Visizplatītākie tīmekļa mitināšanas noteikumi un to nozīme (infografika)

Vai jūs vēl neesat mitinājis un domājat, ko īsti nozīmē vārdi, piemēram, diska vieta, joslas platums vai uptime?


Tad tu neesi viens. Es biju ļoti apjukusi, kad pirmo reizi piereģistrējos mitināšanai.

visizplatītākie tīmekļa mitināšanas termini infographic

Šeit zemāk ir infografika ar kopīgiem tīmekļa mitināšanas noteikumiem , ar skaidrojumiem par to, ko šie vārdi patiesībā nozīmē.

Es vēlētos, lai toreiz, kad es sāku, būtu vizuāls glosārija ceļvedis.

Tā kā netīšajam tīmekļa mitināšanas lingo var šķist svešvaloda un nedaudz mulsinošs.

Īpaši, ja jūs iepērkaties pēc jaunas tīmekļa mitinātājas (piemēram, Bluehost).

Bluehost ir izveidojuši šo vizuālo vārdnīcu tīmekļa mitināšanas biežākie vārdi, akronīmi un frāzes.

visizplatītākie tīmekļa mitināšanas noteikumiInfografisks avots: bluehost.com

Tīmekļa mitināšanas glosārijs

Joslas platums: Datu apjoms, ko katru sekundi var pārsūtīt uz jūsu vietni vai no tās.

Emuārs: Regulāri atjaunināta vietne vai tīmekļa lapa. Jauni ieraksti tiek saukti par ierakstiem; ziņas var izmantot, lai virzītu uzņēmējdarbību uz jūsu vietni vai palīdzētu SEO. Šeit sākas mana emuāra lapa.

Mākonis mitināšana: Mākonis mitina jūsu datus vairākās datu glabāšanas ierīcēs, tā vietā, lai tie atrastos tikai vienā mašīnā. Šī atlaišana nodrošina jūsu vietnes uzticamību.

CDN: Satura piegādes tīkls (CDN) ir serveru sistēma, kas tiek izplatīta pa vairākiem datu centriem visā pasaulē un kas tiešajiem lietotājiem piegādā tīmekļa saturu, īpaši statiskus failus, piemēram, jūsu vietnes attēlus un lapu stilus..

Vadības panelis: Vadības panelis ir jūsu mitināšanas konta nervu centrs. Šeit varat pievienot jaunus domēnus, izveidot e-pasta adreses, instalēt lietojumprogrammas un pārvaldīt aizkulišu iestatījumus.

CMS: Satura pārvaldības sistēma (CMS) ir lietotājam draudzīga lietojumprogramma, kuru instalējat mitināšanas serverī, lai atvieglotu vietnes pārvaldību. CMS, piemēram, WordPress, ir īpaši lielisks cilvēkiem, kuriem nav kodēšanas fona, lai sāktu darbu ar vietni.

PROCESORS: Centrālais procesora bloks (CPU) ir jūsu servera vai datora smadzenes, izpildot komandas, pieņemot lēmumus un veicot ievades / izvades aprēķinus..

Datu centrs: Datu centrs ir specializēta iekārta, kurā atrodas tūkstošiem serveru, kas caur tīklu ir savienoti ar internetu.

Dedicated hostings: Dedicated hostings ļauj jums iznomāt visu serveri lietošanai, nevis dalīties ar citiem lietotājiem vai organizācijām.

DNS: Domēna vārdu sistēma (DNS) viegli atcerētos domēna vārdus pārveido skaitliskās IP adresēs.

Domēna vārds: Domēna vārdu, piemēram, vietnihostingrating.com, izmanto, lai identificētu noteiktas tīmekļa lapas atrašanās vietu.

Domēna reģistrators: Domēna reģistrators ir uzņēmums, ko Internet Corporation piešķīrusi piešķirtajiem nosaukumiem un numuriem (ICANN), lai reģistrētu un pārvaldītu domēna vārdus.

E-komercija: E-komercija ir prakse, pērkot un pārdodot produktus vai pakalpojumus tiešsaistē.

FTP un SFTP: Failu pārsūtīšanas protokols (FTP) un drošs failu pārsūtīšanas protokols (SFTP) tiek izmantoti failu pārsūtīšanai starp datoru un serveri. FTP ir īpaši noderīgs lielapjoma pārsūtīšanai, tāpēc jums nav atsevišķi jāpārvieto simtiem failu.

HTML: Hiperteksta iezīmēšanas valoda (HTML) ir datora valoda, kas norāda jūsu pārlūkprogrammai, kā parādīt Web lapu.

HTTP: HyperText Transfer Protocol (HTTP) ir lietojumprogrammas protokols failu pārsūtīšanai tīmeklī. Domājiet par to kā interneta pamatu.

HTTPS: HyperText Transfer Protocol Secure (HTTPS) ir HTTP izmantošana, izmantojot drošu savienojumu, visbiežāk kopā ar transporta slāņa drošību (TLS).

IP adrese: Katrā ar internetu savienotā datorā ir vismaz viena IP adrese, unikāla ciparu un / vai burtu secība, kas kalpo diviem mērķiem: resursdatora vai tīkla saskarnes identifikācija (kas tas ir) un atrašanās vietas adresēšana (kur tā atrodas)..

