Mikpritësit më të mirë Kanadez në Ueb dhe WordPress

Shqyrtime dhe teste të shpejtësisë së kompanive më të mira kanadeze të mbajtjes në internet dhe kompanive WordPress.


Këtu është lista ime e

Trafiku është gjaku i çdo biznesi.

Sipërmarrësit dhe tregtarët kalojnë orë të tëra dhe një ton të parave që drejtojnë trafikun në faqen e tyre të internetit. Përmirësimi i shpejtësisë së faqes së tyre është gjëja e fundit në mendjen e tyre.

Por ajo që shumica prej tyre nuk e kuptojnë është se një faqe në internet e ngadaltë është si një kovë që rrjedh me një duzinë vrima. 47% e vizitorëve braktisni një faqe në internet që merr më shumë se 3 sekonda për të ngarkuar.

Pra, nëse faqja juaj e internetit po rrjedh vizitorë, thjesht po humbni para duke dërguar trafik në të.

Ka shumë gjëra që ndikojnë shpejtësia e faqes tuaj por latenca është më e rëndësishmja…
(Nëse i dini të gjitha rreth kësaj dhe pse ka rëndësi, atëherë hidheni më poshtë)

Pse Latështjet e Latencës

Reduktimi i vonesës për kohën e udhëtimit për vizitorët në uebfaqe është thelbësore, pasi sa më afër serverit të jetë vizitori i faqes, aq më shpejtë do të ngarkojë faqja

Kur dikush vendos URL-në e faqes suaj në shfletuesin e tij, shfletuesi i tyre duhet të dërgojë një kërkesë në serverin e faqes suaj të internetit e cila kërkon kohë.

Kjo kohë rritet ndërsa distanca midis përdoruesit dhe serverit tuaj rritet.

Pra, nëse faqja juaj e internetit është pritur në Singapor dhe vizitorët tuaj janë nga Kanada, atëherë latenca do të jetë shumë e lartë.

Për të ngarkuar një faqe në internet, shfletuesit e internetit duhet të shkarkojnë çdo skedar të vetëm si imazhet që përbëjnë faqen e internetit. Koha që duhet për të shkarkuar një skedar dhe për të shfaqur atë është rritur me vonesë.

Koha e shkarkimit ndikohet nga sa i madh është skedari dhe latenca midis serverit dhe përdoruesit.

Sa më i madh të jetë faqja juaj e internetit, aq më shumë do të preket nga latenca.

Shikoni në pamjen e mëposhtme të ekranit:

gjendje latente

Siç mund ta shihni vetë në ekranin e testit të shpejtësisë së mësipërme, latenca rritet ndërsa distanca rritet.

Në fund të fundit?

Ulja e latencës për të rritur shpejtësinë e faqes suaj të internetit.

A duhet të pres faqen time në Kanada?

Kurdoherë që flas për latente, pyetja e parë që njerëzit shtrojnë është nëse ka kuptim që ata të presin faqen e tyre në vendin ku ata jetojnë.

Tani, përgjigjja varet nga shumë faktorë.

Por këtu është një pyetje që duhet t’i bëni vetes të vendosni:

A po vizitojnë uebfaqen time shumica e vizitorëve të faqes sime nga i njëjti vend? Edhe më mirë, hidhni një sy në pultin e analitikëve nëse keni një të tillë.

Nëse zotëroni një biznes lokal që aktualisht u shërben vetëm klientëve lokalë, duhet të pritni faqen tuaj në internet. Nëse e bëni këtë, atëherë shpejtësia e faqes tuaj do të dyfishohet brenda natës.

Nga ana tjetër, nëse shumica e vizitorëve të faqes suaj të internetit janë nga jashtë vendit tuaj thonë nga Mbretëria e Bashkuar ose Australia, atëherë duhet të pritni faqen tuaj te internetit në vendin ku janë vendosur shumica e vizitorëve tuaj.

Kanalet më të mira të Pritjes në Ueb

Kanada më e mirë e mbajtjes në internet

Këtu do t’ju tregoj se cila kompani e mbajtjes së faqeve në internet është më e mira për bizneset e vogla dhe startup-et që operojnë në Kanada.

Tabela e krahasimit në internet të Kanadasë

Kjo tabelë ju jep një krahasim të dobishëm të 10 hosteve më të mirë të faqes në internet që kam shqyrtuar.

