Ünlü Markaların Kullandığı Büyüme Hackleme Tekniklerinden 41 Örnek

Burada ünlü markaların ve gerçek dünya işletmelerinin büyümeye nasıl yol açtıklarını derledim ?


büyüme hack teknikleri ve örnekler

Ama önce …

Contents

Büyüme korsanlığı nedir?

Büyüme korsanlığı 2010 yılında Sean Ellis tarafından yaratılan bir cümledir. Ellis, Silikon Vadisi’nde şirketlerin kullanıcı tabanlarını büyütmelerine yardımcı olan “gidilecek” adamdı. Dedi ki:

Büyüme korsanı, gerçek kuzeyi büyüme olan bir kişidir – Sean Ellis

Büyüme korsanı, bir pazarlamacı ve kodlayıcı arasında melez olan birisidir, amacı büyük büyüme / takip (yani “büyüme”) – hızlı ve sık sık sıkı bir bütçeyle (yani “hacker”)

Bir büyüme korsanı genellikle geleneksel pazarlama yöntemlerine daha ucuz alternatiflere odaklanır ve daha köklü şirketlerle rekabet edecek kaynaklara sahip olmayan küçük, başlangıç ​​şirketlerinde çalışma eğilimindedir..

Bu mükemmel kaynak listesine ve seçilmiş araç listesine göz atın.

Şablonlar, ipuçları ve örnekler içeren bu 5+ büyüme stratejisi kontrol listesi koleksiyonuna da göz atmanız gerekir. Üst düzey hedeflerin nasıl oluşturulacağını, en önemli girdilerin nasıl tanımlanacağını ve hatta bu hedeflere ulaşmak için büyüme deneylerini nasıl çalıştırabileceğinizi öğrenin.

3 ünlü büyüme hackleri

 • Geri döndüğünde Facebook Amacına 12 ayda 200 milyon kullanıcı kazandırmak başladı. Bunu başarmak için ünlü bir büyüme kesmek, kullanıcıların web sitelerinde ve insanları Facebook sayfalarına bağlayan bloglarda yayınlayabilecekleri gömülebilir rozetler ve widget’lar vermekti. Bu hack tek başına milyonlarca kayda yol açtı.
 • LinkedIn kullanıcıların kendi genel profillerini oluşturmalarına olanak tanıyan bir büyüme hack tekniği uygulayarak 2 milyondan 200 milyon kullanıcıya ulaştı. Bu, LinkedIn’in mükemmel bir hareketiydi, çünkü kullanıcı profillerinin Google’ın arama sonuçlarında organik olarak görünmesini sağladı ve bu da LinkedIn’in markasını ve kullanıcı tabanını büyütmeye yardımcı oldu.
 • Youtube video paylaşmak için bir platform olarak başladı ve bu büyüme korsanlığı tekniğini kullanarak Google’dan sonra dünyanın en büyük ikinci arama motoruna dönüştü. Bir video izlemek için YouTube’u ziyaret ettiğinizde, videoyu blogunuzda, web sitenizde veya sosyal ağınızda paylaşmanıza olanak tanıyan bir yerleştirme kodu alabilirsiniz. Bu, kullanıcıların video yüklemesini ve dünyayla paylaşmasını son derece kolaylaştırır.

Şimdi özel büyüme hack’lerine geçelim …

Büyüme hack teknik ve stratejilerine örnekler

Edinme büyüme kesmek (Ücretsiz pazarlama)

 1. Quora Trafik Saldırısı

Bunu yaparak Google’daki organik arama sıralamalarınızı iyileştirmek için SEMrush + Quora’yı kullanın:

 1. SEMrush’ta > Alan Analizi > Organik Araştırma > quora.com için arama yap
 2. Gelişmiş Filtreler’i tıklayın ve hedef anahtar kelimenizi, 10’dan küçük Konumları ve 100’den büyük Hacmi içeren Anahtar Kelimeler için filtreyi tıklayın
 3. Quora’ya gidin ve soruya en iyi cevabı yazın
Bunu yapan şirketler:

Geckoboard

Daha fazla oku:

 1. Lead Form Demo Hack

Serbest kurşun mıknatısınızın (tanıtım belgesi, vaka çalışması, video vb.) Açılış sayfasında veya katılım formunda, formun sonuna “Yazılımımızın bir demosunu ister misiniz?” ?” böylece yazılımınızı görmekle ilgilenen kişilerle demolar rezervasyonu yapabilirsiniz.

