Top 6 nejčastějších chyb zabezpečení WordPress (a jak je opravit)

WordPress byl původně spuštěn jako platforma pro blogování, která se mnohem později stala úplným webovým řešením, jaké je dnes pro obchody s elektronickým obchodem, blogy, zprávy a podnikové aplikace. Tento vývoj WordPress přinesl mnoho změn do jeho jádra a učinil jej stabilnějším a bezpečnějším z předchozích verzí.


Protože WordPress je platforma s otevřeným zdrojovým kódem, což znamená, že kdokoli může přispět k jeho základním funkcím. Tato flexibilita byla přínosná jak pro vývojáře, kteří vyvinuli témata a pluginy, tak pro koncového uživatele, který je využívá k přidávání funkcí na své weby WordPress..

Nejčastější chyby zabezpečení WordPress (a jak je opravit)

Tato otevřenost však vyvolává některé závažné otázky týkající se bezpečnosti platformy, které nelze ignorovat. Nejedná se o vadu samotného systému, ale o strukturu, na které je postaven, a vzhledem k tomu, jak je to důležité, tým zabezpečení WordPress pracuje ve dne v noci, aby platformu zajistil pro své koncové uživatele..

Jak již bylo řečeno, jako koncový uživatel se nemůžeme jednoduše spolehnout na jeho výchozí bezpečnostní mechanismus, protože děláme spoustu změn instalací různých pluginů a motivů na náš web WordPress, které mohou vytvářet mezery, které mohou hackeři zneužít..

V tomto článku prozkoumáme různé Chyby zabezpečení WordPress a naučí se jim zabránit a opravit je, aby zůstali v bezpečí!

Zranitelnosti WordPress & Problémy se zabezpečením

Každý problém a jeho řešení uvidíme jeden po druhém.

 1. Brute Force Attack
 2. SQL Injection
 3. Malware
 4. Cross-Site Scripting
 5. DDoS Attack
 6. Staré verze WordPress a PHP

1. Brute Force Attack

V Laymanově termínu, Brute Force Attack zahrnuje přístup více pokusů a omylů pomocí stovek kombinací k uhodnutí správného uživatelského jména nebo hesla. To se provádí pomocí výkonných algoritmů a slovníků, které uhodnou heslo pomocí nějakého kontextu.

Tento druh útoku je obtížné provést, ale stále je to jeden z populárních útoků na stránkách WordPress. Ve výchozím WordPress neblokuje uživateli v pokusu o více pokusů o selhání, které umožňují člověku nebo botovi vyzkoušet tisíce kombinací za sekundu.

Jak zabránit a opravit útoky Brute Force

Vyhnout se brutální síle je celkem jednoduché. Musíte pouze vytvořit silné heslo, které obsahuje velká písmena, malá písmena, čísla a speciální znaky, protože každý znak má různé hodnoty ASCII a bylo by obtížné uhodnout dlouhé a složité heslo. Nepoužívejte heslo jako johnny123 nebo whatsmypassword.

Integrujte také dvoufaktorové ověřování, abyste dvakrát ověřili uživatele, kteří se na váš web přihlašují. Two Factor Authentication je skvělý plugin pro použití.

2. Vstřikování SQL

Jeden z nejstarších hacků v knize webového hackingu je vkládání dotazů SQL k provedení nebo úplnému zničení databáze pomocí jakéhokoli webového formuláře nebo vstupního pole.

Po úspěšném vniknutí může hacker manipulovat s databází MySQL a docela pravděpodobně získat přístup k vašemu administrátorovi WordPress nebo jednoduše změnit své přihlašovací údaje pro další poškození. Tento útok je obvykle prováděn amatérskými až průměrnými hackery, kteří většinou testují své hackerské schopnosti.

Jak zabránit a opravit SQL Injection

Pomocí pluginu můžete zjistit, zda se váš web stal obětí SQL Injection. K ověření toho můžete použít WPScan nebo Sucuri SiteCheck.

Aktualizujte také svůj WordPress, jakož i jakékoli téma nebo plugin, o kterých si myslíte, že mohou způsobovat problémy. Podívejte se na jejich dokumentaci a navštivte jejich podpůrná fóra, kde ohlásíte takové problémy, aby si mohli vytvořit opravu.

