Rishikimi Bluehost

A keni pasur mjaft nga të gjithë ata që shkëlqejnë Shqyrtime Bluehost, me të gjitha vlerësimet perfekte me pesë yje? Edhe unë Imagjinoni të lexoni një përmbledhje të ndershme për ta. Pa të gjitha rezultatet perfekte me pesë yje, paragjykimet, dhe gëzhoja e panevojshme dhe jo e dobishme.


Ju ndoshta jeni duke menduar, se kjo këtu është vetëm një nga ato vlerësime. Se kjo është një tjetër nga ato Shqyrtim Bluehost faqet që i rendit si numero uno!

Jo siree, uh-u, keni gabuar për këtë. Kjo është nuk një tjetër nga ato. Sepse kjo është shqyrtimi im personal, i paanshëm dhe brutalisht i sinqertë.

Sigurisht, ata janë një host gjithëpërfshirës, ​​i lirë dhe i përgjithshëm në rregull, kur fillojnë faqen tuaj të parë, por njerëzit priren të pëlqejnë ose ‘urrejnë’ ose.

rishikime në eksitimNjë çantë e përzier vlerësimesh në Twitter

Nëse jeni duke menduar të regjistroheni me ta, atëherë më jepni dhjetë minuta nga koha juaj dhe unë do t’ju jap të gjitha faktet e domosdoshme dhe do t’ju përgjigjem pyetjeve si.

 • Sa kushton?
 • A janë ndonjë të mirë, apo duhet të zgjedh një host tjetër në internet?
 • Nëse regjistrohem me ta, do t’i marr paratë e mia nëse jam i pakënaqur?
 • Cilat janë të mirat dhe të këqijat e përdorimit të tyre?
 • Cili është plani më i mirë për të marrë?
 • Isfarë është (dhe nuk është) e përfshirë në paketat pritëse?
 • A vjen Bluehost me SSD? Magazinim i pakufizuar & Bandwidth?
 • A mund të pres në internet shumë faqe të ndryshme?
 • A ka ndonjë shtesë që përfshihet falas?

Kur të keni mbaruar së lexuari këtë përmbledhje të Bluehost (azhurnimi i vitit 2020), do të dini nëse ata janë hosti i duhur (ose i gabuar) në internet për ju që të regjistroheni.

Duke klikuar këtë lidhje, ju merrni rreth 65% zbritje me çmimin normal dhe pritni vetëm faqen tuaj te internetit 2.95 dollarë në muaj.

Contents

Farë do të mësoni në këtë përmbledhje

 1. rekuizitë & Cons

A është Bluehost një host i mirë në internet? Këtu janë të mirat dhe të këqijat të përdorimit të tyre. Ka shumë pozitive por ka edhe negativë.

ose hidhen në ose

 1. planet & çmimet

Këtu do t’ju jap një përmbledhje të planeve të tyre të pritjes. Zbuloni se çfarë është (dhe çfarë nuk është) të përfshira në planet e tyre të përbashkëta të pritjes.

dhe

 1. FAQ

A keni ndonjë pyetje të veçantë në lidhje me këtë host në internet? Atëherë me siguri është përgjigjur në tim pyetjet më të shpeshta seksion.

 1. A i rekomandoj ata?

Gjeni nëse unë mendoj se ata janë një host i mirë në internet. Nëse regjistrohesh apo je më mirë të regjistrohesh me një konkurrent?

Shihni time për të gjetur nëse mendoj se Bluehost është rruga për të shkuar.

Para se të hidhem në përmbledhje këtu do t’ju jap një përmbledhje të shpejtë.

Rreth Bluehost

 • Bluehost u themelua në 2003 nga Matt Heaton dhe selia e saj është në Provo, Juta.
 • Shumica e planeve vijnë me ruajtje e pakufizuar e diskut dhe bandës së tij.
 • A emër domain falas për një vit është përfshirë me shumicën e planeve.
 • Bluerock është e reja dhe (shpejtësia e tyre) & panel i kontrollit i përmirësuar (cPanel) i sigurisë.
 • falas Disqet SSD vijnë të përfshira në të gjitha planet e përbashkëta të pritjes.
 • Serverët mundësohen nga Caching e PHP7, HTTP / 2 dhe NGINX +
 • Ata ofrojnë falas Certifikatat SSL (Le të Encrypt) dhe CloudFlare CDN.
 • Ata ofrojnë një 30 ditë garanci për kthimin e parave.
 • Anshtë partner zyrtar i WordPress.org
 • Uebsajti: www.bluehost.com

Tani le të zhyten në rishikim ..

Pro Bluehost & Cons

Le të zbulojmë se cilat janë të mirat dhe të këqijat. Sepse nuk duhet të vendosni të gjitha vezët tuaja në një shportë dhe kjo vlen edhe për blerjen e web hosting.

Kam humbur shumë vezë me kalimin e viteve për shkak të faktit se nuk bëra hulumtimin fillestar të një hosti në internet dhe i kontrollova të gjitha faktet.

Pra, kur jeni duke marrë një web hosting sigurohuni që të bëni hulumtimin tuaj para se të blini. Ju duhet të peshoni të mirat dhe të këqijat e përdorimit të tyre dhe t’i lejoni faktet të flasin vetë.

Ajo që bie në sy në lidhje me këtë kompani është se ata kanë ka qenë rreth që nga 2003 dhe pret mbi 2 milion faqe interneti. Ata janë një nga opsionet më të popullarizuara, të lira, të përbashkëta të disponueshme në dispozicion.

Por a ka ndonjë të mirë?

rishikim bluehost

Fillimisht ata vetëm ofruan plane të përbashkëta pritjeje, por ato tani ofrojnë një shumëllojshmëri të shërbimeve duke përfshirë fusha, mbajtjen e cloud, dhe një shumëllojshmëri të opsioneve të pritjes duke përfshirë hostimin për WordPress dhe WooCommerce.

Si çdo kompani, ata vijnë me të dy pro dhe kundër. Dhe, duke qenë një nga ofruesit më të mëdhenj të pritjes në botë, dëshmon se shumë kanë besim në to. Sipas Renditjeve të Konsumatorëve, ata renditen në 9.7 nga 10 nga përdoruesit.

Disa nga pikat kryesore të vlerësimit të Renditjeve të Konsumatorëve ishin që ato janë të lehta për t’u përdorur, është e thjeshtë për t’u regjistruar, dhe cPanel i tyre e lehtëson instalimin e WordPress dhe është shumë mirë i organizuar.

Por kam frikë se nuk janë të gjitha trëndafilat dhe drita e diellit. Ka edhe disa dobësi të mëdha.

Pra më poshtë janë më shumë e mira, e keqja dhe e shëmtuara e përdorimit të shërbimeve të tyre të mbajtjes në internet.

Pro Bluehost

Ata kanë një çift të vërtetë gjëra të mira duke shkuar për ta.

Vërtetë pritje e lirë në internet

Ata kanë disa nga planet më të lira të pritjes në industri. Planet fillojnë me 2.95 $ / muaj në kohën e këtij shkrimi.

Është një host me të vërtetë i lirë. Sidoqoftë, dhe është pak me hije, duhet të paguani 36 muaj përpara për të marrë atë çmim.

Mirë për faqet e WordPress

Bluehost është një mundësi e mirë për WordPress sepse është e reja Platforma Bluerock është një panel kontrolli i përqendruar në WordPress që ofron një përvojë të integruar me faqet e internetit të WordPress.

Instalimi i WordPress është një fllad, mund të kaloni ose përmes 1-klikim i instalimit automatik të WordPress proces, ose mundeni instaloni WordPress në llogari të konfiguruar kur regjistrohesh.

Bluerock jep faqet e WordPress 2-3 herë më shpejt se rafte e mëparshme teknike, dhe ajo vjen me të integruar Ruajtja e faqeve NGINX.

Sitedo faqe WordPress do të përfitojë nga karakteristikat më të fundit të sigurisë dhe performancës, siç janë:

 • Certifikatë falas SSL
 • PHP7
 • Skenimi i WordPress
 • Disqet SSD
 • NGINX + caching
 • Cloudflare Falas CDN
 • HTTP / 2

Paneli i Kontrollit Bluehost Bluerock

Miratuar nga WordPress

Një nga platformat më të mëdha pritëse, WordPress, i rekomandon ato. FYI SiteGround është gjithashtu një host i mbështetur nga WordPress.org.

