhe të durueshëm, duke i bërë ata një zgjedhje veçanërisht të mirë për individët dhe bizneset e vogla që kanë nevojë për ndonjë mbajtje dore.

Migrim falas në sit

Migrimi në uebfaqe është një telashe e madhe kur bëhet fjalë për ndërrimin e hosteve në internet. Një nga shumë gjërat e mira në lidhje me SiteGround është shërbimi i tyre falas i transferimit të faqes në internet.

Ky shërbim vlen jo vetëm për faqet e WordPress, por edhe platformat e tjera CMS si Joomla dhe Drupal, dhe natyrisht edhe faqet e internetit të vetme dhe faqet statike të HTML gjithashtu.

Shërbimi i transferimit të tyre përfshin një transferim falas të një faqe në internet (pavarësisht nga madhësia), si dhe transferimin e postës elektronike, llogaritë FTP, domenet shtesë për (për llogaritë e menaxhuara me cPanel).

shërbim falas për transferimin e faqes

 1. Regjistrohu për hostimin e SiteGround
 2. Hyni në Zonën tuaj të Klientit
 3. Klikoni në Skedën Mbështetëse

shërbim transferimi në internet

Shkoni poshtë poshtë tek seksioni “Ndihmësi i konfigurimit të faqes në internet”.

Plotësoni formularin e migracionit në uebfaqe dhe prisni që ato të kthehen tek ju. Do të mahniteni kur dini se procesi i transferimit të faqes tuaj WordPress në SiteGround është përfunduar brenda vetëm 24-48 orësh.

FYI…

Ata sapo kanë lëshuar një mjet të ri që ju lejon të transferoni me lehtësi një faqe WordPress nga çdo ofrues tjetër i hostimit tek ata. Ata e quajnë atë SiteGround Migrator.

plugin migrator i faqes në sit

Ju thjesht instaloni shtojcën e tyre të re Migrator në faqen tuaj WordPress për të filluar. Pasi ta bëjnë këtë, ata automatikisht do të transferojnë tërë faqen tuaj WordPress në fushën e destinacionit dhe dosjen që keni specifikuar më herët. Mësoni më shumë rreth këtij mjeti këtu.

Aktivizimi me një klikim i CDN Cloudflare

CDN e Cloudflare përfshihet falas me të gjitha planet, dhe në cPanel mundeni aktivizoni Cloudflare me vetëm 1 klik.

WordPress rekomandon të përdorni një CDN si Cloudflare në udhëzuesin e tyre për optimizimin e shpejtësisë.

Me vetëm një klikim në butonin “aktivizo”, rrjeti i shpërndarjes së përmbajtjes Cloudflare (CDN) do të mbajë në memorie përmbajtjen tuaj të internetit dhe do ta shpërndajë atë në qendra të shumta të të dhënave në të gjithë botën..

Cloudflare në cPanel

Tjetra, ju navigoni në skedari i cilësimeve dhe vendosni cilësimet e Cloudflare në caching agresive, minimizimi i burimeve statike, dhe aktivizo railgun për të shpejtuar lidhjen midis Cloudflare dhe serverit. Bërja e gjithë kësaj do t’i japë faqes tuaj kohën më të shpejtë të ngarkesës.

Kundërvajtjet e SiteGround

Asnjë kompani e mbajtjes së faqeve në internet nuk është e përsosur, dhe ka disa dobësi për t’u marrë parasysh përpara se të merrni vendimin për të përdorur SiteGround si hostin tuaj të internetit.

Kufijtë e ruajtjes së të dhënave

Gjëja e parë negative është se ato kanë kapele mjaft të ulëta në sasinë e të dhënave që mund t’i ruani në faqen tuaj.

Ka padyshim arsye të mira për këto kufizime. Sa më shumë klientë të dhëna ruajnë në serverët e tyre të përbashkët të pritjes, ka më shumë të ngjarë që ata të përjetojnë kohë të ngadalta të ngarkesës dhe kohë të reagimit të serverit.

