Cloud Hosting Showdown: RunCloud verzus Cloudways

Pre netechnickú osobu môže byť ťažké pochopiť a spracovať rôzne typy hostingu, nieto ešte pojem Platforma ako služba (PaaS) a Softvér ako služba (SaaS)..


Dnes budeme diskutovať o tom, ako sa v riešeniach PaaS a SaaS vyvinul webhosting, a porovnaj dve riešenia, RunCloud a Cloudways hlava k hlave, aby ste videli, ako sa navzájom líšia.

RunCloud vs Cloudways

Aby bolo možné plne porozumieť úlohe týchto dvoch poskytovateľov, je dôležité mať nejaké predchádzajúce znalosti o spravovaných a nespravovaných serveroch VPS..

Nespravovaný virtuálny súkromný server

Virtuálny súkromný server alebo VPS je typ hostenia, v ktorom si prenajímate priestor z jedného veľkého servera so špecifickými zdrojmi.

Tento webhostingový priestor je vyhradený iba pre vaše webové stránky a na rozdiel od zdieľaného hostingu nie sú zdroje ovplyvnené inými používateľmi na serveri.

Ak chcete spustiť server VPS nespravovaný, mali by mať používatelia určité skúsenosti so správou servera ako neexistuje GUI, s ktorým by ste mohli komunikovať a všetko je spravované prostredníctvom shellu.

Predstavte si, že zálohujete alebo migrujete webovú stránku bez použitia rozhrania cPanel alebo Plesk, ale kódovaním množiny príkazov shellu.

Spravovaný virtuálny súkromný server

Spravovaný virtuálny súkromný server funguje rovnako ako nespravované okrem používatelia majú užívateľské rozhranie, s ktorým môžu interagovať, podobne ako informačný panel správcu WordPress.

Toto používateľské rozhranie spolu s ďalšími optimalizáciami uľahčujú a uľahčujú správu celého servera.

Platforma ako služba (PaaS) hrá dôležitú úlohu v riadenom hostovaní VPS. Aj keď existujú stovky možností, pomocou ktorých môžete svoj nespravovaný VPS zmeniť na spravovaný VPS.

V tomto článku budeme diskutovať iba o RunCloud a Cloudways a uvidíme, čo každý poskytovateľ ponúka ako PaaS.

Pozrime sa, čo je platforma ako služba (PaaS) a softvér ako služba (SaaS)? Keď nabudúce niekto položí otázku o službe PaaS, môžete na ňu odpovedať bez toho, aby ste na ňu hľadali spoločnosť Google.

Čo je PaaS?

Platforma ako služba (PaaS) je súbor nástrojov, ktorý obsahuje hardvér aj softvér potrebný na hosťovanie webových stránok.

Jedná sa o cloud computing model, ktorý poskytuje vývojárom platformu na zostavenie ich aplikácie pomocou týchto zdrojov tretích strán bez nastavenia vlastnej architektúry in-house..

Spoločnosti sa pri konkrétnej úlohe spoliehajú na služby PaaS kvôli svojej robustnej a špecializovanej infraštruktúre v tejto oblasti. Je to efektívny spôsob využívania zdrojov tretích strán, ktoré sú spravované, zabezpečené a aktualizované.

Cloudways, čo je hosting riadený WordPress, je jedným z príkladov PaaS.

Čo je SaaS?

Softvér ako služba (SaaS) je aplikácia vyvinutá na redistribúciu cez internet výmenou za určité licenčné poplatky.

Je to softvér pre cloud computing, ktorý je k dispozícii zákazníkom na internete.

V porovnaní s PaaS je SaaS riešením na mieru, ktoré je už vyvinuté a pripravené na použitie vlastníkom licencie..

Ponúka však menšiu kontrolu v porovnaní s PaaS, pretože aplikácia v SaaS je vyvinutá na server striktne na jeden účel a nedá sa prispôsobiť ako služba PaaS..

Teraz prejdeme na porovnanie dvoch poskytovateľov hostingu v cloude.

Čo je RunCloud?

runcloud homepage

RunCloud je SaaS, ktorý ponúka svojim zákazníkom užívateľské rozhranie pre interakciu s ich VPS serverom. Je to aplikácia, ktorá sa dá integrovať do ľubovoľného servera, aby sa zjednodušila celá časť správy.

Pomáha vlastníkovi servera pri spravovaní servera a nasadzovaní určitých funkcií, ako sú certifikáty SSL a softvér na správu verzií Git pomocou grafického používateľského rozhrania GUI a nie pomocou aplikácie spúšťanie príkazov shellu cez príkazový riadok.

RunCloud tiež ponúka nástroje, ako je vstavaný server monitoring, inštalátor skriptov, viac verzií PHP a možnosť spustenia buď Nginx alebo Nginx + Apache hybridný ako webový zásobník pre hostované webové stránky.

Kedy použiť RunCloud?

RunCloud nie je pre noobs a vyžaduje základné pochopenie príkazov servera. Aj keď táto služba SaaS poskytuje používateľské rozhranie na interakciu so serverom, je stále náročné pre netechnických pracovníkov spojiť svoje servery s RunCloud cez CLI a nevedia, ako generovať Klávesy SSH a použitie PuTTY.

Ak ste spokojní so serverom a máte predchádzajúce znalosti o používaní CLI Ak chcete spravovať server, potom by pre vás mohla byť RunCloud vhodnou voľbou. Toto je tiež preferovaná voľba pre vývojárov, ktorí spravujú viac serverov pre svojich klientov a radi udržiavajú náklady na údržbu na minime.

