Průvodce WordPress mezipamětí a proč je tak důležité

Jako uživatel WordPress musíte najít články týkající se optimalizace rychlosti WordPress. Zrychlení webu WordPress zahrnuje mnoho faktorů a mezi nimi je ukládání do mezipaměti mimořádně důležitým faktorem.


Ukládání do mezipaměti při správné implementaci může zkrátit dobu načítání vašeho webu WordPress, který může dále přispívat k hodnocení SEO a doručit lepší uživatelský dojem .

Průvodce pro ukládání do mezipaměti WordPress a proč je to důležité

Aby bylo možné plně využít výhod ukládání do mezipaměti ve WordPress, je důležité porozumět jeho mechanismu a naučit se efektivní způsoby jeho implementace..

Jak Caching funguje?

Ukládání do mezipaměti je dočasné úložiště, které udržuje kopii statických webových stránek a zkracuje tak dobu načítání. Obvykle, když uživatel navštíví váš web WordPress, odešle vášmu webovému serveru požadavek na každou jednotlivou akci, kterou provede na vašem webu..

Na oplátku váš webový server volá váš WordPress, aby vyhověl každé žádosti návštěvníka vašeho webu. Tyto transakce tam a zpět mohou způsobit zpoždění, pokud je server zaneprázdněn zpracováním provozu nebo pokud je vzdálenost mezi návštěvníkem a serverem příliš velká..

Někdy uživatel žádá stejné požadavky znovu a znovu. Například záhlaví nebo zápatí webu se neaktualizují, jak to dělají příspěvky, a když je načteno, není třeba ho stahovat ze serveru, dokud se nezmění. V případě dynamického obsahu, který se často aktualizuje, je mechanismus ukládání do mezipaměti schopen vymazat starou mezipaměť a vygenerovat novou s aktualizovaným obsahem..

Ukládání do mezipaměti udržuje kopii souborů HTML, které již byly jednou doručeny ze serveru v rámci paměti RAM, a okamžitě ji doručí uživateli bez jakéhokoli zpracování, jako tomu bylo poprvé. Tato výměna je rychlejší a přináší menší zátěž hostitelskému serveru.

Druhy mezipaměti

Pokud provozujete web WordPress, měli byste mít na paměti dva typy ukládání do mezipaměti.

 1. Mezipaměť na straně serveru
 2. Ukládání do mezipaměti na straně klienta

Ukládání do mezipaměti serveru se provádí na úrovni serveru a ukládání do mezipaměti prohlížeče na straně klienta. Pojďme prozkoumat každou možnost, abychom pochopili její vliv na rychlost webu.

1. Mezipaměť na straně serveru

Ukládání do mezipaměti na úrovni serveru je spojeno s mezipamětí na straně serveru. Ukládá požadavky dříve vyžádané klientem a místo toho, aby procházel celý proces znovu, a jednoduše přináší konečný výsledek. Tím se zrychluje načítání dat a zlepší se celkový výkon webu. Hostitelé WordPress, jako jsou Kinsta a Cloudways, ukládají do mezipaměti na straně serveru.

Také zde musíme pochopit dvě běžné metody: Object Caching a Caching Full Page.

Object Cache: Namísto ukládání do mezipaměti celé stránky mezipaměť objektů ukládá pouze výsledky opakovaných dotazů. Do databáze jsou vytvářeny různé dotazy, aby bylo možné načíst požadovaná data požadovaná uživatelem. Mezipaměť objektů ukládá výsledek těchto často požadovaných dotazů pro rychlejší odezvu.

Cache celé stránky: Na rozdíl od mezipaměti objektu ukládá tato metoda celou stránku HTML nebo úplné zobrazení požadované uživatelem. Tato metoda urychluje načítání stránky, protože pro každou další návštěvu není nutné generovat webovou stránku.

Hosting mechanismu mezipaměti

Mnoho poskytovatelů hostingu nabízí optimalizovaný hosting, který má vestavěné funkce pro ukládání do mezipaměti na straně serveru. Tito poskytovatelé optimalizovali své servery na základních úrovních, což je efektivnější než použití jakéhokoli pluginu WordPress.

Příklad toho lze vidět na Cloudways, což je spravovaný cloudový hosting WordPress. Jejich zásobník je dobře vybaven pokročilým mechanismem ukládání do mezipaměti, který vytváří rychlejší webové stránky. Podívejme se, jaké nástroje implementovaly pro ukládání do mezipaměti a jaké funkce provádějí.

Nginx

Jedná se o velmi rychlý webový server, který je známý pro reverzní proxy, ukládání do mezipaměti a vyrovnávání zátěže. Nginx používá většina webů s vysokým provozem, protože dokáže zpracovat velké množství souběžných uživatelů. Je to lehký vysoce výkonný webový server postavený pro zpracování tisíců připojení.