Sidoqoftë, njerëzit që kanë faqe / video të rënda mund të kenë problem me kufizimet e tyre të ruajtjes. Ato shkojnë nga 10 GB në fund të ulët deri në 30 GB në fund të lartë. Kjo mund të jetë e mjaftueshme për shumicën e faqeve të bazuara në tekst.

Zgjidhja e vetme për këtë çështje të veçantë është të bëni supozimin më të mirë në lidhje me sa ruajtje do t’ju duhet për ta mbajtur faqen tuaj duke shkuar dhe më pas të shihni nëse një nga planet mund të strehojë nevojat tuaja për ruajtje.

 • StartUp: Magazinim 10 GB (rregull për shumicën e vendeve jo-CMS / jo WordPress të mundësuar)
 • GrowBig: Magazinim 20 GB (mirë për faqet e drejtuara nga WordPress / Joomla / Drupal)
 • GoGeek: 30 GB ruajtje (në rregull për ecommerce, si dhe faqet e drejtuara nga WordPress / Joomla / Drupal)

Përdorimi i tepërt i burimeve

Ata kanë diçka që ata e quajnë kompensim mujor prej “sekondash CPU për llogari”. Në thelb kjo kufizon sa burime lejohet të përdorë faqja juaj në muaj. Problemi i mundshëm këtu është nëse e kaloni këtë kufi rregullisht, atëherë ata mund ta vendosin faqen tuaj në pritje deri në muajin tjetër kur rivendosja e ndihmës tuaj mujore.

perdorimi i burimeve

Ata përshkruajnë kufijtë mujorë të burimeve në detajet e planit të tyre:

 • StartUp: I përshtatshëm për 10,000 ,000 vizita në muaj
 • GrowBig: I përshtatshëm për 25,000 visits vizita në muaj
 • GoGeek: I përshtatshëm për 100,000 visits vizita në muaj

Sidoqoftë, duhet të jeni të vetëdijshëm që një ngrirje e tepruar mund të ndodhë shumë më pak se 100k viza në planin GoGeek. Kështu që nëse faqja juaj e internetit tërheq trafik të konsiderueshëm, thoni më shumë se 3,000 vizitorë në ditë, atëherë edhe plani i GoGeek mund të mos funksionojë për ju.

Unë do të argumentoja se nëse merrni mijëra vizitorë në faqen tuaj në ditë, atëherë ju duhet të qëndroni larg planeve të përbashkëta të pritjes, pasi do të jeni më mirë me një plan të pritur ose cloud VPS (ata vijnë me shumë më shumë burime).

planet & çmimet

Ata ofrojnë tre plane të ndryshme për shërbimin e tyre të përbashkët të pritjes; Fillimi, GrowBig dhe GoGeek.

Plani Fillestar i SiteGround

rishikimi i planit të fillimit të terrenit

Plani StartUp fillon me vetëm 3,95 dollarë në muaj.

 • Pritëse vetëm në uebfaqe
 • ,000 10,000 vizita mujore
 • Hapësirë ​​në internet 10 GB
 • Karakteristikat thelbësore:
 • Ruajtja e SSD
 • Setup falas & transferimi i faqes
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave
 • 99.9 përqind garanci në kohë
 • Mbështetje teknike 24/7
 • Bandwidth i pakufizuar, email, baza e të dhënave
 • SSL falas & HTTP / 2
 • Rezervime falas ditore
 • CloudFlare falas CDN
 • Vetëm caching statike SuperCacher
 • PHP7 + OpCache
 • WordPress & Mjete Joomla
 • cPanel & Hyrje në SSH

StartUp është një plan mjaft fantastik në nivelin e hyrjes për fillestarët, por mund të organizoni vetëm një faqe në internet me këtë plan.

