Temat më të mira të Google AMP ⚡ të gatshme për WordPress për vendet me ngarkim të shpejtë në çast

Renditja më e lartë e motorëve të kërkimit dhe koha më e shpejtë e ngarkesës … janë ato që duan çdo pronar i faqes në internet. Por arritja e këtyre mund të jetë vërtet e vështirë nëse nuk e dini se çfarë po bëni. Kjo është ajo ku Google AMP vjen për të shpëtuar. Ashtë një projekt nga Google për të ndihmuar faqet e internetit të ngarkohen më shpejt. Këtu është përmbytja ime e jashtme atje.


Ndërsa zbatimi i AMP në uebfaqen tuaj nuk garanton renditje më të lartë në Google, shumë tregtarë pretendojnë se kanë parë pothuajse dyfish trafikun nga Google pas implementimit të tij.

Temat më të mira për PMP të gatshme për WordPress në vitin 2020:

 • Më së miri në përgjithësi: është një temë e ngarkimit të shpejtë, me shumë qëllime të WordPress që funksionon shumë me çdo ndërtues faqesh atje, dhe tema është e përsosur për biznesin e vogël, bloget, fillimet dhe më shumë. Versioni falas dhe premium vjen me mbështetjen AMP amtare.
 • Kontrollues, Më i miri në përgjithësi: është një ngarkim i shpejtë, temë miqësore SEO WordPress që është në përputhje me të gjithë ndërtuesit kryesorë të faqeve. Ajo vjen me një bibliotekë të madhe të gatshme për të importuar faqet e internetit. Vetëm versioni Pro vjen me mbështetje amtare AMP.

Para se të hidhem në Temat më të mira të AMP WordPress le të zbulojmë se çfarë është AMP dhe pse duhet të merrni parasysh përdorimin e tij.

Isfarë është faqet e përshpejtuara të celularit (AMP)

Google AMP (Përshpejtuar Mobile Pages) është një projekt me burim të hapur që synon të bëjë që faqet e internetit të ngarkohen më shpejt në pajisjet e lëvizshme.

Përse?

Sepse shumë njerëz kanë një lidhje të ngadaltë në internet. Dhe shumica e faqeve të internetit i duhen më shumë se 5 sekonda. Kjo është shumë kohë. Shumica e përdoruesve celular nuk janë të durueshëm aq sa të presin kaq gjatë.

Qëllimi i Google AMP është që faqet e internetit të ngarkohen menjëherë. Jo vetëm shpejt, por edhe për ngarkoni menjëherë.

Një nga arsyet pse Google doli me AMP është sepse shumica e pronarëve të faqeve të internetit nuk kanë burime (kohë dhe para) për të përmirësuar shpejtësinë e faqeve të tyre në internet edhe nëse dëshirojnë të.

AMP është thjesht një kornizë për ndërtimin e faqeve që ngarkohen më shpejt. Zbatimi i AMP në faqen tuaj të internetit nuk kushton shumë edhe nëse punësoni një programues në internet.

Por për shkak se jeni përdorues i WordPress, mund ta bëni falas duke instaluar një plugin. Pasi të zbatoni AMP në faqen tuaj të internetit, Google do të dërgojë vizitorë celularë në versionin AMP të faqeve tuaja në vend të faqeve normale.

Tani, ashtu si me çdo teknologji tjetër të re, ka të mirat dhe të këqijat për të mundësuar AMP në faqen tuaj të internetit.

Të mirat

Uebfaqja juaj do të ngarkojë menjëherë. Përdoruesit do të klikojnë faqen tuaj në rezultatet e kërkimit dhe bum, ata janë në faqen tuaj.

Kur aktivizoni AMP, Google shfaq një simbol AMP në listën tuaj të kërkimit. Kjo besohet se rrit makinën tuaj të kërkimit CTR. Pra, nëse një shumicë e madhe e trafikut tuaj vjen nga kërkimet në celular, me siguri do të shihni një ngritje në renditjen e motorëve të kërkimit.

Google i do faqet e internetit që ofrojnë një përvojë të shkëlqyeshme të përdoruesit. Dhe shpejtësia e faqes suaj të internetit kontribuon në përvojën e mirë të përdoruesit.

Shumë ekspertë të SEO në komunitetin e marketingut në internet pretendojnë se kanë parë një rritje në trafikun e Motorit të Kërkimit pas zbatimit të AMP në faqet e tyre të internetit.