Laková cache

Stejně jako Nginx je i Varnish reverzní proxy cache. To je považováno za extrémně rychlé a říká se, že zvyšuje rychlost webových stránek na velmi vysokou úroveň. Uživatelé Cloudways mohou také používat vlastní pravidla lakování prostřednictvím své platformy, která je nezbytná pro weby WooCommerce a WPML.

Redis

Jedná se o server datových sad, který se používá k ukládání datových typů na vysoké úrovni, jako jsou řetězce, hashe, seznamy, sady a bitmapy atd. Toto je implementováno pro zajištění velkého objemu operací čtení a zápisu..

Memcached

Memcached se zabývá ukládáním dat a objektů do mezipaměti v paměti RAM, aby poskytovala rychlá data bez připojení k externímu zdroji dat nebo API pokaždé, když uživatel zadá požadavek..

2. Ukládání do mezipaměti na straně klienta

Ukládání do mezipaměti zpracované v uživatelském prohlížeči je spojeno s mezipamětí na straně klienta. Obvykle, když uživatel prochází webovou stránku, nejen načítá obsah, ale také soubory JavaScriptu a Stylesheet, které fungují za scénami webové stránky..

Prohlížeč mezipaměti

Ukládání do mezipaměti prohlížeče je nejúčinnější metodou ukládání do mezipaměti na straně klienta. Když uživatel navštíví webovou stránku v prohlížeči, ukládá do mezipaměti zdroje potřebné k zobrazení stránky, jako jsou soubory JavaScript, listy stylů a mediální obsah. Tento obsah je dočasně uložen v prohlížeči a je poskytován přímo z místního úložiště místo toho, aby o něj webový server znovu požadoval.

Implementace mezipaměti ve WordPress

WordPress je dynamická platforma, která podporuje funkce bohaté na data a obsahová témata. Existuje mnoho prostoru pro mezipaměť tohoto obsahu pro dosažení rychlejších načtených stránek. Už jsme viděli, jak můžeme využít využití mezipaměti na serveru a na straně klienta. Podívejme se, jak nám pluginy WordPress mohou pomoci při vytváření efektivního mechanismu ukládání do mezipaměti na straně klienta.

Doplňky mezipaměti WordPress

Existuje mnoho pluginů pro ukládání do mezipaměti WordPress, které tvrdí, že se váš web načítá rychleji. Uváděli jsme tři populární pluginy s mezipamětí WordPress.

Vánek

vánek wordpress caching plugin

Breeze je bezplatný odlehčený plugin společnosti Cloudways. Nabízí všechny funkce nezbytné pro ukládání do mezipaměti na straně klienta.

Plugin nabízí následující zvýrazněné funkce:

 • Minifikace CSS, JS, HTML
 • Komprese gzip
 • Prohlížeč mezipaměti
 • Seskupení CSS a JS
 • Optimalizace databáze
 • Lakovací pravidla

WP Rocket

Nastavení mezipaměti rakety wp

WP Rocket je vysoce výkonný plugin pro ukládání do mezipaměti, který lze snadno nastavit a přichází se všemi základními a pokročilými funkcemi pro správu mezipaměti na straně klienta na vašem webu WordPress. Některé z funkcí WP Rocket jsou:

 • Předpětí mezipaměti
 • Statická komprese souboru
 • Page Caching
 • Komprese gzip
 • Optimalizace databáze
 • Prohlížeč mezipaměti

Celková mezipaměť W3

W3 Total Cache wordpress plugin pro ukládání do mezipaměti

S více než milionem aktivních instalací je plugin W3 Total Cache jedním z populárních pluginů pro ukládání do mezipaměti WordPress.

Plugin lze stáhnout zdarma z WordPress.org a lze jej snadno nakonfigurovat pomocí dashboardu WordPress. Má samostatné sekce pro každou funkci. Některé ze zvýrazněných funkcí jsou:

 • Mezipaměť stránky
 • Cache databáze
 • Minifikace
 • Object Cache
 • Vyrovnávací paměť prohlížeče
 • Skupiny souborů cookie

Výhody mezipaměti WordPress

Existuje mnoho výhod implementace správné ukládání do mezipaměti na vašem webu WordPress.

 • Zvyšuje rychlost vašeho webu WordPress a také zvyšuje uživatelský dojem.
 • Protože server není vždy pingován pro každý jednotlivý požadavek, snižuje zatížení hostujícího serveru.
 • Všichni také vědí, že Google miluje rychlejší weby. Proto také zlepšuje hodnocení SEO.
 • Na straně klienta je také uložena šířka pásma, protože využívá spíše obsah z mezipaměti uložený v místní paměti než načítání dat přímo ze serverů.

Pokud stále nemáte implementaci ukládání do mezipaměti na vašem webu WordPress, doporučujeme vám to provést podle tohoto článku. Ujistěte se, že si vezmete plnou zálohu vašeho webu, jak bylo vidět, že po přerušení stránek WordPress po implementaci ukládání do mezipaměti. Vyzkoušejte také výkon svého webu před a po implementaci ukládání do mezipaměti, abyste viděli rozdíl, který může přinést na váš web WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map