3. Malware

Škodlivý kód je vložen do WordPress prostřednictvím infikovaného tématu, zastaralého pluginu nebo skriptu. Tento kód může extrahovat data z vašeho webu a také vložit škodlivý obsah, který by mohl být díky své diskrétní povaze nevšimnut.

Malware může způsobit mírné až vážné poškození, pokud nebude včas vyřešeno. Někdy je třeba znovu nainstalovat celý web WordPress, protože to ovlivnilo jádro. To může také zvýšit náklady na hosting, protože velké množství dat je přenášeno nebo je hostováno pomocí vašeho webu.

Jak zabránit malwaru a jak jej opravit

Malware obvykle prochází infikovanými pluginy a null tématy. Doporučuje se stahovat témata pouze z důvěryhodných zdrojů, které neobsahují škodlivý obsah.

Zásuvné moduly zabezpečení jako Succuri nebo WordFence lze použít ke spuštění úplného prověřování a opravy malwaru. V nejhorším případě se obraťte na odborníka WordPress.

4. Cross-Site Scripting

Jedním z nejčastějších útoků je Cross-Site Scripting také známý jako XSS útok. Při tomto typu útoku útočník načte škodlivý kód JavaScript, který při načtení na straně klienta začne shromažďovat data a případně přesměrovat na jiné škodlivé weby ovlivňující uživatelský dojem..

Jak zabránit a opravit skriptování mezi weby

Chcete-li se tomuto útoku vyhnout, používá správné ověření dat na webu WordPress. Použijte výstupní dezinfekci k zajištění správného typu dat. Lze také použít pluginy, jako je například Prevence XSS.

5. DDoS Attack

Kdokoli, kdo prohlížel síť nebo spravuje web, mohl narazit na neslavný útok DDoS. Distribuované odmítnutí služby (DDoS) je vylepšená verze služby Denial of Service (DoS), ve které je na webový server kladen velký počet požadavků, což zpomaluje a nakonec havaruje..

DDoS se provádí pomocí jediného zdroje, zatímco DDoS je organizovaný útok prováděný prostřednictvím více počítačů po celém světě. Každý rok jsou miliony dolarů ztraceny kvůli tomuto notoricky známému útoku na zabezpečení webu.

Jak zabránit a opravit útoky DDoS

Útokům DDoS je obtížné zabránit konvenčními technikami. Weboví hostitelé hrají důležitou roli při ochraně vašeho webu WordPress před takovými útoky. Poskytovatel hostingu cloudového cloudu například spravuje zabezpečení serveru a nahlásí vše podezřelé, než může způsobit škody na webových stránkách zákazníka..

Zastaralé WordPress & Verze PHP

Zastaralé verze WordPress jsou náchylnější k ohrožení bezpečnostní hrozbou. Hackeři časem najdou způsob, jak využít své jádro a nakonec provést útok na weby, které stále používají zastaralé verze..

Ze stejného důvodu vydává tým WordPress záplaty a novější verze s aktualizovanými mechanismy zabezpečení. Běh starší verze PHP může způsobit problémy s nekompatibilitou. Protože WordPress běží na PHP, vyžaduje aktualizovaná verze, aby správně fungovala.

Podle oficiálních statistik WordPress 42,6% uživatelů stále používá různé starší verze WordPress.

statistiky verzí wordpress

Zatímco na nejnovější verzi PHP verze 7.2 běží pouze 2,3% webů WordPress.

statistiky verzí php

Jak zabránit a opravit zastaralé WordPress & Verze PHP

Tenhle je snadný. Vždy byste měli aktualizovat svou instalaci WordPress na nejnovější verzi. Ujistěte se, že vždy používáte nejnovější verzi (před upgradem nezapomeňte vždy provést zálohu). Pokud jde o upgrade PHP, jakmile otestujete kompatibilitu svého webu WordPress, můžete změnit verzi PHP.

Závěrečné myšlenky!

Seznámili jsme se s různými zranitelnostmi WordPress a jejich možnými řešeními. Je třeba si uvědomit, že aktualizace hraje zásadní roli při zachování bezpečnosti WordPress. A když si všimnete neobvyklé činnosti, zvedněte se na nohy a začněte kopat, dokud nenajdete problém, protože tato bezpečnostní rizika mohou způsobit škody v tisících $$.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map