Rishikimi i Temave të Genesis Framework & StudioPress

Zgjedhja e një teme të WordPress është një nga gjërat më të vështira për të bërë këto ditë. Në fund të fundit, numri i madh i opsioneve e bën ngushtimin e zgjedhjeve tuaja gati të pamundshme. Nga grupet e tipareve deri tek vendet e tregut, për të mos përmendur pikat e çmimeve, si duhet të dini se nga filloni? Hyni në Temat e Genesis Framework dhe StudioPress.


Për fat të mirë, në një përpjekje për t’ju ndihmuar të zgjidhni temën e përsosur të WordPress për faqen tuaj të internetit, ne do të hedhim një vështrim më të afërt në një nga dyqanet më të njohura të temave në industri deri më sot – StudioPress.

Duke ndihmuar mbi 200,000 klientë të lumtur, duke fuqizuar gjysmë milioni në uebfaqe dhe duke mburrur një komunitet prej 10K përdoruesve dhe zhvilluesve, StudioPress thjesht mund të jetë mënyra më e mirë për të shkuar.

Dhe a përmenda që pëlqimet e Matt Mullenweg (themeluesi i WordPress), Yoast, WPBeginner, Copyblogger dhe Problogger të gjithë përdorin temat e StudioPress për faqet e internetit të tyre. (FYI kjo faqe përdor edhe StudioPress dhe një version të personalizuar të temës së fëmijëve Centric)

korniza e gjenezës dhe rishikimi i temave të studiopresit

Nëse kjo nuk dëshmon se StudioPress ia vlen të merret në konsideratë, nuk jam i sigurt se çfarë do. Kjo tha, në këtë Rishikimi i temave të kornizës së gjenezës dhe StudioPress Do të hedh një vështrim se cilat tema të StudioPress duhet të ju ofrojnë sidoqoftë, dhe të shohim nëse kjo nuk do të ndryshojë mendjen tuaj.

Farë është StudioPress?

çfarë është studiopress?

StudioPress është krijuesi i Kornizës së jashtëzakonshme të Zanafillës, e cila thjesht kështu ndodh që të jetë një nga kornizat më të njohura të temave WordPress përreth. Brian Gardner krijoi StudioPress dhe kornizën e Zanafillës përsëri në vitin 2010 me qëllim që të përditësonte azhurnimet më të thjeshta të temave për pronarët e faqeve të WordPress. Në qershor 2018, WP Engine fitoi StudioPress duke përfshirë Kornizën e Zanafillës.

Kuadri i Zanafillës së WordPress

Korniza e Zanafillës u jep faqeve të internetit të WordPress një themel të dizajnuar, të sigurt, ngarkim të shpejtë dhe SEO të optimizuar, në mënyrë që të ndërtoni sitin e ëndrrave tuaja.

Shikoni disa nga karakteristikat më të mira të Genesis:

 • Mobile-miqësore
 • Widget gati
 • Sistemi i integruar i komenteve
 • Imazhe të paraqitura me madhësi automatike
 • Funksionaliteti i reklamave
 • Opsione të shumta të paraqitjes
 • Customizer Live Theme
 • Modelet e faqeve të personalizuara

Së fundmi, ajo vjen me gjëra të tilla si mbështetje të pakufizuar, azhurnime dhe uebfaqe, të gjitha për një çmim të ulët.

Korniza e Zanafillës është mjaft e avancuar që zhvilluesit e ekspertëve të përfitojnë dhe të personalizohen nga toka, ndërsa në të njëjtën kohë është mjaft e lehtë edhe për më të rinjtë e pronarëve të faqeve të internetit për të ndërtuar diçka të vlefshme.

Ndërsa Zanafilla është e përkryer si një temë fillestare e pavarur, është e rëndësishme të theksohet se është një temë themelore me funksionalitet dhe dizajn themelor. Në fakt, është më shumë një themel sesa një temë. Argëtimi i vërtetë vjen kur filloni të shtoni temat e fëmijëve Genesis në kornizën në faqen tuaj të internetit në WordPress.

Me fjalë të tjera, me WordPress në thelb të faqes tuaj, Zanafilla që siguron themelet dhe temat e fëmijëve të StudioPress që ofrojnë dizajn dhe funksionalitet, do të keni një faqe në internet spektakolare në asnjë kohë.

