Rishikimi i hostGatorit

HostGator është një nga ofruesit më të mëdhenj të hostimit në internet në industri. Por a i bën ato të mira, apo të këqija? Ky përmbledhje e HostGator shikon të gjitha të mirat dhe të këqijat, në mënyrë që të përcaktoni nëse HostGator është zgjedhja e duhur për ju.


Sot, ka shumë ofrues të web hosting atje për ju që të zgjidhni nga ai përqendrim në ofrimin e zgjidhjeve të përballueshme, karakteristika të zbukuruara dhe mbështetje të nivelit të lartë. Sidoqoftë, të vendosësh se me cilin host të shkosh nuk është aq e lehtë.

Për fat të mirë për ju, ne jemi këtu për të zbërthyer një nga zgjidhjet më të njohura të hostimit në internet sot, Hostgator, për të parë nëse ajo që ata duhet të ofrojnë është ajo që ju nevojitet në mënyrë që të drejtoni një faqe në internet të suksesshme, pa e futur veten në tokë me çështjet e faqes.

hostgator shqyrton eksitimKa një çantë të përzier me komente në Twitter

Në këtë Shqyrtimi i hostGatorit, Unë do të bëj një vështrim të ngushtë në disa nga të mirat dhe të mirat për të cilat duhet të jeni të vetëdijshëm para se të vendosni të regjistroheni.

Nëse më jepni 10 minuta nga koha juaj, unë do t’ju jap të gjitha informacionet e domosdoshme në lidhje me shërbimet e tyre të pritjes, duke iu përgjigjur pyetjeve të tilla si:

 • Featuresfarë veçorish ofron HostGator klientëve të saj?
 • Cilat janë planet e ndryshme në dispozicion?
 • Sa kushton pritja e HostGator-it?
 • Whatfarë lloj pritjeje ata ofrojnë pronarëve të faqeve të internetit?

Përdorni kodin kupon WSHR dhe merrni 60% zbritje nga çmimi normal dhe pritni faqen tuaj te internetit me vetëm 2.75 dollarë në muaj.

Deri në kohën kur të keni mbaruar së lexuari këtë përmbledhje të HostGator, me siguri do të jeni në gjendje të tregoni nëse ky është shërbimi i duhur për mbajtjen në internet për nevojat tuaja.

Contents

Kjo është ajo që do të mësoni këtu

 1. Zgjidhje Pritëse

Këtu do të shpjegoj llojet e ndryshme të hostimit dhe HG u siguron klientëve dhe cilat janë ndryshimet e tyre kryesore.

 1. Karakteristikat e hostimit

Këtu do të diskutoj në detaje secilën nga kryesore .

 1. rekuizitë & Cons

Këtu do të bëj një vështrim të ngushtë në përdorimin e HostGator Hosting. Do të mbuloj edhe disa nga më së shumti .

 1. A e rekomandoj HostGator.com?

Këtu do t’ju tregoj nëse apo nëse mendoj se do të ishit më mirë të përdorni një konkurrent.

Le të zhyten, por së pari një sfond të shpejtë.

HostGator u themelua në 2002 nga një fëmijë i ri kolegj me emrin e Brent Oxley, HostGator më në fund zbarkoi vendndodhjen e saj zyrtare në Houston, Texas pasi kaloi ca kohë cilësore në Kanada gjatë ditëve të para të operimit. Nga atje, ata vazhduan të rriten, duke hapur një zyrë tjetër në Austin, Teksas, si dhe duke u zgjeruar në Brazil.

Deri në vitin 2012, njoftoi Oxley Grupi Ndërkombëtar i Qëndrueshmërisë (EIG) ishte duke përvetësuar HostGator. Dhe, ndërsa kjo ishte një veprim i zgjuar i biznesit për Oxley dhe ekuipazhin e tij, një veprim si kjo ka potencialin për të krijuar probleme midis atyre që përdorin aktualisht, ose duke kërkuar të përdorin, shërbimet e HostGator.

Nuk jam i sigurt pse Lexoni në lidhje me EIG dhe ndikimin e tij në ofruesit e pritjes së programeve që ata kanë fituar.

Thënë kjo, unë nuk jam këtu për t’ju thënë që roli i tij në EIG është në thelb i mirë ose i keq. Në fakt, HostGator ka parë një sukses të madh ndër vite dhe ka mahnitur qindra mijëra klientë të kënaqur.

HostGator Web Hosting

Këtu janë zgjidhjet e ndryshme të pritjes që ato ofrojnë pronarëve të faqeve të internetit.

Ndarja në internet e përbashkët

HostGator ofron pako mjaft të përballueshme të pritjes për faqet e internetit të të gjitha llojeve dhe madhësive. Ndarë në tre plane të veçanta:

Planet e mbajtjes së pritjes, foshnjës dhe biznesit – planet e përbashkëta të pritjes kanë karakteristika që do të plotësojnë nevojat tuaja themelore të pritjes.

hostgator ndau planet e pritjes

Për shembull, çdo plan i përbashkët i pritjes së hostit vjen me një ndërtues të integruar të internetit për zvarritje të përshtatshme & rënie-ndërtimi i sitit. Përveç kësaj, ata vijnë me mjetin QuickInstall për instalimin e një blog, forumi, galerie dhe skriptet e dyqaneve të e-commerce drejtpërdrejt në faqen tuaj të WordPress..

