Топ-6 найпоширеніших уразливостей WordPress (і як їх виправити)

WordPress спочатку був запущений як платформа для блогів, яка набагато пізніше стала повноцінним веб-рішенням, яке є сьогодні, для магазинів електронної комерції, блогів, новин та додатків на рівні підприємств. Ця еволюція WordPress внесла багато змін до її суті та зробила її більш стабільною та захищеною від попередніх версій.


Оскільки WordPress – це платформа з відкритим кодом, що означає, що хтось може внести свій внесок у основні її функції. Ця гнучкість виграла як розробникам, які розробляли теми та плагіни, так і кінцевому користувачеві, який використовує їх для додавання функціональності на свої WordPress сайти.

Найпоширеніші вразливості WordPress (і як їх виправити)

Однак ця відкритість викликає серйозні питання щодо безпеки платформи, які не можна ігнорувати. Це не вада самої системи, а скоріше структура, на якій вона побудована, і враховуючи, наскільки важливим є те, що команда безпеки WordPress працює день і ніч, щоб тримати платформу захищеною для своїх кінцевих користувачів.

Сказавши, що як кінцевий користувач ми не можемо просто покластися на його механізм безпеки за замовчуванням, оскільки ми робимо багато змін, встановлюючи різні плагіни та теми на наш сайт WordPress, які можуть створювати лазівки, щоб їх використовувати хакери.

У цій статті ми дослідимо різні Уразливості безпеки WordPress і навчимось уникати та виправляти їх, щоб залишатися в безпеці!

Уразливості WordPress & Питання безпеки

Ми побачимо кожне питання та його рішення по черзі.

 1. Брутальна атака
 2. Інжекція SQL
 3. Зловмисне програмне забезпечення
 4. Міжсайтовий сценарій
 5. DDoS Attack
 6. Старі версії WordPress та PHP

1. Атака грубої сили

У термін Леймана, Брутальна атака передбачає багаторазовий підхід до спроб та помилок, використовуючи сотні комбінацій, щоб відгадати правильне ім’я користувача або пароль. Це робиться за допомогою потужних алгоритмів та словників, які відгадують пароль, використовуючи якийсь контекст.

Цей вид атаки важко виконати, але все одно це одна з популярних атак, виконаних на сайтах WordPress. За замовчуванням WordPress не перешкоджає користувачу пробувати кілька спроб помилок, які дозволяють людині чи боту спробувати тисячі комбінацій в секунду.

Як запобігти і виправити грубі напади

Уникнути грубої сили досить просто. Все, що вам потрібно зробити – це створити надійний пароль, який включає великі літери, малі літери, цифри та спеціальні символи, оскільки кожен символ має різні значення ASCII, і важко буде відгадати довгий і складний пароль. Уникайте використання пароля, наприклад johnny123 або Whatsmypassword.

Також інтегруйте Двофакторну автентифікацію, щоб двічі перевірити автентифікацію користувачів, які входять у ваш сайт. Двофакторна автентифікація – чудовий плагін для використання.

2. Ін’єкція SQL

Один із найстаріших хаксів у книзі злому веб-сайтів – це введення SQL запитів здійснити або повністю знищити базу даних за допомогою будь-якої веб-форми або поля введення.

Після успішного вторгнення хакер може маніпулювати базою даних MySQL і цілком можливо отримати доступ до свого адміністратора WordPress або просто змінити свої облікові дані для подальшого збитку. Ця атака зазвичай виконується любителями посередніх хакерів, які в основному тестують свої злому.

Як запобігти та виправити ін’єкцію SQL

За допомогою плагіна ви можете визначити, чи став ваш сайт жертвою ін’єкції SQL чи ні. Ви можете використовувати WPScan або Sucuri SiteCheck, щоб перевірити це.

Крім того, оновіть WordPress, а також будь-яку тему чи плагін, які, на вашу думку, можуть викликати проблеми. Перевірте їх документацію та відвідайте їхні форуми підтримки, щоб повідомити про такі проблеми, щоб вони могли розробити виправлення.

3. Зловмисне програмне забезпечення

Шкідливий код вводиться в WordPress через заражену тему, застарілий плагін або сценарій. Цей код може витягувати дані з вашого веб-сайту, а також вставляти шкідливий вміст, який може залишитися непоміченим через свій стриманий характер.