Bunu yapan şirketler:

KISSmetrics, Hemen Çıkma Değişimi

Daha fazla oku:

http://grow.kissmetrics.com/webinar-171

 1. Gelişmiş “Powered” Hack

“Tarafından desteklenmektedir” taktiği kullanın. Bu ziyaretçilerin bir kısmı ona tıklayacak ve ana sayfanıza gelip bazılarının bir demo talep edeceğini görecektir. Bir viral katsayı k’ye yol açtığı gösterilmiştir. > 0.4, yani edinilen her 10 kullanıcı 4 ekstra kullanıcı üretecektir. Daha fazla dönüşüm elde etmek için optimize etmek üzere, kullanıcıları web sitenize yönlendiren şirketin adıyla gönderdiğiniz açılış sayfasında dinamik anahtar kelime ekleme özelliğini kullanın.

Bunu yapan şirketler:

İnterkom, Wistia, Qualaroo

Daha fazla oku:

https://blog.aircall.io/the-saas-guide-to-leveraging-the-powered-by-tactic/

 1. Gmail’in Kıtlık büyüme hack’i

Google, Gmail’i 2004’te başlattığında herkes Hotmail veya Yahoo kullanıyordu. Google, yetersiz sorununu bir avantaja dönüştürdü. Sınırlı sunucu alanı sayesinde Google, kıtlıktan dolayı bir erdem elde etti. Lansman başladığında sadece davetiyeyle, arkadaşlarına başvurabilen yaklaşık 1000 nüfuzla başlamıştı. Bu, Gmail’e kaydolurken özel bir kulübün parçası olduğunuz izlenimini yarattı.

Bunu yapan şirketler:

Gmail

Daha fazla oku:

http://time.com/43263/gmail-10th-anniversary/

 1. Rüya 100 ABM Hack

Rüya 100 müşterinizi (veya herhangi bir sayıyı) tanımlamak için bu basit hesap tabanlı pazarlama tekniğini kullanın, her şirketteki karar vericinin hangi koleje gittiğini öğrenin, nasıl bir kişisel notla kolejinden beyzbol şapkası gönderin şirketiniz onlara yardımcı olabilir.

Bunu yapan şirketler:

Kutu

 1. Ortak Web Semineri Hack

Alanınızda büyük bir kitleye sahip olan ve onlarla eğitim amaçlı bir ortak web semineri düzenleyen etkileyici kişilerle iletişim kurun. Web seminerinde satış yapmak yerine, web seminerinin sonunda anketinizin% 100’lük bir eğitim web seminerini yapın ve insanların yazılımınızın bir demosuyla ilgilenip ilgilenmediklerini seçmeleri için.

Bunu yapan şirketler:

Hubspot, Unbounce, Uberflip

Daha fazla oku:

https://www.eofire.com/podcast/nathanlatka/

 1. OKCuрid’in veri pazarlama hack’i

Online randevu çok milyar dolarlık bir endüstridir ve OkCupid blog yayınları oluşturmak için kendi şirket içi verilerini kullanmıştır ve bu da arkadaşlık endüstrisinde bir güç merkezi olmalarına yardımcı olmuştur. OKCupid’in muazzam veri seti bir pazarlama altın madeni haline geldi. OkCupid blog gönderileri genellikle kendi veri araştırmaları etrafında oluşturulur ve clickbait başlıkları ve tartışmalı konularla bağlanır. İçinde bulunduğunuz sektörle ilgili hikaye anlatımının ampirik olarak doğrulanmış eğilimleri, gözlemleri ve analizlerine yardımcı olmak için verileri kullanabilirsiniz.

Bunu yapan şirketler:

OkCupid

 1. Minimum Viral Ürün Kesimi

1-2 günde bir şey oluşturun’s-ürün uyumunu test etmek ve temel ürününüzü başlatmak için bir e-posta listesi oluşturmak için gerçek ürününüzden daha viral. Viral ürününüzün temel ürününüzle yakından uyumlu olduğundan emin olun ve kullanıcıların hacmine odaklanın, böylece viral ürününüzden temel ürününüze dönüşümleri en üst düzeye çıkarabilirsiniz.

