Ar jūs dar nesate prieglobos dalyvis ir įdomu, ką iš tikrųjų reiškia tokie žodžiai kaip disko vieta, pralaidumas ar veikimo laikas?


Tuomet tu ne vienas. Buvau labai sumišęs, kai pirmą kartą užsiregistravau talpinti.

dažniausios žiniatinklio prieglobos terminų infografijos

Žemiau yra infografika su bendromis žiniatinklio prieglobos sąlygomis , su paaiškinimais, ką šie žodžiai iš tikrųjų reiškia.

Norėčiau, kad tada, kai pradėjau, būtų vizualus žodynėlio vadovas.

Nes netyčia interneto prieglobos „Lingo“ gali atrodyti kaip užsienio kalba ir šiek tiek paini.

Ypač kai perkate naują žiniatinklio prieglobą (pvz., „Bluehost“).

„Bluehost“ sukūrė šį vaizdinį žodynėlį žiniatinklio prieglobos dažniausiai naudojami žodžiai, akronimai ir frazės.

dažniausios žiniatinklio prieglobos sąlygosInfografinis šaltinis: bluehost.com

Žiniatinklio prieglobos žodynėlis

Pralaidumas: Duomenų, kuriuos kiekvieną sekundę galima perkelti į jūsų svetainę arba iš jos, kiekis.

Dienoraštis: Reguliariai atnaujinama svetainė ar internetinis puslapis. Nauji įrašai vadinami žinutėmis; įrašai gali būti naudojami norint pritraukti verslą į jūsų svetainę arba padėti SEO. Štai mano tinklaraščio puslapis prasideda.

Debesų talpinimas: „Cloud hostingas“ atspindi jūsų duomenis keliuose saugojimo įrenginiuose, užuot juos talpinęs tik viename kompiuteryje. Šis perteklius užtikrina jūsų svetainės patikimumą.

CDN: Turinio pateikimo tinklas (CDN) yra serverių sistema, paskirstyta per įvairius duomenų centrus visame pasaulyje, kuri teikia internetinį turinį, ypač statinius failus, pavyzdžiui, jūsų svetainės vaizdus ir puslapio stilius, galutiniams vartotojams..

Kontrolės skydelis: Valdymo skydas yra jūsų prieglobos sąskaitos nervų centras. Čia galite pridėti naujų domenų, kurti el. Pašto adresus, įdiegti programas ir tvarkyti užkulisių nustatymus.

CMS: Turinio valdymo sistema (CMS) yra patogi naudoti programa, kurią įdiegiate į prieglobos serverį, kad būtų lengviau valdyti svetainę. CMS, pavyzdžiui, „WordPress“, ypač tinka žmonėms, neturintiems kodavimo fono, norint pradėti naudotis svetaine.

CPU: Centrinis procesorius (CPU) yra jūsų serverio ar kompiuterio smegenys, vykdančios komandas, priimant sprendimus ir atliekant įvesties / išvesties skaičiavimus..

Duomenų centras: Duomenų centras yra specializuota priemonė, kurioje yra tūkstančiai serverių, kurie per tinklą prijungti prie interneto.

Specialus priegloba: Dedikuotasis priegloba leidžia jums išnuomoti visą serverį jūsų naudojimui, o ne bendrinti jį su kitais vartotojais ar organizacijomis.

DNS: Domenų vardų sistema (DNS) lengvai įsimenamus domenų vardus verčia į skaitmeninius IP adresus.

Domeno vardas: Domeno vardas, kaip svetainėhostingrating.com, naudojamas tam tikro tinklalapio vietai nustatyti.

Domenų registratorius: Domenų registratorius yra įmonė, kurią „Internet Corporation“ priskyrė priskirtiems vardams ir numeriams (ICANN) registruoti ir valdyti domenų vardus.

El. Komercija: El. Prekyba yra praktika pirkti ar parduoti produktus ar paslaugas internetu.

FTP ir SFTP: Failų perdavimo protokolas (FTP) ir saugus failų perdavimo protokolas (SFTP) yra naudojami failams perduoti iš kompiuterio į serverį. FTP yra ypač naudingas perduodant didelius kiekius, todėl jums nereikia atskirai perkelti šimtų failų.

HTML: Hiperteksto žymėjimo kalba (HTML) yra kompiuterio kalba, kuri nurodo jūsų naršyklei, kaip rodyti tinklalapį.

HTTP: „HyperText Transfer Protocol“ (HTTP) yra programos protokolas failams perduoti žiniatinklyje. Pagalvokite apie tai kaip interneto pagrindą.

HTTPS: „HyperText Transfer Protocol Secure“ (HTTPS) yra HTTP naudojimas per saugų ryšį, dažniausiai kartu su „Transport Layer Security“ (TLS)..

IP adresas: Kiekvienas kompiuteris, prijungtas prie interneto, turi bent vieną IP adresą, unikalią skaičių ir (arba) raidžių seką, skirtą dviem tikslams: pagrindinio kompiuterio ar tinklo sąsajos identifikavimui (kas tai yra) ir vietos nustatymui (kur jis yra)..

