Cloud Hosting Showdown: RunCloud vs. Cloudways

Osoba nietechniczna może mieć trudności ze zrozumieniem i przetwarzaniem różnych rodzajów hostingu, nie mówiąc już o koncepcji Platforma jako usługa (PaaS) i Oprogramowanie jako usługa (SaaS).


Dzisiaj będziemy dyskutować o tym, jak rozwiązania PaaS i SaaS ewoluowały hosting i porównują dwa rozwiązania, RunCloud i Cloudways łeb w łeb, aby zobaczyć, jak dwa różnią się od siebie.

RunCloud vs Cloudways

Aby w pełni zrozumieć rolę tych dwóch dostawców, ważna jest wcześniejsza wiedza na temat zarządzanych i niezarządzanych serwerów VPS.

Niezarządzany wirtualny serwer prywatny

Virtual Private Server lub VPS to rodzaj hostingu, w którym wynajmujesz przestrzeń z jednego dużego serwera z określonymi zasobami.

To miejsce do hostingu jest przeznaczone tylko dla Twojej witryny i w przeciwieństwie do hostingu współdzielonego, inni użytkownicy na serwerze nie mają wpływu na zasoby.

Aby zarządzać serwerem VPS niezarządzanym, użytkownicy powinni mieć trochę doświadczenia w zarządzaniu serwerem as nie ma GUI do interakcji i wszystko jest zarządzany przez powłokę.

Wyobraź sobie tworzenie kopii zapasowej lub migrację strony internetowej bez użycia interfejsu cPanel lub Plesk, ale kodując kilka poleceń powłoki.

Zarządzany wirtualny serwer prywatny

Zarządzany wirtualny serwer prywatny działa dokładnie tak samo, jak niezarządzany, z wyjątkiem użytkownicy mają interfejs użytkownika do interakcji, podobny do pulpitu administracyjnego WordPress.

Ten interfejs użytkownika wraz z innymi optymalizacjami sprawia, że ​​zarządzanie całym serwerem jest o wiele łatwiejsze i przyjazne dla użytkownika.

Platforma jako usługa (PaaS) odgrywa ważną rolę w zarządzanym hostingu VPS. Chociaż istnieją setki opcji, dzięki którym możesz zmienić niezarządzany VPS w zarządzany VPS.

W tym artykule omówimy tylko RunCloud i Cloudways i zobaczymy, co każdy dostawca oferuje jako PaaS.

Zobaczmy krótko, czym jest platforma jako usługa (PaaS) i oprogramowanie jako usługa (SaaS)? Więc następnym razem, gdy ktoś zadaje pytanie o PaaS, możesz odpowiedzieć bez Googlingu.

Co to jest PaaS?

Platforma jako usługa (PaaS) to zestaw narzędzi zawierający zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie potrzebne do hostingu stron internetowych.

Jest to model przetwarzania w chmurze, który zapewnia programistom platformę do budowania aplikacji przy użyciu zasobów innych firm bez konieczności konfigurowania całej architektury we własnym zakresie.

Przedsiębiorstwa polegają na usługach PaaS przy określonym zadaniu ze względu na swoją solidną i specjalistyczną infrastrukturę w tej dziedzinie. Jest to skuteczny sposób wykorzystania zasobów stron trzecich, które są zarządzane, zabezpieczone i aktualizowane.

Cloudways, czyli hosting zarządzany przez WordPress, jest jednym z przykładów PaaS.

Co to jest SaaS?

Oprogramowanie jako usługa (SaaS) to aplikacja opracowana do redystrybucji przez Internet w zamian za niektóre opłaty licencyjne.

Jest to oprogramowanie do przetwarzania w chmurze udostępniane klientom przez Internet.

W porównaniu z PaaS, SaaS to gotowe rozwiązanie, które zostało już opracowane i jest gotowe do użycia przez właściciela licencji.