Bunu yapan şirketler:

Sakin

Daha fazla oku:

 1. App Marketplace Hack

Büyük bir SaaS şirketi ile entegrasyonunuz varsa, uygulamanızı kendi pazarlarında listeleyebilir ve deneyebilirsiniz (örneğin: Salesforce App Exchange, G Suite Marketplace, Xero App Marketplace).

Bunu yapan şirketler:

Pipedrive, Analiz, ProsperWorks

Daha fazla oku:

https://auth0.com/blog/how-to-get-from-0-to-10000-customers-with-b2b-app-marketplaces/

 1. Akıllı SEO Hack

AdWords içindeki en yüksek dönüşüm sağlayan anahtar kelimelerinize bakın, ardından bu anahtar kelimeleri organik olarak sıralamak için bir SEO stratejisi oluşturun. Veya eğer yapmazsan’t AdWords’ü çalıştırmak, hangi anahtar kelimelerin web sitenize tıklama aldığını görmek için Google Arama Konsolu’ndaki Arama Sorguları Raporunuza bakın, ancak sayfa 2’de ve sayfa 1 için bir artışa ihtiyaç var.

Bunu yapan şirketler:

Optimize Edici, Kol, simPRO

Daha fazla oku:

http://searchengineland.com/how-to-leverage-ppc-to-discover-high-converting-keywords-for-seo-131862

 1. Akıllı SEO Entegrasyonları Hack

Diğer yazılım ortaklarıyla entegrasyonunuzla ilgili bir sayfa oluşturun, böylece birisi yazılımınızın çözdüğü entegrasyon ortakları yazılımınızın belirli bir kullanım durumunu aradığında, web siteniz ortaya çıkacaktır.

Bunu yapan şirketler:

Zapier, Xero, Klipfolio

Daha fazla oku:

https://zapier.com/zapbook/slack/trello/

 1. 3.000 Kelime İçerik Pazarlama Hack

Belirli bir konuyu ayrıntılı olarak kapsayan 3.000’den fazla kelime derinlemesine blog makalesi yazın. Makalede, endüstri etkileyicilerinden alıntılar yapın ve diğer saygın bloglardan araştırmalara bağlantı verin, ardından sosyal paylaşımını teşvik etmek için makalenizde öne çıkardıklarınızı bildirmek için onlara e-posta gönderin.

Bunu yapan şirketler:

Tampon, Moz, Shopify

Daha fazla oku:

https://www.quicksprout.com/2017/01/04/a-step-by-step-guide-to-producing-a-3000-word-article-on-any-topic/

https://visioneerit.com/7-tips-can-growth-hack-social-media-presence-today/

 1. Anket Yanıt Hack

Posta listenize bir anket gönderin ve katılımcılara cupcakes kazanma şansı verin. Bir düzine kek almak için anketten rastgele 10 katılımcı seçin. İnsanların iPad’den bir düzine kek almayı tercih ettikleri kanıtlandı.

Bunu yapan şirketler:

RJMetrics

Daha fazla oku:

https://thinkgrowth.org/the-greatest-marketing-growth-hack-of-all-time-hint-cupcakes-784ccaa3f78

 1. Yüksek Nitelikli Kurşun Hack

Yazılımınızı satın alan herkesin, yazılımınızı denemeden veya demosundan önce (bu bir yönlendirme olmadığı sürece) bu işlemi gerçekleştirmesi gerektiğinden emin olun. TOFU: dönüşüm hunisinin en üstündeki içerik parçası (ör. Rapor, teknik inceleme, kaydırma dosyası, vb.), MOFU: dönüşüm hunisinin ortası (web semineri, video vb.), BOFU: alt kısım – dönüşüm hunisi içeriği (vaka çalışmaları, demo, strateji çağrısı, vb.).

Bunu yapan şirketler:

HubSpot

Daha fazla oku:

https://rocketshipgrowth.com/the-most-scalable-channel-for-large-highly-qualified-saas-leads-hint-its-not-facebook-4c6fe110a6e7

 1. İçerik Repost Hack

Bu 5 adımı izleyin.

