Yeni Başlayanlar için Yeniden Hedefleme Rehberi

Birisi hiçbir şey satın almadan web sitenizden ayrılırsa, para kaybedersiniz. Blogunuza ücretsiz SEO trafiği yoluyla trafik çekseniz bile, bu ücretsiz trafiği elde etmek için harcadığınız zamanı ve kaynakları kaybedersiniz. Ama bu şekilde olmak zorunda değil.


Çünkü web sitenizi ziyaret eden her kişiden daha fazla YG elde etmek için bir yol var.

Daha yüksek yatırım getirisi elde etmek için bu büyülü yönteme yeniden hedeflemek.

yeniden hedefleme için yeni başlayanlar kılavuzu

Yeniden Hedefleme Nedir??

Bir kişi web sitenizi ziyaret edip e-posta listenize abone olmadan veya herhangi bir şey satın almadan ayrıldığında, bu kişinin asla web sitenize geri gelmeyeceği ihtimali vardır.

Herhangi bir işlem yapmadan her ay 1000 kişi web sitenizden ayrılırsa, bu ziyaretçileri edinmeniz için ziyaretçi başına 1 ABD doları tutarında en az 1.000 ABD doları kaybedersiniz.

Yeniden hedefleme çok uzun zamandır var, ancak çoğu işletme bunu kullanmıyor. Abone tabanınızı ikiye katlamanıza, daha fazla satış yapmanıza ve mevcut müşterilerinize daha fazla ürün satmanıza yardımcı olabilir.

En iyi yol ziyaretçilerinizden en fazla yatırım getirisini elde edin. Markanızı potansiyel müşterilerinizin ve müşterilerinizin önüne koymanızı sağlar.

Retarger’ın bu grafiği en iyi açıklıyor:

yeniden hedefleme nedir

Grafik yalnızca potansiyel müşterileri müşterilere dönüştürmekten bahsetse de, yeniden hedeflemeyi birçok şey için kullanabilirsiniz:

 • Bir müşteriyi satma veya çapraz satış yapma.
 • Bir kerelik müşterileri tekrar alıcılara dönüştürün.
 • E-postalara yanıt vermeyen müşterilere ulaşın.
 • İçeriğinizi tanıtarak markanızın müşterilerinizin zihninde kaldığından emin olun.
 • Müşterilere sahip oldukları diğer cihazlardan ulaşın.

Yeniden hedefleme kampanyanızın hedefi değişiklik gösterebilir. Farklı hedeflerle aynı anda birçok farklı yeniden hedefleme kampanyası yürütebilirsiniz. Fakat ana hedef her zaman yatırım getirisini artırmak olacaktır ziyaretçi kazanmak için harcadığınız her dolar.

Yeniden Pazarlama ve Yeniden Hedefleme Karşılaştırması?

Şimdi daha önce yeniden pazarlama terimini duymuş olabilirsiniz. yeniden pazarlama ve yeniden hedefleme arasındaki fark?

yeniden pazarlama ve yeniden hedefleme karşılaştırması

Her iki terim de genellikle birbirinin yerine kullanılır, ancak yeniden pazarlama, e-posta pazarlaması, sosyal medya ve çevrimdışı etkinlikler yoluyla müşterileri yeniden etkilemeyi amaçlayan bir stratejidir.

Yeniden hedefleme, yeniden pazarlamanın “taktiği” olup genellikle ücretli metin ve görüntülü reklamlara odaklanır.

Yeniden Hedefleme Nasıl Çalışır?

Yeniden hedefleme, yeniyseniz çok karmaşık bir işlem gibi gelebilir. Ama endişelenecek bir şey yok. Milyon dolarlık bir bütçe veya karmaşık yazılım ve araçlar gerektirmez. Daha fazla satış elde etmek için yeniden hedeflemeyi nasıl kullanacağınızı öğrenmeniz yıllar almaz.

Bu basit bir süreç web sitenizi daha önce ziyaret etmiş veya sizden daha önce bir şey satın almış olan kişilere ücretli reklamlar göstermek.

İnsanları yeniden hedeflemenin iki yolu vardır:

1. Yeniden Hedefleme Pikseliyle Veri Toplama

Kullanıcıları yeniden hedefleme özelliğine sahip her reklam platformu, yeniden hedefleme pikseli adı verilen basit bir teknoloji kullanarak veri toplamak için bir yol sunar.

