Rishikimi i hostPapa

Si pronar i një biznesi të vogël, mund të jetë e vështirë të gjesh ofruesin e duhur të mbajtjes së faqes në internet. HostPapa dallon veten nga hostet e tjerë të uebit me mikpritjen e saj fillestare miqësore për bizneset e vogla dhe fillestarët.


Në një përpjekje për të ndihmuar bizneset e vogla që kërkojnë një ofrues të besueshëm të pritjes, unë jam përgatitur t’ju tregoj të mirat dhe të hyrat e një hosti në internet të krijuar për të ndihmuar biznesin tuaj të vogël të ketë sukses: HostPapa.

HostPapa ofron çmime të përballueshme në planet e mbajtjes së faqeve në internet për fillestarët dhe faqet e biznesit të vogël me planet që përfshijnë një emër falas domain, bandë të pakufizuar dhe disqe, dhe SSL falas & CloudFlare CDN.

Këtu do të shikoj karakteristikat më të rëndësishme të HostPapa, cfare tyre Pro dhe kundra janë dhe cilat janë ato planet dhe çmimet janë si Kur të keni mbaruar së lexuari, do të dini nëse ky është hosti i duhur (ose i gabuar) në internet për ju.

Regjistrohuni duke përdorur këtë lidhje dhe do të merrni një 58% OFF marrëveshje e veçantë – prit faqen tënde të internetit nga 3,36 $ / muaj

Farë do të mësoni në këtë përmbledhje

 1. Të mirat

Në pjesën e parë të këtij përmbledhje të HostPapa do të shkoj mbi atë që .

 1. Të këqijat

Por ka edhe negativë. Në këtë pjesë unë mbuloj se çfarë .

 1. Planet e strehimit & çmimet

Në këtë pjesë unë kaloj nëpër dhe cilat janë tiparet e secilit plan.

 1. A e rekomandoj HostPapa.com?

Më në fund, këtu do t’ju them nëse mendoj, ose nëse jeni më mirë të regjistroheni me një konkurrent.

rishikim hostpapa

Themeluar mbi dhjetë vjet më parë, HostPapa ka përjetuar një rritje të konsiderueshme që nga ajo kohë. Dhe, megjithëse ata nuk janë pa pengesat e tyre, ata kanë një reputacion për gjëra të tilla si eko-miqësore, të kenë shërbim të jashtëzakonshëm për klientët, dhe të kesh një suitë mjetesh të përsosura për pronarët e biznesit fillestar.

Pra, le të fillojmë me këtë përmbledhje të HostPapa do.

ProPagimet e hostPapa

Siç e përmenda vetëm, HostPapa është duke bërë diçka të drejtë që të ketë pësuar një rritje të tillë të popullaritetit në një kohë kaq të shkurtër. Në fakt, është sugjeruar që ata të presin gati gjysmë milioni në uebfaqe vetëm në Shtetet e Bashkuara dhe Kanada.

Pra, le të shohim se çfarë i bën ata kaq të shkëlqyeshëm, dhe pse disa njerëz i zgjedhin ato mbi të gjithë ofruesit e tjerë të pritjes në treg.

1. Shpejtësia

Sa më shpejtë që faqja juaj e internetit ngarkon më mirë. Kërkimet kanë zbuluar që shumica e vizitorëve të faqes do të braktisin faqen tuaj të internetit nëse nuk arrin të ngarkojë brenda 2 sekondave ose më pak.

HostPapa ka investuar në teknologjinë më të fundit të shpejtësisë për të siguruar që faqet tuaja të internetit ngarkojnë shpejt:

 • Shtytës të ngurtë të shtetit. Skedarët dhe bazat e të dhënave të faqes suaj janë ruajtur në disqet e ngurta SSD, të cilat janë më të shpejta se HDD (Disqet e diskut të ngurtë).
 • Servera të shpejtë. Kur një vizitor i faqes klikon në faqen tuaj të internetit, serverët e uebit dhe bazës së të dhënave ofrojnë përmbajtje deri në 50 herë më shpejt.
 • Caching i integruar. HostPapa përdor Cachewall që zgjedh, mbron dhe përmirëson kohën e përgjigjes për faqen tuaj të internetit.
 • Rrjeti i Dorëzimit të Përmbajtjes. HostPapa vjen me CDN të mundësuar nga CloudFlare, për të ruajtur përmbajtjen tuaj dhe dërguar atë shpejt për vizitorët e sitit.
 • PHP7. HostPapa sigurohet që po përfitoni nga teknologjitë më të fundit në faqen tuaj të internetit gjithashtu.

