Kuues levinumat WordPressi haavatavust (ja kuidas neid parandada)

WordPress käivitati algselt ajaveebiplatvormina, mis sai palju hiljem veebipoodide, ajaveebide, uudiste ja ettevõtte tasemel rakenduste täielikuks veebilahenduseks. See WordPressi areng tõi selle tuuma palju muudatusi ja muutis selle varasemate versioonidega võrreldes stabiilsemaks ja turvalisemaks.


Kuna WordPress on avatud lähtekoodiga platvorm, mis tähendab, et igaüks saab anda oma panuse selle põhifunktsioonidesse. See paindlikkus tuli kasuks nii arendajatele, kes töötasid välja teemad ja pistikprogrammid, kui ka lõppkasutajatele, kes kasutavad neid oma WordPressi saitidele funktsioonide lisamiseks.

WordPressi kõige levinumad haavatavused (ja nende parandamine)

See avatus tekitab aga platvormi turvalisuse osas tõsiseid küsimusi, mida ei saa eirata. See ei ole süsteemi enda viga, vaid pigem selle ülesehitus, millele see on üles ehitatud, ja arvestades, kui oluline on WordPressi turbemeeskond töötada päeval ja öösel, et hoida platvorm oma lõppkasutajate jaoks turvalisena.

Lõppkasutajana ei saa me lihtsalt tugineda selle vaiketurbemehhanismile, kuna teeme palju muudatusi, installides oma WordPressi saidile mitmesuguseid pistikprogramme ja teemasid, mis võivad luua lünki häkkerite ärakasutamiseks..

Selles artiklis uurime erinevaid WordPressi turvaaukud ning õpib, kuidas neid turvalisena hoida ja neid parandada!

WordPressi haavatavus & Turvalisuse probleemid

Näeme iga küsimust ja selle lahendust ükshaaval.

 1. Jõhker jõu rünnak
 2. SQL-i süstimine
 3. Pahavara
 4. Saidideülene skriptimine
 5. DDoS rünnak
 6. Vanad WordPressi ja PHP versioonid

1. Jõhker jõu rünnak

Laymani ametiajal, Jõhker jõu rünnak hõlmab mitut proovimise ja tõrke lähenemist, kasutades sadu kombinatsioone, et arvata õige kasutajanimi või parool. Selleks kasutatakse võimsaid algoritme ja sõnaraamatuid, mis arvavad parooli ära mingisuguses kontekstis.

Seda tüüpi rünnakuid on keeruline teostada, kuid see on endiselt üks populaarsemaid rünnakuid WordPressi saitidel. Vaikimisi ei takista WordPress kasutajat proovimast mitmeid ebaõnnestumiskatseid, mis lasevad inimesel või robotil proovida tuhandeid kombinatsioone sekundis.

Julgete jõudude rünnakute ennetamine ja parandamine

Julma jõu vältimine on üsna lihtne. Kõik, mida peate tegema, on luua tugev parool, mis sisaldab suurtähti, väiketähti, numbreid ja erimärke, kuna igal tähel on erinevad ASCII väärtused ja pikka ja keerulist parooli oleks raske ära arvata. Vältige sellise parooli kasutamist nagu johnny123 või whatsmy parool.

Integreerige ka kahe teguri autentimine, et autentida teie saidile kaks korda sisselogivaid kasutajaid. Kahefaktoriline autentimine on suurepärane pistikprogramm, mida kasutada.

2. SQL-i süstimine

Üks vanemaid häkkimisi veebi häkkimise raamatus on SQL päringute sisestamine andmebaasi loomiseks või täielikuks hävitamiseks mis tahes veebivormi või sisestusvälja abil.

Eduka sissetungimise korral saab häkker manipuleerida MySQL-i andmebaasiga ja pääseda suure tõenäosusega juurde oma WordPressi administraatorile või lihtsalt muuta selle mandaati edasise kahju tekitamiseks. Selle rünnaku täidavad tavaliselt amatöörid keskpärastele häkkeritele, kes testivad enamasti oma häkkimisvõimalusi.

Kuidas vältida ja parandada SQL-i süstimist

Pistikprogrammi abil saate kindlaks teha, kas teie sait on SQL-i süstimise ohver või mitte. Selle kontrollimiseks võite kasutada WPScanit või Sucuri SiteCheckit.

Värskendage ka oma WordPressi ja kõiki teemasid või pistikprogramme, mis võivad teie arvates probleeme põhjustada. Kontrollige nende dokumentatsiooni ja külastage nende tugifoorumeid, et sellistest probleemidest teada anda, et nad saaksid plaastri välja töötada.

3. Pahavara

Pahatahtlik kood süstitakse WordPressisse nakatunud teema, aegunud pistikprogrammi või skripti kaudu. See kood võib teie saidilt andmeid kaevandada ja lisada pahatahtlikku sisu, mis võib selle varjatud olemuse tõttu jääda märkamatuks.