Ekzistojnë gjithashtu disa histori tmerri të njerëzve që zbatojnë AMP dhe humbasin të gjithë trafikun e tyre celular.

Të këqijat

A fitoni para me Reklamim?

Atëherë ka një lajm potencialisht të keq. Google AMP nuk i mbështet të gjitha rrjetet e reklamave atje.

Nëse jeni një botues Adsense, reklamat do të shfaqen ende në përmbajtjen tuaj.

Por nëse jeni në ndonjë rrjet tjetër reklamash, mund të keni fat. Këtu keni një listë të rrjeteve të reklamave të mbështetura.

Pjesa më e keqe në lidhje me AMP është që ju të humbni kontrollin mbi përmbajtjen. Ju nuk keni shumë kontroll mbi mënyrën se si shfaqen gjërat.

Mendoni për AMP si një version diete të HTML normal. Google AMP lejon vetëm HTML statike dhe disa JavaScript të kufizuar. Pala e tretë JS lejohet në iframes, ajo nuk mund të bllokojë dhënien.

Pra, nuk mund të përdorni shumicën e pajisjeve tuaja të preferuara të zbukuruara.

Farë dua të them me atë?

Google AMP nuk do t’ju lejojë të përdorni pajisje shtesë si Facebook Like Box, Feed Twitter, etj.

Qëllimi i saj kryesor është të ngarkojë faqet në internet në çast. Dhe JavaScript bën një ndikim të madh në shpejtësinë e faqes suaj të internetit.

Jo vetëm kaq, por ju gjithashtu nuk do të jeni në gjendje të përdorni pajisje shtesë JavaScript si Popup dhe forma opt-in të optikuara nga Ajax.

Nëse përdorni një mjet Analytics sesa Google Analytics, mund të mos jeni në gjendje të gjurmoni vizitorët celularë në faqet tuaja AMP.

Google AMP nuk mbështet mjete 20+ Analytics atje, që është e shkëlqyeshme, por jo çdo mjet.

A do të funksionojë AMP me WordPress?

Jo.

Jo pa një plugin si shtojca AMP.

WordPress në vetvete nuk ofron mbështetje për AMP.

Nuk ka asnjë mundësi në menunë e cilësimeve të pultit tuaj WordPress që mund të përdorni për të aktivizuar AMP.

Shtesa falas AMP nga Automattic, njerëzit e tmerrshëm pas WordPress, është e thjeshtë për t’u përdorur nuk ju duhet shumë (nëse ka) konfigurim. Sshtë një shtojcë e vendosur dhe harruese. Sidoqoftë vjen me dobësi, për shembull, ai mbështet vetëm postimet e WordPress, jo faqet.

A do të funksionojë tema ime aktuale me AMP?

Ndërsa shumica e temave të WordPress do të funksionojnë mirë me AMP, nëse dëshironi të jeni në gjendje të rregulloni versionin AMP të faqeve tuaja, ju duhet Temat e WordPress të gatshme për AMP.

Shumica e temave të WordPress nuk janë të gatshme për AMP.

Për të përgatitur faqen tuaj AMP të gatshme, mund të përdorni ose një temë miqësore AMP, ose mund të rregulloni temën tuaj aktuale duke përdorur një shtojcë AMP.

Shtojcat më të mira të AMP WordPress

Shtojca AMP që diskutuam në pjesën e fundit nuk ofron pothuajse asnjë mundësi përshtatjeje për faqet AMP që gjeneron.

Ka disa shtesa të tjera AMP WordPress që janë më të mira në personalizimin e temës suaj aktuale, dhe mbështesin të dy postimet, faqet, kategoritë

 • weeblrAMP është ndoshta plugin më premtues i AMP atje tani. weeblrAMP ju lejon të krijoni një version gati të plotë AMP të faqes tuaj, të paraqitur plotësisht siç specifikon AMP: postimet, faqet, kategoritë, etiketat dhe arkivat.

  Gjithashtu, komente të integruara, Analytics, reklama, schema.org, Yoast dhe Jetpack integrime. Edicioni premium konverton automatikisht Formularët e Kontaktit 7 dhe format e gravitetit, Mailchimp Për WP, WooCommerce ose Shkarkime të Lehta Dixhitale.

 • WP AMP është një shtojcë premium WordPress e cila shton mbështetje për faqet e përshpejtuara të celularit (AMP). WP AMP ju lejon të përfshini të gjitha llojet e përmbajtjeve dhe arkivat në faqen tuaj të internetit për celular.