Pritësi në internet çmim Servers Kanada Faqja e internetit
Nga 3,95 $ / muajPo, në Torontowww.hostpapa.ca
Nga 2.95 $ / muajPo, në Torontowww.greengeeks.ca
Nga 3,95 $ / muajPo, në Torontowww.hostupon.ca
Nga 3.90 $ / muajJo, në Michigan SHBAwww.a2hosting.ca
Nga 28,00 dollarë / muajPo, në Montrealwww.wpengine.com
Nga 10,00 dollarë / muajPo, në Montrealwww.cloudways.com
Nga 30,00 dollarë / muajPo, në Montrealwww.kinsta.com
Nga 2.95 $ / muajJo, në SH.B.A.www.bluehost.com
Nga 2.75 $ / muajJo, në SH.B.A.www.hostgator.com
Nga 3,99 $ / muajJo, në SH.B.A.www.inmotionhosting.com

1. HostPapa (Ndërmarrja më e mirë Kanadeze në internet e pritjes)

hostpapa

 • Faqja e internetit: www.hostpapa.ca
 • çmim: Nga 3,95 $ / muaj
 • Serverat e Kanadasë: Po, Toronto
 • telefon: 1-888-959-7272

HostPapa është një kompani kanadeze në internet me bazë kanadeze që ka qenë rreth e rrotull për një kohë të gjatë. Atyre u besohet mijëra biznese në të gjithë botën.

 • Vende të shumta serverash në të gjithë botën për të zgjedhur, përfshirë këtu Kanadanë.
 • Shërbime të përballueshme të mbajtjes në internet të disponueshme për bizneset e të gjitha madhësive.

HostPapa ju jep një domen të lirë kur regjistroheni dhe ofroni instalim 1-klikues për qindra platforma CMS si WordPress, Joomla dhe Magento. Ata gjithashtu ofrojnë pa pritje me email me çdo plan.

Të gjitha planet e tyre vijnë me panelin e kontrollit cPanel të lehtë për t’u përdorur që mund të përdorni për të menaxhuar faqen tuaj të internetit. Planet e tyre ofrojnë hapësirë ​​të pakufizuar në disk dhe gjerësi bande pa kosto të tepërta.

Ekipi i tyre mbështetës mund të arrihet rreth orës përmes telefonit, postës elektronike ose bisedës live. Ekipi i tyre mbështetës flet anglisht, gjermanisht, frëngjisht dhe spanjisht.

Test i Shpejtësisë nga Kanada:

testi i shpejtësisë së kanadës hostpapa

Pros:

 • Prezantohet në revistat e njohura në internet si Cnet.
 • Migrim falas në internet në dispozicion në të gjitha planet.
 • Ju merrni një emër falas domain kur regjistroheni.
 • Ekipi i tyre i ndihmës është në dispozicion 24/7 dhe mund të arrihet përmes bisedës, telefonit dhe postës elektronike live.
 • Hapësirë ​​e pakufizuar në disk dhe gjerësia e bandës.
 • Email Hosting vjen falas me të gjitha planet.
 • Le të Encrypt SSL mund ta instaloni me vetëm disa klikime.
 • Për më shumë detaje lexoni rishikimin tim të HostPapa

Cons:

 • Kostot e larta të rinovimit.
 • Nuk ofron hapësirë ​​të pakufizuar në disk dhe gjerësi bandë në planin bazë.

Specifikimet Themelore Themelore:

 • 2 Uebfaqe.
 • Hapësirë ​​disku 100 GB.
 • Bandwidth i pashoqëruar.
 • Emër i Lirë Domain.
 • Migrim falas në sit
 • Hosting me Email.

Planet fillojnë nga 3,95 $ / muaj për një pritje të përbashkët.

2. GreenGeeks (Kanada më e lirë e pritjes në internet të Kanadasë)

greengeeks

 • Faqja e internetit: www.greengeeks.ca
 • çmim: Nga 2.95 $ / muaj
 • Serverat e Kanadasë: Po, Toronto
 • telefon: 1-877-326-7483

GreenGeeks ofron shërbime të lira, të performancës së lartë në internet dhe WordPress ndërsa janë miqësor me mjedisin në të njëjtën kohë.

 • Shkallëzues, eko-Friendly hosting me çmime të përballueshme.
 • WordPress hosting optimizuar i disponueshëm.
 • Planet vjetore vijnë me një regjistrim falas të domain .CA

Planet e tyre ofrojnë hapësirë ​​të pakufizuar në disk SSD, gjerësi bande, llogari emaili dhe domene të pritura. Ju gjithashtu merrni një emër domain falas kur regjistroheni. Ata gjithashtu ofrojnë një mënyrë të thjeshtë për të instaluar Certifikatën SSL Le të Encrypt SSL falas në faqen tuaj të internetit.