Kenkėjiška programa: Kenksminga programinė įranga, kuria siekiama sugadinti, išjungti ar valdyti jūsų kompiuterį, mobilųjį įrenginį, svetainę ar tinklą. Kenkėjiška programinė įranga dažnai naudojama pavogti informaciją arba laikyti duomenis už išpirką.

Rezervuotas domenas: „Bluehost“ klientams pastatytas domenas yra ypatinga valdymo skydelyje prieinama funkcija, leidžianti naujame domene rodyti tą patį turinį kaip ir kituose domenuose. Už „cPanel“ prieglobos ribų pastatytas domenas yra užregistruotas domeno vardas, kuris šiuo metu nenurodo svetainės. Organizacijos dažnai saugo domenus, kad galėtų juos naudoti ateityje arba įsitikinti, kad kiti pirkėjai jų neregistruoja.

Mokėjimo šliuzas: Mokėjimo šliuzas yra paslauga, leidžianti vartotojams leisti atsiskaityti kreditinėmis kortelėmis el. Prekybai. Mokėjimo šliuzams dažnai taikomi konkretūs atitikties reikalavimai, atsižvelgiant į jūsų verslo tipą ir operacijos apimtį.

PHP: PHP (Hypertext Preprocessor santrumpa) yra scenarijų kalba, skirta kurti internetą. Jis sujungia dinaminį turinį – kainas, komentarus ar pirkinių krepšelio turinį – su statiniu turiniu – puslapio stiliais ir vaizdais – į HTML, kad jūsų naršyklė galėtų jį rodyti.

Prijunkite: Papildinys yra programinės įrangos komponentas, leidžiantis pridėti tam tikrą funkciją ar funkciją prie esamos žiniatinklio programos, tokios kaip „WordPress“.

RAM: Laisvosios kreipties atmintis (RAM) yra vieta, kur jūsų serveris ar kompiuteris saugo trumpalaikius duomenis, reikalingus reguliariai arba greitai pasiekti.

Serveris: Serveris yra galingas kompiuteris, skirtas atlikti konkrečią užduotį. Pvz., Prieglobos serveriai yra suprogramuoti taip, kad aptarnautų interneto turinį. Siekiant užtikrinti patikimumą ir našumą, nereikalingi komponentai pašalinami, todėl dauguma serverių neturi vaizdo plokščių, monitorių ar net klaviatūros.

Bendras priegloba: Bendrai naudojama priegloba yra tada, kai jūsų svetainė yra serveryje kartu su kitų žmonių svetainėmis. Turimi serverio ištekliai yra bendri visoms svetainėms.

Svetainės atsarginė kopija: Vietos atsarginė kopija – tai duomenų kopijavimo ir archyvavimo praktika, kad galėtumėte atkurti savo svetainę sistemos gedimo, kibernetinės atakos ar žmogaus klaidos atveju.

SSL ir TLS: „Secure Sockets Layer“ (SSL), „Transport Layer Security“ (TLS) pirmtakas, yra šifravimo protokolas, skirtas apsaugoti ryšius tarp kompiuterių sistemų. Dėl patogumo ir palikimo abu protokolai dažnai vadinami SSL.

SSL sertifikatas: SSL sertifikatas naudojamas trečiosioms šalims patvirtinti jūsų šifravimo raktą, todėl kažkas kitas negali apsimesti jūsų svetaine. „Bluehost“ klientai gali įsigyti SSL sertifikatą savo valdymo skydelyje.

Padomeniai: Padomeniai leidžia prie domeno vardo pridėti prefiksą (pvz., Help.bluehost.com), kad būtų sukurtas lengvai įsimenamas konkretaus turinio URL nereikia registruoti papildomų domenų..

ALD: Aukščiausio lygio domenai (TLD) yra priesagos, tokios kaip .com, .org ir .website kiekvieno interneto adreso pabaigoje..

Uptime: Kiek laiko serveris yra nepertraukiamas ir jūsų svetainė yra prieinama. Tai galima išmatuoti tiesiškai (154 dienos) arba procentais (99 proc. Veikimo laikas per praėjusius metus).

Virusas: Virusas yra kenkėjiška programa, kuri savarankiškai dauginasi užkrėsdama kitas programas, serverius ar namų kompiuterius. Virusai dažniausiai perduodami el. Paštu.

VPS: Virtualus privatus serveris (VPS) yra žiniatinklio prieglobos serveris, kuris yra padalijamas į skyrius, kurie veikia kaip virtualūs skirti serveriai, kiekvienas jų vienu metu skiriamas tik vienam vartotojui..

Svetainių talpinimo paslauga: Žiniatinklio prieglobos paslauga suteikia erdvę serveryje, kad asmenys ir įmonės galėtų padaryti svetaines prieinamas internete.

„WordPress“: yra nemokama ir atviro kodo turinio valdymo sistema, pagrįsta PHP ir MySQL. „WordPress“ yra dažniausiai naudojama internetinių svetainių kūrimo programinė įranga, turinti 1/3 galios arba visas interneto svetaines.

Svarstote galimybę įsigyti „Bluehost“? Sužinokite, ką turite žinoti mano „Bluehost“ apžvalgoje ir kaip pradėti naudotis mano „Bluehost“ registracijos vadovu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me