  Mund të futni imazhe, video, audios dhe iframes. Ju mund të rregulloni modelin standard ose të krijoni një model krejtësisht të ri. Kjo ju lejon të gjurmoni vizitorët me Google Analytics, Google Tag Manager, Yandex.Metrika dhe Facebook Pixel. Punon me SEO Yoast, Të gjitha në Një Paketë SEO, Kuadri i SEO, SEO Ultimate. Ju mund të integroni AMP me WooCommerce për të shitur në reklama mobile, AdSense dhe DoubleClick në faqet AMP.

 • AMP për WP shton automatikisht funksionalitetin e Pagesave të Përshpejtuar të Mobiljeve (Google AMP Project) në faqen tuaj të WordPress. Kjo shtojcë e pasur me tipare ju lejon të rregulloni temën tuaj aktuale për t’u bërë AMP gati. Shihni të gjitha tiparet dhe integrimet.

Nëse dëshironi të jeni në gjendje të rregulloni pamjen (ngjyrat dhe paraqitjen) e faqeve tuaja AMP, do t’ju duhet një temë që vjen me mbështetje për AMP dhe ju lejon të personalizoni rezultatet.

Për ta bërë atë që opsioni juaj më i mirë është ndoshta të merrni një temë të gatshme AMP WordPress.

temat dhe shabllonet më të mira të WordPress

Temat më të mira të WordPress AMP

1. Neve

Neve AMP temë e gatshme WordPress

Neve nga ThemeIsle është në përputhje me Faqet e Përshpejtuara të Mobiljeve (AMP) dhe e bën faqen tuaj në internet si AMP amtare, e cila do të ngarkojë faqen tuaj menjëherë dhe në kthim do të ndihmojë në rritjen e SEO tuaj. Tema vjen si në një version falas (por karakteristika të kufizuara), ashtu edhe me një version premium (nga vetëm 39 dollarë – kostoja e njëhershme).

Features:

 • 100% i pajtueshëm me Google AMP
 • 100% i pajtueshëm me Gutenberg dhe Elementor
 • I optimizuar për shpejtësinë, përdor Vanilla JavaScript për optimizimin e performancës
 • Kod i lehtë dhe SEO miqësor
 • Demot e shumta që janë gati për t’u instaluar
 • Paralaksi dhe efektet e ngarkimit dembel
 • WooCommerce gati

Çmimi: 39 dollarë (versioni falas është gjithashtu në dispozicion)

Me shume informacion & demo të gjalla: Kliko këtu

2. Astra

temë astra wordpress

Astra është një temë me peshë të lehtë, të shpejtë dhe krijuese të faqeve WordPress, e cila është krijuar nga Brainstorm Force. Astra vjen me mbështetjen AMP amtare (por duhet ta merrni Versioni pro)

Features:

 • 100% i pajtueshëm me Google AMP (vetëm në versionin Pro)
 • I përputhshëm me ndërtuesit e faqeve si BeaverBuilder, SiteOrigin, Elementor dhe Divi + më shumë
 • Lehtë për t’u përdorur me një ndërfaqe të pastër admin
 • E thjeshtë, megjithatë dizajne të bukura për cilindo lloj biznesi ku jeni
 • Dhjetëra para-projektuar dhe faqet startuese mahnitëse të gardianit që mund të importoni
 • Lehtë për tu përshtatur pa u marrë me kod
 • SEO miqësore themeli dhe të gjitha shënimet e nevojshme Schema.org
 • i zgjatshëm me grepa dhe filtra që ju lejojnë të rregulloni çdo temë Astra
 • Integrimi i WooCommerce për ndërtimin e dyqaneve në internet

Çmimi: $ 59

Me shume informacion & demo të gjalla: Kliko këtu

3. Stok

Ushqyer! - Revista / Lajmet dhe Blogu Personal Tema e WordPress-it

Stoke është një revistë / lajm dhe stil personal blog temë WordPress.

Stoke është një temë moderne WordPress ideale për faqet e revistave dhe bloget personale. Kjo temë i jep faqen tuaj të internetit një pamje të guximshme, të freskët dhe tërheqëse për sytë!