Pahatahtlik tarkvara võib õigeaegse käsitsemiseta põhjustada kergeid või tõsiseid kahjustusi. Mõnikord tuleb kogu WordPressi sait uuesti installida, kuna see on mõjutanud tuuma. See võib ka teie hostimise kuludele kulusid lisada, kuna teie saidi kaudu edastatakse või majutatakse suurt hulka andmeid.

Pahavara ennetamine ja parandamine

Tavaliselt viib pahavara nakatunud pistikprogrammide ja nullteemade kaudu. Teemasid on soovitatav alla laadida ainult usaldusväärsetest ressurssidest, kus pole pahatahtlikku sisu.

Turvalisuse pistikprogramme, näiteks Succuri või WordFence, saab kasutada täieliku skannimise käivitamiseks ja pahavara parandamiseks. Halvimal juhul pidage nõu WordPressi eksperdiga.

4. Saidideülene skriptimine

Üks levinumaid rünnakuid on Saidideülene skriptimine, tuntud ka kui XSS rünnak. Seda tüüpi rünnaku korral laadib ründaja pahatahtliku JavaScripti koodi, mis kliendi poolele laadimisel hakkab andmeid koguma ja võib-olla suunama ümber muudele kasutajakogemust mõjutavatele pahatahtlikele saitidele.

Kuidas vältida ja parandada saididevahelist skriptimist

Seda tüüpi rünnaku vältimiseks kasutab WordPressi saiti andmete õiget valideerimist. Kasutage väljundpuhastusvahendit, et tagada õige tüüpi andmete sisestamine. Kasutada võib ka selliseid pistikprogramme nagu XSS-haavatavuse vältimine.

5. DDoS rünnak

Kõik, kes on sirvinud netti või haldavad veebisaiti, võivad olla kohanud kurikuulsat DDoS-i rünnakut. Hajutatud teenuse keelamine (DDoS) on teenuse Denial (DoS) täiustatud versioon, milles veebiserverile tehakse palju päringuid, mis muudab selle aeglaseks ja lõpuks jookseb kokku.

DDoSi teostatakse ühe allikaga, samal ajal kui DDoS on organiseeritud rünnak, mida teostatakse mitme masina kaudu kogu maailmas. Selle kurikuulsa veebiturbe rünnaku tõttu raisatakse igal aastal miljoneid dollareid.

DDoS-rünnakute vältimine ja parandamine

DDoS-i rünnakuid on tavapäraste tehnikate abil keeruline ära hoida. Veebimajutajad mängivad olulist rolli teie WordPressi saidi kaitsmisel selliste rünnakute eest. Näiteks haldab Cloudwaysi hallatav pilvimajutusteenuse pakkuja serverite turvalisust ja märgistab kõik kahtlased enne, kui see võib kliendi veebisaidile kahju tekitada.

Aegunud WordPress & PHP versioonid

Aegunud WordPressi versioonid julgeolekuoht mõjutab rohkem neid. Aja jooksul leiavad häkkerid võimaluse selle tuum ära kasutada ja lõpuks rünnata saite, kasutades endiselt vananenud versioone.

Samal põhjusel laseb WordPressi meeskond välja plaastrid ja uuemad versioonid koos uuendatud turbemehhanismidega. Jooksmine vanemad PHP versioonid võib põhjustada kokkusobimatuse probleeme. Kuna WordPress töötab PHP-s, vajab see korralikult töötamiseks värskendatud versiooni.

WordPressi ametliku statistika kohaselt kasutab 42,6% kasutajatest endiselt WordPressi erinevaid vanemaid versioone.

WordPress versiooni statistika

Arvestades, et kõige uuemas PHP versioonis 7.2 töötab ainult 2,3% WordPressi saite.

php-versiooni statistika

Kuidas vältida ja parandada aegunud WordPressi & PHP versioonid

See on lihtne. Peaksite oma WordPressi installimist alati värskendama uusimale versioonile. Kasutage kindlasti uusimat versiooni (ärge unustage enne täiendamist alati varukoopia teha). Mis puutub PHP uuendamisse, siis kui olete oma WordPressi saidi ühilduvuse kontrollinud, saate PHP versiooni muuta.

Lõplikud mõtted!

Saime end kurssi erinevate WordPressi haavatavustega ja nende võimalike lahendustega. Väärib märkimist, et värskendusel on oluline roll WordPressi turvalisuse puutumatuna hoidmisel. Ja kui märkate ebaharilikku tegevust, astuge varvastele ja hakake kaevama, kuni leiate probleemi, kuna need turvariskid võivad põhjustada kahju tuhandetes dollarites.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map