WP Roket Nasıl Kurulur ve Yapılandırılır (Önerilen Ayarlarla)

Bir web sitesini tıkladığınızda sinir bozucu değil mi, eons gibi hissettiren şeyleri bekler ve beklersiniz ve hayal kırıklığı dışında geri düğmesini tıklarsınız. Gerçek şu ki, site ziyaretçilerini yavaş yükleniyor web sitesi ve burası WP Roketi içeri gelir


Forrester Consulting tarafından yapılan bir araştırma, “Tüketicilerin% 47’si bir web sayfasının iki saniye veya daha kısa sürede yüklenmesini bekliyor”.

Üzücü olan şey, birçok web sitesi sahibinin yavaş yüklenen bir web sitesinin sadece insanların cehennemini sinirlendirmekle kalmayıp, aynı zamanda Google sıralamanızı olumsuz etkileyebileceğini ve kâr hasılatı üzerinde bir etkisi olabileceğini fark etmemesi.!

İyi bir şey, bir web sitesinin yükleme süresini hızlandırmanın yolları, özellikle de web sitesi WordPress tarafından destekleniyorsa. Çünkü burada nasıl başlayacağınız konusunda size yol göstereceğim WP Roketi (ve evet, web sitemi hızlandırmak için kullandığım bir eklenti).

wp roketini önerilen ayarlarla kurma ve yapılandırma

İşte bu yazıda öğrenecekleriniz:

WP Roketi Nedir?

WP Rocket, web sitenizin yükleme süresini hızlandırmada son derece etkili olan premium bir WordPress önbellek eklentisidir..

WP Roket Önbellek Eklentisi

WP Roket planları ve fiyatlandırma:

 • 49 $ / yıl – 1 yıllık destek ve güncelleme 1 web sitesi.
 • 99 $ / yıl – 1 yıllık destek ve güncelleme 3 web sitesi.
 • $ 249 / yıl – 1 yıllık destek ve güncelleme sınırsız web siteleri.

Diğer birçok WordPress önbellek eklentisinin aksine, kafa karıştırıcı seçenekler ve ayarlarla dolu olduğu için kötü şöhretli. WP Rocket hakkında daha fazla bilgi edinin ve WP Rocket için en iyi ücretsiz alternatiflerden bazılarının neler olduğunu öğrenin.

1. İndir & WP Roketini Yükle

İlk önce, WP Rocket web sitesi ve WordPress eklentisini satın alın.

Sizin için en uygun planı seçin ve siparişinizi vermek için gerekli adımları tamamlayın.

Daha sonra wp-rocket.me adresinden hesabınıza giriş bilgilerini içeren bir e-posta gönderilecektir. Gidin ve giriş yapın ve “hesabım” bölümünde indirme bağlantısını bulacaksınız. Zip dosyasını bilgisayarınıza indirin ve kaydedin.

wp roket indir

Ardından, WordPress sitenize giriş yapın ve Eklentiler’e gidin -> Yeni ekle -> Eklentiyi Yükle.

WP Rocket’in zip dosyası sürümünü yüklemeniz ve yüklemeniz yeterlidir.

wp roket yüklemek

Son olarak, gidin ve WP Rocket’i etkinleştirin ve eklenti şimdi yüklendi. Yaşasın!

2. WP Roket En İyi & Önerilen ayarlar

Şimdi WP Rocket’i önerilen ayarlara göre yapılandırma zamanı.

Önce Ayarlar’a gidin -> WP Rocket ve eklentinin ayarlar sayfasına yönlendirileceksiniz. Aşağıdakiler için ayarları yapılandırmanız ve ayarlamanız gereken 10 sekme veya bölüm vardır:

 1. (varsayılan sekme)
 • Bonus:
 • Bonus:
 • Bonus:
 • Bonus:

Şimdi 10 bölümden her biri için WP Roketi için önerilen ayarları yapılandıralım.

