10 vlerësimet më të mira të pritjes në internet në Australian dhe hostet e WordPress me testet e shpejtësisë. Këtu është lista ime e


Ka shumë gjëra që e bëjnë një faqe të ngadaltë ?.

Por ka një që ka ndikimin më të madh.

Quhet gjendje latente.

Nëse dëshironi që faqja juaj e internetit të jetë e shpejtë, duhet të kujdeseni për latentin.

Contents

Vonesa: Një gjë që po e bën të ngadaltë faqen tuaj

Kur vizitoni një faqe në internet, shfletuesi juaj duhet të lidhet me serverin e faqes së synuar për të shkarkuar përmbajtjen e faqes në internet.

Koha që duhet për të shkarkuar përmbajtjen e faqes në internet varet nga shumë faktorë. Por, më e rëndësishmja prej tyre është latente.

Latenca është sasia e kohës që duhet për shfletuesin tuaj të internetit të lidhet me serverin në internet të faqes në internet që po përpiqeni të përdorni.

Kjo kohë varet nga largësia që gjendeni fizikisht nga serveri i faqes së internetit të synuar.

Nëse, për shembull, jetoni në Australi dhe po përpiqeni të lidheni me një server në Mbretërinë e Bashkuar, do të ketë ndonjë vonesë midis lidhjes.

Pjesa më e keqe në lidhje me latentin është që ajo shtohet.

gjendje latente

Everydo imazh, skedari CSS, skedari JavaScript ose video kërkesat e shfletuesit tuaj të internetit vonohen nga vonesa.

Kjo është e vërtetë edhe për faqen tuaj të internetit gjithashtu.

Siç mund ta shihni në figurën e mësipërme, koha që duhet për të shkarkuar një faqe në internet rritet pasi distanca fizike midis serverit dhe përdoruesit rritet.

Mënyra më e lehtë për të zgjidhur këtë problem është të presë faqen tuaj në një vend që është më i afërti me shumicën e vizitorëve të faqes suaj, nëse jo të gjithë.

Pse duhet të presë në vend

Edhe pse vonesa e zvogëluar është një nga përfitimet më të mëdha të mbajtjes së faqes në internet në vend, ka edhe përfitime të tjera.

Për shembull, kur telefononi në faqen tuaj të internetit, mund të jeni të sigurt se një person në Australi do të përgjigjet.

Kur hostoni faqen tuaj të internetit me një host lokal në internet, thirrjet tuaja mbështetëse nuk do të transferohen në ndonjë qendër të rastit të thirrjeve. Ata do të përgjigjen nga dikush vendas në vendin tuaj.

Nëse jeni duke pyetur veten nëse duhet ta presni faqen tuaj të internetit në vend, përpiquni të kuptoni se ku ndodhen shumica e vizitorëve të faqes suaj të internetit.

Nëse zotëroni një GYM lokale, atëherë shumica e vizitorëve të faqes suaj të internetit ndoshta do të jenë në të njëjtin vend ose edhe në të njëjtin qytet.

Nga ana tjetër, nëse shumica e vizitorëve të faqes suaj të internetit janë nga ndonjë vend tjetër si Kanadaja, atëherë ka kuptim që ju të strehoni faqen tuaj në Kanada dhe jo në Australi.

Kompanitë më të mira të Hosting në Ueb Australian dhe WordPress

Kjo tabelë ju jep një krahasim me 10 hostet më të mirë në uebfaqe në Australi.

Pritësi në internet çmim Serverë të Australisë Faqja e internetit
Nga 4,95 $ / muajJo, në Singaporwww.siteground.com
Nga 28 dollarë / muajPo, në Sidnejwww.wpengine.com
Nga 30 dollarë / muajPo, në Sidnejwww.kinsta.com
Nga 10 dollarë / muajPo, në Sidnejwww.cloudways.com
Nga 3.92 $ / muajJo, në Singaporwww.a2hosting.com
Nga 1.45 $ / muajJo, në Singaporwww.hostinger.com
Nga 6.90 $ / muajPo, në Sidnejwww.digitalpacific.com.au
Nga 6,95 $ / muajPo, në Sidnej & melbournewww.ventraip.com.au
Nga 19 dollarë / muajPo, në Sidnejwww.wphosting.com.au
Nga 3,95 $ / muajJo, në SH.B.A.www.bluehost.com