Këto janë, sigurisht, miratime të paguara (të paktën indirekt si Bluehost ashtu edhe SiteGround sponsorizojnë shumë konferenca të WP në të gjithë botën), por megjithatë është ende një miratim zyrtar.

miratimi i fjalës

Garanci bujare e kthimit të parave

Përkundër rishikimeve negative, ata po qëndrojnë pas produkteve dhe shërbimeve të tyre duke ofruar një politikë të rimbursimit të plotë për 30 ditë.

Edhe pas 30 ditësh, ju merrni një rimbursim të prirur të planit tuaj. Nëse vendosni të largoheni, gjithashtu nuk do të gjeni ndëshkime të bezdisshme ose tarifa të fshehura.

Koha e mirë

Regjistri i reklamave në kohën e duhur të Bluehost është vërtet i mirë. Unë jam duke monitoruar kohën e duhur 5 faqe të rastit. 4 nga 5 faqet e internetit kanë pasur ndërprerje zero, d.m.th një kohë 100%, gjatë muajit të fundit. 1 nga 5 ka pasur 99.6% kohë të zgjuar (kjo do të barazonte me një ndërprerje afërsisht 4h gjatë muajit).

Siguria është përparësi

Ata ofrojnë mbrojtje të mirë për faqen tuaj të internetit. Ato ofrojnë qasje të sigurt të guaskës (SSH), kështu që devijimet në internet dhe administratorët mund të përdorin skedarët e konfigurimit të sigurt. SpamExperts, Apache SpamAssassin dhe Spam Hammer janë mjetet e tyre të zgjedhjes anti-spam.

Ata ofrojnë karakteristika të tjera të sigurisë, si një listë e zezë e adresës IP, direktori të mbrojtura nga fjalëkalimi, filtra të postës elektronike dhe filtrat e llogarisë së përdoruesit dhe qasje për të menaxhuar certifikatat dixhitale dhe çelësat privatë.

Portali i dobishëm i ndihmës së përdoruesit

Ata ofrojnë mbështetje teknike 24/7. Përveç kësaj, ata kanë një bazën e të dhënave të njohurive ku përdoruesit mund të shikojnë mësimet video, të rishikojnë dokumentacionin mbështetës, dhe më shumë.

Sinqerisht, shumë njerëz e urrejnë në @bluehost. Sadshtë e trishtueshme që ata kishin një përvojë të keqe. Jona ishte e shkëlqyeshme. 2+ vjet shërbim të mrekullueshëm në planin e tyre themelor të përbashkët. Ne as nuk e konsideruam ndryshimin e kompanive pritëse derisa arritëm në 100,000 shikime të faqeve në një muaj të vetëm.

– pleifti Savvy (@TheSavvyCouple) 25 nëntor 2018

Baza e të dhënave të njohurive funksionon mirë për ata që nuk duan të presin për ndihmë telefonike ose bisede. Gjithashtu kanali i tyre në YouTube përmbajnë ton të videove mësimore të dobishme.

Programi i Filialit

Bluehost është ndër një nga programet më të kërkuara të bashkëpunimit në internet. 11 milion dollarë në komisione u paguan në vitin 2018 për bashkëpunëtorët.

programi i bashkëpunimit

Easyshtë e thjeshtë dhe e lirë të regjistrohesh; asnjë kërkesë nuk është e nevojshme për të përmbushur. Nuk ka ndonjë kapak për komisionet, dhe ata ju paguajnë 65 dollarë për kërkesë.

Një shumëllojshmëri e opsioneve të pritjes

Nëse jeni duke kërkuar të rrinë me vetëm një kompani pritëse ndërsa biznesi juaj rritet, Bluehost ka një përgjigje për këtë. Ata ofrojnë katër plane, kështu që ju nuk duhet të ndërroni për azhurnime të serverit ndërsa faqja juaj rritet: pritja e përbashkët, pritja cloud, WordPress hosting VPS, dedikuar dhe shitës i shitësit planet janë në dispozicion.

Plani i Fillimit të Shpejtë

Për ata që nuk kanë të dhëna se ku të fillojnë, ata kanë një Plan të Fillimit të Shpejtë për 79,99 dollarë. Kjo seancë 45-minutëshe ju jep Trajnim 1-në-1 me një ekspert të kompanisë.

Do të mësoni se si të përdorni të gjitha mjetet në llogari të tilla si një turne i drejtuar nga cPanel, rekomandimi i krijuesit të uebit, ndihma për instalimin e temave dhe shtojcave, këshilla për krijimin e faqeve, udhëzime për llogari emaili dhe këshilla të tjera të përgjithshme që mund të keni.

Tani shumë ofrues të pritjes ofrojnë trajnime falas, kështu që disa mund ta konsiderojnë pagimin e Planit të Fillimit të Shpejtë si një veçori të keqe. Por nëse nuk keni kohë të prisni dhe të keni nevojë për të gjithë këtë trajnim në një seancë, mund të jetë një plus për ju.

Shtesa bujare

Si pjesë e planit të tyre të pritjes, ju merrni një emër domain falas për vitin e parë. Gjithashtu, ata që kërkojnë të rritin marketingun e biznesit të tyre, ata ofrojnë kredite e reklamimit në AdWords të Google, Bing dhe faqet e tjera drejtuese.

Bluehost WordPress Pro

WordPress Pro është platforma hostuese WordPress e sapo lëshuar nga Bluehost, e cila është e optimizuar për faqet e internetit të WordPress që të ngarkojnë shpejt dhe të jenë të sigurt. WordPress Pro vjen me një qendër gjithëpërfshirëse për marketing dhe pult, ku përfshihen SEO, marketing përmes postës elektronike dhe mjetet e mediave sociale.

fjalen bluehost prohttps://static.websitehostingrating.com/wp-content/uploads/bluehost-wordpress-pro.jpg

WordPress Pro është më i shtrenjtë se planet e tjera të Bluehost dhe çmimet fillojnë nga 19,95 dollarë në muaj. Shpejtësia dhe siguria janë karakteristikat kryesore, por gjithashtu vijnë me karakteristika geeky siç janë përditësimet automatike thelbësore të WordPress dhe plugin, si dhe rezervë të rregullt dhe një mjedis skenë.

Shkoni dhe shikoni faqen e WordPress Pro për të parë se çfarë është e përfshirë. Vlen të përmendet se ju merrni mbështetje të drejtpërdrejtë me Grow and Scale, dhe këto plane gjithashtu ju japin ndihmë praktike për hartimin, funksionalitetin ose pyetjet e përgjithshme nga ekspertë të vërtetë të WordPress 24/7.

Të këqijat Bluehost

Ata morën një mori pozitive, por ata kanë të metat e tyre gjithashtu.

Confmimet konfuze

Aq sa mund të tingëllojnë 2,95 dollarë, përdoruesit shpesh nuk lexojnë printimin e mirë për të parë që kjo është një çmimi hyrës bazuar në një afat prej 36 muajsh. Ju keni mundësi që të zgjidhni planet 12 ose 24 muaj, por ato çmime mujore janë më shumë.

Për shembull, ju mund të zgjidhni planin më të popullarizuar Plus me 4,45 dollarë për 36 muaj. Sidoqoftë, për 24 muaj ose 12 muaj, çmimi rritet në përkatësisht $ 5,45 dhe 6,45 dollarë. Nuk ka marrëveshje tre dhe gjashtëmujore për të zgjedhur.

Asnjë rezervë automatik falas

Ndërsa ata ofrojnë kopje rezervë, kopjet rezervë konsiderohen a mirësjellje. Kjo do të thotë që ju nuk mund të varen nga të dhënat tuaja që do të mbështeten çdo ditë – kështu që nuk ka garanci këtu. Ju duhet të vendosni dhe ekzekutoni kopjimin tuaj përmes cPanel dhe pajisjes tuaj lokale.

Një veçori tjetër e keqe këtu është se çdo të dhënë që ata kopjojnë brenda 30 ditëve të kaluara është mbishkruar. Kushtet e tyre shprehen qartë se ata nuk do të mbajnë përgjegjësi për këtë.

Me fjalë të tjera, ju mund të përdorni vetëm kopjen rezervë më të fundit që ata kanë, edhe nëse nuk është ajo që ju duhet për të rivendosur faqen tuaj.

