Kokë për kokë A2 Hosting Vs Hosting Rishikimi i web hosting duke krahasuar performancën, veçoritë, çmimet, të mirat dhe të këqijat dhe më shumë, për t’ju ndihmuar të vendosni midis këtyre dy kompanive të mbajtjes së faqeve në internet që janë të njohura mirë për opsionet e tyre të përbashkëta të mbajtjes në internet.


Rezultati i përgjithshëm

A2 Hosting

Rezultati i përgjithshëm

Hostgator

rrëshqit djathtas

A2 Hosting

Hostgator

rreth:A2 Hosting ofron zgjidhje për mbajtjen në internet që janë tepër të shpejta, pavarësisht se është një blog i ri, një sit i popullarizuar biznesi apo edhe diçka me trafik të ulët. A2 u shërben të gjithëve, nga amatorë në internet deri te zhvilluesit profesionistë që plotësojnë kërkesat e tyre të personalizuara.HostGator i përket grupit EIG të shërbimeve të pritjes që ofrojnë plane të lira për strehimin dhe përdorimin falas të krijuesit të faqes në internet Weebly i cili lejon ndërtimin e lehtë të sitit.
E themeluar në:20032002
Vlerësimi i BBB:A+A+
Adresë:2000 Hogback Road Suite 6 Ann Arbor, MI 481055005 Suite Mitchelldale # 100 Houston, Texas
Numri i telefonit:(888) 546-8946(866) 964-2867
Adresa e emailit:Nuk renditetNuk renditet
Llojet e mbështetjes:Telefon, Mbështetje e drejtpërdrejtë, Biletë, ChatTelefon, Mbështetje e drejtpërdrejtë, Bisedë, Biletë
Vendndodhja e qendrës së të dhënave / serverit:Michigan, SHBA; Amsterdam, Hollandë dhe Singapor, AziProvo, Juta & Houston, Teksas
Mimi mujor:Nga 3.92 dollarë në muajNga 2.75 dollarë në muaj
Transferimi i Pakufizuar i të Dhënave:popo
Ruajtja e pakufizuar e të dhënave:popo
Email të pakufizuar:popo
Domain Multiple Domains:popo
Controlpanel / Interface Hosting:cPanelcPanel
Garancia e serverit në kohë:99,90%99,90%
Garancia e kthimit të parave:Në çdo kohë45 ditë
Në dispozicion të hostimit të përkushtuar:popo
Bonuset & Extras:Attracta SEO dhe Mjetet e marketingut. Mjete Falas HackScan dhe të Sigurisë. Shtytës pa pagesë të ngurta të shtetit (SSD). Rrjeti i Dorëzimit të Përmbajtjes CloudFlare. Le të Encrypt Certifikatat SSL. Mjet i Sigurimit të Sigurimit të Patchman. Llogari e integruar ManageWP.Kredi 100 $ Google Adwords. Ndërtues i sitit Basekit. 4500 Uebfaqe Uebfaqesh për t’u përdorur. Plus ngarkesa të tjera.
E mira: Built for Speed: A2 Hosting përdor disqet SSD, serverët e dedikuar turbo, caching site dhe më shumë, për të siguruar performancën e shpejtë të rrufeve për faqen tuaj të internetit.
Linux dhe Windows Hosting: A2 Hosting ofron opsionin e rrallë të hostimit të bazuar në Windows, krahas planeve të zakonshme të mbështetur në Linux.
Siguria e përhershme: Të gjitha planet e A2 Hosting janë të përfshira nga një protokoll i avancuar i sigurisë që përfshin firewall të dyfishtë, zbulimin e forcës brutale, skanimin e virusit, forcimin e serverit dhe më shumë.
Mbështetja yjore e klientit: A2 Hosting ofron mbështetje gjatë gjithë orarit të mbështetur nga një ekip shumë i dobishëm, i ditur.
Plane të përballueshme: HostGator ka pikërisht ato që ju nevojiten nëse keni një buxhet të ngushtë.
Hapësira e pakufizuar në Disk dhe Bandwidth: HostGator nuk vendos kapele për ruajtjen tuaj ose trafikun mujor, kështu që faqja juaj e internetit do të ketë vend për tu rritur.
Opsionet e Windows Hosting: HostGator mbart si planet pritëse të klasës personale ashtu edhe atë të ndërmarrjeve që përdorin Windows OS dhe do të mbështesin faqen tuaj të internetit ASP.NET.
Garanci të forta për kohën e duhur dhe kthimin e parave: HostGator ju siguron të paktën 99.9% në kohën e duhur dhe një 45 ditë të plotë për të kërkuar rimbursim nëse është e nevojshme.
E keqja: Serversët Turbo kushtojnë më shumë: Nëse dëshironi masën e plotë të aftësive turbocharged të A2 Hosting, do të duhet të kërkoni për planet e tyre më të shtrenjta.
Kodet e Zbritjes janë Një Duhet: A2 Hosting nuk ju regjistron automatikisht me tarifat e tyre me zbritje, kështu që do të duhet të bëni hapin shtesë për të futur kodet që gjenden lehtësisht në faqen e tyre të internetit..
Problemet e përkrahjes së klientit: Duhej përgjithmonë që HostGator të përgjigjet gjatë bisedës live, dhe madje edhe atëherë, ne morëm vetëm zgjidhje mediokre.
Përgjigjet e Spike të Trafikut të Keq: HostGator është famëkeq për dërgimin e postave elektronike të ankesave ose lëvizjen e përdoruesve në një raft tjetër të serverëve sa herë që përdoruesit marrin një goditje në trafik.
përmbledhje:A2 Hosting (rishikimi) siguron një mjedis shumë të optimizuar për WordPress i cili punon mrekulli për Bloggerët dhe korporatat njësoj. Dhe klientët mund të zgjedhin si nga Windows ashtu edhe nga Linux ato që shpërndahen në mënyrë të barabartë. Karakteristikat e tjera të hostimit A2 përfshijnë një server opsional Turbo për ngarkimin e faqeve më të shpejtë, transferimin falas të faqes në internet, Krijimet rezervë falas për serverat, rrjetin e tepërt me katërfish dhe më shumë. A2 gjithashtu siguron bisedë gjatë gjithë orës, email dhe telefon mbështetje dhe është i shpejtë dhe i përgjegjshëm.HostGator (rishikim) siguron regjistrimin e emrit të domainit, mbajtjen në internet, krijimin e faqeve në internet dhe mjetet e krijuesit të faqes në internet me çmime të arsyeshme. Kënaqësia e klientit sigurohet me mbështetje gjatë gjithë kohës dhe garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh. Karakteristika të tjera që janë mbresëlënëse janë 99.9% në kohë dhe energjia e gjelbër (me vetëdije eko). Ky është një shërbim i shkëlqyeshëm për mbajtjen e faqeve në internet për blogerët, Joomla, WordPress dhe të gjitha niches që kanë të bëjnë.
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me