1. SiteGround (Kompania më e mirë e pritjes në internet Australia)

australia në terren

 • Uebsajti: www.siteground.com
 • Mimi: Nga 4,95 $ / muaj
 • Qendra e të Dhënave Australiane: Jo, në Singapor

SiteGround është besuar nga mijëra faqe në internet në të gjithë botën. Ata kanë qenë në biznes për një kohë shumë të gjatë dhe njihen për mbështetjen e tyre.

 • Pret mbi 1.8 milion fusha.
 • Më e mira në mbështetjen e klasës.
 • Super serverë të shpejtë dhe shpejtësi.

Siti i faqes ofron shërbime të mbajtjes në internet për biznes të të gjitha madhësive. Ata ofrojnë Cloud Hosting, Shared Hosting, hosting WordPress dhe madje edhe Serverë të Dedikuar.

Të gjitha planet e tyre ofrojnë migrim falas në sit. Pasi të regjistroheni, mund të kontaktoni ekipin e tyre të mbështetjes dhe t’u kërkoni atyre të migrojnë faqen tuaj nga ndonjë host tjetër në Web Site.

Ekipi i tyre mbështetës është i njohur për kohën e shpejtë të reagimit dhe është vlerësuar si një nga më të mirët në industri. I përdorur për disa nga faqet e internetit të mia me Siteground. Ata më përgjigjen pothuajse në të gjitha pyetjet e mia të mbështetjes brenda 10 minutave. Ju mund të arrini ekipin e tyre të ndihmës përmes telefonit, postës elektronike dhe biletave mbështetëse në çdo kohë të ditës.

Ata ofrojnë instalim me një klik për qindra skriptet e softuerëve të ndryshëm si WordPress dhe Joomla. Ata gjithashtu ofrojnë një instalim me një klikim falas certifikatat SSL në të gjitha planet e tyre.

Test i Shpejtësisë nga Australia:

testi i shpejtësisë australia në terren

Pros:

 • Mbështetje vërtet e madhe me kohë të shpejtë reagimi.
 • Migrim falas i faqeve në çdo plan.
 • Garancia e kthimit të parave 30-ditore.
 • CloudFlare falas CDN.
 • Rezervime falas ditore automatike.
 • Baza e të dhënave të pakufizuar të MySQL, postë elektronike dhe bandwidth.

Cons:

 • Mime më të larta të rinovimit.

Specifikimet Themelore Themelore:

 • Një faqe në internet.
 • Hapësirë ​​disku 10 GB.
 • Bandwidth i pakufizuar.
 • Migrim falas në sit.
 • Le të Encrypt SSL.
 • CloudFlare falas CDN.

Mimi: duke filluar nga 4,95 $ / muaj.

2. WP Engine (WordPress i menaxhuar më mirë në Australi)

australia wp motori

 • Uebsajti: wpengine.com
 • Mimi: Nga 28 $ / muaj
 • Qendra e të Dhënave Australiane: Po, në Sidnej.
 • Telefon: 1-877-973-6446

WP Engine është platforma e besueshme e zgjedhjes për blogerët profesionistë. Ata presin disa nga faqet më të mëdha të lajmeve në internet.

 • WP Engine pret disa nga faqet e internetit më të mëdha në internet.
 • Besuar nga mbi 60 mijë klientë.

Të gjitha planet e tyre vijnë me Temat e Zanafillës 35+ falas. Korniza e Temave të Zanafillës dhe Temat e Zanafillës e bëjnë shumë të lehtë për të bërë faqe në internet në kërkim profesional pa shkruar ndonjë kod.

Ju merrni gjithashtu CDN premium në çdo plan, i cili rrit shpejtësinë e faqes tuaj. WP Engine siguron mbajtjen e menaxhuar të WordPress-it. Kjo do të thotë që thjesht mund ta vendosni dhe ta harroni. Nëse nuk ju pëlqen të merreni me të gjitha detyrat e mirëmbajtjes që vijnë me përdorimin e WordPress, WP Engine është platforma më e mirë për ju.