SiteGround GrowBig Plan

rishikim i planit për rritje

Përveç karakteristikave standarde që ju merrni në planin StartUp, plani i GrowBig ju jep memorje premium WordPress, mbështetje premium, kopje rezervë ditore dhe hyrje në një kopje rezervë të faqes premium dhe rivendosjen e shërbimit. Viti juaj i parë i çertifikatës Wildcard SSL është gjithashtu i përfshirë falas.

Plani i GrowBig fillon me 5,95 dollarë në muaj.

 • Pritini faqet e internetit të pakufizuara
 • ,000 25,000 vizita mujore
 • Hapësirë ​​në internet 20 GB
 • Të gjitha thelbësore + tipare premium:
 • Dinamik SuperCacher & caching i memkës
 • 30 kopje rezervë ditore
 • Mbështetje prioritare
 • Ruajtja e SSD
 • Certifikata SSL e Wildcard
 • rezervë & shërbimi i restaurimit
 • Burimet e serverit 2x
 • Burimet e bazës së të dhënave 2x
 • Burimet e emailit 2x

GrowBig është plani që ju rekomandojmë të regjistroheni. Ju mund të presni shumë faqe në internet dhe të merrni më shumë se 2x burime (duke rezultuar në një faqe më të shpejtë ngarkimi) sesa plani i StartUp.

Plan SiteGround GoGeek

rishikim i planit të gogeek-ut në sit

Me planin GoGeek, ju merrni të gjitha përfitimet e planeve StartUp dhe GrowBig, plus veçori geeky dhe 4x më shumë burime në krahasim me planin StartUp.

Plani GoGeek fillon me 11,95 dollarë në muaj.

 • Pritini faqet e internetit të pakufizuara
 • ,000 100,000 vizita mujore
 • Hapësirë ​​në internet 30 GB
 • Të gjitha thelbësore & prim + tipare geeky:
 • Dinamik SuperCacher & caching i memkës
 • 1-klikoni në skenimin e WordPress
 • SG-Git për krijimin e depove
 • Git të Para-Instaluar
 • Pajtueshmëri falas PCI
 • Kopje rezervë premium & shërbimi i restaurimit
 • Burimet e serverit 4x
 • Burimet e bazës së të dhënave 4x
 • Burimet e emailit 4x

Plani GoGeek është për uebfaqe të trafikuar rëndë ose me burime intensive. Ajo vjen me serverë 4x më të shpejtë sesa planet pritëse të StartUp.

çmimet e pritjes

Krahasimi i Planit të Pritjes

Cilin plan duhet të marr? Kjo është ajo që kjo pjesë synon të ju ndihmojë të zbuloni…

Dallimi kryesor midis planeve është se me StartUp mund të presësh vetëm 1 faqe në internet. GrowBig vjen me më shumë burime të serverit (= ngarkimi më i shpejtë i faqes në internet), gjithashtu merrni mbështetje përparësore, 30 kopje rezervë ditore (në vend të vetëm 1 me StartUp) dhe caching dinamike (në vend të vetëm caching statike me StartUp).

GoGeek plani vjen me 4 herë më shumë burime të serverit dhe ju mund të krijoni një sit skenë. Ju gjithashtu merrni kopje rezervë në faqen e internetit dhe rivendosni shërbimet, si dhe pajtueshmërinë falas për PCI.

Dëshironi të dini se cilat janë ndryshimet kryesore midis paketave StartUp, GrowBig dhe GoGeek?

Këtu është një krahasim i StartUp vs planit GrowBig, dhe Plani GrowBig vs GoGeek.

Planet StartUp, GrowBig dhe GoGeek të SiteGround janë me çmime të arsyeshme, por planet më të shtrenjta përfshijnë më shumë burime serveri.

StartUp SiteGround vs Rishikimi GrowBig

Të gjitha planet e pritjes së SiteGround janë me çmime të arsyeshme, por plani StartUp është plani më i lirë i ofruar. Ky është plani i nivelit të hyrjes dhe ai vjen me burimet dhe veçoritë më të pakta. Plani StartUp është që unë mendoj se është më i përshtatshmi për ata që duhet të kenë vetëm një faqe në internet, siç është një faqe interneti personale apo e vogël e biznesit ose blogu.