Yeniden hedefleme pikseli, web sitesi sayfalarınıza yerleştirdiğiniz, reklam platformunun bir kullanıcıyı tanımasına yardımcı olan bir veya iki satırlı JavaScript kodudur. Bir kullanıcı platform tarafından tanındığında, ayrıntılarını hesabınızın yeniden hedefleme listesine kaydeder.

Kafa karıştırıcı geliyor?

facebook pikseli

İşte Facebook Pixel’in nasıl çalıştığına bir örnek:

Web sitenizin sayfalarına küçük bir JavaScript kodu yerleştiriyorsunuz. Bu komut dosyası, bir kullanıcı web sitenizi her ziyaret ettiğinde yüklenir. Bu komut dosyası daha sonra Facebook sunucularına bağlanır. Sunucular kullanıcıyı IP adresi ve Çerezler aracılığıyla tanımaya çalışır.

Web sitenizi ziyaret eden kişinin bir Facebook hesabı varsa ve o sırada Facebook’ta oturum açtıysa, Facebook bu kullanıcıyı yeniden hedefleme listenize ekler. Daha sonra bu kullanıcıyı Facebook reklam platformu üzerinden yeniden hedefleyebilirsiniz. Ne kadar çok kişi ziyaret ederse, yeniden hedefleme listeniz o kadar büyük olur.

Bu ziyaretçiler, web sitenizi diğer Reklam Platformlarından ziyaret eden kişileri de içerir. Bu, reklamlarınızı diğer reklam platformlarında gören veya tıklayan kullanıcıları yeniden hedeflemenize olanak tanır.

Web sitenizde zaten yeniden hedefleme pikseli yüklü değilse, hemen bir tane yükleyin.

2. Müşteri Listenizle Müşterilerinizi Platformda Hedefleyin

Zaten bir müşteri listeniz varsa, e-posta adreslerinin bir listesini Facebook’a yükleyebilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra, Facebook Facebook’taki müşterilerinizi bulmak için Facebook hesaplarını bu e-posta adresleriyle eşleştirmeye çalışacaktır..

facebook özel kitleleri

Bu, müşterilerinizi satmak veya çapraz satmak için harika bir yoldur. Sadece bu da değil, sizden daha önce satın almış olan kişilerin yeniden hedefleme listesini oluşturmak, aynı kişilere daha fazla ürün ve hizmet satmanıza yardımcı olur.

Aynı kişilere daha fazla potansiyel satış yapmak ve onları müşterilere dönüştürmekten her zaman daha kolaydır.

Yeniden hedefleme reklamlarıyla, mevcut müşterilerinize daha fazla ürün tanıtımı yapabilirsiniz.

Müşteri listesine göre Facebook yeniden hedefleme reklamının harika bir örneği:

facebook yeniden hedefleme örneği

Yukarıdaki, tarafından yeniden hedeflenen bir reklamdır: DigitalMarketer. Trafiğe katılan insanları hedefliyorlar & Dönüşüm Zirvesi 2014. Mesajlaşmaları geçmişte konferansa katılan mevcut müşterilerden konferansa tekrar katılmalarını açıkça istiyor.

DigitalMarketer her yıl eski katılımcılarını yeniden hedefliyor.

En İyi Yeniden Hedefleme Platformları

İşte piyasadaki en popüler üç yeniden hedefleme platformuna genel bakış: Google AdWords, AdRoll ve Facebook.

Google AdWords Yeniden Hedefleme

Google her gün milyarlarca arama sonucu sayfası sunar. Reklamlarınızı bu arama sonuçlarının üstünde görüntüleyebilirsiniz. Ancak AdWords’ün, ağlarının bir parçası olan milyonlarca üçüncü taraf web sitesinde de reklam görüntülemenize izin verdiğini biliyor musunuz??

google adwords yeniden pazarlama

Google AdWords ile, ziyaretçilerinizi, potansiyel müşterilerinizi ve web’deki mevcut müşterileri yeniden hedefleyebilirsiniz. Milyonlarca ziyaretçi alan web sitelerinin çoğu Google’ın reklamcılık ağının bir parçasıdır. Bu milyonlarca web sitesini ziyaret eden kullanıcıları hedefleyebilirsiniz.