Sa e shpejtë është koha e ngarkesës HostPapa?

Vendosa të provoj kohën e ngarkesës. Unë krijova një faqe interneti provë të hostuar në HostPapa (në planin fillestar WP), dhe më pas instalova WordPress në të dhe përdora temën Njëzet e Shtatëmbëdhjetë.

llogari hostpapa

Nga kutia, faqja e provës ngarkoi relativisht shpejt, madhësinë e faqes 1 sekondë, 211kb dhe 17 kërkesa.

herë ngarkese hostpapa

Jo keq .. por bëhet më mirë.

HostPapa tashmë përdor caching të integruar kjo është mundësuar nga paracaktuar, kështu që nuk ka cilësime për të modifikuar, por ekziston një mënyrë për të optimizuar shpejtësinë pak më tej duke ngjeshur lloje të caktuara të skedarëve MIME.

Hyni në cPanel dhe gjeni pjesën e softuerit.

seksion softuerësh cpanel

Në vendosjen Optimize të Uebsajtit mund të optimizoni performancën e faqes suaj të internetit duke tundur mënyrën sesi Apache merret me kërkesat. Kompresoni tekstin / tekstin html / thjeshtë dhe tekst / xml llojet MIME dhe klikoni në cilësin e azhurnimit.

cpanel optimize faqen e internetit

Duke bërë që herë ngarkesa e faqes time të provës u përmirësua pak më shumë, nga 1 sekondë në 0.9 sekonda.

shpejtësia e faqes hostpapa

Për të shpejtuar gjërat edhe më shumë, shkova dhe instalova një plugin falas WordPress i quajtur Autoptimize dhe thjesht aktivizova cilësimet e paracaktuara.

automatizoni plugin

Kjo përmirësoi herë më shumë ngarkesën, në 0,8 sekonda dhe zvogëloi madhësinë e përgjithshme të faqes në vetëm 197kb dhe uli numrin e kërkesave deri në 12.

ngarkim i shpejtë i faqes hostpapa

Faqet e WordPress të hostuara në HostPapa do të ngarkojnë mjaft shpejt, dhe unë ju kam treguar dy teknika të thjeshta që mund të përdorni për të shpejtuar gjërat edhe më shumë.

2. Mbështetje 24-orëshe

HostPapa nuk siguron vetëm mbështetje yjore si shumë ofrues të tjerë të pritjes që bëjnë këto ditë. Jo, përkundrazi ata shkojnë lart e më tej për tu ndarë nga pjesa tjetër e konkursit.

Shikoni se çfarë ata ofrojnë çdo klient:

 • Baza e gjerë e njohurive. Gjeni lehtë për t’u kuptuar udhëzuesit dhe mësimet nëse jeni duke kërkuar një ndihmë të vogël për veten. Ndarë në kategori të tilla si Hosting, Email, dhe Domain, gjithmonë mund të gjeni pikërisht atë që po kërkoni.
 • Tutoriale video. Nëse jeni më shumë një person vizual dhe preferoni të ndiqni mësimet me video, ky është vendi për ju. Mësoni se si të përdorni çdo veçori që ofron HostPapa dhe shikoni përmbajtje mësimore hap pas hapi.
 • Biseda live. Bisedoni me një person të vërtetë live me një çështje që keni tani, duke përdorur veçorinë e bisedës live të HostPapa 24/7.
 • Paneli i HostPapa. Menaxhoni llogarinë tuaj HostPapa duke përdorur pultin intuitiv. Hyni duke përdorur faqen e tyre të hyrjes, Facebook, Google, apo edhe Twitter. Bëni blerje, shikoni informacionin e faturimit dhe madje shtypni faturat për regjistrimet tuaja.
 • Biletat e mbështetjes. Dorëzoni biletat mbështetëse, ose kontrolloni statusin e atyre ekzistuese, të gjithë përmes pultit tuaj HostPapa.
 • Ekspertët hostPapa. Bashkohuni në webinar-in e tyre të përjavshëm, ose madje caktoni një seancë trajnimi 30-minutës një-në-një me një përfaqësues të mbështetjes së ekspertëve (FALAS!).