Një ndryshim kryesor midis planit StartUp dhe GrowBig është se me planin e dikurshëm që jeni lejohet vetëm të presë një faqe në internet (me planin GrowBig ju mund të organizoni uebfaqe të pakufizuara). Nëse keni ndërmend të ekzekutoni shumë faqe interneti në llogarinë tuaj të një hosti, plani i Fillimit duhet të jetë jo-jo.

Në të kundërt, plani i GrowBig është më i përshtatshëm për pronarët e bizneseve të vogla dhe blogerët që përdorin WordPress sepse e merrni 2 herë më shumë burime serveri dhe shumë më tepër karakteristika krahasuar me planin StartUp.

GrowBig ju lejon pritini shumë faqe në internet, përdorni Supercacher teknologji statike, dinamike dhe caching e memcache (StartUp ofron vetëm statike), dhe ju merrni një çertifikatë falas SSL për kartat e egra. Një veçori tjetër që i mungon planit të StartUp është kopjimi dhe rivendosja e funksionalitetit. Plani i GrowBig vjen me backup themelor dhe rivendosjen e shërbimeve.

Një tjetër ndryshim kryesor është se me planin StartUp ju merrni vetëm mbështetje standarde, krahasuar me atë të GrowBig mbështetje premium. Pra, nëse mendoni se do t’ju duhet pak mbajtje e dorës nga ekipi i tyre miqësor, i shpejtë dhe me njohuri, atëherë duhet të zgjidhni planin GrowBig..

rishikim i planit për rritje

Ju duhet të merrni parasysh zgjedhjen e planit GrowBig nëse:
 • Ju dëshironi të strehoni më shumë se vetëm një faqe në llogarinë tuaj të pritjes
 • Ju dëshironi 2x më shumë burime të serverit (d.m.th. një uebfaqe me ngarkim më të shpejtë)
 • Ju dëshironi 30 kopje rezervë ditore në vend të një kopje rezervë ditore që merrni me StartUp
 • Ju dëshironi mbështetje premium në vend të mbështetjes standarde që vjen me StartUp
 • Ju dëshironi 20 GB ruajtje në internet në vend të 10 GB që vjen me StartUp
 • Ju dëshironi të përdorni aksesin e tyre rezervë dhe të rivendosni shërbimin
 • Ju dëshironi caching statike, dinamike dhe memorie në vend të vetëm caching statike që vjen me StartUp
 • Ju dëshironi një çertifikatë falas për kartat e egra SSL për vitin e parë

SiteGround GrowBig vs Rishikimi GoGeek

Një ndryshim kryesor midis planit GrowBig vs GoGeek është burimet shtesë të serverëve që vijnë vetëm me këtë të fundit. GoGeek vjen me 4 herë më shumë burime serveri dhe më pak përdorues që ndajnë burimet e serverit. Kjo do të thotë që ju të merrni një uebfaqe me ngarkim të shpejtë kur të zgjidhni planin GoGeek.

Një tjetër ndryshim midis planeve është tiparet shtesë “geeky” që ju merrni vetëm me planin GoGeek. Një tipar i tillë është ambjentet e vënies në skenë të sitit, e cila ju lejon të kopjoni faqen tuaj të drejtpërdrejtë ose të provoni kodin dhe modelet e reja përpara se të publikoni ndryshime në faqen tuaj live. Një veçori tjetër është Git, i cili vjen para-instaluar që ju lejon të krijoni depo të faqes tuaj të internetit.

