Rishikimi i Temës Astra WordPress

A keni nevojë për një temë të WordPress e cila është me të vërtetë shumë qëllimesh, ngarkon shumë shpejt, dhe vjen me të gjithë elementët e dizajnit që ju mund të keni nevojë të krijoni një dyqan, blog, biznes apo portofol online.? Atëherë Astra është tema e WordPress që ju nevojitet!


Përmbledhje e Rishikimit të Temës Astra (Pikat kryesore)

ikonë informacioni për
Astra është me të vërtetë shumë qëllimesh, ngarkon shpejt, flakëron miqësore dhe vjen me të gjithë elementët e dizajnit që ju nevojiten për të krijuar një dyqan, blog, biznes, apo portofol online të faqes WordPress.
ikonë e dollarit kosto
Tema e Astra është plotësisht pa pagese – tani dhe pergjithmone. Shtesa Pro (me funksione të shtuara dhe faqet e fillimit) fillon në 59 dollarë në vit ose 249 dollarë për jetë.
ikonë e lumit rekuizitë
Për fillestarët, Astra ka 600,000+ instalime aktive dhe gati 3,200+ vlerësime me pesë yje në WordPress.org. Astra është pajtueshmëri me të gjithë ndërtuesit kryesorë të faqeve. Astra është një nga temat më të shpejta, plus 100-të faqet e fillimit të gatshëm për përdorim, dhe opsionet e personalizueshme janë të jashtëzakonshme.
ikonë sadface Cons
Astra është shumë më e përsosur, por e keqja është ajo do t’ju duhet shtesa Pro për të zhbllokuar tiparet më të mahnitshme. Sidoqoftë, Astra Pro vjen me një çmim shumë të përballueshëm.
ikonë e aktgjykimit vendim
Astra është një temë fantastike sepse kjo është një temë përgjithmonë pa WordPress që është e përqendruar në shpejtësinë, SEO dhe dizajnin dhe mund të merrni versionin Pro për 59 dollarë me karakteristika shtesë dhe më shumë site fillestare.

wpastra.com
Shko te: – – – – – – WPAstra.com

Në të kaluarën, ju mund ta keni pasur të vështirë të gjesh një temë të shkëlqyeshme. Në fund të fundit, ka disa tema të mahnitshme të shumë qëllimeve në treg sot që mburren me një mori karakteristikash. Por problemi është, shumë nga këto sakrifica shpejtësinë dhe punën e faqes tuaj për t’ju dhënë gjithçka që ju nevojitet (plus disa).

Deri tani kjo është.

Astra është një temë me shumë qëllime WordPress e krijuar nga Brainstorm Force dhe përdoret nga 600,000 njerëz dhe numëron. Ekipi që qëndron pas Astra ka qenë në biznes për një dekadë dhe është i përbërë nga zhvillues pasionantë, stilistë, shkrimtarë dhe tregtarë që dinë se çfarë duhet për të krijuar produkte që pronarët e faqeve të WordPress kanë nevojë dhe dashuri.

Dhe për t’ju vërtetuar se Astra ia vlen të merret në konsideratë për faqen tuaj të internetit, ne do të fillojmë duke ndarë se është pjesë e 5 temave më të njohura në përdorim tani.

astra është një temë e njohur

Por mos u shqetësoni, ka më shumë për këtë temë fleksibël sesa thjesht popullaritet. Dhe sot ne do të hedhim një vështrim pse kjo temë WordPress ia vlen të shikojmë dhe si mund t’ju ndihmojë të përmbushni qëllimet tuaja.

Farë është Astra?

temë astra wordpress

Astra është një temë WordPress që u ofron pronarëve të të gjitha llojeve një mënyrë të thjeshtë, të përballueshme dhe të lehtë për të krijuar çdo lloj uebsajti. Pavarësisht nëse jeni profesionist i dobët dhe doni një stil të pastër dhe minimal ose jeni një artist që nxit krijimtarinë dhe ngjyrën, Astra ka atë që ju nevojitet për të arritur qëllimet tuaja.

Kohët e fundit Astra kaloi 600,000+ instalime aktive me gati 3,200+ vlerësime me pesë yje në WordPress.org.

