Top 6 najčastejších zraniteľností WordPress (a ako ich opraviť)

WordPress bol pôvodne uvedený na trh ako blogová platforma, ktorá sa oveľa neskôr stala úplným webovým riešením, aké je dnes pre elektronické obchody, blogy, správy a podnikové aplikácie. Tento vývoj WordPress priniesol mnoho zmien do jeho jadra a urobil ho stabilnejším a bezpečnejším oproti predchádzajúcim verziám.


Pretože WordPress je platforma s otvoreným zdrojom, čo znamená, že k jeho základným funkciám môže prispieť každý. Táto flexibilita bola prospešná pre vývojárov, ktorí vyvinuli témy a doplnky, a pre koncových používateľov, ktorí ich používajú na zvýšenie funkčnosti svojich stránok WordPress..

Najčastejšie chyby zabezpečenia WordPress (a spôsob ich riešenia)

Táto otvorenosť však vyvoláva vážne otázky týkajúce sa bezpečnosti platformy, ktorú nemožno ignorovať. Toto nie je chyba v samotnom systéme, ale skôr štruktúra, na ktorej je postavená, a vzhľadom na to, aké je to dôležité, bezpečnostný tím WordPress pracuje vo dne iv noci, aby udržal platformu zabezpečenú pre svojich koncových používateľov..

Ako koncový používateľ sa však nemôžeme jednoducho spoliehať na jeho predvolený bezpečnostný mechanizmus, pretože vykonávame množstvo zmien inštaláciou rôznych doplnkov a tém na našu stránku WordPress, ktoré môžu vytvárať medzery, aby ich hackeri zneužili..

V tomto článku budeme skúmať rôzne Chyby zabezpečenia WordPress a naučí sa im predchádzať a opravovať ich, aby zostali v bezpečí!

Chyby zabezpečenia WordPress & Problémy s bezpečnosťou

Každý problém a jeho riešenie uvidíme jeden po druhom.

 1. Útok hrubou silou
 2. SQL Injection
 3. malware
 4. Skriptovanie na viacerých stránkach
 5. DDoS Attack
 6. Staré verzie WordPress a PHP

1. Brute Force Attack

V Laymanovom období, Útok hrubou silou zahŕňa viacnásobný pokus a omyl pomocou stoviek kombinácií na uhádnutie správneho používateľského mena alebo hesla. To sa deje pomocou výkonných algoritmov a slovníkov, ktoré uhádnu heslo pomocou nejakého kontextu.

Tento druh útoku je ťažké vykonať, ale stále je to jeden z populárnych útokov vykonaných na stránkach WordPress. WordPress v predvolenom nastavení nebráni používateľovi vyskúšať viac pokusov o zlyhanie, ktoré umožnia človeku alebo robotovi vyskúšať tisíce kombinácií za sekundu.

Ako predchádzať útokom Brute Force a ako ich opraviť

Vyhýbanie sa hrubej sile je pomerne jednoduché. Všetko, čo musíte urobiť, je vytvoriť silné heslo, ktoré obsahuje veľké písmená, malé písmená, čísla a špeciálne znaky, pretože každý znak má odlišné hodnoty ASCII a bolo by ťažké uhádnuť dlhé a zložité heslo. Nepoužívajte heslo, ako je johnny123 alebo aké kľúčové slovo.

Integrujte tiež dvoufaktorové overenie, aby ste autentifikovali používateľov, ktorí sa prihlasujú na vaše stránky dvakrát. Overenie pomocou dvoch faktorov je vynikajúci doplnok na použitie.

2. Vstrekovanie SQL

Jeden z najstarších hackov v knihe webového hackingu je vkladanie dotazov SQL na vykonanie alebo úplné zničenie databázy pomocou akéhokoľvek webového formulára alebo vstupného poľa.

Po úspešnom vniknutí môže hacker manipulovať s databázou MySQL a celkom pravdepodobne získať prístup k vášmu správcovi WordPress alebo jednoducho zmeniť svoje poverenia na ďalšie poškodenie. Tento útok zvyčajne vykonávajú amatérski až priemerní hackeri, ktorí väčšinou testujú svoje hackerské schopnosti.

Ako zabrániť a opraviť vstrekovanie SQL

Pomocou doplnku môžete zistiť, či bol váš web obeťou SQL Injection alebo nie. Môžete to skontrolovať pomocou WPScan alebo Sucuri SiteCheck.

Aktualizujte tiež svoj WordPress, ako aj všetky témy alebo doplnky, o ktorých si myslíte, že môžu spôsobovať problémy. Ak chcete nahlásiť takéto problémy, prečítajte si ich dokumentáciu a navštívte ich podporné fóra, aby si mohli vytvoriť záplatu.