Jednak oferuje mniejszą kontrolę w porównaniu do PaaS, ponieważ aplikacja w SaaS została opracowana z myślą o serwerach ściśle w jednym celu i nie można jej dostosować tak, jak usługi PaaS.

Przejdźmy teraz do porównania dwóch dostawców hostingu w chmurze.

Co to jest RunCloud?

strona główna runcloud

RunCloud to SaaS, który oferuje swoim klientom interfejs użytkownika do interakcji z ich serwerem VPS. Jest to aplikacja, którą można zintegrować z dowolnym serwerem, aby ułatwić całą część zarządzania.

Pomaga właścicielowi serwera w zarządzaniu serwerem i wdrażaniu niektórych funkcji, takich jak certyfikaty SSL i oprogramowanie do kontroli wersji, takie jak Git używając graficznego interfejsu użytkownika, a nie przez uruchamianie poleceń powłoki za pomocą wiersza poleceń.

RunCloud oferuje również narzędzia takie jak wbudowane monitorowanie serwera, instalator skryptów, wiele wersji PHP oraz opcję uruchamiania obu NGINX lub NGINX + Apache hybrydowy jako stos internetowy dla hostowanych stron internetowych.

Kiedy używać RunCloud?

RunCloud nie jest przeznaczony dla noobów i wymaga podstawowej znajomości poleceń serwera. Chociaż ten SaaS zapewnia interfejs użytkownika do interakcji z serwerem, dla nietechnicznych nadal trudne jest połączenie ich serwerów z RunCloud przez CLI i nie wiedząc, jak wygenerować Klucze SSH I użyć Kit.

Jeśli czujesz się komfortowo z serwerem i posiadasz wcześniejszą wiedzę na temat użytkowania CLI do zarządzania serwerem, RunCloud może być odpowiednią opcją dla Ciebie. Jest to również preferowany wybór dla programistów, którzy zarządzają wieloma serwerami dla swoich klientów i chcą ograniczyć koszty utrzymania do minimum.

RunCloud.io jest odpowiedni dla osób, które mają wiedzę techniczną i po prostu szukają interfejsu użytkownika, który działa na preferowanym serwerze. Ludzie, którzy wolą wsparcie techniczne i chcieliby mieć możliwość uruchamiania zarówno NGINX, jak i NGINX + hybryda Apache.

cennik

ceny runcloud

RunCloud zaczyna się już od 0 USD / mies w którym tylko jeden serwer może być połączony z ograniczonymi funkcjami. Więcej funkcji można dodać jako wartość uaktualnionego planu. Pakiet biznesowy to pełny pakiet i kosztuje 45 USD / mies.

Uwaga: Użytkownicy RunCloud płacą osobno za swoje serwery VPS, ponieważ powyższe ceny dotyczą wyłącznie interfejsu użytkownika RunCloud.

Co to są Cloudways?

strona główna chmur

Cloudways to PaaS, który oferuje zarządzana platforma hostingu w chmurze klientom, którzy zarządzają ich serwerami i mają dostęp do jednej z najłatwiejszych w obsłudze platform do zarządzania usługami, takimi jak kopie zapasowe, SSL, kopie zapasowe, przemieszczanie, monitorowanie serwera i aplikacji oraz klonowanie itp.

Chociaż Cloudways zarządzało Twoim serwerem, ale jego platforma jest bogata w funkcje przydatne do zarządzania zarówno serwerem, jak i witryną. Kilka wyróżnionych funkcji to:

 • Środowisko przejściowe do testowania i aktualizacji
 • Bezproblemowa migracja WordPress dzięki wtyczce migratora
 • Uruchomienie aplikacji jednym kliknięciem
 • 1-kliknięcie aplikacji i klonowanie i przesyłanie serwera
 • 1-kliknięcie integracji CDN
 • Darmowe certyfikaty SSL z funkcją Wildcard
 • Monitorowanie aplikacji za pośrednictwem New Relic
 • Zaawansowany mechanizm buforowania (Lakier, Redis i Memcached)

Pełna lista zawiera funkcje Cloudways.

