Sprievodca ukladaním do vyrovnávacej pamäte WordPress a prečo je taký dôležitý

Ako používateľ programu WordPress musíte nájsť články týkajúce sa optimalizácie rýchlosti WordPress. Urýchlenie stránky WordPress zahŕňa veľa faktorov a medzi nimi je ukladanie do pamäti veľmi dôležitým faktorom.


Vyrovnávacia pamäť pri správnej implementácii môže skrátiť časy zaťaženia vašich stránok WordPress, ktoré môžu ďalej prispieť k SEO rebríčku a dodať lepšia používateľská skúsenosť .

Sprievodca ukladaním do vyrovnávacej pamäte WordPress a prečo je to dôležité

Aby ste mohli naplno využívať výhody ukladania do pamäte cache v programe WordPress, je dôležité porozumieť jeho mechanizmu a naučiť sa efektívne spôsoby jeho vykonávania..

Ako funguje vyrovnávacia pamäť?

Vyrovnávacia pamäť je dočasné úložisko, ktoré uchováva kópiu statických webových stránok, aby sa skrátila doba načítania. Zvyčajne, keď používateľ navštívi váš web WordPress, odošle vášmu webovému serveru žiadosť o každú akciu, ktorú na vašom webe vykoná..

Na druhú stranu váš WordPress volá váš webový server, aby uspokojil každú požiadavku návštevníka vášho webu. Tieto transakcie tam a späť môžu spôsobiť oneskorenie, ak je server zaneprázdnený manipuláciou s prevádzkou alebo ak je vzdialenosť medzi návštevníkom a serverom príliš veľká..

Niekedy používateľ opakovane požaduje rovnaké požiadavky. Napríklad hlavička alebo päta stránok sa neaktualizujú tak, ako to robia príspevky, a keď sú načítané, nie je potrebné ich zo servera sťahovať, kým sa nezmenia. V prípade dynamického obsahu, ktorý sa často aktualizuje, je mechanizmus vyrovnávacej pamäte schopný vyčistiť starú vyrovnávaciu pamäť a vygenerovať novú s aktualizovaným obsahom..

Vyrovnávacia pamäť uchováva kópiu súborov HTML, ktoré už boli raz doručené zo servera v rámci pamäte RAM, a okamžite ju doručí používateľovi bez akéhokoľvek spracovania, ako to urobila prvýkrát. Táto výmena je rýchlejšia a zaťažuje hostiteľský server.

Druhy vyrovnávacej pamäte

Ak prevádzkujete web WordPress, mali by ste si pamätať dva typy ukladania do pamäte cache.

 1. Cache na strane servera
 2. Ukrytie na strane klienta

Vyrovnávacia pamäť servera sa vykonáva na úrovni servera a vyrovnávacia pamäť prehľadávača sa vykonáva na strane klienta. Poďme preskúmať každú možnosť a pochopiť jej vplyv na rýchlosť webových stránok.

1. Cache na strane servera

Vyrovnávacia pamäť vykonaná na úrovni servera je spojená s ukladaním do vyrovnávacej pamäte na strane servera. Uloží požiadavky, ktoré predtým klient požadoval, a namiesto toho, aby celý proces znova prešiel, a jednoducho poskytne konečný výsledok. Tým sa zrýchľuje načítanie údajov a zlepší sa celkový výkon stránok. Hostitelia WordPressu, ako sú Kinsta a Cloudways, ukladajú do vyrovnávacej pamäte na strane servera.

Tu musíme tiež pochopiť dve bežné metódy: Object Caching a Caching Full Page.

Objekt Cache: Namiesto ukladania do vyrovnávacej pamäte celej stránky sa do vyrovnávacej pamäte objektov ukladajú iba výsledky opakovaných dopytov. Do databázy sa zadávajú rôzne dotazy na získanie požadovaných údajov požadovaných používateľom. Pamäť objektov ukladá výsledok týchto často požadovaných dopytov pre rýchlejšiu reakciu.

Cache na celú stránku: Na rozdiel od vyrovnávacej pamäte objektov táto metóda ukladá celú stránku HTML alebo úplné zobrazenie požadované používateľom. Táto metóda zrýchľuje načítanie stránky, pretože pre každú ďalšiu návštevu nie je potrebné generovať webovú stránku.

Hosting mechanizmu vyrovnávacej pamäte

Mnoho poskytovateľov hostingu ponúka optimalizovaný hosting, ktorý má vstavané možnosti ukladania do pamäte cache na strane servera. Títo poskytovatelia optimalizovali svoje servery na základných úrovniach, čo je efektívnejšie ako použitie akéhokoľvek doplnku WordPress.

Príkladom toho je Cloud Cloud, čo je spravovaný cloudový hosting WordPress. Ich zásobník je dobre vybavený pokročilým mechanizmom ukladania do vyrovnávacej pamäte, ktorý vytvára rýchlejšie webové stránky. Pozrime sa, aké nástroje, ktoré implementovali pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte, a aké funkcie vykonávajú.

Nginx

Jedná sa o veľmi rýchly webový server, ktorý je známy pre reverzné proxy, cache a vyrovnávanie záťaže. Nginx používa väčšina stránok s vysokou návštevnosťou, pretože dokáže spracovať veľké množstvo súčasných používateľov. Je to ľahký vysoko výkonný webový server postavený na spracovanie tisícok pripojení.