3. Škodlivý softvér

Škodlivý kód je vložený do WordPress prostredníctvom infikovanej témy, zastaralého doplnku alebo skriptu. Tento kód môže extrahovať údaje z vašich stránok, ako aj vkladať škodlivý obsah, ktorý by mohol byť nenápadný z dôvodu jeho diskrétnej povahy.

Malware môže spôsobiť mierne až vážne poškodenie, ak sa s ním nebude včas zaobchádzať. Niekedy je potrebné preinštalovať celú stránku WordPress, pretože to ovplyvnilo jadro. Môže to tiež zvýšiť náklady na hosting, pretože veľké množstvo údajov sa prevádza alebo sa hostuje pomocou vašich stránok.

Ako zabrániť a opraviť malvér

Malvér zvyčajne prechádza infikovanými doplnkami a null témami. Odporúča sa sťahovať témy iba z dôveryhodných zdrojov, ktoré neobsahujú škodlivý obsah.

Doplnky zabezpečenia ako Succuri alebo WordFence môžu byť použité na spustenie úplného skenovania a opravy škodlivého softvéru. V najhoršom prípade sa poraďte s odborníkom na WordPress.

4. Skriptovanie viacerých stránok

Jeden z najbežnejších útokov je Cross-Site Scripting tiež známy ako XSS útok. Pri tomto type útoku útočník načíta škodlivý kód JavaScript, ktorý pri načítaní na strane klienta začne zhromažďovať údaje a prípadne presmerovať na iné škodlivé stránky, ktoré ovplyvňujú dojem používateľa..

Ako zabrániť a opraviť skriptovanie na viacerých stránkach

Ak sa chcete vyhnúť tomuto typu útoku, používajte správne overenie údajov na celom webe WordPress. Na zabezpečenie vloženia správneho typu údajov použite výstupnú dezinfekciu. Môžu sa použiť aj doplnky, ako je napríklad Zabránenie zraniteľnosti XSS.

5. DDoS Attack

Každý, kto si prezeral sieť alebo spravuje webovú stránku, sa možno stretol so známym útokom na DDoS. Distribuované odmietnutie služby (DDoS) je vylepšená verzia protokolu Denial of Service (DoS), v ktorej sa na webový server kladie veľké množstvo požiadaviek, čo ho spomaľuje a nakoniec zlyhá..

DDoS sa vykonáva pomocou jedného zdroja, zatiaľ čo DDoS je organizovaný útok vykonávaný prostredníctvom viacerých počítačov po celom svete. Každý rok sa míňajú milióny dolárov v dôsledku tohto notoricky známeho útoku na webovú bezpečnosť.

Ako zabrániť a opraviť útoky DDoS

Útokom DDoS je ťažké zabrániť použitím konvenčných techník. Weboví hostitelia zohrávajú dôležitú úlohu pri ochrane vášho webu WordPress pred takýmito útokmi. Napríklad poskytovateľ cloudhostingu spravujúci cloud hostuje správu bezpečnosti servera a nahlási všetko podozrivé skôr, ako môže spôsobiť škody na webových stránkach zákazníka..

Zastarané WordPress & Verzie PHP

Zastarané verzie WordPress sú náchylnejšie na to, aby vás zasiahla bezpečnostná hrozba. Hackeri časom nájdu spôsob, ako využiť svoje jadro a nakoniec vykonať útok na weby, ktoré stále používajú zastarané verzie..

Z toho istého dôvodu tím WordPress vydáva opravy a novšie verzie s aktualizovanými bezpečnostnými mechanizmami. beh staršie verzie PHP môže spôsobiť problémy s nekompatibilitou. Pretože WordPress beží na PHP, vyžaduje aktualizovanú verziu, aby správne fungovala.

Podľa oficiálnych štatistík WordPress 42,6% používateľov stále používa rôzne staršie verzie WordPress.

štatistiky verzií wordpress

Zatiaľ čo na najnovšej PHP verzie 7.2 je spustených iba 2,3% webov WordPress.

štatistiky verzií php

Ako zabrániť a opraviť zastarané WordPress & Verzie PHP

Toto je ľahké. Inštaláciu programu WordPress by ste mali vždy aktualizovať na najnovšiu verziu. Uistite sa, že vždy používate najnovšiu verziu (pred aktualizáciou nezabudnite vždy vykonať zálohu). Pokiaľ ide o inováciu PHP, po otestovaní kompatibility webu WordPress môžete zmeniť verziu PHP.

Záverečné myšlienky!

Oboznámili sme sa s rôznymi zraniteľnými miestami WordPress a ich možnými riešeniami. Je potrebné poznamenať, že aktualizácia zohráva zásadnú úlohu pri udržiavaní bezpečnosti WordPress neporušená. A keď si všimnete akúkoľvek nezvyčajnú aktivitu, postavte sa na nohy a začnite kopať, kým nenájdete problém, pretože tieto bezpečnostné riziká môžu spôsobiť škody v tisícoch $$.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map