WP Roket Panosu

wp roket kontrol paneli

Gösterge Tablosu, lisansınız ve süresi dolduğunda size bilgi verir. Ayrıca, Roket Test Cihazı (beta test programı) ve Roket Analizi (WP Rocket’in anonim olarak veri toplamasına izin verin). Burada ayrıca WP Rocket hakkında destek ve sık sorulan sorulara bağlantılar bulabilirsiniz..

Gösterge Tablosunda şunları yapabilirsiniz: Tüm Önbelleğe Alınmış Dosyaları Kaldır (WP Roket ayarlarını yapılandırmayı tamamladığınızda yapmanız önerilir), Önbellek Ön Yüklemeyi Başlat (ana sayfanız ve ana sayfadaki tüm dahili bağlantılar için bir önbellek oluşturur) ve OPcache’yi temizle İçerik (WP Rocket eklentisini güncellediğinizde sorunları önleyen OPcahce’i temizler).

WP Roket Önbellek Ayarları

wp roket önbellek ayarları

1. Mobil cihazlar için önbelleğe almayı etkinleştir mobil cihazlar için önbelleğe almayı etkinleştirdiği ve web sitenizi mobil uyumlu hale getirdiği için etkinleştirilmelidir.

Ayrıca seçin Mobil cihazlar için ayrı önbellek dosyaları. Çünkü WP Rocket’in mobil önbelleği, her iki seçenek de etkinleştirildiğinde en güvenli şekilde çalışır. Şüphe duyduğunuzda, ikisini de saklayın.

2. Oturum açmış WordPress kullanıcıları için önbelleğe almayı etkinleştir, bunun yalnızca bir üyelik siteniz olduğunda etkinleştirilmesi veya kullanıcıların içeriği görmek için giriş yapması gerektiğinde benzer olması önerilir.

3. Önbellek ömrü otomatik olarak 10 saate ayarlanır ve bu, önbelleğe alınan dosyaların yeniden oluşturulmadan 10 saat sonra otomatik olarak kaldırıldığı anlamına gelir. Sitenizi nadiren güncellerseniz veya çok fazla statik içeriğiniz varsa, bunu artırabilirsiniz.

Tamamen kaydedin ve test edin! Web sitenizde kırık bir şey fark ederseniz ayarları devre dışı bırakın.

WP Roket CSS & JS Dosyaları Optimizasyon Ayarları

WP Rocket CSS ve JS Dosya Optimizasyonu Ayarları

Dosyaları küçültme dosya boyutlarını azaltmak ve yükleme süresini artırabilir. Küçültme, statik dosyalardaki boşlukları ve yorumları kaldırır, tarayıcıların ve arama motorlarının HTML, CSS ve JavaScript dosyalarını daha hızlı işlemesine olanak tanır.

Dosyaları birleştirme tema / eklenti uyumluluğu ve daha iyi performans sağlamak için dosyaları daha küçük gruplar halinde birleştirir. Ancak, birleştirmeyi yalnızca tek bir dosyaya zorlamak önerilmez, çünkü tarayıcılar 1-2 büyük dosyaya paralel olarak 6’ya kadar daha küçük dosyayı daha hızlı indirir.

CSS ve JS’yi daha az dosyada birleştirmek, HTTP / 1 altında en iyi uygulama olarak kabul edilir, HTTP / 2’de durum böyle değildir. Siteniz HTTP / 2 ile çalışıyorsa, aşağıda dikkat etmeniz gereken noktalar .

1. HTML dosyalarını küçültün sitenizdeki web sayfalarının boyutunu azaltmak için boşluk ve yorumları kaldıracak.

2. Google Fonts dosyalarını birleştirin HTTP isteklerinin sayısını azaltır (özellikle birden fazla yazı tipi kullanıyorsanız).

3. Sorgu dizelerini kaldırın statik kaynaklardan GT Metrix’teki performans derecesini artırabilir. Bu ayar, sürüm sorgusu dizesini statik dosyalardan (örn. Style.css? Ver = 1.0) kaldırır ve bunun yerine dosya adına kodlar (örneğin style-1-0.css).