Nëse tashmë keni faqen tuaj të internetit të pritur në ndonjë platformë tjetër, mund ta transferoni falas në GreenGeeks falas. Ata gjithashtu ofrojnë një instalim të shpejtë me 1 klikim për CloudFlare CDN.

Test i Shpejtësisë nga Kanada:

test i shpejtësisë së Kanadasë greengeeks

Pros:

 • Mënyra më e lehtë për të mbështetur energjinë e gjelbër.
 • Ju merrni gjithçka të pakufizuar. Hapësirë ​​e pakufizuar në disk SSD, gjerësia e bandës, hostimi i postës elektronike dhe domenet e pritura.
 • Migrimi falas i faqeve ofrohet në të gjitha planet.
 • Rezervime ditore.
 • Baza e të dhënave të pakufizuara të MySQL.
 • CloudFlare falas CDN.
 • Garancia e kthimit të parave 30-ditore.

Cons:

 • Kostot e larta të rinovimit.
 • Mund të dërgoni vetëm 100 email çdo orë.

Specifikimet Themelore Themelore:

 • Uebfaqe të pakufizuara.
 • Hapësirë ​​e pakufizuar e diskut SSD.
 • Bandwidth i pashoqëruar.
 • Migrim falas në sit
 • Emër i Lirë Domain.
 • Hosting me Email.
 • Lexoni rishikimin tim për GreenGeeks këtu.

Planet fillojnë nga 2.95 dollarë në muaj.

3. HostUpon (Pritësi më i mirë i internetit në pronësi kanadez)

hostupon

 • Faqja e internetit: www.hostupon.ca
 • çmim: Nga 3,95 $ / muaj
 • Serverat e Kanadasë: Po, Toronto
 • telefon: 1-866-973-4678

HostUpon pret mbi 10,000 faqe interneti. Ata ofrojnë plane të përballueshme që vijnë me gjithçka të pakufizuar. Bandwidth i pakufizuar & Hapësira e diskut. Domenet e pakufizuara të Addon.

 • Ekipi real i shitjeve dhe ndihmës kanadez brenda.
 • Regjistrim i domain falas .ca DHE shërbim falas i transferimit të faqes në internet
 • Pritje e përbashkët e përballueshme që vjen me gjithçka të pakufizuar.

HostUpon ofron një pronë të besueshme dhe të lirë në internet kanadez që ndihmon në rritjen e biznesit tuaj. Ekipi i tyre i ndihmës mund të arrihet përmes telefonit, bisedës live dhe emailit. Ata kanë ekipin e ndihmës dhe shitjes brenda shtëpisë me qendër në Kanada.

Plando plan i përbashkët i pritjes vjen me një emër domain falas. Ju gjithashtu merrni një transferim falas në faqen e internetit për çdo plan. HostUpon ofron një instalim të lehtë skripti që ju lejon të instaloni WordPress dhe 100+ skriptet e programeve të tjera me vetëm disa klikime.

Test i Shpejtësisë nga Kanada:

testi i shpejtësisë së kanadës së hostuponit

Pros:

 • Pritja e pakufizuar e postës elektronike.
 • Emrat e pakufizuar të domain addon.
 • Llogaritë e pakufizuara të IMAP / POP3 të Pakufizuara.
 • Ju merrni një emër domain falas në regjistrim.
 • Migrimi falas i faqeve ofrohet në të gjitha planet.
 • Baza e të dhënave të pakufizuara të MySQL.
 • Ata përdorin serverë eko-miqësorë të pritjes së gjelbër.
 • Garancia e kthimit të parave 30-ditore.
 • Paneli i Kontrollit cPanel.

Cons:

 • Asnjë rezervë ditor

Specifikimet Themelore Themelore:

 • Domain të pafund të pritur.
 • Hapësirë ​​e pakufizuar e diskut SSD.
 • Bandwidth i pashoqëruar.
 • Migrim falas në internet.
 • Emër i Lirë Domain.
 • Ndërtues falas i faqes në internet me modele.

Planet fillojnë nga 3,95 dollarë në muaj për mbajtjen në internet të përbashkët.

