Lloje të tjera Bluehost të Web Hosting: VPS, Cloud, WooCommerce dhe WordPress Hosting

Mirë, kështu që çfarë lloj pritjeje nga Bluehost merrni për faqen tuaj të internetit të krijuar rishtas, kur keni nevojë për diçka me të pak më i mërzitshëm sesa pritja e përbashkët?


vps bluehost, cloud, woocommerce dhe hosting wordpress

Unë kam mbuluar tashmë nivelet e hyrjes së Bluehost në planet e përbashkëta të mbajtjes në internet këtu. Kështu që tani unë do të kaloj nëpër llojet e tjera, më të avancuara të shërbimeve të pritjes, përkatësisht të tyre të Bluehost VPS, Cloud, WooCommerce & Host WordPress opsione.

 1. Bluehost VPS Hosting

Këtu do të jap një përmbledhje të shpejtë të planeve të pritjeve të VPS të Bluehost.

 1. Pritja e Cloud Bluehost

Këtu do të jap një përmbledhje të shpejtë dhe një përmbledhje të planeve të pritjes së Bluehost’s Cloud.

 1. Hosting Bluehost WooCommerce

Këtu do të jap një përmbledhje të shpejtë të planeve të pritjes së WooCommerce të Bluehost.

 1. Hosth BluePost WordPress

Këtu do të jap një përmbledhje të shpejtë të planeve të hostimit të VPS WordPress të Bluehost.

Këtu, unë do të krahasoj planet e ndryshme të mbajtjes në internet të Bluehost dhe se si ato mund t’ju ndihmojnë të krijoni faqen tuaj të përsosur. Le të fillojmë me krahasimin e shërbimeve të mbajtjes në internet të Bluehost (“jo të përbashkëta”).

Bluehost VPS Hosting

Nëse dëshironi një uebsajt të sigurt dhe me performancë më të mirë, atëherë duhet të kontrolloni VPS që pret nga Bluehost. Kurdoherë që po shikoni ndonjë plan pritjeje, do të duhet të shikoni për tiparet e përfshira në plan.

hosting vps bluehost

Kur bëhet fjalë për Servers Virtual Private, duhet të dini që do të keni mundësinë të keni fleksibilitet dhe më shumë kontroll mbi faqen tuaj te internetit. Le të kalojmë nëpër pako të ndryshme të siguruara nga Bluehost dhe cilat janë veçoritë që mund të shijoni me këto plane pritëse të VPS.

Pra, Bluehost ka katër paketa të ndryshme për mbajtjen e VPS-ve duke përfshirë një paketë standarde, e përmirësuar, premium dhe përfundimtare. Sidoqoftë, duhet të dini që zgjedhja e planit të duhur në të vërtetë varet nga nevojat dhe kërkesat që keni.

Me paketën e zgjeruar, do të keni mundësi të keni një shpejtësi prej 2 bërthama CPU së bashku me Ruajtje 60 GB SAN dhe 4 GB RAM. Ata ofrojnë mbështetje teknike 24/7 në të gjitha paketat e tyre.

Me hostimin e tyre VPS, do të keni mundësi të merrni një ndërfaqe e përmirësuar cPanel kjo do t’ju lejojë të menaxhoni VPS-in tuaj në mënyrën më të mirë të mundshme.

Pritja e Cloud Bluehost

Këtu është një nga plani më i kërkuar i hostimit të Bluehost dhe nuk ka dyshim se ky është një nga shërbimet më të mira të pritjes së Bluehost..

pritje e re cloud bluehost

Kur është fjala për Pritja e re e Bluehost planet, të dhënat tuaja do të sigurohen edhe me dështime të shumta teknologjike.

Për të mos harruar, nëse jeni duke përdorur host të cloud, atëherë duhet të dini që nuk kërkon më shumë sesa 3 sekonda për të ngarkuar ndonjë faqe në internet. Me pritje në re, caching është i jashtëzakonshëm, dhe me CDN globale, burimet e serverit tuaj janë të përqendruara në vendin e duhur.

