Rishikimi i Namecheap EasyWP

A po kërkoni një mënyrë të thjeshtë për të regjistruar, hostuar dhe menaxhuar faqen tuaj të internetit WordPress, por nuk jeni të sigurt se ku mund t’i merrni të gjitha ato nga një ofrues i shërbimit të lehtë? atëherë Pritësi i EasyecP WordPress i Namecheap mund të jetë një mundësi për ju.


Shikoni EasyWP.com

Nëse keni bërë disa gërmime përreth (të cilat duhet të bëni gjithmonë përpara se të merrni një vendim përfundimtar), ju mund të keni hasur Namecheap.

I njohur më së miri për të qenë një regjistrues i pavarur i emrave të domain-akredituar nga ICANN i themeluar në vitin 2000, Namecheap është menaxheri krenar i mbi 10 milion emrave të domain. Por më shumë se kaq, Namecheap pretendon të jetë një nga më e lehtë për t’u përdorur dhe ofruesit e hostimit të menaxhuar më të lirë të WordPress në botë (ne do të shohim në lidhje me atë në rishikimin tim të EasyWP më poshtë).

Duke klikuar këtë lidhje, ju mund të strehoni faqen tuaj të internetit vetëm 1 dollarë për muajin e parë (instaloni faqen e internetit 1x të WordPress të instaluar dhe gati për të shkuar).

Pasqyrë e rishikimit të Namecheap dhe EasyWP

 1. Shqyrtimi i Namecheap EasyWP

Këtu është imja me një përmbledhje të çmimeve të ndryshme dhe planeve për të zgjedhur.

 1. Të mirat dhe të këqijat e EasyWP

Këtu bëj një vështrim më të afërt në dhe. Sepse ka shumë gjëra të mira, por ka edhe negativë.

 1. Karakteristikat kryesore të Namecheap

Këtu në këtë pjesë do të mbuloj Namecheap dhe produktet dhe shërbimet e tjera që ata ofrojnë.

 1. A e rekomandoj EasyWP.com?

Këtu në përmbledhje po ju them nëse ose ka alternativa më të mira EasyWP atje.

easywp menaxhoi WordPress hosting

Dëshironi t’u siguroni pronarëve të faqeve të internetit më të fundit me cilësi të lartë domain dhe produkte pritës me çmime super konkurruese, Namecheap përpiqet të sigurojë shërbim yjor, siguri dhe mbështetje.

Por pyetja mbetet: është Namecheap lloji i ofruesit të pritjes që dëshironi të menaxhoni uebfaqen tuaj të WordPress?

Në fund të fundit, vetëm sepse ato ofrojnë shërbime të besueshme për emrin e domain nuk do të thotë se ato përputhen kur bëhet fjalë për mbajtjen në internet dhe menaxhimin e hostuar të WordPress.

Le të hedhim një vështrim.

Namecheap EasyWP WordPress Hosting (dhe Plane)

Namecheap ofron një shumëllojshmëri të planeve të pritjes për të përmbushur nevojat e të gjithë pronarëve të faqeve të internetit, pa marrë parasysh industrinë ose madhësinë.

Secili plan vjen me mjete të fuqishme për t’ju ndihmuar të arrini qëllimet tuaja, si dhe sigurinë e fortë për të mbrojtur të dhënat tuaja dhe të dhënat e vizitorëve të faqes tuaj.

rishikim easyecp i namecheap - menaxhimi i WordPress menaxhuar

Këtu keni një përmbledhje të planeve të shumëfishta të pritjes së Namecheap, duke filluar me atë që mendon se është më e mira: menaxhoi hostimin e WordPress.

Me mbajtjen e menaxhuar të WordCress të Namecheap, ju mund të merrni një pritje në internet për faqen tuaj në WordPress brenda sekondave. i quajtur EasyWP, ky shërbim pritës ju jep më së shumti gjithçka që ju nevojitet për të ndërtuar dhe mirëmbajtur faqen tuaj të internetit në WordPress.

Në këtë mënyrë ju mund të përqendroheni në gjëra më të rëndësishme si marketingun e markës tuaj, ndërtimin e një ndjekjeje më të madhe dhe sigurimin e më shumë shitjeve.