Temat e Fëmijëve StudioPress

Vetëm Temat e fëmijëve që janë krijuar për të punuar me Kornizën e Zanafillës mund të përdoren me Zanafillën. Thënë kështu, çdokush mund të krijojë një temë fëmije për Zanafillën. Në fakt, shumë njerëz kanë bërë ashtu për veten dhe të tjerët.

Temat e Fëmijës StudioPress Genesis

Temat e fëmijëve të Zanafillës ju japin fleksibilitet për të krijuar çdo lloj uebsajti për të cilin mund të mendoni. Nëse jeni kurioz se si mund të duket për ju një faqe në internet StudioPress, thjesht shikoni në vitrinën e StudioPress të faqeve të internetit të krijuara nga blogerët, projektuesit dhe zhvilluesit e të gjitha niveleve të aftësive.

Plugins StudioPress

Ndërsa nëse krijimi i kornizës më të popullarizuar të WordPress deri më tani nuk do të ishte e mjaftueshme, e plotë me mijëra tema fëmijësh për të plotësuar ëndrrat e çdo pronari të faqes së internetit, StudioPress gjithashtu ofron një larmi të gjerë pluginesh për të ndihmuar në zgjërimin e dizajnit dhe funksionalitetit të faqes suaj të internetit.

Këtu është një listë fillestare për t’ju dhënë një ide se çfarë është në dispozicion:

 • Listimet e AgentPress: krijoni një sistem të menaxhimit të listave
 • Genesis Connect for WooCommerce: ndërtoni një dyqan eCommerce duke përdorur shtojcën popullore WooCommerce
 • Ndarja e thjeshtë e Zanafillës: Shtoni butona të bukura të ndarjes sociale në çdo temë të fëmijëve të Zanafillës
 • URL-të të thjeshta: Krijoni, menaxhoni dhe gjurmoni të gjitha lidhjet dalëse duke përdorur llojet e postave me porosi dhe 301 ridrejtimet

Dhe ky është vetëm fillimi! Magazina e pluginave të WordPress ka qindra plugins falas StudioPress që mund të përdorni.

Tani le të marrim pjesën më të mirë dhe të hedhim një sy në veçoritë e temave të StudioPress që janë të sigurta se do t’ju japin gjithçka që ju nevojitet për të krijuar një faqe në internet të suksesshme.

Karakteristikat e Temave të StudioPress

Të gjitha temat e StudioPress vijnë me karakteristika standarde si koha e ngarkimit të shpejtë, dizajni i përgjegjshëm, kodi i pastër për sigurinë, optimizimi i SEO dhe karakteristikat minimale për një përvojë të thjeshtë të ndërtimit të sitit.

Dhe ndërsa temat e StudioPress janë krijuar për të qenë sa më të paqarta, është mirë të dini se kjo nuk do të funksionojë për të gjithë. Në fakt, disa njerëz duan më shumë tema me shumë qëllime siç janë Divi (lexoni rishikimin tim të Divi këtu) ose Avada në mënyrë që ata të mund të kenë sa më shumë karakteristika sa më fizikisht të jetë e mundur gjatë procesit të ndërtimit të sitit.

Sidoqoftë, ka shumë më tepër për temat e StudioPress sesa plotëson syrin, veçanërisht nëse zgjidhni temën e duhur për fëmijë.

Le të hedhim një vështrim.

1. Optimizimi i Motorit të Kërkimit (SEO)

Temat e StudioPress janë ndërtuar në një kod të pastër që plotëson standardet më të larta të kodit WordPress. Si rezultat, faqja juaj e internetit gjithmonë do të funksionojë shpejt, me siguri dhe pa probleme për përvojën përfundimtare të përdoruesit.

Dhe, sa më mirë që faqja juaj e internetit të funksionojë në sfond, aq më të kënaqur do të jenë klientët tuaj në pjesën e përparme (nëse ju ofroni përmbajtje me cilësi të lartë, produkte / shërbime dhe më shumë për vizitorët e sitit).

optimizimi i motorit të kërkimit studiopress

Kur vizitorët e faqes janë të angazhuar me përmbajtjen e faqes tuaj dhe do të vini re shpejtësinë dhe performancën, ata do të qëndrojnë në faqen tuaj më gjatë, do të ndajnë përmbajtjen tuaj me miqtë dhe familjen, madje do të bëjnë edhe më shumë blerje, të gjitha këto do të ndihmojnë në rritjen e renditjes së motorit tuaj të kërkimit.