4. CSS dosyalarını küçültün stil sayfası dosya boyutlarını azaltmak için boşluk ve yorumları kaldıracak.

5. CSS dosyalarını birleştirin tüm dosyalarınızı tek bir dosyada birleştirir, bu da HTTP isteklerinin sayısını azaltır. Siteniz HTTP / 2 kullanıyorsa önerilmez.

Önemli: Bu bazı şeyleri kırabilir! Bu ayarı etkinleştirdikten sonra web sitenizde herhangi bir hata fark ederseniz, tekrar devre dışı bırakın; siteniz normale dönecektir.

6. CSS dağıtımını optimize edin algılanan daha hızlı yükleme süresi için web sitenizdeki oluşturmayı engelleyen CSS’yi ortadan kaldırır. Bu, sayfanızın CSS stilleri olmadan yüklenmeye başlayacağı ve bu, sayfa hızını ‘puanlarken’ Google PageSpeed ​​Insights’ın dikkate aldığı bir şey olduğu anlamına gelir.

Kritik yol CSS, sayfanızın tüm CSS stilleri olmadan yüklenmeye başlayacağı anlamına gelir. Bu, yükleme sırasında birkaç dakika biraz garip görünebileceği anlamına geliyor.

Buna FOUC (stilsiz içeriğin yanıp sönmesi) denir. Bundan kaçınmak için Kritik Yol CSS adı verilen şeyi kullanmalısınız. Bu, sayfa yüklenirken FOUC’u önlemek için sayfanızın üst kısmındaki içerik için CSS’nin doğrudan HTML’ye yerleştirilmesi gerektiği anlamına gelir.

Kritik yol CSS’sini oluşturmak için bu Kritik Yol CSS Oluşturucu aracını kullanabilirsiniz.

7. JavaScript dosyalarını küçültün JS dosyalarının boyutunu azaltmak için boşlukları ve yorumları kaldırma.

8. JavaScript dosyalarını birleştirin sitenizin JavaScripts bilgisini daha az dosyayla birleştirerek HTTP isteklerini azaltır. Siteniz HTTP / 2 kullanıyorsa önerilmez.

Önemli: Bu bazı şeyleri kırabilir! Bu ayarı etkinleştirdikten sonra web sitenizde herhangi bir hata fark ederseniz, tekrar devre dışı bırakın; siteniz normale dönecektir.

9. Yüklenen JavaScript ertelendi sitenizdeki oluşturma engelleme JS’sini ortadan kaldırır ve yükleme süresini iyileştirir. Bu, sayfa hızını “puanlarken” Google PageSpeed ​​Insights’ın dikkate aldığı bir şeydir.

10. JQuery için Güvenli Mod belgenin üst kısmına jQuery’yi oluşturma engelleme komut dosyası olarak yükleyerek temalar ve eklentilerden satır içi jQuery referansları için destek sağlar.

Tamamen kaydedin ve test edin! Web sitenizde kırık bir şey fark ederseniz ayarları devre dışı bırakın.

WP Roket Medya Ayarları

wp roket medya ayarları

1. Tembel yük görüntüleri yani görüntüler yalnızca görünüme girdiklerinde (veya girmek üzere olduklarında) yüklenir, yani yalnızca kullanıcı sayfayı aşağı kaydırdığında yüklenir. Tembel yükleme, yükleme sürelerini iyileştirebilecek HTTP isteklerinin sayısını azaltır.

(Bazen tembel yüklemeyi devre dışı bırakıyorum, çünkü tembel yükleme etkinleştirildiğinde, tembel yüklenen görüntünün altındaki bir konuma işaret eden bağlantı bağlantıları web sayfasının yanlış konumuna kaydırıldığından)

2. Tembel yük iframe’leri ve videolar iframe’lerin ve videoların yalnızca görünüme girerken (veya girmek üzere olduklarında) yükleneceği anlamına gelir; yani, yalnızca kullanıcı sayfayı aşağı kaydırdığında yüklenir. Tembel yükleme, yükleme sürelerini iyileştirebilecek HTTP isteklerinin sayısını azaltır.

3. YouTube iframe’i önizleme resmiyle değiştirin bir sayfada çok fazla YouTube videonuz varsa yükleme sürenizi önemli ölçüde artırabilir.