Për të mos përmendur faktin që ata mbështesin WordPress, Joomla, Drupal, Magento, Wiki, dhe phpBB duke pritur sistemet e menaxhimit të përmbajtjes.

Karakteristikat shtesë përfshijnë:

 • Gjerësia e bandës së pashoqe
 • Garanci 99% të kohës
 • Transferime falas në internet
 • Kredi Google AdWords dhe Bing Ads
 • kontrolli cPanel
 • Qasja në PHP 7 dhe SHS
 • Llogaritë e pakufizuara të postës elektronike POP3
 • 24/7/365 mbështetje teknike përmes telefonit, bisedës live dhe postës elektronike (sistemi i biletave)

Shtë e rëndësishme të theksohet se pritje e përbashkët do të jetë në qendër të këtij shqyrtimi, megjithatë zgjidhjet e tjera të pritjes do të ndahen me ju në rast se keni nevojë për diçka pak më të fortë.

HostGator Cloud Hosting

Shërbimet e tyre të pritjes në Cloud vijnë me shumë karakteristika për ata që kërkojnë të shkallëzojnë shpejt. Shijoni zgjidhje optimale për ruajtjen e cloud, pult intuitiv dhe aftësinë e menaxhimit të burimeve. Plus, mbani kontroll të plotë mbi të gjithë faqen tuaj me cPanel të lehtë për t’u përdorur.

planet për strehimin e cloud

Përveç kësaj, shpejt transferoni të gjitha të dhënat e sitit në një server tjetër në rast të një dështimi dhe dijeni që tre kopje të pasqyruar të faqes tuaj të internetit janë pritur në shumë pajisje për të siguruar siguri dhe tepricë.

Pritja e tyre në cloud fillon me 4,95 $ / muaj, dhe shkon deri në planet më të mëdha, me çmim 6.57 $ / muaj dhe 9,95 $ / muaj pasi nevojat tuaja bëhen më të kërkuara.

Shpërndarë vs Cloud hosting

Pritja në cloud është më e mirë se sa hostet e përbashkëta sepse ju lejon të përdorni burimet e shumë serverave, në vend që të kufizoheni në një server të vetëm

HostGator Cloud ju jep të gjitha tiparet e pritjes së përbashkët, por ju merrni më shumë hidhërim!

hostgator shared vs cloud hosting

2X serverë më të shpejtë

 • Deri në 2 herë herë më të shpejtë të ngarkesës për shkak të serverëve me densitet të ulët, pajisjes premium dhe shtresave të shumëfishtë të memorjes
 • Përmbajtja e faqes suaj të internetit menaxhohet në mënyrë më efikase, duke bërë të mundur që kërkesat dinamike të përmbajtjes të përpunohen shpejt
 • Caching e integruar bën që faqja juaj të ngarkohet më shpejt nga cloud për shkak të një konfigurimi optimal të ruajtjes

4X Më e shkallëzueshme

 • Përmirësoni burimet tuaja të reja ndërsa rritet prania juaj në internet. Një klikim i thjeshtë është gjithçka që ju nevojitet – nuk ka migracion të të dhënave, joproduktive ose rindezje
 • Merrni alokimin dhe menaxhimin e serverit në cloud!
 • Ju lejon të përgjigjeni ndaj atyre pikave të mëdha të trafikut pa ndonjë ndërprerje shërbimi

Menaxhimi i cloud i WordPress Cloud Hosting

Dakord, ja këtu është plani që më pëlqen më shumë.

Për ata që punojnë posaçërisht me WordPress, HostGator ka mbajtjen e cloud të WordPress që përputhet me platformën WordPress dhe jep të gjitha tiparet e nevojshme për të drejtuar një faqe të shpejtë, efikase dhe shumë të sigurt.

hostgatori menaxhoi WordPress hosting cloud

HostGator menaxhoi premtime për mbajtjen e cloud të WordPress 2.5X herë më të shpejtë të ngarkesës për shkak të arkitekturës super të ngarkuar të cloud, serverave me densitet të ulët, CDN dhe shtresave të shumëfishtë të memorjes.

Për më tepër, kjo zgjidhje pritëse vjen e menaxhuar, do të thotë azhurnime automatike në thelbin tuaj të WordPress, shtojcat dhe temat trajtohen nga HostGator, si dhe rezervimet e faqes dhe heqja e malware. Ju gjithashtu merrni shërbim falas CDN duke rritur shpërndarjen e përmbajtjes për vizitorët e faqes tuaj.