Site Backup Pro është një shtesë e paguar. Krijon kopje rezervë të rregullt dhe të automatizuar të faqes tuaj. Por, është një tipar premium për të cilin duhet të investoni.

‘Pafund ‘me të vërtetë do të thotë‘ i kufizuar ’

Planet Plus, Prime, dhe Business Pro mburren me numrin e tyre të pakufizuar të faqeve të internetit, dhe ruajtjen e “pa matur”, llogaritë e postës elektronike, ruajtjen e postës elektronike dhe nënfushat që u janë dhënë klientëve.

Sidoqoftë, Marrëveshja e tyre e Përdoruesit, Klauzola 7 Politikat e Përdorimit dhe Përkufizimet shpjegojnë ndryshe. Sshtë vetëm e pakufizuar deri në një nivel të caktuar.

Plani i tyre i pakufizuar është i krahasueshëm me shumicën e ofruesve (d.m.th.. Bluehost nuk është hosti i vetëm në internet që premton një pritje të “pakufizuar” në internet).

Rrahje / mbrojtje CPU Draconian

Ata e rrokullisën këtë në 2009 dhe kishin disa klientë të hutuar. Mund të mos keni dëgjuar më parë për goditje të CPU-së. Mund të gjesh CPU-in tuaj duke u futur kur të futeni në cPanel.

E thënë thjesht, nëse ata mendojnë se faqja juaj në internet po merr shumë burime, ata mund të vendosin të ruaj burimet e serverit duke ngrirë përdorimin të CPU-së.

Sidoqoftë, kjo nuk është unike vetëm për këtë host në internet. Në fakt të gjithë host-et e përbashkëta të kufizuar kufizojnë përdorimin e tepërt të burimeve.

Asnjë host Windows

ata ofroni vetëm serverë me bazë Linux. Me fjalë të tjera, nuk mund të merrni Windows hosting. Ky nuk është një shqetësim i madh pasi Linux është sistemi operativ më i përdorur dhe më i njohur për serverët në internet.

Por për ata që preferojnë Windows hosting, ky është një problem.

Asnjë garanci në kohë

Ata nuk ofrojnë garanci në kohë. Kur zgjidhni një ofrues pritës, dëshironi të keni një kohë sa më të afërt të 100% të jetë e mundur. ata nuk ju japin garanci, por Marrëveshja e tyre e Rrjetit / Serverit Uptime thotë se “shumica e çështjeve zgjidhen përafërsisht 15 minuta”.

Ata mesatarisht rreth 99.94% në kohën e duhur. Kjo ndërprerje prej 0,05% nënkupton që gjatë një viti të plotë siti juaj është në rënie për 4.4 orë. Në përgjithësi, kohëzgjatja e tyre është e besueshme, por përsëri, nuk ka asnjë garanci që faqja juaj do të funksionojë shumicën e kohës.

Kohët e ngarkesës mund të jenë të ngadalta

Kohët e ngarkesës së tyre nuk janë gjithmonë më të shpejtë. Sipas një studimi të Kissmetrics, 47% e konsumatorëve besojnë një sit duhet të ngarkojë në më pak se 2 sekonda. Dhe 40% e konsumatorëve do të largohen nga faqja nëse duhen më shumë se 3 sekonda për t’u ngarkuar.

Nëse host-i juaj në internet nuk mund t’ju ofrojë kohë të shpejtë të ngarkimit, dhe nuk jeni duke optimizuar faqen tuaj të internetit për shpejtësinë dhe performancën, rrezikoni të humbni shumë trafik në faqe.

Shitja e larte është një model biznesi

e tyre praktikat e shitjes janë krijuar për t’ju bërë blerjen e tyre. Me fjalë të tjera, do të ketë shfaqje bezdisëse dhe alarme që shfaqen duke u përpjekur t’ju bindin të blini më shumë.

Për shembull, ata kanë shitje të shitjes për të zgjedhur para se të kontrolloni dhe të përfundoni regjistrimin me ta. Gjithashtu, ka shtesa të instaluara që do të blini që normalisht përfshihen me ofruesit e tjerë të pritjes si veçori të integruara.

Koha e reagimit të ngadaltë të përgjigjes

Edhe pse ata kanë mbështetje teknike 24/7, ato nuk janë gjithmonë lehtësisht të arritshme. Kohët e përgjigjes mund ndryshojnë nga dhjetë minuta deri në një orë. Përgjigja fillestare është gjeneruar automatikisht në disa raste.

mbështetje e ngadaltë

Lajmi i mirë është se ata kanë bërë investime të rëndësishme në kanalin e tyre të mbështetjes me theks në përvojën dhe suksesin e klientit. Kanali i mbështetjes së zërit të ekipit mbështetës ka rritur rezultatet e kënaqësisë së klientit në një lartësi historike në 4.86 (nga 5) për 2018.

Shkalla e shtrenjtë e rinovimit

Ashtu si ndërmarrjet e tjera të pritjes, çmimet e tyre hyrëse janë për të joshur klientët. Alsoshtë gjithashtu mjaft mashtruese. Pra, kur është koha për rinovim, do të tronditeni kur zbuloni se rritja e çmimeve për gati 90%!

Nëse vendosni të regjistroheni jeni më mirë të regjistroheni për një periudhë 24/36 muaj në çmimet hyrëse të zbritur.

Migrimi falas në sit nuk është i përfshirë

Nëse jeni duke kërkuar të ndërroni hostet mbani në mend ata ofrojnë migrime në sit, megjithatë për një tarifë.

Ata do të transferojnë deri në 5 site dhe 20 llogari me postë elektronike për çmimin prej 149,99 $. Duke e krahasuar këtë me ofruesit e tjerë të mbajtjes në internet, kjo është një heqje e sipër, pasi shumica nuk ngarkojnë asgjë për migrimin e faqes tuaj.

Paketat pritëse të Bluehost

Tani do të shpjegoj pak nga ajo që mund të prisni në secilin nga planet e tyre të përbashkëta të pritjes. Atje jane katër plane: Themelore (ose plani i tyre fillestar), Plus, Prime, dhe Business Pro.

Shumë komente nuk e përmendin as Bluehost-in që ka katër plane; zakonisht ato mbulojnë vetëm tre.

(Nëse vendosni t’u jepni atyre një shëtitje) Unë ju rekomandoj që filloni me planin themelor, pasi është më e lirë dhe më e lehtë për të filluar. Ju gjithmonë mund të azhurnoni më vonë nëse dëshironi më shumë fuqi dhe veçori.

Nëse keni ndërmend të drejtoni vetëm një uebfaqe biznesi të vogël ose një faqe në internet personale, atëherë me të vërtetë nuk duhet të keni nevojë për paketën më të shtrenjtë.

planet dhe paketat

Plani themelor

Ndërsa tani qëndron, Plani Themelor është 2,95 $ / muaj dhe është ideale për fillestarët. Do të keni një domen për një uebfaqen tuaj. Ky opsion është i popullarizuar, veçanërisht për blogerët.

Ky plan përfshin deri në 50 GB ruajtje, 100 MB ruajtje të postës elektronike, pesë llogari emaili, 25 nën-fusha dhe një kopje rezervë themelore e faqes.

Shkalla e rinovimit të tyre është atëherë në 7,99 $ / muaj për një afat 24-mujor (në vend të afatit fillestar 36-mujor).

Plani Kryeministror

Ky plan ka më shumë përdorim burimesh dhe është me çmim 6,95 $ / muaj. Ky plan nuk është aq i popullarizuar për klientët, sepse atje ka marrëveshje më të mira të presjes atje.

Do të merrni të njëjtat karakteristika si me Planin Plus (shiko më poshtë), si dhe $ 80 / vit shtesë, privatësinë e domain-it, dhe Rezervimin e faqes Pro. Prmimi i rinovimit të tyre është 14,99 $ / muaj.

Plani plus

Plani Plus është plani i tyre më i njohur me 4,45 dollarë në muaj.

Ky plan përfshin faqet e internetit të pakufizuara, depozitat, llogaritë e postës elektronike, ruajtja e postës elektronike, domenet e shtesave dhe nënfushat.

Mbani në mend kushtet e tyre të pakufizuara, sidoqoftë. Ju gjithashtu merrni 24 $ / vit në ekstra dhe Ekspertë të Spam në një domen.

