Rishikimi i hostingerit

Me 15,000 përdorues të rinj që regjistrohen çdo ditë në web hosting-in e tyre, dhe mbi 29 milion përdorues presin me ta. Hostinger duhet të jetë duke bërë diçka të drejtë! e drejtë? Epo kjo është ajo që është kjo Shqyrtimi i hostingerit synon të zbulojë.


Premtimi i Hostinger është të krijojë një shërbim të lehtë për t’u përdorur, të besueshëm, miqësor për zhvilluesit që ofron tipare yjore, siguri, shpejtësi të shpejtë, dhe shërbim i shkëlqyeshëm për klientët me një çmim që është i përballueshëm për të gjithë.

Por a mund t’i mbajnë premtimet e tyre dhe a mund t’i mbajnë ata me lojtarët e tjerë të mëdhenj në lojën e mbajtjes së faqes në internet?

TL; DR: Hostinger është një nga ofruesit më të lirë të pritjes atje (nga vetëm $ 0.80 / muaj), duke ofruar shërbime të përbashkëta të pritjes, mbajtjen e WordPress dhe shërbime të pritjes së cloud me çmime të mëdha, pa kompromentuar për veçori të shkëlqyera, shpejtësi të besueshme në kohën e duhur dhe ngarkimin e faqeve që janë më të shpejta se mesatare e industrisë.

Duke klikuar këtë lidhje, ju merrni 82% zbritje të çmimit të shitjes me pakicë dhe mund të presë faqen tuaj vetëm për 0.80 dollarë në muaj.

Ky përmbledhje e Hostinger do të përfshijë:

 1. Pro Hostinger Pro

Ka shumë gjëra të mira në lidhje me këtë host të uebit. Këtu do të bëj një vështrim të ngushtë të përdorimit të këtij host hosti.

 1. Të këqijat

Por ka edhe disa negativë. Këtu do të bëj një vështrim të ngushtë në atë që ju duhet të jeni të vetëdijshëm.

 1. planet & çmimet

Këtu do t’ju marr nëpër të ndryshme. Unë gjithashtu do të bëj një vështrim më të afërt në planin që rekomandoj më së shumti, të riun e tyre .

 1. Përmbledhje e rishikimit të hostingerit

Këtu është vendi ku unë ju them nëse i rekomandoj ata ose nëse mendoni se jeni më mirë të shkoni me një alternative.

rishikim hostinger

Le të hedhim një vështrim në të mirat dhe të këqijat e përdorimit të shërbimeve të lira të mbajtjes në internet të Hostinger.

Pro Hostinger Pro

Ata kanë shumë gjëra të mira që do të ndodhin për to dhe këtu do të hedh një vështrim në gjërat që më pëlqejnë rreth tyre.

Servera të shpejtë & shpejtësi

Shtë e domosdoshme që faqja juaj e internetit të ngarkojë shpejt. Do faqe në internet që kërkon më shumë se disa sekonda për të ngarkuar do të çojë në zhgënjimin e klientit dhe në fund të fundit, klientët që largohen nga faqja juaj.

Nëse faqja juaj në internet kërkon më shumë se 5 sekonda për t’u ngarkuar, atëherë mund të harroni shumë se sa ta bëni atë person të vizitojë faqen tuaj të internetit.

Ata kanë serverë në SH.B.A., Azi dhe Evropë (MB). Serverët e tyre përdorin një lidhje 1000 Mbps dhe kanë një lidhje të shpejtë si kjo do të ndikojë në shpejtësinë tuaj.

Por sa shpejt janë saktësisht? Epo goxha e ashpër e shpejtë për të qenë e saktë.

Unë krijova një faqe provë në Hostinger duke përdorur temën Njëzet e Shtatëmbëdhjetë WordPress.

Testi i shpejtësisë së pritjes

Vendi i provës i ngarkuar vetëm 1 sekondë. Jo keq por prisni që të bëhet më mirë.

Kohët e fundit Hostinger filloi një shërbim të pritjes së cloud që vjen me memorje të integruar.

ndërtuar në caching

Me thjesht aktivizimin e opsionit “cache automatik” në cilësimet e Menaxherit të Cache, unë isha në gjendje të rruaj 0.2 sekondat e tjera të kohës së ngarkesës.

serverë të shpejtë të ngarkimit

Kjo rezultoi në ngarkimin e sitit të testimit në mënyrë të drejtë 0.8 sekonda. Thjesht duke ndezur një “kaloni” nga fikja në tjetrën. Tani kjo është mjaft mbresëlënëse!