 1. 1. Adım: Makalenizle birlikte listenize e-posta gönderin (geçmiş e-posta istatistiklerinize bağlı olarak en yüksek açık fiyatınız ne zaman olursa olsun).
 2. 2. Adım: E-posta kampanyası gönderilir gönderilmez makaleyi sosyal medya hesaplarında paylaşın.
 3. 3. Adım: İşletmenizle alakalı kanalları arayın ve oradaki bağlantıları gönderin (ör. Forumlar, FB grupları, Gevşek gruplar).
 4. 4. Adım: Bazı analiz verileri (istatistikler, paylaşımlar ve yorumlar) almak için birkaç gün bekleyin.
 5. 5. Adım: İçerik konunuz hakkında çekiş kanıtı ekran görüntüsüyle rapor veren büyük yayıncıların e-postalarını veya tweet editörlerini gönderin (ör: “Yayımımın% 50 paylaşım oranı, ekran görüntüsü eklendi, belki yeniden gönder?”).
Bunu yapan şirketler:

Uber, HubSpot, KISSmetrikler

Daha fazla oku:

https://rocketshipgrowth.com/how-to-promote-b2b-saas-content-eab660ee2407

 1. PR Boşluk Hack

Kötü PR mi alıyorsunuz? “Soygun” olarak suçlanmak mı? Hikayeyi açtığınız, gerçekleri sunduğunuz ve hikayenin sürümünüzü kanıtlamak ve nefretleri müşterilere dönüştürmek için sosyal kanıt gösterdiğiniz özel bir web sitesi oluşturun.

Bunu yapan şirketler:

Freshdesk

Daha fazla oku:

http://ripoffornot.org/

 1. Twitter Birdirbir Süreci

Bir konuyla ilgili 500 kelimelik kısa bir blog yazısı yazabileceğiniz ve binlerce ziyaretçinin olmasa da yüzlerce ziyaretçinin çevrimiçi bulmasını beklediğiniz günler geride kaldı. O “yayınla ve dua et” günleri çoktan gitti. Bugün farkedilmek için daha fazla çaba gerekiyor. Giriş “Twitter Birdirbir Yöntemi”. Yeni yayınlanan makalelerinizi yüzlerce yüksek hedefli okuyucuya ulaştırmanıza yardımcı olan bir süreçtir..

 1. Adım 1: İyi bildiğiniz bir konuyla ilgili 10x / badass makalesi yazın
 2. 2. Adım: Sosyal medyada benzer makaleleri paylaşan kişileri belirleyin
 3. 3. Adım: Makalenizi bu kişilerle paylaşın
Bunu yapan şirketler:

klik

Daha fazla oku:

Edinme büyüme bölgeleri (Ücretli pazarlama)

 1. Düşük Bütçe Reklamcılık Hack

SaaS ürününüzün satış sayfasını gören ve ücretsiz deneme sürümü / demo / satın alınan VE belirli hayran sayfalarının kullanıcıları olan (ör. En büyük rakibiniz) kullanıcıları yeniden hedefleyin. Bu katmanlı hedeflemeyle, kitleniz çok küçük olacak, bu da günde 10 ABD dolarından daha az bütçe harcamanıza, özellikle hedef kitlenize konuşan bir reklam oluşturmanıza olanak tanır; böylece tıklama oranınızı artırabilir ve dönüşümlerinizi hızlandırabilirsiniz. dönüş reklamınızın maliyetini düşürür.

Bunu yapan şirketler:

SamCart

Daha fazla oku:

http://www.digitalmarketer.com/buying-website-traffic/

 1. Gelen Yeniden Hedefleme Hack

GDN, Facebook, Gmail, YouTube, Instagram, Twitter, Taboola, Yahoo Gemini ve AOL ONE: Bu 8 reklam ağında yeniden hedefleyerek daha fazla gelen trafiğinizi potansiyel müşterilere dönüştürün.

Bunu yapan şirketler:

Optimizely

Daha fazla oku:

https://rocketshipgrowth.com/how-the-worlds-biggest-saas-companies-leverage-inbound-to-dominate-a-market-cae780d38bcd

 1. AdWords SaaS Hack’i

Özelliğe özgü, sektöre özgü ve yüksek dönüşüm sağlayan rakip anahtar kelimeleri hedefleyin. İnsanları satışla telefonda çekmek için yazılımınızın tanıtımı için harekete geçirici mesajla kullanıcıları doğrudan özelliğe ve sektöre özgü açılış sayfalarına yönlendirin.