Kontrolloni se çfarë merrni kur përdorni EasyWP:

 • Garanci 99% e kohës
 • Instalimi i menjëhershëm i WordPress
 • Mundësuar nga Namecheap Cloud
 • SFTP dhe qasje në bazën e të dhënave
 • Fusha e përkohshme e EasyWP pa pagesë (për t’u përdorur deri sa të merrni fushën tuaj të regjistruar)
 • Mundësia e integruar e mirëmbajtjes
 • Rikthim i lehtë dhe rivendosni opsionet
 • Mbështetje për fushat e Namecheap
 • 24/7 Përkrahje Namecheap
 • Certifikatat SSL
 • Paneli i pronarit

Aktualisht ka tre plane të menaxhuara të WordPress të menaxhuara:

 1. Filluesi EasyWP: ky plan vjen me Ruajtje 10 GB SSD, 50K vizitorë / muaj, dhe fillon me $ 3,88 / muaj (muaji i parë është vetëm 1 $, 28.88 $ rinovim pas kësaj).
 2. EasyWP Turbo: ky plan vjen me Ruajtje 50 GB SSD, 200K vizitorë / muaj, dhe fillon me 7.88 $ / muaj (muaji i parë është vetëm 2 $, 68,88 $ rinovim pas kësaj).
 3. EasyWP Supersonik: ky plan vjen me Ruajtje 100 GB SSD, 500K vizitorë / muaj, dhe fillon me 11.88 $ / muaj (muaji i parë është vetëm $, 98.88 $ rinovim pas kësaj).

krahasimi i çmimit të lehtë

Nuk ka dyshim se janë ato çmime të mira. Edhe pse nuk ka asnjë mënyrë për të thënë se sa do të zgjasë kjo çmim shitje, pasi vetëm ditën tjetër çmimet në të gjitha planet e pritjes ishin të ndryshme.

Miratimet e Namecheap EasyWP

Namecheap është përdorur gjerësisht për shërbimet e emrave të domain për gati dy dekada. Por a do të thotë kjo shërbimet e ofruara të hostimit ofrojnë ndonjë gjë me vlerë?

cicërimë

EasyWP nuk është vetëm një nga ofruesit më të lirë të pritjes së WordPress rreth, por gjithashtu një nga më të shpejtë:

hosting i shpejtë i shpejtë

Këtu keni një vështrim në disa nga arsyet më të mira për të marrë në konsideratë përdorimin e web hosting të Namecheap.

1. vlerë e madhe për para

Mund të jetë e vështirë për të qëndruar në buxhet kur lëshoni një uebfaqe të re, edhe kur bëhet fjalë për mbajtjen në internet. Dhe ndërsa ka disa ofrues të vërtetë të shkëlqyeshëm atje, disa janë shumë të shtrenjtë për t’u përdorur.

easywp menaxhoi planet e pritjes së wp (vjetore)

Me Namecheap, ju merrni të gjitha bazat që duhet të vijnë me një ofrues të pritjes dhe për një çmim shumë të ulët.

Nuk ka shumë pritës të menaxhuar të WordPress atje të gatshëm të ofrojnë gjëra të tilla si kopje rezervë rutinore, çertifikata falas SSL dhe mbështetje 24/7 për aq të ulët sa Namecheap bën.

Dhe për ta arritur atë, çmimi i rinovimit për web hosting-in e Namecheap është akoma me të vërtetë i lirë. Themimi i lirë është, pa dyshim, gjëja më e mirë në lidhje me EasyWP!

2. Paneli i lehtë për t’u përdorur

Shumë njerëz mund të mos e pëlqejnë faktin që planet e menaxhimit të programeve të menaxhuara të Namecheap vijnë me një tabelë pronësie, në krahasim me cPanel standarde.

Por fakti është, EasyWP pulti ka një set të thjeshtë që është i lehtë për t’u përdorur.

pult i lehtë për t’u përdorur

Thënë kjo, nëse vendosni të përdorni ndonjë plan tjetër të pritjes së Namecheap, do të keni qasje në cPanel popullor për menaxhimin e faqes tuaj, e cila është gjithmonë e mirëpritur në mesin e atyre që janë përdorur për të përdorur atë panel standarde të menaxhimit.