Krahasoni planet e hostimit

Këtu është një përmbledhje e shpejtë e planeve të lartpërmendura që ata ofrojnë:

Planet e përbashkëta të pritjes

 • Plani Hatchling: Fillon me 2,75 dollarë në muaj. 1 site i lejuar, bandwidth i pa-matur & hapsirë ruajtjeje.
 • Plani i Foshnjës: Fillon me 3,95 dollarë në muaj. Vende të pakufizuara lejohen, bandë e bandës së paekseruar & hapsirë ruajtjeje.
 • Plan biznesi: Fillon me 5,95 dollarë në muaj. Vende të pakufizuara lejohen, bandë e bandës së paekseruar & hapsirë ruajtjeje.
 • Kontrolloni çmimet më të fundit dhe të gjitha tiparet e Ndara të përfshira

Planet e pritjes në cloud

 • Cloud hekurosje: Fillon me 4,95 dollarë në muaj. 2 bërthama & Kujtesë 2 GB, 1 vend i lejuar, bandë gjerësi e pa-matur & hapsirë ruajtjeje.
 • Cloud për fëmijë: Fillon me 6.57 dollarë në muaj. 4 bërthama & Kujtesë 4 GB, site të pakufizuara të lejuara, bandë gjerësia e pa-matur & hapsirë ruajtjeje.
 • Cloud i biznesit: Fillon me 9,95 dollarë në muaj. 6 bërthama & Kujtesë 6 GB, site të pakufizuara të lejuara, bandë gjerësia e pa-matur & hapsirë ruajtjeje.
 • Kontrolloni çmimet e fundit dhe të gjitha tiparet e Cloud të përfshira

Planet e pritjes në Word WordPress

 • Plani fillestar: Fillon me 5,95 dollarë në muaj. 2X më shpejt, 1 site i lejuar, 100k vizita në muaj, 1 kopje rezervë dhe hapësirë ​​e magazinimit të pa-matur.
 • Plani Standard: Fillon me 7,95 dollarë në muaj. 2X më shpejt, 2 site të lejuara, 200k vizita në muaj, 2 GB rezervë hapësirë ​​ruajtjeje të pa matur.
 • Plan biznesi: Fillon me 9,95 dollarë në muaj. 5X më shpejt, 3 site të lejuara, 500k vizita në muaj, 3 kopje rezervë dhe hapësirë ​​e magazinimit të pa-matur.
 • Kontrolloni çmimet e fundit dhe të gjitha tiparet e cloud të përfshira në WordPress

Opsione të tjera të hostimit

Përveç opsioneve të lartpërmendura të pritjes, ato gjithashtu kanë këto:

 • VPS Hosting. Me mbajtjen e VPS, ju merrni karakteristika shteruese si aksesi i plotë për rrënjën për kontrollimin e të gjithë mjedisit tuaj të pritjes, shtresave të shumta të sigurisë së rrjetit për të siguruar besueshmërinë e serverit dhe shkallëzimin e menjëhershëm me një klik të butonit.

  Përveç kësaj, besoni që të dhënat tuaja janë vendosur në serverë që janë të mbrojtur me konfigurimin e diskut të RAID 10 dhe vijnë me njësi të tepërta energjie dhe HVAC. Merrni kopje rezervë javore në vend të të gjithë faqes suaj të internetit, një grup të plotë mjetesh zhvillimi për të ndihmuar në funksionimin dhe dizajnin e faqes, dhe si gjithmonë, mbështetje fituese për çdo pyetje që mund të keni. Planet e pritjes VPS vijnë me çmim si më poshtë: 29,95 $ / muaj, 39,95 $ / muaj, dhe 49,95 $ / muaj përkatësisht.

 • Përkushtuar Hosting. Për ata me uebfaqe të trafikuar rëndë, si dhe me një buxhet më të madh, pritja e dedikuar mund të jetë ajo që ju nevojitet. Të dhënat e faqes suaj do të vendosen në mënyrë të pavarur në serverin tuaj të dedikuar, do të thotë se nuk ka asnjëherë nevojë për të ndarë burime në çdo kohë.

  Për më tepër, ekzekutoni Linux ose Windows, zgjidhni midis opsioneve të diskut të HDD dhe SSD, merrni mbrojtje nga niveli i qendrës së të dhënave DDOS dhe gëzoni qasje të plotë në rrënjë, bazat e të dhënave të pakufizuara, konfigurimin RAID-1 dhe 3-5 IPv4 të dedikuara. Për t’u futur në planet e dedikuara të hostGatorit të pritjes, prisni të shfletoni $ 119 / muaj në 149 $ / muaj.

 • Reseller Hosting. Nëse jeni duke menduar për fillimin e kompanisë tuaj të mbajtjes së faqes në internet, merrni parasysh planet e tyre të hostimit të shitësit. Merrni mjete të fuqishme për të ndihmuar në ndërtimin e klientelës suaj, për të mbajtur kontrollin e plotë mbi shpërndarjen e burimeve dhe për të përmirësuar sipas nevojës në mënyrë që biznesi juaj të vazhdojë të rritet.

  Me një plan të shitësit të shitësit, ju merrni panelin e kontrollit WHM me aftësi shumë-gjuhëshe, 99.9% garanci në kohën e duhur, 400 mësime video të markës për klientët tuaj për t’u referuar, dhe bazat e të dhënave të pakufizuara të MySQL me qasje phpMyAdmin. Nëse kjo është diçka për të cilën jeni të interesuar të shihni nëse ai nga tre planet në dispozicion – Alumini, bakri ose Argjendi – duke filluar nga 19,95 $ / muaj në 24,95 $ / muaj, punoni për ju.