Më në fund GoGeek vjen me e tyre kopje rezervë në internet dhe rivendosja e shërbimeve, dhe pajtueshmëri falas PCI për të ndihmuar në ruajtjen e sitit tuaj të e-commerce.

rishikim i planit të gogeek-ut në sit

Ju duhet të merrni parasysh zgjedhjen e planit GoGeek nëse:
 • Ju dëshironi 4 herë më shumë burime serveri (d.m.th. një uebfaqe me ngarkim të shpejtë) dhe më pak përdorues që ndajnë burimet e serverit
 • Ju dëshironi të vendosni ambiente në mënyrë që të kopjoni faqen tuaj të drejtpërdrejtë ose të provoni kodin dhe modelin e ri përpara se të publikoni ndryshime në faqen tuaj live
 • Ju dëshironi 30 GB ruajtje në internet në vend të 20 GB që vjen me GrowBig
 • Ju dëshironi pajtueshmëri falas PCI për ta bërë faqen tuaj të tregtisë elektronike plotësisht PCI në përputhje
 • Ju dëshironi Git të instaluar paraprakisht, në mënyrë që të krijoni depo të faqes tuaj të internetit
 • Ju dëshironi rezervimin e tyre premium dhe rivendosjen e shërbimit, në vend të shërbimit themelor që vjen me GrowBig

Cili plan hosting është më i miri për ju?

Tani ju e dini se çfarë planesh ofrojnë ata dhe tani shpresojmë se jeni në një pozitë më të mirë për të zgjedhur planin më të mirë të përbashkët të pritjes për nevojat tuaja. Mos harroni se gjithmonë mund të përmirësoni më vonë në një plan më të lartë.

Bazuar në përvojën time, këtu është rekomandimi im për ju:

 • Unë rekomandoj që të regjistroheni me planin StartUp nëse keni ndërmend të drejtoni një të thjeshtë faqe statike ose HTML.
 • Unë rekomandoj që të regjistroheni me planin GrowBig (ky është plani që unë jam duke përdorur) nëse keni ndërmend të ekzekutoni një WordPress, Joomla ose ndonjë sit i mundësuar nga CMS.
 • Unë rekomandoj që të regjistroheni me planin GoGeek nëse keni ndërmend të drejtoni një faqe ecommerce ose nëse keni nevojë për skenimin e WordPress / Joomla dhe Git karakteristika.

Pyetje rreth faqes

Këtu do të gjeni përgjigje për disa nga pyetjet më të zakonshme.

Farë është SiteGround.com?

SiteGround është një kompani web hosting që ofron një gamë shërbimesh, nga pritja e përbashkët, pritja në re, hostimi i WordPress, VPS, dhe shitësi i shitësit, tek serverët e dedikuar dhe pritja e ndërmarrjeve. SiteGround u themelua në vitin 2004 dhe pret mbi 800,000 emra domain në të gjithë botën. Kompania është në pronësi të pavarur (SiteGround NUK është pronë e EIG) dhe selia e saj është e vendosur në Sofje, në Bullgari dhe ka qendra të të dhënave në Chicikago, Londër, Amsterdam dhe Singapor. Ata kanë një vlerësim A nga BBB. Uebfaqja zyrtare është www.siteground.com. Lexoni më shumë në faqen e tyre Wikipedia.

A ka SiteGround një garanci për kthimin e parave?

Po. Ata ofrojnë një garanci 30-ditore për kthimin e parave. Ju mund të anuloni shërbimin tuaj brenda 30 ditëve të para dhe do të merrni një rimbursim të plotë. Garancia për kthimin e parave nuk përfshin emrat e domain, cloud ose serverin e dedikuar të serverit.

Methodsfarë metodash pagese pranon SiteGround?

Ata pranojnë pagesa përmes kartave të kreditit si Visa dhe MasterCard, dhe madje mund të paguani përmes PayPal (megjithatë do t’ju duhet të keni ndihmë për të marrë lidhjen e pagesës së PayPal). Pagesat mund të bëhen për një, dy ose tre vjet më parë. Ju gjithashtu mund të paguani në baza mujore, megjithatë duke paguar mujore ju paguan një tarifë konfigurimi.

A duhet të zgjedh një vendndodhje të të dhënave?