Fillimi me EasyWP nuk mund të ishte më i lehtë.

3. Konfigurimi i menjëhershëm i WordPress-it

Fakti që Namecheap instalon WordPress në faqen tuaj menjëherë (me një klik të thjeshtë) është i shkëlqyeshëm.

konfigurimi i wordpress i lehtë

Ky proces i thjeshtë parandalon që pronarët e faqeve të reja të bëjnë gabime, shpejtojnë procesin e ndërtimit të faqes dhe vendos një themel të mirë që nga fillimi.

4. Rezervime të thjeshta dhe azhurnime të sigurisë

Pasja e një kopje rezervë të faqes tuaj në çdo kohë zvogëlon kohëzgjatjen në rast se ndodh diçka. Ai gjithashtu bën që rikthimi i gjithë punës suaj të lehtë dhe jeta juaj të jetë më pak stresuese (nga të cilat mund të përfitojnë të gjithë!).

kopje rezervë të lehtë për wordpress

Pavarësisht nëse doni të mbështeteni në kopjet rutinore të Namecheap-it, ose t’i kryeni ato manualisht, Namecheap e bën kopje rezervë të faqes tuaj për të bërë qoftë në tastierën cPanel ose EasyWP (në varësi të planit të hostit që përdorni).

5. Zgjidhja e Ndërtuar e Caching-it

Namecheap dëshiron të sigurojë që shpejtësia dhe performanca e faqes suaj të internetit është më e mira që mund të jetë. Kjo është arsyeja pse të gjitha planet e menaxhuara të WordPress të menaxhuara vijnë me shtojcën e instaluar paraprakisht EasyWP.

Easywp ndërtuar në caching

caching të integruar zgjidhja trajton faqen, objektin dhe caching të bazës së të dhënave, kështu që nuk keni nevojë.

6. Shërbime falas CDN

Një CDN është jashtëzakonisht e dobishme për shpërndarjen e përmbajtjes së menjëhershme të faqes për vizitorët që vijnë në faqen tuaj. Duke përdorur një rrjet të serverëve të vendosur në të gjithë botën, kur dikush klikon në faqen tuaj të internetit, serveri i vendosur më i afërt gjeografikisht jep përmbajtjen.

me CDN falas e EasyWP shërbimi, procesi i shkallëzimit dhe përshpejtimit të faqes tuaj të internetit nuk ka qenë kurrë më i drejtpërdrejtë ose intuitiv. Mund të shtoni CDN në domenin tuaj në më pak se pesë minuta. EasyWP-së Supersonik CDN përfshin

 • Analizë në kohë reale.
 • Mbështetje e gjeneratës tjetër HTTP / 2.
 • 45 lokacione të serverëve me performancë të lartë.
 • Monitorimi i performancës globale të internetit.
 • Firewalls të aplikacionit në internet për mbrojtje paraprake të sulmit.
 • Falas SSL Dedikuar për planet e paguara.

7. Garancia e kthimit të parave 30-ditore

Gjithmonë ka disa siguri kur ofruesi i hostit që ju zgjidhni të shkoni me ka një garanci kthimi të parave.

Në fund të fundit, nëse një kompani është mjaft e sigurt se ju do ta pëlqeni planin e hostimit që ju zgjidhni, duhet të ketë një rimbursim nëse për ndonjë arsye nuk jeni i lumtur.

Namecheap ofron një garanci të kthimit të parave 30-ditore në të gjitha planet e menaxhuara të WordPress.

Duke klikuar këtë lidhje, ju mund të strehoni faqen tuaj të internetit vetëm 1 dollarë për muajin e parë (instaloni faqen e internetit 1x të WordPress të instaluar dhe gati për të shkuar).

Kundërvajtjet e Namecheap EasyWP

Megjithëse Namecheap duket se ka gjithçka që ju mund të kërkoni në një host në internet, le të hedhim një vështrim në disa nga dobësitë:

1. Garancitë e paqarta Uptime

Kur dëgjoni planet e përbashkëta të Namecheap të pritjes të ketë një garanci 100% në kohë, ose edhe planet e menaxhuara të WordPress të menaxhimit kanë një garanci 99.9% në kohë, ju prisni që kohëzgjatjet do të përputhen me garancitë.