Ja një vështrim i shpejtë i asaj që mund të prisni të merrni kur përdorni Astra:

 • Performancë super e shpejtë
 • Integrimi i faqes ndërtuese
 • Ndërfaqja miqësore për përdoruesit
 • Përputhshmëria e WooCommerce
 • Mundësia e gatshme e gatshme
 • Markup SEO miqësore
 • Përkthimi dhe RTL gati
 • 100% burim i hapur

Garantim i kthimit të parave pa 100% pa rrezik! Bashkohuni Mbi 600,000+ Lovers Astra!

Me kaq shumë tema të WordPress atje, çfarë e bën Astra të dalë nga konkursi?

shpejtësi – Astra është bërë me shpejtësi. Shtë tema më e lehtë në dispozicion në treg dhe ofron performancë të pakrahasueshme. Me të dhëna parazgjedhje të WordPress, Astra ngarkon në më pak se gjysmë sekondë edhe me të gjitha modulet e aktivizuara. Isshtë ndërtuar për shpejtësi dhe është optimizuar plotësisht për performancën. madhësi – Duhen më pak se 50 KB burime ndërsa shumica e temave të tjera të WordPress kërkojnë të paktën 300 KB. 200+ site fillestare – Tema e Astra është e përkryer për dikë që po fillon. Jo vetëm që mund të kontrolloni me lehtësi pamjen dhe ndjenjën e sitit përmes cilësimeve në WordPress Customizer; por gjithashtu mund të importoni një faqe të plotë fillestare falas duke përdorur shtojcën Astra Sites. Përshtatje e lehtë – Pa ndonjë njohuri për kodim, çdokush mund ta ndryshojë dizajnin shumë lehtë përmes personalizuesit të WordPress. Shtë tema më e mirë për shtojcat e krijuesve të faqeve të njohura si Elementor, Beaver Builder, Thrive Architect, Gutenberg & të tjerët. Astra Pro vjen me opsionin e etiketës së bardhë. Kjo është shumë e dobishme për agjensitë të bëjnë markën e tyre të personalizuar. Ky është një opsion që është diçka që është e rrallë për të parë në versionin pro të temave. Cilësia e kodit – Astra është shumë i koduar dhe ekipi që qëndron pas tij është i shkëlqyeshëm në mbështetje. Ai gjithashtu funksionon në mënyrë të përsosur me redaktorin e ri të bllokut të WordPress, si dhe me Beaver Builder dhe Elementor, kështu që është një mundësi e shkëlqyeshme pavarësisht se si e ndërtoni përmbajtjen tuaj. Astra ofron një mbështetje profesionale, një për një për klientët tanë përmes sistemit të biletave. “
logo astra teme
Sujay Pawar – Bashkëthemelues i Brainstorm Force

Tani le të hedhim një vështrim më të thellë në të gjitha këto karakteristika thelbësore.

Karakteristikat më të mira të Astra-së

Shpejtësi dhe performancë super e shpejtë

Si një nga temat më të lehta në treg, Astra merr epërsinë si një nga temat më të shpejta të ngarkimit më të shpejtë përreth. Në fakt, Astra ishte krijuar me shpejtësi në mendje.

performanca e astra dhe shpejtësia

Ai vjen në 50KB, që është shumë më pak se shumica e temave të WordPress të cilat rri pezull rreth markës 300KB pa përmbajtje në sit. Plus, ajo shënon mirë në testet e shpejtësisë si Pingdom, Google Page Insights dhe GTmetrix.

Siç mund ta shihni këtu, edhe me disa përmbajtje demonstruese, Astra ngarkon në gati një sekondë dhe fiton një A në Pingdom:

provë e shpejtësisë pingdom

Zhvilluesit e Astra gjithashtu çaktivizuan jQuery, i cili mund të marrë mundësinë e optimizmit tuaj të shpejtë. Dhe ndërsa përdorimi i Astra nuk do t’ju garantojë kohën më të shpejtë të ngarkesës në internet, nëse e bashkoni me shpejtësi dhe optimizime të tjera të performancës, kurrë nuk do të keni problem.

