Pse kalova te SiteGround

Këtu unë ndaj arsyet e sakta pse kalova në siteGround WordPress duke pritur në faqen time të internetit (dhe pse duhet ta bëni atë shumë!)


A jeni i kënaqur me kompaninë tuaj aktuale të mbajtjes në internet? Nëse po e lexoni këtë, atëherë po supozoj se përgjigjia ka të ngjarë jo.

Mos u shqetëso; Unë kam qenë në këpucët tuaja. Unë u përpoq me nën-parë web hosting për shumë kohë përpara se të kuptoja se kisha nevojë për të ndryshuar host-in e uebit.

Lajmi i mirë është që ju keni përfunduar hapin e parë, duke kuptuar që hosti juaj aktual i uebit nuk po funksionon më shumë dhe është koha për të kaluar në një host më të mirë në internet.

Këtu do të shkoj në detaje rreth arsyet pse vendosa të transferohem në SiteGround dhe përvoja ime për të kaluar në SiteGround për uebfaqen time të WordPress (p.sh. faqja ime tani ngarkohet), dhe pse duhet të konsideroni të bëni të njëjtin ndryshim.

Më jepni 10 minuta nga koha juaj dhe unë do t’ju sqaroj pse duhet të kaloni në SiteGround, dhe unë gjithashtu do t’ju tregoj se si të transferoni faqen tuaj të internetit nga hosti juaj i tanishëm i faqes në SiteGround.

(Dhe po, unë me të vërtetë e përdor SiteGround, këtu është prova që unë nuk flas vetëm-flas :). Unë jam regjistruar aktualisht me planin GrowBig të SiteGround.)

whois të faqeve të internetit që shërbejnë

Këtu më poshtë është një listë e arsyet pse vendosa të kaloj te SiteGround. une do të filloni me shpjegimin e çmimeve dhe planeve (faktorë të rëndësishëm dhe vendimtarë për mua), atëherë veçoritë e pritjes të tilla si shpejtësia, siguria dhe mbështetja (që më wow absolutisht), para se të mbaroj duke ju treguar sa e thjeshtë është të kalosh në SiteGround hosting.

Shpalosja: Ju lutemi vini re se lidhjet e shënuara me të janë lidhje lidhëse. Do të thotë nëse vendosni të blini hosting nga SiteGround përmes këtyre lidhjeve, atëherë unë do të fitoj një komision (kurrë nuk ka ndonjë kosto shtesë për ju).

Arsyeja 1 sepse njerëzit (si ju) & Unë) Dashuria SiteGround

Ashtu si çdo biznes, rishikimet e vërteta të klientëve flasin vetë. Shqyrtimet negative janë një gjë që kompanitë nuk mund ta kontrollojnë. Nëse keni një përvojë të keqe në dyqan apo restorant, do të shprehni mendimin tuaj në internet.

Më pëlqen të kontrolloj reagimet e bizneseve në Twitter, veçanërisht shërbimet në internet për të verifikuar vërtetësinë e tyre dhe për të kërkuar përvoja negative.

Konsumatorët, si ju dhe unë, kemi vërtet gjëra të mira për të thënë në lidhje me SiteGround në Twitter.

rishikime në terren në eksitim

Problemi im i vetëm kur hulumtova kritikat negative për SiteGround ishte se nuk mund të gjeja ndonjë! Unë nuk po them se nuk ka komente të këqija ose që SiteGround nuk mund të bëjë gabim.

SiteGround.com ka një vlerësim BBB të A dhe më duket se shumica e klientëve janë të kënaqur me shërbimet e tyre dhe kënaqem që ndërruan.

SiteGround do që ju të jeni 100% të lumtur me ta në mënyrë që ata të ofrojnë një garanci 30-ditore për kthimin e parave. Kjo më dha atë qetësi ekstra të mendjes, duke e ditur që mund ta “provoja” dhe nëse nuk jam i lumtur, do t’i ktheja paratë e mia.

Arsyeja 2 sepse mbajtja në WordPress e SiteGround është superiore

SiteGround ofron një gamë të gjerë shërbimesh siç janë hostimi i përbashkët i uebit, hostimi i shitësit, mbajtja e cloud, serverët e dedikuar dhe pritja e ndërmarrjeve.

Por këtu do të përqendrohem vetëm në shërbimet e tyre të përbashkëta të pritjes që janë perfekte për faqet e WordPress. SiteGround ka tre plane të ndryshme pritëse të WordPress bazuar në madhësinë, trafikun dhe nevojat e uebfaqes tuaj të mundësuar nga WordPress.

Tani për tani, asnjë kompani tjetër që pret web nuk ka rreh SiteGround kur bëhet fjalë për një pritje të përballueshme, por të pasur me karakter të pasur me WordPress.

Knowshtë një deklaratë e guximshme, unë e di, por ky është mendimi im i sinqertë bazuar në përvojën time personale duke përdorur SiteGround.

