Jako użytkownik WordPress musisz natknąć się na artykuły dotyczące optymalizacji prędkości WordPress. Przyspieszenie witryny WordPress wiąże się z wieloma czynnikami, a wśród nich buforowanie jest niezwykle ważnym czynnikiem.


Buforowanie, gdy jest odpowiednio zaimplementowane, może skrócić czas ładowania Twojej witryny WordPress, która może dalej przyczynia się do rankingu SEO i dostarczyć lepsze wrażenia użytkownika .

Przewodnik po buforowaniu WordPress i dlaczego jest ważny

Aby w pełni wykorzystać buforowanie w WordPressie, ważne jest zrozumienie jego mechanizmu i poznanie skutecznych sposobów jego implementacji.

Jak działa buforowanie?

Buforowanie to tymczasowe miejsce przechowywania, które przechowuje kopię statycznych stron internetowych, aby skrócić czas ładowania. Zazwyczaj, gdy użytkownik odwiedza Twoją witrynę WordPress, wysyła żądanie do twojego serwera internetowego dla każdej akcji, którą wykonuje na Twojej stronie.

W zamian WordPress wzywa serwer WWW do obsługi każdego żądania odwiedzającego witrynę. Te transakcje tam i z powrotem mogą powodować opóźnienia, jeśli serwer jest zajęty obsługą ruchu lub jeśli odległość między gościem a serwerem jest zbyt duża.

Czasami użytkownik ciągle żąda tych samych żądań. Na przykład nagłówek lub stopka witryny nie są aktualizowane tak, jak robią to posty, a gdy są załadowane, nie trzeba ich pobierać z serwera, dopóki nie zostaną zmienione. W przypadku treści dynamicznych, które często się aktualizują, mechanizm buforowania jest w stanie wyczyścić starą pamięć podręczną i wygenerować nową z zaktualizowaną treścią.

Buforowanie powoduje, że kopia plików HTML została już raz podana z serwera w pamięci RAM i natychmiast dostarcza go użytkownikowi bez przetwarzania, tak jak za pierwszym razem. Ta wymiana jest szybsza i zmniejsza obciążenie serwera hostingowego.

Rodzaje buforowania

Jeśli prowadzisz witrynę WordPress, powinieneś pamiętać o dwóch rodzajach buforowania.

 1. Buforowanie po stronie serwera
 2. Buforowanie po stronie klienta

Buforowanie serwera odbywa się na poziomie serwera, a buforowanie przeglądarki odbywa się po stronie klienta. Przeanalizujmy każdą opcję, aby zrozumieć jej wpływ na szybkość witryny.

1. Buforowanie po stronie serwera

Buforowanie wykonywane na poziomie serwera jest powiązane z buforowaniem po stronie serwera. Przechowuje żądania wcześniej zażądane przez klienta i zamiast ponownie przechodzić przez cały proces i po prostu zapewnia wynik końcowy. To przyspiesza pobieranie danych i poprawia ogólną wydajność witryny. Hosty WordPress, takie jak Kinsta i Cloudways, buforują po stronie serwera.

W tym miejscu musimy również zrozumieć dwie popularne metody: buforowanie obiektów i buforowanie całej strony.

Pamięć podręczna obiektów: Zamiast buforować całą stronę, pamięć podręczna obiektów buforuje tylko wyniki powtarzanych zapytań. Do bazy danych wysyłane są różne zapytania w celu pobrania wymaganych danych żądanych przez użytkownika. Pamięć podręczna obiektów przechowuje wyniki tych często żądanych zapytań w celu szybszej odpowiedzi.

Pełny bufor strony: W przeciwieństwie do pamięci podręcznej obiektów, ta metoda przechowuje pełną stronę HTML lub pełny widok żądany przez użytkownika. Ta metoda przyspiesza ładowanie strony, ponieważ nie trzeba generować strony internetowej przy każdej kolejnej wizycie.

Hosting Mechanizm buforowania

Wielu dostawców hostingu oferuje zoptymalizowany hosting, który ma wbudowane funkcje buforowania po stronie serwera. Dostawcy ci zoptymalizowali swoje serwery na podstawowych poziomach, co jest bardziej skuteczne niż użycie jakiejkolwiek wtyczki WordPress.

Przykładem tego jest Cloudways, który jest zarządzanym hostingiem chmurowym WordPress. Ich stos jest dobrze wyposażony w zaawansowany mechanizm buforowania, który produkuje szybsze strony internetowe. Sprawdźmy, jakie narzędzia zaimplementowali do buforowania i jakie funkcje wykonują.

Nginx

Jest to bardzo szybki serwer internetowy, który słynie z odwrotnego proxy, buforowania i równoważenia obciążenia. Nginx jest używany przez większość witryn o dużym ruchu, ponieważ może obsłużyć dużą liczbę jednoczesnych użytkowników. Jest to lekki, wydajny serwer WWW zbudowany do obsługi tysięcy połączeń.

Pamięć podręczna lakieru

Podobnie jak Nginx, Varnish jest także buforowaniem w odwrotnym proxy. Jest to uważane za bardzo szybkie i mówi się, że zwiększa prędkość witryny do bardzo wysokich poziomów. Użytkownicy Cloudways mogą również stosować niestandardowe reguły lakierowania za pośrednictwem swojej platformy, która jest niezbędna w przypadku witryn WooCommerce i WPML.