Lazyload ayrı sayfalarda / yayınlarda kapatılabilir (bu ayarı yazı / sayfa kenar çubuğunda bulabilirsiniz)

4. Emoji’yi devre dışı bırak WordPress.org’dan emoji yüklemek yerine ziyaretçilerin tarayıcısının varsayılan emojisi kullanılması gerektiğinden devre dışı bırakılmalıdır. Emoji önbelleğini devre dışı bırakmak, yükleme sürelerini artırabilecek HTTP isteklerinin sayısını azaltır.

6. WordPress yerleştirmeleri devre dışı bırakılmalıdır, çünkü başkalarının sitenizden içerik gömmesini engeller, aynı zamanda diğer sitelerden içerik gömmenizi engeller ve WordPress Gömme ile ilgili JavaScript isteklerini kaldırır.

Tamamen kaydedin ve test edin! Web sitenizde kırık bir şey fark ederseniz ayarları devre dışı bırakın.

WP Roket Ön Yükleme Ayarları

wp roket önyükleme ayarları

1. Site Haritası önyükleme önbellek ömrü dolduğunda ve tüm önbellek temizlendiğinde XML site haritanızdaki tüm URL’leri önyükleme için kullanır.

2. Yoast SEO XML site haritası. WP Rocket, Yoast SEO eklentisi tarafından oluşturulan XML site haritalarını otomatik olarak algılar. Önceden yükleme seçeneğini işaretleyebilirsiniz.

3. Botu önceden yükle yalnızca iyi performans gösteren sunucularda etkinleştirilmeli ve kullanılmalıdır. Etkinleştirildikten sonra, web sitenize içerik ekledikten veya güncelledikten sonra otomatik olarak tetiklenir. Bu, yüksek CPU kullanımı veya performans sorunlarına neden oluyorsa Manuel olarak değiştirin.

Yeni bir gönderi veya sayfa yazdığınızda veya güncellediğinizde, WP Rocket söz konusu içerik ve onunla ilgili diğer içeriklerin önbelleğini otomatik olarak temizler. Ön yükleme botu, önbelleği hemen yeniden oluşturmak için bu URL’leri tarar.

4. DNS isteklerini önceden getirin alan adı çözümlemesinin, gerçek sayfa içeriğinin getirilmesine paralel (bunun yerine seri yerine) olmasını sağlar.

Harici ana bilgisayarlar belirtebilirsiniz (//fonts.googleapis.com gibi) & //maxcdn.bootstrapcdn.com) DNS önceden getirme olarak önceden getirilmesi, özellikle mobil ağlarda harici dosyaların daha hızlı yüklenmesini sağlayabilir.

Önceden getirme için en yaygın URL’ler şunlardır:

 • //maxcdn.bootstrapcdn.com
 • //platform.twitter.com
 • //s3.amazonaws.com
 • //ajax.googleapis.com
 • //cdnjs.cloudflare.com
 • //netdna.bootstrapcdn.com
 • //fonts.googleapis.com
 • //connect.facebook.net
 • //www.google-analytics.com
 • //www.googletagmanager.com
 • //maps.google.com

Tamamen kaydedin ve test edin! Web sitenizde kırık bir şey fark ederseniz ayarları devre dışı bırakın.

WP Rocket Gelişmiş Kural Ayarları

WP Roket Statik Dosya Ayarları

Bu ayarlar, genellikle e-ticaret sitelerinde alışveriş sepeti ve ödeme sayfalarını hariç tutmak için gelişmiş önbellek yönetimi içindir.

1. URL’leri asla önbelleğe almayın hiçbir zaman önbelleğe alınmaması gereken sayfaların veya yayınların URL’lerini belirtmenize olanak tanır.

2. Çerezleri asla önbelleğe almayın ziyaretçinin tarayıcısında ayarlandığında bir sayfanın önbelleğe alınmasını önlemesi gereken çerezlerin kimliklerini belirtmenize olanak tanır.