4. A2 Hosting (Hosting më i mirë në internet me performanca të larta)

a2 pritjeje

 • Faqja e internetit: www.a2hosting.ca
 • çmim: Nga 3.90 $ / muaj
 • Serverat e Kanadasë: Jo, Michigan SH.B.A.
 • telefon: 1-888-546-8946

A2 Hosting ofron shërbime fantastike të mbajtjes në internet të shkëlqyera dhe shërbime të WordPress. Planet e tyre janë të përballueshme pa kompromentuar për veçoritë inovative, shpejtësinë e serverit dhe sigurinë.

 • Garancia e kthimit të parave në çdo kohë
 • Serbo Turbo – 20x faqe më të shpejtë të ngarkimit
 • Migrim falas në internet & WordPress vjen para-instaluar

A2 Hosting ofron lokacione të shumta serverësh nëpër botë për të zgjedhur (ju duhet të zgjidhni qendrën e tyre të të dhënave Michigan US). Ekipi i tyre i ekspertëve mbështetës është në dispozicion 24/7 dhe mund të arrihet përmes emailit, telefonit dhe bisedës live.

Planet e tyre të përbashkëta të pritjes vijnë me gjerësi të pakufizuar dhe hapësirë ​​në disk. Ju gjithashtu merrni një SSL falas që mund të instalohet vetëm me një klik. Shikoni rishikimin tim të Hosting A2 për të lexuar në lidhje me të gjitha tiparet e mahnitshme që u japin klientëve.

Ata ofrojnë një nga një lloj garanci për kthimin e parave në çdo kohë. Nëse nuk jeni të kënaqur me shërbimet e tyre, mund të kërkoni rimbursim në çdo kohë.

Test i Shpejtësisë nga Kanada:

testi i shpejtësisë së kanadës a2 hosting

Pros:

 • Magazinimi i pakufizuar dhe hapësira në disk.
 • Certifikatë falas SSL për të gjitha faqet e internetit tuaj.
 • HTTP / 2, PHP7, SSD & CloudFlare falas CDN & HackScan
 • Serverët përdorin disqet e vështirë SSD duke i bërë ato më shpejt sesa ato të rregullta.
 • Ekipi mbështetës 24/7 i ekspertëve në dispozicion. Ju mund t’i arrini ato përmes emailit ose bisedës live ose telefonit.
 • Migrim falas në internet i ofruar nga ekipi.
 • Paneli i Kontrollit cPanel.

Cons:

 • Tarifa për ndryshimin e qendrave të të dhënave (sigurohuni që të zgjidhni atë në Michigan nëse jeni në Kanada).

Specifikimet Themelore Themelore:

 • 1 Uebfaqe.
 • 5 Baza e të dhënave.
 • Hapësirë ​​e pakufizuar e diskut SSD.
 • Bandwidth i pashoqëruar.
 • Migrim falas në internet.
 • Paneli i kontrollit cPanel.

Planet fillojnë nga 3.92 dollarë në muaj për një pritje të përbashkët (gjithashtu kanë planet e pritjes VPS, Dedikuar, Rishites dhe WordPress).

5. WP Engine (kompania më e mirë kanadeze WordPress hosting)

motori wp

 • Faqja e internetit: www.wpengine.com
 • çmim: Nga 28 $ / muaj
 • Serverat e Kanadasë: Po, Montreal
 • telefon: 1-877-973-6446

Motori WP është emri më i njohur në hapësirën e menaxhuar të WordPress-it. Ata menaxhojnë serverët tuaj WordPress për ju. Me ta, nuk është e nevojshme të shqetësoheni për uebfaqen tuaj që do të bjerë poshtë sepse monitorojnë uebfaqen tuaj 24/7.

 • Qendra të shumta të të dhënave në të gjithë botën përfshirë Kanadanë
 • Shërbimi pritës i menaxhuar me WordPress me Premium.

Ato u shërbejnë mbi 80,000 klientëve që përfshijnë blogerë profesionistë dhe faqe të mëdha mediatike. Nëse doni të drejtoni një faqe WordPress dhe nuk dini si të menaxhoni një server, WP Engine është mënyra për të shkuar.

Ata përdorin serverat më të mirë në klasë dhe ofrojnë një garanci 60-ditore në çdo plan. Të gjitha planet e tyre vijnë me kornizën e temave Genesis për WordPress së bashku me temat 35+ Premium StudioPress. Nëse i blini këto individualisht, do t’ju kushtojë më shumë se $ 1,000.