Bunu yapan şirketler:

NetSuite, Zoho, Freshdesk

Daha fazla oku:

https://rocketshipgrowth.com/how-we-outcompete-ebay-on-google-adwords-without-a-big-ad-budget-885e22d4e619

 1. PPC Hiper-Büyüme Hack

Ücretsiz deneme kaydı veya demo araması için Google reklamlarını bir açılış sayfasına yayınlayın. % 1-10 dönüşecektir. Diğer% 90’ı dönüştürmek için, daha yumuşak bir satış (bir teknik inceleme gibi) kullanarak FB kurşun reklamlarıyla yeniden hedefleyin. Onların tanıtımından bir pazarlama otomasyonu kampanyasına (bir e-posta mini kursu gibi) ve bir deneme başlatmaları veya satış ekibinizle bir demo ayırtmaları için onları teşvik edin.

Bunu yapan şirketler:

Damlama, SurveyMonkey, Pardot

 1. Piksel Takas Hack

Sizinle aynı hedef müşteriye satış yapan (ancak rekabetçi olmayan) başka bir şirket bulun ve mükemmel hedefleme gibi bir araç kullanarak web sitenize yeniden hedefleme piksellerini web sitenize yerleştirerek onlarla ortaklık kurmayı teklif edin Bağlan. TOFU olası mıknatıs ile yeni, düşük maliyetli potansiyel satışları dönüşüm huninizin en üstüne taşımak için Facebook’ta yeniden hedefleme reklamlarını kullanın.

Bunu yapan şirketler:

Yeni Kalıntı, SendGrid, Runscope

Daha fazla oku:

http://marketingland.com/perfect-audience-launches-partner-retargeting-network-directly-target-others-sites-visitors-83518

 1. AdWords Rakip Hack

Alanınızda birçok kişinin aradığı büyük bir rakip varsa, ancak SaaS’nız para için daha iyi değer, daha iyi özellikler veya daha iyi bir itibar sunuyorsa marka terimlerini hedefleyebilirsiniz. Bunu pazarlama bütçesini boşa harcamadan başarılı bir şekilde yapmak için önce benzersiz fark noktanızı belirleyin (yani: paranın değeri, özellikler, itibar). İkincisi, anahtar kelimelerinizi USP’nize göre hedefleyin (ör. Özellikler = [mailchimp], para için değer = [mailchimp fiyatlandırması], itibar = [mailchimp incelemesi]). Üçüncü olarak, reklamınızın daha alakalı olması ve sunulması için bir karşılaştırma tablosuyla o bölgede rakiplerinizden nasıl daha iyi olduğunuzu gösteren bir açılış sayfası oluşturun.

Bunu yapan şirketler:

İnterkom, Hızlı Kitaplar, Wrike

Daha fazla oku:

https://www.intercom.com/customer-support/zendesk-alternative

 1. Facebook Algoritma Deneme Kayıt Hack

Yazılımınızın bir deneme sürümüne kaydolduktan sonra kullanıcıların geldiği sayfaya bir FB dönüşüm izleme pikseli yerleştirin, dönüşüm izleme piksellerine isabet eden kişilere dayalı bir Lookalike kitlesi oluşturun, ardından “Web Sitesi Dönüşümleri” hedefiyle bir FB kampanyası oluşturun benzer kitle trafiğinizi ücretsiz deneme teklifiyle bir sayfaya gönderme. Facebook algoritmasını, sitenize kaydolmuş ve dönüşüm gerçekleştirmiş kişilere en çok benzeyen kişileri hedeflemek için kullanacak.

Bunu yapan şirketler:

InVision, Ağaç Ev, Asana

 1. Facebook TOFU Hack

İnsanları olası satış mıknatısına yönlendirmek için FB olası satış reklamlarını kullanın (örneğin: belirli sektörler, teknik inceleme vb. İçin örnek olaylar). Birisi potansiyel müşteri reklamınızı tıkladığında, kişinin FB iletişim bilgileri otomatik olarak doldurulmuş bir form açılacağı için dönüşümleri artıracaksınız. Ardından, yazılımınızın bir demosunu istemeye yönlendirmek için pazarlama otomasyonu e-postalarını kullanın.