Tema e Stokuar e WordPress është ngarkesë e lehtë dhe e shpejtë. Ju lehtë mund të rregulloni të gjitha aspektet e kësaj teme pa prekur një rresht të vetëm kodesh. Kjo temë vjen me mbështetje për Artikuj të çastit Google AMP dhe Facebook.

Features:

 • Mbështetje e Google AMP dhe mbështetje e Artikujve të Shpejtë të Facebook.
 • Optimizuar për SEO dhe shpejtësinë e faqes.
 • Integruar plotësisht me Native Customer WP.
 • Paraqitja e listave / Kartave Big / Grid dhe Slider / Carousel i përshtatshëm për shtëpi.
 • Ofron qindra kombinime të mundshme të faqosjes.
 • Ndërtuar “Ndikimet” të stukuara (sistemi i bashkëveprimit dhe reagimit i përdoruesit).

Çmimi: $ 49

Me shume informacion & demo live: Kliko këtu

4. Botues

Botuesi AMP WordPress Theme

Botuesi është një temë e stilit të revistës për WordPress.

Ajo ofron një dizajn të bukur të përgjegjshëm. Kjo temë është perfekte për krijimin e blogeve të stilit të lajmeve. Ajo vjen me 90+ shabllone të para-bërë faqe për të zgjedhur.

Ju lehtë mund të rregulloni të gjitha aspektet e dizajnit të kësaj teme pa prekur një rresht të vetëm kodesh. Kjo temë vjen me mbështetje të plotë për AMP.

Features:

 • Mbi 90 shabllone të paracaktuar për të zgjedhur.
 • Dizajn plotësisht i përgjegjshëm që duket i shkëlqyeshëm në të gjitha pajisjet.
 • Përkthim i gatshëm, kështu që mund ta përktheni në shumë gjuhë.
 • Në përputhje me Visual Composer dhe ofron mbi 70 blloqe ndërtues faqesh për të zgjedhur. Përshtatni me lehtësi modelin me ndërtuesin tërheqës dhe tërheqje.
 • Ofron 20 pajisje shtesë ekskluzive që mund të përdorni në shirita anësore.
 • Ofron 13 shabllone të ndryshme postimi.

Çmimi: $ 39

Me shume informacion & demo live: Kliko këtu

5. Noor

Tema NoP e WordPress AMP

Noor është një temë e fuqishme me shumë qëllime për WordPress. Fullyshtë plotësisht i personalizueshëm, kështu që ju mund ta rregulloni dhe përdorni atë për të krijuar një faqe në internet në pothuajse çdo industri. Ajo vjen me një sërë demonstrimesh të integruara për t’ju ndihmuar të filloni.

Më e mira nga të gjitha është në përputhje me Google AMP. E tëra që ju duhet është të instaloni shtojcën AMP pas instalimit dhe të keni mbaruar.

Nëse jeni duke kërkuar për një temë WordPress që ju lejon të krijoni faqe unike dhe të bukura në kërkim shumë qëllimesh, atëherë merrni parasysh Noor. Noori vjen me funksionalitet tërheqës dhe rënie për ndërtimin e faqeve të drejtpërdrejta me Visual Composer. Tema gjithashtu përdor praktikat më të mira të SEO dhe ngarkesa e shpejtë për t’ju ofruar një sit të shpejtë.

Features:

 • Google AMP i pajtueshëm
 • Gjithashtu i pajtueshëm me WooCommerce, EDD, Buddypress, bbpress, The Calendar Calendar Pro, dhe më shumë
 • Ndërtuar për SEO dhe vjen me integrim të pasur me copëza dhe bazë të strukturuar mirë të kodit
 • Shpejtësi flakëruese dhe performancë e shpejtë
 • Mbështetje për gjuhët RTL.
 • 30+ demonstrime të para-prodhuara dhe unike që janë të lehta për t’u importuar
 • Dizajn plotësisht i përgjegjshëm dhe retina e gatshme.

Çmimi: $ 59

Me shume informacion & demo live: Kliko këtu

6. E thjeshta

Tema e thjeshtë e WordPress AMP

Simple është një temë biznesi për WordPress. Ajo ofron gjithçka që ju nevojitet për të krijuar dhe drejtuar një sit biznesi.

Pavarësisht nëse po krijoni një faqe në internet për fillimin ose një ndërmarrje, mund ta rregulloni me lehtësi këtë temë për t’iu përshtatur nevojave tuaja.

Features:.