Unë rekomandoj që të shikoni planet e tyre të reja të pritjes në cloud.

Ju mund të shikoni çmimet dhe më shumë detaje rreth tyre .

Si krahasohet shpejtësia e serverit të Hostinger ndaj disa prej konkurrentëve të tyre kryesorë; si SiteGround dhe Bluehost?

Përgjegjësia: Ky test u krye nga vetë Hostinger.com

Në përgjithësi, është mjaft e sigurt të thuhet se një nga përqendrimi i tyre është shpejtësia dhe kjo është ajo që i veçon ato nga shumë mundësi të tjera të mbajtjes në internet të disponueshme për klientët.

Hostinger është vërtet i lehtë për t’u përdorur

Ju nuk keni hasur kurrë më parë në një shërbim të lehtë për t’u përdorur në internet, por do t’ju tregoj se është në të vërtetë e mundur.

Këtu ka pak preferencë, por kryesisht paneli i kontrollit përdor të njëjtin koncept si pllakat e Microsoft. Ju lehtë mund të shihni kategorinë ose opsionin, si dhe një fotografi që ofron një pasqyrë të vogël nëse nuk jeni të sigurt se çfarë bën.

panel kontrolli hpanel

Me këto butona të mëdhenj, ju mund të gjeni gjithçka që ju nevojitet në çdo moment të kohës. Ata nuk po përpiqen të fshehin veçoritë ose cilësimet për ta mbajtur hapësirën tuaj duke kërkuar më të pastër. Në vend të kësaj, ata i vendosin të gjitha atje në ekran, kështu që gjithçka që ju nevojitet është në rregull në majë të gishtave.

panel i kontrollit i lehtë për t’u përdorur

Nëse keni përdorur më parë një shërbim tjetër të mbajtjes në internet, mund të humbasni cPanel. CPanel duket se është e vetmja karakteristikë e qëndrueshme midis shërbimeve të mbajtjes në internet, por shumë përdorues të rinj kanë vështirësi ta navigojnë atë dhe të gjejnë atë që u nevojiten.

Si të instaloni WordPress në Hostinger

Instalimi i WordPress nuk mund të ishte më i thjeshtë. Këtu më poshtë do t’ju tregoj se si.

1. Së pari, ju zgjidhni URL-në ku duhet të instalohet WordPress.

si të instaloni wordpress në hostinger

2. Tjetra, ju krijoni llogarinë e administratorit të WordPress.

krijoni administratorin e fjalëve

3. Pastaj shtoni pak informacione shtesë rreth uebfaqes tuaj.

informacion shtesë

Më në fund, faqja juaj WordPress po instalohet.

wordpress instaluar

Qasja në informacionet e hyrjes dhe detajet

login e fjalëve

Aty e keni atë, instaloni dhe përgatitur WordPress në vetëm tre klikime të thjeshta!

Siguri dhe Intimitet i shkëlqyeshëm

Shumica e njerëzve mendojnë se gjithçka që ju nevojitet është një certifikatë SSL dhe do të jenë mirë. Ky nuk është rasti, ju duhet shumë më tepër masa sigurie sesa ato për të mbrojtur faqen tuaj, dhe kjo është diçka që Hostinger e kuptojnë dhe u ofrojnë përdoruesve të tyre.

siguria e zgjuar bitninja

Bitninja vjen i përfshirë në të gjitha planet. It’sshtë një suitë mbrojtëse në kohë reale që parandalon XSS, DDoS, malware, injeksion skripti, forcë brutale dhe sulme të tjera të automatizuara.

Everydo plan vjen gjithashtu me SpamAssassin, është një filtër spam i emailit që skanon automatikisht dhe largon spamin e postës elektronike.

Të gjitha planet vijnë me:

 • Certifikata SSL
 • Mbrojtja e reve
 • Rezervime të të dhënave ditore në javë
 • Mbrojtje e zgjuar e sigurisë BitNinja
 • Mbrojtja SpamAssassin

Hats off Hostinger për marrjen e sigurisë në mënyrë serioze, duke marrë parasysh planet e tyre tashmë të lira të mbajtjes në internet ata janë akoma në gjendje të ofrojnë masa sigurie drejtuese të industrisë.