Si një shtesë e shtuar, HostPapa gjithashtu e bën të thjeshtë hyrjen në statusin e rrjetit në mënyrë që të dini gjithmonë se çfarë po ndodh.

Statusi i rrjetit

Shihni statusin e shërbimit të mbajtjes në internet dhe postës elektronike, hosting DNS, serverat Linux, dhe madje edhe sistemet e faturimit dhe mbështetjes. Për të mos përmendur, shihni nëse ato janë çështje aktuale që trajtohen dhe nëse ka ndonjë mirëmbajtje të planifikuar që mund të prishë shërbimin tuaj.

Dhe nëse kjo nuk është e mjaftueshme, dijeni që HostPapa përkthen përmbajtjen e faqes së tyre në anglisht, frëngjisht, spanjisht dhe gjermanisht, gjë që i shërben bazës së tyre ndërkombëtare në rritje të klientëve.

njohuri baze

Dhe merrni këtë, jo vetëm që mund të lexoni përmbajtjen e faqes së HostPapa në gjuhë të shumta, mund të merrni edhe bisedë live dhe mbështetje telefonike në shumë gjuhë.

3. Qendrat shumë të sigurta të të dhënave

HostPapa ka një infrastruktura e besueshme pritëse dhe mban standardet më të larta kur bëhet fjalë për sigurimin e qendrave të tyre të të dhënave.

Për shembull, prisni që të gjitha karakteristikat e mëposhtme të sigurisë të jenë në funksion në të gjithë serverët HostPapa:

 • Kontrollet e klimës dhe temperaturës
 • Objektet e ngritura të dyshemesë
 • Mbrojtja e defektit
 • Sistemet e shtypjes nga zjarri
 • Sistemet e zbulimit të ujit
 • Furnizimi me energji i pandërprerë (UPS)
 • Në gatishmëri dhe gjenerim i energjisë së tepërt
 • Gjeneratorët rezervë dizel

Produktet e serverit Intel kanë të gjitha pajisjet e HostPapa dhe një rrjet i pajisur plotësisht me Cisco siguron që të dhënat e faqes tuaj janë plotësisht të sigurta.

4. Uptime mbresëlënëse

Ekipi në HostPapa dëshironi të ju jap një garanci 100% në kohë. Por gjëja e këndshme për ta është se ata e kuptojnë se për shkak të mënyrës së vendosjes së përbashkët të pritjes, kjo nuk është vetëm joreale, por është e gabuar të premtosh.

Në fund të fundit, kërkon vetëm një faqe në internet në një server të përbashkët për të hedhur gjithçka në kaos. Pavarësisht nëse bëhet fjalë për një shkelje të sigurisë, një përdorim të tepërt të burimeve ose një rritje të madhe të trafikut, e vërteta është, serverët e përbashkët të pritjes do të zbresin herë pas here.

Thënë kështu, HostPapa garanton 99.9% në kohën e duhur.

Dhe, nëse brenda 30 ditëve të para të mbajtjes së faqes tuaj në internet me HostPapa jeni aspak i pakënaqur, mund të merrni një rimbursim të plotë (minus çdo tarifë regjistrimi dhe regjistrimi të emrit të domain).

5. Mjetet për bizneset e vogla

Mos harroni kur thashë se HostPapa u drejtohet bizneseve të vogla? Epo, në përpjekje për të parë se sa e vërtetë ishte kjo, unë shikova në të gjitha tiparet që ata ofrojnë klientëve që mund të jenë të dobishëm për pronarët e bizneseve të vogla.

Dhe kjo është ajo që unë erdha me:

Emrat e Domainit

Emrat e Lirë të Domainit

Drejtoni një kërkim të shpejtë të emrit të domain duke përdorur mjetin e domain emrit të hostPapa-së. Zgjidhni nga mbarimet klasike të emrit të domain, ose zgjidhni një më unik siç është .guru ose .club. Sido që të jetë, ju mund të zgjidhni një emër domain me të vërtetë të qëndrueshëm për të qenë themeli i faqes tuaj të re në një vend.

Dhe, nëse ndodh që të regjistroheni në pritjen e hostPapa-s, mund të regjistroni emrin e ri të freskët të domain falas për vitin e parë të shërbimit.