Po, pas regjistrimit ju duhet të zgjidhni vendndodhjen e preferuar të qendrës tuaj të të dhënave. Ata kanë qendra të të dhënave në agoikago, Londër, Amsterdam dhe Singapor.

A ofron SiteGround migrim falas në uebfaqe?

Po, ata do të migrojnë një faqe interneti ekzistuese për ju, pa pagesë, pavarësisht se sa e vogël apo e madhe është faqja juaj. Dhe ata do ta bëjnë këtë pa ndonjë joproduktive. Shërbimi i tyre i migracionit në sit përfshin të gjitha llojet e faqeve të internetit, përfshirë faqet e internetit me WordPress dhe Joomla. Ju paraqisni kërkesën tuaj për migracionin në sitin tuaj në Zonën tuaj të Klientit. Nëse keni nevojë për ndihmë shtesë, ata ofrojnë mbështetje 24/7 për të ngritur shpejtësinë e faqes tuaj.

A do të bëjë SiteGround rezervë të faqes sime të internetit?

Po, plani i StartUp përfshin një kopje rezervë të faqes në ditë dhe planet e GrowBig dhe GoGeek kryejnë 30 kopje rezervë në ditë të faqes tuaj. GrowBig dhe GoGeek gjithashtu vijnë me një shërbim të restaurimit të faqeve me 1 klik. Ju gjithashtu mund të krijoni kopje rezervë manuale përmes cPanel në çdo kohë.

Cila është garancia në kohë e SiteGround?

SiteGround garanton një kohëzgjatje prej 99,99%. Nëse ata nuk e sigurojnë këtë, ata do t’ju japin një kredi llogari. Ju jeni në gjendje të monitoroni kohën e duhur nga brenda Zonës tuaj të Klientit.

Si mund të kontaktoj mbështetjen e sitit?

Nëse keni ndonjë problem me faqen tuaj të internetit ose keni nevojë për faturim ose ndihmë të llogarisë, mund t’i kontaktoni ata 24/7. Ata ofrojnë ndihmë të re në bord të llogarisë, transferime falas në uebfaqe dhe ndihmë të vazhdueshme në çdo kohë përmes postës elektronike / biletave (10 minuta kohë për përgjigje), biseda live (koha e përgjigjes së menjëhershme) ose telefonit (koha e përgjigjes së menjëhershme). Numrat e tyre të telefonit janë 1.866.605.2484 (SH.B.A.), 44.800.8620379 (UK), 61.1800.357221 (AU), 34.900.838.543 (Spanjë) ose 1.800.828.9231 (pjesa tjetër e botës).

A ofron SiteGround SSL dhe CDN?

Po. Të gjitha planet vijnë me një certifikatë falas SSL. Plani StartUp përfshin një Letër Encrypt SSL falas, ndërsa planet GrowBig dhe GoGeek vijnë me një çertifikatë falas Wildcard SSL. CDN falas nga CloudFlare është përfshirë gjithashtu me të gjitha planet.

A është SiteGround e mirë për hostimin e WordPress?

Po. Të gjitha planet vijnë me hostimin plotësisht të menaxhuar të WordPress që nënkupton azhurnime automatike dhe konfirmim thelbësor të WordPress, instalimin automatik të WordPress në konfigurimin e llogarisë, veçori të tilla si plugin caching SuperCacher, skenimin e sitit dhe shërbimin 100% falas të transferimit të faqes.

Ne krye te kesaj. Ata kane qene votoi mbajtësin # 1 të WordPress për dy vjet me radhë tani (sondazhi # 1 në sondazhin 2017 dhe # 1 në sondazhin e 2016 nga WPhosting Facebook Group). Dhe njihet mirë për përdorim në vende të ndryshme në vend, si Australia dhe Mbretëria e Bashkuar.

A vjen SiteGround me disqet e ngurta të shtetit (SSD)?

Po. Të gjitha planet vijnë me SSD. SSD, përveç NGINX, PHP7 dhe HTTP / 2 do të sigurojë që faqja juaj të ngarkojë shumë shpejt.