Kohëzgjatja e EasyWP është e mirë, por nuk është perfekte. Namecheap premton 100% në kohë, por kjo vlen për kohën e duhur të serverëve të tyre, jo faqja juaj të ketë një 100% kohë. Këtu janë kohëzgjatjet mesatare për 6 muajt e fundit:

 • Prill 2019: 99.86%
 • Mars 2019: 99.87%
 • Shkurt 2019: 99.91%
 • Janar 2019: 99.89%
 • Dhjetor 2018: 99.91%
 • Nëntor 2018: 99.57%

Siç mund ta shihni, kohëzgjatja nuk është as afër 100%. Dhe ja ku është kapja. Namecheap premton se serverët e saj do të funksionojnë 100% të kohës – jo faqja juaj e internetit, siç besojnë shumë njerëz.

Ky koncept i njëjtë mund të zbatohet në çdo plan të mbajtjes në internet që përdorni, pavarësisht nëse ai do të ndahet, VPS, apo edhe të menaxhuar WordPress hosting.

2. Shtojca të bllokuara

Meqenëse shtojca EasyWP është e instaluar automatikisht në të gjitha faqet e internetit të EasyWP WordPress, dhe ajo trajton tre nivele të caching të përparuar, Namecheap ka krijuar një lista e shtojcave që nuk lejohen të përdorin.

Kjo listë e shtojcave të ndaluara mendohet se ndikojnë negativisht në shpejtësinë dhe performancën e faqes tuaj dhe përfshin shumë programe të njohura të caching WordPress si WP Rocket dhe W3 Total Cache.

shtojca të ndaluara

Kjo listë e bllokuar e programeve përfshin edhe shtesa të tjera të njohura:

 • Butona të Lehta për Ndarje Sociale
 • Optimizuesi i Imazhit EWWW
 • Postime të ngjashme
 • Raketë WP
 • WP Super Cache

Ju mund të shihni një listë të plotë të shtojcave të ndaluara dhe arsyet e tyre’nuk lejohet këtu.

Vetëm mos harroni, nëse përdorni programe të thjeshta Namecheap EasyWP, nuk do të mund të përdorni asnjë prej shtojcave të ndaluara, pavarësisht sa ju pëlqejnë ato.

3. Kufijtë e faqes në internet

Deri tani, ata që dëshirojnë të përdorin hostec WordPress-in e menaxhuar të Namecheap janë i kufizuar në 1 instaluar WordPress. Nëse doni të strehoni më shumë se një faqe në WordPress me Namecheap, do të duhet të blini pajtime shtesë EasyWP.

Adddo shtesë e re e faqes në internet do t’ju kthejë 29,99 $, e cila mund të kthejë shpejt hostimin e lirë të WordPress në një pritje të shtrenjtë të WordPress, nëse keni faqe të shumta që kanë nevojë për shërbime pritëse.

Kjo nuk është me të vërtetë një gjë e keqe, por paralajmërohuni nëse qëllimi juaj është të organizoni shumë faqe WordPress me EasyWP, atëherë duhet të paguani për çdo shtesë në internet.

4. Mungesa e mbështetjes telefonike

Megjithëse mund të mos ketë rëndësi për disa njerëz, ia vlen të përmendet se Namecheap nuk u ofron klientëve mbështetje telefonike.

Kjo do të thotë që kur të keni një problem, ju nuk mund të flisni me dikë për këtë, dhe jeni në mëshirën e biletave të tavolinës së ndihmës dhe orarit të bisedës live.

Shtuar kësaj, unë nuk jam i impresionuar me mbështetjen e bisedës live. Unë bëra një pyetje të thjeshtë: A e marr ndërtuesin e faqes në internet me EasyWP të menaxhuar me WP apo është kjo vetëm për planet e përbashkëta të pritjes?

chat live

Menjëherë, përgjigjja ishte ju lutem më jepni 3-5 minuta për të parë kërkesën tuaj. Në krahasim me sistemet e tjera të mbështetjes së bisedave të drejtpërdrejta me të cilat kam bashkëvepruar, kjo nuk është një shenjë e mirë.