Emër i Lirë Domain & Ndërtues falas i faqes në internet

Hostinger po lëviz me emrat e mëdhenj në tregun e ndërtimit të faqes në internet sepse ky shërbim i mbajtjes së faqes në internet ju ndihmon të ndërtoni faqen tuaj të internetit nga lart.

Ajo që ofron Hostinger është mundësia për të krijuar një faqe interneti unike. Ata qëndrojnë larg temave të prerjeve të cookie-ve që e bëjnë çdo faqe të duket e njëjtë.

Pavarësisht se me cilin plan shkoni, mund të gjeni modelin që i përshtatet më së miri look-ut tuaj dhe të personalizoni larg.

ndërtues i faqes në internet

Partdo pjesë e faqes është plotësisht e personalizueshme, kështu që nuk ka asnjë arsye që të mos mund të hartoni uebfaqen e ëndrrave tuaja. Modelet e tyre janë të bukura, dhe dizajni me porosi i faqes në internet është i lehtë për të lundruar.

Kur të jeni gati për të vendosur faqen tuaj në internet për të gjithë ta shohin, do të zgjidhni një emër domain falas nëse përdorni ose paketën Premium ose Cloud.

Emrat e domain mund të jenë pak të ndërlikuar sepse në fillim duken kaq të lirë. Por, emrat e domain mund të bëhen mjaft të shtrenjtë.

Nëse mund të kurseni pak para në një emër domaini, ia vlen kostoja e përdorimit të një shërbimi të mbajtjes së faqes në internet.

Më e mira nga të gjitha, ndërtimi i një faqe në internet me Hostinger kërkon kodim zero ose njohuri teknike.

Baza e shkëlqyer e njohurive

bazë e njohurive hostinger

Kjo është e drejtë, Hostinger dëshiron të ndajnë njohuritë e tyre me ju, kështu që ata ofrojnë një bazë të plotë njohurish, duke përfshirë:

 • Informacion i pergjithshem
 • Guides
 • Tutorials
 • Shëtitjet në video

Këto mjete të dobishme janë të dobishme për këdo që është i ri për të punuar me një platformë pritëse. Ju mund të mësoni të zgjidhni problemin tuaj ndërsa jeni duke pritur që stafi i shërbimit të klientit të kthehet tek ju.

Për dallim nga shumica e faqeve pritëse të WordPress, nuk do të duhet të dilni midis faqes tuaj të internetit të Hostinger dhe një video në YouTube për të gjetur një veçori. Platforma e tyre e biznesit e bazuar në mësim gjithashtu shtyn përdoruesit të mësojnë duke komunikuar me stafin mbështetës.

I gjithë stafi i ndihmës së shërbimit ndaj klientit i afrohet bisedave të tyre bisedore me mentalitetin e një mësuesi.

Ky synim i arsimit ka bërë një ndryshim të madh në bashkëpunimin e klientëve. Ka më shumë gabime të raportuara, dhe përdoruesit vërejnë menjëherë kur diçka në faqen e tyre të internetit nuk është në rregull.

Unë përdor një ekip mbështetës, super të lirë dhe të shkëlqyeshëm!

– Ky ♡ (@lovekyrax) 22 Mars 2019

Mimet e Lira të Hostinger-it

Edhe pse Hostinger tërheq taktikat e njëjta që bën çdo uebfaqe tjetër e hostimit, ato kanë çmime të mëdha.

Në fakt, Hostinger është një nga hostet më të lirë të internetit në treg, dhe ato përfshijnë regjistrimin e 1 emri domain falas falas. Po, ju duhet të paguani për të tjerët, por ato janë akoma çmime të përballueshme.

çmimi i lirë i pritjes

Ka shumë për të thënë për çmimet e tyre, por kryesisht, përqendrimi është që të merrni shumë karakteristika për shumë pak para.

Duke klikuar këtë lidhje, ju merrni 82% zbritje të çmimit të shitjes me pakicë dhe mund të presë faqen tuaj te internetit vetëm 0.80 dollarë në muaj.

Mjete të shkëlqyera me email

Kështu që shumë njerëz harrojnë përfitimet e mjeteve të postës elektronike. Kur një klient regjistrohet për Hostinger, duke përdorur 2 planet e nivelit më të lartë, ata kanë qasje në llogari të pakufizuara të postës elektronike pa ndonjë tarifë. Në mënyrë tipike, pronarët e faqeve janë shumë të guximshëm me llogaritë e tyre të postës elektronike sepse ato shpejt bëhen të shtrenjta.