Bunu yapan şirketler:

Infusionsoft, Salesforce, InsightSquared

 1. Örnek Olay İncelemesi Yeniden Hedefleme Hack

Web sitesi ziyaretçilerini bir örnek olay sayfasına yeniden hedefleyin (örn: Zendesk’teki bir CMO olan Bob’un bizi XYZ’yi yapmak için nasıl kullandığını görün) bir demo için vaka çalışmasının sonunda harekete geçirici mesajla (ücretli kullanıcılar listenizi hariç tutun) reklam bütçesini boşa harcamayın). Vaka çalışmasını gören web sitesi ziyaretçilerini benzersiz bir kitleye gruplayın ve ardından en ilgi çekici beklentilerinizin oluşturduğunuz sıralı düzende yeni, yeni vaka çalışmalarını görmeye devam etmesi için onlara yeni bir vaka çalışmasına reklam gösterin.

Bunu yapan şirketler:

simPRO

Daha fazla oku:

http://www.jonloomer.com/2016/05/10/facebook-website-custom-audience-enhancements/

 1. Özel Yakın İlgi Alanı Kitle Hack’i

Tanımladığınız belirli web sitelerini (rakipleriniz, bloglarınız, sektör yayınlarınız vb.) Ziyaret etmiş kişilerden bir kitle oluşturun ve ardından bunları Google görüntülü reklamlarıyla hedefleyin. Görüntülü reklam gören bir kullanıcı henüz ürününüzle ilgilenmez; bu nedenle, güven ve marka bilinirliği oluşturma beklentileriniz için değerli ve yararlı olacağını düşündüğünüz içerik sunun (örneğin: web semineri, teknik inceleme vb.).

Bunu yapan şirketler:

Zendesk, Intuit, Emma

Daha fazla oku:

https://support.google.com/adwords/answer/2497941?hl=en-AU

 1. Gmail Rakip Hack

Rakiplerinizin e-postalarını alan kişilere Gmail reklamları gösterin. En doğru hedeflemeyi elde etmek için alan adı yerleşimlerini kullanarak rakiplerinizin alanlarını hedefleyin.

Bunu yapan şirketler:

DigitalOcean

 1. Ücretli Teknik Yığın Hack

Rakiplerinizin yazılımını kullanan ideal hedef şirketlerde karar vericilerin bir listesini oluşturmak için BuiltWith gibi bir lider listesi aracı kullanın. Karar vericilerin e-posta adreslerini, reklam yayınlayabileceğiniz bir Özel Kitleye yükleyin. Ardından, reklamlarınızı daha nitelikli potansiyel müşterilerle hedeflemek için o özel kitleden benzer bir kitle oluşturun (% 1’e benzer bir kitleye başlayın, ardından sonuçları gördüğünüzde ölçeklendirin).

Bunu yapan şirketler:

BuiltWith, Datanyze

 1. YouTube Ads Hack

Pazarınızla alakalı belirli YouTube kanallarını hedeflemek için YouTube yayın içi reklamlarını kullanın ve yalnızca biri 30 saniyeyi izliyorsa ödeme yapın.

Bunu yapan şirketler:

Wishpond, Salesforce

Daha fazla oku:

http://www.digitalmarketer.com/youtube-ad-types/

 1. Yerel Reklamlar Hack

Blog içeriğinizin en yüksek URL’si olan URL’lerinizi belirlemek için Google Analytics’teki Dönüşümler raporunuza bakın
dönüşüm sağlama. En yüksek dönüşüm sağlayan blog içerik parçanızı Taboola, Outbrain veya Twitter gibi reklam ağlarında tanıtın.

Bunu yapan şirketler:

Netflix

Daha fazla oku:

https://blog.hubspot.com/agency/native-ads-201

PARA BÜYÜME ORANI

 1. Sesli Mesaj Kişiselleştirme Hack’i

Birisi olası satış mıknatıslarınızdan birini seçtiğinde, cep telefonu numarasını toplayın ve ardından sesli mesajlarına gönderilen kişisel bir mesajı kaydetmek için Slybroadcast’i kullanın.