Ofertat e WP Engine janë shumë të shkallëzueshme. Pavarësisht nëse merrni disa qindra vizitorë në ditë ose fjalë për fjalë miliona në muaj, ata kanë infrastrukturën për t’u marrë me të.

Test i Shpejtësisë nga Australia:

testi i shpejtësisë së motorit wp

Pros:

 • Besuar nga markat e mëdha si Microsoft dhe Gartner.
 • Mbi 35 Tematika e Gjenezës dhe korniza e Temës së Zanafillës vjen falas me çdo plan.
 • 24/7 mbështetje live në dispozicion përmes telefonit, postës elektronike dhe biletave mbështetëse.
 • Zgjidhje lehtësisht të shkallëzueshme.
 • Shërbim falas CDN dhe SSL i përfshirë me çdo plan.

Cons:

 • Mund të jetë pak e shtrenjtë për fillestarët.

Specifikimet Themelore Themelore:

 • Një faqe në internet.
 • 25k vizitorë / muaj.
 • Bandwidth 50 GB.
 • CDN falas.
 • Korniza e Zanafillës dhe Temat e Zanafillës 35+.

Mimi: Duke filluar nga 28 dollarë në muaj.

3. Kinsta (Priti më i mirë premium i WordPress Australia)

australia kinsta

 • Uebsajti: kinsta.com
 • Mimi: Nga 30 $ / muaj.
 • Qendra e të Dhënave Australiane: Po, në Sidnej.
 • Telefon: Nuk është në dispozicion.

Kinsta është një nga ofruesit më të mirë të menaxhimit më të mirë të WordPress-it. Atyre u besohet disa markave shumë të mëdhenj si ASOS, Freshbooks, Tripadvisor dhe Ubisoft.

 • CDN falas & SSL me çdo plan.
 • Besuar nga markat si Asos, Freshbooks, Tripadvisor dhe Ubisoft.

Të gjitha planet e tyre vijnë me shërbim falas të migracionit në sit. Ju mund t’i kërkoni nga ata që të migrojnë faqen tuaj nga hostet e tjerë të WP në Kinsta falas.

Ju gjithashtu merrni shërbim falas CDN për të gjitha planet. Platforma e tyre është e ndërtuar në Google Cloud Platform, kështu që ju mund të zgjidhni të strehoni faqen tuaj në një nga 18 vendet globale të disponueshme.

Ata ofrojnë kopje rezervë falas të të gjitha planeve të tyre. Ata gjithashtu ofrojnë çertifikata falas SSL që mund t’i instaloni vetëm me një klik.

Kinsta’s WordPress hosting përdor Nginx dhe PHP 7 që i bëjnë serverët e tyre më të shpejtë se ata të rregullt.

Test i Shpejtësisë nga Australia:

test i shpejtësisë kinsta australia

Pros:

 • Shërbime falas SSL dhe CDN të përfshira me të gjitha planet.
 • Migrim falas në sit.
 • Mbështetje në dispozicion përmes postës elektronike, telefonit dhe biletave mbështetëse.
 • Besuar nga kompani si Ubisoft dhe Ricoh.
 • Mbështetje për WordPress multisite.
 • Rezervime të automatizuara ditore.

Cons:

 • Mund të jetë pak e shtrenjtë për fillestarët.

Specifikimet Themelore Themelore:

 • 20k vizita / muaj.
 • Hapësirë ​​ruajtëse 5 GB SSD.
 • Gjerësia e bandës 50 GB.
 • CDN dhe SSL FALAS.

Mimi: Fillon me 30 dollarë në muaj.

4. Cloudways (Pritja më e mirë Australiane për WordPress Australiane)

australia e reve

 • Uebfaqja: cloudways.com
 • Mimi: Fillon me 10 $ / muaj
 • Qendra e të Dhënave Australiane: Po, në Sidnej.
 • Telefon: Jo në dispozicion.