Plani Fillestar i SiteGround

StartUp plani është plani i nivelit të hyrjes së SiteGround dhe është një zgjedhje e mirë nëse krijoni një uebfaqe të re ose aktualisht keni një blog, biznes ose një uebfaqe personale me madhësi mesatare.

rishikimi i planit të fillimit të terrenit

Plani StartUp është i shkëlqyeshëm për këdo që tërheq më pak se 10,000 vizita unike në internet në muaj në faqen e tyre. Pasi të filloni të arrini mbi 10,000 hite mujore në baza të rregullta, unë do t’ju këshilloja përmirësimin në një plan tjetër si GrowBig.

Plani StartUp fillon me vetëm 3,95 dollarë në muaj .

 • Pritëse vetëm në uebfaqe
 • ,000 10,000 vizita mujore
 • Hapësirë ​​në internet 10 GB
 • Karakteristikat thelbësore:
 • Ruajtja e SSD
 • Setup falas & transferimi i faqes
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave
 • 99.9 përqind garanci në kohë
 • Mbështetje teknike 24/7
 • Bandwidth i pakufizuar, email, baza e të dhënave
 • SSL falas & HTTP / 2
 • Rezervime falas ditore
 • CloudFlare falas CDN
 • Vetëm caching statike SuperCacher
 • PHP7 + OpCache
 • WordPress & Mjete Joomla
 • cPanel & Hyrje në SSH

StartUp është një plan mjaft fantastik në nivelin e hyrjes për fillestarët, por i mungojnë burimet e serverit, ruajtja e hapësirës në internet, mbështetja me përparësi dhe nuk vjen me mjetin e dobishëm të rivendosjes së kopjeve rezervë (FYI ju akoma merrni 1 kopje rezervë ditore).

Një tjetër gjë për tu kujdesur është se ju mund të organizoni vetëm një faqe në internet me këtë plan. Me pak fjalë, është një plan i mirë për mbajtjen në internet por funksionon më mirë për faqet më të vogla.

SiteGround GrowBig Plan

GrowBig është plani i përsosur i hostimit nëse keni nevojë për më shumë burime dhe veçori premium, përveç karakteristikave thelbësore që merrni në planin StartUp.

rishikim i planit për rritje

Plani i GrowBig mund të trajtojë deri në 25,000 vizita mujore unike në faqen tuaj. Nëse dëshironi 20 GB hapësirë ​​në internet dhe të jeni në gjendje të presni numër të pakufizuar të faqeve të internetit, atëherë ky është plani për ju. (FYI ky është plani që unë jam duke përdorur për këtë faqe interneti.)

GrowBig ofron të njëjtat karakteristika standarde si StartUp, të tilla si migracioni falas në faqen e internetit dhe konfigurimi i faqes WordPress, 30 ditë garanci për kthimin e parave, 24/7 mbështetje teknike, Cloudflare falas CDN, e-mail dhe paketa të të dhënave të pakufizuara, Magazinimi SSD, konfigurimi falas dhe transferim, servera të aktivizuar HTTP / 2 dhe PHP7, hyrje të përparuar cPanel dhe SSH dhe rezervë falas ditor.

Përveç karakteristikave standarde që ju merrni në planin StartUp, ju merrni premium memorje WordPress, mbështetje premium, kopje rezervë ditore dhe qasje në një kopje rezervë të faqes premium dhe rivendosjen e shërbimit. Certifikata juaj e vitit të parë të Wildcard SSL është përfshirë gjithashtu falas. 

Plani i GrowBig fillon me 5,95 dollarë në muaj .

 • Pritini faqet e internetit të pakufizuara
 • ,000 25,000 vizita mujore
 • Hapësirë ​​në internet 20 GB
 • Të gjitha thelbësore + tipare premium:
 • Ruajtja dinamike dhe memorja e memorjes SuperCacher
 • 30 kopje rezervë ditore
 • Mbështetje prioritare
 • Ruajtja e SSD
 • Certifikata SSL e Wildcard
 • rezervë & shërbimi i restaurimit
 • Burimet e serverit 2x
 • Burimet e bazës së të dhënave 2x
 • Burimet e emailit 2x

GrowBig është plani që ju rekomandojmë të regjistroheni. Ju mund të strehoni shumë faqe interneti, të merrni më shumë burime serveri (duke rezultuar në një uebfaqe më të shpejtë ngarkimi) dhe ju merrni dyfishin e hapësirës së ruajtjes, plus mbështetje me përparësi dhe rezervë & rivendos shërbimin. Plus, ju merrni më shumë burime të serverit në krahasim me planin StartUp, që do të thotë që ju të merrni një faqe më të shpejtë ngarkuese të WordPress.

