Inimesed valivad WordPressi sageli oma veebiprojektide jaoks, kuna seda on lihtsam kasutada ja see nõuab võrreldes teiste kolleegidega vähem tehnilisi teadmisi. Piiratud või puuduliku kodeerimise teadmisega kasutaja saab ka luua saidi, kasutades peaaegu iga niši jaoks saadaolevat platvormi, teemasid ja pistikprogramme.


Kuid eduka saidi käitamine nõuab enamat kui lihtsalt teemasid ja pistikprogramme.

WordPressi kiiruse olulisust ei saa alahinnata. Kujutage ette, et külastate mõnda saiti ja selle laadimine võtab pool minutit. Probleemid ja pettumused, mida see võib põhjustada, on väljakannatamatud. Mis siis saab, kui teie WordPressi sait põhjustab külastajatele sama häda ja pettumust?

kuidas oma WordPressi saiti kiirendada

Külastajad, kellega olete arenenud aja jooksul ja pärast nii kõvasti tööd õige sisu loomisel ja parimate turunduspraktikate järgimisel. See kõik läheb raisku, kuna on väga vähe võimalusi, et nad kunagi uuesti teie saidile naasevad.

Kõike seda vaeva ja jama saab vältida, kui me teame kuidas meie WordPressi saiti optimeerida. Optimeerimine võib tunduda pisut keeruline ja võib jätta teile mulje, et peate kirjutama palju koodi, kuid õnneks pole see nii.

Tegelikult oleme selles artiklis loetlenud ainult need meetodid, mis ei vaja mingit kodeerimist ega keerukust. Need on lihtsad, kuid tõhusad meetodid, mis võivad teie WordPressi saiti kiirendada.

Selles artiklis käsitleme järgmisi tehnikaid, kuidas saate kiirendada WordPressi saiti.

  • Veebimajutus
  • Kerge teema
  • Puhverdamine
  • Gzip-pakkimine
  • CSS ja JS minimeerimine
  • Andmebaasi optimeerimine
  • Kujutise optimeerimine
  • Sisu edastamise võrk (CDN)
  • Parimad tavad

Veebimajutus pakkuja

Kui otsustate, milline hostiettevõtte valib teie saidi hostimiseks, tuleb palju kaaluda.

veebimajutus

Teie kasutataval hostiteenuse pakkujal on tohutu mõju veebisaidi üldisele toimivusele ja see ei erine WordPressi puhul. Paljud hostimisettevõtted pakuvad WordPressi jaoks optimeeritud hostimist, mis on eelkonfigureeritud WordPressi sujuvaks ja kiireks käitamiseks.

Võib-olla saate praeguse jagatud hostingu pakkujalt piiramatut ruumi ja ribalaiust, kuid see on ainult paberil. Tegelikult jagatakse seda piiramatut ruumi ja ribalaiust ka sadadele erinevatele saitidele, mille tulemuseks on aeglased ja haavatavad saidid.

Kui plaanite oma ettevõtet pikaajaliselt juhtida ja tahate sellest lõpuks tulu teenida, kulutage raha heale WordPressi hostimisele nagu Cloudways või Kinsta, mida peetakse üheks parimaks WordPressi pilveserveriks.

Cloudways pakub ka optimeerimise virna koos erinevate vahemälukihtidega, mis aitab parandada lehe laadimisaega; häälestamine on optimeeritud just suurepäraste vahemälutööriistade jaoks WordPressi jaoks (arutatakse hiljem selles artiklis).

Teine aspekt, mida tuleks otsida, on teie andmekeskuse asukoht. Latendi vältimiseks ja veebisaidi kiiruse suurendamiseks on soovitatav valida andmekeskus oma sihtturule lähemal.

Kasutage kiiret ja kerget teemat

WordPressi kasutajatel on võimalus valida tuhandete Internetis saadaolevate teemade hulgast. Need teemad võivad teie ettevõttele ideaalselt sobivad, kuid nende installimine võib teie veebisaiti aeglustada. Selle põhjuseks on asjaolu, et mitte kõik teemad pole hästi kodeeritud ja optimeeritud parima jõudluse saavutamiseks.

StudioPress Genesise lapseteemad

Seal on mitmeid kiiresti laaditavaid WordPressi teemasid, nii tasuta kui ka tasulisi.

Astra on kerge teema, mis töötab sujuvalt ja laadib kiiremini kui enamik seal olevaid teemasid. See on mitmeotstarbeline teema, mida saavad kasutada nii blogijad, agentuurid kui ka vabakutselised arendajad.

Puhverdamine

Puhverdamine mängib olulist rolli kiire WordPress-saidi edastamisel oma külastajatele. See salvestab teie WordPressi saidi vaate, et vältida iga kasutaja uuesti ja uuesti renderdamist.

Puhverdamine toimub nii serveri kui kliendi tasandil. Serveritasemel saame kasutada Lakk HTTP-puhverserveri vahemällu salvestamiseks. Teine tööriist, mida kasutatakse serveripoole vahemällu salvestamiseks, on NGINX mida kasutatakse koorma tasakaalustamiseks raskete liikluskoormuste vastu võitlemiseks.

Hea WordPressi vahemälupistikprogramm aitab teil WordPressi saidil tõhusat vahemälumehhanismi rakendada.

Breeze

Breeze on üks populaarsetest WordPressi vahemälu pistikprogrammidest, mis toetab kõiki peamisi vahemälukomponente.

Breeze plugin

See on kerge ja toetab minimeerimist, GZIP-i tihendamist, brauseri vahemällu salvestamist, andmebaaside loomist ja optimeerimist jne. See on tasuta pistikprogramm, mille saab alla laadida WordPress.org-ist.