Drejtimi i faqes suaj të internetit në një VPS jo vetëm që ju jep një nxitje të shpejtë, por gjithashtu ofron kontroll të plotë në server. Por mund të jetë vërtet e vështirë të mësosh të menaxhosh një server VPS më vete nëse nuk je një zhvillues.

Cloudways ju sjell më të mirën e serverëve të menaxhuar të pritjes dhe VPS. Ju duhet të presni faqen tuaj në serverin tuaj VPS dhe të merrni një mbështetje të shkëlqyeshme teknike 24/7.

 • Mbështetje teknike 24/7 e ofruar nga ekspertët.
 • Pritni faqen tuaj te internetit në një server VPS dhe fitoni kontroll të plotë.

Cloudways nuk e strehon faqen tuaj te internetit në serverat e tyre. Në vend të kësaj, ata ju lejojnë të zgjidhni një ofrues VPS cloud që ata mbështesin, siç janë Amazon Web Services, Digital Ocean, dhe Linode.

Pasi të zgjidhni një ofrues VPS, ju duhet të kontrolloni shumë lehtë faqen e internetit tuaj përmes mbajtjes së WordPress në CloudWays dhe gjithashtu merrni një mbështetje të madhe teknike në dispozicion 24/7.

Jo vetëm kaq, por ju merrni edhe CD Cloudways falas për faqen tuaj në internet për të gjitha planet e tyre. Ata gjithashtu ofrojnë migracion falas në sit dhe çertifikata falas SSL.

Test i Shpejtësisë nga Australia:

test i shpejtësisë së australisë në rrugët e reve

Pros:

 • Zgjidhni nga 5 ofrues të ndryshëm VPS.
 • Mbështetje teknike 24/7 e disponueshme përmes postës elektronike dhe bisedës live.
 • Migrimi falas i faqeve dhe çertifikatat SSL të disponueshme në të gjitha planet.
 • CloudWays falas CDN.
 • Pritini faqet e internetit në serverat VPS.
 • Kontroll i plotë mbi faqen tuaj të internetit dhe serverin.

Cons:

 • Nuk rekomandohet për fillestarët.

Specifikimet Themelore Themelore:

 • 1 GB RAM.
 • 1 Core e procesorit.
 • Ruajtje 25 GB.
 • Bandwidth 1 TB.
 • Certifikata falas për CDN dhe SSL.

Mimi: Duke filluar nga 10 $ / muaj.

5. Hostinger (Web-i më i lirë që pret Australinë)

australia hostinger

 • Uebsajti: hostinger.com
 • Mimi: Duke filluar nga 0.80 $ në muaj.
 • Qendra e të Dhënave Australiane: Jo, në Singapor.
 • Telefon: Nuk është në dispozicion.

Hostinger ka bërë një emër për veten e tyre duke ofruar një nga shërbimet më të lira të pritjes në internet.

 • Pricesmime shumë të volitshme, nga vetëm 1,45 dollarë në muaj.
 • Qendrat e të dhënave në dispozicion në të gjithë botën.

Ata ofrojnë zgjidhje për biznesin e të gjitha formave dhe madhësive. Të gjitha planet e mbajtjes së faqes në internet të Hostinger lejojnë faqe të pakufizuara, bandë të pakufizuar, baza të të dhënave të pakufizuara të MySQL dhe llogari të pakufizuara të postës elektronike.

Ata gjithashtu ofrojnë kopje rezervë falas të Javës automatike. Ekipi i tyre i ndihmës mund të arrihet përmes emailit dhe biletave mbështetëse.

Test i Shpejtësisë nga Australia:

testi i shpejtësisë së australisë hostinger

Pros:

 • Prmime shumë të përballueshme për të gjithë.
 • Gjerësia e bandës së pakufizuar, ruajtja dhe faqet e internetit.
 • Emri i domain falas.
 • 24/7/365 mbështetje në dispozicion.

Cons:

 • Pricesmime shumë më të larta të rinovimit sesa çmimet e regjistrimit.

Specifikimet Themelore Themelore:

 • Uebfaqe të pakufizuara.
 • Baza e të dhënave të pakufizuar.
 • Bandwidth i pakufizuar.
 • Email të pakufizuar.
 • 24/7/365 mbështetje.