A kam nevojë për Skanuesin e faqes SG?

Nëse dëshironi mbrojtje shtesë. Skanuesi i faqes SG (i quajtur më parë HackAlert) është mundësuar nga Sucuri dhe është një sistem premium për zbulimin e malware dhe paralajmërimin e hershëm për të ndihmuar në mbrojtjen e faqes tuaj dhe kushton 19,80 $ në vit.

A janë të besueshëm vlerësimet e SiteGround në Reddit dhe Quora?

Po, Quora dhe Reddit janë të dy vendet e mira për të lexuar komente nga njerëz të vërtetë dhe klientë rreth tyre. Ju mund të gjeni vlerësime të mira për SiteGround në Reddit dhe Quora. Ju gjithashtu mund të lexoni rishikime në Yelp dhe TrustPilot.

Cila është alternativa më e mirë e SiteGround?

SiteGround është hosti i faqes që unë përdor për këtë sit dhe është kompania e mbajtjes së faqes në internet që unë rekomandoj. Por nëse jeni duke hulumtuar hostet në internet (të cilat ju rekomandoj të bëni) dhe po kërkoni alternativa të mira për SiteGround, atëherë këtu është lista ime e konkurrentëve. Unë besoj se alternativat më të mira për SiteGround janë A2 Hosting (karakteristika mjaft shumë identike por ofron teknologji disi më të shpejta / më të mira të shpejtësisë së serverit) dhe Hosting InMotion (përsëri shumë pothuajse të njëjtat tipare, por vjen me një emër domain falas dhe një politikë rimbursimi 90-ditor ). Bluehost është gjithashtu një alternativë e dukshme e SiteGround, rishikim Bluehost këtu

Ku mund të gjej një kod kuponi SiteGround?

Ju nuk do të gjeni një sepse ata nuk kanë mundësinë për të futur një kod promo. Pra, nëse keni gjetur një kod kuponi SiteGround në internet, atëherë është një i rremë. Sidoqoftë ata kryejnë promovime të ndryshme (zakonisht gjatë festave të mëdha si Black Friday) pasi që është koha e vetme kur ata ofrojnë promovime dhe çmime të zbritura.

Sa kushton pritja e SiteGround?

SiteGround ofron tre plane pritjeje të përbashkëta, plani më i lirë StartUp është 3,95 dollarë, GrowBig është 5,95 dollarë në muaj dhe GoGeek është 11,95 dollarë në muaj. Ata gjithashtu kanë 4 plane pritjeje cloud. hyrje plani është 80 dollarë në muaj, biznes është 120 dollarë në muaj, Biznes Plus është 160 dollarë në muaj dhe Fuqia super është 240 dollarë në muaj. Shkoni në faqen e tyre të internetit këtu për të mësuar më shumë rreth planeve dhe veçorive të tyre.

A është SiteGround një kompani e mirë pritëse?

Ata ofrojnë pritje të përbashkët, host WordPress, hosting WooCommerce, host cloud, serverë të dedikuar dhe plane pritjeje të ndërmarrjeve. Web-faqja e SiteGround është “punuar me kujdes” për të siguruar shpejtësinë e lartë të serverit, siguri të pakrahasueshme dhe 24/7 mbështetje të shpejtë dhe të ekspertëve. Këtu janë arsyet kryesore pse SiteGround është një host i mirë në internet për t’u regjistruar.

Shpejtësia dhe koha e duhur

Të gjitha planet e tyre të mbajtjes në internet vijnë me teknologjitë më të fundit të shpejtësisë siç janë Disqet SSD, NGINX, HTTP / 2, PHP7 dhe CDN pa Cloudflare falas. Me fjalë të tjera, nëse organizoni faqen e internetit tuaj me ta, ajo do të ngarkojë super shpejt!