Me paketat e pritjes së cloud re të Bluehost, do të keni mundësi të merrni planet më të mira për faqen tuaj të internetit. Ata kanë tre pako duke përfshirë Fillestar, Performanca dhe Biznes Pro. Sigurisht, nëse jeni duke kërkuar për një web cloud cloud për biznesin tuaj, atëherë duhet t’i merrni parasysh ato Pro biznesi paketë.

Sidoqoftë, paketa e tyre më e njohur është Paketa e performancës në të cilën do të keni mundësi të shijoni përfitimet e të pasurit një faqe në internet të pakufizuar, me hapësirë ​​ruajtëse dhe bandwidth e papërcaktuar.

Hosting Bluehost WooCommerce

Emri i thotë të gjitha. Nëse jeni duke kërkuar të krijoni një dyqan ecommerce dhe po kërkoni për opsionin që do t’ju ofrojë të gjitha gjërat që ju nevojiten, atëherë duhet të merrni parasysh Hosting WooCommerce nga Bluehost.

hosthost woocommerce

Nëse keni një biznes në internet, kjo është mënyra më e përsosur për të filluar. Me këtë plan pritës, ju gjithashtu do të jeni në gjendje të zgjidhni nga tre plane të ndryshme pritëse përfshirë Fillestar, Plus, dhe Business Pro.

Kur jeni duke zgjedhur hostimin e menaxhuar të WordPress dhe WooCommerce, duhet të jeni të sigurt për sigurinë. Dhe, Bluehost po ofron të gjithë sigurinë që ju nevojitet për të menaxhuar dyqanin tuaj online.

Bluehost po ofron SSL pozitive në planin e tyre Starter me mbështetje teknike 24/7. Me këtë plan specifik, ju do të merrni Hapësirë ​​në internet 100 GB me Bandwidth i pakufizuar.

Nëse keni krijuar një biznes në internet dhe po kërkoni një llogari Plus ose Business Pro, atëherë do të keni mundësi të merrni fusha dhe nënfusha të parkuara të pakufizuara.

Sidoqoftë, zgjedhja e paketës së duhur të pritjes varet gjithmonë nga ajo që ju kërkoni. Dhe, gjithmonë duhet të krahasoni opsionet tuaja në internet, dhe gjithashtu duhet të kaloni një proces të detajuar kërkimi gjithashtu.

Hosth BluePost WordPress

Kush nuk dëshiron të ketë një plan pritës që do t’ju ofrojë të gjitha gjërat që do të duhet të vendosni më vonë? me Pritja e WordPress të Bluehost plan, Bluehost do t’ju ofrojë një instalim të mirë-optimizuar të WordPress në domenin tuaj.

hosting wordpress bluehost

Pritja e menaxhuar e WordPress nga Bluehost do t’i bëjë gjërat shumë të thjeshta për ju, dhe ato do t’ju ofrojnë një pritje të shpejtë, të sigurt dhe të besueshme në internet.

Për mbajtjen e menaxhuar të WordPress, Bluehost ka katër plane të ndryshme. Ju mund të zgjidhni Standardi WP, WP Enhanced, WP Premium dhe WP Ultimate. Ju mund të krahasoni tabelën e tyre dhe të zgjidhni atë që i përshtatet nevojave dhe kërkesave tuaja.

Sidoqoftë, WP Standard është plani i tyre më i njohur që mund të zgjidhni, dhe ai ka cPanel i përmirësuar me SiteLock CDN dhe sigurinë e SiteLock Pro.

Ata kanë integruar disa mjete të fuqishme sigurie për sigurinë e faqes WordPress, dhe me çdo paketë, do të keni mundësi të merrni SiteLock Security dhe CDN e përparuar. Plus, nuk keni pse të instaloni WordPress dhe më pas ta optimizoni atë në faqen tuaj.

Me këtë paketë, thjesht duhet të filloni me faqen tuaj të internetit. Ky plan është i përshtatshëm për të gjithë ata që kërkojnë të ndërtojnë faqen e tyre në WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map