Vetëm sigurohuni që të mos mbështeteni në tematikat e Fëmijëve të Zanafillës ose Genesis vetëm për optimizimin e SEO. Shtë më mirë të përdorni një shtojcë si SEO Yoast për të optimizuar përmbajtjen, sitin e hartës dhe imazhet e faqes tuaj..

2. e shpejtë dhe e lehtë

Të kesh një sit të shpejtë ngarkimi të përdorur për të patur bukur, por sot është i domosdoshëm. Të kesh një temë të shpejtë të WordPress është thelbësore për përvojën e përdoruesit, shkallën e konvertimit dhe SEO.

Një nga gjërat që vendosin temat e StudioPress përveç pjesës tjetër të temave të njohura të WordPress në treg është fakti që të gjitha ato janë ndërtuar që të jenë të shpejta dhe të lehta. Me fjalë të tjera, ata nuk vijnë me ndonjë tipar të njohur për njerëzimin vetëm në rast se ju nevojitet.

Në vend të kësaj, këto tema janë ndërtuar për t’ju dhënë setin më të mirë të funksioneve të mundshme për të krijuar një faqe interneti shumë funksionale, pa të gjitha zhurmat e kodit që mund të sjellin shpejtësinë e faqes tuaj dhe të ndikojnë në performancën e përgjithshme.

Dhe, nëse e gjeni veten që ju nevojitet më shumë dizajn dhe funksionalitet sesa të bëhet i integruar në temën e fëmijës që keni zgjedhur, mund të përfitoni nga mijëra shtesa falas dhe premium WordPress të disponueshme (si plugin caching i WP Rocket) për të bërë thjesht që, pa e mbingarkuar faqen tuaj të internetit dhe duke u ngatërruar me përvojën e përdoruesit.

3. Dizajn i përgjegjshëm celular

Të kesh një uebfaqe miqësore me celular është një gjë e domosdoshme këto ditë. Në fund të fundit, Google njoftoi zyrtarisht në vitin 2015 që faqeve të internetit me faqet e internetit miqësore për celularët do t’u jepet një ngritje e renditjes.

tema studiopress dizajni i përgjegjshëm celular

Për fat të mirë, të gjitha temat e StudioPress vijnë me përgjegjësi celulare, kështu që vizitorët e sitit duke klikuar në faqen tuaj nga çdo lloj pajisje ose madhësia e ekranit mund ta shohin faqen tuaj në tërësinë e saj pa zmadhuar ose zhvendosur tepruar.

Për më tepër, temat e StudioPress janë ndërtuar me shënjimin HTML5 që do të thotë:

 • Mbështetuni më pak në shtojcat për funksionalitetin
 • Punoni me të gjithë shfletuesit e internetit
 • Keni të njëjtën përvojë fundi pa marrë parasysh pajisjen
 • Keni përmbajtje më efikase
 • Përdorni më pak gjerësi bande dhe ngarkoni më shpejt

4. Siguria

Siguria e sitit është çelësi i suksesit tuaj. Në fund të fundit, nëse faqja juaj është e hakuar dhe faqja juaj e internetit e komprometuar, jo vetëm që rrezikoni të humbni të gjithë punën tuaj të vështirë, rrezikoni të humbni klientët.

StudioPress solli ekspert dhe zhvillues kryesor të WordPress Mark Jaquith për tu siguruar që Korniza e Zanafillës është korniza më e sigurt përreth.

5. Qasja

Diçka që shumë pronarë të faqes së internetit nuk e marrin në konsideratë është sa e arritshme është faqja e tyre për ata me dëmtime. Në fakt, ata që janë me dëmtim të shikimit, të dëmtuar nga dëgjimi, të verbrit në ngjyrë, ose edhe me aftësi të kufizuara përkohësisht për shkak të një dëmtimi ose sëmundjeje, mund ta kenë të vështirë ta shohin plotësisht faqen tuaj te internetit kur merreni me përmbajtjen tuaj.

Gjëja e fundit që ju doni të bëni është të tjetërsojë një pjesë të madhe të audiencës tuaj të synuar, sepse ata nuk mund të qasen në të gjitha faqet e internetit tuaj.

tema të arritshme për studiopress

Sidoqoftë, temat e StudioPress e bëjnë më të lehtë mundësimin e aksesit në faqen tuaj të internetit, kështu që kushdo, me çfarëdo lloj aftësie të kufizuar, të jetë në gjendje të shijojë faqen tuaj të internetit.