Strony internetowe hostowane na platformie Cloudways są szybkie i bezpieczne, głównie ze względu na potężny stos, który obsługuje wiele zalet PHP, NGINX + Apache hybrydowy serwer WWW i samoleczenie możliwości. Cloudways również zintegrowane zapory ogniowe w celu ochrony serwerów przed lukami w zabezpieczeniach.

Kiedy korzystać z Cloudways?

Cloudways z pewnością eliminuje potrzebę specjalistycznej wiedzy technicznej potrzebnej do zarządzania serwerem. To naprawdę jest tak proste, jak uruchomienie serwera za pomocą kilku kliknięć, wybranie rodzaju strony internetowej ze wstępnie zainstalowanych instancji, mapowanie domeny i rozpoczęcie budowy witryny.

Cloudways to preferowane rozwiązania dla małych firm, startupów, blogerów i agencji, którzy chcą zarządzać swoimi stronami internetowymi, nie martwiąc się o skomplikowane problemy związane z serwerami.

Podobnie, solidny charakter platformy nadaje się również dla programistów, którzy lubią mieć trochę kontroli nad swoim serwerem i lubią opcję terminalu SSH wbudowanego w platformę do uruchamiania poleceń powłoki.

cennik

ceny w chmurze

Oferty Cloudways.com wycena zgodnie z rzeczywistym użyciem modeluj i pobieraj opłaty tylko za używane zasoby, a nie za liczbę zainstalowanych na nim stron internetowych. Ceny są przyjazne dla budżetu i zaczynają się już od 10 USD / mies. Kolejną wielką zaletą wyceny jest to, że wszyscy klienci korzystają z tego samego poziomu funkcji, niezależnie od używanego planu.

Wsparcie

Klienci Cloudways korzystają z całodobowej pomocy na czacie na żywo, sprzedaży biletów i wsparcia bazy wiedzy, gdy napotkają jakiekolwiek problemy.

Dodatki

Platforma oferuje szereg dodatków zwiększających komfort użytkowania i wsparcie. Obejmuje to CloudwaysCDN, elastyczną pocztę e-mail, wiadomości e-mail za pośrednictwem Rackspace i łatwą migrację aplikacji.

Porównanie RunCloud vs Cloudways

Aby lepiej zrozumieć, porównajmy funkcje RunCloud i Cloudways i wyświetlmy je w formie tabelarycznej.

funkcjeRunCloudCloudways
SSHTak (nie dotyczy abonamentu bezpłatnego)tak
Monitorowanie serweraTak (nie dotyczy abonamentu bezpłatnego)tak
Automatyczne kopie zapasoweNietak
InscenizacjaNietak
Członkowie drużynyTak (tylko w biznesplanie)tak
Przesyłanie serweraNietak
Klonowanie serweraNietak
SMTPNietak
DodatkiNietak
Wsparcie 24/7 na żywoNietak
Technologia buforowaniaNginx FastCGILakier i Redis
Instalator skryptówtaktak
Zapora ogniowaTak (nie dotyczy abonamentu bezpłatnego)tak
SSLTak (nie dotyczy abonamentu bezpłatnego)tak
Wdrożenie GitTak (tylko w biznesplanie)tak
Dostęp roottakNie

Cloudways vs RunCloud – końcowe myśli

W tym artykule dowiedzieliśmy się o RunCloud i Cloudways i zobaczyliśmy, jak te dwie platformy od siebie nawzajem. RunCloud wymaga specjalistycznej wiedzy technicznej, która jest odpowiednia dla deweloperów, którzy chcą mieć panel sterowania do zarządzania swoimi serwerami.

Natomiast Cloudways to platforma, która zarządza serwerem dla jego użytkownika, a także zapewnia funkcje przydatne do zarządzania witryną. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, sprawdź tę recenzję Cloudways.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map