WP Engine gjithashtu ofron një CDN Global me çdo plan pa ndonjë kosto shtesë. Shihni të gjitha tiparet e tyre dhe lexoni intervistën time me WP Engine në këtë përmbledhje.

Test i Shpejtësisë nga Kanada:

testi i shpejtësisë së kanadës wp motor

Pros:

 • Menaxhuar plotësisht WordPress hosting.
 • Ju mund ta shkallëzoni faqen tuaj te internetit aq sa dëshironi pa u shqetësuar.
 • Ata presin disa nga blogjet më të mëdha dhe faqet e mediave në planet.
 • CDN globale në dispozicion falas me çdo plan.
 • Serverët e tyre përdorin disqet e fortë SSD dhe pajisjet më të mira në klasë.
 • Korniza e temave të Zanafillës dhe temat e premium StudioPress 35+ me vlerë më shumë se një mijë dollarë të përfshirë falas.
 • 24/7 mbështetje chat live.
 • Merrni 4 muaj falas në planet tona vjetore të Fillimit, Rritjes dhe Shkallës (ose 20% nga muaji i parë në planet mujore) kur përdorni kodin kupon wpe3free.

Cons:

 • Mund të jetë e shtrenjtë për fillestarët.
 • Vetëm 25,000 vizitorë lejohen në planin themelor.

Specifikimet Themelore Themelore:

 • 1 Uebfaqe.
 • 25k Vizitorë.
 • Hapësirë ​​disku 10 GB.
 • Bandwidth 50 GB.
 • Shërbim i Menaxhuar plotësisht.
 • Korniza e Zanafillës dhe temat e 35+ StudioPress vijnë falas.

Planet fillojnë nga 28 dollarë në muaj.

6. Cloudways (Buxheti më i mirë për WordPress që pret Kanada)

cloudways

 • Faqja e internetit: www.cloudways.com
 • çmim: Nga 10 $ / muaj
 • Serverat e Kanadasë: Po, Montreal
 • telefon: Asnjë mbështetje telefonike

Cloudways Ofron programe të menaxhuara të sigurta, të shpejta dhe të larta të menaxhuara në WordPress që janë miqësore dhe të përballueshme për paqe të plotë të mendjes.

 • Cloudways e bën strehimin në re të arritshëm për të gjithë.
 • 5 platforma të ndryshme për strehimin e cloud për të zgjedhur.
 • E ndërtuar për WordPress.

Serverat e cloud-ve dikur ishin një gjë për programuesit dhe fjalët kompjuterike. Jo më. Cloudways thjeshton strehimin në re dhe ju lejon të zgjidhni nga 5 ofruesit përfshirë Oqeanin Dixhital, Google Cloud, Linode, Vultr dhe më shumë.

Cloudways siguron mbajtjen e menaxhuar të WordPress me një çmim të përballueshëm. Ata ofrojnë mbështetje 24/7 përmes postës elektronike dhe bisedës live. Planet e tyre vijnë me Cloudways CDN për të ndihmuar në shpejtimin e faqes suaj të internetit.

Ata ofrojnë kopje rezervë të rregullt për përmbajtjen tuaj dhe shërbimin e menaxhuar. Për shkak se ata ofrojnë shërbime nga platforma cloud si Digital Ocean dhe Amazon AWS, ju lehtë mund t’i shkallëzoni operacionet tuaja me vetëm disa klikime. Ju mund të bëni çdo kohë të ditës RAM ose hapësirë ​​në disk për serverin tuaj me vetëm disa klikime pa ditur shumë për administrimin e serverave dhe programimit.

Test i Shpejtësisë nga Kanada:

testi i shpejtësisë së Kanadasë në cloud

Pros:

 • Mirëmbajtja plotësisht e menaxhuar në cloud me një çmim shumë të përballueshëm.
 • Ju lejon të shkallëzoni aq të mëdha sa duhet.
 • Zgjidhni nga 5 ofruesit e platformës së re përfshirë Google Cloud dhe Shërbimet Ueb në Amazon.
 • Mbështetje 24/7 e klientit në dispozicion përmes postës elektronike dhe bisedës live.
 • Migrim falas në sit.
 • Certifikoni SSL-në e Encrypt të Lirë.
 • Provë falas tre ditore e shërbimeve të tyre.

Cons:

 • Jo aq e thjeshtë sa pritja e përbashkët.
 • Asnjë panel kontrolli tradicional cPanel.