Askush nuk duhet të presë kaq gjatë për një përgjigje të një pyetje të thjeshtë, veçanërisht kur kaq shumë konkurrentë atje kanë përgjigje për gjithçka menjëherë.

Gjatë bisedës sime, unë ndoqa një pyetje tjetër të thjeshtë në lidhje me fushën e përkohshme të EasyWP që vjen me hostimin e menaxhuar të WordPress.

koha e përgjigjes së bisedës live

Përsëri, unë u “ndalova” (vetëm dy minuta pasi bëra pyetjen) që do të thotë për mua personi me të cilin bisedova nuk ka ide se si t’i përgjigjet pyetjeve të mia. Kjo mund të bëhet irrituese shpejt nëse keni shumë pyetje.

Karakteristikat kryesore të Namecheap

Namecheap është një kompani me shumë aspekte që u ofron klientëve të saj një ton mjetesh dhe shërbimesh të ndryshme.

Plane të Tjera të Pritjes së Namecheap

Namecheap gjithashtu ka plane të tjera pritëse për ata që kanë nevoja të ndryshme. Le të hedhim një vështrim të shpejtë.

Ndarja e përbashkët

Me një garanci 100% në kohën e duhur, një cPanel të azhurnuar dhe një Ndërtues të ri të Uebfaqeve, duke krijuar një faqe interneti të ngritur nga faqja e parë dhe menaxhimi i tij nuk ka qenë kurrë më e lehtë. Mund të presësh gjithashtu veçori të tilla si një çertifikatë falas SSL, kopje rezervë rutinore të faqes dhe mbi 100 aplikacione të integruara me një instalim me një klik.

Mbani në mend, Ndërtuesi i Uebfaqeve konsiderohet një sistem i menaxhimit të përmbajtjes, jo një mjet i integruar. Kjo do të thotë që ju nuk mund të përdorni ndërtuesin e faqes në një faqe WordPress, siç u shpjegua për mua gjatë një seance bisede live. Kjo nuk është e qartë në faqen e internetit dhe mund të shkaktojë konfuzion.

Planet e përbashkëta të pritjes fillojnë me 2.88 dollarë për një muaj ($ 9.88 për vitin).

Reseller Hosting

Pritini faqet e internetit të shumëfishta ose bëhuni një shitës dhe tregtoni markën tuaj me planin e hostimit të shitësit të Namecheap. Shijoni karakteristika të tilla si gjerësia e bandës së palodhur të D + GB, cPanel falas dhe WHM, mjetet e shitësit (platforma e faturimit WHMCS, programi shitës SSL, mjetet e marketingut me etiketa të bardha) dhe serverat anonimë në mënyrë që klientët tuaj të mos mësojnë kurrë në lidhje me shërbimet e pritjes që ju përdorni prit faqet e tyre.

Ekzistojnë tre plane të shitjes së shitësve: Mjegullnaja (16,88 dollarë në muaj), Galaxy Expert (26,88 dollarë në muaj) dhe Universe Pro (36,88 dollarë në muaj).

VPS Hosting

Pritja VPS me Namecheap ju jep mundësinë të shkallëzoni faqen tuaj me lehtësi pa prishur përvojën e përdoruesit, duke përdorur shumë burime, ose duke shkaktuar shkatërrimin e faqes tuaj. Këtu janë disa nga karakteristikat më të mira që merrni me hostimin VPS: Ruajtja e SSD, hyrja e plotë me rrënjë, 99.9% garanci në kohë, aftësi e lehtë dhe minimizuese dhe rezervime rutinë.

Zgjidhni midis dy planeve të hostimit të VPS – Pulsar (14.88 $ / muaj) ose Quasar (24.88 / muaj) – dhe filloni faqen tuaj në rritje në veshje të larta.