Hedef pazarınız Facebook’u kullanmak için çok kalçalı veya çok eski olsa bile, düzenli olarak okudukları veya ziyaret ettikleri web sitelerinde web üzerinde hedefleyebilirsiniz.

Sadece bu değil, aynı zamanda SendinBlue’nun yaptığı gibi web sitenizi ziyaret ettikten sonra rakiplerinizi arayan müşterileri yeniden hedefleyebilirsiniz:

google adwords yeniden hedefleme örneği

Google Reklam ağının, dünya genelinde İnternet kullanıcılarının% 90’ından fazlasına erişebildiği bildiriliyor. İnterneti kullanan neredeyse herkes.

Web sitesi ziyaretçilerinizi ve müşterilerinizi yalnızca Facebook gibi tek bir platformda değil, web üzerindeki yeniden hedefleyebilmek istiyorsanız Google Reklam Ağı’nı deneyin.

AdRoll Yeniden Hedefleme

AdRoll, AI kullanarak potansiyel müşterileri daha iyi hedeflemenizi sağlar. Yapay Zeka kullanarak doğru mesajı doğru zamanda doğru kişiye görüntülemenize izin veriyorlar. Yapay zekaları Facebook, Instagram, Gmail ve diğer birçok platform dahil olmak üzere birden fazla kanalda pazarlamayı optimize etmeye yardımcı oluyor.

Çok fazla deneme yanılma olmadan çalışan Reklamlar oluşturmak için tek elden bir çözüm arıyorsanız, AdRoll.

Web sitelerinden elde edilen bu grafik, platformlarının gerçekte nasıl çalıştığını en iyi şekilde açıklar:

AdRoll

Sizi Arama veya Görüntülü Reklam ile sınırlamak yerine, reklamlarınızı İnternet’e gittikleri her yerde potansiyel müşterilerinize göstermenize olanak tanır.

Her ikisini de kullanarak müşterileri hedeflemenize olanak tanır Statik ve Dinamik Reklamlar. Bir e-Ticaret sitesi işletiyorsanız veya birkaç ürünten fazlasını satarsanız, Dinamik Reklamları seveceksiniz. Müşterinizin az önce görüntülediği veya ilgilendiği ürünle ilgili reklamlar görüntülemenize olanak tanır.

Örneğin, web sitenizdeki bir kullanıcı sattığınız saatlere bakıyorsa, onlara ayakkabı veya mücevher değil, bu saatleri tanıtan reklamlar göstermek mantıklıdır. Dinamik reklamlarla, müşterinizin tam olarak ilgilendiği ürünü gösterebilirsiniz.

AdRoll, müşterilerinin her yıl 240 milyar doların üzerinde para kazandığını bildirdi. Müşterilerinin sonuçlarını platformun, sunulan davranışları, kullanıcının önceki davranışlarına dayanarak ilgilendikleri şeye göre otomatik olarak optimize etme ve uyarlama becerisiyle ilişkilendirir.

AdRoll ile, dizüstü bilgisayar, tablet veya akıllı telefon olsun, İnternet’teki herkesi, kullandıkları herhangi bir cihazda doğru mesajla otomatik olarak hedefleyebilirsiniz..

Facebook Yeniden Hedefleme

Facebook 80 yaşından büyük gençlere kadar kullanıcıları içeren en büyük sosyal medya platformudur. Müşterilerinizi Facebook’ta yeniden hedeflemek istiyorsanız, önce Yeniden Hedefleme Piksellerini web sitenize yüklemeniz gerekir. Alternatif olarak, hedeflemek istediğiniz müşterilerinizin bir listesini de yükleyebilirsiniz.

Facebook, müşterilerinizin e-postalarını Facebook hesaplarıyla eşleştirecektir. Facebook sahibi olan müşterilerinizden herhangi biri yeniden hedefleme listenize eklenir. Yeniden hedefleme listenize eklendikten sonra, bunları Facebook’ta yeniden hedefleme ile sınırlı değilsiniz. Facebook, Instagram, Anında Makaleler ve çok sayıda web sitesi dahil olmak üzere reklamcılık ağının bir parçası olan tüm web sitelerinde ve platformlarda yeniden hedefleyebilirsiniz..

facebook reklamları örneği

Facebook, ziyaretçilerinizi tüm platformlarında yeniden hedeflemenizi sağlar. Böylece, önce bir müşteriyi Facebook haber besleme Reklamı aracılığıyla yeniden hedefleyebilir ve ardından Instagram yayınlarında bir takip Reklamı görüntüleyebilirsiniz. Mevcut platformlar arasında Messenger, Instagram ve hatta WhatsApp var.