Plan SiteGround GoGeek

Plani GoGeek është më i përshtatshmi për faqet e vizituara shumë, e-commerce ose faqet e internetit me intensitet të burimeve, ku keni nevojë për më shumë burime dhe tipare premium “geeky”, përveç karakteristikave thelbësore dhe premium në planet e StartUp dhe GrowBig.

rishikim i planit të gogeek-ut në sit

Plani GoGeek lehtë mund të trajtojë deri në 100,000 vizita në faqen tuaj të internetit çdo muaj. Nëse dëshironi të presni të gjitha faqet tuaja të trafikuara në një llogari me 30 GB hapësirë ​​në internet, plani fillon me 11,95 $ në muaj.

Ju i merrni të gjitha përfitimet e planeve StartUp dhe GrowBig, plus gjëra të tilla si skenimi me një klikim i WordPress, SG-Git për krijimin e repos të WordPress, rezervimin premium dhe shërbimet e rivendosjes, pajtueshmërinë falas për PCI dhe Git të paravendosur. Plus, ju merrni 4x burimet e serverit në krahasim me planin StartUp.

Plani GoGeek fillon me 11,95 dollarë në muaj .

 • Pritini faqet e internetit të pakufizuara
 • ,000 100,000 vizita mujore
 • Hapësirë ​​në internet 30 GB
 • Të gjitha thelbësore & prim + karakteristika geeky:
 • Ruajtja dinamike dhe cache e memorjes
 • 1 klikoni në skenimin e WordPress
 • SG-Git për krijimin e depove
 • Git të Para-Instaluar
 • Pajtueshmëri falas PCI
 • Kopje rezervë premium & rivendosni shërbimin
 • Burimet e serverit 4x
 • Burimet e bazës së të dhënave 4x
 • Burimet e emailit 4x

Plani GoGeek është për faqet e internetit të vizituara shumë ose me burime të mëdha dhe vjen me serverë 4x më të shpejtë se sa planet e rregullta të përbashkëta të pritjes. Ky plan përfshin veçori “geeky” si skenimin e faqeve (për testimin e faqeve në internet para se të filloni), integrimin e Git të instaluar paraprakisht, WP-CLI dhe integrimin e Drush, dhe vjen me një certifikatë falas 1 vjeçare të Wildcard SSL dhe pajtueshmëri PCI për mbrojtjen e mashtrimit të kartave të kreditit.

Arsyeja 3 sepse çmimet e SiteGround janë shumë të arsyeshme

A ka SiteGround shërbimet më të lira të pritjes së faqes në internet për faqen tuaj të internetit në WordPress në treg? Jo ndoshta jo.

Sidoqoftë, duke filluar me vetëm 3,95 dollarë në muaj, ato janë akoma shumë të lira. Ju nuk do të gjeni vlerë më të mirë për paratë që WordPress pret në ndonjë vend tjetër, duart poshtë! (aluzion: shkoni përsëri mbi veçoritë në pjesën e mësipërme, dhe shihni pse.)

çmimet në terren

Për shkak se mbajtja në internet nuk është vendi për të ulur qoshet e çmimeve. Nëse zgjidhni shërbimin më të lirë që gjeni në internet; perfundoni me cilesine me te lire.

SiteGround, nga ana tjetër, (mbaron) jep atë që paguan.

Ju nuk do të gjeni një ton të kompanive të tjera që ngarkojnë më pak, dhe ju patjetër nuk do të gjeni ndonjë që ka një shpejtësi më të shpejtë, siguri më të mirë ose shërbim më të mirë të klientit me atë çmim.

Unë kam prekur tashmë kaq shumë nga tiparet dhe përfitimet kryesore të industrisë që vijnë me planet e tyre, kështu që ju të merrni zhurma më e mirë për lidhjen tuaj me SiteGround.

Arsyeja 4 sepse Mbështetja e SiteGround është Fenomenale

Le ta përballojmë; do të vijë një kohë kur do t’ju duhet të gjeni ndihmë të klientit të hostit tuaj për ndihmë (mund të jetë mbështetje e përgjithshme ose faturimi, ose të merrni ndihmë me një aplikacion si WordPress).

Unë nuk kam pasur ndonjë problem me shërbimin tim, por kam pasur disa pyetje dhe kam dashur të provoj shërbimin e tyre të mbështetjes 24-orëshe (si për shembull nëse mund të regjistrohem duke paguar me PayPal (po ju mund të regjistroheni duke paguar me PayPal. )

Ju keni mundësinë të bisedoni në internet ose të flisni në telefon me një agjent mbështetës, kështu që vendosa të provoj bisedën live. Përgjigja ishte e menjëhershme. Shumica e shërbimeve të ndihmës teknike në internet kërkojnë të prisni 10-15 minuta ose edhe më shumë përpara se të përgjigjet në kërkesën tuaj.

SiteGround ofron mbështetje më e shpejtë në industrinë e web hosting.

Mbështetja në terren është e shpejtë

SiteGround e ndërmerr këtë një hap më tej dhe tejkalon mbështetjen e tyre për të siguruar që nuk duhet të prisni kurrë.