Përkushtuar Hosting

Për faqet e internetit në shkallë të gjerë që kanë nevojë për serverë të dedikuar, ju mund të merrni tipare të nivelit më të lartë si një qendër e dedikuar e të dhënave që mban të gjithë serverët, procesorët e fuqishëm Intel dhe rrjetet e qëndrueshme për lidhje superiore dhe aftësinë për të zgjidhur shpejt problemet

Kur përdorni një server të dedikuar Namecheap, ju gjithashtu keni akses në shërbimet e menaxhimit të serverit për gjëra të tilla si këshilla nga përfaqësuesit e mbështetjes së klientit, rivendosja e dështimit të serverit, ndryshimet thelbësore të softuerit dhe rregullimet e dështimit të serverit.

Mimi për serverat e dedikuar Namecheap është konkurrues, duke filluar nga 39,44 $ / muaj – 188,88 $ / muaj në varësi të nevojave tuaja individuale.

Shërbimet e Emrit të Domainit

emrat e domain-it të namecheap

Namecheap ka gjithçka që ju nevojitet kur bëhet fjalë për emrin e domain-it të faqes suaj të internetit:

 • Regjistrohu: gjeni emrin e përsosur të domain duke përdorur funksionin e kërkimit të emrit të domain-it të Namecheap dhe regjistrohuni menjëherë.
 • Transferimi: kurseni në rinovimet duke transferuar domenin tuaj në Namecheap dhe merrni një vit shtesë të regjistrimit falas.
 • Marketplace: shfletoni domenet e disponueshme, blini një të ri ose shisni një të vetin tuaj në Namecheap’s Domains Marketplace.
 • Domainet personale: krijoni një domen personal duke përdorur emrin tuaj shumë të ndjekur nga .com ose .me dhe markë veten në këtë peizazh konkurrues të internetit.

Namecheap gjithashtu ofron shërbime FreeDNS për të gjithë, madje edhe ata që përdorin pritës ose regjistrues të tjerë për emrat e tyre të domain. Ky shërbim falas vjen me një konsol intuitiv të menaxhimit dhe mbështetje teknike 24/7.

Gjëja më e mirë në lidhje me emrat e domain-it të Namecheap është WhoisGuard përgjithmonë falas, kjo do t’i mbajë të padukshme detajet tuaja të Whois që nga momenti kur blini domenet tuaja nga Namecheap.

Siguria në internet

Mbrojtja e pranisë tuaj në internet dhe informacioni personal i klientëve tuaj në internet është thelbësore për reputacionin tuaj si markë dhe suksesin tuaj të përgjithshëm. Për fat të mirë, Namecheap e kupton këtë dhe e merr atë vetë për të ofruar tre mënyra të veçanta për të mbrojtur veten:

Mbrojtja e privatësisë WhoisGuard: mbani informacionin tuaj të kontaktit (të tilla si emri, emaili, adresa dhe numri i telefonit) jashtë bazës së të dhënave publike Whois, kështu që spammers, firmat e marketingut dhe mashtruesit në internet nuk mund t’ju gjejnë. Ky shërbim falas gjithashtu parandalon rrëmbimin e emrit të domain, gjë që ndodh kur dikush përdor informacionin tuaj personal për të transferuar domenin tuaj në një regjistrues tjetër.

Certifikata SSL: mbroni të dhënat e klientëve tuaj me një certifikatë SSL. Kjo do të ndihmojë të ngjallni besimin në markën tuaj dhe të vendoseni veten si një kompani e besueshme që njerëzit duan të bëjnë biznes.

Premium DNS: nëse jeni të shqetësuar për kohën e duhur të DNS, përfitoni nga shërbimi i sigurt, i disponueshëm global i Namecheap, globalisht në dispozicion DNS. Ajo gjithashtu vjen me një marrëveshje të nivelit të shërbimit 100%, kështu që kurrë nuk duhet të shqetësoheni përsëri për ndërprerjen e DNS.

Shërbimi VPN: Namecheap sapo lëshoi ​​një shërbim të ri VPN që ofron zgjidhje të shpejtë, të sigurt, të pakufizuar dhe të besueshme VPN. Rrjeti i tyre VPN operon në mbi 40 vende. Produkti i tyre VPN është i ri në treg dhe nuk mund të konkurrojë me të vërtetë, jo të paktën të paktën, me pëlqimet e NordVPN dhe ExpressVPN.