RunCloud.io je vhodný pre ľudí, ktorí majú technické znalosti a len hľadajú užívateľské rozhranie, ktoré pracuje na ich preferovanom serveri. Ľudia, ktorí uprednostňujú technickú podporu a chceli by mať možnosť prevádzkovať hybridnú sieť NGINX aj NGINX + Apache.

stanovenie ceny

runcloud ceny

RunCloud začína tak nízko ako $ 0 / mo v ktorých je možné pripojiť iba jeden server s obmedzenými funkciami. Ako hodnota vylepšeného plánu je možné pridať ďalšie funkcie. Firemný balík je kompletný balík a stojí to $ 45 / mo.

Poznámka: Používatelia RunCloud platia osobitne za svoje servery VPS, pretože vyššie uvedené ceny platia iba pre používateľské rozhranie RunCloud.

Čo je to Cloudways?

domovská stránka cloudway

Cloudways je systém PaaS, ktorý ponúka riadená cloudová hostingová platforma svojim zákazníkom, kde sú spravované ich servery, a majú prístup k jednej z najľahšie použiteľných platforiem pre správu služieb, ako sú zálohy, SSL, zálohy, postupovanie, monitorovanie a klonovanie serverov a aplikácií atď.

Aj keď server Cloudways spravoval váš server, jeho platforma je bohatá na funkcie užitočné pre správu servera aj webových stránok. Niektoré zo zvýraznených funkcií zahŕňajú:

 • Pracovné prostredie na testovanie a aktualizáciu
 • Bezproblémová migrácia WordPress pomocou doplnku migrátora
 • Spustenie aplikácie jedným kliknutím
 • Klonovanie a prenos aplikácií a serverov jedným kliknutím
 • Integrácia CDN jedným kliknutím
 • Bezplatné certifikáty SSL s funkciou Wildcard
 • Monitorovanie aplikácií cez New Relic
 • Pokročilý mechanizmus vyrovnávacej pamäte (lak, redis a memcached)

Úplný zoznam nájdete v časti Funkcie cloudu.

Webové stránky hostované na platforme Cloudways sú rýchle a zabezpečené najmä vďaka svojmu výkonnému zásobníku, ktorý podporuje viac výhod PHP, Nginx + Apache hybridný webový server a auto-healing schopnosti. Cloudways tiež integrované brány firewall na ochranu serverov pred akoukoľvek chybou zabezpečenia.

Kedy používať Cloudways?

Cloudways určite eliminuje potrebu technickej expertízy potrebnej na správu servera. Je to skutočne také jednoduché, ako spustenie servera niekoľkými kliknutiami, výber typu webových stránok z predinštalovaných inštancií, mapovanie domény a začatie budovania webových stránok.

Cloudways je preferovaným riešením pre malé podniky, začínajúce podniky, blogerov a agentúry, ktoré chcú spravovať svoje webové stránky bez obáv z komplexných problémov so servermi..

Podobne je robustná povaha platformy vhodná aj pre vývojárov, ktorí chcú mať trochu kontroly nad svojím serverom a ktorí majú radi voľbu terminálu SSH zabudovaného do platformy na vykonávanie príkazov shellu..

stanovenie ceny

tvorba cloudových cien

Cloudways.com ponúka priebežné určovanie cien modelujte a účtujte iba za zdroje, ktoré používate, a nie za počet nainštalovaných webových stránok. Ceny sú šetrné k rozpočtu a začínajú už od najnižšej úrovne $ 10 / mo. Ďalšou skvelou vecou pri stanovovaní cien je to, že všetci zákazníci majú rovnakú úroveň funkcií bez ohľadu na plán, ktorý používajú.

podpora

Keď sa zákazníci ocitnú v nejakom probléme, zákazníci Cloudways môžu využívať podporu živého chatu 24/7, podporu predaja lístkov a podporu vedomostnej základne.

Add-ons

Platforma ponúka množstvo doplnkov pre vylepšenie používateľskej skúsenosti a podpory. To zahŕňa CloudwaysCDN, Elastic Email, e-maily cez Rackspace a ľahkú migráciu aplikácií.

Porovnanie RunCloud vs Cloudways

Pre lepšie pochopenie porovnajme funkcie RunCloud a Cloudways a zobraz ich v tabuľkovej forme.

VlastnostiRunCloudCloudways
SSHÁno (nie v bezplatnom pláne)Áno
Monitorovanie serveraÁno (nie v bezplatnom pláne)Áno
Automatické zálohovaniežiadnyÁno
réžiažiadnyÁno
Členovia tímuÁno (iba v podnikateľskom pláne)Áno
Prenos serveražiadnyÁno
Klonovanie serveražiadnyÁno
SMTPžiadnyÁno
Add-onsžiadnyÁno
Podpora 24 hodín denne, 7 dní v týždnižiadnyÁno
Technológia vyrovnávacej pamäteNginx FastCGILak a Redis
Inštalátor skriptovÁnoÁno
POŽARNE dvereÁno (nie v bezplatnom pláne)Áno
SSLÁno (nie v bezplatnom pláne)Áno
Nasadenie GitÁno (iba v podnikateľskom pláne)Áno
Rootový prístupÁnožiadny

Cloudways vs RunCloud – záverečné myšlienky

V tomto článku sme sa dozvedeli o RunCloud a Cloudways a videli sme, ako tieto dve platformy od seba navzájom. Spustenie RunCloud vyžaduje technické znalosti, ktoré sú vhodné pre vývojárov, ktorí chcú mať na správu svojich serverov ovládací panel.

Naopak, Cloudways je platforma, ktorá spravuje server pre jeho používateľa a poskytuje tiež funkcie užitočné pre správu webovej stránky. Ak sa chcete dozvedieť viac, pozrite si túto recenziu služby Cloudways.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map