Facebook’ta reklam vermenin en iyi yanı, ulaşabileceğiniz sınırsız sayıda potansiyel müşteriye sahip olmanızdır. 1,3 Milyardan fazla aktif kullanıcısıyla, Facebook dünya çapındaki tüm müşterilerinize ulaşmanıza yardımcı olabilir.

Bize Nasıl Doğru Yapacağımızı Gösteren Bazı Büyük Yeniden Hedefleme Vaka Çalışmaları

İlk yeniden hedefleme kampanyanızı başlatmaktan heyecan duyuyorsanız, olması gerektiği gibi, öncelikle yeniden hedefleme konusunda zaten iyi bir iş yapan insanlardan biraz ilham almalısınız. Aşağıdaki vaka çalışmaları, endüstrinizde, durumunuzda neler yapabileceğiniz hakkında bir fikir verecektir..

Bebê Store Dönüşümlerde% 98 Artış Sağladı

 • sanayi: Bebek ürünleri
 • platform: Google reklamları
 • Sonuç: Dönüşüm oranında% 98 artış

Bebê Store, Dönüşüm Optimize Edici adlı bir AdWords aracı kullanarak dönüşüm oranında% 98’lik bir artış elde edebildi. Bu araç, reklam yayınlamaya başladıktan sonra ücretsiz olarak kullanabileceğiniz AdWords platformunun bir parçasıdır.

Bebê Store, adından da anlaşılacağı gibi, Bebek Arabaları, Oyuncaklar ve elbette Çocuk Bezi dahil olmak üzere bebek ürünleri satıyor.

Ziyaretçilerinin daha önce kontrol etmiş olabileceği ürünlerle ilgili bir ürün grubunu görüntülemek için Dinamik Yeniden Hedefleme’yi kullanırlar:

bebe vaka çalışması

Dönüşüm Optimize Edici, müşterilerinizin davranışlarını inceler ve satın almaya hazır olduklarında onlara Reklamlar görüntüler.

Amerikalı Vatansever Satın Alma Maliyetlerini% 33 Düşürdü

 • sanayi: Kabin kiralama
 • platform: AdRoll
 • Sonuç: Edinme başına maliyeti% 33 azaltmak

Amerikan Patriot, Google Ads’den AdRoll’a geçerek edinme başına maliyetini% 33 oranında azaltabildi.

Google Ads ile gösterim elde etseler de, Amerikan Patriot’un AdRoll vaka çalışmasında bahsettiği bir sözcü olarak dönüşüm elde etmiyorlardı:

“AdRoll’dan önce Google yeniden hedefleme özelliğini kullanıyorduk ve kesinlikle gösterim alırken çok fazla dönüşüm elde edemedik.”

AdRoll’a geçmek, edinme maliyetlerini müşteri başına yalnızca 10 ABD dolarına düşürdü; bu da daha önce müşteri başına 15 ABD dolarıydı. AdRoll, tüm cihazları arasında doğru müşteriyi doğru müşteriyi hedeflemek ve görüntülemek için AI’yı kullanır.

Watchfinder Ortalama Sipariş Değerini% 13 Artırdı

 • sanayi: İkinci el lüks saatler
 • platform: Google reklamları
 • Sonuç: Edinme başına maliyeti% 34 azaltın

Watchfinder, reklam satın alma işlemlerinde% 1.300 YG elde edebildi ve “satın alma niyeti” sergileyen 20 farklı gruptaki kullanıcıları yeniden hedefleyerek edinme başına maliyetlerini% 34 azalttı.

watchfinder vaka çalışması

Watchfinder herkesi hedeflemek yerine, yalnızca web sitelerini daha önce ziyaret etmiş olan kullanıcıları hedefledi ve ürünlerinden birini satın almakla ilgilendiğini gösterdi..

Onların başarısı, mevcut bir müşteriye markanıza aşina olmayan birine satmaktan çok daha fazla şey satmanın çok kolay olmasından kaynaklanıyordu..