6. Përditësime automatike

Një mënyrë tjetër që faqja juaj të bëhet e ndjeshme ndaj sulmit është duke pasur një thelb të vjetëruar WordPress, si dhe shtojca dhe tema të vjetruara. Dhe për fat të keq, pavarësisht se e njohin këtë, shumë vizitorë të faqes nuk arrijnë të kryejnë azhurnime të rregullta.

Për më tepër, nganjëherë pronarët e faqeve të internetit kryejnë azhurnimet e duhura, dhe pastaj diçka në faqen e tyre të internetit rrëzohet. Dhe nëse kjo ndodh, mund të marrë një ekspert për të gjetur problemin dhe të rregullojë çfarëdo që ndodhi si rezultat i një azhurnimi të dështuar.

Me një temë të StudioPress, thelbi juaj i WordPress-it dhe fëmija i Zanafillës azhurnohet automatikisht, kështu që kurrë nuk duhet të shqetësoheni për azhurnimin e tyre me dorë.

tema studiopress azhurnime automatike

Dhe nëse preferoni të azhurnoni manualisht këto dy gjëra, thjesht ndërroni azhurnimet automatike dhe klikoni një buton. Për shkak se StudioPress e merr përsipër veten e tyre për të provuar plotësisht të gjitha azhurnimet, ju do të dini që të gjitha azhurnimet që keni ekzekutuar janë në përputhje me faqen tuaj të internetit.

7. Dizajn modern

studiopress sesign modern

Nuk ka asgjë më të keqe se gjetja e temës së ëndrrave tuaja kur bëhet fjalë për funksionalitetin e backend-it, vetëm për të zbuluar se modeli i frontit është i vjetëruar dhe nuk ka të mirë.

Sidoqoftë, StudioPress vjen me një dizajn modern që do t’i përshtatet çdo lloj faqe në internet, apel për të gjithë vizitorët e faqes dhe funksionojnë në mënyrën si supozohet.

Tema e Akademisë Pro StudioPress

Le të hedhim një vështrim të shpejtë në disa nga tiparet më të mira të dizajnit të temave të StudioPress:

 • Përmbajtja demo e instaluar lehtësisht
 • Skema e ngjyrave, fonti dhe rregullimi i faqosjes
 • Modelet e faqeve të personalizuara, përfshirë një faqe ulëse ekskluzive
 • Faqja e gatshme e widget
 • 6 opsione parazgjedhjeje të paraqitjes, duke përfshirë opsionet e shiritit anësor
 • Koka me porosi me aftësinë e ngarkimit të logos
 • Butona sociale dhe ikona sociale
 • Postimet e fundit, të kompletuara me imazhe të paraqitura
 • Ndërtimi i shiritit të kërkimit dhe navigimi i bukës

8. Gutenberg gati

Gutenberg është redaktori i ri i postave / faqeve në WordPress dhe është një përvojë redaktimi plotësisht e re për faqet e internetit moderne që përdorin faqe dhe postime të pasura me media. Gutenberg u mundëson zhvilluesve dhe stilistëve të WordPress të krijojnë module të ripërdorshme për dizajn dhe përmbajtje.

Temat e Genesis dhe StudioPress janë njëqind për qind të pajtueshëm me Gutenberg redaktor.

9. Vendosja me një klikim i temave

Nëse keni instaluar ndonjëherë një temë të re, atëherë e dini se si mund të jetë konfidencialisht gjithçka për të bërë që faqja juaj të duket si faqja demo e temave.

konfigurimi i një teme me një klikim e bën atë një gjë të së kaluarës. Tani mund të ngarkoni përmbajtjen demo të temës së re, shtojcat dhe blloqet e Gutenberg-it, të dizajnuara në mënyrë perfekte, në faqen kryesore të faqes tuaj automatikisht dhe brenda disa minutave!

Tani për tani jo të gjitha temat e StudioPress vijnë me këtë veçori të mahnitshme. Këtu janë temat që vijnë me rregullimin e temave me një klikim:

 • Tema e mostrës së Zanafillës
 • Autoriteti Pro
 • Njëngjyrëshe Pro
 • Thelbi Pro
 • Revista Pro
 • Revolution Pro
 • Navigimi Pro

10. Komuniteti i Madh

Një nga gjërat më të mëdha në lidhje me WordPress është komuniteti që ka ndërtuar rreth këtij sistemi të menaxhimit të përmbajtjes. Dhe, ashtu ndodh që StudioPress ka të njëjtin lloj bashkësie.