3. Kullanıcı aracılarını asla önbelleğe almayın hiçbir zaman önbelleğe alınmış sayfaları görmemesi gereken kullanıcı aracısı dizeleri belirtmenize olanak tanır.

4. URL’leri her zaman temizle bir yayını veya sayfayı her güncellediğinizde her zaman önbellekten temizlenmesini istediğiniz URL’leri belirtmenize olanak tanır.

5. Önbellek sorgu dizeleri önbellek için sorgu dizeleri belirlemenizi sağlar.

Tamamen kaydedin ve test edin! Web sitenizde kırık bir şey fark ederseniz ayarları devre dışı bırakın.

WP Roket Veritabanı Ayarları

WP Roket Veritabanı Ayarları

Bu bölüm WordPress’i temizlemek ve optimize etmek için bir dizi ayar ile birlikte gelir.

1. Temizleme sonrası düzeltmeleri, otomatik taslakları ve çöp kutusuna gönderilen yayınları ve sayfaları siler. Eski yayın sürümleriniz (veya silinmiş yayınlar) yoksa bunları silin.

2. Yorumlar temizleme spam ve çöp kutusuna atılan yorumları siler.

3. Geçici temizleme sosyal sayılar gibi depolanmış verileri siler, ancak bazen geçici sürelerin süresi dolduğunda veritabanında kalır ve güvenle silinebilir.

4. Veritabanı temizleme WordPress veritabanınızdaki tabloları optimize eder.

5. Otomatik temizleme. Genellikle geçici olarak temizleme yaparım, ancak WP Rocket’i veritabanınızın otomatik temizlemelerini çalıştıracak şekilde de zamanlayabilirsiniz..

İdeal olarak bir temizleme çalıştırmadan önce veritabanınızı yedeklemelisiniz, çünkü veritabanı optimizasyonu yapıldıktan sonra geri almanın bir yolu yoktur..

WP Roket CDN Ayarları

WP Roket CDN Ayarları

İçerik dağıtım ağı (CDN) kullanmak, statik dosyaların tüm URL’lerinin (CSS, JS, resimler) sağladığınız CNAME’lere yeniden yazılacağı anlamına gelir.

1. CDN’yi etkinleştirin. Bir içerik dağıtım ağı kullanıyorsanız bunu etkinleştirin. WP Rocket, Amazon Cloudfront, MaxCDN, KeyCDN (kullandığım) ve diğerleri gibi çoğu CDN ile uyumludur. WP Rocket’in CDN ile nasıl kullanılacağı hakkında daha fazla bilgi edinin

2. CDN CNAME (leri). CDN sağlayıcınız tarafından size verilen CNAME (alan adını) kopyalayın ve CDN CNAME içine girin. Bu, öğeleriniz için tüm URL’leri yeniden yazacaktır (statik dosyalar).

3. Dosyaları hariç tutma CDN aracılığıyla sunulmaması gereken dosyaların URL’lerini belirtmenize olanak tanır.

Tamamen kaydedin ve test edin! Web sitenizde kırık bir şey fark ederseniz ayarları devre dışı bırakın.

WP Roket Eklentileri (Cloudflare)

WP Roket Eklentileri (Cloudflare)

WP Rocket, Cloudflare hesabınızı eklenti işleviyle entegre etmenizi sağlar.

1. Global API Anahtarı. API anahtarını Cloudflare hesabınızın sağ üst köşesinde bulacaksınız. Profilinize gidin ve aşağı kaydırın; global API anahtarınızı göreceksiniz. Bunu kopyalayıp WP Roketine yapıştırmanız yeterlidir.

2. Hesap E-postası. Bu, Cloudflare hesabınız için kullandığınız e-posta adresidir.

3. Alan adı. Bu, alan adınız, ör. websitehostingrating.com.

4. Geliştirme Modu. Web sitenizdeki geliştirme modunu geçici olarak etkinleştirin. Bu ayar 3 saat sonra otomatik olarak kapanacaktır. Bu, sitenizde birçok değişiklik yaptığınız zaman iyi olur.

