Juhend WordPressi vahemällu salvestamiseks ja miks see on nii oluline

WordPressi kasutajana peate olema kohanud WordPressi kiiruse optimeerimisega seotud artikleid. WordPressi saidi kiirendamine hõlmab paljusid tegureid ja nende hulgas on vahemällu salvestamine äärmiselt oluline tegur.


Puhverdamine õigesti rakendades võib lühendage laadimisaegu oma WordPressi saidilt, mida saab veelgi panustada SEO paremusjärjestusse ja tarnida a parem kasutajakogemus .

Juhend WordPressi vahemällu salvestamise kohta ja miks see on oluline

WordPressi vahemäluruumi täielikuks ärakasutamiseks on oluline mõista selle mehhanismi ja õppida selle rakendamiseks tõhusaid viise..

Kuidas vahemälu töötab??

Puhverdamine on ajutine salvestusruum, mis hoiab staatiliste veebilehtede koopiaid, et laadimisaega lühendada. Tavaliselt saadab kasutaja teie WordPressi saiti külastades teie veebiserverile päringu iga teie veebisaidil tehtud toimingu kohta..

Vastutasuks kutsub WordPress teie veebiserverit, et lõbustada iga teie saidi külastaja taotlust. Need edasi-tagasi tehingud võivad põhjustada viivitusi, kui server on hõivatud liiklusega või kui külastaja ja serveri vaheline kaugus on liiga lai.

Mõnikord taotleb kasutaja ikka ja jälle samu taotlusi. Näiteks ei värskendata saidi päist ega jaluse nii, nagu postitused teevad, ja kui see on laaditud, ei pea seda serverist enne selle muutmist alla tooma. Dünaamilise sisu puhul, mida värskendatakse sageli, on vahemälumehhanism võimeline tühjendama vana vahemälu ja genereerima uue koos värskendatud sisuga.

Caching hoiab juba ühe korra serverist RAM-i sees kättetoimetatud HTML-failide koopiaid ja edastab selle koheselt kasutajale ilma töötlemiseta, nagu ta tegi seda esimest korda. See vahetus on kiirem ja paneb hostiserverile vähem koormust.

Puhverdamise tüübid

Kui käitate WordPressi saiti, peaksite meeles pidama kahte tüüpi vahemällu salvestamist.

 1. Serveripoolne vahemälu
 2. Kliendipoolne vahemälu

Serveri vahemällu salvestamine toimub serveri tasemel ja brauseri vahemällu salvestamine toimub kliendi poolel. Uurime iga võimalust, et mõista selle mõju veebisaidi kiirusele.

1. Serveripoolne vahemälu

Serveritasemel vahemälu on seotud serveripoolse vahemäluga. See salvestab kliendi poolt varem taotletud taotlused ja selle asemel, et kogu protsessi uuesti läbi käia ja edastab lihtsalt lõpptulemuse. See muudab andmete hankimise kiiremaks ja parandab saidi üldist toimivust. WordPressi hostid nagu Kinsta ja Cloudways teevad serveripoolset vahemällu salvestamist.

Siinkohal peame mõistma ka kahte levinumat meetodit: objektide vahemälu ja täislehe vahemälu.

Objekti vahemälu: Terve lehe vahemällu salvestamise asemel vahemälu vahemällu salvestatakse ainult korduvate päringute tulemused. Andmebaasile tehakse mitmesuguseid päringuid kasutaja nõutud andmete saamiseks. Objekti vahemälu salvestab kiiremini reageerimiseks nende sageli taotletud päringute tulemused.

Terve lehe vahemälu: Erinevalt objekti vahemälust salvestab see meetod kasutaja taotletud HTML-i täislehe või täieliku vaate. See meetod muudab lehe laadimise kiiremaks, kuna see ei pea iga järgneva külastuse jaoks veebilehte looma.

Puhverdusmehhanismi hostimine

Paljud hostingu pakkujad pakuvad optimeeritud hostimist, millel on sisseehitatud võimalused serveripoolse vahemälu salvestamiseks. Need pakkujad optimeerisid oma servereid põhitasemel, mis on tõhusam kui mis tahes WordPressi pistikprogrammi kasutamine.

Selle näite võib leida Cloudwaysist, mis on hallatav WordPressi pilveserver. Nende pinu on hästi varustatud täiustatud vahemälumehhanismiga, mis toodab kiiremaid veebisaite. Uurime, milliseid tööriistu nad vahemällu on rakendanud ja milliseid funktsioone nad täidavad.

Nginx

See on väga kiire veebiserver, mis on kuulus pöördprokside, vahemällu salvestamise ja koormuse tasakaalustamise poolest. Nginxi kasutab enamus suure liiklusega saite, kuna see saab hakkama suure hulga samaaegsete kasutajatega. See on kerge ja suure jõudlusega veebiserver, mis on loodud tuhandete ühenduste haldamiseks.

Lakk vahemälu

Nii nagu Nginx, on ka Lakk vastupidine puhverserveri vahemälu. Seda peetakse eriti kiireks ja öeldakse, et see suurendab veebisaidi kiirust väga kõrgele tasemele. Pilveteede kasutajad saavad kasutada ka kohandatud lakieeskirju oma platvormi kaudu, mis on vajalik WooCommerce ja WPML saitide jaoks.

