Mittetehnilisel isikul võib olla keeruline mõista ja töödelda erinevat tüüpi hostimist, rääkimata platvormi kui teenuse (PaaS) ja tarkvara kui teenuse (SaaS) kontseptsioonist..


Täna arutame, kuidas PaaS ja SaaS lahendused on arenenud veebimajutuseks, ja võrrelge kahte lahendust, RunCloud ja Cloudways pähe, et näha, kuidas kaks erinevad üksteisest.

RunCloud vs Cloudways

Nende kahe pakkuja rolli mõistmiseks on oluline omada eelnevaid teadmisi hallatavate ja haldamata VPS-serverite kohta..

Haldamata virtuaalserver

Virtuaalne privaatserver ehk VPS on seda tüüpi hostimine, mille korral rentite konkreetsete ressurssidega ruumi ühest suurest serverist.

See veebimajutusruum on eraldatud ainult teie veebisaidile ja erinevalt jagatud hostimisest ei mõjuta teised serveri kasutajad ressursse.

Haldamata VPS-serveri käitamiseks peaks kasutajatel olema mõni kogemus serveri haldamisel pole GUI-d, millega suhelda ja kõik on hallatud kesta kaudu.

Kujutage ette varukoopia tegemist või veebisaidi migreerimist ilma cPaneli või Pleski liidest kasutamata, vaid kodeerides hunniku kesta käske.

Hallatud virtuaalne privaatserver

Hallatud virtuaalserver töötab täpselt nagu hallamata, v.a. kasutajatel on kasutajaliides, millega suhelda, sarnane WordPressi administraatori armatuurlauale.

See kasutajaliides koos muude optimeerimistega muudab kogu serveri haldamise palju lihtsamaks ja kasutajasõbralikumaks.

Platvormil kui teenusel (PaaS) on oluline roll hallatava VPS-i majutamisel. Ehkki on sadu võimalusi, mille kaudu saate hallamata VPS-i muuta hallatavaks VPS-iks.

Selles artiklis räägime ainult RunCloudist ja Cloudwaysist ning vaatame, mida iga pakkuja pakub PaaS-na.

Vaatame lühidalt, mis on platvorm kui teenus (PaaS) ja tarkvara kui teenus (SaaS)? Nii et järgmine kord, kui keegi küsib PaaSi kohta küsimuse, saate vastata ilma seda Google’ita tegemata.

Mis on PaaS?

Platvorm kui teenus (PaaS) on tööriistakast, mis sisaldab nii veebisaidi majutamiseks vajalikku riistvara kui ka tarkvara.

See on pilvandmetöötlusmudel, mis pakub arendajatele platvormi nende kolmandate osapoolte ressursside abil rakenduste loomiseks ilma kogu sisemist arhitektuuri seadistamata.

Ettevõtted tuginevad konkreetse ülesande täitmisel PaaS-i teenustele, kuna neil on selles valdkonnas tugev ja spetsialiseerunud infrastruktuur. See on tõhus viis hallatavate, turvatud ja ajakohastatud kolmandate osapoolte ressursside kasutamiseks.

Cloudways, mis on WordPressi hallatav hostimine, on üks PaaSi näiteid.

Mis on SaaS?

Tarkvara kui teenus (SaaS) on rakendus, mis on välja töötatud levitamiseks Internetis teatud litsentsitasude eest.

See on pilvandmetöötluse tarkvara, mis on klientidele kättesaadav Interneti kaudu.

Võrreldes PaaS-iga on SaaS juba loetud lahendus, mis on litsentsiomaniku poolt juba välja töötatud ja kasutamiseks valmis.

Kuid see pakub vähem kontrolli võrreldes PaaS-iga, kuna SaaS-i rakendus on välja töötatud ainult ühe eesmärgi serveriks ja seda ei saa kohandada nagu PaaS-i teenust.

Nüüd alustame kahe pilvemajutuse pakkuja võrdlust.

Mis on RunCloud??

runcloudi koduleht

RunCloud on SaaS, mis pakub oma klientidele kasutajaliidest, et suhelda oma VPS-serveriga. See on rakendus, mille saab integreerida mis tahes serveriga, et kogu halduse osa hõlpsamaks muuta.

See aitab serveri omanikul hallata oma serverit ja juurutada teatud funktsioone, näiteks SSL-sertifikaate ja tarkvara kontrollivat tarkvara (nt.) Git kasutades graafilise kasutajaliidese GUI-d ja mitte kesta käskude käitamine käsurida kaudu.

RunCloud pakub ka utiliite, näiteks sisseehitatud serveri jälgimist, skripti installeerijat, mitut PHP versiooni ja võimalust käitada kas NGINX või NGINX + Apache hübriid hostitud veebisaitide veebivirna.

Millal RunCloud kasutada??

RunCloud pole mõeldud noobidele ja nõuab serverikäskude põhiteadmisi. Ehkki see SaaS pakub kasutajaliidest serveriga suhtlemiseks, on tehnilistele isikutele endiselt keeruline ühendada oma serverid RunCloudiga CLI kaudu ega tea, kuidas genereerida SSH võtmed ja kasutada PuTTY.

Kui teil on serveriga rahul ja teil on eelteadmisi selle kasutamise kohta CLI serveri haldamiseks, siis võiks RunCloud olla teie jaoks sobiv valik. See on eelistatud valik ka arendajatele, kes haldavad oma klientide jaoks mitut serverit ja soovivad hoida hoolduskulud minimaalsena.

RunCloud.io sobib inimestele, kellel on tehnilisi teadmisi ja kes lihtsalt otsivad kasutajaliidest, mis töötaks nende eelistatud serveris. Inimesed, kes eelistavad tehnilist tuge ja sooviksid kasutada nii NGINX kui ka NGINX + Apache hübriidi.