Por, me Hostinger pronarin e faqes sesa të hyrni në internet nga kudo dhe të menaxhoni llogaritë. Përdoruesit e tjerë gjithashtu mund të hyjnë në postën e tyre sa herë që është e përshtatshme për ta.

mjetet e postës elektronike

Mjetet e postës elektronike përfshijnë:

 • Përcjellja e postës elektronike
 • autoresponders
 • Mbrojtja SpamAssassin

Këto karakteristika janë ndër disa nga karakteristikat më të mira të disponueshme në çdo shërbim të mbajtjes në internet. Përcjellja e postës elektronike mund të bëjë dërgimin e dokumenteve, videove ose eBooks për klientët tuaj një fllad. Kjo gjithashtu do të thotë që nuk do të duhet të jepni një adresë emaili personal ose madje të dilni nga faqja juaj e internetit e hostit.

Hostinger përdor mjetet e tij me cilësi të lartë të postës elektronike për t’u bërë qendra juaj për të komunikuar me stafin tuaj, ekipin tuaj dhe klientët tuaj. Hostinger ka gjetur atë që pronarët e uebfaqeve kanë nevojë dhe dorëzuar me rezultate të jashtëzakonshme.

Hostinger gjithashtu ka partnerizuar me Flock për të ofruar mundësi më të mira të postës elektronike për klientët e saj. Flock është një mjet produktiviteti, mesazhesh dhe bashkëpunimi, i cili është në dispozicion për Windows, macOS, Android, iOS dhe desktop. Tufa tani është në dispozicion për të gjithë përdoruesit e Hostinger.

Shërbimi i Njohur i Klientit

Ka një ton të gjërave që mund të shkojnë keq për një ekip mbështetës të klientit. Fatkeqësisht, mbështetja e klientit për Hostinger nuk është ekipi i rrumbullakosur siç duhet të jetë. Përkundrazi, ju merrni një shërbim të jashtëzakonshëm pas një pritjeje të gjatë.

mbështetje hostinger

Kohët e gjata të pritjes mënjanë, shërbimi ndaj klientit është i jashtëzakonshëm. Stafi i tyre mbështetës është shumë i ditur dhe ata shpjegojnë se çfarë po bëjnë për të zgjidhur problemin tuaj.

Sidoqoftë, Hostinger ka përmirësuar ndjeshëm kohët e reagimit të një ekipi të Suksesit të Klientit. koha mesatare e marrjes së bisedave tani kërkon më pak se 2 minuta.

Nuk është vetëm ëndrra e personit për mbështetje të teknologjisë sekrete që ju do të jeni në gjendje ta rregulloni vetë një ditë, ata me të vërtetë dëshirojnë të ndajnë atë që bëjnë.

chat live

Shumë njerëz kënaqen me dorëzimin e përgjegjësive të mirëmbajtjes në shërbimin e tyre të mbajtjes në internet dhe e quajnë atë një ditë, por ekipi i shërbimit të klientit ka një mënyrë për t’ju tërhequr dhe përfshirë ju..

Kur filluam të shikojmë të mirat dhe të këqijat e Hostinger, ka pasur një tregues të qartë se shërbimi ndaj klientit do të binte në të dy segmentet.

Rekord i fortë i Uptime

Hostinger bën atë që duhet të bëjë çdo platformë e mbajtjes së faqes në internet: mbajeni faqen tuaj në internet!

Megjithëse çdo host në internet do të ketë kohë ndërprerje, shpresojmë vetëm për rregullimin rregullisht të mirëmbajtjes ose azhurnimeve, por nuk dëshironi që faqja juaj të bie më shumë se disa orë.

uptime

Në mënyrë ideale, do të keni disa kohë të pritshme të planifikuar pa e mbajtur faqen tuaj jashtë linje për më shumë se 3 deri në 5 orë gjatë muajit. Po kërkoni rreth 99.40% në kohën e duhur.

Consinger Hostinger

Optiondo opsion për strehimin në uebfaqe ka anët e veta, por pyetja vjen poshtë se me çfarë dëshiron të bësh dhe çfarë nuk je. Hostinger nuk është një përjashtim. Ata kanë disa negative, por pozitivet e tyre janë shumë bindëse dhe kjo e bën të vështirë për të kaluar këtë shërbim pritës.

Mbështetja e ngadaltë e klientit

Dobësia më e madhe këtu është se ju duhet të keni hyrë në llogari (d.m.th. ju duhet të krijoni një llogari) për të qenë në gjendje të përdorni chat live. Nuk është gjëja më e madhe në botë, por mund të jetë një faktor negativ për disa.