Ka oferta marketingu deri në 200 dollarë. Shkalla e rinovimit të tyre është 10,99 $ / muaj pas kësaj.

Plani pro afarizmit

Plani i biznesit Pro kushton 13.95 dollarë dhe ju jep gjithçka që ofron Kryeministri, megjithatë, me këtë plan ju gjithashtu keni një përfshinte IP të dedikuar, deri në 300,000 inode, dhe Spam Experts për dy fusha.

Ekziston gjithashtu një çertifikatë SSL, abonim kompliment në shërbimin e tyre të faqes rezervë Pro dhe informacione të tjera të shërbimit. Prmimi i rinovimit të tyre është 23,99 $ / muaj.

Nga këto katër plane, shumica e njerëzve zbulojnë se Plani Themelor u përshtatet atyre më së miri. Shumica e njerëzve nuk kanë ndërmend të presin shumë faqe në internet, kështu që nevojat tuaja duhet të plotësohen me këtë plan.

Nëse e gjeni veten duke u rritur (ose nëse keni ndërmend të pritni shumë faqe në internet), atëherë Kryeministri ose Plani Pro do të ishte basti juaj më i mirë.

Krahasimi i çmimeve Bluehost

planafatMimi i rregulltMimi special
Plani themelor12 muaj$ 8.99 / mo$ 5,45 / muaj (39% zbritje)
Plani themelor24 muaj$ 8.49 / mo4,95 $ / muaj (41% zbritje)
Plani themelor36 muaj$ 7.99 / mo2,95 $ / muaj (50% zbritje)
Plani plus12 muaj$ 12.99 / mo$ 8,95 / muaj (31% zbritje)
Plani plus24 muaj$ 11.99 / mo7,45 $ / muaj (37% zbritje)
Plani plus36 muaj$ 10.99 / mo$ 5,95 / muaj (45% zbritje)
Plani Kryeministror12 muaj$ 16.99 / mo$ 8,95 / muaj (47% zbritje)
Plani Kryeministror24 muaj$ 15.99 / mo7,45 $ / muaj (53% zbritje)
Plani Kryeministror36 muaj$ 14.99 / mo$ 5,95 / muaj (60% zbritje)
Plani i biznesit Pro12 muaj$ 25.99 / mo18,95 $ / muaj (27% zbritje)
Plani i biznesit Pro24 muaj$ 24.99 / mo15,95 $ / muaj (36% zbritje)
Plani i biznesit Pro36 muaj$ 23.99 / mo13.95 $ / muaj (41% zbritje)

Hmimet shtesë të Bluehost

Shtoni nëçmim
Emrat e Domainit shtesë:15,99 dollarë në vit të regjistrimit
Adresa IP e përkushtuar:5,99 dollarë në muaj
Certifikata SSL:49,99 dollarë në vit
Filtrimi i postës SpamExperts:2.99 dollarë në muaj për emrin e domain
Privatësia e domainit Whois:11,88 $ Privatësia e Domenit për domain në vit
SiteLock:1.99 $ në muaj (Faturuar çdo vit me 23.88 $ në vit)
Rezervimi i faqes dhe Rivendosja Pro:2.99 dollarë në muaj (Faturuar çdo vit me 35.88 $ në vit)
Riaktivizimet e llogarisë së skaduar:$ 30.00
Motori i kërkimit Jumpstart:2.99 dollarë në muaj (Faturuar çdo vit me 35.88 $ në vit)

Krahasimi i Planit të Pritjes së Bluehost

Cilin plan duhet të marr? Kjo është ajo që kjo pjesë synon të ju ndihmojë të zbuloni…

Pra, cilat janë ndryshimet midis paketave të hostimit Basic, Plus, Prime dhe Pro? Këtu është një krahasim i Thelbësore vs Plus plan, Plus kundrejt Kryeministrit plan, dhe Kryeministri vs Pro plan.

Rishikimi Bluehost Basic vs Plus

Plani i tyre Themelor është plani i tyre më i lirë, kështu që ai vjen me burimet dhe veçoritë më të pakta Dallimi kryesor midis planit Basic dhe Plus është se me planin themelor jeni lejohet vetëm të presë një faqe në internet, por me planin Plus mundeni prit faqet e internetit të pakufizuara. Nëse keni ndërmend të ekzekutoni shumë faqe në internet, atëherë duhet të zgjidhni planin Plus.

Një tjetër ndryshim kryesor midis këtyre dy planeve është sasia e hapësirës në internet që ju lejohet të ruajë në server. Plani Themelor vjen vetëm me 50 GB hapësirë ​​në disk, ndërsa plani Plus vjen me hapësirë ​​të pakufizuar. 50 GB është mjaft hapësirë ​​dhe duhet të jetë e mjaftueshme në shumicën e rasteve, por nëse ruani shumë imazhe dhe video, atëherë mund të shtohet shpejt.

Më në fund numri i llogarive të postës elektronike dhe sasia e ruajtjes së postës elektronike në planin themelor është mjaft i kufizuar. Ndoshta jo aq shumë numri i postave elektronike pasi shumica e përdoruesve kurrë nuk përdorin më shumë se 5 adresa emaili, por të kesh vetëm 100MB hapësirë ​​për ruajtje të postës elektronike është mjaft i ulët dhe shpejt mund të mbarosh hapësirën.

Ju duhet të merrni parasysh zgjedhjen e planit Plus nëse:
 • Ju dëshironi të presni uebfaqe të pakufizuara në llogarinë tuaj të pritjes
 • Ju dëshironi hapësirë ​​të pakufizuar të diskut në vend të 50GB që vjen me planin Themelor
 • Ju duhen llogari të pakufizuara të postës elektronike me hapësirë ​​të pakufizuar për ruajtje të postës elektronike
 • Ju dëshironi SpamExperts i cili është mjeti i tyre i mbrojtjes ndaj spamit

Bluehost Plus vs Prime Review

Ka shumë pak dallime midis paketave pritëse Plus dhe Prime. Në fakt ka vetëm gjëra që i veçojnë këto plane. Kjo është me planin Kryeministër që ju merrni privacy domain falas (i njohur edhe si intimiteti i Whois) për emrin e domain-it, dhe plani Kryeministri gjithashtu vjen SiteBackup Pro i cili është backup-i i tyre në internet dhe shërbimi i rivendosjes.

Nëse jeni duke u bërë zgjidhje midis këtyre dy planeve, atëherë jeni më mirë të zgjidhni planin Kryeministër.

Ju duhet të merrni parasysh zgjedhjen e planit Kryeministër nëse:
 • Ju dëshironi privatësinë e emrit të domain-it, privatësinë e Whois
 • Ju dëshironi SiteBackup Pro i cili është kopja e tyre në internet dhe rivendosni shërbimin

Kryeministri Bluehost vs Rishikimi Pro

Ekzistojnë disa dallime midis planit të pritjes së Kryeministrit dhe Pro që ia vlen të dini. E para, dhe një e rëndësishme nëse synoni të drejtoni një e-commerce ose më shumë site-WordPress me më shumë burime është që faqet në planin Pro do të priten në serverë me performancë të lartë.

Serverët me performancë të lartë në planin Pro kanë 80% më pak llogari për server i cili lejon përdorimin e më shumë burimeve për llogari (më shumë përdorim të CPU, përdorimi i diskut, bandwidth). Ajo ofron më shumë shpejtësi, më shumë energji, me më pak përdorues.

Plani Pro gjithashtu ju jep një adresë IP e dedikuar dhe një çertifikatë private (jo e përbashkët) SSL.

plan bluehost pro

Ju duhet të merrni parasysh zgjedhjen e planit Pro nëse:
 • Ju dëshironi serverë me performancë të lartë (d.m.th. një uebfaqe me ngarkim të shpejtë) dhe më pak përdorues që ndajnë burimet e serverit
 • Ju dëshironi një adresë IP të dedikuar falas dhe një çertifikatë private (jo të përbashkët) SSL

Cili plan hosting është më i miri për ju?