Зловмисне програмне забезпечення може завдати легких та серйозних пошкоджень, якщо їх не вчасно вручати. Іноді весь сайт WordPress потрібно переустановити, оскільки це вплинуло на ядро. Це також може збільшити витрати на ваш хостинг, оскільки велика кількість даних передається або розміщується за допомогою вашого веб-сайту.

Як запобігти і виправити зловмисне програмне забезпечення

Зазвичай зловмисне програмне забезпечення пробивається через заражені плагіни та нульові теми. Завантажувати теми рекомендується лише з надійних ресурсів, які не мають шкідливого вмісту.

Плагіни безпеки, такі як Succuri або WordFence, можуть використовуватися для повного сканування та виправлення шкідливих програм. У найгіршому випадку проконсультуйтеся з експертом WordPress.

4. Міжсайтовий сценарій

Один з найпоширеніших нападів – це Крос-сайтовий сценарій також відомий як напад XSS. При такому типі атаки зловмисник завантажує зловмисний код JavaScript, який, завантажуючись на стороні клієнта, починає збирати дані та, можливо, перенаправлятись на інші шкідливі сайти, що впливають на досвід користувача.

Як запобігти та виправити сценарії між сайтом

Щоб уникнути подібного типу атаки, використовується належна перевірка даних на веб-сайті WordPress. Використовуйте санітарію виводу для забезпечення правильного типу даних. Можливі також використання плагінів, таких як запобігання вразливості XSS.

5. DDoS Attack

Кожен, хто переглянув мережу чи керує веб-сайтом, можливо, натрапив на сумнозвісну атаку DDoS. Розподілений відмова в обслуговуванні (DDoS) це вдосконалена версія відмови в сервісі (DoS), в якій велика кількість запитів надсилається на веб-сервер, що робить його повільним і в кінцевому рахунку виходить з ладу.

DDoS виконується з використанням одного джерела, тоді як DDoS – це організована атака, виконана через кілька машин по всьому світу. Щороку мільйони доларів витрачаються на це через цю горезвісну атаку на веб-безпеку.

Як запобігти та виправити DDoS атаки

DDoS-атаки важко запобігти використанню звичайних методик. Веб-хости відіграють важливу роль у захисті вашого сайту WordPress від таких атак. Наприклад, постачальник хмарного хостингу, який управляється Cloudways, керує безпекою сервера та відзначає все підозріле, перш ніж це може завдати шкоди веб-сайту клієнта..

Застарілий WordPress & Версії PHP

Застарілі версії WordPress є більш схильними до впливу загрози безпеці. З часом хакери знаходять спосіб експлуатувати його ядро ​​і в кінцевому рахунку здійснити атаку на сайти, все ще використовуючи застарілі версії.

З цієї ж причини команда WordPress випускає патчі та новіші версії з оновленими механізмами захисту. Біг старіші версії PHP може викликати проблеми несумісності. Оскільки WordPress працює на PHP, для правильної роботи йому потрібна оновлена ​​версія.

Відповідно до офіційної статистики WordPress, 42,6% користувачів все ще використовують різні старіші версії WordPress.

статистика версії WordPress

Тоді як лише остання 2.3% WordPress сайтів працює на останній версії PHP 7.2.

Статистика версії php

Як запобігти та виправити застарілу WordPress & Версії PHP

Цей легкий. Ви завжди повинні оновлювати встановлення WordPress до останньої версії. Переконайтеся, що ви завжди використовуєте останню версію (пам’ятайте, що завжди робите резервну копію перед оновленням). Що стосується оновлення PHP, після тестування вашого сайту WordPress на сумісність ви можете змінити версію PHP.

Фінальні думки!

Ми ознайомилися з різними вразливостями WordPress та їх можливими рішеннями. Варто зазначити, що оновлення відіграє важливу роль у збереженні безпеки WordPress недоторканою. І коли ви помітите будь-яку незвичну активність, встаньте на пальці ніг і починайте копати, поки не знайдете проблему, оскільки ці ризики для безпеки можуть спричинити збитки в тисячах доларів.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map