 • Vjen me një magjistar të thjeshtë konfigurimi, kështu që ju mund ta vendosni vetë temën brenda sekondave.
 • Plotësisht i pajtueshëm me WooCommerce dhe ofron 4 tema të ndryshme stili dyqanesh për të zgjedhur.
 • Kjo temë është e gatshme për përkthim, kështu që lehtë mund ta përktheni në gjuhë të shumta.
 • Rregulloni lehtësisht këtë temë me personalizuesin e saj të drejtpërdrejtë.
 • Ju lejon të zgjidhni fontet e Google që dëshironi të përdorni.

Çmimi: $ 39

Me shume informacion & demo live: Kliko këtu

7. Onefleek

Temë OneFleek AMP WordPress

Onefleek është një temë e revistës për WordPress. Shtë perfekt për krijimin e faqeve të lajmeve.

Ajo vjen me dhjetra paraqitje të faqeve të ndryshme për të zgjedhur. Të gjitha këto paraqitje i japin faqes tuaj një pamje dhe ndjenjë të një reviste premium në internet.

Features:

 • Plotësisht i përgjegjshëm dhe duket shkëlqyeshëm për të gjitha pajisjet.
 • Ofron 4 paraqitje të ndryshme për artikuj të bazuar në listë.
 • Krijoni me lehtësi faqe rishikimi dhe rishikoni produktet bazuar në Përqindjen, Yjet ose Pikat.
 • Ofron pesë fusha të ndryshme për të shfaqur reklamat.
 • Vjen me mbështetje për postim automatik në mediat sociale.
 • Rregulloni lehtësisht të gjitha aspektet e dizajnit duke përdorur Customizer Live
 • Layout-et e shumta për të zgjedhur si për postimet ashtu edhe për faqet.

Çmimi: $ 59

Me shume informacion & demo live: Kliko këtu

8. Folie

Tema Folie AMP WordPress

Folie është një temë me shumë qëllime WordPress. Ajo vjen me një ndërtues tërheqës dhe tërheqje, kështu që ju mund ta rregulloni dhe përdorni atë për të krijuar çdo lloj uebfaqeje.

Features:

 • Vjen bundled me Codeless Builder, Visual Composer dhe dy programe shtesë të rrëshqitjes premium.
 • Mbi 25 modele të ndryshme të projektimit për të zgjedhur.
 • Bëni lehtësisht ndryshime të drejtpërdrejta në dizajn me ndërtuesin e lehtë të tërheqjes dhe tërheqjes.
 • Vjen me mbështetje të plotë për WooCommerce, kështu që ju pa dhimbje mund të krijoni dyqane online me shfaqje të plotë.
 • Dizajn plotësisht i përgjegjshëm që përshtatet lehtësisht me të gjitha madhësitë e ekranit.
 • Mbështetje për pjesët e lëvizjes paralele.
 • Kjo temë është e gatshme për përkthim. Ju lehtë mund ta përktheni atë në gjuhë të shumta për të krijuar një faqe interneti shumëgjuhëshe.

Çmimi: $ 59

Me shume informacion & demo live: Kliko këtu

9. okab

Temë Okab AMP WordPress

Okab është një temë e bukur me shumë qëllime për WordPress.

Fullyshtë plotësisht i personalizueshëm, kështu që ju mund ta rregulloni dhe përdorni atë për të krijuar një faqe në internet në çdo industri. Ajo vjen me një Ndërtues Faqe Vizuale tërheqëse dhe tërheqëse për t’ju ndihmuar të rregulloni modelin brenda sekondave.

Kjo temë ofron mbi 70 variante të ndryshme paraqitjesh për të zgjedhur. Ajo gjithashtu vjen me mbështetje të plotë për WooCommerce, kështu që ju lehtë mund të filloni shitjen e produkteve tuaja në internet.

Features:

 • Mbi 70 skedarë për të zgjedhur.
 • Një model i pastër i përgjegjshëm. Kjo temë duket e shkëlqyeshme në të gjitha madhësitë e ekranit.
 • Mbështetja për WooCommerce ju lejon të filloni shitjen në internet brenda disa minutash.
 • Ju lehtë mund ta përktheni këtë temë në gjuhë të shumta për të krijuar një faqe interneti shumëgjuhëshe.
 • Mbështetje për gjuhët RTL.
 • Vjen me një Krijues të faqeve pamore tërheqëse dhe tërheqëse.
 • 260+ Elementë Web për të krijuar me lehtësi modelin e përsosur për faqet tuaja.