Platforma e tyre e re Bluerock është një panel kontrolli i përqendruar në WordPress që ofron një përvojë të integruar me faqet e internetit të WordPress. Bluerock jep faqet e WordPress 2-3 herë më shpejt se rafte teknik i mëparshëm. Sitedo faqe e pritur në Bluehost.com do të përfitojë nga karakteristikat më të fundit të sigurisë dhe të performancës, siç janë:

 • Le të Encrypt Certifikatën SSL
 • Caching e PHP7, HTTP / 2 dhe NGINX +
 • Ambientet e skenimit të WordPress
 • Disqet SSD
 • Cloudflare Falas CDN
 • Emri i domain falas për vitin e parë

Tani ju e dini se çfarë planesh ata duhet të ofrojnë dhe ju jeni në një pozitë më të mirë për të zgjedhur planin më të mirë të përbashkët të pritjes për nevojat tuaja. Mos harroni se gjithmonë mund të azhurnoni në një plan më të lartë nëse keni nevojë për më shumë burime dhe veçori.

Bazuar në përvojën time, këtu është rekomandimi im për ju:

 • Unë rekomandoj që të regjistroheni me planin themelor nëse keni ndërmend të drejtoni një bazë faqe të vetme.
 • Unë rekomandoj që të regjistroheni me planin Plus nëse synoni të drejtoni një më shumë se vetëm një sit ose një faqe WordPress.
 • Unë rekomandoj që të regjistroheni me planin Kryeministër nëse keni ndërmend të drejtoni një WordPress ose site tjetër CMS, dhe dua sigurinë dhe parandalimin e spamit karakteristika.
 • Unë rekomandoj që të regjistroheni me planin Pro nëse keni ndërmend të drejtoni një faqe ecommerce ose një faqe WordPress, dhe duan një adresë IP e dedikuar plus sigurinë dhe parandalimin e spamit karakteristika.

Pyetjet e bëra më shpesh

Këtu do të gjeni përgjigje për disa nga pyetjet më të zakonshme të bëra. Mendoni se është si FAQ jozyrtare.

Farë është Bluehost?

Bluehost është një kompani pritjeje në internet që ofron një gamë shërbimesh pritëse; nga pritja e përbashkët, pritja në cloud, hostimi i WordPress, pritja WooCommerce, pritja VPS dhe serverët e dedikuar, deri tek regjistrimi i emrave të domain dhe shërbimet e marketingut të biznesit të vogël.

Isfarë është hyrja Bluehost për të…?

Identifikimi i llogarisë Bluehost është https://www.bluehost.com/cgi-bin/cplogin. Hyrja në internet e Bluehost është https://login.bluehost.com/cgi/webmail. Identifikimi i filialeve Bluehost është https://www.bluehost.com/cgi/partner.

Kur u themelua Bluehost dhe ku është shtabi i tyre?

Bluehost u themelua në 2003 nga Matt Heaton. Ai vuri re që shërbimet e mbajtjes së faqes në internet të ofruara në atë kohë ishin të papërshtatshme, kështu që ai u përpoq ta rregullonte këtë duke ndërtuar shërbimin e tij të mbajtjes në internet. Selinë e kompanisë mund ta gjeni brenda Provo, Juta, SHBA. Uebfaqja e tyre zyrtare është www.bluehost.com. Lexoni më shumë në faqen e tyre Wikipedia.

Janë Bluehost dhe HostGator të njëjtën kompani?

Jo, Bluehost dhe Hostgator janë marka dhe kompani të ndara; por ato janë të dy degë të Grupi Ndërkombëtar i Qëndrueshmërisë (EIG). EIG gjithashtu posedon ndërmarrje pritëse si iPage, FatCow, HostMonster, JustHost, Arvixe, Një Portokalli e Vogël, Site5, eHost dhe një grup të hosteve më të vegjël të internetit.

A mund të pres domene të shumta në Bluehost?

Kjo varet nëse keni një llogari themelore, plus, kryeministër ose biznes pro. Mund të shtoni fusha të shumëfishta dhe të pritni shumë faqe në internet plus, kryeministri dhe biznesi pro planet. Ju lejohet vetëm të strehoni një domain / faqe në internet shtesë themelor plan. Shtë gjithashtu e dobishme për të kuptuar llojin e ndryshëm të fushave.

Domeni parësor: Ky është emri i domain-it që konsiderohet të jetë fusha kryesore e llogarisë suaj. Shtë fusha që përdorni për të hyrë në llogarinë tuaj dhe domenin që përdorni kur keni të bëni me përfaqësuesit. Mund të ketë vetëm një domen kryesor për një llogari.

Domain i parkuar: Domenet e parkuara janë domene që përcjellin në përmbajtje dhe në uebfaqen që bën fusha juaj kryesore. Pra, nëse domeni juaj kryesor është bakingstore.com, ju gjithashtu mund të dëshironi të keni emra të ngjashëm si bakingstore.net, bakingstore.org, etj., Si fusha të parkuara, sepse ato janë kaq të ngjashme. Ju merrni 5 nga këto me një paketë themelore, dhe të pakufizuar me paketa plus, kryeministër ose biznes pro.

subdomain: Këto janë fusha që krijohen kur shtoni një parashtesë në domenin tuaj kryesor. Pra, nëse faqja juaj e internetit ka një seksion forumi, dhe ju e bëni atë në mënyrë që njerëzit të mund të shkojnë në forume duke shtypur mywebsite.forum.com, atëherë ai njihet si një “nën-domain”. Ju merrni 25 nga këto nën një paketë themelore, dhe pakufizuar nën plus, kryeministër dhe paketa pro biznesit.

Domeni i shtesave: Këto janë fusha që lidhen me një faqe interneti plotësisht të veçantë nga domeni juaj kryesor. Uebfaqe të ndara me emrat e tyre të domain konsiderohen fusha shtesë. Ju merrni sasi të pakufizuar të këtyre pa marrë parasysh paketën.

Supportfarë mbështetje ata ofrojnë?

Po, ata ofrojnë 24/7 thirrje mbështetje, mbështetje me email, dhe chat live. Kështu që ju mund të merrni ndihmën e ekspertëve, pavarësisht se kur ju nevojitet.

Për cilat gjuhë flet mbështetja Bluehost?

Mbështetja teknike ofrohet në anglisht dhe vetëm anglisht.

Si mund ta di nëse Bluehost është ulur?

Nëse dëshironi të kontrolloni statusin e faqeve të internetit të mbajtura në to, mund të shkoni te bluehost.com/hosting/serverstatus dhe të shkruani emrin e domain ose emrin e llogarisë tuaj, ata do t’ju dërgojnë një azhurnim nëse faqet funksionojnë siç duhet ose jo. Ju gjithashtu mund të përdorni këtë mjet falas për të kontrolluar nëse faqja juaj e internetit (ose ndonjë faqe në internet për atë çështje) është në rregull apo jo.

A ka Bluehost një ndërtues në internet?

Jo, ata nuk kanë një ndërtues të faqes në internet. Në vend të kësaj, ajo inkurajon përdoruesit e tij që të përdorin ose Weebly ose WordPress, të cilat mund të instalohen shumë lehtë. të dy Weebly dhe WordPress janë krijues të shkëlqyeshëm të faqeve të internetit dhe janë veçanërisht të dobishëm për fillestarët.

Shikoni udhëzuesin tonë hap pas hapi të instalimit të WordPress

A ofron Bluehost çertifikata SSL?

Po, blerja ose rinovimi i certifikatave SSL është shumë e lehtë; thjesht ndiqni këto hapa të thjeshtë:

 • Hyni në llogarinë tuaj dhe shkoni në panelin tuaj të kontrollit
 • Klikoni në titullin e shtesave, pastaj kërkoni në “SSL” në kutinë e kërkimit
 • Klikoni “shtoni në shportë” në certifikatën SSL që i përshtatet më së miri nevojave të faqes suaj të internetit
 • Do t’ju dërgohet një e-mail verifikimi në adresën e postës elektronike të zgjedhur në menunë drop-down, thjesht ndiqni udhëzimet në email dhe certifikata juaj SSL do të aktivizohet
A vjen Bluehost me një rrjet të ofrimit të përmbajtjes (CDN)?