 1. Deneme Dönüşüm Hack

Bu yedi kelimelik e-postayı, şu e-posta kopyasını kullanarak ücretli müşterilere dönüşmeyen denemelerinizin büyük bir bölümüne gönderin: “{{Name}}, hâlâ {{product}} mı arıyorsunuz?” Sonra e-postaları yanıtlamak için yoğun bir güne hazırlanın. Bunu geri almak için indirim veya uzatılmış bir deneme (özellikle o zamandan beri ürün değişiklikleri varsa) sunan kısa bir takip göndererek bunu Dayanılmaz Teklif Hack ile birleştirin.

 1. Yeni Başlayan Yeniden Hedefleme Hack

Birisi ücretsiz deneme sürümüne kaydolduktan sonra, deneme süresi bittikten sonra hazırlanmak için her şeyin dik durduğundan emin olmak için ücretsiz bir web semineri için bir sayfaya giden reklamlarla veya müşteri başarı ekibinizle ücretsiz arama yapan reklamlarla yeniden hedefleyin..

Bunu yapan şirketler:

Heyo

Daha fazla oku:

https://rocketshipgrowth.com/how-to-increase-free-trials-to-paid-customers-with-onboarding-retargeting-5e8cc05e3756

 1. Yeni Başlayan Optimizasyon Hack

Ürününüzü kullanan başarılı müşteriler arasında geri adım atın ve ilk 7-14 gün içinde yaptıklarına bakın. Bu kişilerin yaptığı ilk üç ortak şeyi bulmaya çalışın ve bunu bir ürün kullanıcı skoruna dönüştürün. Bunlar olası satışların yapmasını istediğiniz faaliyetlerdir. İnsanları bu üç şeyi yapma yolunda ilerletmek için işe alım ve uygulama içi mesajlarınızı optimize edin.

Bunu yapan şirketler:

HubSpot

Daha fazla oku:

https://www.saastock.com/blog/view/the-data-driven-marketing-playbook-with-hubspot-gocardless-and-idio

 1. Dayanılmaz Teklif Hack

Yazılım değeriniz kendi adına konuşuyorsa, ürününüzü satın almak veya tanıtmak için bir teşvikle pazarlama otomasyonunuza bir e-posta ekleyin (örneğin: Yazılımımızın nasıl çalıştığını görün ve 25 dolarlık Amazon hediye kartı alın). Spam gibi görünebilir, ancak birçok büyük B2B SaaS şirketi bunu nitelikli demolar oluşturmak için kullanıyor, çünkü insanları öncelik listelerinde # 101’e sahip olmaktan # 3’e taşıyabilir..

Bunu yapan şirketler:

LeadPages, Sıkıştırılabilir

Daha fazla oku:

http://www.bizible.com/blog/4-b2b-saas-growth-hacks-that-helped-bizible-raise-8m

RETENTION BÜYÜME HACKLARI

 1. Müşteri Geri Bildirim Hack

Bir kişi kaydolduktan ve tüm uygulama içi katılım aracı ipuçlarını tamamladıktan sonra, onları tebrik eden bir uygulama içi gönderin
postada çıkartma hediyesi göndermeyi teklif eden bildirim ve e-posta. Kullanıcıyı toplayan bir Typeform e-posta bağlantısında’s posta adresi. Altta, insanlara iki isteğe bağlı yanıt alanı verin: 1) Sizi [uygulamanıza] getiren nedir? Hangi sorunu çözmek istiyordunuz? 2) Daha iyi yapabileceğimiz bir şey var mı? Eksik olan herhangi bir özellik / ürün var mı? Bu 2 alandan gelen yanıtları ürün kartına göndermek için Zapier’i kullanın. Özellik isteklerini kullanıcı gruplarının önceliğine ve bir özelliğin ürününüz için daha geniş görüşünüze nasıl uyduğuna göre sıralamak ve sıralamak için ürün kartını kullanın.

Bunu yapan şirketler:

CloudApp

Daha fazla oku:

https://clearbit.com/books/data-driven-marketing/customer-retention

 1. Ürün Yeniden Etkinleştirme Hack’i

Bu e-postayı otomatik olarak sahip olmayan kullanıcılara gönder’t ürününüzü 30 gün boyunca kullandı: “Ürün hakkında ne düşündüğünüzü bana bildirmek için bir saniye ayırabileceğinizi ve geliştirmek için neler yapabileceğimiz hakkında fikirleriniz olup olmadığını merak ediyordum. Karşılığında ben’devam ettiniz ve bir aylık pro planınızı hesabınıza ücretsiz olarak eklediniz.