Redis

See on andmekogumiserver, mida kasutatakse kõrgetasemeliste andmetüüpide (nt stringid, räsi, loendid, komplektid ja bitikaardid jne) salvestamiseks. Seda rakendatakse lugemis- ja kirjutamisoperatsioonide suure mahu tagamiseks.

Memcached

Lülitatud tehingud RAM-i andmete ja objektide vahemällu salvestamiseks kiirete andmete edastamiseks ilma välise andmeallika või API-ga ühenduseta iga kord, kui kasutaja esitab päringu.

2. Kliendipoolne vahemälu

Kasutaja brauseris hallatav vahemälu on seotud kliendipoolse vahemäluga. Tavaliselt ei laadi kasutaja veebilehte sirvides mitte ainult sisu, vaid ka JavaScripti ja stiililehe faile..

Brauseri vahemälu

Brauseri vahemälu on kõige tõhusam meetod kliendipoolse vahemälu salvestamiseks. Kui kasutaja külastab brauseris veebilehte, vahemällu salvestatakse lehe kuvamiseks vajalikud ressursid, näiteks JavaScripti failid, stiililehed ja meediumisisu. Seda sisu hoitakse brauseris ajutiselt ja seda pakutakse otse kohalikust salvestusruumist, selle asemel et veebiserverilt uuesti taotleda.

Puhverdamise rakendamine WordPressis

WordPress on dünaamiline platvorm, mis toetab andme- ja sisurikkaid teemasid. Kiiremini laaditavate lehtede saavutamiseks on selle sisu vahemällu salvestamiseks palju ruumi. Oleme juba näinud, kuidas saaksime kasutada serveri ja kliendi poolt vahemällu salvestamist. Vaatame, kuidas WordPressi pistikprogrammid aitavad meil luua tõhusa kliendipoolse vahemälumehhanismi.

WordPressi vahemälu pistikprogrammid

On palju WordPressi vahemällu pistikprogramme, mis väidavad, et teie sait laadib kiiremini. Oleme loetlenud kolm populaarset WordPressi vahemälu pistikprogrammi.

Breeze

imelihtne WordPressi vahemälu pistikprogramm

Breeze on Cloudways’i tasuta kerge pistikprogramm. See pakub kõiki funktsioone, mis on vajalikud kliendipoolseks vahemällu salvestamiseks.

Pistikprogramm pakub järgmisi esiletõstetud funktsioone:

 • CSS, JS, HTML minimeerimine
 • Gzip-pakkimine
 • Brauseri vahemälu
 • CSS ja JS rühmitamine
 • Andmebaasi optimeerimine
 • Lakieeskirjad

WP rakett

raketi vahemälu seadistused

WP Rocket on ülitugev vahemälupistik, mida on lihtne seadistada ning mis sisaldab kõiki põhi- ja täiustatud funktsioone, et hallata oma WordPressi saidil asuvat kliendipoolset vahemälu. Mõned WP Rocketi funktsioonid on järgmised:

 • Vahemälu eellaadimine
 • Staatiline failide tihendamine
 • Lehe vahemälu
 • Gzip-pakkimine
 • Andmebaasi optimeerimine
 • Brauseri vahemälu

W3 kogu vahemälu

W3 Word Cache'i vahemällu salvestamise pistikprogramm

Enam kui miljoni aktiivse installi korral on W3 kogu vahemälu pistikprogramm üks populaarsetest WordPressi vahemälupistikprogrammidest.

Pistikprogrammi saab WordPress.orgist tasuta alla laadida ja seda saab WordPressi armatuurlaua kaudu hõlpsalt konfigureerida. Sellel on iga funktsiooni jaoks eraldi sektsioonid. Mõned esiletõstetud funktsioonid on järgmised:

 • Lehe vahemälu
 • Andmebaasi vahemälu
 • Minimeerimine
 • Objekti vahemälu
 • Brauseri vahemälu
 • Küpsisegrupid

WordPressi vahemälu eelised

WordPressi saidil on korraliku vahemällu salvestamise eelised palju.

 • See parandab teie WordPressi saidi kiirust ja täiustab kasutajakogemust.
 • Kuna serverit ei kinnitata iga päringu jaoks iga kord, vähendab see hostiserveri koormust.
 • Nagu ka kõik teavad, et Google armastab kiiremaid saite. Seetõttu parandab see ka SEO paremusjärjestust.
 • Kliendi poolel salvestatakse ribalaius ka seetõttu, et see kasutab vahemälu sisu, mis on salvestatud kohalikku mällu, mitte ei tõmba andmeid otse serveritest.

Kui te pole ikka veel oma WordPressi saidil vahemällu installinud, siis soovitan teil seda seda artiklit järgides teha. Võtke kindlasti oma saidilt täielik varukoopia, kuna on olnud näha, et pärast WordPressi saidi puhverdamist pärast vahemällu viimist. Testige ka enne ja pärast vahemällu salvestamist oma saidi toimivust, et näha erinevusi, mida see võib teie WordPressi saidile tuua.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map