Zgjidhje me email

Zgjidhje të postës elektronike HostPapa

Email-i është thelbësor për suksesin e biznesit tuaj të vogël dhe të mesëm. Për fat të mirë, HostPapa ka mjaft zgjidhje me email për të zgjedhur nga:

 • Email themelor që vjen me një identitet profesional duke përdorur emrin e biznesit tuaj
 • Email i përparuar që vjen me më shumë veçori të sigurisë miqësore
 • Email 365 me email që vjen me Microsoft Office, dhe asnjë nga kostot e menaxhimit
 • G Email email, kompletuar me mjetet e produktivitetit dhe ruajtjen në internet, përsëri pa koston e shtuar

Certifikata SSL

Certifikata SSL

Le të Encrypt Certifikata SSL vjen përfshirë falas. Certifikata Premium Wildcard SSL është nuk ofrohet falas, HostPapa ka disa çertifikata të fuqishme SSL në dispozicion për sitin tuaj në rritje. Dhe, pasi sigurimi i të dhënave të faqes tuaj, dhe më e rëndësishmja e të dhënave të vizitorëve të faqes suaj, është e rëndësishme për reputacionin tuaj, ju mund të kërkoni blerjen e një certifikate SSL nga ofruesi juaj i pritjes.

Nëse investoni në certifikatat SSL të HostPapa, do të kënaqeni:

 • Kriptimi i të dhënave 256-bit
 • Instalim i menjëhershëm dhe automatik
 • Pajtueshmëria e shfletuesit 99%

Së fundmi, do të keni mundësinë të shfaqni një vulë të klikueshme që përmban informacionin e certifikatës suaj SSL për vizitorët e faqes për të parë, gjë që shton besueshmëri në faqen tuaj dhe ju bën të dukeni të besueshëm.

Dorëzimi i rrjetit të përmbajtjes (CDN)

Cloudflare CDN

Të gjitha planet e hostimit të biznesit dhe biznesit Pro Pro vijnë shërbime falas të Cloudflare CDN për të ndihmuar shpërndarjen e përmbajtjes së faqes suaj të internetit për një audiencë globale më shpejt se kurrë.

Maksimizoni kohëzgjatjen e faqes tuaj duke balancuar ngarkesën e serverit, rritni shpejtësinë dhe performancën e faqes dhe madje gëzoni siguri të shtuar nga hakerat dhe kërcënimet e tjera të sigurisë. Plus, merrni analitika për t’ju ndihmuar të shihni se nga po vjen trafiku, në mënyrë që të monitoroni kërcënimet e mundshme.

Rezervime automatike të faqes në internet

Rezervime falas në internet

Nuk ka asgjë më të keqe se sa të investosh shumë punë të vështirë në ndërtimin e një biznesi në internet, vetëm për ta hequr atë për shkak të një ndërprerjeje të serverit, hakerit ose ndonjë mosfunksionimi të faqes tjetër.

Kjo është arsyeja pse HostPapa hyn dhe u jep klientëve të saj rezervime automatike të faqes ditore:

 • Zgjidhni nga 7 pika të ndryshme të rivendosjes
 • Të dhënat e ruajtura në vende të ndara për mbrojtje të shtuar
 • Planet themelore vijnë me deri në 1 GB hapësirë ​​rezervë (hapësirë ​​shtesë në dispozicion)
 • Krijoni kopjimin e skedarëve, bazës së të dhënave dhe postave elektronike të faqes tuaj

Mbani në mend, ky është një shërbim premium.

6. Ndërtues i faqes në internet

Ndërtimi i një faqe në internet nuk ka qenë kurrë më e lehtë duke përdorur ndërtuesin ekskluziv të HostPapa-s të Uebfaqit.

Përdorni zvarrit & rënie e faqes ndërtuese, zgjidhni nga qindra shabllone të paracaktuar, dhe madje të ndërtoni një dyqan eCommerce për të shitur produkte dhe shërbime fizike ose dixhitale (ose të dy!).