Nëse keni shumë trafik në faqen tuaj të internetit, ai mund të bëhet i ngadaltë dhe të përplaset shumë. Kjo do të largojë shumë vizitorë të mundshëm dhe do të dëmtojë shanset tuaja për sukses. Një mënyrë përreth kësaj është të përdorni një rrjet të ofrimit të përmbajtjes, i cili e bën atë në mënyrë që përmbajtja e faqes tuaj të internetit të pritet në serverë të ndryshëm në zona të ndryshme gjeografike. Përdoruesit do të shkarkojnë përmbajtjen nga serveri më i afërt gjeografik. Bluehost vjen me Cloudflare ndërtuar direkt në të. Cloudflare është një krye e rrjetit të ofrimit të përmbajtjes së linjës. Ju mund ta aktivizoni atë në cilindo nga faqet tuaja, absolutisht falas.

Farë është “Biznesi në Tapp”?

Business on Tapp është një aplikacion mobil i lançuar nga kompania mëmë e tyre, Endurance International Group. Aplikacioni falas u jep bizneseve të vogla dhe të mesme mundësinë për të bashkëvepruar drejtpërdrejt me klientët e mundshëm dhe sipërmarrësit me mendje të njëjtë. Disa nga veçoritë në aplikacion përfshijnë:

Shkëmbimi i kartës së biznesit: Krijoni kartën tuaj të zakonshme të biznesit dhe përdorni atë për të bashkëvepruar me bizneset lokale.

Ekspert Q&A: Bëni një pyetje dhe a është përgjigjur nga komuniteti i ekspertëve që përdorin gjithashtu aplikacionin.

Sondazhet dhe hulumtimi i tregut: Kryeni sondazhe të shpejta të mostrave duke përdorur Biznes në përdoruesit e Tapp. Merrni informacione rreth tendencave të fundit në fushat e biznesit.

Përjetoni përmbajtje informative editoriale: Lexoni pjesët unike dhe interesante të shkruara nga ekspertët e komunitetit Biznes në Tapp që nuk janë në dispozicion askund tjetër.

Whatfarë është Bluehost “Motor kërkimi jumpstart”?

SEO (optimizimi i motorëve të kërkimit) është një pjesë e rëndësishme e drejtimit të një faqe në internet, pasi është e nevojshme të drejtoni trafikun në faqen tuaj të internetit. Paketa e motorëve të kërkimit jumpstart është një Shtesa e paketës SEO që përdoruesit mund të marrin për një 1,99 dollarë shtesë në muaj. Kjo do t’i lejojë faqet e internetit të tyre të shfaqen në Google, Bing dhe Yahoo shumë më shpejt se zakonisht.

A ofrojnë ata privatësi të domain WHOIS?

Informacioni i personit për cilindo emër domain është i disponueshëm për këdo në internet. Kur shtoni privatësia e domain-it në regjistrimin tuaj, ($ 11.88 për domen në vit) informacionet e kontaktit të listuara në bazën e të dhënave Whois do të jenë Blue Host. Ju do të jeni akoma pronari i emrit të domain, por detajet e kontaktit tuaj nuk do të jenë të arritshme përmes informacionit për publikun.

Farë është Bluehost “SiteLock”?

Ky është një shtesë e përdoruesve që mund të marrin 1.99 dollarë në muaj, siguron standard mbrojtja e faqes në internet, siç janë:

 • Mbrojtje nga sulmet DDoS
 • Skanimi i malware
 • Heqja e malware
 • Mbrojtje ndaj spamit
Bluehost “Postini”, çfarë është kjo?

Për koston e 1 dollarë në muaj, përdoruesit mund të marrin Postini mbrojtja e postës elektronike. Postini është mundësuar nga Google dhe përshkruhet më së miri si një filtër spam i forcës industriale. Ai do të filtrojë të gjitha emailet tuaja përmes filtrave të përparuar anti-spam, në mënyrë që kutia juaj të mos mbushet kurrë me postë elektronike junk.

Farë është Bluehost “Site Backup Pro”?

Rezervimi i faqes Pro është një shtesa opsionale. Krijon rregullisht kopjet rezervë të faqes tuaj, në mënyrë që nëse diçka nuk shkon mirë, ju mund ta riktheni faqen tuaj në një version të mëparshëm me klikimin e një butoni. Shërbimi gjithashtu ju lejon të shkarkoni një version të kompresuar të burimeve të faqes suaj të internetit; për restaurim të lehtë.

Mund Bluehost të trajtojë trafik të lartë?

Ata janë të aftë të trajtojnë trafik të lartë, megjithatë, planet e tyre të përbashkëta të pritjes nuk janë të përshtatshme për faqet e internetit të trafikut të lartë. Ju jeni më mirë të shkoni me VPS ose planet e tyre të dedikuara të serverit. Do përdorues ka qasje në Cloudflare, një rrjet i ofrimit të përmbajtjes që ndihmon faqet me trafik të lartë që i mbajnë serverët e tyre të funksionojnë dhe e mbajnë faqen e tyre të internetit të funksionojë shpejt. Aktivizimi i Cloudflare është i lehtë:

 • Hyni dhe shkoni në panelin tuaj të kontrollit
 • Shkoni në seksionin e domeneve dhe gjeni ikonën Cloudflare
 • Kliko aktivizo
Si të shtoni emailin e Bluehost në iPhone dhe Android?

Vendosja emaili në iOS ose Android është i lehtë.

iOS

 • Shkoni te “posta, kontaktet dhe kalendari” të cilat do t’i shihni kur klikoni në butonin “cilësimet”.
 • Klikoni në butonin “shtoni llogari postare”.
 • Klikoni “tjetër” dhe pastaj “shtoni llogari postare”.
 • Shtoni informacionin përkatës dhe klikoni “tjetër”.

android

 • Hapni aplikacionin Gmail dhe më pas shkoni te seksioni i cilësimeve.
 • Klikoni në butonin “shtoni llogari postare”.
 • Vendosni adresën tuaj të postës elektronike dhe më pas specifikoni se çfarë lloj adrese emaili dëshironi të përdorni (qoftë POP3 ose IMAP).
 • Vendosni fjalëkalimin për adresën tuaj të emailit dhe pastaj goditni “tjetër”.
Farë është garancia në kohë e Bluehost?

Në kushte ideale, ata premtojnë të zgjidhin shumicën e çështjeve brenda 15 minutave; kështu që koha e zgjuar rri pezull 99%. Sidoqoftë, duke pasur parasysh çështjet që mund të lindin, ata numra mund të ndryshojnë. Ata nuk i penalizojnë përdoruesit që e lënë marrëveshjen e tyre të pritjes së hershme për shkak të kohës që nuk pranohet.

Whatfarë është mbrojtja e mbytjes / performancës së CPU Bluehost?

Ata mbajnë një vëmendje shumë të ngushtë në burimet e serverit si CPU dhe memorja. Për shkak të kësaj, ata janë në gjendje të sigurojnë që çdo përdorues që përdor serverin të marrë një pjesë të barabartë të burimeve të serverit. Burimet në faqet e internetit intensivë, faqet e internetit të optimizuara dobët dhe sulmet DDoS ende mund të shkaktojnë probleme me serverat. Jini të paralajmëruar, nëse ata mendojnë se një përdorues po shkakton probleme me një server, atëherë ai përdorues mund të pezullohet.

Cila është garancia për kthimin e parave të Bluehost?

Garancia e tyre për kthimin e parave vlen vetëm për afatin e parë të një marrëveshje pritjeje. Garancia është si më poshtë.

 • Përdoruesit që anulojnë brenda 30 ditëve do të marrin një rimbursim të plotë.
 • Përdoruesit që anulojnë pas periudhës tridhjetë ditore marrin një rimbursim të pjesshëm.
 • Garancia e kthimit të parave vlen vetëm për planet e pritjes, paratë e shpenzuara për domenet ose shtesat janë të pakthyeshme.
 • Nuk ka tarifa nëse vendosni të anuloni marrëveshjen tuaj të hershme.
Optionsfarë opsionesh pagese ofrojnë ata?

Për sa i përket pagesës ata pranojnë të gjitha kartat kryesore të kreditit (Visa, Mastercard, American Express, dhe Discover), PayPal pagesat, porositë e blerjes, kontrollet (vetëm banorët e SHBA mund të paguajnë në këtë mënyrë), dhe urdhra parash (vetëm në dollarë amerikanë).

Kartat e kreditit: Pagesa e kartës së kreditit është opsioni paraprak i pagesës kur krijoni llogarinë tuaj. Thjesht duhet të plotësoni informacionin standard të kartës tuaj (data e skadimit, emri i mbajtësit të kartës, etj.) Dhe ato do të ruhen për pagesa të ardhshme.