Hinnakujundus

runcloudi hinnakujundus

RunCloud käivitub nii madalal kui 0 dollarit kuus kus piiratud funktsioonidega saab ühendada ainult ühe serveri. Plaani täiendatud väärtusena saab lisada rohkem funktsioone. Äripakett on täispakett ja see maksab 45 dollarit kuus.

Märge: RunCloudi kasutajad maksavad oma VPS-serverite eest eraldi, kuna ülaltoodud hinnad kehtivad ainult RunCloudi kasutajaliidese jaoks.

Mis on Cloudways?

pilveteede koduleht

Cloudways on PaaS, mis pakub hallatud pilve hostimise platvorm klientidele, kus nende servereid hallatakse ja neil on juurdepääs ühele kõige hõlpsamini kasutatavale platvormile selliste teenuste haldamiseks nagu varukoopiad, SSL, varukoopiad, lavastamine, serverite ja rakenduste jälgimine ja kloonimine jne.

Cloudways küll haldas teie serverit, kuid selle platvorm on rikkalike funktsioonidega, mis on kasulikud nii serveri kui ka veebisaidi haldamiseks. Mõned esiletõstetud funktsioonid hõlmavad järgmist:

  • Etappide keskkond testimiseks ja täiendamiseks
  • Kiusame WordPressi tasuta migratsiooni migrandi pistikprogrammiga
  • 1-klõps rakenduse käivitamine
  • 1-klõps rakenduse ja serveri kloonimisel ja ülekandmisel
  • CDN-i integreerimine ühe klõpsuga
  • Tasuta metamärgi funktsiooniga SSL-sertifikaadid
  • Rakenduste jälgimine New Relici kaudu
  • Täiustatud vahemälumehhanism (lakk, redis ja lihvitud)

Täieliku loendi leiate Cloudways funktsioonidest.

Cloudways Platformil hostitavad veebisaidid on kiired ja turvalised peamiselt selle võimsa virna tõttu, mis toetab mitut PHP eelistust, NGINX + Apache hübriidveebiserver ja automaatne paranemine võimeid. Cloudways on ka integreeritud tulemüürid serverite kaitsmiseks turvaaukude eest.

Millal kasutada Cloudways?

Cloudways välistab kindlasti serveri haldamiseks vajaliku tehnilise ekspertiisi vajaduse. See on tõesti nii lihtne, kui mõne hiireklõpsuga serveri käivitamine, eelinstallitud eksemplaride hulgast veebisaidi tüübi valimine, domeeni kaardistamine ja veebisaidi loomise alustamine.

Cloudways on eelistatud lahendus väikeettevõtetele, idufirmadele, ajaveebi pidajatele ja agentuuridele, kes soovivad oma veebisaite hallata, muretsemata keerukate serveritega seotud probleemide pärast.

Sarnaselt sobib platvormi jõuline olemus ka arendajatele, kellele meeldib oma serverit natuke kontrollida ja kellele meeldib, et platvormile manustatud SSH-terminal saab kestakäskude käitamiseks.

Hinnakujundus

pilveteede hinnakujundus

Cloudways.com pakub põhimõtteline maksustamine ja tasuge ainult kasutatud ressursside eest, mitte sellele installitud veebisaitide arvu eest. Hinnakujundus on eelarvesõbralik ja algab nii madalast 10 dollarit kuus. Veel üks suur asi hinnakujunduse juures on see, et kõikidel klientidel on samal tasemel funktsioonid sõltumata kasutatavast plaanist.

Toetus

Pilveteede kliendid naudivad probleemide ilmnemisel ööpäevaringset reaalajas vestluse tuge, piletitoetust ja teadmistebaasi tuge.

Lisandmoodulid

Platvorm pakub hulgaliselt lisandmooduleid täiustatud kasutajakogemuse ja toe saamiseks. See hõlmab CloudwaysCDN, elastset e-posti, e-kirju Rackspace’i kaudu ja rakenduste hõlpsat migratsiooni.

RunCloud vs Cloudways võrdlus

Parema mõistmise huvides võrdleme nii RunCloudi kui ka Cloudway funktsioone ja kuvame need tabelina.

FunktsioonidRunCloudPilves
SSHJah (pole vabas plaanis)Jah
Serveri jälgimineJah (pole vabas plaanis)Jah
Automaatne varundamineEiJah
LavastusEiJah
Meeskonna liikmedJah (ainult äriplaanis)Jah
Serveri ülekandmineEiJah
Serveri kloonimineEiJah
SMTPEiJah
LisandmoodulidEiJah
24/7 reaalajas tugiEiJah
Puhverdamise tehnoloogiaNginx FastCGILakk ja Redis
Skripti installijaJahJah
TulemüürJah (pole vabas plaanis)Jah
SSLJah (pole vabas plaanis)Jah
Git juurutamineJah (ainult äriplaanis)Jah
JuurdepääsJahEi

Cloudways vs RunCloud – lõplikud mõtted

Selles artiklis saime teada RunCloudi ja Cloudwaysi kohta ning nägime, kuidas need kaks platvormi üksteisest asuvad. RunCloud vajab toimimiseks tehnilist ekspertiisi, mis sobib neile, kes soovivad oma serverite haldamiseks omada juhtpaneeli.

Seevastu Cloudways on platvorm, mis haldab oma kasutaja jaoks serverit ja pakub ka veebisaidi haldamiseks kasulikke funktsioone. Kui soovite rohkem teada saada, siis vaadake seda Cloudwaysi arvustust.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me