Ndërtues i faqes në internet

Këtu janë disa nga karakteristikat kryesore që mund të prisni kur përdorni ndërtuesin e faqes në internet HostPapa:

 • Përshtatje e lehtë e të gjithë elementëve të sitit, përfshirë skemat e ngjyrave, fontet dhe imazhet
 • Dizajn i përgjegjshëm celular për të gjitha pajisjet me madhësi
 • Përshtatje e HTML, JS dhe CSS nëse keni komplet aftësi (megjithëse nuk kërkohet)
 • Ikona të integruara sociale dhe format e kontaktit
 • Optimizimi i SEO për renditjen më të mirë të kërkimeve
 • Aftësia e publikimit në Facebook
 • Modaliteti i shikimit të drejtpërdrejtë për pajisjet desktop dhe pajisjet e lëvizshme

Ndërtues i faqes në internet HostPapa

Me ndërtuesin e faqes HostPapa, ju mund të publikoni një faqe në internet në kërkim profesional brenda pak minutash, pa e ditur një lëpirë kodi.

7. Hosting Green

HostPapa krenohet se është një nga kompanitë e para që pret që të deklarojë se do të gjelbërojnë për të ndihmuar botën ku jetojmë.

Ata promovojnë zhvillimin dhe përdorimi i erës dhe energjisë diellore duke blerë çertifikata të energjisë së gjelbër. Kjo do të kompensojë fuqinë që përdoret si në qendrat e tyre të të dhënave ashtu edhe në zyrat e tyre.

HostPapa nuk përdor asgjë përveç energjisë 100% të rinovueshme të Green Tag, që vjen nga një larmi burimesh në të gjithë Shtetet e Bashkuara dhe Kanada. Duke vepruar kështu, ata jo vetëm që zvogëlojnë gjurmët e tyre të karbonit, por shpresojnë të marrin më shumë njerëz në bord duke përdorur energji të pastër dhe duke u përpjekur të zvogëlojnë gjurmët e tyre në Tokë.

Ju mund të shtoni banderola në uebfaqen tuaj për t’i njoftuar vizitorët e sitit që jeni duke bërë pjesën tuaj duke përdorur hostimin e gjelbër në internet.

Banderolat e Energjisë së Gjelbër

Shtoni një flamur të plotë, gjysëm baner, apo edhe një drejtkëndësh të vogël për të plotësuar modelin e faqes tuaj të internetit.

ConsPapa ConsP

Tani që keni një ide të mirë se çfarë HostPapa ka për t’u ofruar klientëve, është koha të shikoni disa nga të metat, kështu që ju mund të merrni vendimin më të informuar kur bëhet fjalë për zgjedhjen e një ofruesi të pritjes.

1. Tarifat e shtrenjta të rinovimit

Në shikim të parë, HostPapa duket si një ofrues shumë efektiv i kostos së pritjes, veçanërisht sepse është një host i gjelbër në internet, i cili mund të sjellë çmime të konsiderueshme.

Për më tepër, është zakon që ofruesit e pritjes të kenë çmime jashtëzakonisht të ulët të regjistrimit për të inkurajuar më shumë njerëz që të fillojnë t’i përdorin ato. Pastaj, pas një viti të shërbimit të kënaqshëm, ofruesi i pritjes më pas çmonton çmimet mujore dhe shpreson që shumica e njerëzve të rinovojnë.

Në fund të fundit, askush nuk dëshiron të ndryshojë hostet e uebit çdo vit, veçanërisht kur ata janë të kënaqur me shërbimin.

Kjo tha, rritja e çmimeve të rinovimit mund të jetë e papritur dhe të shkaktojë një tronditje të rëndë ngjitëse. Dhe për fat të keq, kjo është saktësisht ajo që bën HostPapa.

Mimet e shtrenjta të rinovimit

Ejani të gjeni se duhet të investoni në një kontratë afatgjatë për të marrë çmimin e ulët prezantues dhe shënimi për rinovimin është i rëndësishëm.

2. Karakteristikat që mungojnë

Seti fillestar i veçorive të HostPapa duket i fortë për pronarët e bizneseve të vogla. Sidoqoftë, unë mendoj se ata mungojnë disa gjëra kryesore:

 • e tyre garanci për kthimin e parave prej 30 ditësh del pak në krahasim me konkurrencën që ofron 60 ose edhe 90 ditë garanci për kthimin e parave
 • Rikthimi automatik është një shërbim premium si për planet startuese ashtu edhe për planet e biznesit, e cila përsëri është ndryshe nga konkurrenca, ku të paktën kopjohen rezervë javore si pjesë e planit të pritjes
 • Megjithëse ata pretendojnë të jenë një kompani ndërkombëtare pritëse, vendndodhjet e qendrës së të dhënave janë mjaft të kufizuara (edhe me shërbimet e CDN, kjo do të ndikojë në shpejtësinë e vendeve që janë gjeografikisht larg). Nëse jeni të vendosur jashtë Shteteve të Bashkuara ose Kanadasë atëherë HostPapa nuk është hosti më ideal për t’u përdorur në internet.