Redis

Jest to serwer zestawu danych, który służy do przechowywania typów danych wysokiego poziomu, takich jak ciągi, skróty, listy, zestawy i mapy bitowe itp. Zostało to zaimplementowane, aby obsłużyć dużą liczbę operacji odczytu i zapisu.

Memcached

Memcached oferty buforowania danych i obiektów w pamięci RAM w celu dostarczania szybkich danych bez łączenia się z zewnętrznym źródłem danych lub interfejsem API za każdym razem, gdy użytkownik wysyła żądanie.

2. Buforowanie po stronie klienta

Buforowanie obsługiwane w przeglądarce użytkownika jest powiązane z buforowaniem po stronie klienta. Zazwyczaj, gdy użytkownik przegląda stronę internetową, nie tylko ładuje zawartość, ale także pliki JavaScript i arkusza stylów działające za kulisami strony internetowej.

Buforowanie przeglądarki

Buforowanie przeglądarki jest najskuteczniejszą metodą buforowania po stronie klienta. Gdy użytkownik odwiedza stronę internetową w przeglądarce, buforuje zasoby niezbędne do wyświetlenia strony, takie jak pliki JavaScript, arkusze stylów i zawartość multimedialna. Ta zawartość jest tymczasowo przechowywana w przeglądarce i jest dostarczana bezpośrednio z lokalnego magazynu zamiast ponownego żądania z serwera WWW.

Implementowanie buforowania w WordPress

WordPress to dynamiczna platforma, która obsługuje funkcje bogate w dane i motywy bogate w treść. Jest dużo miejsca na buforowanie tej zawartości w celu szybszego ładowania stron. Już widzieliśmy, jak możemy wykorzystać buforowanie po stronie serwera i klienta. Zobaczmy, jak wtyczki WordPress mogą nam pomóc w budowaniu skutecznego mechanizmu buforowania po stronie klienta.

Wtyczki buforowania WordPress

Istnieje wiele wtyczek buforujących WordPress, które twierdzą, że Twoja strona ładuje się szybciej. Wymieniliśmy trzy popularne wtyczki pamięci podręcznej WordPress.

Bryza

Breeze WordPress Caching Plugin

Breeze to darmowa lekka wtyczka firmy Cloudways. Oferuje wszystkie funkcje niezbędne do buforowania po stronie klienta.

Wtyczka oferuje następujące wyróżnione funkcje:

 • Minimalizacja CSS, JS, HTML
 • Kompresja Gzip
 • Buforowanie przeglądarki
 • Grupowanie CSS i JS
 • Optymalizacja bazy danych
 • Zasady lakierowania

WP Rocket

ustawienia bufora wp rakiety

WP Rocket to wysokowydajna wtyczka pamięci podręcznej, łatwa w konfiguracji i wyposażona we wszystkie podstawowe i zaawansowane funkcje zarządzania pamięcią podręczną po stronie klienta w witrynie WordPress. Niektóre funkcje WP Rocket to:

 • Wstępne ładowanie pamięci podręcznej
 • Kompresja plików statycznych
 • Buforowanie strony
 • Kompresja Gzip
 • Optymalizacja bazy danych
 • Buforowanie przeglądarki

W3 Total Cache

Wtyczka buforowania wordpress W3 Total Cache

Dzięki ponad milionowi aktywnych instalacji wtyczka W3 Total Cache jest jedną z popularnych wtyczek buforowania WordPress.

Wtyczkę można pobrać bezpłatnie ze strony WordPress.org i można ją łatwo skonfigurować za pomocą pulpitu nawigacyjnego WordPress. Ma osobne sekcje dla każdej funkcjonalności. Niektóre z wyróżnionych funkcji to:

 • Pamięć podręczna strony
 • Pamięć podręczna bazy danych
 • Minifikacja
 • Pamięć podręczna obiektów
 • Pamięć podręczna przeglądarki
 • Grupy plików cookie

Zalety buforowania WordPress

Istnieje wiele zalet wdrożenia właściwego buforowania w witrynie WordPress.

 • Poprawia szybkość Twojej witryny WordPress, a także poprawia komfort użytkowania.
 • Ponieważ serwer nie jest pingowany za każdym razem za każdym razem, zmniejsza obciążenie serwera hostingowego.
 • Jak wszyscy wiedzą, że Google uwielbia szybsze witryny. Dlatego poprawia także ranking SEO.
 • Po stronie klienta przepustowość jest również zapisywana, ponieważ wykorzystuje z pamięci podręcznej zawartość przechowywaną w pamięci lokalnej, zamiast pobierać dane bezpośrednio z serwerów.

Jeśli nadal nie zaimplementowałeś buforowania w swojej witrynie WordPress, sugeruję, aby to zrobić, postępując zgodnie z tym artykułem. Upewnij się, że wykonałeś pełną kopię zapasową swojej witryny, ponieważ zauważono, że po zerwaniu witryny WordPress po wdrożeniu buforowania. Przetestuj także wydajność swojej witryny przed i po wdrożeniu buforowania, aby zobaczyć różnicę, jaką może ona przynieść w witrynie WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me