Meqenëse ato ofrojnë vetëm shërbime të mbajtjes në internet, stafi i tyre është i informuar dhe i aftë të përgjigjet në pyetjet tuaja. Për dallim nga hostet e tjerë si markat Godaddy ose EIG si Bluehost dhe HostGator, kjo ofron shumë shërbime me cilësi të ulët për stafin e tyre që të vazhdojnë me.

Mbështetje SiteGround zgjidh çfarëdo çështje që keni, dhe shpejt.

Mbështetja për sitin zgjidh problemin tuaj

Sapo të lidheni me një agjent, ju keni qasje në emrin dhe figurën e tyre të plotë. Do të shihni vlerësimin e tyre në një shkallë 5 yje, si dhe numrin e pyetjeve për të cilat janë përgjigjur.

Shpjegimi dhe udhëzimet e agjentit tim mbështetës ishin të lehta për tu ndjekur, të hollësishme dhe informuese. Ishte një nga bisedat më të mira të mbështetjes që kam përjetuar ndonjëherë.

Arsyeja 5 sepse SiteGround ngarkon faqen tuaj jashtëzakonisht të shpejtë

“Shpejtësia e prishjes, z. Sulu”! Të gjithë e dinë që të kesh një sit të shpejtë ngarkimi është jashtëzakonisht e rëndësishme, dhe për mua ky ishte një nga faktorët vendimtarë.

Pavarësisht nga cili plan hosting ju zgjidhni, SiteGround vjen me teknologji superiore e shpejtësisë. Sidoqoftë GrowBig plani vjen me përafërsisht 2x më shumë burime, dhe GoGeek planifikoni me përafërsisht Burime 4x më shumë.

teknologjia e shpejtësisë në terren

SiteGround ju siguron një Makinë SSD. Në krahasim me disqet e rregullt, SSD-të kanë 1000 herë rritje në operacionet tuaja hyrëse dhe dalëse. Ata gjithashtu përdorin Serverët NGINX dhe e fundit PHP7 version për të rritur shpejtësinë e të gjithë përmbajtjes statike.

Të gjitha planet gjithashtu kanë Serverët e aktivizuar HTTP / 2 dhe përfshin një çertifikata falas SSL. Plani i StartUp vjen falas Letertifikatat e Encrypt SSL Le të Encrypt, dhe planet GrowBig dhe GoGeek vijnë me një certifikatë premium Wildcard SSL.

e tyre SuperCacher është një plugin caching i WordPress që rrit shpejtësinë për uebfaqen tuaj të WordPress. Plani StartUp vjen vetëm me memorje statike, dhe planet GrowBig dhe GoGeek vijnë me caching dinamike dhe memcache.

Sfera e faqes gjithashtu ju lejon të aktivizoni modulin Google PageSpeed ​​nga Google me një klik të vetëm. Ai optimizon madhësinë e skedarit dhe e bën ngarkesën tuaj të faqes në internet shumë shpejt. Sidoqoftë, moduli Google PageSpeed ​​nuk mund të përdoret së bashku me opsionet e cache të Static dhe Dynamic.

koha e ngarkesës në terren dhe performanca e serverit

Kur regjistroheni në SiteGround ju duhet të zgjidhni njërën prej tyre 5 qendra të të dhënave (Agoikago, Londër, Amsterdam, Milano dhe Singapor) ku dëshironi që faqja juaj të pritet.

Do të dëshironit të zgjidhni një vendndodhje të serverit që është më i afërti ku janë vizitorët tuaj. Zgjedhja e një lokacioni të serverit në kombinim me falas të tyre Cloudflare CDN siguron që përmbajtja në faqen tuaj të ngarkohet shpejt për vizitorët në të gjithë botën.

cloudflare në terren

Një nga arsyet kryesore pse hosti juaj i tanishëm i internetit po funksionon ngadalë është sepse ato kanë shumë faqe në internet të hostuara në të njëjtin server (i njohur edhe si overselling server). Pritës si Godaddy, HostGator ose Bluehost kujdesen më shumë për shitjet dhe më pak për punën e vërtetë të faqes tuaj.

Koha e ngarkesës së faqes: Më parë & pas provave

Pasi të kaloni në SiteGround, menjëherë do të vini re një ndryshim të jashtëzakonshëm në shpejtësinë e kohës së ngarkesës. E bëra, kontrollojeni këtë!

Kontrolli i bajtit është një mjet që mat kohën për të parë bajtin (TTFB). Shtë një matje e përgjegjësisë së një serveri në internet. Në thelb është koha që kërkon shfletuesi juaj të fillojë të marrë informacion pasi të ketë kërkuar atë nga serveri.

