A2 Hosting vs SiteGround

Krahasimi i A2 Hosting Vs SiteGround duke parë se si performanca, veçoritë, çmimet, të mirat dhe të këqijat dhe më shumë grumbullime, për t’ju ndihmuar të zgjidhni midis këtyre dy kompanive të mbajtjes në internet.


Rezultati i përgjithshëm

A2 Hosting

Rezultati i përgjithshëm

SiteGround

SiteGround ka një markë më të fortë se A2 Hosting. Google Trends zbulon se SiteGround është një markë shumë më e popullarizuar sesa A2 Hosting.

a2 hostingg vs siteground

Por kërkimet në Google natyrisht nuk janë gjithçka kur përcaktohet se cili është hosti më i mirë në internet.

Kjo është një telefonatë e ngushtë por SiteGround është pritësi pak më i mirë i uebit midis dy falë çmimeve më të përballueshme. Sidoqoftë, të dy hostet e internetit ofrojnë veçori yjore, shpejtësi dhe siguri. Mësoni më shumë rreth SiteGround vs A2 Hosting në tabelën e mëposhtme të krahasimit:

SiteGround vs A2 Krahasimi Hosting

rrëshqit djathtas

A2 Hosting

SiteGround

rreth:A2 Hosting ofron zgjidhje për mbajtjen në internet që janë tepër të shpejta, pavarësisht se është një blog i ri, një sit i popullarizuar biznesi apo edhe diçka me trafik të ulët. A2 u shërben të gjithëve, nga amatorë në internet deri te zhvilluesit profesionistë që plotësojnë kërkesat e tyre të personalizuara.SiteGround është e njohur që ka plane me çmime të arsyeshme për klientët e saj, së bashku me veçoritë teknike shoqëruese dhe mbështetje të mahnitshme të klientit.
E themeluar në:20032004
Vlerësimi i BBB:A+A
Adresë:2000 Hogback Road Suite 6 Ann Arbor, MI 48105SiteGround Office, 8 Racho Petkov Kazandzhiata, Sofje 1776, Bullgari
Numri i telefonit:(888) 546-8946(866) 605-2484
Adresa e emailit:Nuk renditet[Email mbrojtur]
Llojet e mbështetjes:Telefon, Mbështetje e drejtpërdrejtë, Biletë, ChatTelefon, Mbështetje e drejtpërdrejtë, Bisedë, Biletë
Vendndodhja e qendrës së të dhënave / serverit:Michigan, SHBA; Amsterdam, Hollandë dhe Singapor, AziChicago Illinois, Amsterdam Hollandë, Singapor dhe Londër në Mbretërinë e Bashkuar
Mimi mujor:Nga 3.92 dollarë në muajNga 3,95 dollarë në muaj
Transferimi i Pakufizuar i të Dhënave:popo
Ruajtja e pakufizuar e të dhënave:poJo (10 GB – 30 GB)
Email të pakufizuar:popo
Domain Multiple Domains:poPo (me përjashtim të planit StartUp)
Controlpanel / Interface Hosting:cPanelcPanel
Garancia e serverit në kohë:99,90%99,90%
Garancia e kthimit të parave:Në çdo kohë30 dite
Në dispozicion të hostimit të përkushtuar:popo
Bonuset & Extras:Attracta SEO dhe Mjetet e marketingut. Mjete Falas HackScan dhe të Sigurisë. Shtytës pa pagesë të ngurta të shtetit (SSD). Rrjeti i Dorëzimit të Përmbajtjes CloudFlare. Le të Encrypt Certifikatat SSL. Mjet i Sigurimit të Sigurimit të Patchman. Llogari e integruar ManageWP.Rrjeti i shpërndarjes së përmbajtjes CloudFlare (CDN). Rezervime falas dhe mjete për rivendosjen (përveç me planin StartUp). Certifikatë falas SSL private për një vit (përveç me StartUp).
E mira: Built for Speed: A2 Hosting përdor disqet SSD, serverët e dedikuar turbo, caching site dhe më shumë, për të siguruar performancën e shpejtë të rrufeve për faqen tuaj të internetit.
Linux dhe Windows Hosting: A2 Hosting ofron opsionin e rrallë të hostimit të bazuar në Windows, krahas planeve të zakonshme të mbështetur në Linux.