WP rakett

WP Rocket on WordPressi veebisaitide jaoks laialt kasutatav vahemälupistik.

WP rakett

Pistikprogramm pakub selliseid funktsioone nagu lehe vahemälu, GZIP tihendamine, brauseri vahemälu, andmebaasi optimeerimine ja minimeerimine jne. Pistikprogrammi saab osta selle ametlikult veebisaidilt.

Gzip-pakkimine

Me kõik oleme kogenud pakkimise pakkimisel suuruse vähenemist. Sarnast kontseptsiooni saab siin rakendada ka siis, kui kasutate oma WordPressi saidil GZIP Compressioni.

See vähendab teie veebisaidi failide mahtu, mis laaditakse kiiremini kasutaja lõppu. Väidetavalt vähendab see meetod teie WordPressi saidi sisu suurust 70%.

GZIP-i pakkimise rakendamiseks Breeze’i pistikprogrammis minge pistikprogrammide juurde Põhivalikud ja märkige ruut GZIP Compression ees ja klõpsake nuppu Salvesta muudatused muudatuste rakendamiseks.

Märge: Gzip-pakkimist saab rakendada ainult siis, kui teie server seda toetab.

CSS ja JS minimeerimine

Tavaliselt kasutab WordPress palju CSS-faile. CSS on stiilileht, mis annab teie saidi paigutusele kuju ja värvi. Minimeerimise võimalused faili suuruse vähendamiseks, eemaldades arenduse ajal kasutatud tühikud ja kommentaarid ning kui teie sait ei kasuta mingil hetkel konkreetset CSS-i, ei tohiks seda nimetada.

Breezis minimeerimise rakendamiseks minge lehele PÕHIVÕIMALUSED ja märkige kõik HTML, CSS, JS, Inline JS ja Inline CSS ruudud.

Lisaks minimiseerimisele tuleks vältida ka renderdavat CSS-i blokeerimist. Renderdamise blokeerimine CSS võib aeglustada veebilehe renderdamist. Selle vältimiseks; kasutage vähem CSS-faile ja proovige võimaluse korral ühendada mõni neist korraga.

Breeze’is rühmitamise rakendamiseks minge lehele LISASEADMED ja CSS- ja JS-failide rühmitamise võimaldamiseks märkige mõlemad ruudud grupifailide ees.

Andmebaasi optimeerimine

Aja jooksul ummistub andmebaas ebavajalike tabelite ja erinevate pistikprogrammide andmetega. See segadus võib teie serveri reageerimisaega aeglustada. Regulaarne andmebaasi puhastamine võib teie WordPressi saiti kiirendada, kuna käitamiseks on vähem päringuid ja andmebaas on vähem rahvarohke.

Kui kasutate vahemälu pistikprogrammina Breeze, võite oma andmebaasi optimeerimiseks leida mitmeid võimalusi Andmebaas pistikprogrammi vahekaart. Võite valida kõik valikud või valida ainult valitud, märkides selle ees oleva ruudu.

Kujutise optimeerimine

Veebisait on piltidega puudulik. Mõni kasutab vähem, teised aga sõltuvalt veebisaidi tüübist palju pilte. Pildid võivad WordPressi veebisaite aeglustada, kuna nende allalaadimine ja renderdamine võtab aega. Nende probleemide lahendamiseks on saadaval suurepärased pistikprogrammid, mis optimeerivad pilte, vähendades nende suurust ja säilitades kõrge kvaliteedi.

Smushi pildi tihendamine

Varem tuntud kui Smush, see on piltide tihendamise pistikprogramm.

smush plugin

Pärast installimist käivitab pistikprogramm automaatse skannimise ja alustab teie saidil kasutatavate piltide tihendamist. See optimeerib hulgipildid ja tihendab WordPressi saidile üles laaditavad uued pildid automaatselt.

WP Compress

WP Compress on veel üks suurepärane piltide optimeerimise pistikprogramm.

wp tihendage pistikprogrammi

Nende täiustatud tihendusmehhanismil on kolm optimeerimise taset, mis tõesti säästab teie viimast ruumi. Seda pistikprogrammi on väga lihtne kasutada ja sellel on ka suuruse muutmise valikud.

Sisu edastamise võrk (CDN)

Vajalik tööriist eriti nende WordPressi saitide jaoks, millel on ülemaailmne vaatajaskond. CDN toimib nagu vahemällu salvestamine ja see hoiab teie saidi koopiat kogu maailmas levinud võrgus. See tagab teie veebisaidi staatilise ja dünaamilise sisu kiire edastamise isegi inimestele, kes sirvivad teie hostitud serveri asukohta kaugel.

CDN-il on palju eeliseid ja õige CDN-i valimine pole lihtne ülesanne. Õige CDN-i valimiseks on soovitatav kontrollida selle toimivust reaalse töö stsenaariumides ja CDN-i võrdlusuuringud on parim viis selle kontrollimiseks..

Muud parimad tavad

Hea tava on käivitada oma WordPressi saidi täielik skannimine, kasutades selleks mõnda head turbe pluginat, näiteks Sucuri või MalCare.

See eemaldab pahavara ja halvad skriptid, mis võivad teie WordPressi saidil põhjustada probleeme jõudlusega. Uute pistikprogrammide installimisel kontrollige kindlasti ka selle ühilduvust ja viimast värskendust. Kui selle arendajad ei värskenda seda sageli, proovige otsida selle alternatiive.

Kontrollige oma WordPressi praegust seadistust vananenud pistikprogrammide ja teemade osas, kuna need võivad põhjustada jõudluse ja turvaprobleeme. Uuendage kindlasti enne iga suuremat täiendust ja tehke täielik varukoopia.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me