Koha ime e faqes fillestare për të parë bajtin shkoi nga 2.3 sekonda në 0.2 sekonda pasi kam shpërngulur në SiteGround.

provë bytecheck para dhe pas

Duke përdorur GTmetrix, koha e ngarkimit të faqes time filloi nga 6.9 sekonda në 1.6 sekonda pasi kam lëvizur faqen time në SiteGround. Kjo është 5.3 sekonda kohë më të shpejtë të ngarkesës!

gtmetrix para dhe pas

Shpejtësia e ngarkimit të faqes fillestare duke përdorur Pingdom shkoi nga 4.96 sekonda në 581 milisekonda pasi kalova në SiteGround. Tani kjo është goxha e jashtëzakonshme!

pingdom para dhe pas

“Shpejtësia e prishjes, z. Sulu. Destinacioni: një uebfaqe me ngarkim të shpejtë! “

Arsyeja 6 sepse SiteGround ka mjete të mrekullueshme të WordPress

A e dini se SiteGround është miratuar zyrtarisht nga WordPress.org (kështu është edhe Bluehost)? Sipas https://wordpress.org/hosting/ SiteGround është një nga ofruesit më të mirë të pritjes së WordPress për t’u regjistruar.

menaxhimi i faqes së faqeve të WordPress

SiteGround ofron menaxhoi mbajtjen e WordPress në të gjitha planet, do të thotë gjëra të tilla si instalimi i WordPress, transferimet në sit dhe marrja e kopjeve rezervë të faqes tuaj, të gjitha janë të përfshira në të gjitha planet.

menaxhimi i faqes së faqeve të WordPress

SiteGround gjithashtu administron sigurinë e WordPress të faqes tuaj duke kryer mirëmbajtja e nivelit të serverit dhe ata gjithashtu azhurnohet automatikisht WordPress dhe shtojcat e saj për të rregulluar vrimat e zakonshme të sigurisë.

Përditësimet automatike të fjalëve në sit

Një çift i mjeteve vërtet të ftohta të WordPress janë Shtojca SuperCacher (përfshirë në të gjitha planet) dhe Skenimi i WordPress (përfshirë vetëm në planin GoGeek)

Plugin SuperCacher WordPress

SuperCacher i Siteground është ekskluziv për përdoruesit e Siteground dhe është një plug i integruar i caching që rrit numrin e hiteve që faqja juaj mund të trajtojë e cila si kthim shpejton kohën tuaj të ngarkimit të faqes suaj të internetit.

Plani i StartUp vjen vetëm me memorje statike, dhe planet GrowBig dhe GoGeek vijnë me një memorje statike, dinamike dhe memorie. SiteGround shpjegon se cili është ndryshimi këtu.

supercacher në terren

Sepse jam në planin e GrowBig kam të dy mjetin statik + dinamik + memorjen e memkës. Ja se si të aktivizoni mjetin dinamik të caching:

Qasja e parë në SiteGround cPanel tuaj dhe klikoni në butonin SuperCacher. Tjetra, ju duhet të shkarkoni plugin, dhe në fund të fundit ju duhet të kaloni shërbimin e ruajtjes së memorjes në ON.

plugin supercacher në terren

Bukuria e SuperCacher është se përmirëson performancën e shpejtësisë së faqes dhe është shumë e thjeshtë për të filluar dhe konfiguruar.

Nëse keni përdorur plugins të tjera caching si WP Super Cache, WP Rocket, W3 Total Cache ose WP Fast Cache, atëherë e dini se sa e ndërlikuar mund të jetë për të konfiguruar cilësimet e shtojcës.

Kam përdorur të gjitha 5 shtojcat dhe secila prej tyre ka të mirat dhe të mirat e veta. Nëse nuk përdorni plugin caching, atëherë unë rekomandoj SuperCacher sepse është fillimi më i lehtë për fillestarët e plotë (megjithatë WP Fast Cache nuk është shumë larg).

Skenë me një klik

Mjedisi skenë me një klikim me WordPress ofrohet vetëm nga GoGeek Plan i SiteGround (sepse jam në planin e GrowBig nuk e kam përdorur këtë dhe nuk mund t’ju jap mendimin tim).

Skenari me një klikim i WordPress ju lejon të bëni disa gjëra. Kjo ju lejon menaxhoni kopjet e zhvillimit të faqeve të internetit tuaj WordPress. Sepse nuk doni të bëni eksperimente ose zhvilloni një veçori të re në faqen tuaj të internetit të drejtpërdrejtë (atëherë vizitorët tuaj do ta shohin atë).

sheshi faqesh faqesh me një klikim me një klikim

Ju gjithashtu mund ta përdorni atë për të klononi dhe zhvendosni një faqe në internet WordPress në një lokacion tjetër. Për ata prej jush që kanë lëvizur faqet manualisht midis fushave, ju e dini që kjo mund të jetë një dhimbje në procesin ku-dielli-mos-shkëlqejë.