Integrimet e faqes ndërtuese

Jo vetëm që Astra funksionon mirë me shumë shtesa të WordPress-it, por gjithashtu është krijuar posaçërisht për të punuar mirë me shtojcat e krijuesve të faqeve si Gutenberg, Beaver Builder, Elementor, Site Origin, Visual Composer, Thrive Architect, dhe Divi.

integrimet e ndërtuesve të faqeve

Në fakt, Astra integrohet pa probleme me:

 • Biblioteka Ultimate Gutenberg bllokon: përfitoni nga biblioteka e fuqishme e bllokave të Gutenberg për të rregulluar faqen tuaj duke përdorur redaktorin e WordPress Gutenberg. Shtoni gjëra si kutia e informacionit, butonat, një pjesë e ekipit, lista e çmimeve, butonat e aksioneve sociale, dhe madje edhe rekomandimet, të gjitha pa ndonjë kod.
 • Shtesa Ultimate për Beaver Builder: gëzoni 60 modulë, 200 seksione rreshtesh dhe modele faqe 100+ në Template Cloud (i cili është një tipar anije i Astra) për të rregulluar faqen tuaj. Për të mos përmendur, mund të përdorni veçorinë e etiketës së bardhë, e cila është e shkëlqyeshme për ndërtimin e një agjensie me reputacion.
 • Shtesa përfundimtare për Elementor: kjo shtojcë vjen e mbushur me tema dhe widget unike të Elementor që shtojnë funksionalitetin në faqen tuaj për të përmirësuar përvojën e përdoruesit dhe për të rritur konvertimet. Ka mundësi të pafundme të projektimit, ju ndihmon të ndërtoni më shpejt faqen tuaj, është e përputhshme me WooCommerce dhe është gati për përkthim.

Kur përdorni temën Astra, ju madje mund të rregulloni gjërat në bazë të faqes, nëse dëshironi. Kjo sepse kur aktivizohet Astra, shfaqet një kuti e re cilësimesh në redaktues (pavarësisht nga ndërtuesi i faqes që përdorni), duke ju dhënë kontrollin që ju nevojitet për të krijuar një sit që përfaqëson markën tuaj.

cilësimet e temës astra

Customizer WordPress dhe Ndryshimet në kohë reale

Për të rregulluar vetë temën Astra, ai përdor Customizer amtare WordPress në kohë reale. Ndryshimet që bëni në faqen tuaj të internetit shihen në panelin e shikimit në kohë reale, kështu që gjithmonë e dini se si faqja juaj do të bëhet para se të klikoni në “Publikimi”.

Dhe ndërsa kjo mund të duket si një tipar i përgjithshëm, pasi shumica e temave të WordPress ofrojnë këtë lloj aksesi, gjëja që e veçon Astra nga pjesa tjetër është që ka kaq shumë mundësi opsionesh të personalizuara të dangut.

personalizues live astra

Për shembull, ju mund të rregulloni gjëra globale si tipografia, kështu që faqja juaj në internet ka një pamje dhe ndjeshmëri të qëndrueshme.

parametrat astra globale

Ose, mund të ndryshoni mënyrën e paraqitjes së shiritave anësore, të aktivizoni bulmetet e bukës, ose madje të bëni ndryshime në postimet e vetme në lidhje me imazhin, titullin dhe metadatat e blogut, komentet, kategorinë dhe madje edhe autorin.

personalizimi post astra

Në fund, Astra është një temë e adaptueshme e WordPress që u jep pronarëve të faqeve mënyra të lehta për të bërë ndryshimet e nevojshme për të krijuar një faqe interneti perfekte.

Gati për të importuar faqet fillestare

Astra vjen me 100+ faqe të paracaktuara për t’ju ndihmuar të ndërtoni sitin tuaj. Dhe për të hyrë në ta gjithçka që duhet të bëni është të instaloni shtojcën falas Astra Starter Sites.

Por, para se ta bëni atë, Astra ju jep mundësinë të zgjidhni atë ndërtues faqesh që dëshironi të përdorni për të ndërtuar faqen tuaj. Kjo është një veçori që nuk shihet në shumë tema të tjera në treg.

ndërtuesit e faqeve astra

Pasi të zgjidhni një ndërtues faqesh, do të keni qasje në faqet e startuesve Astra, të gjitha këto janë të ndara në kategori si blog, biznes dhe tregti elektronike për ta bërë më të lehtë kërkimin tuaj.

faqet starter astra

Dhe nëse gjeni një model që ju pëlqen, importimi është po aq i thjeshtë sa të klikoni në “Import site”.