Myfix Döngüleri Reklam Harcamalarında% 1,500’den fazla YG Sağladı

 • sanayi: Bisikletler
 • platform: Facebook
 • Sonuç:% 6,38 TO ve% 1,500 ROAS

Myfix Cycles, Toronto merkezli bir bisiklet perakendecisidir. Ortalama 300 dolardan fazla bisiklet satmak için Facebook Reklamları yeniden hedefleme kullandılar. 100 doların üzerinde bir ürünü satmak kolay değildir. Satış döngüsü artar ve ürünün fiyatı arttıkça daha fazla etkileşime ihtiyaç duyar.

Arabaya bisiklet ekleyen ancak ödeme işlemini hiç tamamlamayan insanları yeniden hedeflemeye başladılar. Reklamları için etkileyici bir% 6,38 ortalama tıklama oranı elde edebildiler ve harcadıkları her dolar için 15 dolar kazandılar. Facebook Reklamlarına yalnızca 199 dolar harcayarak 3.043 dolar satış yaptılar. Bu% 1,500 Reklam Harcama Getirisi:

myfix döngüleri vaka çalışması

Bu örnek olay incelemesi, 200 TL gibi küçük bir bütçeniz olsa bile yeniden hedeflemeden yararlanabileceğinizi kanıtlıyor.

WordStream, Ortalama Ziyaret Süresinde% 300 Artış Sağladı

 • sanayiÇevrimiçi pazarlama hizmetleri
 • platform: Google reklamları
 • Sonuç: Geri dönüş ziyaretçilerini% 65 artırın

WordStream, geri dönüş ziyaretçilerini% 65 ve ortalama ziyaret süresini% 300 artırabildi.

Örnek olay incelemesine göre, WordStream her ay binlerce ziyaretçi kabul ediyordu, ancak bu ziyaretçilerin hiçbiri ne yaptığını veya sattığını bilmiyordu. Arama Motorlarından ücretsiz olarak yüz binlerce ziyaretçi almasına rağmen, içeriklerinden satış alamıyorlardı.

Bu, web sitesi ziyaretçilerini Facebook reklamlarıyla yeniden hedeflemeye başlayana kadar oldu. Ana sayfalarını ziyaret eden kişiler, ücretsiz araçlarını kullanan kişiler ve bloglarını okuyanlar dahil olmak üzere 3 farklı web sitesi ziyaretçisini hedeflediler. Yeniden hedefleme Reklamlarını kullanarak dönüşüm oranlarını% 51 artırabildiler.

Önemli Çıkarımlar

Müşterilerinizi yeniden hedeflemiyorsanız, elden para kaybedersiniz.

Sizden zaten bir şey satın almış olan kullanıcıları yeniden hedefleyerek, mevcut alıcılarınıza daha fazla ürün satarak müşteri yaşam boyu değerinizi artırabilirsiniz.

Web sitenizi ziyaret eden kullanıcıları yeniden hedeflemekten de faydalanabilirsiniz. Birisi web sitenizi ziyaret ederse ve ürün sayfasını ziyaret ederek bir ürüne ilgi gösterirse, o kişiyi bu davranışa göre yeniden hedefleyebilir ve onlara ilgilendikleri ürün için bir reklam gösterebilirsiniz..

Yeniden hedefleme size yardımcı olabilir satışlarınızı artırın ve her ziyaretçiden daha fazla para kazan web sitenizi ziyaret eden ve sizden satın alan herkes.

Daha önce hiç Reklamları yeniden hedeflemeyi denemediyseniz, Facebook Advertising ile başlayın. Onların platformu öğrenmesi en kolay ve bir küçük bütçe birlikte çalışmak.

Öte yandan, müşterileri reklam platformlarında manuel olarak hedeflemekten bıktıysanız, AdRoll. Onlar Reklamlarınızı sizin için optimize etme ve uyarlama satışın kapatılmasına yardımcı olan doğru mesajlaşma ile hedef müşterilerinize ulaşmak için.

Nereden başlayacağınız konusunda herhangi bir fikriniz yoksa, nereden başlayacağınız ve insanları maksimum YG için nasıl yeniden hedefleyeceğiniz konusunda ilham bulmak için yukarıdaki örnek olaylara göz atın..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map