SiteGround eliminon këto hapa që kërkojnë kohë, kështu që ju mund të klononi faqet e internetit të WordPress tuaj në sekonda. Karakteristika e klonimit është veçanërisht e dobishme nëse bëni një gabim, si instalimi i WordPress në fushën e gabuar për shembull. Nëse menaxhoni disa site, duhet të merrni në konsideratë marrjen e planit GoGeek vetëm për të patur akses në këtë funksion të skenimit të faqes në internet.

Duket mjaft e thjeshtë për t’u përdorur gjithashtu. Brenda pultit të SiteGround, ju merrni akses në të gjitha faqet e internetit të WordPress tuaj në një vend. Unë e di se hostet e tjerë të internetit kërkojnë programe të palëve të treta me kosto shtesë për një veçori si kjo.

Arsyeja 7 sepse SiteGround merr seriozisht sigurinë

Pavarësisht nëse drejtoni një blog personal, një faqe interneti biznesi ose një faqe elektronike, siguria është jashtëzakonisht e rëndësishme. Siguria është një nga aspektet më të rëndësishme të web hosting dhe duhet të jetë një faktor vendimtar për ju kur regjistroheni në një shërbim të mbajtjes në internet.

Përsëri, SiteGround nuk zhgënjen.

Si parazgjedhje, të gjithë serverët e SiteGround përdorin versioni i fundit i PHP 7, me rregullimet e fundit të sigurisë. Po vrapojnë Apache në chroot-ed ambient me suExec. Mbrojtje DDOS vjen i integruar në një firewall të harduerit, si dhe në një firewall të softuerit i cili bazohet në iptables me funksione më komplekse dhe monitorimin e trafikut

Ata gjithashtu përdorin sofistikuar Sistemet IDS / IPS të cilat bllokojnë bots dhe sulmuesit me qëllim të keq. ModSecurity është instaluar në të gjithë serverët e përbashkët dhe rregullat e sigurisë azhurnohen çdo javë, gjë që ju mbron nga sulmet më të zakonshme.

siguria në terren

Një tjetër gjë që është unike për SiteGround është e tyre Izolimi i llogarisë CHROOT teknologji. Do të thotë që asnjë llogari e vetme nuk mund të ndikojë në llogaritë e tjera dhe kjo ishte një nga risitë e para teknologjike që SiteGround u prezantua në vitin 2008.

SiteGround ju jep kopje falas të kopjeve ditore (vetëm një kopje rezervë në ditë në planin StartUp) të faqes suaj të internetit, si dhe një backup dhe restaurim në internet shërbim (vetëm në planet GrowBig dhe GoGeek).

Siç u përmend më lart dhe kur është fjala për WordPress. SiteGround do të bëjë azhurnime automatike thelbësore të faqes suaj të WordPress dhe shtojcave të saj për të bashkuar vrimat e zakonshme të sigurisë.

Arsyeja 8 sepse SiteGround mund të Fuqisë Dyqanin tuaj Online

Nëse jeni në gjueti për një zgjidhje pritjeje ecommerce që mund të fuqisë dyqanin tuaj online, atëherë SiteGround mund të fuqizojë shportën e blerjeve të dyqanit tuaj online.

SiteGround do të instalojë (falas) një gamë të softuer elektronik për ju, si p.sh. Magento, PrestaShop, OpenCart dhe WooCommerce. Siç e përmenda edhe më parë, ju shkoni zgjidhni nga vendet e shumëfishta të serverit në të gjithë globin, ju merrni SSL dhe CDN falas, dhe Caching superCacher do ta bëjë faqen tuaj të e-commerce të sigurt dhe ngarkuar shpejt.

hosting ecommerce në terren

Të tre planet e përbashkëta të pritjes së pritjes mund të fuqizojnë dyqanin tuaj online (megjithatë, plani i fillimit në nivelin e hyrjes nuk është ideal për të pritur vendet e e-commerce dhe ju ndoshta duhet të merrni parasysh përdorimin e planit GoGeek).

Këtu keni një përmbledhje të shpejtë të asaj që ofron nikoqirja e e-commerce e SiteGround:

Le të Encrypt SSL

Le të Encrypt SSL siguron çertifikata falas për kriptimet e sigurisë së shtresave të transportit përmes një sistemi automatik. Automatizimi eliminon konsumin e kohës dhe procesin e komplikuar të rinovimit, vërtetimit, nënshkrimit dhe instalimit të çertifikatave të vendeve të sigurta me dorë.

Kriptimi është thelbësor për klientët që hyjnë në informacionin konfidencial në uebfaqen tuaj për biznesin tuaj në e-commerce. Ju merrni Le të Encrypt SSL falas me të gjitha planet e SiteGround.

Wildcard SSL

Wildcard SSL është një hap përpara nga SSL-ja i Encrypt i Letrave. Viti juaj i parë i Wildcard SSL është falas me planin tuaj GrowBig ose GoGeek nga SiteGround.

Kjo ju lejon të siguroni uebfaqen tuaj dhe çdo nënfushë me një vulë që ju të shfaqeni në sit. SSL pa pagesë e egër është një tjetër mjet i shkëlqyeshëm për faqet e internetit që shesin produkte në internet.