Megjithëse Astra është bërë për fillestarët (do të thotë, ju kurrë nuk duhet të prekni ndonjë kod), është mirë të dini se Astra është gjithashtu e përshtatshme për zhvilluesit me përvojë gjithashtu. Ka mjaft goditje dhe filtra për të shtuar përmbajtjen e faqes me lehtësi. Astra është gjithashtu 100% me burim të hapur, kështu që nëse doni të shikoni kodin e temës, mund të gjeni në Github.

Dhe vetëm në rast se një jo-zhvillues dëshiron të njëjtat lloje të veçorive, gjithmonë ekziston shtesa Astra Hooks për krijimin e përmbajtjes dhe kodit unik, pa pasur ndonjë njohuri tjetër teknike.

Ju gjithashtu mund të zgjasni Astra me shtojca, ka shumë ngarkesa shtesë në WordPress.org të bëra posaçërisht për Astra që mund të përdorni.

plugins astra wordpress

Astra: Free vs Pro

Astra është plotësisht pa pagesë – tani dhe përgjithmonë. Thënë kjo, nëse dëshironi të përfshini tipare ekskluzive shtesë, ekziston një version premium i përballueshëm i temës që vjen me gjëra të tilla si:

 • Sitet shtesë demo të gatshme për import
 • Qasja në të gjitha shtojcat e zhvilluesve – Schema Pro, Convert Pro dhe Portofoli WP
 • Përshtatje shtesë për kokë të tillë si header menu, celular dhe ngjitës dhe mega
 • Rritja e typografisë dhe kontrollit të ngjyrave për futbollin, butonin e shiritit anësor, blogun dhe seksionet e përmbajtjes
 • Më shumë opsione paraqitjesh si muraturë, përmbajtje ekstrakte, pagination pas, dhe ngarkim i pafund
 • Funksionalitet specifik i WooCommerce si arka 2-hapëshe, karrocat Ajax, pamje e shpejtë, lëvizje e pafund, dhe më shumë
 • Integrimi me shtojcat e fuqishme si LearnDash, LifterLMS dhe Shkarkime të Lehta Dixhitale
 • Një nga një mbështetje emaili

Kështu që, nëse ju duhet pak më shumë, investimi në Astra Pro mund të jetë zgjedhja e duhur për ju.

Tema e lirë e Astra është – falas, por cilat janë përfitimet kryesore për të marrë versionin Astra Pro?

“Tema Astra është një temë falas WordPress me të gjitha tiparet e nevojshme që ju nevojiten për të ndërtuar një faqe në internet. Ndërsa, shtesa Astra Pro shton karakteristika dhe funksionalitete më të avancuara për t’ju kursyer kohë. Me Astra Pro, ju do të merrni një shumëllojshmëri të faqosjeve të faqeve për të zgjedhur. Ju gjithashtu merrni tipografi më të mirë, ngjyra të shumta & opsionet e sfondit, header ngjitës, paraqitjet e shumta të blogut, veçori unike në integrimet WooCommerce, paraqitjet me porosi dhe shumë më tepër. “
logo astra teme
Sujay Pawar – Bashkëthemelues i Brainstorm Force

Garantim i kthimit të parave pa 100% pa rrezik! Bashkohuni Mbi 600,000+ Lovers Astra!

Planet dhe mimet

Astra është falas për t’u shkarkuar nga Repo WordPress. Gjithmonë ka qenë, dhe do të jetë gjithmonë – tani dhe përgjithmonë.

Thënë kjo, ka disa plane premium në dispozicion për ata që duan Astra Pro:

 • Astra Pro (59 dollarë): të gjitha tiparet pro, 20+ faqet e fillimit falas, një për një mbështetje me email, trainim të gjerë, përdorim të pakufizuar të faqes
 • Pako Mini Agency (169 dollarë): të gjitha tiparet Astra Pro plus 60+ faqet e fillimit falas, shtojcën WP Portfolio dhe zgjedhjen midis shtesave Ultimate për Elementor ose shtesa Ultimate për Beaver Builder
 • Pakoja e Agjencisë (249 dollarë): të gjitha funksionet e paketave të Agjencisë Mini, plus 60 faqet e fillimit të Agjencisë, të gjitha shtojcat e zhvilluesve, Akademinë SkillJet dhe çdo shtesë shtesë në të ardhmen

Ju jeni të mbrojtur me një garanci prej 14 ditësh 100% të kthimit të parave, vetëm në rast se vendosni Astra (dhe gjithçka që merrni me të) nuk janë vetëm ato që ju nevojiten.