Mbështetja e klientit është një shpatë me dy tehe. Ekipet e tyre mbështetës janë të jashtëzakonshëm dhe shumë të ditur. Por marrja në konsideratë prej tyre mund të jetë pak dhimbje.

çështje mbështetëse

Aftësia e Hostinger për të biseduar live është e dobishme, dhe ata përdorin Intercom, ku ruhen të gjitha bisedat dhe, nëse dëshironi të ktheheni dhe të lexoni bisedat e vjetra 5 muajsh, të gjitha do të jenë në dispozicion për ju.

Atëherë personi juaj i shërbimit të klientit mund të ketë nevojë të gjejë një burim tjetër për të siguruar që ju po jepni informacionin e saktë. Kur të vijë koha për të pritur kohë, ju ndoshta do të zhgënjeheni.

Ekziston gjithashtu edhe problemi për të mos qenë në gjendje të kontaktoni një person të shërbimit të klientit derisa të regjistroheni në llogarinë tuaj. Ky kufizim do të thotë që ju nuk mund të bëni pyetje para se të kaloni procesin e regjistrimit. Ju mund të paraqisni një hetim të përgjithshëm që do të krijojë një lloj bilete, por që do të ketë gjithashtu një përgjigje të vonuar.

Thjeshtësia vrau cPanel

CPanel ishte tipari i vazhdueshëm në pothuajse çdo shërbim të mbajtjes së faqeve në internet për dekadën e fundit. Tani, Hostinger e ka hequr atë. Për pronarët e rinj të uebfaqes, nuk është aq e mirë për një marrëveshje që ata nuk mund të humbasin atë që nuk kanë pasur kurrë.

Sidoqoftë, kur i konsideroni pronarët me përvojë të faqes së internetit dhe zhvilluesit që kalojnë shumë orë në ditë duke punuar në shërbimin e tyre të mbajtjes së uebit, është një situatë e madhe.

Vendosja e thjeshtë e panelit të tyre të kontrollit të përshtatur është e bukur, por shumë pronarë me përvojë të internetit dhe zhvilluesit preferojnë familjaritetin mbi thjeshtësinë.

Përdoruesit e avancuar do ta vlerësojnë shumë mundësinë e një cPanel mbi panelin e kontrollit të Hostinger. Përsëri, kjo nuk është një çështje për shumicën e përdoruesve, por disa prej nesh preferojnë ol-cPanel të mirë.

Ingermimi Hostinger (nuk është aq i lirë sa duket)

Edhe pse planet janë vetëm disa dollarë në muaj, çmimet janë një pengesë në këtë përmbledhje të hostinger-it në internet. Ështja nuk është vetë çmimi; është çmimi që vjen më pas dhe fakti që duhet të paguani çdo vit.

Përmes përvojës dhe hulumtimit, ka shumë pak, nëse ka, shërbime të mbajtjes në internet që ju lejojnë të paguani muaj në muaj. Por, të gjithë u pëlqen të reklamojnë që shërbimi është vetëm 3,99 dollarë në muaj!

Shtë e shkëlqyeshme, por pasi të merresh me sigurinë (për të cilën ju nevojiten) dhe taksën, ju paguani afër 200 dollarë sepse sapo të përpiqeni të paguani vetëm 12-muaj, papritmas është 6.99 dollarë në muaj në vend të 3,99 $.

Këto taktika të pakëndshme nuk janë të kufizuara në Hostinger me asnjë mënyrë sepse shumë nga hostet e tjerë të uebit përdorin të njëjtën taktikë. Por është zhgënjyese kur i shihni që po binin poshtë dhe duke përdorur këto mashtrime të bezdisshme.

Hostinger ka një mundësi të vazhdueshme “Për Shitje” për vitin tuaj të parë, dhe pas kësaj, nëse regjistroheni për një periudhë më të zgjatur, kurseni shpenzimet e përgjithshme.

Me Hostinger ju duhet të angazhoheni për 48 muaj shërbim. Nëse vendosni që ata nuk janë vendimi juaj më i mirë pas garancisë 30-ditore për kthimin e parave, ju do të duhet të ngjiteni malet duke u përpjekur të merrni paratë tuaja mbrapa.