Pajtueshmëria e PCI

PCI është industria e kartave të pagesave. Pajtueshmëria e PCI mbron të dhënat e mbajtësit të kartelave duke mbajtur një rrjet të sigurt për të gjitha kartat, parandalon mashtrimin dhe shkeljet e tjera të sigurisë. Ata mbajnë një program të menaxhimit të cenueshmërisë dhe politikës së sigurisë së informacionit, ndërsa monitorojnë dhe testojnë rregullisht rrjetet e tyre.

Pajtueshmëria e PCI përfshihet vetëm me planin GoGeek nga SiteGround.

Shporta blerjeje online

SiteGround mbështet të gjitha karrocat kryesore të blerjeve dhe nëse faqja juaj e internetit përdor një nga më të njohurat karroca online zgjidhje, atëherë ato mbështeten përmes të gjitha planeve të SiteGround.

Ju merrni një transferim falas eshop dhe Instalimi i karrocave të blerjeve është falas me planet StartUp, GrowBig dhe GoGeek. Ju merrni falas PrestaShop, si dhe instalimin Magento 2 ose transferimin e faqes në SiteGround. Nëse preferoni WordPress. Tema e WooCommerce + Storefront është para-instaluar falas.

Arsyeja 9 sepse SiteGround ka një Blog Aktiv

A e keni kontrolluar Blog-un me SiteGround? ata publikojnë përmbajtje në blogun e tyre rregullisht, dhe cilësia e artikujve siguron informacione të rëndësishme, të dobishme dhe informuese, gjë që e bën atë një lexim të përgjithshëm të shkëlqyeshëm.

blog siteground

Por pse duhet të keni një blog aktiv të jetë një faktor vendimtar kur zgjidhni SiteGround si hostin tuaj të rradhës? Sepse blogu tregon se çfarë lloj kompanie është SiteGround. 

Ajo gjithashtu, dhe më e rëndësishmja, ju mban të postuar në veçori dhe azhurnime (të tilla si azhurnimet e sigurisë) për të cilat mund të mos dini rreth, si p.sh. si të instaloni PHP 7.0 në WordPress.

Seksioni i komenteve të secilit blog është gjithashtu shumë aktiv. Përdoruesit e SiteGround bëjnë pyetje, japin informacion shtesë dhe krijojnë një dialog midis autorit dhe përdoruesve të tjerë në komunitetin SiteGround.

Arsyeja 10 sepse SiteGround ka një rekord të ngurtë Uptime

Duke zbritur faqen tuaj te internetit, dhe qëndroni poshtë për një periudhë kohe, nuk është thjesht e bezdisshme – mund të jetë edhe e kushtueshme. Nëse shisni sende në internet, ju mund të humbisni në shitje, dhe nëse faqja në internet është ulur për një periudhë kohe ajo gjithashtu mund të dëmtojë renditjen tuaj në Google.

kohën e duhur për sit

SiteGround ka teknologji superiore e kohës kjo është në të vërtetë 99,99%. Siç e përmenda më lart, ata përdorin kontejnerë Linux, monitorim proaktiv të serverit, izolim të sigurt të llogarisë etj për t’u siguruar që serverët e tyre janë ngritur, dhe si rezultat faqja juaj është e hapur dhe në internet.

rekord për kohën e duhur në sit

Pritësit e tjerë të uebit “garantojnë” 99,99% në kohën e duhur, por nuk arrijnë të dorëzojnë. Jo SiteGround. Serveri im SiteGround nuk ka përjetuar ndonjë ndërprerje që nga momenti kur e kam vendosur monitorimin.

Arsyeja 11 sepse SiteGround transferon faqen tuaj falas

Ndoshta ju jeni gati të provoni SiteGround? Për shkak se çmimi i lirë, karakteristikat e frikshme, mbështetja, koha e pritjes dhe serverët e shpejtë, të sigurt dhe server – ju keni bindur.

Po në faqen tuaj ekzistuese? Nëse nuk jeni një zhvillues me përvojë, ju me siguri ndiheni pak të mprehtë (dhe të frikësuar) në lidhje me transferimin e faqes tuaj të internetit në SiteGround.

Atëherë ju duhet të përfitoni nga Shërbimi i transferimit të faqes në internet të SiteGround.

Ky shërbim vlen jo vetëm për faqet e WordPress, por edhe platformat e tjera CMS si Joomla dhe Drupal, dhe natyrisht faqet e internetit të vetme dhe faqet statike të HTML gjithashtu.

Shërbimet e transferimit përfshijnë:

 • Transferim falas i një faqe në internet, pavarësisht nga madhësia.
 • Transferimi përfundoi brenda 24-48 orësh.
 • Transferimi i postave elektronike, llogaritë FTP, fushat shtesë për një llogari të menaxhuar me cPanel (p.sh. Bluehost, HostGator, Godaddy – 99% e ushtrive në internet përdorin cPanel).