Mimi: Duke filluar nga 0.80 $ / muaj.

6. A2 Hosting (Fasters serverë që presin Australinë)

a2 hosting australia

 • Uebfaqja: a2hosting.com
 • Mimi: duke filluar nga 3.92 $ në muaj
 • Qendra e të Dhënave Australiane: Jo, në Singapor.
 • Telefon: 1-888-546-8946

A2 Hosting ka qenë rreth e rrotull për një kohë shumë të gjatë dhe është besuar nga mijëra pronarë të faqeve të internetit në të gjithë botën.

 • Qendrat e të dhënave në dispozicion në të gjithë botën.
 • Besuar nga mijëra pronarë të faqeve të internetit.

Ofertat e shërbimit të hostimit A2 përfshijnë serverë të përkushtuar, host të përbashkët, një pritje në cloud, mbajtje të postës elektronike dhe shumë më tepër.

Ekipi i tyre i ndihmës është në dispozicion 24/7/365 me Email, Telefon dhe Biletat e Mbështetjes. Ata ofrojnë ruajtje të pakufizuar dhe bandë të pakufizuar në çdo plan. Të gjitha planet e tyre vijnë me panelin e kontrollit cPanel i cili jua lehtëson kontrollin e faqes suaj të internetit dhe përmbajtjen e tij.

Ata ofrojnë një instalim me një klikim për skriptet e programeve kompjuterike si WordPress, Joomla dhe Magento. Ata gjithashtu ofrojnë çertifikata falas SSL për të gjithë faqen tuaj të internetit.

Test i Shpejtësisë nga Australia:

a2 mbajtja e testit të shpejtësisë së australisë

Pros:

 • Bandwidth i pakufizuar dhe ruajtje e pakufizuar në të gjitha planet.
 • Certifikata falas SSL që mund t’i instaloni vetëm me një klik.
 • Të gjithë serverët e tyre përdorin SSD.
 • Garancitë e kthimit të parave në çdo kohë për të gjitha planet.
 • Paneli i kontrollit cPanel.
 • 24/7/365 mbështetje në dispozicion.

Cons:

 • Jo aq karakteristika të ofruara si hostet e tjerë të uebit.

Specifikimet Themelore Themelore:

 • Një faqe në internet.
 • 5 të dhëna.
 • Ruajtje e pakufizuar.
 • Bandwidth i pakufizuar.
 • SSL falas.
 • Garancia e kthimit të parave në çdo kohë.

Mimi: Duke filluar nga 3.92 $ / muaj.

7. Paqësori Digjital (Pritja më e mirë në Australi në pronësi të internetit)

Paqësori dixhital

 • Uebsajti: digitalpacific.com.au
 • Mimi: Duke filluar nga 6.90 $ në muaj.
 • Qendra e të Dhënave Australiane: Po, në Sidnej.
 • Telefon: 1300 HOST MY (694 678)

Digital Pacific është një kompani web hosting me qendër në Australi. Ata ofrojnë Shared Hosting, servera VPS dhe serverë të përkushtuar. Të gjithë me seli në Australi.

 • Kryesisht i vendosur në Australi.
 • 24/7 Mbështetje Australiane.

Kur telefononi mbështetjen e Paqësorit Dixhital, mund të siguroheni që dikush në Australi do të marrë telefonin. Mbështetja e tyre është në dispozicion 24/7.

Të gjitha planet e tyre ofrojnë cPanel për t’ju ndihmuar të menaxhoni me lehtësi faqen tuaj të internetit. Ata ofrojnë një instalim me një klikim për skriptet e softuerëve si WordPress.

Test i Shpejtësisë nga Australia:

test i shpejtësisë dixhitale të Paqësorit Australian

Pros:

 • Serverë të gjelbër të pritjes.
 • 24/7 Mbështetje Australiane e disponueshme përmes postës elektronike dhe telefonit.
 • Plani i tyre themelor vjen me hapësirë ​​1 GB Disk dhe Bandwidth me 10 GB.
 • Zgjidhje për bizneset e të gjitha madhësive.