Siguria e Pritjes

Ata e marrin seriozisht sigurinë dhe ofrojnë zgjidhje unike të sigurisë si psh rezervoni falas kopje ditore të faqes dhe rivendosni, skanimet e malware dhe certifikatat e mbrojtjes DDOS dhe SSL. Merrni shërbimet më të mira të sigurisë dhe rezervave duke përdorur zgjidhjet e tyre teknike brenda!

WordPress

Ata ofrojnë lehtësi përdorimi menaxhoi hostimin e WordPress në të gjitha planet e tyre, që do të thotë azhurnime automatike thelbësore të WordPress dhe patch, instalimi automatik i WordPress në konfigurimin e llogarisë, plus veçori të tilla si Shtojcë shtesë për caching SuperCacher, skenë në sit dhe shërbim 100% falas për transferimin e faqes. Ata gjithashtu ofrojnë hostimin e menaxhuar të WooCommerce në serverët në përputhje me PCI. Nuk është çudi që WordPress.org i miraton ato!

mbështetje

Ato ofrojnë industrinë kryesore ndihmë e re për llogari të re, transferime falas në internet dhe ndihmë dhe mbështetje e vazhdueshme në çdo kohë përmes telefonit, bisedës ose emailit. Nuk është çudi që ata vazhdimisht arrijnë gati 100% nivele të kënaqësisë së klientit!

Kështu që .. A ju rekomandoj SiteGround?

Po – Unë rekomandoj shumë SiteGround.

Sidomos tani që unë tani përdor SiteGround (Unë jam në planin GrowBig). Sepse mbaj mend, jo shumë kohë më parë vendosa ta lëviz këtë faqe tek ta.

Ata ofrojnë një shërbim shumë të përballueshëm dhe të besueshëm të mbajtjes në internet për faqen tuaj të internetit.

Ata kane nivele udhëheqëse të industrisë dhe mbresëlënëse, serverë të shpejtë, karakteristika të forta sigurie dhe shërbim të shkëlqyeshëm ndaj klientit që lënë konkurrencën në pasqyrën e pamjes së pasme.

Disa nga dobësitë e zgjedhjes së tyre si hosti juaj në internet, për mendimin tim, janë shumë më të mbizotëruara nga të rriturit.

Me kusht që faqja juaj të mos kalojë kufijtë e burimeve, mund të jeni të sigurt se faqja juaj do të ngarkojë shpejt, të jetë e disponueshme kur të keni nevojë për të, dhe do të jetë e sigurt për të mbrojtur të dhënat tuaja dhe privatësinë e vizitorëve tuaj.

Nëse jeni ende ulur në gardh për SiteGround, atëherë përfitoni nga ato 30 ditë garanci për kthimin e parave, do të thotë që mund t’i “provoni ato” dhe nëse nuk jeni të lumtur, atëherë do t’i merrni paratë tuaja.

SiteGround ofron një pritje të shkëlqyeshme që vjen e mbushur me karakteristika shtesë dhe ato zakonisht nuk janë hosti më i lirë i internetit atje.

Sidoqoftë, çmimet e tyre tani përputhen me disa nga konkurrentët më të lirë të pritjes në biznes (nga vetëm 3,95 $ në muaj, nga 11,95 $ në muaj).

NVENTOR 2018 UPDATE: Unë nuk jam më duke përdorur SiteGround për të pritur këtë faqe interneti. Unë tani jam me Cloudways. Unë nuk isha i kënaqur me SiteGround ose asgjë, është thjesht që Cloudways mund të trajtojë më mirë performancën pasi kjo faqe në internet vazhdon të rritet.

Shpalosja e FTC: Për t’ju marrë çmimin më të lirë të mundshëm, unë do të fitoj një komision nëse vendosni të blini përmes lidhjeve të mia të rishikimit të SiteGround.

Duke klikuar këtë lidhje, ju mund të strehoni faqen tuaj të internetit vetëm 3,95 dollarë në muaj (nga poshtë 11,95 dollarë në muaj).

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me