Më shumë për SSL-të

Namecheap merr certifikatat SSL shumë seriozisht. Kjo është arsyeja pse ne do të bëjmë një vështrim më të afërt në gjithçka që ju merrni me një certifikatë Namecheap SSL që është instaluar në faqen tuaj të internetit:

 • Vula zyrtare e faqes SSL
 • Mbështetja më e lartë që është në dispozicion 24/7
 • Përputhshmëria ndër-shfletues
 • Kriptimi 256-bit ose 128-bit

Hosting me Email privat

Namecheap ka një zgjidhje private, të sigurt dhe të besueshme në cloud për të gjitha nevojat e tua me email në internet. Të gjitha planet private të postës elektronike vijnë me një ndërfaqe të lehtë të postës elektronike që e bën menaxhimin e postës elektronike, kontakteve dhe kalendarit tuaj një cikël.

Ju gjithashtu merrni karakteristika të dukshme të tilla si:

 • POP / IMAP / Webmail
 • Shumë e-mail dhe ruajtje skedari GB
 • Mbrojtje anti-spam
 • Mbështetje për celular
 • Menaxhimi i llogarisë së unifikuar të postës elektronike
 • Mjete bashkëpunimi për përcaktimin e roleve të përdoruesit, shikimin e shpejtë dhe shkëmbimin e të dhënave

Ndërtues i faqes në internet

ndërtues i faqes në internet

Ndërtimi i faqes suaj të internetit nuk ka qenë kurrë më e lehtë falë ndërtuesit të brendshëm të Namecheap-it. Ajo vjen me një ndërfaqe drag and drop. Dhe nëse keni nevojë për një frymëzim të vogël, ju mund të zgjidhni nga mbi 200 shabllone të paracaktuar për të filluar, pa marrë parasysh se në cilën industri jeni.

Ky ndërtues intuitiv i faqes në internet gjithashtu vjen me:

 • Mbështetje shumë-gjuhëshe (45 gjuhë)
 • Media sociale, opsionet e pagesave dhe mbështetja e përmbajtjes video
 • Dizajn të përgjegjshëm
 • Optimizimi i SEO
 • Faqet e uljes dhe opsionet e paraqitjes së rrjetit

Mos harroni, kjo është një sistemi i menaxhimit të përmbajtjes, jo një mjet që mund të përdoret në faqet e internetit të WordPress.

Mjete shtesë të integruara

aplikacione namecheap

Namecheap vjen me aplikacione falas dhe premium që integrohen pa probleme me faqen tuaj të internetit të krijuar rishtas dhe lehtësojnë ndërtimin, menaxhimin dhe mirëmbajtjen e faqes tuaj.

Disa nga aplikacionet më të mira në të cilat mund të keni akses përfshijnë G Suite, Weebly, Namecheap Uptime Monitorimi dhe Canvas.

A ju rekomandoj EasyWP? përmbledhje

Namecheap është goxha i shkëlqyeshëm. Ata kanë një reputacion të fortë për të qenë të shkëlqyeshëm në industrinë e emrave të domain dhe pretendojnë të dinë se çfarë janë duke bërë në industrinë e web hosting.

Nëse dëshironi një zgjidhje super të lirë të menaxhuar të WordPress që e bën jashtëzakonisht të thjeshtë vendosjen e WordPress; atëherë EasyWP është një zgjedhje e shkëlqyeshme.

Duke klikuar këtë lidhje, ju mund të strehoni faqen tuaj të internetit vetëm 1 dollarë për muajin e parë (1x faqja e internetit e WordPress e instaluar dhe e gatshme për të shkuar).

Sidoqoftë, nëse nuk e pranoni çmimin e lirë, atëherë Namecheap nuk përputhet në krahasim me ofruesit e tjerë të shërbimit të hostimit të WordPress atje..

Përcaktimi i madh për mua është që për të përdorur EasyWP mund të përdorni vetëm emra domenesh të regjistruar me Namecheap.

Nëse ky vlerësim i EasyWP nuk ju bind dhe ju dëshironi më shumë nga një host i menaxhuar i WordPress, atëherë ka shumë zgjidhje të tjera të besueshme të hostimit atje për të zgjedhur.

E tëra çfarë ju duhet të bëni është të shikoni përshtypjet tona të pritjes dhe të vendosni se cili është më i miri për ju.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map