StudioPress Genesis Facebook Group

Me mbi 10,000 njerëz të përfshirë në komunitetin StudioPress, të përbërë nga përdorues dhe zhvillues njësoj, ju mund të merrni mbështetje kur bëhet fjalë për dizajnin, funksionalitetin, sigurinë e sitit dhe zgjidhjen e problemeve.

Plus, ju mund të merrni frymëzim nga të tjerët që kanë ndërtuar faqet e tyre të internetit në Kornizën e Zanafillës, në mënyrë që faqja juaj e internetit të jetë më e mira që mund të jetë.

Forumi Zyrtar i StudioPress

Gjëja interesante për të qenë pjesë e këtij komuniteti të shkëlqyeshëm është se ekziston një uebfaqe për përdoruesit e Genesis. Këtu mund të gjeni këto:

 • Faqja e Facebook
 • Llogari Twitter
 • Komunitete të ngathëta
 • Wiki komuniteti
 • Përditësime, copa kodesh dhe këshilla dhe truket nga komuniteti
 • StudioPress Podcast
 • Dribbble
 • dhe natyrisht forume zyrtare të komunitetit StudioPress

Për më tepër, nëse keni nevojë për dikë që t’ju ndihmojë të hartoni ose zhvilloni një uebfaqe me porosi për ju, StudioPress ka një listë të kuruar të profesionistëve të Zanafillës që mund t’ju ndihmojnë për çdo lloj pune që ju nevojitet. Shikoni profilet e zhvilluesve, portofolet e punës së tyre dhe informacionin e kontaktit, në mënyrë që të merrni krijimin e faqes tuaj të internetit me njerëz që vërtet dinë të përdorin Kornizën e Zanafillës.

11. Dokumentim dhe Mbështetje

Një temë me cilësi të lartë nuk do të ishte mirë nëse nuk do të vinte me dokumentacionin dhe mbështetjen e duhur. Dhe, si korniza më e popullarizuar e WordPress në botë, duhet të prisni që StudioPress do të kishte më të mirën nga të dy.

 • Përdoruesit e StudioPress kanë qasje në një llogari ekskluzive të përdoruesit, ku mund të gjenden ndihma dhe dokumentacioni. Sidoqoftë, për ata që kanë nevojë për ndihmë me temat e fëmijëve të tretë Genesis, do të gjeni një seksion FAQ dhe një blog të azhurnuar për gjithçka që lidhet me StudioPress, krijimin e faqes së internetit, buletinin, artikujt e lajmeve dhe më shumë.
 • Përdoruesit e temave të StudioPress mund të hyjnë në seksionin e forumit, i cili është pritur në faqen e internetit të StudioPress. Bëni pyetje, gjeni përgjigje dhe përfshini bashkësinë në rritje.

rregullimi dhe udhëzimet e temës studiopress

 • Pasi të keni blerë temën tuaj, ju keni mundësinë e përdorimit të lehtë për t’u ndjekur udhëzime për mënyrën e konfigurimit të temës dhe si mund ta rregulloni.

Temat Popullore StudioPress

Ka kaq shumë tema të mrekullueshme të StudioPress për të zgjedhur, kështu që në përpjekje për t’ju dhënë një mostër, ne kemi rrumbullakosur disa nga më të mirat. Vetëm mbani në mend se të gjitha temat e fëmijëve kanë potencialin për t’u përshtatur ashtu si e shihni të arsyeshme.

1. Akademia Pro

Tema e Akademisë Pro StudioPress

Akademia Pro është krijuar për ata që duan të krijojnë një kurs online, pronarë të faqeve të anëtarësimit dhe tregtarë të përmbajtjes arsimore.

Karakteristikat kryesore:

 • Customizer Live Theme
 • Kreu i personalizueshëm me ngarkim logo
 • Dizajn i lëvizshëm dhe i përgjegjshëm
 • 6 zona widget të integruara
 • WooCommerce i pajtueshëm
 • Modeli i faqes së çmimeve
 • Përkthimi gati
 • Faqja ekskluzive e uljes

më shumë detaje dhe demo live – https://my.studiopress.com/themes/academy/

2. Foodie Pro

Foodie Pro - Tema StudioPress

Foodie Pro është një temë minimale e fëmijëve Genesis që mban edhe titullin si temën më fleksibël të Zanafillës deri më sot.