Sidoqoftë, ata nuk kanë asnjë problem që t’ju përmirësojnë nëse dëshironi të shkoni më lart. Ajo që bie poshtë është bezdia e përdorimit të çmimeve të ulëta për të tërhequr njerëz brenda dhe më pas tronditja e tyre në subtotal!

Më shumë rreth pagesave të tyre (në vazhdim)

Përveç përcaktimit themelor të çmimeve, ka 2 çështje me pagesa. E para ka të bëjë me paratë pa probleme, me garanci 30-ditore. Brenda 30 ditëve ka disa përjashtime që nuk kualifikohen për rimbursim, dhe ato janë:

 • Transferet e domenit
 • Paymentdo pagese pritjeje e bërë pas provës falas
 • Disa regjistrime ccTLD
 • Certifikata SSL

Regjistrimet ccTLD nuk janë të zakonshme, por përfshijnë:

 • .eu
 • .es
 • .nl
 • .se
 • .ca
 • .br
 • Shumë më tepër

Këto kufizime në garancinë tuaj për kthimin e parave janë më shumë një zhgënjim se çdo gjë tjetër. Duket se ka të ngjarë të ketë lidhje me transferimin e parave që do të rezultonin në tarifa.

Më në fund, konstatimi i fundit kur bëhet fjalë për pagesa është se pavarësisht se në cilin plan jeni, Hostinger ofron vetëm 1 faqe në internet. Kjo do të thotë që ju duhet të paguani për çdo fushë shtesë. Këto fusha variojnë nga 0,99 dollarë deri në mbi 17,00 dollarë në varësi të asaj zgjatje që ju zgjidhni.

Mimet e hostingerit & planet

Ky është një host shumë i përballueshëm në internet kur krahasohet me shërbime të tjera të përbashkëta të mbajtura në internet atje.

Këtu janë tre planet e tyre të përbashkëta të pritjes dhe karakteristikat e përfshira:

i vetëmprimbiznes
Çmimi:$ 0.80 / mo$ 2.15 / mo$ 3.45 / mo
faqet e internetit:Vetëm 1i pakufizuari pakufizuar
Hapësira e diskut:10 GBi pakufizuari pakufizuar
Bandwidth:100 GBi pakufizuari pakufizuar
Dërgojani:1i pakufizuari pakufizuar
Bazat e të dhënave:1 MySQLi pakufizuari pakufizuar
Ndërtues i faqes në internet:popopo
Speed:n / a3x optimizuar5x e optimizuar
Rezervime të të dhënave:javorjavori përditshëm
Certifikata SSLLe të EncryptLe të Encrypt SSLSSL private
Garancia e kthimit të parave30 dite30 dite30 dite

Gjëja më e rëndësishme që të mbani mend me çmimet është “shitja” e përhershme e tyre për pagesën tuaj të parë 48-mujore.

Mundësia më e lirë, një pritje e përbashkët e vetme është vetëm nga 0.80 $ në muaj ndërsa paketa e biznesit është 3,45 $ në muaj.

Këto çmime janë gati të papërballueshme, dhe ato do të ishin çmime të shkëlqyera edhe pa shitjen e përhershme që po zhvillon Hostinger.

Planet e strehimit në cloud të Hostinger

Kohët e fundit ata lançuan një të re sherbim pritjeje cloud, dhe është mjaft e mrekullueshme. It’sshtë web hosting Rekomandoj dhe ajo që e bëri faqen time të testimit të ngarkojë në vetëm 0.8 sekonda.

Në thelb ata kanë krijuar një kombinim të fuqishëm të dy shërbimeve (web hosting të përbashkët dhe VPS) dhe e quajti atë mbajtje të biznesit. Shërbimi kombinon fuqinë e një serveri të dedikuar me një hPanel të lehtë për t’u përdorur.

Pra, në thelb, është duke funksionuar në VPS pa pasur nevojë të kujdeset për të gjitha gjërat e backend.

StartupprofesionalNdërmarrje
Çmimi:$ 7.45 / mo$ 14.95 / mo$ 27,45 / mo
Domain falas:popopo
Hapësira e diskut:40 GB80 GB160 GB
RAM:3 GB6 GB12 GB
Bërthama CPU:246
Nxitja e shpejtësisë:n / a2X3X
Menaxheri i cache:popopo
Burimet e izoluara:popopo
Monitorimi i Uptime:popopo
Instaluesi 1-Klikues:popopo
Rezervime ditore:popopo
24/7 Mbështetje e drejtpërdrejtë:popopo
SSL Falas:popopo
Garancia e kthimit të parave30 dite30 dite30 dite

Planet e hostimit në cloud të Hostinger ju japin fuqinë e një serveri të dedikuar pa luftën teknike për të patur sukses në internet ju jep shpejtësi dhe besueshmëri.