 • Pritja e aplikacionit. Nëse nuk përdorni WordPress si CMS, HG ju ka mbuluar. Running në Linux, Apache, MySQL dhe PHP, HostGator mund t’ju lejojë të ekzekutoni platforma si Joomla, Magento, Drupal, Wiki dhe phpBB Hosting. Plus, karakteristika të tilla si gjerësi bandë e pa-matur, marketing me email, dhe instalime me një klik të aplikacioneve të tjera të dobishme, përfshihen me çdo plan.
 • Windows Hosting. Megjithëse Linux preferohet kur bëhet fjalë për mbajtjen në internet, ata e bëjnë Windows hosting në dispozicion për ata që kanë nevojë për të. Me panelin paralel të Plesk, IIS, Microsoft SQL Server 2012 R2 dhe mbështetjen ASP.NET, kjo zgjidhje pritëse është e sigurtë se do të ketë gjithçka që ju nevojitet për të drejtuar një faqe në internet miqësore.

Siç mund ta shihni, HostGator ka zgjidhje pritëse për çdo buxhet, çdo lloj uebsajti dhe madhësi, dhe madje shkon aq larg sa të kujdeset për klientë të veçantë siç janë përdoruesit WordPress ose Windows.

Karakteristikat kryesore

Planet e tyre të përbashkëta të pritjes së pritjes vijnë me karakteristika të mjaftueshme për të filluar faqen tuaj të internetit, pa sakrifikuar shpejtësinë ose performancën. Në fakt, këtu është një përbërje e disa prej karakteristikave më të mira që ata kanë për klientët që mund t’ju inkurajojnë të regjistroheni me ta për nevojat tuaja të pritjes:

 1. Ndërtuesi i Uebfaqeve të Ndërtuara
 2. Menaxhimi i plotë i emrit të domainit
 3. Mjetet e marketingut
 4. Shërbime Premium

Ndërtues i faqes në internet HostGator

Krijoni me lehtësi një faqe në internet mahnitëse, duke përdorur ato ndërtuar në mjetin e ndërtuesit të uebfaqes. Për të filluar, zgjidhni nga mbi 100 shabllone miqësorë për celularin. Përveç kësaj, ndërtoni duke përdorur zvarritjen e përshtatshme & braktisni teknologjinë, përfitoni nga seksionet dhe faqet e para-ndërtuara për të frymëzuar web design tuaj, dhe madje edhe të merrni 6 faqe të gatshme për të filluar me.

ndërtues faqesh në internet hostgator

Karakteristikat shtesë përfshijnë:

 • Mjete SEO për rezultate më të mira të motorit të kërkimit
 • Integrimi i mediave sociale
 • Porta e pagesës së PayPal
 • Ngulitja e videos HD
 • Heqja e markës
 • Google Analytics
 • karrocat e e-commerce dhe menaxhimi i inventarit
 • Kodet e kuponit

E disponueshme për blerje individuale, e plotë me shërbime pritëse, Ndërtuesi i Uebsajtit gjithashtu vjen me çdo plan tjetër të pritjes që u ofrohet klientëve.

Menaxhimi i Emrit të Domainit

Ato lejojnë klientët të kenë kontroll të plotë mbi gjithçka që lidhet me emrin e domain. Për të filluar, blini emrin e domain-it tuaj .com, .org, ose .co (për të përmendur disa) drejtpërdrejt nga cPanel-i juaj i hostimit.

Përdorni të përshtatshme mjet kërkimi për emrin e domain për të parë nëse URL që po kërkoni është në dispozicion. Ose, nëse po ndryshoni në HostGator nga një ofrues tjetër i hostimit, thjesht transferoni emrin e domain tuaj ekzistues dhe shijoni një zgjatje të një viti – falas.

emrat e domain hostgator

Me çdo plan pritës, ju gjithashtu merrni karakteristikat e mëposhtme të emrit të domain falas:

 • Bllokimi i domenit. Parandaloni këdo që të rrëmbejë emrin e domain-it dhe ta përdorë atë vetë, duke e mbyllur.
 • Rinovimi i Domainit. Pasi të transferohet emri juaj i domain, ose keni blerë një përmes cPanel tuaj, le ta rinovojë automatikisht çdo vit për të parandaluar çdo skadim aksidental.
 • Menaxhimi cPanel. Menaxhoni të gjitha aspektet e emrit të domain-it drejtpërdrejt nga cPanel-i juaj.

Mjetet e marketingut

HostGator e di se ka më shumë për të drejtuar një uebsajt të suksesshëm sesa të kesh një ofrues të qëndrueshëm të pritjes. Kjo është arsyeja pse ato ofrojnë të vlefshme mjetet e marketingut për t’ju ndihmuar të zgjeroni shtrirjen e faqes tuaj, të drejtoni trafikun në faqen tuaj të internetit dhe të rritni konvertimet.

Rishikimi SEO

Duke pasur një strategji SEO në vend ndihmon që faqja juaj e internetit të gjendet në rezultatet popullore të motorëve të kërkimit. Në fakt, optimizimi i faqes suaj të internetit për SEO do të rrisë renditjen dhe shikueshmërinë tuaj në motorët e kërkimit si Google, Bing dhe Yahoo.