5. Optimal Ayarlar. Hız, performans derecesi ve uyumluluk için Cloudflare yapılandırmanızı otomatik olarak geliştirir. Bu seçenek en uygun Cloudflare ayarlarını etkinleştirir.

6. Göreli Protokol. Yalnızca Cloudflare’nin esnek SSL özelliğiyle kullanılmalıdır. Statik dosyaların URL’leri (CSS, JS, resimler) http: // veya https: // yerine // kullanmak üzere yeniden yazılır.

WP Roket Araçları

WP Roket Araçları

1. Dışa aktarma ayarları WP Roket ayarlarınızı başka bir sitede kullanmak üzere dışa aktarmanıza olanak tanır.

2. İçe aktarma ayarları önceden yapılandırılmış WP Roket ayarlarınızı içe aktarmanıza olanak tanır.

3. Geri Alma WP Rocket’in yeni bir sürümü sizin için herhangi bir soruna neden oluyorsa önceki bir sürüme dönmenizi sağlar.

HTTP / 2 için WP Roketini Yapılandırma

HTTP / 2 web sunucuları ve tarayıcılar arasındaki iletişimi yönetmek için 1999’dan beri HTTP’ye yapılan bir yükseltmedir. HTTP / 2, daha iyi veri sıkıştırma, isteklerin çoğullanması ve diğer hız iyileştirmeleri yoluyla daha hızlı sayfa yüklemelerinin yolunu açar.

Birçok sunucu ve tarayıcı HTTP / 2 desteğine sahiptir ve SiteGround gibi çoğu web barındırıcısı artık HTTP / 2’yi desteklemektedir. Bu HTTP / 2 denetleyicisi, sitenizin HTTP / 2 kullanıp kullanamayacağını belirtir.

Siteniz HTTP / 2 kullanabiliyorsa, bunun için WP Roketini nasıl yapılandırabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Tüm CSS ve JS dosyalarını mümkün olduğunca az sayıda dosyada birleştirmek (birleştirmek) HTTP / 2 için en iyi uygulama değildir ve WP Rocket size şunları önerir: dosya birleştirmeyi etkinleştirme içinde .

HTTP / 2 için WP Roketini Yapılandırma

WP Rocket size şunları önerir: bu iki kutuyu işaretlemeyin. Daha fazla bilgi için WP Rocket ile ilgili bu makaleye bakın..

KeyCDN ile WP Roket Nasıl Kullanılır

KeyCDN ile WP Roket kurmak oldukça basittir. (FYI KeyCDN, kullandığım ve önerdiğim içerik dağıtım ağıdır)

Önce KeyCDN’de bir çekme bölgesi oluşturun. Ardından, İçerik Dağıtım Ağını Etkinleştir seçeneğine gidin ve işaretleyin..

keycdn ile wp roket nasıl kurulur

Şimdi, Sitenin ana bilgisayar adını şununla değiştir: ”alanını KeyCDN kontrol panelinden aldığınız URL ile güncelleyin (Bölgeler altında) > Oluşturduğunuz çekme bölgesi için bölge URL’si. URL, şuna benzer bir şeye benzeyecektir: lorem-1c6b.kxcdn.com)

Alternatif olarak ve önerilen seçenek, seçtiğiniz URL’niz için bir CNAME kullanın (örneğin, https://static.websitehostingrating.com)

Hangi web sunucuları WP Rocket ile çalışır??

WP Rocket neredeyse tüm web sunucularıyla uyumludur. Ancak, özellikle yönetilen WordPress ana bilgisayarları WP Rocket ile çalışmayabilir. Barındırma sağlayıcınız aşağıda listelenmemişse, bu WP Rocket ile uyumlu olmadığı anlamına gelmez. % 100 kesin olmanın en iyi yolu web barındırıcınızla iletişim kurmak ve.