Shërbimet e transferimit nuk përfshijnë:

 • Transferimi i emrit të domain-it tuaj.
 • Transferimi i postave elektronike, llogaritë FTP, fushat shtesë për një llogari që nuk menaxhohet me cPanel.
 • Transferimi dhe instalimi i certifikatave SSL të blera me hostin e mëparshëm të uebit.

Nëse jeni të shqetësuar për humbjen dhe skedarët e mundshëm të humbjes, atëherë sigurohuni që faqja juaj e internetit do të fillojë të punojë në mënyrë të përsosur në SiteGround. Asnjë sekondë i vetëm i joproduktive nuk do të ndodhë dhe asnjë skedar në internet nuk do të humbet. Për shkak se SiteGround trajton mbi 3000 kërkesa për migracionin në sit çdo muaj, ata kanë hasur dhe zgjidhur (pothuajse) çdo problem të mundshëm që mund të ndodhë gjatë një transferimi në internet.

shërbim transferimi falas në terren

Për shembull, ndonjëherë edhe transferimet e drejtpërdrejta të cPanel mund të bëhen të ndërlikuara nga hostet e internetit që përdorin strukturat specifike të skedarëve, ose nga hostet e uebit të WordPress që përdorin rregulla të personalizuara në skedarin wp-config.php.

SiteGround gjithmonë do të kalojë me dorë llogaritë e përdoruesve që vijnë nga hostet që e bëjnë këtë, dhe ata do të rregullojnë disa gjëra në mënyrë që faqja juaj e internetit të fillojë të punojë pa përsosmëri dhe menjëherë në infrastrukturën e serverit të SiteGround.

Pra, si e transferoni faqen tuaj në WordPress (nga për shembull Bluehost, HostGator ose GoDaddy) te SiteGround?

 1. Regjistrohu për hostimin e SiteGround
 2. Hyni në Zonën tuaj të Klientit të SiteGround
 3. Klikoni në Skedën Mbështetëse

shërbimi i transferimit të faqes në internet

Shkoni poshtë poshtë tek seksioni “Ndihmësi i konfigurimit të faqes në internet”. Do të ketë mundësi të krijojë një uebfaqe të re duke përdorur mjetet e tyre të ndërtimit të faqes ose transferimin e një uebsajti ekzistues.

transferimi i faqes në internet

Plotësoni formularin e migracionit në uebfaqe dhe prisni që SiteGround të kthehet tek ju. Mos u habitni nëse dëgjoni përsëri nga ekipi i migracionit në sitin e SiteGround brenda disa minutash. Ekipi është shumë i dobishëm.

Do të mahniteni kur dini se procesi i transferimit të faqes tuaj WordPress në SiteGround është përfunduar brenda vetëm 24-48 orësh.

Përmbledhje dhe mendime përfundimtare

Kaloni shërbimin tuaj të pritjes së faqes në internet WordPress në SiteGround. Kalimi ishte një nga vendimet më të mira që bëra

Mos harroni, migracioni duke përdorur faqen tuaj të internetit ekzistuese për në SiteGround është plotësisht falas.

Pasi të kaloni, do të keni disa opsione për të zgjedhur planin më të mirë të përshtatshëm për nevojat tuaja të hostimit të WordPress. 

Me planet StartUp, GrowBig dhe GoGreek, SiteGround siguron që elementet dhe kërkesat tuaja specifike janë përmbushur.

Ju do të merrni madje edhe mijëra karakteristika udhëheqëse dhe të lira të industrisë që kam përshkruar më lart.

SiteGround është perfekt për faqet e internetit të WordPress që kanë bizneset e e-commerce të të gjitha madhësive, dhe veçoritë e sigurisë për t’ju mbrojtur juve, si dhe vizitorët në faqen tuaj.

Në rast se keni ndonjë problem, zgjidhje të problemeve ose pyetje me shërbimet tuaja, ekipi mbështetës miqësor i SiteGround është 24/7 për t’ju përshkuar çdo hap me një zgjidhje të shpejtë.

Tani që keni identifikuar host-in tuaj aktual nuk janë alternativa të përshtatshme dhe të hulumtuara, është koha për të bërë kalimin te SiteGround, ashtu si unë.

çmimet në terren

A po mendoni të bëni ndërprerësin, ose mbase keni tashmë, dhe keni diçka për të thënë? Atëherë mos ngurroni të lini një koment këtu më poshtë. Mos ngurroni të më dërgoni një email dhe do të bëj çmos për t’ju ndihmuar.

NVENTOR 2018 UPDATE: Unë nuk e përdor më SiteGround për të pritur këtë faqe interneti. Unë tani përdor Cloudways. Unë nuk isha i kënaqur me SiteGround ose asgjë, është thjesht që Cloudways mund të trajtojë më mirë performancën pasi kjo faqe vazhdon të rritet.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map