Siguria e përhershme: Të gjitha planet e A2 Hosting janë të përfshira nga një protokoll i avancuar i sigurisë që përfshin firewall të dyfishtë, zbulimin e forcës brutale, skanimin e virusit, forcimin e serverit dhe më shumë.
Mbështetja yjore e klientit: A2 Hosting ofron mbështetje gjatë gjithë orarit të mbështetur nga një ekip shumë i dobishëm, i ditur.
Karakteristikat Falas Premium: SiteGround përfshin karakteristika të përparuara si kopje rezervë automatike ditore, CloudFlare CDN dhe Le të Encrypt Certifikatat SSL me çdo plan.
Plane të Optimizuara: SiteGround ofron paketa pritëse të dizajnuara posaçërisht për performancën më të lartë në sistemet e menaxhimit të përmbajtjes si WordPress, Drupal, dhe Joomla, apo platformat e tregtisë elektronike si Magento, PrestaShop dhe WooCommerce.
Mbështetja Fantastike e Konsumatorëve: SiteGround garanton kohë përgjigje gati-çasti në të gjitha kanalet e tij të mbështetjes së klientit.
Garanci e fortë për kohën e duhur: SiteGround ju premton 99,99% në kohën e duhur.
E keqja: Serversët Turbo kushtojnë më shumë: Nëse dëshironi masën e plotë të aftësive turbocharged të A2 Hosting, do të duhet të kërkoni për planet e tyre më të shtrenjta.
Kodet e Zbritjes janë Një Duhet: A2 Hosting nuk ju regjistron automatikisht me tarifat e tyre me zbritje, kështu që do të duhet të bëni hapin shtesë për të futur kodet që gjenden lehtësisht në faqen e tyre të internetit..
Burime të kufizuara: Disa nga planet me çmime më të ulëta të SiteGround janë të lidhura me kufizime si kapitalet e hapësirës së ruajtjes ose hapësirës së ruajtjes.
Migrimet e Vogla të Uebfaqeve: Nëse keni një uebsajt ekzistues, ankesat e shumta të përdoruesve tregojnë se duhet të përgatiteni për një proces të gjatë transferimi me SiteGround.
Jo Windows Hosting: Shpejtësia e rritur e SiteGround-it mbështetet pjesërisht në teknologjinë e përparme të kontejnerëve Linux, prandaj mos prisni që hosti i bazuar në Windows këtu.
përmbledhje:A2 Hosting (rishikimi) siguron një mjedis shumë të optimizuar për WordPress i cili punon mrekulli për Bloggerët dhe korporatat njësoj. Dhe klientët mund të zgjedhin si nga Windows ashtu edhe nga Linux ato që shpërndahen në mënyrë të barabartë. Karakteristikat e tjera të hostimit A2 përfshijnë një server opsional Turbo për ngarkimin e faqeve më të shpejtë, transferimin falas të faqes në internet, Krijimet rezervë falas për serverat, rrjetin e tepërt me katërfish dhe më shumë. A2 gjithashtu siguron bisedë gjatë gjithë orës, email dhe telefon mbështetje dhe është i shpejtë dhe i përgjegjshëm.SiteGround (rishikim) është korniza e përsosur bazë për përdoruesit që të presin bloget e tyre ose faqet e internetit. Karakteristikat janë befasuese siç janë vozitësit SSD për të gjitha planet dhe performancën e shpejtë të përmirësuar me NGINX, HTTP / 2, PHP7 dhe CDN falas. Më shumë veçori përfshijnë çertifikatën SSL falas të azhurnimeve të një aplikacioni të përdoruesit. Rregullat e pronësisë dhe unike të sigurisë së zjarrit lejojnë përdoruesit të shmangin dobësitë e sistemit. Ekziston gjithashtu një transferim falas në internet dhe shërbime që janë vendosur në tre kontinente. Ekzistojnë gjithashtu veçori premium për WordPress së bashku me një bisedë live mjaft të përgjegjshme.
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map