Specifikimet Themelore Themelore:

 • 1 GB RAM.
 • Hapësirë ​​disku 25 GB SSD.
 • Bandwidth 1 TB.
 • Shërbim i Menaxhuar plotësisht.
 • Shërbim falas për migracionin në sit.

Planet fillojnë nga 10 dollarë në muaj.

7. Kinsta (Premium më i mirë i WordPress që pret Kanada)

 • Faqja e internetit: www.kinsta.com
 • çmim: Nga 30 $ / muaj
 • Serverat e Kanadasë: Po, Montreal
 • telefon: Asnjë mbështetje telefonike

Kinsta ofron shërbime të menaxhuara plotësisht të WordPress në mijëra faqe në internet të mëdha dhe të vogla në të gjithë botën. Klientët e tyre përfshijnë blogerë hobiistë ndaj korporatave të mëdha shumëkombëshe si Intuit dhe Ubisoft.

 • Menaxhuar mbajtjen e WordPress për biznesin e të gjitha formave dhe madhësive.
 • Mundësuar nga Google Cloud Platform (të njëjtën shpejtësi dhe siguri si Google.com).
 • Strehon uebfaqe për klientë po aq të mëdhenj sa Ubisoft dhe Intuit.

Planet e tyre vijnë me një garanci 30-ditore për kthimin e parave dhe migracionin falas në sit. Shërbimet e Kinsta mundësohen nga Platforma Cloud e Google që do të thotë shërbimet më të mira në klasë dhe mbi 18 lokacione të qendrave globale të të dhënave për të zgjedhur.

Shërbimet e hostimit të WordPress të Kinsta mbështesin mjedisin multisite dhe multi-user të WordPress. Ekipi i tyre mbështetës është në dispozicion 24/7 përmes telefonit dhe emailit. Ata gjithashtu ofrojnë një certifikatë Le të Encrypt SSL dhe CDN falas.

Test i Shpejtësisë nga Kanada:

test i shpejtësisë së kanadës kinsta

Pros:

 • Mbështetje 24/7 ekspertësh në dispozicion.
 • Migrim falas i faqes nga hostet e tjerë të uebit.
 • Bazuar në Platformën Google Cloud.
 • Besuar nga disa nga markat më të mëdha në botë.
 • Mbi 18 lokacione globale për të zgjedhur për faqen tuaj të internetit.
 • Serverët e tyre përdorin kontejnerë Nginx, LDX dhe PHP 7 për shpejtësi.

Cons:

 • Pak e shtrenjtë për fillestarët.
 • Vetëm 20k vizitorë lejohen në planin themelor.

Specifikimet Themelore Themelore:

 • Vizitorë 20k.
 • Ruajtja e 5 GB SSD.
 • Free CD me bandë të gjerë 50 GB.
 • Shërbim i Menaxhuar plotësisht.
 • Shërbim falas për migracionin në sit.
 • Rezervime automatike ditore.

Host WordPress planet fillojnë nga 30 dollarë në muaj.

8. Bluehost (Pritësi më i mirë në internet për fillestarët e WordPress)

logo bluehost

 • Faqja e internetit: www.bluehost.com
 • çmim: Nga 2.95 $ / muaj
 • Serverat e Kanadasë: Jo, në SH.B.A.
 • telefon: Ndërkombëtar 1-801-765-9400

Bluehost është një nga shumë host-at e rekomanduar të WordPress.org. Nëse nuk e dini tashmë, WordPress.org është uebfaqja zyrtare për komunitetin e zhvilluesve të WordPress. Bluehost rekomandohet si një host në internet nga prodhuesit e WordPress.

 • Rekomanduar dhe besuar nga mijëra blogerë profesionistë.
 • Rekomanduar si host nga faqja zyrtare e WordPress.org.
 • Ofron një emër domain falas kur regjistrohesh.

Bluehost pret mbi 2 milion faqe interneti në të gjithë globin. Ata kanë qenë në biznes që nga viti 2002. Ofertat e tyre përfshijnë një pritje të përbashkët, pritjen e menaxhuar, mbajtjen e WordPress dhe serverë të dedikuar.

Planet e tyre janë shumë të përballueshme për fillestarët dhe vijnë me dhjetëra karakteristika të shkëlqyera. Me çdo plan, ju merrni një emër falas domain dhe një Certifikatë Le të Encrypt SSL. Ju gjithashtu merrni 50 GB hapësirë ​​në disk SSD dhe bandë të pakufizuar.