Planet e Pritjes së HostPapa

HostPapa ofron shumë plane pritëse, si p.sh. VPS dhe host reseller. Kjo tha, unë do t’i shikoj ato planet e pritura të përbashkëta dhe WordPress kështu që ju keni një ide të mirë se çfarë të prisni kur të regjistroheni për të përdorur hostPapa host.

Ndarja e përbashkët

HostPapa ka ndarë hostimin që funksionon shumë për ata që sapo fillojnë ose ata që kanë trafik minimal që vijnë në faqet e tyre të internetit.

Planet e Ndarjes së Ndarjes HostPapa

Në varësi të nivelit që ju zgjidhni, do të merrni tipare si:

 • Shumë në faqet e pritura të pakufizuara
 • Hapësirë ​​e pakufizuar në disk dhe gjerësia e bandës
 • Regjistrim falas i emrit të domenit
 • Mbështetje 24/7
 • Le të Encrypt SSL, Cloudflare CDN dhe transferimin e faqes në internet
 • 99% në kohën e duhur
 • Përmirësimet e performancës dhe sigurisë
 • Serverat CloudLinux
 • Edhe me shume

Do të keni gjithashtu akses në ndërtuesin e faqes HostPapa, kontrollin cPanel, mjetin Softaculous për integrimin e aplikacioneve dhe madje edhe falas trajnimin një-për-një.

HostPapa i përbashkët i hostimit varion nga 3,95 $ / muaj në 12,95 $ / muaj në varësi të planit që ju zgjidhni.

Plani i biznesit Pro është plani më i shtrenjtë, por ia vlen edhe kostoja shtesë pasi vjen e mbushur me performancë të rritur, siguri dhe shpejtësi.

Ajo vjen me serverë premium të shpejtë me raketa (performanca 3x server) dhe dyfishin e RAM-it dhe hapësirës së diskut të ngurtë.

Features:

 • Serverë më të shpejtë
 • Rritje e performancës 300%
 • Më pak llogari për server
 • Burime 4x më shumë CPU dhe MYSQL
 • SSL premium kartolinash
 • Rikthim automatik i faqes në internet
 • Zbuloni SiteLock
 • Privatësia e emrit të domainit

WordPress Hosting

HostPapa WordPress Hosting

HostPapa gjithashtu ofron Host WordPress që i përshtatet atyre që vendosin të përdorin sistemin popullor të menaxhimit të përmbajtjes WordPress.

Dhe, ndërsa shumica e karakteristikave pasqyrojnë atë që ofrohet në planet e përbashkëta të pritjes, gjithashtu mund të presin këto karakteristika shtesë të mbajtjes:

 • WordPress i instaluar automatikisht (shumë i dobishëm për fillestarët)
 • Caching e WordPress
 • Transferim falas i faqes WordPress
 • Disqet e zgjeruara SSD
 • Mbështetje 24/7 ekspert WordPress
 • Shtojca e integruar e optimizimit të SEO (Yoast SEO)
 • Përditësimet automatike të WordPress

Kur provova herë të ngarkesës së faqes së HostPapa-s, e provova në planin e tyre WP Starter.

Planet e hostimit të WordPress ndryshojnë pak kur bëhet fjalë për çmimin: 3,95 $ / muaj, 5,95 $ / muaj dhe 12,95 $ / muaj, përsëri vetëm kur investoni në kontrata afatgjata.

Si me planet e përbashkëta më lart, Rekomandoj Plani i biznesit Pro WP. Po, ky është plani më i shtrenjtë, por ai vjen i mbushur me performancë të shtuar, siguri dhe shpejtësi. Do të merrni serverë të shpejtë premium me raketa (performanca 3x server) dhe do të dyfishoni hapësirën RAM dhe hard drive.