Cons:

 • Vetëm planet vjetore. Ju nuk mund të paguani çdo muaj.

Specifikimet Themelore Themelore:

 • Hapësirë ​​disku 1 GB.
 • Gjerësia e bandës prej 10 GB.
 • 2 Llogari Emaili.
 • paneli i kontrollit cPanel.
 • Mbështetje 24/7.

Mimi: Duke filluar nga 6.90 $ në muaj.

8. VentraIP (kompani më e lirë në internet me pronë australiane në pronësi)

ventraip

 • Uebsajti: ventraip.com.au
 • Mimi: Duke filluar nga 6,95 $ në muaj.
 • Qendra e të Dhënave Australiane: Po, Sidnei dhe Melburni.
 • Telefon: 132485

VentraIP është një kompani pritjeje në internet me bazë në Australi. Të gjithë serverët e tyre janë të vendosur në Australi.

 • Kompania australiane e pritjes së faqeve në internet me qendra Australiane të të dhënave.
 • Besuar nga 150,000 klientë.

VentraIP ofron një garanci të kthimit të parave prej 45 ditësh në të gjitha planet e tyre. Të gjitha planet e tyre ofrojnë llogari të pakufizuara të postës elektronike, bandë të pakufizuar dhe baza të të dhënave të pakufizuara.

Plani i tyre themelor ofron ruajtje 5 GB SSD dhe lejim RAM 2 GB. Ju gjithashtu merrni çertifikata falas SSL që mund të instaloni vetëm me një klik në të gjitha fushat tuaja. Ata gjithashtu ofrojnë kopje rezervë automatike falas të përditshme dhe shërbim falas CDN.

Test i Shpejtësisë nga Australia:

testi i shpejtësisë së ventraip australia

Pros:

 • Kompani me bazë në internet me qendër në Australi.
 • Ekipi Australian i Mbështetjes në dispozicion 24/7 përmes emailit, telefonit dhe biletave mbështetëse.
 • Freeertifikata falas të CDN dhe SSL të Cloudflare.
 • Rezervime falas ditore të automatizuara.
 • Ka qenë në biznes për 10 vjet.

Cons:

 • Pritësit e tjerë ofrojnë shumë më tepër hapësirë ​​në disk për të njëjtin çmim.

Specifikimet Themelore Themelore:

 • Hapësirë ​​disku 5 GB SSD.
 • Bandwidth i pakufizuar.
 • Llogaritë e pakufizuara të postës elektronike.
 • Baza e të dhënave të pakufizuar të MariaDB.

Mimi: Duke filluar nga 6,95 $ / muaj.

9. WP Hosting (HostP më i mirë Australian i WordPress në pronësi)

wp duke pritur australinë

 • Uebsajti: wphosting.com.au
 • Mimi: Fillon me 19 $ / muaj.
 • Qendra e të Dhënave Australiane: Po, në Sidnej.
 • Telefon: 1300 974 678

WP Hosting është një kompani Australiane e pritjes në internet që ofron mbajtje të menaxhuar WordPress me çmime të përballueshme.

 • Mbrojtje falas e sulmit DDoS.
 • Qendrat Australiane të të Dhënave.

Ata ofrojnë një migrim falas në sit me çdo plan. Ata do të migrojnë në faqen tuaj falas falas me Zero Downtime. Ekipi i tyre 100% i ndihmës australiane është i disponueshëm gjatë gjithë orës përmes telefonit, postës elektronike dhe biletave mbështetëse.

Ata gjithashtu ofrojnë kopje rezervë ditore falas për të gjitha faqet e internetit. Ju gjithashtu merrni parandalimin e sulmit DDoS “Gjithmonë On”.

Test i Shpejtësisë nga Australia:

wp duke provuar testin e shpejtësisë së Australisë

Pros:

 • Mbështetje 100% e klientëve australianë në dispozicion 24/7.
 • Qendrat Australiane të të Dhënave.
 • Shërbim i përballueshëm i WordPress hosting.
 • Rezervime falas ditore me mbajtje 15-ditore.
 • Shërbim falas CDN.