Bluehost gjithashtu ofron 5 llogari të pritura të postës elektronike në planin themelor me 100 MB depozitë në dispozicion për secilën prej tyre. Ata ofrojnë kopje rezervë ditore, javore dhe mujore të gjithë faqes suaj të internetit.

Ata ofrojnë një version të zgjeruar të panelit të kontrollit cPanel për t’ju ndihmuar të menaxhoni uebfaqen tuaj. Ekipi i tyre për ndihmë brenda shtëpisë është i disponueshëm përreth orës përmes bisedës live, telefonit dhe postës elektronike.

Test i Shpejtësisë nga Kanada:

testi i shpejtësisë bluehost

Pros:

 • Një emër domain falas përfshihet në pritjen tuaj.
 • Mbështetje 24/7 e disponueshme nga një ekip ndihmës brenda shtëpisë përmes postës elektronike, bisedës live dhe telefonit.
 • 5 llogari email falas në emrin e domain.
 • Merrni një emër domain falas kur regjistroheni në ndonjë nga planet e përbashkët të mbajtjes në internet.
 • Rikthim ditor dhe javor të përmbajtjes së faqes tuaj të internetit.
 • Besuar dhe rekomanduar nga blogerët në të gjithë botën.
 • Ju merrni një hapësirë ​​bujare 50 GB SSD Disk.v
 • Bandwidth i palodhur i ofruar në të gjitha planet.
 • Certifikoni SSL-në e Encrypt të Lirë.

Cons:

 • Tarifat e rinovimit më të larta se tarifa e regjistrimit.
 • Vetëm një faqe në internet dhe vetëm 5 llogari të postës elektronike të ofruara në planin themelor.
 • Mos keni serverë në Kanada.

Specifikimet Themelore Themelore:

 • 50 GB Ruajtja e SSD.
 • Gjerësia e bandës së pashoqe.
 • Mbështetje 24/7.
 • Rezervime automatike ditore dhe javore.
 • 5 Llogari Email me secilën hapësirë ​​ruajtje prej 100 MB.
 • Certifikatë falas SSL & CloudFlare CDN.

Planet fillojnë nga 2.95 dollarë në muaj.

9. HostGator (mbajtja më e lirë në internet)

Hostgator

 • Faqja e internetit: www.hostgator.com
 • çmim: Nga 2,75 $ / muaj
 • Serverat e Kanadasë: Jo, në SH.B.A.
 • telefon: Ndërkombëtar 1-713-574-5287

Hostgator është një nga kompanitë më të njohura të mbajtjes së faqeve në internet, sepse për shërbimet e tyre të lira por të pasura, të pasura me hosting.

 • Mime shumë të përballueshme për fillestarët dhe bizneset e vogla.
 • Regjistrimi falas i emrit të domain përfshihet me planet.
 • Prit mijëra faqe në internet të të gjitha madhësive.

Planet e përbashkëta të hostimit të HostGator janë disa nga më të lirë që mund të gjeni. Ata ofrojnë hapësirë ​​të pakufizuar në disk dhe bandë të pakufizuar në të gjitha llogaritë e përbashkëta të pritjes. Ata gjithashtu ofrojnë nënfusha të pakufizuara, llogari FTP dhe fusha të parkuara.

Të gjitha planet e tyre të përbashkëta të pritjes ofrojnë llogari të pakufizuara të postës elektronike dhe vijnë me një garanci të kthimit të parave prej 45 ditësh. Planet e tyre vijnë me transferim falas në internet. Edhe plani i tyre më themelor ofron hapësirë ​​të pakufizuar në disk dhe bandë të pakufizuar

Kur të regjistroheni, do të merrni 100 dollarë si në kreditë e reklamimit Bing ashtu edhe në Google.

Test i Shpejtësisë nga Kanada:

testi i shpejtësisë së kanadës së hostit

Pros:

 • Hapësirë ​​e Pafund Disk.
 • Bandwidth i pakufizuar.
 • Llogaritë e pakufizuara të postës elektronike.
 • Baza e të dhënave të pakufizuar të MySQL.
 • Migrim falas në internet në dispozicion me të gjitha planet e përbashkëta të pritjes.
 • 100 dollarë në kreditë e reklamimit në Bing dhe Google për t’u regjistruar.
 • Instaloni me lehtësi mbi 100 skriptete në internet dhe softuer të tillë si WordPress, Magento dhe Joomla.
 • paneli i kontrollit cPanel.
 • 24/7/365 mbështetje fituese e çmimeve të disponueshme përmes telefonit, postës elektronike dhe bisedës live.