Ļaunprātīga programmatūra: Kaitīga programmatūra, kuras mērķis ir sabojāt, atspējot vai pārņemt kontroli pār datoru, mobilo ierīci, vietni vai tīklu. Ļaunprātīgu programmatūru bieži izmanto, lai zagtu informāciju vai glabātu datus par izpirkuma maksu.

Rezervētais domēns: Bluehost klientiem rezervētais domēns ir īpaša vadības panelī pieejama funkcija, kas ļauj jaunam domēnam parādīt tādu pašu saturu kā vienam no citiem domēniem. Ārpus cPanel mitināšanas rezervētais domēns ir reģistrēts domēna vārds, kas šobrīd nenorāda uz vietni. Organizācijas bieži novieto domēnus turpmākai izmantošanai vai lai nodrošinātu, ka citi pircēji tos nereģistrē.

Maksājumu vārteja: Maksājumu vārteja ir pakalpojums, kas lietotājiem ļauj autorizēt kredītkaršu maksājumus e-komercijai. Maksājumu vārtejām bieži ir īpašas atbilstības prasības, pamatojoties uz jūsu uzņēmuma veidu un darījuma apjomu.

PHP: PHP (Hypertext Preprocessor akronīms) ir skriptu valoda, kas paredzēta tīmekļa izstrādei. Tas apvieno dinamisko saturu – cenas, komentārus vai iepirkumu groza saturu – ar statisko saturu – lapas stilu un attēliem – HTML, lai jūsu pārlūkprogramma to varētu parādīt.

Iespraust: Spraudnis ir programmatūras komponents, kas ļauj pievienot īpašu funkciju vai funkciju esošai tīmekļa programmai, piemēram, WordPress.

Operatīvā atmiņa: Brīvpiekļuves atmiņa (RAM) ir vieta, kur jūsu serveris vai dators saglabā īstermiņa datus, kas nepieciešami, lai regulāri vai ātri piekļūtu.

Serveris: Serveris ir jaudīgs dators, kas paredzēts konkrētam uzdevumam. Piemēram, mitināšanas serveri ir ieprogrammēti tīmekļa satura apkalpošanai. Lai nodrošinātu uzticamību un veiktspēju, nevajadzīgie komponenti tiek noņemti, tāpēc lielākajā daļā serveru nav video kartes, monitoru vai pat tastatūras.

Dalīts hostings: Dalīta mitināšana ir tāda, kad jūsu vietne atrodas serverī līdzās citu cilvēku vietnēm. Servera pieejamos resursus dala visas vietnes.

Vietnes dublējums: Vietnes dublēšana ir datu kopēšanas un arhivēšanas prakse, lai vietni varētu atjaunot sistēmas kļūmes, kiberuzbrukuma vai cilvēku kļūdas gadījumā.

SSL un TLS: Drošais ligzdas slānis (SSL), transporta slāņa drošības (TLS) priekštecis, ir šifrēšanas protokols, kas paredzēts savienojumu drošībai starp datorsistēmām. Ērtības un mantoto apsvērumu dēļ abus protokolus bieži sauc par SSL.

SSL sertifikāts: SSL sertifikāts tiek izmantots, lai trešās puses apstiprinātu jūsu šifrēšanas atslēgu, tāpēc kāds cits nevar izlikties par jūsu vietni. Bluehost klienti var iegādāties SSL sertifikātu savā vadības panelī.

Apakšdomēni: Apakšdomēni ļauj savam domēna nosaukumam pievienot prefiksu (piemēram, help.bluehost.com), lai izveidotu viegli atcerējamu URL konkrētam saturam, bez nepieciešamības reģistrēt papildu domēnus.

TLD: Augstākā līmeņa domēni (TLD) ir sufiksi, piemēram, .com, .org un .website katras tīmekļa adreses beigās..

Laiks: Laiks, kurā serveris ir nepārtraukts un jūsu vietne ir pieejama. To var izmērīt lineāri (154 dienas uptime) vai procentos (99% uptime pēdējā gada laikā).

Vīruss: Vīruss ir ļaunprātīga programmatūra, kas pats atkārtojas, inficējot citas programmas, serverus vai mājas datorus. Vīrusi parasti tiek pārsūtīti pa e-pastu.

VPS: Virtuālais privātais serveris (VPS) ir tīmekļa mitināšanas serveris, kas ir sadalīts sadaļās, kas darbojas kā virtuāli veltīti serveri, katrs no tiem vienlaikus tiek piešķirts tikai vienam lietotājam.

Web mitināšanas pakalpojums: Tīmekļa mitināšanas pakalpojums nodrošina vietu serverī, lai privātpersonas un uzņēmumi varētu padarīt vietnes pieejamas internetā.

WordPress: ir bezmaksas un atvērtā koda satura pārvaldības sistēma, kuras pamatā ir PHP un MySQL. WordPress ir visbiežāk izmantotā vietņu veidošanas programmatūra, un tai ir 1/3 pilnvaras vai visas tīmekļa vietnes internetā.

Apsveriet iespēju mitināt ar Bluehost? Uzziniet, kas jums jāzina manā Bluehost pārskatā un kā sākt ar manu Bluehost reģistrēšanās ceļvedi.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map