Bunu yapan şirketler:

CloudApp

Daha fazla oku:

https://clearbit.com/books/data-driven-marketing/customer-retention

 1. Yapışkan Ürün Hack

Ürününüzdeki her abonelik düzeyi için, bu fiyatlandırma katmanındaki en önemli özellik üzerinden etkinleştirmek / bu özelliği etkinleştirmek üzere bir CTA içeren üç e-posta dizisi oluşturun (ör: E-posta # 1 > 1 Gün Bekleyin > E-posta # 2 > 2 Gün Bekleyin > E-posta # 3 > Kampanyayı Sonlandır). Ardından, ürününüzdeki bir sonraki en önemli özellik boyunca etkinleştirmek / yürütmek için üçüncü bir üç e-posta kampanyası başlatın, böylece çalkalanma olasılığı düşük olan yapışkan kullanıcılar oluşturabilirsiniz.

Bunu yapan şirketler:

CoSchedule

Daha fazla oku:

https://clearbit.com/books/data-driven-marketing/customer-retention

 1. Kişiselleştirilmiş Rapor Hack

Müşterinizin ay boyunca ürününüzle neler başardığını özetleyen kişiselleştirilmiş bir Aylık Metrikler Raporunun gönderilmesini otomatikleştirin. Kullanım verilerinizi ürününüzden Customer.io gibi bir veri pazarlama otomasyon aracına aktarmak için Segment gibi bir müşteri veri aracını kullanın. Müşterilerinize nerede iyileştirebilecekleri konusunda eyleme geçirilebilir öneriler sunmak için “if / else” mantığını kullanarak veri tetikleyicileri ayarlayın.

Bunu yapan şirketler:

AdRoll

Daha fazla oku:

https://clearbit.com/books/data-driven-marketing/customer-retention

 1. Ürün Gamification Hack

Bir müşteri uygulamanızda belirli bir dönüm noktasına ulaştığında, onlara bir ödül, bir sonraki seviyeye geçmek için ipuçları ve yeni sürüme geçirilecek bir harekete geçirici mesaj gönderin. Örneğin, Sumo e-posta listesi yazılımı için:

 1. 1 E-posta Abonesi = Sumo Çıkartması (artı 100 e-posta abonesine ulaşmak için ipuçları)
 2. 100 E-posta Abonesi = Sumo Tişörtü (artı 1000 e-posta abonesine ulaşmak için ipuçları)
 3. 1000 E-posta Abonesi = Sumo Güneş Gözlüğü (artı 10000 e-posta abonesine ulaşmak için ipuçları)
 4. 10000 E-posta Abonesi = Sumo Şapkası (artı 100000 e-posta abonesine ulaşmak için ipuçları)
 5. 100000 E-posta Abonesi = Sumo Taco Öğle Yemeği
Bunu yapan şirketler:

AdRoll

Daha fazla oku:

https://clearbit.com/books/data-driven-marketing/customer-retention

 1. NPS Churn Buster Hack

Ücretsiz denemeleri bittikten 1 gün sonra tüm kullanıcılara e-posta gönderin. E-postada, kullanıcılarınıza yazılımınızı 0 ila 10 arasında bir arkadaşınıza veya iş arkadaşınıza tavsiye etme olasılığını soran bir NPS anketi kullanın. NPS puanı <6 dürüstlükleri için teşekkür ederim ve 6-8 ise, ücretsiz deneme sürelerini uzatmak teklif ise, >8 onlara bir yükseltme promosyonu sunun.

Bunu yapan şirketler:

Anma

Daha fazla oku:

Tamam …

Şimdi, kopyalayabileceğiniz bir sürü eyleme geçirilebilir “nasıl yapılır” büyüme hack tekniği ile donatılmışsınız. & Yapıştır ve başlangıç ​​için çalışmaya başla.

İyi şanslar!

Teşekkür ve krediler: Spreadshare.co ve Rocketship Agency, bu gönderi için ilham ve veri kaynağı sağladıkları için.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map