Çmimi: $ 59

Me shume informacion & demo live: Kliko këtu

10. Fona

Fona - Tema përgjegjëse e Google AMP WooCommerce

Fona është një pastër dhe minimale Tema e gatshme WooCommerce e Google AMP që është perfekt për dyqanet në internet dhe vendet e blerjeve.

Tema e Fona WooCommerce ju jep gjithçka që ju nevojitet për të filluar shitjen në internet. Ajo vjen e mbushur me opsione personalizimi, kështu që lehtë mund të personalizoni dizajnin dhe funksionalitetin e dyqanit tuaj online.

Features:

 • Mbështetje e plotë për Google AMP.
 • WooCommerce i pajtueshëm.
 • Pesha e lehtë dhe dizajni i optimizuar i lëvizshëm.
 • Ndërtues i fuqishëm i faqeve dhe zvarrit & rrëshqitës ndërtues ndërtues.
 • Vjen me CleverMegaMenus, një lehtë për t’u përdorur Mega Plugin menu për kompozitorin vizual.
 • Opsione të pakufizuara; stile të pakufizuara të header, paraqitjet e kategorive të pakufizuara, paraqitjet e faqeve të pakufizuara të faqeve të produkteve.

Çmimi: $ 39

Me shume informacion & demo live: Kliko këtu

11. Tema

Temë AMP WordPress Theme

Teem është një temë minimale e pastër, Blogging për WordPress. Ajo ofron një dizajn të përgjegjshëm dhe vjen me mbështetje të plotë për AMP.

Ajo vjen me dhjetëra opsione të personalizimit, kështu që ju lehtë mund të personalizoni dizajnin.

Features:

 • Mbështetje e plotë për AMP.
 • Dizajn plotësisht i përgjegjshëm që përshtatet lehtësisht me të gjitha madhësitë e ekranit.
 • Mbështetje për të dy gjuhët RTL dhe LTR.
 • Vjen me paraqitjet e ndryshme të blog-ut për të zgjedhur.
 • Ofron menutë fizarmonikë dhe rrëshqitës.
 • Zonat e shumta për të vendosur reklamat tuaja.

Çmimi: $ 15

Me shume informacion & demo live: Kliko këtu

12. MobNews

Tema e WordPress-it në MobNews

Siç sugjeron emri, MobNews është një temë e krijuar për faqet e internetit të lajmeve. Ajo ofron një dizajn të bukur që është plotësisht i përgjegjshëm.

Ajo vjen me dhjetëra opsione të personalizimit, kështu që ju mund të rregulloni plotësisht pamjen dhe ndjenjën e dizajnit të faqes tuaj të internetit pa prekur një linjë të vetme të kodit.

Features:

 • Zonat e shumta për të vendosur reklama.
 • Mbështetje për fizarmonikën dhe karuselet.
 • Dizajn plotësisht i përgjegjshëm që duket i shkëlqyeshëm në të gjitha pajisjet.
 • Ofron një shirit të bukur celular.
 • Mbështetje për të dy gjuhët RTL dhe LTR.
 • Layout-et e shumëfishta të blogut për të zgjedhur.
 • Mbështetje për ikona të mrekullueshme të shkronjave.

Çmimi: $ 15

Me shume informacion & demo live: Kliko këtu

13. Gazeta

Gazeta AMP WordPress Theme

Gazeta është një temë mahnitëse e WordPress e krijuar për faqet e lajmeve. Bëhet fjalë për një skemë të bazuar në rrjet për t’i dhënë faqes tuaj në internet pamjen dhe ndjenjën e një siti premium lajmesh.

Fullyshtë plotësisht i personalizueshëm, kështu që ju mund të personalizoni të gjitha aspektet e hartimit të kësaj teme vetë, pa shkruar një linjë të vetme kodesh.

Features:

 • Kategoritë e pakufizuara të koduara me ngjyra. Ju mund të zgjidhni ngjyrën për të gjitha kategoritë në faqen tuaj të internetit.
 • Ndërtuesi i faqeve AMP për t’ju ndihmuar të rregulloni faqet tuaja me një ndërfaqe të thjeshtë tërheqëse dhe tërheqëse.
 • Mbështetje për shfaqjen e Breadcrumbs në krye të postimeve.
 • Dizajn plotësisht i përgjegjshëm që duket i shkëlqyeshëm në të gjitha pajisjet.