Nëse e gjeni veten të nevojshme ndihmë në formulimin e një strategjie SEO, kontaktoni ata për një këshillim falas për SEO. Nga atje, Koordinatori juaj i përkushtuar i Projektit të marketingut do t’ju ndihmojë të filloni fushatën e përsosur të marketingut duke kontrolluar së pari faqen tuaj dhe duke kryer hulumtime të plotë të fjalëve kyçe që lidhen me ngrohtësinë e biznesit tuaj.

sherbime hostoator SEO

Këtu është një përmbledhje e disa prej strategjive që Koordinatori i Projektit tuaj të marketingut do të vendosë në faqen tuaj në internet për të ndihmuar ndikimin në rezultatet e motorëve të kërkimit:

 • Hulumtim fjalen. Ekspertët e tyre të brendshëm të marketingut do të gjejnë fjalët kyçe që lidhen më së miri me ngrohtësinë tuaj, që do t’ju ndihmojë të rriteni në renditjen e kërkimit dhe që do të rezonojnë më shumë me audiencën tuaj të synuar. Përveç kësaj, ata do të mësojnë se cilat terma janë përdorur më shumë nga audienca juaj e synuar në pyetjet e kërkimit, si dhe do të monitorojnë suksesin e fjalës suaj në faqen tuaj.
 • Krijimi i përmbajtjes. Përdorni ekipin e tyre të specializuar për të krijuar përmbajtje origjinale në mënyrë që të drejtoni trafikun në faqen tuaj dhe të rritni audiencën tuaj.
 • Optimizimi në faqe. Lërini ata të zgjedhin faqen tuaj te internetit për sa i përket titujve të faqeve, përshkrimet e meta dhe etiketat e headerave në mënyrë që faqja juaj të indeksohet për renditjen më të lartë të kërkimeve.

Shërbime PPC

Një tjetër shërbim i shkëlqyer që ata ofrojnë klientëve për të ndihmuar në rritjen e shitjeve është i tyre Shërbime Pay-Per-Click, i njohur ndryshe si PPC. Synimi i klientëve me reklama me pagesë është një mënyrë e shkëlqyeshme për të inkurajuar njerëzit të vizitojnë faqen tuaj dhe në fund të fundit të bëjnë një shitje.

Ja çfarë ju merrni kur përdorni shërbimet e tyre të PPC:

 • Hulumtim fjalen. Ekspertët e marketingut në shtëpi do të përdorin si metodat lokale ashtu edhe ato globale të shënjestrimit, shikoni fjalë kyçe të përdorura nëpër pajisje të shumta dhe do të gjeni audiencën e saktë të synuar për nevojat e biznesit tuaj. Ata gjithashtu do të ndihmojnë në zhvillimin e një “lista negative e fjalëve” kështu që ju të ndaloni tërheqjen e llojit të gabuar të audiencës në faqen tuaj të internetit.
 • Menaxhimi i fushatës. Thirrje për veprime, numra telefoni, informacione mbi vendndodhjen dhe lidhje të drejtpërdrejta me faqen tuaj janë të gjitha të përfshira në reklamat tuaja PPC. Për më tepër, shikoni ekspertët tuaj të paguar të ndihmojnë në rritjen e rezultatit tuaj të optimizmit, duke ju mbajtur brenda buxhetit tuaj të kostos për klikim.

Në fund, ata e marrin atë vetë për të ndihmuar klientët e tyre të bëhen të suksesshëm. Sigurimi i ndihmës SEO dhe strategjive të personalizuara të marketingut, së bashku me kreditë falas të Google AdWords dhe Bing Ads, nuk ka asnjë arsye pse faqja juaj e internetit nuk mund të lulëzojë.

Shërbime Premium

Ata u ofrojnë klientëve disa shërbime premium të jashtëzakonshme për ata që kanë një dhomë të vogël parukë në buxhetin e tyre.

CodeGuard

Me shërbimin e HostGator’s CodeGuard, ju merrni tipare të tilla si:

 • Rezervime automatike ditore në re
 • 16 GB ruajtje
 • Përdorni deri në 5 faqe interneti
 • Baza e të dhënave të pakufizuar dhe skedarët
 • 3 rikthen në muaj
 • Njoftime përmes postës elektronike për ndryshime të paautorizuara
 • Menaxhim i thjeshtë – shikoni ndryshimet, caktoni monitorimin e faqes dhe menaxhoni alarmet e postës elektronike

Duke filluar nga 2,00 dollarë në muaj, ky shërbim premium vlen edhe me çmimin e vogël.

Dizajnimi i Uebit

Dizajnuesit profesional të shërbimit të tyre në shtëpi të plotë, do t’ju ofrojnë modele premium me dizajn mahnitës të internetit dhe deri në 3 faqe të përmbajtjes miqësore me SEO, krijuar vetëm për faqen tuaj të internetit..

Plus, faqja juaj do të ndërtohet në sistemin më të popullarizuar të menaxhimit të përmbajtjes deri më sot, WordPress, i cili është i njohur për përdorimin miqësor dhe fleksibël.

Karakteristikat shtesë të shërbimeve të tyre të projektimit në internet përfshijnë:

 • Një ekspert i SEO për të strategjizuar mënyrat për të drejtuar më shumë trafik në faqen tuaj
 • Dizajni i plotë i uebit i ndërtuar me dizajn të përgjegjshëm
 • Thirrjet telefonike të rishikimit mujor për të diskutuar suksesin e fushatës suaj të marketingut
 • Një trajnim një-për-një për të siguruar që ju mund të trajtoni faqen tuaj në të ardhmen

Do të merrni gjithashtu integrimin në e-commerce, të plotë me deri në 10 faqe produktesh dhe zgjidhje për përpunimin e pagesave dhe OpenCart të zgjidhjeve të transportit.