Në përgjithësi, është një lloj hostimi shumë i fuqishëm pa aftësi teknike pasi menaxhohet plotësisht nga 24/7 mbështetje e dedikuar që do t’ju ndihmojë në çdo hap të rrugës.

Faktet Hostinger & Pyetjet e bëra më shpesh

Ndoshta pyetja më e zakonshme është në lidhje me kthimin e parave të tyre. Ata ofrojnë një 30 ditë garanci për kthimin e parave dhe ndryshe nga shërbimet e tjera të pritjes që e bëjnë të dhimbshme të marrësh ndonjë formë të rimbursimit, mund t’i kontaktosh ata dhe t’u thuash atyre se ke vendosur që nuk ishte mirë për ju.

Sigurisht, ata do t’ju bëjnë pyetje, por ju nuk do të merrni dikë që përpiqet t’ju shesë ose t’ju bllokojë në një kontratë.

Kthimi i parave 30-ditore është i garantuar të jetë pa telashe. Kjo e bën atë një mundësi të shkëlqyeshme për blogerët e rinj ose njerëzit e biznesit që nuk janë të sigurt se mund të merren me anën teknike.

Këtu janë disa pyetje që bëhen më shpesh:

Pyetje: Farë është Hostinger?
Përgjigjja: Hostinger është një kompani web hosting bazuar në Lituani në Evropë që ofron pritje të përbashkët, host Cloud, hosting VPS, Windows VPS, hosting email, host WordPress, hosting Minecraft (me më shumë në rrugën si GTA, CS GO), dhe domain emra. Hostinger është një kompani mëmë e 000Webhost, Niagahoster dhe Weblink. Ju mund të gjeni faqen e tyre zyrtare këtu.

Pyetje: A keni një domain falas me Hostinger?
Përgjigjja: Një regjistrim i emrit të domenit ofrohet falas nëse regjistroheni në planin vjetor të tyre të pritjes të biznesit ose Premium të përbashkët.

Pyetje: Methodsfarë metodash pagese pranojnë ata?
Përgjigjja: Ata pranojnë shumicën e kartave të kreditit, si dhe PayPal, Bitcoin dhe shumicën e monedhave të tjera cryptocurrency.

Pyetje: A është një host i mirë për ecommerce? A ofrojnë ata SSL, karrocat e blerjes dhe përpunimin e pagesave?
Përgjigjja: Po, është një host i mirë në internet për dyqanet në internet pasi ato ofrojnë një çertifikatë falas SSL, si dhe serverë të shpejtë dhe karakteristika të sigurisë për t’u siguruar që dyqani juaj online ngarkon shpejt dhe është i sigurt.

Pyetje: A ju sigurojnë ato një garanci në kohën e duhur dhe ju kthejnë dëmi për kohën e humbjes?
Përgjigjja: Ata ofrojnë standarde të industrisë 99.9% shërbim të garantuar në kohë. Nëse ata nuk e plotësojnë këtë nivel shërbimi, mund të kërkoni një kredi prej 5% të tarifës tuaj mujore të pritjes.

Pyetje: A është një shërbim i mirë pritës për WordPress?
Përgjigjja: Po, ata mbështesin plotësisht blogjet dhe faqet e WordPress. Ata ofrojnë 1-klikim të instalimit WordPress përmes panelit të kontrollit.

Cilat karakteristika vijnë me premiumin e tyre & Planet e biznesit?

Të gjithë ata! ’Shtë e drejtë, çdo veçori që duhet të ofrojë Hostinger është në dispozicion për ju. 2 planet e para ia vlen investimi nëse po filloni një biznes ose kërkoni të krijoni një sit që do të shohë shumë trafik.

Do të keni qasje në një sasi të pakufizuar llogarish email pa asnjë kosto për ju. Do të keni gjithashtu këto karakteristika të shkëlqyera:

 • Autoresponders me email
 • Aktivizo dhe çaktivizo llogaritë
 • Ofroni email të dërguar për klientët
 • Filtrimi i spamit të postës elektronike

Ka shumë veçori më të shkëlqyera, por veçoritë e listuara këtu janë veçoritë që u sjellin dobi të gjithë përdoruesve. Nëse jeni duke kërkuar për një grup të madh karakteristikash, planet Premium ose Cloud janë basti juaj më i mirë.