 • Kinsta: Kinsta yalnızca WP Rocket sürüm 3.0 ve üstünü destekler. WP Rocket’in sayfa önbelleği, Kinsta yerleşik önbellekleme ile çakışmayı önlemek için otomatik olarak devre dışı bırakılır. Kinsta WP Rocket’in resmi ortağıdır.
 • WP Motoru: WP Rocket, WP Engine’de izin verilen tek önbellek eklentisidir. WP Engine, WP Rocket’in resmi ortağıdır.
 • SiteGround: WP Rocket, SiteGround’un statik, dinamik ve memcached önbelleği ile uyumludur. SiteGround, WP Rocket’in resmi ortağıdır.
 • A2 Hosting: WP Rocket, A2 Hosting ile tamamen uyumludur. Ancak, WP Rocket eklentisini yüklemeden önce WordPress’i sitenize yüklemelisiniz. A2 Hosting, WP Rocket’in resmi ortağıdır.
 • WebHostFace: WebHostFace, WP Rocket’i destekler (ve resmi bir ortağıdır).
 • Savvii: Savvii WP Rocket’i destekliyor (ve resmi bir ortağıdır).
 • FastComet: WordPress ve WP Rocket için özel olarak optimize edilmiş bir paket sunar. FastComet, WP Rocket’in resmi ortağıdır.
 • Bluehost Yönetilen WordPress planları: Bluehost Yönetilen WordPress planları Vernik yapılandırması WP Rocket’in küçülmesini bozar, bu nedenle Bluehost’un Vernikini kapatmanız veya WP Rocket’in küçültmesini kapatmanız gerekir.
 • Cloudways WordPress Barındırma: WP Rocket’in minyatürünü Cloudways ‘Vernik ile kullanırken, Cloudways uygulama ayarlarında Vernik için bir hariç tutma kuralı oluşturmanız gerekir.
 • volan: Volan desteğine başvurmalı ve WP Roketini etkinleştirmelerini istemelisiniz.
 • HostGator Yönetilen WordPress planları: HostGator Yönetilen WordPress barındırma işleminde WP Rocket’e izin verilmiyor.
 • sentez: W3 Total Cache Sentezde önceden kurulu olarak gelir, ancak silinebilir ve WP Rocket ile değiştirilebilir.
 • WebSavers.ca: WebSavers.ca WP Rocket’in resmi ortağıdır.

WP Rocket ile uyumlu web barındırıcısı hakkında daha fazla bilgiyi https://docs.wp-rocket.me/article/670-hosting-compatibility adresinde bulabilirsiniz..

WP Roket yapılandırma dosyamı indir

Sitemde kullandığım aynı WP Roket yapılandırmasını eklemeyi çok kolaylaştırdım. Bu WP Roket yapılandırma dosyasını indirip WP Roket yöneticisinin Araçlar bölümüne aktarmanız yeterlidir.

ücretsiz indir wp roket yapılandırma dosyası

WP Rocket’in bir kopyasını satın alın ve WP Rocket yapılandırma dosyamı indirin ve bu sitede önerdiğim ve kullandığım ayarları tam olarak alın.

3. WP Roket Yardımı & Resmi Belgeler

Bir nedenden ötürü veya başka bir nedenle WP Rocket ile ilgili problemlerle karşılaşırsanız, WP Rocket’in web sitesinde birçok yararlı bilgi bulunmaktadır. Ayrıca, satın alma işleminizle birlikte 1 yıllık destek aldığınızı unutmayın.

wp roket yardım

İşte en yararlı olduğunu düşündüğüm WP Roket öğreticilerinin listesi:

 • Başlangıç
 • Barındırma Uyumluluğu
 • WP Roket Sayfalarınızı Önbellekte Saklıyor Nasıl Kontrol Edilir
 • WP Roketli SSL
 • CDN’li WP Roketi
 • Cloudflare ile WP Roketi
 • 500 Dahili Sunucu Hatasını Çözme
 • Küçültme ile Sorunları Çözme
 • WP Roketi İçin NGINX Yapılandırması

WordPress için WP Rocket önbellek eklentisini kullanma deneyiminiz nedir? Önemli bilgileri dışarıda bıraktım mı? Aşağıdaki yorumlarda her şeyi duymak isterim!

Bu WP Roket kurulum eğitimini yararlı bulduysanız, sosyal medyada paylaşmak her zaman takdir edilir.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map