Të mirat dhe të këqijat e HostGator Hosting

Gjithmonë do të jenë të mirat dhe të këqijat me çdo ofrues të web hosting që zgjidhni të përdorni. Kjo është arsyeja pse është e rëndësishme të vlerësoni përparësitë tuaja dhe të siguroheni që zgjidhja me të cilën nuk shkoni, sakrifikon në asnjë prej atyre përparësive.

Të mirat

Ka shumë arsye pse ato janë një kompani kaq e njohur pritëse. Le të shohim se cilat janë përfitimet e përdorimit të shërbimeve të tyre të përbashkëta të pritjes.

Uptime dhe Shërbime të Ngurta

Ata garantojnë 99.9% në kohën e duhur, që është një lajm i shkëlqyeshëm për çdo pronar të faqes në internet. Sidoqoftë, është e rëndësishme të mbani në mend se ky është standardi dhe asgjë më pak nuk tolerohet në përgjithësi.

Shtuar në atë, HostGator është i gatshëm të kompensojë klientët e tij me një kredi një muaj nëse në çdo kohë serveri nuk i mungon garancisë në kohë 99.9%.

kohën e pritësitSipas HostingFacts, kohëzgjatja e HostGator në 12 muajt e fundit ka qenë 99,99%

Ata gjithashtu ofrojnë mbështetje të klientëve 24/7/365 përmes telefonit, bisedës live dhe emailit (sistemi i biletave). Duke përdorur Portalin e tyre të përshtatshëm të Mbështetjes, mund të kontaktoni me një ekspert pritës, të shikoni disa prej forumeve të komunitetit dhe madje të përdorni udhëzime video që synojnë t’ju ndihmojnë në zgjidhjen e problemeve tuaja..

Transferim falas i faqeve dhe instalime me një klik

Përsëri, ky shërbim është zakonisht norma për shumicën e kompanive të mbajtjes në internet, megjithatë, e bën HostGator transferimi nga një host tjetër tek ata super e thjeshte Thjesht regjistrohuni për planin e pritjes që dëshironi të përdorni, dhe lini që HostGator të bëjë pjesën tjetër.

Shtimi i kësaj, nëse jeni i ri për të zotëruar një uebfaqe, dhe HostGator është zgjidhja e parë pritëse që keni përdorur ndonjëherë, sigurohuni që instalimi i CMS tuaj i preferuar është aq i lehtë sa të klikoni disa butona gjatë regjistrimit. Duke përdorur mjetin e tyre QuickInstall, ju lehtë mund të krijoni faqen tuaj të internetit pa u shqetësuar se keni njohuri teknike.

(Pothuajse) Everythingdo gjë e pakufizuar

Kurseni për planin më themelor të përbashkët të pritjes, i cili kufizon fushat në 1, ofron HostGator gjithçka e pakufizuar (mirë lloj – shiko më poshtë) tjetër gjë që është shumë e madhe pasi planet e tyre të pritjes janë kaq të lira për të filluar.

Hapësirë ​​e pakufizuar në disk do të thotë që mund të ruani sa më shumë të dhëna që ju nevojiten. Kjo lejon një rritje në dukje të pakufizuar të faqes suaj të internetit ndërsa përdorni një plan të përballueshëm të përbashkët pritjeje.

Duke pasur bandë gjerësi e pandryshuar do të thotë që ju mund të lëvizni një sasi të pakufizuar të të dhënave midis serverit tuaj pritës, vizitorëve të faqes suaj dhe internetit. Kjo është e shkëlqyeshme për të siguruar shpejtësinë dhe performancën e faqes tuaj, veçanërisht në një plan të përbashkët pritjeje.

Ju gjithashtu merrni baza të të dhënave të pakufizuara, që do të thotë se mund të keni sa më shumë instalime të WordPress sa të doni. Kjo është e mirë për ata që kanë shumë klientë dhe duan të provojnë ndryshimet në uebfaqe para se t’i shtyjnë ata të jetojnë.

Pritja “Pafund” është një mit dhe të paktën HostGator është transparent në lidhje me kufizimin e përdorimit të burimeve të tyre. Ata ofrojnë “gjithçka të pakufizuar”, për sa kohë që ju:

 • Mos përdorni më shumë se 25% të njësisë qendrore të përpunimit të serverit (CPU)
 • Mos ekzekutoni më shumë se 25 procese të njëkohshme në cPanel
 • Mos keni më shumë se 25 lidhje të njëkohshme MySQL
 • Mos krijoni më shumë se 100.000 skedarë në cPanel
 • Mos kontrolloni më shumë se 30 postë elektronike në orë
 • Mos dërgoni më shumë se 500 email në orë

Sidoqoftë, nuk ka asnjë kufizim në:

 • Bandwidth që ju përdorni
 • Llogaritë e postës elektronike që krijoni

Të këqijat

Si me gjithçka, do të ketë disa disavantazhe në përdorimin e një zgjidhjeje kaq të lirë, të përbashkët të pritjes. Le të kontrollojmë disa nga gjërat në të cilat mund të punojnë dhe nëse ato do të ndikojnë në vendimin tënd përfundimtar.