Cons:

 • Ndihma telefonike nuk disponohet në planin bazë.

Specifikimet Themelore Themelore:

 • Hapësirë ​​disku 5 GB.
 • Bandwidth i pakufizuar.
 • Rezervime falas ditore.
 • Shërbim falas CDN.

Mimi: Fillon me 19 $ / muaj.

10. Bluehost (Pritja më e mirë e WordPress për fillestarët)

bluehost au

 • Uebsajti: bluehost.com
 • Mimi: Fillon 3,95 $ në muaj.
 • Qendra e të Dhënave Australiane: Jo, në SH.B.A..
 • Telefoni: Ndërkombëtar 1-801-765-9400

Bluehost është një nga hostet më të rekomanduar në internet për blogerët profesionistë. Ato rekomandohen nga faqja zyrtare për WordPress.

 • Rekomanduar nga faqja zyrtare e WordPress-it.
 • Besuar nga mijëra pronarë të faqeve të internetit.

Shërbime pritëse të internetit të Bluehost dhe WordPress për biznes të të gjitha madhësive. Të gjitha planet ofrojnë një bandë të pakufizuar dhe Le të Encrypt SSL falas. Ekipi i tyre mbështetës është në dispozicion 24/7 përmes postës elektronike dhe telefonit. Ata gjithashtu kopjojnë faqen tuaj të internetit automatikisht çdo ditë.

Bluehost ka qenë në biznes për më shumë se 10 vjet. Ata janë të besuar dhe të rekomanduar nga blogerët profesionistë. Ata ofrojnë 5 llogari të postës elektronike në llogarinë themelore dhe llogari të pakufizuara të postës elektronike me ruajtje të pakufizuar në planin premium. Me planin premium i cili është vetëm 5,95 $ në muaj, ju gjithashtu merrni një depo të pakufizuar SSD dhe 200 dollarë kredi në vlerë të marketingut.

Test i Shpejtësisë nga Australia:

testi i shpejtësisë së australisë bluehost

Pros:

 • Merrni një emër domain falas për kohëzgjatjen e pajtimit tuaj kur regjistroheni.
 • Le të Encrypt Certifikatën SSL për të gjitha faqet e internetit tuaj.
 • Gjerësia e bandës së pakufizuar edhe në planin bazë.
 • Ekipi mbështetës fitues 24/7 i disponueshëm përmes emailit dhe telefonit.
 • Rekomanduar nga faqja zyrtare prapa WordPress.

Cons:

 • Pricesmimet e rinovimit janë më të larta se çmimet e regjistrimit.

Specifikimet Themelore Themelore:

 • Një faqe në internet.
 • 50 GB Ruajtja e SSD.
 • Bandwidth i pakufizuar.
 • Le të Encrypt SSL.
 • 5 llogari të postës elektronike.
 • Emër i Lirë Domain.

Mimi: Fillon 3,95 $ në muaj.

përmbledhje

Nëse faqja juaj e internetit është e ngadaltë, shumica e vizitorëve tuaj do të largohen dhe nuk do të kthehen më.

Zgjedhja e një hosti në internet që do të jetë më i afërt për shumicën e klientëve / vizitorëve tuaj është hapi i parë dhe mbase më i rëndësishëm drejt bërjes së faqes suaj më të shpejtë.

Nuk mund të vendos se me cilën kompani australiane të mbajtjes së faqeve në internet?

Nëse jeni një bloger profesionist që përdor WordPress, shkoni me WP Engine. Ata kanë serverë në Australi dhe ofrojnë hostim të menaxhuar të WordPress. Kjo do të thotë që nuk keni pse të merreni me menaxhimin e serverit.

Nëse, nga ana tjetër, ju jeni duke kërkuar për një pritje të përballueshme të përbashkët në internet, unë rekomandoj të shkoni me pritjen e Bluehost vs SiteGround. Ata të dy rekomandohen nga faqja zyrtare e WordPress si host të mirë në internet. Ekipi i tyre mbështetës është i disponueshëm gjatë gjithë orarit dhe mund të arrihet përmes Email dhe Telefon.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me