FAQ

Këtu keni një përmbledhje të disa prej pyetjeve më të shpeshta në lidhje me Astra:

 1. A është tema Astra falas? Po, tema Astra është përgjithmonë pa. Ekziston gjithashtu një shtesë e Astra Pro e cila shton më shumë karakteristika që fillojnë me 59 dollarë në vit (ose 249 dollarë për jetë).
 2. Whatfarë ndërtuesit e faqeve mund të përdor me Astra? Astra integron me të gjitha shtojcat kryesore të krijuesve të faqeve si Gutenberg, Beaver Builder, Elementor, Origjina e sitit, Visual Composer, Thrive Architect, dhe Divi.
 3. Isfarë është shtesa Astra Pro? Astra Pro (59 dollarë në vit ose 249 dollarë për jetë) është një shtesë që ofron më shumë veçori të tilla si modelet e kapitaleve të kokës ngjitëse, faqosjet e shumëfishta të faqeve të internetit, faqet e fillimit të primitit, faqosjet me porosi, typografia dhe ngjyrat, etiketimi i bardhë dhe më shumë.
 4. Sa site mund të përdor Astra në? Ju mund të përdorni Astra dhe shtojca në një numër të pakufizuar faqesh që keni.
 5. Kindfarë lloj mbështetje mund të pres? Ju mund të merrni mbështetje të dobishme përmes forumit WordPress.org kur përdorni versionin falas të Astra, ose merrni një nga një mbështetje emaili me ndonjë blerje premium të temës Astra.
 6. A duhet të rinovoj licencën time të temave çdo vit? Jo, Astra do të vazhdojë të punojë pas blerjes tuaj fillestare një vjeçare. Ju duhet vetëm të rinovoni licencën tuaj çdo vit nëse doni të vazhdoni të merrni azhurnime dhe mbështetje.
 7. A ka garanci për kthimin e parave? Ekziston një garanci prej 14 ditësh për kthimin e parave nëse nuk jeni aspak të kënaqur me blerjen tuaj.
 8. A mund të përdor shtojcat e mia të bashkuara në faqet që nuk përdorin Astra? Po, mund të përdorni shtojcat tona në çdo sit, pa ose pa temën Astra.
 9. Cilat shtojcë ndërtuesish faqesh përdoren me demonstratat e faqes në internet? Elementor, Beaver Builder ose Gutenberg përdoren për të krijuar një sit duke përdorur një sit demo.

përmbledhje

rishikim i temave astra

Në fund të fundit, Astra është një nga temat më të mira WordPress me shumë qëllime në treg. Plus është ndërtuar për SEO dhe shpejtësi. Dhe për ta arritur më lartë, është gjithashtu një nga më të mirat sepse është falas.

Astra vjen me lehtësinë e përdorimit të gjitha temat e WordPress duhet të kenë, kështu që pronarët e faqeve fillestare mund të krijojnë faqe interneti një-të-një-lloji pa pasur ndonjë njohuri kodimi ose aftësi teknike.

Dhe falë faqeve të para-krijuara të fillimit demo, çdokush mund të ketë një faqe në internet plotësisht funksionale dhe të funksionojë në asnjë kohë. Për ta bërë atë një temë më të gjithanshme, Astra gjithashtu vjen me shumë funksionalitet të integruar të zhvilluesit, gjë që e bën atë një mundësi të përsosur për ata që duan të kodojnë ose ndërtojnë site komplekse për klientët.

Pra, pavarësisht nëse përdorni versionin falas të Astra ose Astra Pro, ia vlen të merrni në konsideratë për faqen tjetër të WordPress që planifikoni të ndërtoni.

Garantim i kthimit të parave pa 100% pa rrezik! Bashkohuni Mbi 600,000+ Astra Lovers!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map