Karakteristika të kufizuara

Ndërsa tiparet e ofruara janë mjaft standarde, dhe gjithçka e pakufizuar është e bukur, e vërteta është, HostGator nuk u ofron përdoruesve të përbashkët të pritjes një shumë të tërë shtesash.

Meqenëse ky lloj i hostimit nuk menaxhohet, do të duhet të merreni me punën tuaj administrative që ju nevojitet faqja juaj në internet. Kjo do të thotë rezervë ditor (megjithëse ata do të kryejnë kopje rezervë javore), azhurnime për çdo thelb, shtojcë ose tema që përdorni (përveç nëse vendosni për hostpritjen e menaxhuar pak më të shtrenjtë të WordPress), dhe masat e sigurisë, janë e gjithë përgjegjësia juaj.

Domainet e kushtueshme

Megjithëse ata ofrojnë lehtësi kur bëhet fjalë për menaxhimin e gjithçkaje në lidhje me fushën, ia vlen të përmendet se disa prej tyre çmimet e emrave të domain janë pak të larta.

Kjo është mirë ta dini sepse edhe nëse vendosni të shkoni me një plan të përbashkët, gjithmonë mund të regjistroheni dhe rinovoni emrin e domain tuaj me një kompani tjetër, më pak të shtrenjtë dhe thjesht drejtojeni DNS-në tuaj në HostGator drejtpërdrejt nga cPanel.

Partshtë pjesë e EIG

Përsëri, unë nuk do të përpiqem të ju lëkund qoftë kur bëhet fjalë Grupi Ndërkombëtar i Qëndrueshmërisë (EIG). Sidoqoftë, shumica e njerëzve që shqyrtojnë ndërmarrjet pritëse do të thonë se një kompani pritëse që është pjesë e EIG rrezikon të mbajë një reputacion të keq.

Kjo sepse nëse do të shkonit me kompaninë pritëse A (kjo është pjesë e EIG dhe nuk e keni ditur atë) dhe të keni një përvojë të keqe, dhe të transferoheni në kompaninë pritëse B (gjithashtu pjesë e EIG dhe nuk e keni ditur atë) , kush do të thotë që përvoja juaj do të përmirësohet?

Vetëm të jetë i vetëdijshëm që HostGator është një pjesë e kësaj organizate dhe se mënyra sesi EIG drejton gjërat ka të ngjarë të trysle në mënyrën se si HostGator trajton gjërat.

FAQ të hostGatorit

Këtu do të gjeni përgjigje për disa nga pyetjet më të shpeshta.

Farë është HostGator.com?

HostGator është një kompani web hosting që ofron një larmi shërbimesh të mbajtjes në internet si shërbime të përbashkëta, shitës, VPS, Cloud dhe shërbime të dedikuara për pritjen e serverëve. Përveç kësaj, ata ofrojnë WordPress hosting specifik dhe Windows. Ato kanë dy qendra të të dhënave të vendosura në Teksas (SH.B.A.) dhe Provo, Juta (SHBA). Uebfaqja e tyre zyrtare është www.hostgator.com. Lexoni më shumë në faqen e tyre Wikipedia

A ofron HostGator një garanci për kthimin e parave?

Po. Ata ofrojnë një rimbursim të plotë nëse anuloni llogarinë tuaj brenda 45 ditëve të para të përdorimit të shërbimeve të tyre. Sidoqoftë, kjo vlen vetëm për zgjidhjet e përbashkëta, shitësin dhe hostimin e VPS.

Typefarë lloj mbështetje u ofron HostGator klientëve të saj?

Ata ofrojnë mbështetje gjatë gjithë vitit përmes telefonit, bisedës live dhe emailit (sistemi i biletave). Ju mund të përdorni një anëtar të ekipit mbështetës 24/7 dhe të merrni përgjigje për çdo pyetje që mund të keni.

Do HostGator të migrojë sitin tim aktual falas?

Po. Ata ofrojnë migracion falas në sit, madje edhe për planin më të lirë të përbashkët të hosteve që ata ofrojnë.

Isfarë është Garancia e Uptime e HostGator?

Jo për dallim nga shumë ofrues të pritjes, ata garantojnë një kohëzgjatje prej 99.9%. Shtuar në të, ata do t’ju kreditojnë një muaj shërbimi për çdo joproduktiv nën 99.9% që përvojën tuaj në internet, duke theksuar faktin se ata janë seriozë në lidhje me mbajtjen e faqes tuaj të internetit..

A ofron HostGator Certifikata SSL, SSD dhe CDN?

Kjo varet nga plani i pritjes që ju zgjidhni. Për shembull, nëse vendosni të shkoni me planin më të lartë të primit të përbashkët, po, do të merrni një certifikatë private falas SSL. Sidoqoftë, për planet më themelore, ky nuk është rasti. Fatkeqësisht, do të duhet të investoni në planin e menaxhimit të menaxhuar me WordPress për të marrë qasje në shërbime falas CDN, dhe të përdorni një server të dedikuar për të pasur mundësinë e përdorimit të ruajtjes SSD.

A ofron HostGator rezervë të faqes?