Karakteristikat kryesore:

 • Modelet e faqeve të personalizuara
 • 3 opsione të faqosjes së faqes kryesore
 • 5 zona me hapësirë ​​të gjerë widget
 • Dizajn i përgjegjshëm celular
 • Aftësia e përkthimit
 • Shënimi HYML5

më shumë detaje dhe demo live – https://my.studiopress.com/themes/foodie/

3. Maker Pro

Tema Maker Pro StudioPress

Krijuesi Pro është e përkryer për ata me shumë ide që ata dëshirojnë t’i ndajnë me lexuesit e tyre besnikë, si dhe për ata që kërkojnë një vend të shkëlqyeshëm për të shfaqur imazhet e tyre të bukura.

Karakteristikat kryesore:

 • Shumë zona të integruar widget
 • Modelet e bëra paraprakisht të faqeve me porosi
 • 3 opsione faqosjeje
 • Koka me porosi e plotë me ngarkimin e logos
 • Customizer Live Theme
 • Dizajn mobil-miqësor
 • Përkthimi gati
 • Faqja e paracaktuar e autorit, e uljes dhe e kontaktit

më shumë detaje dhe demo live – https://my.studiopress.com/themes/maker/

4. AgentPress Pro

Temë e AgentPress Pro StudioPress

AgentPress Pro është i përshtatshëm për ata që ndodhen në industrinë e pasurive të patundshme që kërkojnë të ndërtojnë një biznes të suksesshëm dhe të tërheqin klientët e kënaqur.

Karakteristikat kryesore:

 • Funksionaliteti i listave të zgjuara
 • Zonat e widget-ve të faqes në internet
 • Llojet postare të personalizuara, taksonomitë dhe widget
 • Dizajn të përgjegjshëm
 • Seksion i lehtë për t’u krijuar, i personalizuar me header
 • 4 skema unike ngjyrash
 • 6 opsione të ndryshme të paraqitjes
 • Funksion i avancuar i kërkimit
 • Imazhe të veçanta dhe përshkrime postare

më shumë detaje dhe demo live – https://my.studiopress.com/themes/agentpress/

5. Paketa Gjithë Temë e StudioPress Pro Plus

Pako Gjithë Temeje StudioPress Pro Plus

Nëse e doni mendimin për të hyrë në të gjitha temat e fëmijëve Genesis krijuar nga StudioPress në çdo kohë që dëshironi ose mendoni se dëshironi të ndërroni shpesh dizajnin e faqes tuaj të internetit, mund të konsideroni të investoni në Paketa Pro Plus Gjithë Tema.

Për një pagesë të njëhershme prej 499,95 $, ju merrni qasje të menjëhershme dhe të pakufizuar, plus mbështetje dhe azhurnime, për të gjitha temat e krijuara nga StudioPress (Qasje PLUS në botimet e temave në të ardhmen), plus temat e palëve të treta të mbështetura nga StudioPress.

Dhe për ta përmbyllur atë, ju keni qasje në Kornizën e Zanafillës, e cila është e shkëlqyeshme nëse kjo është hera e parë që dëshironi të përdorni një temë të StudioPress. Ne kemi mbuluar një gamë të paketave të tjera të temave të WordPress këtu.

Planet e Temave të StudioPress & Çmimeve

planet studiopress dhe çmimi

Siç e dini tashmë, në mënyrë që të përdorni çdo temë të fëmijëve në StudioPress duhet të keni Kornizën e Zanafillës. Ky kornizë kushton $ 59.95, edhe pse pasi ta keni, nuk keni pse ta blini përsëri, pavarësisht sa herë ndryshoni temën e fëmijës tuaj.

Sa i përket temave të fëmijëve StudioPress, të gjitha temat e krijuara nga StudioPress kushtojnë $ 129,95 (pagesa një herë) dhe përfshijnë Kuadrin e Zanafillës. Anydo temë e palëve të treta të shitura në faqen e internetit të StudioPress janë me çmim individual, dhe përfshijnë gjithashtu Kornizën e Zanafillës.

Pra, vetëm për të rikujtuar: Korniza e Zanafillës më vete është $ 59.95 (kostoja e njëfishtë dhe përfshin temën e fillestarit) dhe një temë e StudioPress është $ 129,95 (kostoja e njëfishtë dhe përfshin Kuadrin e Zanafillës).