PayPal: PayPal është një nga opsionet e pranuara të pagesës. Por, vetëm pagesa të menjëhershme pranohen. Kjo do të thotë që ju duhet të keni një llogari bankare ose kartë krediti të lidhur me llogarinë tuaj PayPal që ajo të jetë një formë e pranuar e pagesës. Pasi të vendosni PayPal si metodën tuaj kryesore të pagesës, të gjitha rinovimet automatike do të merren nga llogaria juaj e PayPal.

Urdhër parash ose çeqe: Urdhërat dhe kontrollet e parave pranohen, por vetëm në paratë e SHBA. Afati i mbajtjes duhet të jetë edhe për 12 muaj ose më gjatë. Do të duhet të krijohet një faturë përpara se të dërgoni një çek ose porosi para, kjo për të siguruar që shuma e paguar të jetë e saktë. Shërbimet që kërkojnë rinovim mujor nuk mund të paguhen me çek ose me para; ata kërkojnë një kartë krediti aktive ose llogari PayPal. Cheeqet dhe urdhërat e parave mund të dërgohen në adresën e mëposhtme:

Bluehost, Inc.
ATTN: Faturimi
560 Timpanogos Pkwy.
Orem, UT 84097
Porositë e blerjes

Ata gjithashtu pranojnë urdhra blerjeje, të cilat mund të paguhen me çek ose me para. Por, pasi të keni paguar me një urdhër blerjeje, gjithmonë duhet të paguani duke përdorur porositë e blerjes ose të krijoni një llogari të re.

Si mund ta anuloj planin tim Bluehost?

Ju mund të anuloni llogarinë tuaj ne cdo kohe për një rimbursim të pjesshëm. Para rimbursimit, sigurohuni që e dini:

 • 4 shifrat e fundit të fjalëkalimit tuaj
 • Adresa e postës elektronike të renditur në profilin tuaj është ende në përdorim.

Pasi të keni fjalëkalimin tuaj dhe të keni konfirmuar që emaili i renditur në profilin tuaj është ende në përdorim, telefononi departamentin e rinovimeve në: 844-853-6296. Departamenti do t’ju dërgojë një email me një lidhje që do t’ju çojë në panelin tuaj të kontrollit, ku do t’ju kërkohet të konfirmoni sa vijon:

 • Që ju keni bërë kopje rezervë të të gjitha të dhënave të rëndësishme, përfshirë skedarë të rëndësishëm, postë elektronike dhe bazat e të dhënave
 • Kuptoni që anulimi i llogarisë tuaj do të fshijë të gjitha faqet e internetit dhe skedarët për çdo domen të lidhur me llogarinë tuaj
 • Cilësimet e rinovimit tuaj për emrat e domain dhe shtesat e domain
 • Informacioni juaj personal.
 • Arsyeja e largimit.

Pas kësaj është bërë, goditni “konfirmoni” dhe do të informoheni nëse përpjekja e anulimit ishte e suksesshme apo jo. ndonjë rimbursimet do të lëshohen me kartë krediti ose PayPal.

Si mund të transferoj një emër domaini në (ose nga) Bluehost?

Ja se si e transferoni një emri i domain-it në Bluehost.

 • Hyni në panelin e kontrollit të domenit tuaj (ku domeni juaj aktualisht është i regjistruar p.sh. GoDaddy, Namecheap).
 • Drejtoju atyre serverat e emrave (duke përdorur: ns1.bluehost.com dhe ns2.bluehost.com).
 • Zhbllokoni domainin dhe çaktivizoni privatësinë (nëse aktivizohet).
 • Përvetësoni kodin tuaj EPP (i quajtur gjithashtu kod auth ose çelës transferimi).
 • Këtu keni një video që ju tregon të gjitha hapat.

Transferimi i juaj emri i domain nga Blue Host ndjek një qasje shumë të ngjashme. Këtu është një video që ju tregon se si të transferoni.

Cilat janë serverat e emrave Bluehost?

Nameservers janë serverë të specializuar që merren me kërkesa nga kompjuterët në lidhje me vendndodhjen e saktë të shërbimeve të një emri domain. Në terma të laikëve, mendojeni si një libër telefoni. Para se të telefononit dikë, do t’u merrnit kohë për të kërkuar numrin e tyre në një libër telefoni nëse nuk do të ishit të sigurt. Kjo është logjika e përdorur me serverat e emrave.

  Serverat e paracaktuar të emrave të tyre janë:
 • ns1.bluehost.com (Adresa IP 74.220.195.31)
 • ns2.bluehost.com (Adresa IP 69.89.16.4)
Softwarefarë programi përdor serverët Bluehost?

Softueri i tyre i serverëve është: CentOS 6, Linux Kernel 2.6.32, Apache Web Server, cPanel 11.42.x.

Cilat gjuhë programimi mbështesin ata?

Gjuhët e programimit të mbështetura janë: PHP 5.4, Perl 5.10, Python 2.6.6, Ruby + Ruby on Rails, MySQL 5.5, PostgreSQL 8, dhe më shumë.

Këtu është një video ku jepet një përmbledhje e rafte të teknologjisë së tyre:

A vjen Bluehost me disqet e ngurta të shtetit (SSD)?

Po ata siguroni disqet SSD në të gjitha planet e pritjes së përbashkët dhe cloud. Me pritjen e SSD do të shijoni shpejtësi më të shpejtë të serverit, siguri më të mirë të të dhënave dhe performancë më të besueshme.

Cilat janë cilësimet e postës elektronike të Bluehost?Cilësimet e tyre të rekomanduara të sigurta SSL / TLS për IMAP dhe POP3 janë:
 • Emri i përdoruesit: Adresa juaj e emailit: p.sh. [Email mbrojtur]
 • fjalëkalim: Fjalëkalimi për llogarinë tuaj të postës elektronike.
 • Serveri hyrës: mail.domain.com (ku domain.com është emri juaj i domain).
 • Porti hyrës: 993 (IMAP) ose 995 (POP3).
 • Server dalës: mail.domain.com (ku domain.com është emri juaj i domain).
 • Porti dalës: 465 (SMTP).
 • vërtetim: Fjalëkalimi.
Cila është hyrja ime e cPanel Bluehost?

Do të gjeni detajet e hyrjes cPanel në “emailin e mirëseardhjes” që keni marrë kur të regjistroheni për herë të parë. Kur të keni vendosur serverat e emrave (d.m.th. shënuar emrin tuaj të domain në serverat e tyre) ju mund të identifikoheni në panelin tuaj të kontrollit duke shtypur këtë URL në shfletuesin tuaj të internetit: http://example.com/cpanel/. Nëse preferoni një hyrje të sigurt, atëherë URL e hyrjes është: https://example.com/securecontrolpanel. (FYI zëvendësoni “shembull.com” me emrin aktual të domain).

A ofrojnë ata qasje në SSH / Shell?

Po por Qasja SSH / Shell nuk aktivizohet si parazgjedhje. Ju duhet të verifikoni (shih më poshtë) llogarinë tuaj të pritjes për të patur mundësinë e përdorimit të SSH në cPanel tuaj.

Si ta verifikoj llogarinë time?

Nëse jetoni në SHBA ose Kanada, mund të telefononi departamentin e verifikimit 844-460-5819 (midis 6 AM- 9:00 – MST). Nëse jetoni jashtë SH.B.A. ose Kanada, ose nëse preferoni email, mund t’i dërgoni një email tek [Email mbrojtur] (shiko këtu për atë informacion që ju duhet të jepni në email).

A më lejojnë të redaktoj skedarët e konfigurimit?

Po, ju keni qasje në skedarët e konfigurimit. Për shembull, mund të anashkaloni dhe modifikoni parazgjedhjen .htaccess skedar, shtoni një porosi php.ini skedar, ju mund të përdorni skedarët log dhe rregulloje faqet e gabimit.

A është Bluehost i mirë për faqet e internetit të ecommerce?

Ata ofrojnë strehim Woocommerce. WooCommerce është një shtojcë për WordPress që e kthen faqen tuaj në një sit të plotë të tregtisë elektronike. Këtu janë vetëm disa nga karakteristikat e ofruara nga shtojca Woocommerce:

 • Shes produkte dhe pranon pagesa.
 • Menaxhoni porositë dhe transportin.
 • Integroni me mediat sociale dhe lejoni rishikimet e klientëve.
 • Zgjatni pamjen dhe ndjenjën e dyqanit tuaj online duke përdorur zgjerime falas dhe premium.