Ju gjithashtu mund të jeni i sigurt për të gjetur këto karakteristika në çdo plan, duke përfshirë planin e hyrjes në nivelin 0.80 $ në muaj

 • Mbështetje SSL
 • Serverët SSD
 • Mbrojtje anti-DDoS
 • Mbrojtje kundër malware
 • Llogaritë e postës elektronike
 • Ndërtues falas i faqes në internet dhe një emër domain falas
 • Llogaritë FTP
 • Transferimi i faqes në internet
 • Mbi 200 shabllone në internet
 • Instalues ​​automatik i shkrimeve
 • Zgjedhja e vendndodhjes së serverit

Këto karakteristika i bëjnë ata të dalin nga shërbimet e tjera të mbajtjes në internet pasi përfshijnë më shumë veçori për çmime më të ulëta.

Si mund t’i besoj një hosti në internet që nuk kam dëgjuar kurrë më parë?

Në rregull, kështu që nuk mund të keni dëgjuar kurrë më parë për to. Ata filluan në 2004 dhe që nga ato kohë është rritur me shpejtësi.

Në vitin 2007, ata u bënë 000webhost.com, një shërbim falas dhe pa reklamim në internet. Pastaj, në vitin 2011 ata u përqëndruan në kompaninë e mbajtjes së faqeve në internet që janë sot.

Ata kanë mbaruar 29 milion përdorues në 178 vende në të gjithë globin, dhe ata marrin mesatarisht 15,000 regjistrime të reja çdo ditë. Ky është një klient i ri që regjistrohet çdo 5 sekonda!

Pra, a është Hostinger i mirë dhe i sigurt për t’u përdorur? Epo, sa më sipër duhet të flasë vetë, dhe unë mendoj se platforma e tyre e përbashkët e pritjes është bërë nga disa tipare mjaft të mahnitshme në disa nga çmimet më të ulëta në industrinë e pritjes.

A ju rekomandoj Hostinger?

Po, unë mendoj se ky është një host i shkëlqyeshëm në internet.

Të dy për fillestarët e plotë dhe “webmasterët” me përvojë.

Ka kaq shumë karakteristika të shkëlqyera me çmime të shkëlqyera, pavarësisht nga cili plan vendosni të blini.

Plani i përbashkët i mbajtjes së faqes në internet që rekomandoj është i tyre Paketë Premium, pasi kjo ofron vlerën më domethënëse. Ju po merrni gati të gjitha përfitimet e paketës së pritjes së cloud me një kosto shumë më të ulët. Mos bëni kujdes me çmimet e tyre të poshtër!

Kur jeni duke kërkuar të vendosni llogarinë tuaj në web hosting, përcaktoni nëse keni nevojë për 5x vlerësimin në shpejtësi. Nëse është kështu, plani i reve është i duhuri për ju.

Por plani që unë rekomandoj vërtet, nëse mund ta përballoni, është i tyre pritje në re. It’sshtë shërbimi i tyre “hibrid” i përbashkët i mbajtjes së faqes në internet dhe shërbimit të mbajtjes në internet të VPS. Kjo është da bombë!

Ndoshta tipari më i humbur në Hostinger që pothuajse çdo uebfaqe tjetër e hostimit në internet ka mbështetjen e telefonit. Shumë njerëz që përdorin Hostinger janë përdorues të rinj që kanë nevojë për ndihmë, por për shumicën e përdoruesve chat-live dhe emailet / biletat duhet të jenë të mjaftueshme.

Por, Hostinger e bën atë më të thelluar dhe të lehtë për t’u ndjekur me mësimet e videove dhe përparimet. Shërbimi i tyre i shkëlqyeshëm i bisedave është fantastik, si dhe stafi i tyre është shumë i ditur.

Përgjatë këtij rishikimi të Hostinger kam përmendur në mënyrë të përsëritur komoditetin, lehtësinë e përdorimit, ndërfaqen e thjeshtë dhe natyrisht çmimin e lirë. Këto karakteristika që kujdesen për përvojën e përdoruesit e bëjnë këtë një zgjedhje kryesore për çdo pronar të faqes në internet, të ri ose me përvojë.

Duke klikuar këtë lidhje, ju merrni 82% zbritje të çmimit të shitjes me pakicë dhe priteni faqen tuaj vetëm 0.80 dollarë në muaj.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map