Çmimi: $ 49

Me shume informacion & demo live: Kliko këtu

14. sirtari AMP

Tema WordPress për sirtarin e AMP

AMP sirtar është një temë me shumë qëllime për WordPress. Ai është plotësisht i përgjegjshëm dhe përshtatet lehtësisht me të gjitha madhësitë e ekranit. Ajo vjen me dhjetra modele modelesh për të zgjedhur.

Features:

 • Mbështetje për PhoneGap dhe Cordova, kështu që ju lehtë mund ta ktheni faqen tuaj në një aplikacion mobil.
 • Mbështetje për imazhet me ngarkesë Lazy për të përmirësuar shpejtësinë e faqes në internet.
 • Vjen me mbi 400 ikona të mrekullueshme të shkronjave.
 • Vjen me mbi 50 shabllone për të zgjedhur.

Çmimi: $ 17

Me shume informacion & demo live: Kliko këtu

15. Lajmet AMP Mobile

Tema e WordPress Mobile Lajme AMP

AMP News Mobile është një temë e krijuar për faqet e lajmeve. Ajo ofron gjithçka që ju nevojitet për të drejtuar një sit lajmesh.

Ajo vjen me mbështetje të plotë për AMP dhe ofron modele 40+ AMP Valid për të zgjedhur. Ajo gjithashtu vjen me një Formular Kontakti që është i vlefshëm AMP, kështu që do të funksionojë edhe kur përdoruesi viziton një faqe AMP përmes Google.

Features:

 • Një model i përgjegjshëm që përshtatet lehtësisht me të gjitha madhësitë e ekranit.
 • Mbi 40 Modele të vlefshme AMP për të zgjedhur.
 • Vjen me mbështetje për PhoneGap që ju lejon ta ktheni me lehtësi faqen tuaj në një aplikacion amë celular.
 • Mbështetje për 400+ ikona të mrekullueshme të shkronjave.

Çmimi: $ 16

Me shume informacion & demo live: Kliko këtu

16. BlogStart Pro

Temë BlogStart Pro AMP WordPress

BlogStart Pro është një temë themelore dhe i mungon shumë nga ato që ofrojnë temat e primit të mësipërme, por është një temë e mirë fillestare e AMP WordPress që është falas.

BlogStart Pro përdor temën e fillimit të Underscores dhe disa elementë të temës duke përdorur kornizën Bootstrap 3 të Twitter-it për paraqitjen e përgjegjshme.

Features:

 • 100% AMP HTML
 • Të gjitha të vlefshme AMP
 • Asnjë version i rregullt HTML
 • Google / SEO-miqësore
 • Temë Falas AMP WordPress

Çmimi: falas

Me shume informacion & demo live: Kliko këtu

Pyetjet e bëra më shpesh

Isfarë është Google AMP?

Faqet e përshpejtuara të Google (AMP) janë një projekt me burim të hapur që bën që faqet e internetit të ngarkohen më shpejt në pajisjet e lëvizshme. AMP përdor një grup të kufizuar HTML, JavaScript dhe CSS për të bërë që faqet të ngarkohen pothuajse menjëherë.

A do të funksionojë Google AMP në faqen time të WordPress?

Po por AMP nuk do të funksionojë ‘jashtë kutisë’. Për të përdorur AMP në faqen tuaj në WordPress, ju duhet një plugin AMP me WordPress ose një temë e gatshme AMP për WordPress.

Cilat janë përfitimet e përdorimit të një teme Google AMP WordPress?

Përdorimi i një teme WordPress të pajtueshme me AMP është mënyra më e lehtë për të marrë një faqe të shpejtë ngarkimi pa pasur nevojë të instaloni dhe konfiguroni shtojcat.

përfundim

Shpresoj se kjo listë ju ndihmoi të gjeni temën e përsosur për faqen tuaj të internetit. Të gjitha këto tema ofrojnë mbështetje të plotë për AMP.

Tani, gjithçka që ju duhet të bëni është të merrni një kompani të mirë hosting WordPress si Kinsta ose WP Engine dhe të zgjidhni ndonjë nga këto shabllone dhe të filloni me faqen tuaj.

A më ka munguar një nga temat tuaja të preferuara AMP WordPress? A ka pasur ndonjë ndikim në zbatimin e AMP në faqen tuaj të internetit? Nëse po, atëherë më njoftoni në komentet më poshtë.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map