Ka tre plane të ndryshme Woocommerce për të zgjedhur nga:

  themelor
 • 1 domain i parkuar dhe 5 nën-fusha.
 • 100 GB hapësirë ​​në internet.
 • 100 llogari të postës elektronike me 500 MB hapësirë ​​për secilën prej tyre.
 • Nuk përfshihen shtesa.
  Plus
 • Hapësirë ​​e pakufizuar në internet, postë elektronike, ruajtje të postës elektronike.
 • Fushat e pakufizuara të parkuara dhe nënfushat e pakufizuara.
 • 200 dollarë oferta për marketing.
  kryesor
 • Hapësirë ​​e pakufizuar në internet, postë elektronike, ruajtje të postës elektronike.
 • Fushat e pakufizuara të parkuara dhe nënfushat e pakufizuara.
 • 200 dollarë oferta për marketing.
 • Përfshinë privatësinë e domain-it dhe kopjimin e faqes
  Pro biznesi
 • Hapësirë ​​e pakufizuar në internet.
 • Email të pakufizuar dhe hapësirë ​​për ruajtje të postës elektronike.
 • Fushat e pakufizuara të parkuara dhe nënfushat e pakufizuara.
 • 200 dollarë oferta për marketing.
 • Shtesa si Site Backup Pro, mbrojtje ndaj spamit, adresë IP e dedikuar, certifikatë SSL dhe më shumë.
A ka ndonjë sit tjetër ku mund të gjej vlerësime Bluehost, si Reddit?

Blerja e web hosting është një vendim i rëndësishëm dhe ju duhet të bëni hulumtimin tuaj. Ekzistojnë një bandë e faqeve të tjera të internetit ku mund të gjeni komente të mirëfillta dhe të paanshme. Për shembull, ju mund të gjeni komente në Reddit dhe Quora. Ekzistojnë gjithashtu komente për klientët në faqet si Yelp dhe TrustPilot.

Cili është Tregu Mojo?

Mojo Marketplace është një treg në internet ku mund të instaloni aplikacione falas që merren me ndërtimin e faqeve të internetit. Për shembull, ju mund të shkarkoni krijues të mëdhenj të faqeve të internetit si WordPress dhe Drupal. Ju gjithashtu mund të shkarkoni tema në internet, shtojcat e e-commerce, dhe më shumë. Shumica e aplikacioneve të ofruara në Mojo Marketplace janë falas diku tjetër, por ajo që e bën kaq të veçantë Mojo Marketplace është fakti që përdoruesit mund të shkarkojnë dhe instalojnë aplikacionet me klikimin e një butoni.

Gjeni si ta instaloni WordPress duke përdorur Mojo

A ka Bluehost një program Filialin?

Po, ata kanë një program bashkëpunimi. Ju mund të regjistroheni duke shkuar në faqen e tyre të internetit, duke lëvizur në fund dhe duke klikuar në lidhjen që do t’ju sjellë në faqen e programit të filialeve. Thjesht klikoni në butonin “fillo”, pastaj filloni të plotësoni informacionin tuaj, dhe do të jeni një bashkëpunëtor në asnjë kohë.

Ku mund të gjej kodet e kuponit Bluehost?

Nuk mundesh Ata rrallë ofrojnë kode promo sepse çmimi i tyre gjithmonë mbahet i ulët. Ata bëjnë një punë të shkëlqyeshme për të balancuar çmimin dhe tiparet dhe ju duhet të vizitoni uebfaqen e tyre zyrtare për marrëveshje aktuale dhe çmime zbritje.

Cila është alternativa më e mirë Bluehost?

Kjo është padyshim një nga kompanitë më të njohura dhe më të njohura të mbajtjes në internet në botë. Sidoqoftë, nëse jeni duke hulumtuar ofruesit dhe po kërkoni për alternativa të mira Bluehost, atëherë këtu janë rekomandimet e mia. Alternativa më e lirë për Bluehost janë planet e lira të Hostinger dhe HostGator (megjithatë ai është gjithashtu në pronësi të EIG). Alternativa më e mirë që nuk zotëron EIG është SiteGround (lexoni rishikimin tim të SiteGround këtu)

Isfarë është Bluehost WP Pro?

WP Pro është zgjidhja plotësisht e menaxhuar e WordPress për Bluehost për faqet e internetit të mundësuara me WordPress që është optimizuar për shpejtësinë dhe performancën. WP Pro vjen me mjete të integruara për siguri, marketing dhe besueshmëri. Të gjitha planet WP Pro vijnë me Sitelock Fix, CodeGuard Basic dhe Domain Privacy të përfshira. Shkoni këtu për të mësuar

Farë është Bluehost Bluerock?

Bluerock është e tyre panel i ri dhe i përmirësuar i kontrollit të përqendruar WordPress (cPanel) kjo lejon që WordPress të instalohet pas regjistrimit. Në Bluerock performanca e faqes tuaj monitorohet në kohë reale dhe Bluerock jep faqet e WordPress 2-3 herë më shpejt sesa pirgja e tyre e vjetër teknike.

Bluerock jep një përvojë më të integruar me faqet e internetit të WordPress. Ajo jep rendiment të rritur për WordPress duke optimizuar instalimin dhe integruar Cache e faqes NGINX në përvojë (përfshirë pastrimin e cache). Faqet e mbajtura të WordPress ngarkohen 2-3 herë më shpejt me rafte teknike të shpejtë Bluerock!

A e rekomandoj Bluehost?

po dhe jo.

A do të regjistrohem me ta për të pritur këtë faqe? Me siguri jo. A do të marr një web hosting prej tyre për një sit të ri që kam krijuar? ndoshta.

Arsyeja pse unë nuk mund t’ju jap një përgjigje të drejtpërdrejtë “po përdorni ato” ose “jo mos i përdorni” është sepse gjithçka varet nga situata juaj, faqja juaj në internet dhe nga ajo që ju nevojitet për strehimin..

Unë mendoj Po ju duhet patjetër shkoni dhe regjistrohuni me Bluehost nëse do të filloni një blog personal ose një uebfaqe të biznesit të vogël.

Bluehost është i lirë (me të vërtetë i lirë), kanë një kohë e fortë rekord dhe është shumë lehtë për të filluar me të (sidomos për fillestarët dhe për faqet e WordPress).

Nga ana tjetër, ka tre arsye kryesore pse unë personalisht do të mendoja dy herë para se të regjistrohesha.

së pari, nëse keni një faqe në internet që do të ketë trafik i lartë (siç është një sit komercial ose e-commerce), unë sugjeroj të shkoni me një alternative që mund të strehojë shumë trafik faqesh.

në radhë të dytë, nëse duhet të kesh kujdes për dikë në mbështetje, të presësh deri në 10 minuta ose më gjatë në situata të rëndësishme nuk vlen çmimi i lirë. Por përsëri, pritja e tyre është e lirë, kështu që ju merrni atë që paguani.

së treti, është një gjë e tillë migrimet në uebfaqe dhe rezervimet automatike vijnë vetëm si azhurnime / shtesa me pagesë. Unë e di se këto janë gjëra të drejtpërdrejta që mund të bëni vetë, por mendoj se kjo duhet të përfshihet falas. Përsëri, ju merrni atë që paguani.

Nëse jeni akoma ulur në gardh, dijeni se zemërgjerësia e tyre 30 ditë garanci për kthimin e parave ju lejon të “provoni para se të blini” dhe shtesa të tilla si a emër domain falas dhe karakteristika të tilla si një certifikatë falas SSL dhe Cloudflare CDN janë të gjitha tipare të forta, me të cilat ia vlen të regjistroheni.

Duke klikuar këtë lidhje, ju mund të merrni rreth 65% zbritje të çmimit të rekomanduar me pakicë dhe të presni faqen tuaj te internetit për vetëm 2.95 dollarë në muaj.

Shpalosja e FTC: Për t’ju marrë çmimin më të lirë të mundshëm, unë do të fitoj një komision të vogël nëse vendosni të regjistroheni në pritjen e Bluehost përmes këtyre lidhjeve.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map