Siti i StudioPress Hosting në WordPress

Për dallim nga shumë dyqane me temë, StudioPress gjithashtu u ofron pronarëve të faqeve të internetit të menaxhuara nga WordPress, të kompletuar me të gjitha tiparet që prisni nga një ofrues pritës i një cilësie të lartë.

Update: Në Qershor 2018, WP Engine fitoi StudioPress dhe Faqet StudioPress tani mundësohet nga WP Engine. (lexoni këtu shqyrtimin tim të WP Engine). Zgjidhjet e tyre të hostimit të WordPress u japin faqeve tuaja disponibilitet të lartë, shpejtësi, shkallëzim dhe siguri, të mbështetur nga një ekip fitues çmimesh për mbështetjen e klientëve në dispozicion për ju 24/7/365.

faqet studiopress hostpress wordpress

Faqet e StudioPress të menaxhuara plotësisht me ofertën pritëse të WordPress:

 • Një angazhim për shpejtësinë dhe performancën optimale
 • Siguri solide me monitorimin e sitit Sucuri
 • Karakteristikat e përparuara të SEO
 • Mbështetje superiore 24/7
 • CMS të para-instaluar të WordPress
 • 24 temat e paravendosura të StudioPress + Korniza e Zanafillës
 • Përditësime automatike të WordPress dhe Genesis
 • Instalime me një klik të shtojcave të rekomanduara
 • Pa kufij trafiku apo tarifa të fshehura
 • Instalimi i një klikimi të certifikatës SSL me një klik

Ekzistojnë tre plane pritjeje në dispozicion në varësi të nevojave tuaja individuale:

faqet studiopress planifikon çmimin

Dhe, nëse nuk jeni i sigurt se cili plan është i duhuri për ju, ekziston një kuiz i vogël i zoti që mund të merrni për t’ju ndihmuar në zgjedhjen e planit më të mirë të pritjes për ju.

Temat e StudioPress Pro dhe kundër

Edhe pse StudioPress është një kompani e shkëlqyeshme për tematikë, ka disa të mirat dhe të këqijat e përcaktuara për t’u marrë parasysh përpara se të merrni një vendim përfundimtar.

rekuizitë

 • Të gjitha temat vijnë plotësisht të përgjegjshme dhe miqësore me celularin, të kompletuara me shënimin HTML5
 • Të qenit i ndërtuar në Kuadrin e Zanafillës së Shenjtë, i bën gjërat të sigurta
 • Ka një komunitet të madh të përdoruesve dhe zhvilluesve të Genesis për të bashkëvepruar
 • Koha e shpejtë e ngarkimit, grupe të kufizuara të veçorive dhe përdorimi i temës së fëmijëve = performanca dhe siguria më e mirë
 • Shumë dokumentacione në dispozicion dhe mbështetje për kur keni nevojë për ndihmë
 • Kodi i pastër ndjek praktikat më të mira të WordPress
 • Temat janë të pajtueshme me WordPress Gutenberg 100%

Cons

 • Pika e çmimit është pak më shumë për disa njerëz
 • Mungesa e grupeve të gjera të veçorive i bën temat të duken të ngjashme
 • Duke u mbështetur në shtojcat për krijimin e dizajnit dhe funksionalitetin, shton kohë, përpjekje dhe para
 • Nëse jeni fillestar i plotë i WordPress duke provuar të krijoni një sit, atëherë Zanafilla nuk është opsioni juaj ideal
 • Uroj që më shumë tema të vijnë me konfigurimin e një teme me një klik

Rishikimi i Temave të StudioPress: Mendimet përfundimtare

Nëse jeni duke kërkuar një temë me cilësi të lartë, të sigurt WordPress për faqen tuaj të internetit, të shkoni me temat e StudioPress është gjithmonë një ide e mirë. Të gjitha temat e tyre vijnë me një themel të fortë që çon rrugën në popullaritet, ka një dizajn të mjaftueshëm dhe funksionalitet për ndërtimin e një uebsajti konkurrues dhe është i lehtë për t’u përdorur qoftë nëse jeni një zhvillues i avancuar ose një pronar i ri i faqes në internet.

Shpresoj që të keni shijuar këtë përmbledhje të StudioPress dhe Genesis Framework. A më ka munguar diçka e rëndësishme që mendoni se duhet të përfshihet këtu? Atëherë do të më pëlqente të dëgjoja gjithçka në lidhje me komentet më poshtë!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map