Cons:

 • Mime të larta rinovimi

Specifikimet Themelore Themelore:

 • Hapësirë ​​e Pafund Disk.
 • Bandwidth i pakufizuar.
 • Llogaritë e pakufizuara të postës elektronike.
 • Mbështetje 24/7.
 • Kopje rezervë automatike.

Planet fillojnë nga 2.75 dollarë në muaj.

10. InMotion Hosting (Më i miri në internet për biznesin e vogël)

logoja e pritjes së lëvizjeve

 • Faqja e internetit: www.inmotionhosting.com
 • çmim: Nga 3,99 $ / muaj
 • Qendrat e të Dhënave në Kanada: Jo, vetëm SHBA
 • telefon: 1-757-416-6575

InMotionHosting ka qenë rreth e rrotull për një kohë shumë të gjatë dhe u shërben mijëra klientëve si të mëdhenj dhe të vegjël.

 • Ofron transferim falas në internet pa-joproduktive
 • Garanci bujare 90-ditore e kthimit të parave
 • SSD drejton të gjitha planet
 • InMotion Hosting siguron një pritje në internet me kohë të shkëlqyeshme, shpejtësi, performancë dhe karakteristika teknike.

  Planet e tyre për një pritje të përbashkët janë shumë të përballueshme për fillestarët. Të gjithë vijnë me hapësirë ​​të pakufizuar në disk dhe bandë të pakufizuar. Ju merrni gjithashtu llogari të pakufizuara të postave elektronike me çdo plan.

  Mbështetja e tyre për klientët është në dispozicion 24/7 përmes postës elektronike, telefonit, dhe madje edhe Skype.

  Test i Shpejtësisë nga Kanada:

  testi i shpejtësisë së pritjes në lëvizje

  Pros:

  • Ju merrni një pritje të pakufizuar të postës elektronike, hapësirë ​​në disk dhe gjerësi bande me të gjitha planet e përbashkëta të pritjes.
  • Mimet e përballueshme për fillestarët.
  • Ju merrni mjete të marketingut falas dhe një suitë sigurie me çdo plan.
  • Rezervime të rregullta falas të të dhënave.
  • Instalues ​​i thjeshtë me një klikim për skriptet e softuerëve siç është WordPress.
  • Mbështetje 24/7 e disponueshme përmes Skype, email dhe telefon.
  • Të gjithë serverët e tyre përdorin disqet e fortë SSD.

  Cons:

  • Mos keni një gjurmë lokale ose server në Kanada.
  • Jo aq shumë karakteristika të ofruara si hostet e tjerë të internetit në këtë listë.

  Specifikimet Themelore Themelore:

  • 2 Uebfaqe.
  • Hapësirë ​​e pakufizuar e diskut SSD.
  • Bandwidth i pakufizuar.
  • Llogaritë e pakufizuara të postës elektronike.
  • Mbështetje 24/7.
  • Rezervime të rregullta.

  Planet fillojnë nga 3.99 dollarë në muaj.

  Hosting më i mirë në Kanada: Përmbledhje

  Nëse zotëroni një biznes që u shërben klientëve lokalisht në Kanada, atëherë ka shumë kuptim të presni faqen tuaj në një server që është ose në ose afër Kanadasë. Sepse shumica e vizitorëve të faqes suaj të internetit do të jenë nga i njëjti vend.

  Pra, cili është shërbimi më i mirë i web hosting në Kanada?

  Nëse jeni fillestar sapo të filloni, duhet të shkoni me GreenGeeks sepse shërbimet e tyre pritëse janë të lira dhe të mbushura me karakteristika të mira, dhe faqja juaj do të pritet në qendrat kanadeze të të dhënave.

  Nga ana tjetër nëse jeni duke kërkuar për një shërbim të menaxhuar plotësisht të WordPress hosting, WP Engine është zgjidhja juaj më e mirë. Përdorimi i tyre siguron që faqja juaj të ngarkojë super shpejt dhe është e sigurt.

  Nëse doni të kontrolloni vonesën e faqes tuaj të internetit, mund t’i jepni këtij mjeti falas një provë https://www.giftofspeed.com/

  Jeffrey Wilson Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
  • Like this post? Please share to your friends:
   Adblock
   detector
   map