Features:

 • Serverë më të shpejtë
 • Rritje e performancës 300%
 • Më pak llogari për server
 • Burime 4x më shumë CPU dhe MYSQL
 • SSL premium kartolinash
 • Rikthim automatik i faqes në internet
 • Zbuloni SiteLock
 • Privatësia e emrit të domainit

Pyetjet e bëra më shpesh

Këtu janë përgjigjet për disa nga pyetjet më të shpeshta:

 1. Farë është HostPapa? HostPapa është një kompani kanadeze e pronë private me bazë kanadeze që siguron një pritje të përbashkët, reseller, VPS dhe WordPress. Uebfaqja e tyre zyrtare është www.hostpapa.com. Lexoni më shumë në faqen e tyre Wikipedia.
 2. Whatfarë lloj kontrolli panel përdoret? CPanel i përdorur zakonisht.
 3. A do të ngarkojë faqen time të shpejtë? Shumica e planeve të pritjes kanë qasje në shërbimet falas të Cloudflare CDN, të cilat ndihmojnë në rritjen e shpejtësisë dhe performancës së faqes. Nëse përdorni hostimin e WordPress, do të merrni gjithashtu një zgjidhje të integruar për memorje WordPress për dërgimin e skedareve statikë për vizitorët e sitit shpejt.
 4. Happensfarë ndodh nëse faqja ime bie nën garancinë në kohën e duhur 99.9%? Pasi të lexoj në faqen e internetit dhe Kushtet e Shërbimit, nuk mund të duket se gjej kudo që adreson nëse ju merrni kredi për ndonjë joproduktive. Në vend të kësaj, HostPapa mbështetet në pretendimet e tyre se ata do të ruajnë 99.9% në kohën e duhur, gjatë gjithë kohës.
 5. A ka një certifikatë falas SSL në dispozicion? Po, megjithëse ka disa çertifikata të përparuara SSL të disponueshme për blerje, çdo plan pritës mund të marrë një certifikatë falas të Encrypt SSL të Lehtë, e cila është e shkëlqyeshme për pronarët e bizneseve të vogla që pranojnë pagesa në faqen e tyre.
 6. A ka ndonjë mjet të integruar të marketingut? Po, ju mund të përdorni ndërtuesin e faqes HostPapa për të integruar ndarjen sociale në faqen tuaj, të zgjedhni faqen tuaj për SEO dhe renditjen më të lartë të kërkimeve, dhe madje të punoni së bashku me Google Analytics në mënyrë që të gjurmoni se nga vijnë vizitorët e sitit dhe ato që bëjnë një herë në Faqja e internetit.

A e rekomandoj HostPapa?

Në fund të fundit, HostPapa është një zgjidhje solide për mbajtjen në internet për ata që kanë nevojë për diçka pak më shumë fillestar miqësor. Shtë gjithashtu mirë për ata që janë drejtimi i bizneseve të vogla. Seti i veçorive është mjaft i madh për të përfunduar punën, por jo edhe për ato që nuk ju duhen aq shumë.

Sidoqoftë, nëse filloni të vini re shkallëzimin e biznesit tuaj të vogël, do të gjeni se burimet e disponueshme mund të mos jenë në gjendje t’i shërbejnë nevojave tuaja në mënyrën më të mirë të mundshme. Sidoqoftë, do të keni një sit të sigurt që mban një kohë mbresëlënëse. Për të mos përmendur, do të jeni në gjendje të ndiheni mirë me faktin që po zvogëloni gjurmën tuaj të karbonit duke përdorur hostimin e gjelbër të uebit.

Nëse vendosni të përdorni HostPapa për nevojat tuaja të pritjes, sigurohuni që të ekzaminoni paraprakisht buxhetin tuaj, pasi që ka disa tarifa të diskutueshme të ndërtuara në secilin plan. Do të duhet të siguroheni që t’i jepni mirë hostit tuaj, sepse keni vetëm 30 ditë për të vendosur nëse doni t’i mbani ato apo jo (nëse doni një kthim të tillë).

Nëse HostPapa tingëllon si një ofrues i web hosting që dëshironi të kontrolloni, hidhni një sy në faqen e internetit të tyre, shikoni se çfarë ata kanë për të ofruar, dhe sigurohuni që ata kanë karakteristikat e pritjes që ju nevojiten për të drejtuar me sukses faqen e internetit të biznesit tuaj të vogël.

Regjistrohuni duke përdorur këtë lidhje dhe do të merrni një 58% OFF marrëveshje e veçantë – prit faqen tënde të internetit nga 3,36 dollarë në muaj

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map