Ata kryejnë kopje rezervë javore të rastit për kohën që ju nevojitet për të rivendosur faqen tuaj të internetit. Rekomandohet të keni një metodë tjetër rezervë, siç është shërbimi i tyre premium CodeGuard.

A do të marr një emër domain falas me HostGator?

Jo. Ata nuk u ofrojnë klientëve të rinj një emër domain falas kur regjistrohen.

Methodsfarë metodash pagese pranon HostGator?

Ata pranojnë të gjitha kartat e kreditit kryesore si Visa, MasterCard, American Express dhe Discover. Ata gjithashtu pranojnë Paypal, çeqe personale, porosi parash dhe transferime bankare.

Isfarë është CodeGuard?

Shërbimi i tyre CodeGuard është një shtesë shtesë e paguar që siguron kopje rezervë automatike të faqes suaj të internetit. CodeGuard gjithashtu monitoron faqen tuaj të internetit dhe ju dërgon sinjalizime nëse ndodhin ndonjë ndryshim. Dhe, së fundi, CodeGuard ofron një mundësi rivendosjeje në mënyrë që të mund ta riktheni me lehtësi faqen tuaj te internetit në një version të mëparshëm.

A mund t’i besoj rishikimeve të HostGator mbi Reddit dhe Quora?

Po Quora dhe Reddit janë vende të shkëlqyera për të mësuar më shumë rreth kompanisë dhe për të marrë komente, pyetje dhe mendime nga njerëz të vërtetë dhe klientë që i përdorin ato. Shikoni vlerësimet e klientëve në Reddit dhe Quora. Faqet e rishikimit si Yelp dhe TrustPilot gjithashtu mund të jenë të dobishme.

Cila është alternativa më e mirë e HostGator?

HostGator është një nga ofruesit më të njohur të pritjes së faqeve në internet atje. Sidoqoftë, nëse jeni duke hulumtuar hostet në internet dhe po kërkoni një alternative të mirë për HostGator, atëherë këtu janë rekomandimet e mia. Unë besoj se alternativa më e mirë për HostGator është Bluehost (të njëjtin çmim, por karakteristika më të mira megjithatë është në pronësi të EIG). Alternativa më e mirë jo EIG është SiteGround (lexoni rishikimin tim për të parë pse SiteGround është # 1)

A janë HostGator dhe Bluehost e njëjta kompani?

Jo, HostGator dhe Bluehost janë kompani të ndara; por ato janë të dy degë të Grupi Ndërkombëtar i Qëndrueshmërisë (EIG). EIG gjithashtu posedon ndërmarrje pritëse si iPage, FatCow, HostMonster, JustHost, Arvixe, Një Portokalli e Vogël, Site5, eHost dhe një grup të hosteve më të vegjël të internetit.

Ku mund të gjej kodet kuponë HostGator?

Vendi më i mirë për të gjetur një kod kuponi HostGator është të vizitoni faqen tonë të marrëveshjeve të Hostgator. Këtu mund të shfletoni marrëveshje të mëdha në web hosting dhe emra domainesh dhe të jeni të sigurt që merrni kuponë 100% të vlefshëm prej tyre.

A e rekomandoj HostGator?

Për ata që kërkojnë një zgjidhje të thjeshtë, të lirë të përbashkët të pritjes, Po unë mendoj se HostGator duhet të jetë një mundësi për t’u marrë parasysh.

megjithatë.

Për ata që duan pak më shumë erë sa i përket shpejtësisë, sigurisë dhe veçorive atëherë Unë rekomandoj planet e tyre të reja.

Sidomos opsioni i tyre i menaxhuar i WordPress hosting, pasi kjo ju jep shpejtësinë dhe sigurinë që ju nevojitet pa etiketën e çmimeve të larta.

Pavarësisht se janë pjesë e EIG, ata kanë një reputacion për të qenë një nga ofruesit më të mirë të pritjes në internet në treg. Ata jo vetëm që ofrojnë një pritje të madhe të përbashkët për pronarët e faqeve, por ofrojnë edhe shumë zgjidhje të tjera të jashtëzakonshme gjithashtu.

Në fakt, emra të mëdhenj si WPBeginner duan të ndajnë përvojat e tyre pozitive me përdorimin e zgjidhjes së tyre të dedikuar të serverit.

Me një ndërtues të integruar të faqeve, një cPanel të lehtë për t’u përdorur dhe një mjet QuickInstall për të instaluar CMS-in tuaj të preferuar (dhe softuerin tjetër) të instaluar në faqen tuaj brenda pak minutash, HostGator është padyshim një kontrabandist para.

Thënë kjo, grupi i tyre i karakteristikave është minimal, dhe ndërsa mbështetja e tyre për klientët është e nivelit të parë dhe garancia e tyre në kohë është diçka me vlerë, ata mund të mos i kenë të gjitha gjërat që ju kërkoni.

Pra, bëni kërkimet tuaja dhe sigurohuni që të jepni përparësi në karakteristikat që ju nevojiten për të rritur biznesin tuaj në një të suksesshëm përpara se të regjistroheni për të qenë një klient me ta.

Shpalosja e FTC: Për t’ju marrë çmimin më të lirë të mundshëm, unë do të fitoj një komision të vogël nëse vendosni të blini hosting duke përdorur lidhjet e mia.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map