Lak na vyrovnávaciu pamäť

Rovnako ako Nginx, aj Varnish je reverzný proxy cache. Považuje sa to za mimoriadne rýchle a hovorí sa o zvýšení rýchlosti webových stránok na veľmi vysokú úroveň. Používatelia cloudu môžu tiež aplikovať vlastné pravidlá lakovania prostredníctvom svojej platformy, ktorá je potrebná pre weby WooCommerce a WPML.

redis

Toto je server údajov, ktorý sa používa na ukladanie typov údajov na vysokej úrovni, ako sú reťazce, hashe, zoznamy, množiny a bitmapy, atď. Je implementovaný na zabezpečenie veľkého objemu operácií čítania a zápisu..

memcached

Memcached sa zaoberá ukladaním údajov a objektov do vyrovnávacej pamäte v pamäti RAM, aby poskytoval rýchle údaje bez pripojenia k externému zdroju údajov alebo rozhraniu API zakaždým, keď používateľ požiada..

2. Cache na strane klienta

Vyrovnávacia pamäť spracovaná v prehliadači používateľa je spojená s ukladaním do vyrovnávacej pamäte na strane klienta. Typicky, keď používateľ prehliada webovú stránku, nielen načíta obsah, ale aj súbory JavaScript a Stylesheet, ktoré pracujú v zákulisí webovej stránky..

Vyrovnávacia pamäť prehliadača

Vyrovnávacia pamäť prehliadača je najúčinnejšou metódou ukladania do vyrovnávacej pamäte na strane klienta. Keď používateľ navštívi webovú stránku v prehľadávači, uloží do vyrovnávacej pamäte prostriedky potrebné na zobrazenie stránky, ako sú súbory JavaScript, zoznamy štýlov a mediálny obsah. Tento obsah sa dočasne ukladá v prehliadači a zobrazuje sa priamo z miestneho úložiska, namiesto toho, aby oň znova požiadal webový server.

Implementácia vyrovnávacej pamäte vo WordPress

WordPress je dynamická platforma, ktorá podporuje funkcie bohaté na dáta a témy bohaté na obsah. Existuje veľa priestoru na uloženie tohto obsahu do vyrovnávacej pamäte, aby sa dosiahli rýchlejšie načítané stránky. Už sme videli, ako môžeme využiť vyrovnávaciu pamäť servera a klienta. Pozrime sa, ako nám môžu pluginy WordPress pomôcť pri vytváraní efektívneho mechanizmu ukladania do vyrovnávacej pamäte na strane klienta.

Doplnky vyrovnávacej pamäte WordPress

Existuje veľa doplnkov pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte WordPress, ktoré tvrdia, že zrýchľujú načítavanie stránok. Uviedli sme tri populárne doplnky pluginov WordPress.

Vánok

vánku wordpress plugin pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte

Breeze je bezplatný ľahký doplnok od spoločnosti Cloudways. Ponúka všetky funkcie potrebné na ukladanie do pamäte cache na strane klienta.

Doplnok ponúka nasledujúce zvýraznené funkcie:

 • Minifikácia CSS, JS, HTML
 • Kompresia gzip
 • Vyrovnávacia pamäť prehliadača
 • Zoskupovanie CSS a JS
 • Optimalizácia databázy
 • Lakovacie pravidlá

WP Rocket

Nastavenia vyrovnávacej pamäte rakety wp

WP Rocket je vysoko výkonný doplnok pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte, ktorý sa ľahko nastavuje a dodáva sa so všetkými základnými a pokročilými funkciami na správu ukladania do vyrovnávacej pamäte na strane klienta na vašom webe WordPress. Niektoré z funkcií WP Rocket sú:

 • Predbežné načítanie vyrovnávacej pamäte
 • Statická kompresia súboru
 • Page Caching
 • Kompresia gzip
 • Optimalizácia databázy
 • Vyrovnávacia pamäť prehliadača

Celková medzipamäť W3

W3 Total Cache wordpress plugin pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte

S viac ako miliónom aktívnych inštalácií je doplnok W3 Total Cache jedným z populárnych doplnkov cache pre WordPress.

Doplnok je možné stiahnuť zadarmo z WordPress.org a dá sa ľahko nakonfigurovať pomocou dashboardu WordPress. Má samostatné sekcie pre každú funkciu. Niektoré zo zvýraznených funkcií sú:

 • Cache stránky
 • Cache databázy
 • Minification
 • Objekt Cache
 • Vyrovnávacia pamäť prehliadača
 • Skupiny súborov cookie

Výhody vyrovnávacej pamäte WordPress

Existuje veľa výhod zavedenia správneho ukladania do pamäte cache na vašom webe WordPress.

 • Zvyšuje rýchlosť vášho webu WordPress a zvyšuje dojem používateľa.
 • Pretože server nie je vždy pingovaný pre každú jednotlivú požiadavku, znižuje zaťaženie hostiteľského servera.
 • Všetci tiež vedia, že Google miluje rýchlejšie weby. Preto tiež zlepšuje hodnotenie SEO.
 • Na strane klienta sa tiež ukladá šírka pásma, pretože využíva skôr obsah z vyrovnávacej pamäte uložený v lokálnej pamäti, než získavanie údajov priamo zo serverov..

Ak ste ešte nevykonali ukladanie do vyrovnávacej pamäte na vašom webe WordPress, odporúčame vám to vykonať podľa tohto článku. Uistite sa, že ste si vzali úplnú zálohu svojho webu, ako bolo vidieť, že po prestávke na stránkach WordPress po zavedení vyrovnávacej pamäte. Otestujte tiež výkon svojho webu pred a po implementácii ukladania do pamäte cache, aby ste videli rozdiel, ktorý môže priniesť na váš web WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map